רפואת שיניים טבעית

רוצה_לעוף*
הצטרפות: 18 יוני 2015, 00:16
דף אישי: הדף האישי של רוצה_לעוף*

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי רוצה_לעוף* »

אני אמא ל 3 ילדים בני 6, 4.5, 3.
אתמול הלכנו לרופא שיניים והסיכום הוא 18 חורים המחולקים באופן לא שווה בין כולם....
הצילו!
אז הלכתי לקרוא את הדף המלצות על רופאי שיניים ולא מצאתי את מה שחיפשתי: בריאות השן לעומת בריאות האדם.
למה הכוונה?
למשל:
  • אני יודעת שכספית ידועה כחומר מאוד רעיל. אדאג מראש שהיא לא תיכנס לגוף של ילדיי.
  • בצילומים חשוב להקפיד שהסינר המגן מקרינה יכסה גם את הצוואר, מה שלא תמיד מקפידים.
השאלה היא מה אני לא יודעת וכדאי שאדע לפני שמתחילים את הטיפול האינסופי בילדיי.
אחרי שכבר עשינו את הצילומים (שניים לכל אחד, כלומר אני נחשפתי ל 6), חשבתי על זה שנתנו לי סינר, אבל לא הייתי מכוסה מאחור. כלומר - חשופה לגמרי לקרינה.
על מה לא חשבתי או מה אני לא יודעת?
הנה כמה שאלות שעלו לי בינתיים:
הרופא אמר שהוא יעשה צילומים פעם בשנה. זה נראה לי חשיפה ענקית ומיותרת לקרינה. צודקת או לא?
גז צחוק - לא נורא אם משתמשים בו מדי פעם? או שכדאי מאוד להתרחק ממנו ולמצוא פתרון אחר לשיתוף פעולה?
מילוי חריצים - נשמע לי כמו תיקון הגוף למרות שאין בעיה. קצת כמו שפעם היו מוציאים את השקדים, כי ככה יש פחות דלקות גרון. היום זה נראה לי הזוי להוציא איבר מהגוף, סתם כי לדעת הרופאים אין סיבה להשאיר אותו במקומו. מה דעתכם?

והעיקר: מה ילדיי אוכלים או לא אוכלים שבגללו יש להם כ"כ הרבה חורים??
כשאמי שמעה על החורים מיד הגיבה "ברור, הרי לא שותים אצלך חלב, אז אין סידן". ככה זה כשאמא אוכלת הכל והבת מנסה להיות טבעונית... ובכלל לדעתי הכל מגיע מהגנים - כשהייתי בת 5.5 עברתי טיפול בהרדמה מלאה כי היו לי 12 סתימות! אז הגנטיקה אשמה לגמרי!
אבל איך מתקדמים מכאן?
איך מונעים את החור הבא, מלבד ציחצוח?

אשמח מאוד לשמוע, מקווה שהשאלות נוגעות לעוד כמה קוראים כאן.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי אישה_במסע* »

היו כבר דפים בנושא, לא זוכרת אילו. אבל המהפכה החקלאית היא זו שיצרה, פחות או יותר, את העששת. לכן, מונעים חורים על ידי הימנעות מסוכר ומדגנים, ואכילת המון מאכלים בריאים. נראה לי תזונה שהובילה להפסקת עששת הועלתה בדף תזונה ללידת תינוק בריא{{}}, אבל אולי זה היה בדף על הקשר בין תזונה לניוון הפנים.

אני לא מאמינה שטבעונות זה בריא, אבל, סידן מחלב? נו באמת!
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי מצ'רה* »

ממה ששאלת יש לי דעה ברורה רק על איטום חריצים:
מנסיון עם כמה ילדים (אלה שגידלתי+ ילדי חברים וקרובים) האיטום מונע חורים בשיניים ומומלץ מאד. מנקודת מבט של ילד, הרבה יותר קל להתמודד עם איטום חריצים מאשר עם טיפול בחורים.
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי ציל_צול* »

הרופא אמר שהוא יעשה צילומים פעם בשנה. זה נראה לי חשיפה ענקית ומיותרת לקרינה. צודקת או לא?
לדעתי לא. זו חשיפה שנחשבת נמוכה מאוד.
מצד שני, למה להחליט על זה מראש בעצם? לרופא שיניים יש כלים טובים לאבחון חורים גם בלי צילום. הוא יכול לצלם אם הוא לא בטוח.
שלושת הילדים שלי מטופלים אצל אחי, הבכור בן עשר. הוא בודק אותם בכלים הרגילים שלו ומעולם לא עשה לאף אחד מהם צילום.
לאף אחד מהם אין חורים, ומאחר ולא חשד לחור אז לא צילמו אותם.

מילוי חריצים - נשמע לי כמו תיקון הגוף למרות שאין בעיה
זה לגמרי לא כמו הדוגמאות שהבאת. לא מוציאים כלום וזו התערבות ברמה נמוכה מאוד.
אם הילדים שלך היו אוכלים רק תזונה טבעית שלא נדבקת לשיניים, ומצחצחים אחרי כל ארוחה שכן נדבקת, אכן לא היה צורך בכלום.
אבל אני משערת שזה לא המצב... בלשון המעטה...
אז איטום חריצים הוא פעולת מנע ממש ממש טובה. היא לא פולשנית, היא לא רעילה, היא לא כואבת, והיא מרחיקה את שאריות המזון מהחריצים שנוטים להתמלא בהם ולא להתנקות כל כך בקלות אם בכלל.
אני ממליצה על זה מאוד ולכל ילדיי אטמו לאט לאט חריצים החל מגיל חמש או שש. נכון שהם אוכלים ממש טוב, אבל בהחלט לא תמיד. לאף אחד מהם אין חורים.

ובכלל לדעתי הכל מגיע מהגנים
לגמרי לגמרי לא. הרוב מגיע מהתזונה.
אספר לך שכל חיי שמעתי את זה "יש לך את זה בגנים" בעודי רואה את הפה שלי מתמלא סתימות מגיל צעיר כמו שלך.
עד ששיניתי את התזונה שלי לחלוטין והסתבר שאין לגנים שלי שום בעיה.
עוד נושא חשוב הוא השמירה על בריאות השיניים. מי שהשיניים לו נוגעות זו בזו (הרוב המוחץ של האוכלוסייה) חייב לנקות ביניהן עם חוט דנטלי או ווטרפיק. כאשר אוכלים היטב ומנקים היטב מתברר שהגנים בסדר גמור ברוב המקרים.

מצרפת לך פוסט שכתבתי בזמנו עם אחי (כאמור, רופא שיניים) שעוסק בזה בדיוק.
ואם את זקוקה לעוד רעיונות, אז הוא בעצם סגר סידרה שלמה של פוסטים שהתחילה בזה
בסוף כל פוסט למטה יש חץ שייקח אותך לפוסט הבא אחריו.

תרגישו טוב ותשמרו על עצמכם @}
רוצה_לעוף*
הצטרפות: 18 יוני 2015, 00:16
דף אישי: הדף האישי של רוצה_לעוף*

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי רוצה_לעוף* »

תודה רבה אישה ומצ'רה.
צילצול:
למה להחליט על זה מראש בעצם? השיניים שלי וגם של ילדיי צפופות במיוחד, ולכן אי אפשר לראות מה קורה ביניהן, לכן וגם בגלל הנטיה הקיימת (וקיימת) - הרופא אמר שיהיה צורך בצילומים פעם בשנה.

הרוב מגיע מהתזונה. אני מרגישה במיגננה קשה מאוד. מאז שאני אמא לא הרגשתי מותקפת (לא ממך, מהמציאות) כ"כ קשה ומנסה להדוף את מה שאומרים לי: אמנם היו לי 12 חורים בגיל 5, בשיני החלב, אבל מאז היו לי רק 2 נוספים. לפני המון המון שנים. ואצלי זה לא קשור לשינוי בהרגלי האכילה (שקרו רק לאחרונה) או השמירה על היגיינה (שהשתפרה רק לאחרונה) או כל דבר אחר. אין לי הסבר איך קרה שכילדה קטנה השיניים היו כ"כ חלשות ואח"כ לא.
וילדיי אוכלים יחסית אוכל בריא מאוד. כמעט שלא אוכלים ממתקים, וגם לא הרבה לחם או פסטה. למדתי הרבה מהקריאה של מה שכתבת, אבל גם גיליתי שלא אמור היה לקרות לילדיי מה שקרה להם.
תראי מה כתבת שם: "בגיל שנתיים וחצי... סביר להניח שאם לא מרחו לו קרמל על השיניים ושטפו את זה בקולה – לא יהיו לו עדיין חורים."
נו, באמת, למשקאות קלים קוראים בבית שלנו איכסה, מה זה קרמל - אף אחד לא יודע.
אוכלים המון המון פירות וירקות, אגוזים מכל הסוגים, שייקים, עדשים, אין כמעט אוכל תעשייתי בבית... נו, אנחנו אוכלים בריא. לא קיצוניים, ולכן כשרואים ממתקים מחוץ לבית אני לא מונעת. אבל לא נראה לי שזה מסביר את מה שקרה לנו! וגם לא הלחם המלא או הפסטה פעמיים בשבוע.
אנחנו בחינוך ביתי, כך שגם לא נחשפים לימי הולדת מזעזעים.
בקיצור, אני עדיין בפחד, אם לא לומר בפאניקה... וכאמור, גם במיגננה נגד העולם.... מקווה שזה יעבור לי.

תודה רבה, צילצול, על הפוסטים החשובים. למדתי מהם הרבה!
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי ציל_צול* »

אמנם היו לי 12 חורים בגיל 5, בשיני החלב, אבל מאז היו לי רק 2 נוספים
אם הבנתי את אחי נכון, אז זה לא בדיוק תורשה, כמו שזה מה שקרה לך בבטן אמך.
דברים שקורים בהריון משפיעים מאוד על שיני החלב ואולי זה בא אצלך משם. לא תורשה אבל גם לא תזונה, ורק בשיני החלב.
למרות שאחד הדברים שאני בטוחה בהם זה שההריון משפיע גם על השיניים הקבועות, אבל הבקיעה המאוחרת שלהן מאפשרת לדברים להשתנות בשנים האלה.

אולי זה עשוי להסביר גם דברים בנוגע לבנות.

למשל, אצל בכורי השן הראשונה שהתחלפה יצאה עם בור מקדימה. משהו נורא מוזר. לא חור של צחצוח ועששת אלא פשוט מן מגרעת די גדולה. אחי אמר שאלו דברים שבהחלט יכולים להיקבע בהריון או בשנים הראשונות של הילד בגלל מכה קטנה שהוא קיבל בפה או מתח אפילו.

אם אתם אוכלים היטב ושומרים על הפה אז סימן שאתם עושים כל מה שניתן לעשות.
אפשר לשחרר את המיגננה לחלוטין (וסליחה אם תרמתי לה משהו במקרה, ממש התכוונתי הפוך) ולדעת שיש בשיניים דברים שהם לגמרי לא בשליטתך כרגע. שהם באים מההריונות שלך (תזונה, מתחים ולחצים ועוד ועוד) ומדברים קטנים אולי שקרו בעבר ואין מה להתעסק בהם עכשיו בכל מקרה.

עשי את הכי טוב שלך בכל מה שאת מודעת אליו וזהו. לשחרר. מעבר לזה - לטפל היטב אצל רופאה או רופא שאת מאמינה בהם. זה הכל.

שמחה שהפקת תועלת מהפוסטים. תרגישו טוב.
שמש_מדברית*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2005, 00:44
דף אישי: הדף האישי של שמש_מדברית*

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי שמש_מדברית* »

העניין הוא לא רק מה שאוכלים ישנם עוד גורמים משפיעים. לילדים יש נטייה גנטית וסביבה של קרינה, חומצה מחריפה את היחלשות ציפוי השן. ממליצה בחום על ציחצוח במי סודה לשתייה ומלח במקום משחות השיניים התעשייתיות לפעמים, פעם ב - אתם כבר תרגישו בהבדל
ממליצה על לעיסת מוסטקה - אלת המסטיק - תכשיר שערביי ארץ ישראל היו גם סותמים איתו חורים וביעילות רבה
מומלץ ללמד את הילדים לשפשף את השיניים בפיסת מגבת. אי אפשר להשוות ניקוי כזה (ועם חוט) לציחצוח רגיל
ממליצה_על_גז_צחוק*
הצטרפות: 09 נובמבר 2017, 21:02

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי ממליצה_על_גז_צחוק* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

ברצוני לתרום מנסיוני לגבי גז צחוק. אני סובלת מחרדה קשה והיסטוריה קשה מאד - באופן קיצוני אובייקטיבי, לא אפרט כאן -של טיפולי שיניים. גז צחוק עזר לי כלכך להתמודד עם טיפולי שיניים. על אף שהוא קצת מפחיד כשלעצמו, עושה תחושה מוזרה מאד טעם מר ועוד כל מיני תופעות לוואי, שבטח משתנות מאדם לאדם - בשבילי הוא היה פשוט נס. הפסקתי לרעוד מטיפולי שיניים והתחלתי ללכת בצחוק, כלומר בחיוך. ממליצה בחום למי שמתאים לו. מי שיש לו נסיון עם מצבי סוטול שונים גם יוכל מאד להתחבר לזה.חיוך. מן הסתם אולי הוא גם רעיל, גם לא טבעי , גם וכו' וכו', אך אם הברירה היא להימנע מטיפול בכלל או לסבול בו באופן קיצוני - בוודאי עדיף הגז.
כאב_מציק*
הצטרפות: 05 מרץ 2019, 19:56

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי כאב_מציק* »

היי, יש לי שן בינה מתחת לחניכיים, ועכשיו היא ממש התחילה לכאוב, אמרו לי שאני אצטרך עקירה כירורגית, והמקום ממש כואב (הוא יושב על עצב מסוים). המקום ממש נפוח וכואב ממש ממש ממש
הביאו לי מרשם של מוקסיפן (אמוקסיצילין), ואני מפחד פחד מוות לקחת אנטיביוטיקה בגלל ההשלכות הבריאותיות......
עזרה???
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי אפרת* »

לכי לעקור. עברתי את זה.
לא נעים, קשה, דורש אנטיביוטיקה אחר כך ממילא אבל נפטרים מזה. אין ממש דרך אחרת אם השן כלואה. זה רק יחמיר.
מי אמר לך שאת צריכה עקירה? ראתה אותך רופאה ואמרה שהשן כלואה ולא צפויה לצאת בעצמה? אם כן, ואם קיבלת עוד חוות דעת כזו, לכי לעקור. זה לא משתפר מעצמו וזה בגלל המצב של השיניים האחרות ואיך שהן מונחות.
אם רק שמעת את זה ממישהו שרצה להפחיד אותך - לכי להיבדק אצל מישהי או מישהו שאת סומכת עליהם.
ליאורה_פרינץ0503770318liora0318gmailcom*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2019, 17:23

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי ליאורה_פרינץ0503770318liora0318gmailcom* »

טלפונים של רופאי שיניים הוליסטיים מבקשת. תודה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום לכולן..אני צריכה דחוף טלפונים או קישורים לרופאי שיניים הוליסטיים לילדים. לבני בן החמש יש כפי הנראה שני חורים,שנראים בעין,אך אינם מציקים לו..ואם אקח אותו לרפואה הרגילה אצטרך להתמודד עם רנטגן+גז צחוק+זריקה..ועם כולם לא בא לי להפגש. תודה רבה רבה לכל העונים(:
במעבה_הפרדסים*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2016, 06:11
דף אישי: הדף האישי של במעבה_הפרדסים*

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי במעבה_הפרדסים* »

ממליצה לך לקרוא את הפוסט של ד"ר צילי פז וולק ואחיה, ד"ר גיא וולק, בנושא בריאות שיני ילדים: https://tzilivitality.wordpress.com/201 ... %a0%d7%94/

אני ממליצה גם כי הפוסט מומלץ מאוד בפני עצמו, וגם כי הוא יעזור לך לשקול אם ד"ר וולק הוא רופא השיניים הנכון בשבילכם.
פלוני_אלמונית*

רפואת שיניים טבעית

פוסט נחמד..ועדיין הרושם שד"ר וולק הוא לגמרי רופא שיניים רגיל. אני מחפשת משהוא אחר
גם_אני_מחפשת_רפואת_שיניים_טבעית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2020, 11:19

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי גם_אני_מחפשת_רפואת_שיניים_טבעית* »

לאחרונה אני קוראת ברשת על מרפאת השיניים הטבעית של ד"ר יסקין ברמת גן. לא התנסיתי באופן אישי אבל אני מתכוונת לנסות. תקראי עליה! נשמע מדהים ומהפכני לכיוון הטבעי. הטיפול כולל שמנים אתרים, אבחון הבעיה בגוף שהשפיעה על השיניים, שימוש בחומרים טבעיים ולא רעילים לגוף ועוד. רפואה שלמה!
דיטוקסית*
הצטרפות: 10 מאי 2021, 14:34

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי דיטוקסית* »

היי, מעוניינת לקבל מידע ולשמוע מאנשים בעלי/ות ניסיון עם ריפוי טבעי של השיניים, ללא רופא/ת שיניים. מדובר בחור עמוק בשן הממוקמת בחלק העליון של הפה עם לפחות קצת ריקבון, שהרופא שם לי עליה סתימה זמנית, והיא כנראה תצטרך טיפול שורש או עקירה, אפשרויות שהייתי מעדיפה להימנע מהן. כמובן שאני מניחה שהטיפול צריך להיעשות במצב הטבעי של השן כי עם הסתימה הזמנית עליה המקום לא חשוף אבל גם אשמח לדעת אם יש דברים שיכולים לעזור כל עוד יש סתימה זמנית. אז מעוניינת לדעת יותר על תפריט ו/או צמחי מרפא במצב טבעי, ומה שניתן למרוח שם, כמה זמן זה לוקח, וניסיונכםן עם מצבים כאלו, תודה על כל התייחסות.
פלוני_אלמונית*

רפואת שיניים טבעית

יש חומר טוב באינטרנט למשל בדף של שרית אברהם, דר' לשיניים.
סונייטה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2021, 15:48

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי סונייטה* »

אהלן, אני גם בחיפושים אחרי רפואת שיניים הוליסטית. אם מישהו מכיר אשמח לשמוע.
התחלתי טיפול אצל ד"ר יסקין וזו היתה חוויה מזעזעת - המשכתי כמה פעמים כדי לתת הזדמנות והפסקתי באמצע.
בחיים לא קיבלתי כזה יחס ולא טיפלו בי ככה וגם היו בעיות שאני מאמינה שחלקן קשורות ללחץ שהיא עובדת בו שם.
חיפוש_רפואת_שיניים_הוליסטית*
הצטרפות: 16 מאי 2023, 10:00

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי חיפוש_רפואת_שיניים_הוליסטית* »

גם אני בחיפושים אחרי רפואת שיניים הוליסטית. טבעית ומניעה.
עדיף באזור מודיעין או המרכז
אם מישהו מכיר אשמח לשמוע.
גילי*
הצטרפות: 25 יוני 2003, 23:25

רפואת שיניים טבעית

שליחה על ידי גילי* »

שלום לכולם, מחפשת רופא/ת שיניים שעובד עם חומרים טבעיים לגמרי .קראתי כאן שיש ערבים ששמים אלת המסטיק אשמח למידע והפניות.
הייתי אצל ד''ר יסקין והיחס שם גרוע, מתנשאים מעל הפציינטים ואפילו לא עונים לשאלות שטבעי שיעלו ,אל תתקרבו לשם אולי הייתי צריכה להגיע כדי להכיר ולהזהיר אחרים
פלוני_אלמונית*

רפואת שיניים טבעית

המלצה על רופא שיניים אלטרנטיבי לא ד"ר. יסמין יש המלצה בבקשה
פלוני_אלמונית*

רפואת שיניים טבעית