עדיף בלי אקמול

מנוחה*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2006, 01:23

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי מנוחה* »

לפני כ-10 שנים כששכנה אמרה לי שאין לה אקמול בבית לא האמנתי . איך אפשר בבית עם ילדים ללא אקמול? אצלי אקמול היה הולך הרבה בכל פעם שיש חום נותנים אקמול
ומאז שלמדתי ממנה איך להוריד חום ללא אקמול ב"ה יש לי אקמול כבר מלפני כמה שנים ללא שימוש (אני משאירה אותו לשעת חרום בלבד (כאבי שיניים חזקים וכד') וגם לתרופות אחרות ב"ה איננו זקוקים כי למדנו איך לתת לחום לעשות את העבודה ולהתמודד עם המחלה ולא להלחם בו.אז אם בעבר היינו נותנים אקמול ולאחר מכן גם היה צריך אנטיביוטיקה כיום אנו מבינים שהחום הוא ברכה ומסייע בריפי הגוף ולאחר יומיים של חום הגוף מתפטר מהזיהום בעצמו.
נינה*
הצטרפות: 01 נובמבר 2002, 19:58

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי נינה* »

|Y| מסכימה לגמרי,
המון בריאות הנפש והגוף בדרך טבעית ופשוטה.
סתם_דנה*
הצטרפות: 26 מאי 2008, 15:26

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי סתם_דנה* »

יש לי אקמול כבר מלפני כמה שנים ללא שימוש (אני משאירה אותו לשעת חרום בלבד

בוודאי כבר פג תוקפו, כדאי לזרוק (-:

חוץ מזה - כל מילה.

רפואה שלמה
שביל_בצד*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 12:17
דף אישי: הדף האישי של שביל_בצד*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי שביל_בצד* »

כבר הרבה זמן אני רוצה לפתוח דף שיתאר איפיון של מחלות חום של ילדים- איך הן מתנהלות בלי אקמולי. כדי שאנשים יראו מה הנורמה.
אז ככה זה אצלנו כמעט תמיד: החום בא בגלים עולה ויורד כאשר גם בגלים האלה יש מגמת עליה תלולה של החום עד לשיא (בדרך כלל בלילה השני של המחלה וזה הכי קשה) ולאחר השיא, עדיין בגלים ירידה מתונה של החום. המחלה נמשכת בדרך כלל 4 ימים אם לא סופרים את היום לפני המחלה שאין בו חום, אבל יש סימנים מקדימים.
זרח_הפרח*
הצטרפות: 20 מרץ 2010, 20:33
דף אישי: הדף האישי של זרח_הפרח*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

הנחת היסוד שלי היתה שלוקחים אקמול כדי להוריד את החום, אבל זה לא כדי להלחם בחום עצמו אלא בתופעות הלואי של החום.
אתם אומרים שצריך פשוט להשלים עם זה ולסבול כמה ימים?
אמא_של_יאני*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2009, 11:10
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יאני*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי אמא_של_יאני* »

אנחנו קיבלנו עצה טובה בתחיל הדרך- אפשר לתת שני שליש מהמנה המומלצת של האקמול בעת הצורך, וגם זה עושה את העבודה מצוין.
כשהקטנה היתה בשנתה הראשונה לחיים היא היתה חולה המון. כנראה בעלת מערכת רגישה מאוד. ניסינו את השיטות האלטרנטיביות להורדת חום, רוב הזמן הן לא עבדו, לפעמים הועילו מעט. יצא שבלב כבד הייתי צריכה לתת לה אקמול, אבל שמחתי לתת לה מנה קטנה ולראות שזה עושה את העבודה (מבחינתי אני נותנת אקמול רק מעל 39.0 או אם היא סובלת)
כך יצא שהיא לא פיתחה את העמידות לאקמול. כיום היא ב"ה בריאה יותר (נותנת קרדיט לסמבוכל) אבל גם בעת הצורך אני לרוב נותנת חצי ממנת האקמול וזה מספיק.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי טלי* »

החום הוא מנגנון שעוזר לגוף לטפל בעצמו במחלה.
אין צורך באקמול להורדת חום אלא אם החום גבוה בצורה מסוכנת (מעל 40 מעלות),
גם אז אפשר לנסות להוריד אותו בדרכים אחרות.

אבל מה לגבי אקמול (או כדור אחר) לטיפול בכאבים?
לפעמים הכאב כל כך נורא ורוצים להקל על הרגשה הרעה והכאבים.
באופן אישי אני מאוד סובלת מכאבי מחזור,
השיטות הטבעיות עוזרות במידה מסויימת והרבה פעמים אני לוקחת אופטלגין,
האם כשיהיו לי ילדים לא לתת אקמול גם כשכואב? אין לי תשובה לזה עדיין....
אמא_של_יאני*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2009, 11:10
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יאני*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי אמא_של_יאני* »

חברה שלי סובלת נורא מכאבי מחזור, ומשתמשת במגנט מיוחד שמסייע לעניין ונקנה בחנות טבע. מדווחת על שיפור ניכר. היא לא מוכנה לנסות עדיין את שיטת שרמן, אבל שמעתי דברים טובים.
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

גם אנחנו בד"כ בלי. עכשיו יש לנו וירוס עם חום של 40 ומעלה, אז אני כן מורידה להם, אבל באמת שלא היה לי בבית כלום וגם לא מדחום.

לעצמי לא לוקחת כלום בכלל. אלא אם כן אי פעם יקרה משהו דרסטי, אבל לא קרה לי.

באופן אישי אני מאוד סובלת מכאבי מחזור,
טלי, ניסית פשוט להוריד מינון של פעילות ולנוח יותר? זה אפשרי בשבילך? כי זה יכול לעזור. גם בלי טמפון (תחבושת או בשיטת שרמן) עוזר מאוד.
מנוחה*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי מנוחה* »

ב"ה אני אמא לילדים ולמדתי לעשות קומפרסים כשיש חום.
בחום מתחת ל-9 אני לוקחת חיתולים חתוכים ל-3 או 4 (לפי גיל וגובה הילד) מרטיבה במי ברז,סוחטת וכורכת סביב הגוף באזור המתניים ומעל זה מגבת יבשה. בדרך כלל הרטייה מתחממת תוך מס' דקות.בחום מעל 9 אני משתמשת בגופיה קייצית.
הרטייה משפרת את את זרימת הדם לכליות ולכבד ומשפרת את הפרשת הרעלים מהגוף.הרטייה גם עוזרת בהפחתת כאבים והרגשה רעה.ולכן גם על כאבים אפשר להתגבר ללא אקמול ע"י קומפרס,תמיכה עידוד,ולפעמים גם עיסוי אזור הכאב.(אלא אם כן מדובר בכאבים חזקים מאד ובילד הסטרי במיוחד שאז אין ברירה אלא לתת אקמול אך גם אז אני נותנת חצי מהכמות המומלצת וזה מספיק).
מנסין גם לכאבי מחזור מועילה רטייה קרה המקיפה את הגוף באזור הבטן התחתונה.מבד כותנה או פשתן.
בנוסף לכך את יכולה להשתמש במשקה צמחים ששמו אינטרא במשך כל החודש.המשקה הזה מזין את הגוף,מנקה אותו מרעלים,מחזק את מערכות הגוף,מאזן מבחינה הורמונלית ומכיל הרבה נוגדי חימצון.המלצתי להרבה נשים על המשקה הזה לבעיות שונות וחלק ניכר מהם דיווח לי על הקלה בכאבי מחזור,קיצור משך ימי המחזור וסידור המחזור.ממליצה לך מאד לנסות.ניתן להשיג את המשקה בחברת לייפסטיילס טל':03-5333399.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי טלי* »

טלי, ניסית פשוט להוריד מינון של פעילות ולנוח יותר? זה אפשרי בשבילך? כי זה יכול לעזור. גם בלי טמפון (תחבושת או בשיטת שרמן) עוזר מאוד.
אני עם תחבושות בד או מודעות כשאני בבית. דווקא ככל שאני יותר פעילה פחות כואב לי, אבל לפעמים אני מרגישה יותר מידי רע וחולשה בשביל לזוז.
אבל זאת לא הייתה הנקודה שלי, זאת הייתה רק דוגמא.
התכוונתי יותר לנושא הכאבים (אצלי זה כאבי מחזור, אצל אחרים יכול להיות כאבי ראש, גב, בטן וכו'),
איך מתמודדים עם כאב?
האם זה נכון לא להקל על כאב של ילדים אם זה אפשרי עם אקמול?
בתור ילדה סבלתי מאוד מכאבי ראש, אקמול היה הקלה זמנית שהייתה חיונית לדעתי מהסיוט של הכאב.

אבל זה שאלות , אין לי דיעה מוחלטת בנושא,
אני כמעט לא חולה ובד"כ בצורה קלה, כך שלא לקחתי שום כדור כבר שנים מלבד לכאבי מחזור.
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

מעניין מאוד הנושא. הערב דיברתי עם השכנה שלי. שהיא רופאה, שאלתי אותה לגבי מינון של איזה כדור לבת שלי. היא אמרה לי שהיא מורידה לעצמה ולילדים כל חום שמעל 37 מעלות, כי למה לסבול. ואני כבר מזמן לא בתפיסה הזו. לא חושבת שקצת סבל זה הכי גרוע. ומצד שני זה בד"כ לא סבל קשה.

לילדים שלי אין לי תפיסה לחסוך מהם כל סבל. למשל מה שדיברנו על חום, לא העליתי בדעתי לתת להם משהו לא בריא (בתפיסה שלי - אקמול למשל) בשביל לחסוך קצת סבל.
נראה לי מסר שאני לא מאמינה בו. הרי יש קצת סבל לפעמים בחיים.
אבל אם ילד סובל כמוך קשות מכאב ראש, אני חושבת שהוא צריך הרבה התייחסות ותמיכה. אולי לא רק כדור.

זה דומה קצת לנושא של האם לאכול ממתקים. אנשים שעובדים איתי על הנושא של משקל אומרים שהם מאוד רוצים ממתקים כי זה עושה להם תחושה טובה. וזה כמו למנוע סבל. למנוע את הסבל של הרצון בממתק.
יש גם משהו בפתרונות הללו של כדורים שהוא קצת "כמו אקמול" :-) - לפתור את הסימפטום.

אבל שוב, אני יודעת, זה תלוי בעוצמת הסבל.
בלידה למשל חיפשתי כל דרך אפשרית (חוץ מאפידורל) לחסוך לעצמי סבל!
איילת_חן*
הצטרפות: 07 מאי 2004, 08:24
דף אישי: הדף האישי של איילת_חן*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי איילת_חן* »

הרופאה שלנו ממליצנ בכלל לא להוריד את החום, גם לא בדרכים אלטרנטיביות, אלא אם הוא מאד גבוה כי זה טוב לגוף לעבור את מחלת החום כמו שהיא ולתת לה לשחרר את מה שהיא צריכה לשחרר מהגוף.
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

הדיון בדף חום גבוה ממש ממש דומה.
חבל שיהיו שני דפים בנושא זהה לחלוטין.
הדבר היחיד שעלה כאן שלדעתי לא עלה שם (בטח לא בהרחבה) זו השאלה אם בסדר לתת לילד לסבול מכאבים (כי זה באמת לאו דווקא קשור לחום).
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

נכון, גם הנושא של מתי להקל על כאב הוא חשוב.
אולי אפשר להפריד מפה את הנושא הזה, עם שם דף מתאים.

זו השאלה אם בסדר לתת לילד לסבול מכאבים
למה רק לילד?

<אהבת עולם>
מנוחה*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי מנוחה* »

אם הילד מקבל חום ואהבה,קומפרסים וכו' בדר"כ לא אמור לסבול במיוחד (אלא אם כן מדובר בילד היסטרי במיוחד שאז אפשר להסתפק בחצי מהכמות) וגם אם הילד סובל קצת אין מה להתרגש זה מחסן אותו לחיים.אפשר להסביר לו שאלוקים ברא את הגוף בחכמה נפלאה וכשיש עומס של זיהום,הגוף מנסה לעשות סדר ולנקות את הרעלים ואם ניתן אקמול זה יפריע לגוף לעשות את העבודה.
אם את משדרת רוגע ושלווה הילדים מבינים את זה מצוין ובדר"כ גם ההיסטריים נרגעים.
שני_מ*
הצטרפות: 11 פברואר 2013, 15:32
דף אישי: הדף האישי של שני_מ*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי שני_מ* »

דולב שלי חולה כבר חמישה ימים. עם חום שהתחיל בסביבות ה 38.5 עלה בשיא המחלה (לפני כיומיים) לסביבות ה 40 והיום הוא עומד על פחות מ38. קצת עולה ויורד במשך היום - חצי מעלה, מעלה לכאן ולכאן.
בנוסף לזה משלשל, הקיא קצת בהתחלהומראה סימני אי נוחות קלים. קצת מקטר. (הוא בן חודש וחצי). תופעה מוזרה שאני לא בטוחה שיש לה קשר למחלה היא שהוא מוכן רק שאני אאכיל אותו, ולא אבא שלו (הוא על תמ"ל בעקבות חוסר יכולת לינוק). המשפחה של בעלי לוחצת ללכת לרופא, בעלי חובב תרופות מודאג. אני לא אוהבת לקחת ילדים לרופאים ולדחוף להם תרופות מזיקות. יש סיבה סבירה לקחת אותו לרופא? להוריד לו את החום?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בגיל כזה אחרי 5 ימי חום, כן הייתי לוקחת לרופא לבדוק אם יש דלקת איפה שהוא (ואולי לעשות משטח גרון). את כמובן לא חייבת לקחת כל תרופה שהרופא רושם. אבל כדאי לשמוע מה הוא אומר.
זה לא מוזר שהוא רוצה רק את אמא בזמן מחלה.
במקומך אם החום לא יעבור עד מחר בבוקר, הייתי הולכת למוקד קופת חולים.
שני_מ*
הצטרפות: 11 פברואר 2013, 15:32
דף אישי: הדף האישי של שני_מ*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי שני_מ* »

מדדנו לו חום עכשיו, 37.3. נראה ששרדנו את זה :)
כוכבית_בוקר*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2009, 17:29
דף אישי: הדף האישי של כוכבית_בוקר*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי כוכבית_בוקר* »

חשוב מאוד לדעת- חום אצל תינוקות בגיל שעד חודשיים שלושה מחייב פניה מהירה לרופא. רוב מקרי החום יתבררו בדיעבד כמחלות נגיפיות שאין בהן סכנה, אבל מיעוטם הם זיהומים חידקיים המחייבים בגיל זה טיפול אנטיביוטי מהיר.
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי או_רורה* »

הד/ף קפץ ונכנסתי לקרוא.... וטוב לי עם הש/ינוי ש/עברתי באמהותי, איך בהתחלה הייתי רצה לתת אק/מול על כל פיפס והיום לעיתים נדירות כל כך... גם לילדים וגם לנו.
חמי, רופא ילדים דווקא - היה הראשון שהתחיל אצלנו את השינוי.
באריכות ובסבלנות הוא היה מסביר שאקמול זה לא תרופה, שאם יש חום פחות משמונה וחצי זה לא מצריך אקמול בכלל,
ושהכל בסדר:)

מודה לו על זה.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי צוויליך* »

חום פחות משמונה וחצי
אצלנו לא נותנים בגלל חום לבדו, אא"כ מגיעים כבר ל40, זה תלוי יותר בכמה הילד סובל...
צהובון: "הכל יחסי/ים" , הה הה.

צוויל
פלוני_אלמונית*

עדיף בלי אקמול

איך מתמודדים עם כאבים מצמיחת שיניים (בת 9 חודשים), יש אלטרנטיבה לאקמול?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי יעלי_לה »

יש כל מיני אלטרנטיבות. את מוזמנת לקרוא בדף בקיעת השיניים.
פלוני_אלמונית*

עדיף בלי אקמול

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

ילדה בת 7 עם חום כבר שבוע שלם. מסתבר שזו אנגינה / טונסיליטיס. ונרשמה אנטיביוטיקה מוקסיפן. כל מנה שהיא לוקחת עולה בדם יזע ודמעות, אך למרבה הצער ואין הטבה! לא בחום ולא בגרון, כבר יומיים מאז התחלת האנטיביוטיקה. להורדת חום הגברת מסרבת בתוקף ואני זורמת. אבל עד מתי? הילדה חלשה וממעטת מאוד לאכול, ולא נראה שיפור. מה הייתם עושים?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אין שום סיבה להתעקש אתה על תרופות להורדת חום אם היא לא רוצה. סתם מלחיץ ומכניס מתחים.
גם אין שום נזק בלאכול פחות בזמן מחלה.
אנטיביוטיקה זה סיפור אחר.
ברור שהיא זקוקה לעזרה כדי להעיף את האנגינה.
אני לא בטוחה בקשר לאלטרנטיבות לאנטיביוטיקה, אבל נראה לי שגרגור מי מלח כמה פעמים ביום יסייע.
לדחוף הרבה שום ובצל ירוק לכל מה שהיא אוכלת (אם היא תסכים) גם עשוי לסייע.
תה ג'ינג'ר טרי יכול לסייע.
מנוחה גם.
הרבה מגע רך, אם מתאים לה לקבל אותו, או שקט ובידוד אם זה מה שהיא מחפשת.
כל אלה עשויים לעזור בין אם את ממשיכה עם האנטיביוטיקה ובין אם לא.
רפואה שלמה!
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

עדיף בלי אקמול

שליחה על ידי יולי_קו »

מסכימה עם תמרוש רוש, חוץ מדבר אחד:
חשוב לא להפסיק אנטיביוטיקה באמצע הטיפול! כי אחרת החיידקים מפתחים עמידות אליה, וזה עלול לפגוע בילדה והאחרים עם התפשטות החיידקים העמידים, שכבר לא נפגעים ומתחסלים מהתרופה.
פלוני_אלמונית*

עדיף בלי אקמול

אני חושבת שכדאי להיוועץ ברופאה.
אחרי יומיים עם אנטיביוטיקה כבר אמורים לראות הטבה משמעותית.
ומסכימה עם אילו שמעלי - אין צורך להוריד חום או לאכול.
שליחת תגובה

חזור אל “צרכים ויציאות”