בדיקת אולטרסאונד

אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לגבי אולטראסאונד - למיטב ידיעתי, ארגון הבריאות העולמי ממליץ שלא לעשות אף בדיקה באופן שגרתי (כלומר, אם אין אינדיקציות כן לעשות), בין השאר, בגלל שלא ידועות כל ההשפעות. יש עדויות סטטיסטיות למשקל לידה נמוך אצל עוברים שעברו בדיקות רבות, אני לא בטוחה אם זה לא נגרם מכך שכשיש עיכוב בגדילה עושים הרבה בדיקות, אבל גם לא בטוחה להיפך. אני אישית לא בטוחה אם לוותר על סקירה, אחת לפחות, זה לא לקיחת סיכון מוגזם, אבל לא רואה הרבה טעם בא"ס לזיהוי גיל ההריון למשל (אפילו אם לא יודעים מהו, ואם אין סיבה מיוחדת). בהריון אחרי ניתוח קיסרי, חשוב לבדוק את מקום השיליה, רצוי לקראת סוף ההריון (כשהרחם קטן יש הרבה טעויות), בגלל סיכון גדול יותר לשילית פתח - מצב בו לא ניתן, או מסוכן מאד, לעבור לידה רגילה, וגם חשוב לדעת אם השיליה נמצאת באיזור הצלקת.
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי איתי_שרון* »

ההמלצה לגבי לא לעשות אולטרהסאונד נובעת (למיטב ידיעתי) מכך שמחקר שנערך בארה"ב מצא שהן לא יעילות, ולא בגלל שיש חשד שהן מזיקות. יש הרבה בעיות עם מחקר כזה, ולטענת ד"ר ברונשטיין (שאצלו היינו לסקירה ראשונה) במחקר מקביל שנעשה כרגע בארץ התוצאות שונות משמעותית (לטובת הסקירה). עוד פרטים יש בדף סקירת מערכות. בחיפושי לא מצאתי אף מאמר שאמר באופן חד משמעי שיש בעיה ידועה עם אולטרהסאונד. זה לא אומר כלום, אבל באותה מידה ניתן לחשוד גם במיקרוגל, טלפון סלולרי, טלפון אלחוטי, טלפון סתם, תנור, טלויזיה, נייר טואלט וכולי וכולי; ז"א - עד היום לא שמעתי הסבר משכנע למה יכול להיות מסוכן (מה שכמובן לא אומר שאין עם אולטרהסאונד בעיה). אני חושב שאין טעם לעשות "סתם" אולטרהסאונד, אבל יש מצבים שבהם בדיקה קצרה כזו יכולה להרגיע את ההורים אם יש חשש כלשהו (אפילו קטן), אני לא בטוח שהייתי מתלבט יותר מדי.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי עדי_יותם* »

להיסטריית הבדיקות בארץ, יש תוצאה חיובית אחת לפחות, והיא שסורקי הא"ס שלנו הם הרבה יותר טובים מאשר במדינות אחרות, בזכות הניסיון הרב שצברו. כמובן שזו הכללה, יש טובים יותר ופחות, אבל בממוצע, זה ככה.
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אורית* »

וגם המרפאות של הרופאים הרציניים (לפחות על בורנשטיין אני יודעת אישית) מאד מרשימות ומטופחות....וכיום בדיקה שם עולה מעל 2000 שקלים- מה שיכול להסביר את זה
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

עפ"י ד"ר ואגנר (קשה לי עכשיו לאתר את המאמר) ואחרים, מצד אחד לא ברור אם יש תועלת בבדיקות א"ס (לגבי הסקירות יתכן שהתועלת ברורה, אבל לגבי בדיקות "סתם" יש ספק...) ומצד שני, יש ספקות לגבי הבטיחות. עובר רגיש בהרבה ממבוגר, ולכן, גם אם אני משתמשת בטלפון סלולרי ללא פחד, בזמן ההריון השתדלתי לא לשים אותו באיזור הרחם - כדי לא לקחת סיכון שהוא מיותר, אפילו אם לא ודאי.
אם יש סיבה, כדאי לעשות א"ס - ובכל המאמרים שקראתי בנושא זה, אכן כתוב כך. אם יש חשד כלשהו, וא"ס עשוי להסביר או להראות אם המצב תקין או לא, זה מצדיק בדיקה, ההתנגדות היא רק לבדיקות השגרתיות, שלא על בסיס התייחסות פרטנית.
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

ההמלצה היא לא לעשות אולטראסאונד שגרתי. כאשר יש חשדות למשהו לא תקין, אולטראסאונד הוא בפירוש אמצעי מועיל. דימומים בלתי ברורים בהחלט מצדיקים א.ס. כי התועלת שלו רבה מהנזק האפשרי (ככל הידוע).

ושאלה שעלתה לי בפורום אחר, ולא קיבלה תשובה:
עד כמה חשוב לדעת את גיל ההריון? האם אי ידיעת גיל ההריון (מחזור לא סדיר, למשל) היא סיבה טובה לעשות אולטראסאונד בשליש הראשון (אחר כך התיארוך לא מדויק), שבו מתהווים כל האיברים הבסיסיים ביותר? למה כל כך חשוב לדעת את גיל ההריון (מלבד לבדיקת חלבון עוברי)? מה טווח הדיוק הנדרש (כמה "בערך" זה מספיק)? השאלה שלי היא לגבי מצב שבו המחזור לא סדיר (למשל, בגלל הנקה), ולא ניתן להסתמך עליו בהערכת גיל ההריון. בהריון שאינו בסיכון (שאז ברור לי הצורך לדעת מראש האם צפוי פג ומה גילו), מה החשיבות לגיל הריון (אני לא מאמינה בהריון עודף, כשאין מצוקת עובר)?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי בשמת_א* »

חשוב לדעת את גיל ההריון במקרה של סיבוך, ובעיקר במקרה של לידת פג.
האמת, שאפשר לעשות עוד בדיקת דם אחת לפג ולגלות מה גילו... (מסכן).
חשיבות קריטית יש לזה בקביעת ניתוח קיסרי אלקטיבי (מבחירה). הואיל ופה נעשו המון טעויות שהובילו ללידת פגים או תינוקות במשקל לידה נמוך מדי, כלומר, סיבוכים לא רצויים, אפשר למנוע את זה דווקא על ידי אי הסתמכות על אולטרסאונד והמתנה לבוא צירי הלידה, גם בקיסרי אלקטיבי.

ד"ר ישראל שפירא אמר, שלמעשה גם נשים בגילי קיבלו מנה גדושה של "אולטרסאונד", פי כמה וכמה מכל סקירת מערכות ארוכה, כי הדופלר הוא מעין אולטרסאונד, אבל בעוצמה הרבה יותר גדולה, והוא באמת מציק לעובר.
הוא אומר שבארץ חוקרים ועוקבים כבר עשרים שנה ויותר ועדיין לא מצאו שום השפעה של בדיקות האולטרסאונד. לטענתו, המחקר בשבדיה, למשל, הוא מחקר קטן ולגמרי "חד פעמי" - מאותם מחקרים שעשו פעם אחת על קבוצה קטנה, מצאו משהו, אבל אף אחד בשום מקום אחר בעולם לא מצא שום דבר דומה לזה בשום מחקר אחר.
למשל, פה בארץ עושים את מספר בדיקות האולטרסאונד הכי גבוה בעולם כולו, ואין אצלנו שום שינוי במספרי השמאליים לעומת הימניים כבר עשרות שנים (זה ביחס למחקר השבדי). גם לא שום מגמה הנוגעת למשקל היילוד - לא מגמה של קטנים מדי, לא מגמה של גדולים מדי, שוב - אותם אחוזים, ללא שינוי, וזה באוכלוסייה שכמעט כולה עוברת אולטרסאונדים בהריון.
מה שכן מצאו, זה גילוי מוקדם ברמות גבוהות מאוד של מומים קשים, וכתוצאה מזה המנעות מלידת אותם תינוקות פגועים. זה אומר הפחתת הנטל הכבד של טיפול בילד כזה, הן מהמשפחות והן מהמדינה.
איתי_שרון*

בדיקת אולטרסאונד

אם פי 3 - למיטב ידיעתי הניסוח המדויק יותר לגבי הא"ס הוא ש אין צורך לעשות אותו באופן סדיר, ולא לא לעשות אולטראסאונד שגרתי (מצטער שאני קטנוני, אבל מהניסוח השני עלול להשתמע שיש ראיות לכך שלעשות א"ס באופן סדיר עלול לגרום לנזק, כמו להחשף לקרינת רנטגן).
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

איתי - לא הבנתי למה אתה מתכוון.
המלצות ארגון הבריאות העולמי, מדברות על כך שאין צורך לעשות א"ס רוטיני - כלומר, שגרתי (בארץ מקובלת סריקת מערכות, ואני לא חושבת שהם מתייחסים לזה בהמלצותיהם), כבדיקה לכל ההריוניות. עד כמה שאני מבינה, הכוונה היא שלא צריך לעשות א"ס בשבועות X,Y,Z אלא רק כשיש סיבה מסוימת, למשל: דימומים, כאבים מיוחדים, חשש להריון חוץ רחמי/מרובה עוברים/שיליית פתח/מצג שונה מראש/פיגור בגדילה (עפ"י מישוש/מדידה חיצוניים) וכדומה.
איתי_שרון*

בדיקת אולטרסאונד

נכון, פשוט הצעתי שמהניסוח "ההמלצה היא לא לעשות אולטראסאונד שגרתי" אפשר להבין (נדמה לי) שהמלצות ארגון הבריאות העולמי רומזות שלעשות א"ס באופן שגרתי עלול להיות מזיק לעובר, בשעה שהכוונה (למיטב הבנתי) היא פשוט שאין בזה צורך. ממה שכתבת נראה לי ששנינו מתכוונים לאותו הדבר (או כמעט אותו הדבר).
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

דומה, אבל לא מדויק. כיוון שאין הוכחה שזה לא מזיק, ויש כמה חשדות שכן (כלומר: זה אכן עלול להיות מזיק לעובר), וגם כגישה כללית (הריון הוא רגיש, ועדיף לקחת מינימום סיכונים מיותרים), הרעיון הוא שלא כדאי לעשות אם אין סיבה טובה. זה לא סתם "לא צריך לעשות", זה "כדאי להמנע".
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

האם צריך בדיקת א"ס ראשונית בשביל לדעת את גיל העובר, רק בשביל בדיקת החלבון עוברי?
ומה יכולים להיות סימפטומים להריון מחוץ לרחם?
אני מעדיפה לעבור כמה שפחות בדיקות א"ס.
אם אחליט על אחת בלבד (בהנחה כמובן שהכל תקין) מתי מומלץ לעשות אותה?
תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי תות_שדה* »

א"ס לקביעת גיל ההריון- לא רק לחלבון העוברי גם לסקירה המוקדמת וגם לשקיפות העורפית.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי עירית_ל* »

סקירה מוקדמת ושקיפות עורפית אלו גם בדיקות אולטרה-סאונד.
הנה מידע נוסף על סקירת מערכות מוקדמת .
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אמא אדמה - אם יודעים את גיל העובר, לא חייבים א"ס (הכי מומלץ להעזר במעקב הפרשות - מאפשר לדעת בדיוק מתי הביוץ גם אם אין מחזור סדיר).
הריון לא תקין (מחוץ לרחם, נופל וכדומה) יתבטא בעליית ערכי בטא מתונה במיוחד (הערך אמור להכפיל את עצמו כל יומיים-שלושה בשלבים הראשונים), בכאב או דימום. כאב או דימום יכולים להיות מקריים ולא להעיד על כלום, אבל הם סיבה מספיק טובה כן לבצע א"ס לבדוק מה קורה.
אם את מחליטה על בדיקה אחת - עדיף לעשות בסביבות שבוע 18 סקירה מורחבת.
אני עשיתי (עד כה, ואם לא יהיו סיבות מיוחדות אז גם עד הסוף) שלוש בדיקות, שאחת מהן מיותרת רפואית: בשבוע 12 (כדי שבעלי ירגע שהפעם יש רק עובר אחד. עד שבוע 10-11 זה ממילא עוד עשוי להשתנות (כלפי מטה...) והרוגע שלו היה לי מספיק חשוב), בשבוע 15 - סקירה מוקדמת, בשבוע 23 סקירה מאוחרת. התלבטתי לגבי הסקירות, ובסוף החלטתי לעשות את שתיהן, בעיקר בגלל שלא עשיתי מי שפיר (שאגב - גם כולל א"ס) ובדיקות גנטיות וכי הרגשתי שאני לוקחת יותר מדי אחריות בשילוב של לידת בית והמנעות מבדיקות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני לקראת סוף שבוע חמישי ובבדיקה על קולית, בשל הפרשות חומות מזה 4 ימים, נראה שק הריון קטן לדברי הרופאה, מוכר?? או שיש סיבה לחשוש מעבר??
בשעה_טובה*
הצטרפות: 08 מאי 2003, 19:01

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי בשעה_טובה* »

כבר שמעתי משני רופאים שאין בעולם שום מחקר שמראה על נזק כלשהו לעובר שיכול להיגרם בגלל הסקירות .היום הגניקולוג ניסה לשכנע אותי לעשות גם את הסקירה השנייה
ואני לא כל כך שלמה עם זה.
האם מה שקראתי בבאופן על ילדים שמאליים, הפרעות קשב ודיסלקציה מגובה באיזשהו מחקר שאני יכולה להפנות את הרופא שלי אליו?
תי_תי*
הצטרפות: 24 מאי 2003, 14:37
דף אישי: הדף האישי של תי_תי*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי תי_תי* »

קבלתי לא מזמן הרבה חוברות של "הורים וילדים".
בחוברת של דצמבר 2002, עמוד 80, יש כתבה על האולטראסאונד. נאמר שם במחקרים רבים שנערכו בעוברים של בעלי חיים לאורך השנים מצאו שהאולטראסאונד יכול לשנות את הרקמות, אבל דרושה לשם כך אנרגיה עצומה פי כמה מזו שמשתמשים בה_ (בבדיקת נשים כיום), _ולכן הסיכון לפגיעה מאד קטן.
דרך אגב, מוזכר שם רני כשר.
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לא מוכח נזק, אבל גם לא מוכח אי נזק, וישנם חשדות, לא מוכחים. הנה קישור למאמר של ד"ר מרסדן ואגנר על אולטראסאונד. כולל מקורות (קראתי פעם, לא עכשיו, אבל נדמה לי שהוא עונה על השאלות שלך).
ברוב המקומות מתייחסים לבדיקות א"ס רגילות, לא סקירות. סקירה אמנם ארוכה יותר ואולי גם במכשיר חזק יותר, אבל גם התועלת שלה יותר גדולה בזיהוי מומים ( מגלים גם מומים שוליים אך מפחידים, או א-נומליות ללא השלכות).

דרך אגב, מוזכר שם רני כשר - בלי לקרוא, יש סבירות גדולה שאת הכתבה כתבה נירית שפירא, שהיא בהחלט באופן טבעי...
מ_א*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2003, 21:09

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי מ_א* »

האם אולטרסאונד בטני עשוי להיות פחות מסוכן מוגינלי?
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

נדמה לי שההגדרה של אולטראסאונד כמסוכן, היא מוגזמת. הוא לא מסוכן, נכון לידע הקיים היום - וזה אומר שאלפים רבים מאד (מיליונים?) של תינוקות נולדו בריאים לאחר בדיקת אולטראסאונד אחת או יותר. הנזק שמדברים עליו, וכאמור לא הוכח עדיין, הוא מינורי יחסית - לא מומים ברורים. הבעיה היא בעיקר בכל מה שאנחנו לא יודעים. כלומר, אם, למשל, אחוז השמאליים באוכלוסית המנוטרים גבוה יחסית, אז איטרות היא אמנם לא מום, אבל אם א"ס גורם לאיטרות, יתכן שהוא גורם לעוד שינויים במוח.

מקובל שא"ס בטני הוא יותר בטוח בגלל שהמרחק מהעובר גדול יותר, וגם הא"ס מתבצע בשבועות מאוחרים יותר, כך שמרבית האיברים כבר מעוצבים. לא תמיד אפשר להחליף א"ס נרתיקי בא"ס בטני.
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

זה הסונר הכי מדוייק לקביעת גיל הריון אמיתי. שווה.
זה רק אם את לא יודעת מתי היה הביוץ (מחזור סדיר או מעקב הפרשות נותנים תשובה אמינה מספיק).
גיל הריון אמיתי נחוץ רק לבדיקות מסוימות (חלבון עוברי, מי שפיר, שקיפות ערפית... אולי עוד, לא זוכרת כרגע) - שצריך להחליט אם עושים או לא. אחרת, לא ממש חשוב לדעת גיל הריון מדויק.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

וכדאי גם לדעת את הגיל המדויק, אם יש סיכון ממשי ללידה מוקדמת, אם לתת או לא לתת צלסטון, איך להיערך ללידה, וכשהתינוק יוצא - האם הוא IUGR או לא. חשוב לזהות IUGR גם לפני הלידה כי תינוקות IUGR הם תינוקות בסיכון. למה? לחסר חמצן ולהיפוגליקמיה ולכל מיני רעות חולות.

כשהייתי בשבוע 24 והיה דיון האם לאשפז אותי או לא - וזה לא היה מצב שאפשר לטפל בו, רק ליילד בזמן - בחרתי שלא להתאשפז.
עשרה ימים אחר כך, בשבוע 25 ומשהו, התאשפזתי כמו גדולה. זה ההבדל.
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

נכון, אבל לאולטראסאונד יש אחוז שגיאה מאד גבוה, ולעיתים קרובות הערכת המשקל מאד שגויה, שלא לדבר על כך, שאחד החשדות נגד א"ס מרובים, זה שהם גורמים ל-IUGR ולא סתם מזהים אותו.

בני ללא ספק סבל מ-IUGR, וגם מTTTS (תסמונת של שיליה בהריון תאומים, בד"כ זהים, שגורמת לחלוקת משאבים לא זהה, ועלולה לגרום להרבה בעיות לשני העוברים, לפעמים יש צורך לילד מוקדם), אבל זה לא זוהה לפני הלידה. העריכו את משקלו כמעט חצי ק"ג יותר ממה שהיה, ואת תאומתו, כמעט חצי ק"ג פחות - כשאפילו ביחס ביניהם (מי גדול ומי קטן) טעו. וזה לא בגלל חוסר מקצועיות.

הערכת משקל ניתן לבצע גם ידנית, וכך לזהות IUGR (אם יודעים מהו גיל ההריון בערך, וגם אם מבצעים מעקב שבו רואים (או לא) גדילה. בהריון השני, הערכת המשקל שעשתה המיילדת שלי, ידנית, היתה מדויקת להפליא (אם כי יש לציין, שבהריון הזה, גם הא"ס דייק לחלוטין).
אני חושבת שרוב הנשים יודעות בדיוק מספק מה גיל ההריון. אם היו משתמשים בא"ס לקביעת גיל ההריון רק כשלאשה אין מושג מה גיל ההריון, הייתי יכולה להבין. אבל מה ההגיון, שכשאשה יודעת מתי היה הביוץ שלה (או מתי וסת אחרונה, כשהמחזור סדיר), שהא"ס נותן לה תאריך אחר, והוא יותר "נחשב"?
פלוני_אלמונית*

בדיקת אולטרסאונד

עכשיו זה בדוק: בדיקות אולטרסאונד אינן פוגעות בעובר

כאן

כן, לא, תגובות.
איתי_שרון*

בדיקת אולטרסאונד

באופן אישי אני מאמין שדברים שבאמת גורמים נזק צריכים להתגלות בצורה עקבית על ידי יותר ממחקר בודד פה ושם.
מבחינה סטטיסטית, אם עושים מספיק מחקרים על משהו, והמחקרים כולם מתבססים גם הם על סטטיסטיקה, הרי שבסופו של דבר יימצא המחקר שתהיינה לו תוצאות "חריגות". בד"כ מה שקורה הוא שהעיתונות עטה כמוצאת שלל רב על המחקר יוצא הדופן דווקא, וכולם שומעים רק עליו (את מי מעניין לשמוע בפעם המאה ששוב לא מצאו קשר בין אולטרסאונד לנזק לעוברים?). המקרה הזה הוא היוצא מן הכלל פשוט בגלל שאותה קבוצה אמרה בעבר דבר אחר.
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לא הבנתי את הלך המחשבה של החוקרים, כפי שהוא מתואר בכתבה. הם לא שללו את מסקנות המחקר הקודם שמצא שיותר תינוקות שעברו הרבה א"ס נולדו במשקל נמוך (שזה אגב, רק אחד החששות), אלא טענו שהמשקל הנמוך לא גרם לבעיות?
אז לא יודעת איך הם עשו את המחקר, אבל הבן שלי נולד במשקל נמוך (עבר הרבה א"ס, אבל גם יש סיבות אפשריות אחרות), וכן סבל מזה בשתי שנות החיים הראשונות, ועד היום הוא לא הדביק את הפער בגודל. נאמר לנו שבערך 2% מהתינוקות שנולדים במשקל נמוך (לא פגים, אבל מכל סיבה שהיא) לא מדביקים את הפער לעולם.
כך שהמסקנה ממש לא ברורה (אני לא טוענת שמה שבני עבר זה בגלל א"ס, וזה גם לא מוכיח שום דבר, אבל זה נראה לי דוגמה נגדית. אין לדעת אם הסיבה לגדלו היתה בגלל א"ס מרובים או אחרת).
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי סמדר_נ* »

אין לי מושג לגבי העובר, אבל א"ס נראה לי לא כל כך טוב לאמא, לפחות לאמא שהיא אני...
א"ס וגינלי הוא ממש גיהנום, אבל גיליתי שגם אחרי א"ס בטני, שהוא הרבה פחות גרוע, אני מרגישה די רע. וכדי שאסכים לסבול את ההרגשה הזו צריכה להיות סיבה שתהיה בעיני מספיק טובה. לא סתם "להסתכל על הילד".
עוד משהו: כשהילד שלי, אינשאללה, יהיה גדול מספיק לחדר משלו, אני אצטרך לסמוך עליו ולא להציץ לשם בכל הזדמנות. הריון הוא זמן טוב להתאמן בלסמוך על התחושות של עצמי (אם כי נראה לי שעברתי הרבה א"ס יחסית לכמה נשים כאן... אבל כנראה מעט ביחס למה שאני שומעת מסביב). בסקירה המאוחרת הצחיק אותי שנכתב שיש תנועות עובר. כאילו, מה, באמת?! לא ידעתי...
אם_פי_3*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כאשר לאולטראסאונד יש תועלת ברורה, היא משמעותית יותר מאשר חשד (לא מוכח) לנזק. אבל אם אין סיבה טובה, עדיף בעיני לא לעשות (הרופא שהיה לי כשהייתי בהריון נוהג לעשות א"ס כשגרה כל כ-6 שבועות. בעיני זה מיותר).
אמא_אינקובטור*

בדיקת אולטרסאונד

הדמגוגיה מוציאה אותי מדעתי. "כך תבטיחו לידת תינוק בריא". נו באמת. ואז מתפלאים שהאלימות כלפי רופאים גואה, כי מה זה? הבטיחו לנו!!
אז לאט ובסבלנות, בואו נסביר:
יש מומים ש-US לא מגלה ולא מתיימר לגלות: לבקנות, אוטיזם, סוגים מסויימים של עיוורון וחרשות, ובוודאי יש עוד כמה שפספסתי.
יש מומים שלפעמים יש להם מראה ברור ב-US, ולפעמים לא - שלל תסמונות גנטיות שיכולות להופיע בצורות "מובהקות" או להתפספס לחלוטין פשוט כי המדדים שבודקים נופלים בתחום הנורמה בעובר מסויים.
יש מומים שנראים ברור מאוד ב-US - למשל, מומי שלד מסויימים - אבל אם לא מחפשים אותם גם לא מוצאים. כאן הבעיה היא לא המום עצמו שנראה או לא נראה ב-US, אלא (חוסר) המיומנות של הבודק, לחץ זמן שמלחיץ גם את הרופא הבודק לתקתק עניינים, מכשיר מיושן עם רזולוציה מעאפנה, "תקנות משרד הבריאות" או מה שזה לא יהיה שמחייבות בדיקה של מערכות מסויימות בלבד ולא של אחרות (שוב, מה שלא בודקים גם לא רואים).

תגידו - מישהו באמת חושב שמשהו יכול "להבטיח" לידת תינוק בריא? מישהו חושב שכל בעיה ומום ניתן לגילוי ב-US?
עדי_יותם*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מישהו באמת חושב שמשהו יכול "להבטיח" לידת תינוק בריא? מישהו חושב שכל בעיה ומום ניתן לגילוי ב-US?
אוהו. ויש לי חברות שמתעקשות על מעקב הריון אצל רופא שיש לו אולטרסאונד במרפאה ורוצות א/ס בכל פגישה, בגלל קו החשיבה הזה (ואלה רופאים אשר לפעמים "לא מבדילים בין אוזן לרגל", בניסוחו העדין של אחד ממומחי האולטרסאונד; שהרי לא כל רופא הוא מומחה לא/ס). ואח"כ יש מקרים עצובים מאוד של חוסר אבחון מומים באולטרסאונד שנגרמים בשל רשלנות רפואית בלידה וניתן לקרוא מאמרים בעתונות בנושא רשלנות רפואית בלידה .
אמא_אינקובטור*

בדיקת אולטרסאונד

אוהו. ויש לי חברות שמתעקשות על מעקב הריון אצל רופא שיש לו אולטרסאונד במרפאה ורוצות א/ס בכל פגישה, בגלל קו החשיבה הזה
למה זה סותר? העובדה שמאוד אהבתי להציץ פנימה ולראות מה שלום העובריות שלי לא באה במקום הידיעה שגם אם הכל נראה בסדר זה עדיין לא מבטיח לי למדוד שמלת פאייטים לפני החתונה שלהן.
עדי_יותם*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אבל יקירתי, את לא בהכרח מייצגת. הנשים שאני מדברת עליהן בחרו במעקב א/ס מתוך מחשבה שזה "רציני" יותר ומאשר בכל פעם ש"הכל בסדר".
איתי_שרון*

בדיקת אולטרסאונד

נקודה חשובה היא שבשביל שהבדיקה תהיה טובה, צריך ללכת למומחה. אין מה לסמוך על הרפואה הציבורית במקרה הזה, כנראה.
אמא_אינקובטור*

בדיקת אולטרסאונד

אין מה לסמוך על הרפואה הציבורית במקרה הזה אמן.
תאנה*
הצטרפות: 23 אפריל 2005, 01:33

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי תאנה* »

ועוד שאלה דומה: סקירה מקודמת,ראה הרופא ציסטה במוח. לא לדאוג , אמר הרופא, זה כנראה כלום. יש לחכות לתוצאות חלבון עוברי. הוא אמר משהו על מחלה שמרוב בלבול לא קלטתי את שמה- משהו עם 18. נשמע מוכר למישהו?
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי שרון_ג* »

אולי טריזומיה 18. כמו תסמונת דאון מבחינת ה"טעות" הגנטית, אבל תסמונת הרבה יותר קשה.

אבל כמו שאמר הרופא - לא לדאוג. ברוב המקרים ממצאים רבים הם חסרי משמעות בהמשך (מה גם שטריזומיה 18 זה דבר שרואים מיד במי שפיר)
איתי_שרון*

בדיקת אולטרסאונד

גם לנו גילו, כנראה שבאמת אין צורך לדאוג (אם זה הממצא היחיד).
אכן מדובר בטריזומיה 18; כשבדקנו (או שהרופא אמר לנו?) הסתבר שהפגם הזה הוא קשה כ"כ שכמעט כל העוברים מתים עוד ברחם.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי שרון_ג* »

שכמעט כל העוברים מתים עוד ברחם.
או זמן קצר אחרי שהם יוצאים ממנו.
תאנה*
הצטרפות: 23 אפריל 2005, 01:33

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי תאנה* »

תודה שרון ואיתי, זה באמת טריזומה 18.
אין עוד ממצאים, מקווה שיהיה בסדר.
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אילת* »

עקב איחור במחזור ותוצאה חיובית בבדיקת שתן ביתית, הייתי היום אצל רופא הנשים. הוא אמר: בואי נעשה בדיקת אולטראסאונד וגינאלית ונבדוק אם יש הריון. אני נבהלתי כי בכלל לא חשבתי שעושים אולטראסאונד כ"כ מוקדם ואמרתי לא תודה. למה הוא התכוון? זאת בטח לא סקירת מערכות, שעד היום חשבתי שהיא-היא בדיקת אולטראסאונד. לא ידעתי שיש גם אולטראסאונדים כאלה שהרופא עושה על המקום. האם כל האמור בדף זה חל גם על הבדיקה הכה מוקדמת שהרופא ביקש לעשות לי? קראתי בדף זה או בדף בדיקת אולטרסאונד כדאי , שבכל מקרה לא מומלץ מתחת להריון בן 3 חודשים, האם הכוונה לבדיקה שהרופא ביקש לעשות לי?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי ורד_לב* »

בד"כ עושים אולטרסאונד ראשון באזור שבוע 8-9, כדי לוודא דופק עוברי ולראות שהכל מתחיל תקין.
יש בדיקות אולטרסאונד "שגרתיות" להערכת משקל, גודל העובר בכל מיני מדדים וכו'.
ויש סקירת מערכות- מוקדמת (שבוע 15, נדמה לי) ומאוחרת (רגילה- שבוע 22-25 נדמה לי).
(מידע נוסף על סקירת מערכות מוקדמת וגם על סקירת מערכות מאוחרת )

קטע מעניין הוא שאת האולטרסאונד הראשון בהריון הנוכחי עשיתי כשהייתי בהודו. היה חשוב לי לראות שיש דופק והכל בסדר.
שם הנוהל הוא בדיקות בטניות. גם בשלבים הראשונים. בכלל לא מתעסקים עם וגינלי.
איזו הקלה חשתי! אני שונאת את הוגינלי ולא מבינה מה העניין איתו, אם הוא כ"כ לא מחייב.
אז מי מדינה מתקדמת יותר, אה?
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אלמונית* »

מה עדיף לעשות, בטני או וגינלי? שבוע 7.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי טלי_מא* »

זאת בטח לא סקירת מערכות, שעד היום חשבתי שהיא-היא בדיקת אולטראסאונד
לגניקולוגים יש במרפאה מכשיר אולטרסאונד עם מוט כזה שהם מחדירים וגינלית. זאת בדיקה שהם עושים בתחילת ההריון, אבל לאו דווקא בהריון, הם משתמשים בזה גם במקרים אחרים.
זה מאוד לא נעים.

שבכל מקרה לא מומלץ מתחת להריון בן 3 חודשים
אם את חושבת שלא כדאי אולטרסאונד לעובר, אז בטח ובטח שלא וגינאלי- שמקרב מאוד את המשדר אל העובר.

מה עדיף לעשות, בטני או וגינלי? שבוע 7
מה שורד כתבה זה שבהודו עשו לה אולטרסאונד בטני, אבל כאן לא בטוח שהרופאים, שעושים בשלב זה אולטרסאונד וגינאלי, ידעו לפרש ולהשתמש באולטרסאונד בטני בשלב הזה. אם תתעקשי הוא עשוי לעשות זאת ואז אולי להילחץ כי הוא לא בדיוק יודע מה הוא רואה.
אבל, אגב, לא חייבים לעשות אולטרסאונד. בדיקת האולטרסאונד בשלב הזה היא בשביל:
  1. לראות שיש הריון (דופק)
  2. שההריון בתוך הרחם.
  3. לשלול מולה בועית
  4. לראות אם מדובר בעובר יחיד או יותר
מולה בועית אפשר לשלול ע"י בדיקת דם (ערכי ה-beta HCG).
רוב הדברים האחרים תלויים בסבלנות שלך - לא חייבים לדעת מיד שמדובר בעובר יחיד או יותר.. למשל.
יהיו מי שיגידו שדחוף לקבוע שההריון אינו חוץ-רחמי, אחרים אומרים שאי-תקינות מופיעה די במהרה ממילא בדימומים ובתחושות חריגות.

בקיצור - לא חייבים אולטרסאונד. אבל אם כן אז עדיף בטני,רק שצריך מישהו שיודע להשתמש בו בשלבים כל-כך מוקדמים.
שירי*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 20:47

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי שירי* »

אני בחורה בריאה מטבעי, עברתי שנה וחודשיים טיפולים בגלל בעית זרע בלבד שנה הזרעות ועכשיו IVF ראשון ולשמחתי והפתעתי נקלטתי ויש לי אפילו תוצאה טובה, הביטא יצאה 146 לאחר 12 יום שזה הריון מצויין, מאחר ולקח לי מעל שנה להכנס להריון אפילו שזאת היתה בעית זרע ונכנסתי בIVF ראשון ברגע שנפתרה הבעיה, יש לי כל הזמן חששות, כבר חמישה ימים אני בודקת כל הזמן עם בדיקה בייתית ורק שאני רואה + אני נרגעת מחדש, אני חוששת גם מאוד מהאולטרא סאונד בעוד שבועיים, האם הסיכוי להריון מוצלח מIVF הוא אותו סיכוי מיחסים רגילים, ואיך עליי להתגבר על החרדה?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי ורד_לב* »

קיבלתי את זה היום.
הנה סופסוף גם למדע יש מה לומר בנושא.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

דיווח על המחקר החדש גם באתר NFC
"סריקות אולטרסאונד ממושכות של מוחם של עוברי עכברים הפריעו לתהליך הידוע כמעבר נוירונים (תאי עצב), בו תאי עצב נעים ממקום אחד לאחר."
אירה*
הצטרפות: 05 מרץ 2005, 00:43

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אירה* »

שלום. בן זוגי ואני רוצים לעבור את ההריון עם כמה שפחות בדיקות אולטרסאונד. האם יש טעם לעשות בדיקת papp-a, Free bHCG ללא בדיקת שקיפות עורפית? (במקרה ותהיה סבירות גבוהה למצב של תסמונת דאון נעשה אז את השקיפות העורפית או בדיקות אחרות).
תודה רבה.
אירה*
הצטרפות: 05 מרץ 2005, 00:43

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אירה* »

שכחתי להוסיף שאני בתחילת השבוע ה-11 ועשיתי (בלי לחשוב..) כבר אולטרסאונד אחד בשבוע ה-6 להריון. חוץ מזה בדיקות הדם (ברזל, חומצה פולית וכל השאר) היו תקינות.
פוסט_מולרית_בתחילת_הריון_נוסף*
הצטרפות: 02 יוני 2008, 17:52

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי פוסט_מולרית_בתחילת_הריון_נוסף* »

מולה בועית אפשר לשלול ע"י בדיקת דם (ערכי ה-beta HCG
זו ממש לא הפעם הראשונה שאני קוראת בדף הזה, אבל עד כה לא נתקלתי במשפט הזה (נו, כל אחד רואה מה שכואב לו), ורציתי להעיר שהוא לא מדויק. באופן טיפוסי מולה אכן תתבטא בערכי בטא גבוהים לגיל ההריון, אבל זה לא חייב להיות כך. ערכי הבטא שלי בהריון המולרי ביום בו בוצעה השאיבה היו בתחום התקין, אם כי אין לדעת לאן היו מטפסים לולא הפסקת ההריון בשבוע 9. או כמו שהרופאה בבי"ח אמרה לי "זה לא אומר שזו מולה וזה לא אומר שלא". לולא היתה תמונת א"ס, הבטא לבדה לא היתה מעוררת חשד. אגב, הזיהוי הסופי והוודאי שזו מולה ולא סתם הריון לא תקין היה רק אחרי בדיקה גנטית של החומר שנשאב.
במולה יש סיכונים, אפילו גדולים, ודי לחכימא.
שכיחותם של הריונות מולריים בישראל -- ובמערב בכלל -- היא 1:1000 הריונות כשאין היסטוריה קודמת, ו 1:100-1:500 כשיש. בעיני זה סיכוי קטן אמנם, אבל לא זניח, ושבהחלט צריך להילקח בחשבון במערך השיקולים של א"ס ראשון כן או לא, יחד עם הריון מחוץ לרחם ושאר מרעין בישין.
אליס*
הצטרפות: 10 ינואר 2006, 13:44

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אליס* »

אולטראסאונדים כאלה שהרופא עושה על המקום

שבכל מקרה לא מומלץ מתחת להריון בן 3 חודשים, האם הכוונה לבדיקה שהרופא ביקש לעשות לי?

כן... אותו דבר.... אני כן עשיתי שקיפות עורפית בשבוע 12, אבל לא את "בדיקת הדופק" בשבוע 7-8.... מצאתי רופא (!!!) שממליץ על רק שני אולטראסאונדים בכל ההריון (כולל סקירה...)... דר' צנטנר בירושלים.... אני מאושרת
על_סף_יאוש*
הצטרפות: 25 ינואר 2009, 09:31

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי על_סף_יאוש* »

אני בהריון ואין לי מושג ממתי (נכנסתי תוך כדי הנקה..)
מה שאני בטוח יודעת שזה לא יותר מחודש וחצי אבל זה גם יכול להיות שבועיים וחצי..
אני חושבת לעשות אולטרסאונד בשביל לדעת פחות או יותר איפה אני.
אני לא רוצה לעשות בדיקה וגינלית.
יש בכלל אפשרות לרופא לזהות פחות או יותר את הגיל של העובר באולטרסאונד ביטני?
ובכלל לעשות א"ס זה טוב לעובר הקטן?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

בשלב זה של ההריון אפשר לנסות או"ס בטני אבל אין שום ערובה שיצליחו לראות משהו. למעשה סביר שלא יצליחו לראות.
האם זה ממש חשוב לך לדעת עכשיו? את יכולה להמתין לשלב מאוחר יותר של ההריון, ולעשות אז (למשל בעוד כחודש).
בדיקת בטא (בדיקת דם) נותנת גם כן אינדיקציה לגבי שלב ההריון, אבל מאוד לא מדויקת כי טווח הערכים רחב מאוד.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אוד_ליה* »

אצלי בשבוע 7 או 8 לא זוכרת בדיוק ראו בא"ס בטני ה-כל, למרות שהרופא בהתחלה עשה פרצוף /-:, אז שיעשה... הם אומרים שלא יראו כלום אבל מתכוונים שזה פחות מדוייק. דופק הם יראו ושבוע +- אפשר לדעת, אבל אצלי למשל ראו שהעובר כביכול שבוע קטן מהתאריך, ואז בשבוע 11 עשו שוב (גם בטני) והעובר היה בדיוק בתאריך.

גם אני לא עושה א"ס וגינלי, עכשיו אני בשבוע 20 ועדיין לא הזדקקתי לא"ס וגינלי או לבדיקה. מה שכן, צריך לבוא אסרטיבית, ואם הרופא אומר שלא ניתן אז פשוט לעבור לרופא אחר... כי ממש אפשר. פשוט יש רופאים שמסיבה כלשהי (שתלטנות, סטיה, לא יודעת מה...) אוהבים לחדור לפרטיות של נשים בלי צורך (מניסיון עגום... פעם רופא בדק אותי ממש ללא סיבה- וזה אחרי שאמרתי לו שאני מעדיפה לא להיבדק, הוא אמר לי שחייב, ובדיעבד לא היה צורך בכלל)
אצלי למשל בסקירה מוקדמת הרופא אמר שנעשה בדיקה בטנית ואם לא נראה ברור נעבור לווגינלי, והתגובה שלי הייתה (בצורה רגועה ביותר, אבל אסרטיבית) "אני לא נבדקת ווגינלית. אם לא נראה מה שצריך אז נחזור על הבדיקה בעוד שבוע- שבועיים". זהו.

ראי גם בדיקה וגינלית מה דעתכן
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

בעיקרון אין מה לעשות א"ס עכשיו. אם רוצים לעשות א"ס בשליש ראשון לצורך הערכת גיל הריון, אין מה ללכת לפני 8 שבועות מלאים (כשסופרים מוסת אחרונה, אם את סופרת מביוץ אחרון אז 6 שבועות). אז אם יתכן שעברו רק שבועיים וחצי (מהביוץ, אם הבנתי נכון) כדאי לחכות לפחות חודש. משבוע 8 אפשר לזהות עובר עם דופק ולהעריך גיל הריון גם בא"ס בטני בלבד, אבל אם תלכי לרופא והוא יעשה בטני ולא יראה דופק- תהיי מסוגלת לקום וללכת מבלי להתעקש שינסה גם נרתיקית?...

לגבי טוב לא טוב לעובר- בשורה תחתונה, אף אחד לא באמת יודע. נכתב על זה המון (אני חושבת שבדף הזה עצמו).
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי או_רורה* »

רק רציתי להעיר לגבי בדיקת אולטרסאונד נרתיקית, שהרופאים שמלווים אותי מתחילת ההריון הנוכחי שונאים בדיקות אולטרסאונד, שונאים ממש...

אבל, מסכימים שמספר בדיקות מינימלי הוא הכרחי.

כשהייתי באחת הסקירות, אצל אחד מהם, העובר היה במנח שלא איפשר לראות את פניו.
הרופא אמר: בסדר, תחזרי עוד שלושה שבועות ונבדוק, כי לא רציתי וגינלית.
אממה? שגם כעבור שלושה שבועות הייתה את אותה התנוחה של העובר...
אז עשיתי וגינלית, למורת רוחי ולמורת רוחו (יש לציין) של הרופא.

יש רופאים כאלה. רק צריך למצוא אותם.
עלסף_יאוש*
הצטרפות: 25 ינואר 2009, 20:24

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי עלסף_יאוש* »

תודה על התגובות.
בגדול אני לא בענין של א"ס.
בהריון הקודם עשיתי אחד בהתחלה ואחד בסוף וזה היה ממש מספיק.
הבעיה היא שאני ממש סקרנית לדעת כמה זמן אני כבר בהריון.
נראה לי שאני ילך לא"ס בטני ואם לא יראו כלום אני יתאפק וילך שוב אחרי עוד כמה שבועות.
למזלי אין לי בעיה אם אסרטיביות בנושאים האלה
תודה שוב לכולכן
פלונית_בינתיים*
הצטרפות: 21 יולי 2006, 16:43

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי פלונית_בינתיים* »

אתמול עשינו בדיקה ביתי, כדי לאשש את תחושת הבטן שלי... שני פסים ורודים בוהקים :-)
המחזור שלי מאוד לא סדיר (בשל בעיות הורמונליות גנטיות), בחודשים האחרונים אורכי המחזור שלי נעו בין 20 ל-45 יום. כך שאין לי ממש דרך לדעת את גיל ההריון.
אנחנו מתלבטים לגבי בדיקת אולטרסאונד ראשונה, לא רוצים לבצע אותה, אבל בהחלט רוצים לדעת איפה אנחנו עומדים.
מישהו יודע מה השבוע המאוחר ביותר שאפשר לעשות בדיקה כדי לדעת בוודאות יחסית את גיל ההריון? (אנחנו רוצים לדחות אותה כמה שיותר)
מייגן_לי*
הצטרפות: 20 יולי 2010, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מייגן_לי*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי מייגן_לי* »

אני מאוד מתלבטת עם לעשות את השקירת מערכות בין שבוע 21-25. אני לא מצאתי משהו שהכריח אותי שגלי אולטראסאונד עושה נזק. אבל, כן מצאתי מחקר שמוצא שהתוצאות לא כאלה שונות בין נשים שקיבלו שקירת מערכות ואלה שלא. חשוב לציין שאני לא הייתי עושה הפלה.ההבדל הגדול היה הזמן לנתח תינוק. במחקר הזה, הזמן לסיכן את החיים של התינוק.

אז, אני מתלבתב.בדיקות אולטראסאונד מגיעים עם "false positive" ו"false negative", אז יכול לגרום לדאגה ללא צורך, או הרגשה שהכל בסדר וזה לא נכון.

פה בארץ אני לא פגשתי עוד משהי שלא עשתה את השקירת מערכות. יש פה בקהילה משהי שאברה התלבתות דומה?
אמא_ששינתה_את_דעתה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2010, 13:29

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אמא_ששינתה_את_דעתה* »

אני רוצה להוסיף לדיון שיקול חשוב מאוד שלא נזכר פה עד היום.

יש מומים ומצבים מולדים, שלפני כמה עשרות שנים לא היו מאפשרים חיים. התינוקות היו נולדים ומתים תוך שעות / ימים. והיום אפשר לתקן אותם ולאפשר חיים טובים. זה נהדר.
אבל יש מומים שאי אפשר לתקן. מה שאפשר לעשות זה רק למנוע מהתינוק למות. אני מדברת על מצבים שבהם לפני עשרות שנים התינוק היה מת, והיום מכריחים אותו לחיות חיי נכות וסבל.
החוק מחייב התערבות רפואית במצבים האלה. אי אפשר ללדת ולתת לטבע לעשות את שלו, אי אפשר ללדת ולתת לתינוק למות.
החוק לא מאפשר לעשות את הבחירה אחרי הלידה, אם להשתמש בטכנולוגיה או לא.
בעיניי זה שיקול כן להתשמש בטכנולוגיה לפני הלידה.

אני קצרה בזמן כרגע ולא בטוחה שהסברתי כמו שצריך, אבל אם זה מעניין מישהו אמצא את הזמן להרחיב. @}
אמא_ששינתה_את_דעתה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2010, 13:29

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אמא_ששינתה_את_דעתה* »

בכל זאת מוצאת זמן כדי לכתוב עוד כמה מילים,

חשוב לציין שאני לא הייתי עושה הפלה
בשום מצב?
אני חושבת שיש הרבה תמימות באמירה כזאת. אם יגלו שלעובר אין כלל גולגולת (כמו שגילו אצל מישהי שאני מכירה), תמשיכי את ההריון?
מומים שלא מאפשרים חיים כלל הם לא כל כך נדירים כמו שנדמה. פשוט בגלל שבדרך כלל מגלים אותם בשלב מוקדם של ההריון ומבצעים הפלה, אנחנו לא כל כך שומעים על זה.
לדעתי עדיף לדעת כזה דבר בהריון, אפילו בשלב יחסית מאוחר (סקירה מאוחרת), מאשר בלידה. הרבה יותר קשה להתאושש מדבר כזה, פיזית ונפשית, אחרי הריון מלא, מאשר אחרי חצי הריון.
מייגן_לי*
הצטרפות: 20 יולי 2010, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מייגן_לי*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי מייגן_לי* »

תודה על התגובה. אני מקבלת דעתך וזה גרם לי עוד לחשוב.

ברור שיש מומים קטסטרופים. זה קורה. תינוק בלי גולגולת קורה ב1:40,000 ממה שאני הבנמתי.

אבל בישבילי, הפלה זה לא פתרון ברור. עם אני אי פעם אמצא את אצמי במצב כזה, זה יהיה מצב קשה ביותר. לא משנה מה אני מחליתה לעשות או לא. בשבילי זה יהיה לי מאוד קשה לקחת חיים של עובר, אפילו שלעובר הסיכוי לחיים קטן ביותר. אני לא יכולה להגיד ש אין מצב שאני אעשה הפלה, אבל הסיכוי קטן ביותר. אז אני מתקנת את מהשאמרתי קודם: אני לא רואה את אצמי בוחר בהפלה, אבל אי אפשר להגיד עד שאני נמצאת במצב הזה. ברור לי שיהיה לי קשה.

עם זאת, אני מבינה שהפלה זה בחירה שמתאימה להרבה נשים. אני לא אצפה שמשהי אחרת הייתה בוחרת כמוני.

אני חושבת שהעיקר בשבילי זהשהרצון שלי לשלוט בתותאות יכול להכניס תותאות שלא רציתי לחיים שלי. למשל "false positive" מהבדיקה.
טוהר*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2010, 11:18

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי טוהר* »

שלום לכולם, יש לי כמה שאלות למי שעברה הריון ללא אולטראסאונד או לפחות בדיקות אולטראסאונד מינימליות.
אני כרגע בתחילת הריון. לביקור ראשון אצל רופא נשים הגעתי בשבוע 5 וביקשתי שלא לבצע בדיקת אולטראסאונד בגלל סיבות כאלה ואחרות ובשורה תחתונה הסברתי כי לא סומכת על הבדיקה ומכייוון שלא ניתן להגיד על הבדיקה שהיא בטוחה 100% ולא תגרום שום נזק ובכל זאת אני כן אבצע בדיקות אולטראסאונד בשלב מאוחר יותר של ההריון אבל לא כרגע. הרופא התחיל די להלחיץ אותי ולהסביר שאני יכולה לסכן את בריאותי ואת חיי במידה ויש הריון מחוץ לרחם וגם יש צורך לבדוק את דופק והתפתחות העובר גם בשלבים מוקדמים של ההריון. ולמרות כל ההסברים סירבתי לבצע בדיקה. לשאלתי מתי צריך לקבוע את התור הבה בכדי להתייצב אצל רופא נשים. הרופא אמר לי שכאשר אני אחליט לבצע אולטרסאונד. כלומר אין לו ממש מה לעשות איתי ללא הבדיקה הזאת. כמובן שהוא שלך אותי לכל בדיקות הדם והשתן אבל באמת מה יש לי לעשות אצלו מבלי בדיקות אולטראסאונד... אני די התאכזבתי עד כדי כך הרפואה שלנו חסרת עונים ללא כל המכשירים האלה?? ואיך בדיוק עשו את זה האמהות שלנו לפני עידן האולטראסאונד?? לא יודעת מה לעשות ...אני בכל זאת כן רוצה לעשות בדיקות אולטרא. נחוצות בלבד כמו סקירת מערכות ולא לפני שבוע 10 בערך. אולי שווה ללכת לרופה אחר שכן יודע לעשות מעקב הריון ללא אולטראאונד(או בדיקות אולטרא מינימליות) או לפחות תומך או מבין בגישה כזאת ...
אשמח לשמוע מניסיונכן האישי.
פלוני_אלמונית*

בדיקת אולטרסאונד

טוהר, הבדיקות בהריון, נועדו, כדי לוודא, עוד בטרם ילדת, שפרי בטנך בריא!
אני ממליצה לך לעשות אותן...
טוהר*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי טוהר* »

אני מסכימה, ואני כן אבצע את הבדיקות הא"ס הנחוצות. אבל מה בדיוק יש לבדוק בשבוע 5 להריון?? האם זה ממש נחוץ עד כדי כך?? אני מתכננת לבצע א"ס בסביבות שבוע 12 (בדיקת שכיפות עורפית) וכשבועיים לאחר מכן גם סקירת מערכות, ובדיקה נוספת בשלבים מתקדמים יותר. אבל אין צורך בבדיקת א"ס בכל ביקור אצל רופא נשים... לשם מה?? מהתגובה של הרופא הבנתי שהוא לא ממש מוכן לעבוד בצורה כזאת...
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

טוהר-
במהלך ההריון לא נוטים לעשות כ"כ הרבה א.ס, בגלל שזה עולה לקופה הרבה כסף, אז אל תדאגי.
לגבי בדיקות הכרחיות- דווקא שקיפות עורפית זו לא בדיקה כ"כ חשובה (לדעתי), כי היא מודדת את הסיכוי הסטטיסטי של העובר להיות עם תסמונת דאון- על פי כמות השומן שרואים בעורף (או משהו כזה). אם את לא מתכננת הפלה עקב מומים כאלו ואחרים- אין גם שום סיבה לעשות סקירות (אני עשיתי, אבל מכירה המון שלא עשו).
הבדיקה הראשונה בהריון חשובה יותר, בעיניי, כי היא בודקת שיש הריון קיים ובתוך הרחם. זה חשוב מאוד- כי הריון חיצוני לא יכול להתקיים, ועלול לסכן לך את החיים.
אם כבר- אני הייתי עושה את הבדיקה הזו, ומדלגת על השאר.
בכל מקרה- בהצלחה, ושיהיה הריון מעצים.
טוהר*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי טוהר* »

תודה רבה על ההתייחסות. כיום יש הרבה רופאי נשים שיש ברשותם מכשיר צמוד של א"ס ומשתמשים בו לצורך בדיקות שגרתיות כדרך קבע, הרופא שאליו פניתי גם מסוג כזה. בהריון קודם פניתי לרופא נשים רק בסביבות שבוע 12 (לקח לי זמן להבין שאני בהריון) והיתה לי רופאת נשים נהדרת, ולא היה לה מכשיר א"ס בחדר לכן ביצעתי רק 2 בדיקות א"ס במהלך הריון ועוד אחת במיון יולדות כאשר ילדתי. הרופאה כן הסתפקה בבדיקות דם ובדיקות גופניות שגרתיות ללא א"ס כשגרה. יש הרבה דברים שצריך לעקוב אריהם במהלך הריון וחוץ ממכשיר א"ס יש עוד דרכים לבדוק. מה שלי היה נראה מוזר זה שרופא מתייחס לבדיקות א"ס ולא מבצע מעקב הריון ללא בדיקת א"ס.
אצל רוב הנשים כן ניתן לקבוע את גיל ההריון לפי תאריך ווסת אחרון (ולי אישית יש גם תאריך ביוץ מדויק ומעקב טמפרטורה 6 חודשים אחורה לפחות). לגבי בדיקה ראשונה בשלבים מוקדמים (עד השבוע8-9), את וודאות ההריון ניתן להסיק גם מבדיקות דם וסימנים אחרים, וכל גינקולוג יודע לזהות הריון ע"י בדיקה גופנית רגילה וללא א"ס. אם ההריון מחוץ לרחם אז גם יש סימנים מוקדמים לכך (דימומים בשלבים מוקדמים מאוד של ההריון לנוכח בדיקה חיובית להריון, כאבי בטן תחתונה וגם ע"פ בדיקות דם ) אם יש חשד או לפחות משהו שלא כשורה אז תמיד ניתן לבצע בדיקת א"ס.
כיום אני גרה בישוב די קטן ומרוחק מעיר גדולה לכן אין לי אפשרות להחליף רופא אבל אני בוודאות ולא היתי חושבת פעמים אם להחליף רופא אם היתה לי הזדמנות כזאת.
עוד פעם חשוב לי להבהיר, אני בכלל לא שוללת את בדיקות הא"ס כבדיקות חשובות במהלך ההריון, שנותנות קודם כל שקט נפשי לגבי בריאותו של התינוק העומד להיוולד וגם יכולות למונע סיבוכים במהלך הלידה, אבל אומרת לא גדול לבדיקות א"ס כשגרה.
אני לעצמי החלטתי שלא אבצע יותר מ-3 בדיקות א"ס במהלך ההריון במטרה לצמצם גם את זה למינימום אפשרי. אם הרופא לא מסוגל לבצע את מעקב ההריון ללא בדיקות א"ס כשגרה אז לא תהיה ברירה ואחפש רופא אחר או שנגיע להבנה הדדית בנינו.
ג_נ_י*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2010, 19:46

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי ג_נ_י* »

אני דווקא כו היתי עושה את הבדיקה הראשונה הזו, ומבקשת שץהיה קצרה כמה שיותר. רק צריך לראות שהשק הריון בתוך הרחם ושיש דופק. אפשר לעשות זאת בשבוע 7 או8 אם אין בעיות מיוחדות.שבוע 5 זה באמת מוקדם מדי ועוד לא רואים דופק. בדיקה כזו לא צריכה לקחת יותר מדקה-דקה וחצי.
אם באמת חשוב לך לחסןך זמן אולטסאונד מהעובר - כדאי שתעשי סקירת מערכות 1 במקום 2 ואז את חוסכת בערך 45 דקות שזה הרבה יותר משמעתי. ובשקיפות אפשר לבקש גם לחשות את הבדיקה ולוותר על לספר לך איפה הרגליים והידיים וכו שזה רוב זמן הבדיקה.
צריך לקחת בחשבון שזה לא רק מספר הפעמים אלא כמה זמן זה לוקח ומה התועלת מול הנזק.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי מיכל* »

גם אני בשבוע 6-7 בערך. עשיתי בדיקה ביתית ויצא חיובי. מתלבטת מתי ללכת לא"ס אצל הרופאה שלי. לא רוצה לגרום נזק להריון שגם ככה הוא כ"כ שברירי בהתחלה.. (רב ההפלות קורות בשבועות הראשונים..) וכבר עברתי הפלה אחת בשבוע 7 לפני שלוש שנים. בערך. מאז כבר עברתי הריון ולידה תקינים בהחלט!
יש לי שני ילדים.
מה אתם אומרים? אני בכל אופן אעשה א"ס כדי לודא שההריון תקין, לא מחוץ לרחם וכו'...מתלבטת רק מתי: באיזה שבוע לעשות זאת....מה אתם אומרים??
פלוני_אלמונית*

בדיקת אולטרסאונד

מבינה את כל הלבטים וההתלבטויות ואת אלו שבחרו במעקב פחות עקבי, או יותר עקבי. אני אישית עשיתי בהריון הראשון 3 בדיקות א"ס (ללא סקירות), בהריון השני שום א"ס, ובהריון הנוכחי (שאוטוטו מסתיים) גם שום. למזלי שלושת ההריונות היו תוך רחמיים, ללא דימומים כלשהם, ובטן שגדלה "לפי הספר". אני כן נמצאת תחת מעקב הריון ע"י מיילדת וכן מבצעת בדיקות שתן ודם שגרתיות (ספירה, נוגדנים וכו), אבל לא יותר מזה. אפשר גם ככה...
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

_קטע מעניין הוא שאת האולטרסאונד הראשון בהריון הנוכחי עשיתי כשהייתי בהודו. היה חשוב לי לראות שיש דופק והכל בסדר.
שם הנוהל הוא בדיקות בטניות. גם בשלבים הראשונים. בכלל לא מתעסקים עם וגינלי._
הקטע הזה עם הוגינלי בכלל לא ברור לי. אני החלטתי שאני לא מוכנה לבדיקות וגינליות, כשנכנסתי לרופא אמרתי שאני מבקשת בטני, הוא אמר: או קיי. ועשה בטני. כך בכל יתר הבדיקות, ואני מדברת על שבוע 6 שרואים מצויין בא.ס בטני.
הממסד הרפואי מאוד בעד חדירה לגופן של נשים ללא כל צורך. (נראה אותם ממליצים לגברים על בדיקה רקטאלית שגרתית פעמיים בשנה למשך כל חייהם.. אני רוצה לראות את הרופא שינסה לדחוף מוט אולטרסאונד לאיזה גבר.... D-: מישהו אמר אלימות נגד רופאים? ).
בתחילת_ההריון*
הצטרפות: 08 מאי 2011, 18:58

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי בתחילת_ההריון* »

אני בהריון. בבדיקה ביתית יצא חיובי ויש שינויים בריח באוכל וכו'..בשבוע 6 לפי הוסת האחרונה.
רוצה לעשות א"ס לוודא שההריון תקין שיש דופק...(עברתי כבר הפלות בעבר ויש לי 2 ילדים בריאים ב"ה).
אני קצת חוששת לעשות א"ס בשלב כ"כ מוקדם. אולי כדאי לחכות עוד קצת..אולי מישהו יודע מה יקרה אם אעשה א"ס מאוחר יותר?
האם איזה נזק יכול להיגרם לי במידה וההריון חס וחלילה מחוץ לרחם?? בקיצור- מה דחוף לעשות א"ס בשליש הראשון??
הדבר היחיד שטיפה מדאיג אותי זה שיש לי מן תחושות בבטן התחתונה ובגב התחתון. לא ממש כאבים. לא התכווצויות חזקות אבל מידי פעם(לא כל הזמן,) מרגישה את הרחם "עובד". מכירות את התופעה ?והאם היא נורמלית?
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי סמדר_נ* »

כמה דברים:
א"ס בתחילת ההריון מיועד לשלילת הריון מחוץ לרחם (קורה 1 ל 250,000 הריונות) ולשלילת מולה בועית (1 ל 1000 הריונות אם לא היה אירוע קודם). שניהם מצבים מסכני חיים אם אינם מטופלים בזמן. למיטב ידיעתי, במקרה הראשון תחושי בסימפטומים. בשני -- לא בהכרח, אבל מאחר שמולה היא גידול שפיר שלוקח לו זמן מה לגדול, לא נראה לי סביר שהמתנת-מה תעלה את הסיכונים בצורה משמעותית.
כמו כן, הא"ס מיועד לשלילת מצבים אחרים של הריון שלא מתפתח כראוי. כאן, עד כמה שידוע לי, אין סיכונים ברורים ומידיים לאשה, וייתכן שאין חשיבות רפואית לגילוי מוקדם של מצב כזה (מה גם שלמעשה בכל שלב שהוא הריון יכול לא להתפתח כראוי. בדיקה ראשונית תקינה לא מבטיחה המשך תקין של ההריון).
החסרון בא"ס כבר עכשיו הוא, שייתכן שלא תראי דופק גם אם (כפי שאני מקווה בשבילך וכפי שסביר) ההריון תקין לחלוטין, ולכן זה לא יחסוך לך א"ס נוסף בעוד שבוע-שבועיים. ייתכן גם שכן תראי דופק: כשנהרה בני השני עשיתי א"ס בשבוע 6 פלוס 2, באופן לא מתוכנן, ודופק נצפה גם נצפה. אבל אי אפשר להיות בטוחים. בשבוע 8 התמונה תהיה הרבה יותר ברורה.
לדעתי, אם הא"ס הזה חשוב לך אבל את לא רוצה להרבות בא"סים שלא לצורך -- את יכולה לחכות לשבוע 8, למעט אם את חוווה סימפטומים חריגים. אם לא אכפת לך לחזור על הא"ס שוב, ומראה של שק הריון בתוך הרחם ירגיע אותך -- את בהחלט יכולה לעשות א"ס גם עכשיו. יש על זה מחלוקת כאן באתר, אבל אישית עדיין לא נתקלתי בעדות מדעית מוצקה על נזק מא"ס מרובים. לדעתי הנזק הוא בעיקר לפסיכולוגיה של זו שעוברת אותם (לכן ההעדפה שלי היא למעט).
הדבר היחיד שטיפה מדאיג אותי זה שיש לי מן תחושות בבטן התחתונה ובגב התחתון. לא ממש כאבים. לא התכווצויות חזקות אבל מידי פעם(לא כל הזמן,) מרגישה את הרחם "עובד". מכירות את התופעה?
חוויתי בשני ההריונות התקינים. לי זה נשמע נורמלי.
בתחילת_ההריון*
הצטרפות: 08 מאי 2011, 18:58

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי בתחילת_ההריון* »

סמדר נ תודה!!!
זה גם די מה שחשבתי...
ולגבי ההרגשות בבטן - שמעתי מעוד כמה נשים שחוו את התופעה. וגם התחושת בטן שלי אומרת לי שזה נורמלי ו-בד"כ התחושה צודקת. אצלי לפחות.
נראה לי שאחכה לשבוע- 8 (עוד שבועיים.) ואם ממש לא אצליח להתאפק אעשה בשבוע 7 !
שיהיו לנו הריונות קלים נעימים ובריאים!
דינה*
הצטרפות: 28 מאי 2002, 16:54

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי דינה* »

שאלה שמעניינת אותי ולא מצאתי דף מתאים.
אני מניחה שאין תשובה מדוייקת, אבל אשמח לדעת מסיונכן.
אמא שלי ילדה את כולנו (4) בשבועות מוקדמים (32-36).
האם יש נטייה גנטית לדברים כאלו? האם אני צריכה להיות עם היד על הדופק?
לאחר שהראשונה נולדה בשבוע 32, בהריונות הבאים עשו לה תפר וברגע שפתחו אותו התפתחה לידה (לפני יותר מ-25 שנה).
איזה נטיות גנטיות שקשורות להריון ולידה ירשתן מהאמהות שלכן?
לולה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2004, 12:58

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי לולה* »

מתוך כתבה מעמיקה על מחקרים ונזקים אפשריים בעקבות שימוש אולטסאנד
(לכתבה מלאה http://www.gayamakom.co.il/PAGE42.asp)
  • מחקרים שמדדו את תועלת בדיקות ה - US, לא מצאו שיפור בתוצאות לעובר.
  • מחקרים על תאים גילו שינוי בהתפלגות תאים, שינוי אפשרי ב - DNA, ופגיעה במיאליניזציה.
  • מחקרים על בעלי חיים ותאים מעידים על שינויי התנהגות, ירידה במספר תאי דם לבנים בפלזמה, פגיעה ברקמת הראה ומשקל לידה נמוך.
  • מחקרים על בני אדם שנחשפו ל- US הצביעו על השפעות אפשריות כגון אלה: ביוץ מוקדם, לידה מוקדמת והפלות, משקל לידה נמוך, דיסלקציה,
איחור בהתפתחות השפה, ושכיחות גבוהה יותר של שמאליים (מה שמעיד על אפשרות לנזק מוחי קל).

גם אם חלק ממסקנות אלה הועלו בספק לאחר זמן, לא ניתן להגיד בוודאות ש - US לחלוטין אינו מזיק (כפי שמצהירים יצרני ה - US).
השינויים בטכנולוגיית ה - US והשימוש הנרחב בכלי זה כבר כמה עשורים, מחייבים בחינה תמידית של יעילות ובטיחות.
למרות שנעשו מספר מחקרים, עדיין לא ידוע אם החשיפה ל-US בגיל הריון ספציפי עשויה להשפיע על התפתחות העובר, האם ההשפעה מצטברת, ואם יש לכך קשר לעוצמות השידור של המכשיר או דוקה למשך החשיפה למתמר.

האם יתכנו "יותר מדי" סריקות?
ניכרת בשנים האחרונות עליה במספר הדיסלקטים ובעלי הפרעות למידה.
יש לבחון ברצינות את האפשרות שעליה זו היא תוצאה ישירה של חשיפה ל- US ברחם.
אחד החששות הגדולים בהקשר של US הוא המכשור החדש שטרם נחקר, אך כבר נמצא בשמוש.
יש צורך במחקרים נוספים על דופלר, US וגינלי, חשיפה ל- US בטרימסטר הראשון והשפעת חשיפה חוזרת וממושכת ל- Doptone ומוניטור למעקב בלידה.

לאור הסיכונים האפשריים, מומחי ה - US ממליצים לבצע סריקה רק כאשר יש לכך צורך רפואי. ניתן לבאר "צורך רפואי" ככזה המציל חיים או משפר אותם. כאשר אנו עומדים בפני החלטה אם לחשוף עובר ל- US, חייבת לעמוד נגד עינינו הנחת היסוד: First do no harm – קודם כל אין לגרום לנזק.
פלוני_אלמונית*

בדיקת אולטרסאונד

זקוקה בדחיפות לשתף...
אני בשבוע 11 בהריון שני. ההריון הראשון היה ניפלא והסתיים בלידת בית מעצימה ומדהימה. והחלטתי הפעם לעשות את מינימום הבדיקות ההכרחי כי בהריון הראשון זה ממש הרגיש מיותר ומוגזם ומטרטר מאוד. לבוא כל 3 שבועות לשקילה וכל מיני בדיקות רבות אשר רובן היו מיותרות בעיני.
המיילדת שלי אמרה לי שמבחינתה ספירת דם,תרבית שתן בשבוע 14 וסקירה מורחבת בשבוע 24 בערך וזהו. החלטתי החלטתי לעשות גם שקיפות עורפית וקבעתי תור לשבוע הבא. ובשביל לבקש הפניות לבדיקת דם ותרבית הייתי צריכה לקבוע תור לגניקולוגית.
היום הייתי אצלה...והיא ביקשה ממני לשכב על הגב ושהיא רוצה למשמש לי את הבטן לראות שיש הריון באמת (וזה היה ניראה לי מוזר כי אני אומנם רגילה לבדיקות מישמוש בטן מהמיילדת שלי בהריון קודם אבל בשלב כה מוקדם??? לא הבנתי מה היא רוצה) ולפני שהבנתי מה קורה היא שלפה ג'ל ועשתה לי אולטרסאונד!
אני פגועה מאוד כי זו זכותי המלאה לבחור שלא לעשות אולטרסאונד בשלב הזה-מה גם שיש לי תור לאולטרסאונד שקיפות עורפית שבוע הבא והתכוונתי לבוא עם בעלי והילדה ולהתרגש ביחד ועכשיו איני רוצה לעשות אולטרסאונד שבוע אחרי שבוע...אני ממש כועסת ופגועה. ואני יודעת שאני קצת מגזימה אבל זה היה ממש אונס רפואי בעיני...לעשות למשהו בדיקת אולטרסאונד ללא רצונו וידיעתו,יש לה זכות לעשות דבר כזה??? למרות שהבהרתי שאיני מעוניינת באולטרסאונד הזה...?
פלוני_אלמונית*

בדיקת אולטרסאונד

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום מישהוא יכול להמליץ על רופאה שלא רצה\רץ אל האולטרסאונד ומסוגל לבצע בדיקש מישוש ודופק לעובר ... תודה רבה
פלוני_אלמונית*

בדיקת אולטרסאונד

בתוצאות סקירת מערכות כתוב GP ושם הרופא רשם williams
מישהי יודעת מה פירוש GP האם זה מסמל את מין העובר?
אמרתי לרוםא שאני לא רוצה לדעת, אך עכשיו אני מסוקרנת. השאלה אם רשם את כשם קוד לבן? יש לי 3 בנות בבית...
פלוני_אלמונית*

בדיקת אולטרסאונד

הי!
רציתי לשמוע את דעתכם בעניין אולטרסאונד בהריון. ראיתי בדפים בנושא שיש דעה מאד נחרצת (של בשמת ) על הנזק, ביחוד בתחילת ההריון, (אם כי בדף הנןכחי בדיקת אולטרסאונד כנראה עוד לא גילו נזקים כי כולם כאן כותבים מעורפל שאין הוכחות ובכלל לא מדברים על נזק. בטח שלא ודאי. זה משהו שהתברר ממש בשנים האחרונות אם כך?!ו?)
בכל מקרה, אני בתחילת הריון שני, שבוע 8. יש לי אולטרסאונד לשבוע הבא. בטני! אני בחול....
בהריון הראשון עשיתי בכלל רק בשבוע 19, כי לא היה לי מושג מהחיים ובמדינה זרה, הריון בהפתעה וכו'...
(בסוף ההריון היה עוד שתיים בגלל דימום וחשש להיפרדות שיליה אבל מצידי לא הייתי עושה ובכלל לא לוחצים פה)

הסיבה שעכשיו כן רציתי לעשות את האולטרא הראשון היא בשביל גיל ההריון.
המחזור שלי בכלל לא מסודר ובהריון הקודם היה הפרש גדול יחסית בין תאריך המחזור לתחילת ההריון לפי האולטרא, ועדיין, הילדה נולדה שבוע 41+6
ולדעתינו היא לא נולדה כזה מאוחר... והחישוב לא ממש מדויק.
אז חשבתי עכשיו כן לעשות כדי לקבל גיל הריון מדויק ושלא להגיע למצב ש'אעבור' את שבוע 42 ויתחילו לחצים למניעת לידת בית, זירוז ושאר רעות...
מה אתם אומרים? שווה את הסיכון?
יתכן שנחליט רק על אחד בשבוע 22-24

כמו כן מה משך הזמן של החשיפה מקסימלי שלא כדאי לעבור? (בתקווה שהטכנאי יסכים לסקירה מקוצרת...)

תודות!!!
אובדת_עיצות_עיזרו*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2015, 10:37

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי אובדת_עיצות_עיזרו* »

הי, אני אובדת עיצות ואולי מ יו שהו יוכל לעזור או לכוון אותי מה לעשות
אני בשבוע 30
עשיתי רק אולטרסאונד אחד בשבוע 22 (שבעצם קבע את גיל ההריון כשלוש שבועות אחרי המחזור) וקיויתי שיהיה היחיד.

עכשיו המיילדת בבדיקת אורך הבטן שלי בשבוע 30 היתה רק 26.5 סמ
המשקל שלי גם מדאיג אותה כי הוא נמוך יחסית, למרות שלא הבנתי את הקטע,
התחלתי את ההריון במשקל נמוך, ואבדתי עוד איזה 4.5 קילו מבחילות הבוקר,
אבל עליתי כמעט 10 עד לשבוע הנוכחי (5.5 מה משקל לפני ההריון )
במיוחד בשבועות האחרונים אני עולה אפילו מעל הממוצע לשבוע

השאלה אם יש מקום להילחץ ו לרוץ לאולטראסאונד או שאפשר לחכעת עוד שבועיים לראות שעולה בסנטימטר לשבוע וגם המשקל?
או שזה לא משנה?

יש לציין שזה הריון שני, ובהריון ה קר ודם היה די דומה והמילדת לא דאגה.
אבל ההפרש בין האולטראסאונד למחזור היה טיפה יותר קטן, המשקל ההתחלתי שלי היה יחסית טוב ו ההפרש ב סנטימטרים היה רק שבועיים.
והילדה נולדה ב41+6

מסובכת... מישהו?!?
האם זה משהו שאפשר לקבל חוות דעת ממילדת נוספת או שאף אחת לא תייעץ לי ותיקח אחריות?!?

מצפה לעצתכן.....
תודה רבה שקראתן :-)
רק_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2014, 23:20
דף אישי: הדף האישי של רק_מה*

בדיקת אולטרסאונד

שליחה על ידי רק_מה* »

(לי אין בעיה עם א"ס)

אני ילדתי תינוקת קטנה וההריון היה קצת מאתגר החל משבוע 30. אם יש אינדיקציה לבעיה, א פ ילו קטנטנה הייתי בודקת בשלב הזה. הטעמים הם:

הריאות כמעט בשלות בשלב זה. אם חלילה יש בעיה (נניח בהזנת העובר ברחם) ונעצרת הגדילה התקינה אפשר לבחור לטפל (זריקה להבשלת ריאות, יילוד מוקדם) או אפילו לעקוב בקפדנות (נניח לספור תנועות וא"ס / מוניטור כל שבוע כדי לא להגיע למצב מצער. את בשלב בו אם (חס וחלילה וכו) לעובר יש בעיה ברחם, יכול להיות שיעזור לו להיות בחוץ.

וסביר שאין בעיה, אז המחיר תהיה הבדיקה הזו. בדיקה אחת לא מחייבת אותך בכלום
שליחת תגובה

חזור אל “בדיקות בהריון”