האם אהבה פירושה בעלות על גופו של בןת זוגי

סקרן_מטבעי*
הצטרפות: 19 מאי 2015, 21:56

שליחה על ידי סקרן_מטבעי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום חברים וחברות. ניסיתי לשאול כשאלה, אך לא קיבלתי התייחסויות, אז מנסה את מזלי כ חדש. אולי הנושא עליו אני שואל דובר פה בעבר( קראתי את רוב מה שנכתב פה) אבל בכל אופן, מכיוון שלא מצאתי התייחסות ישירה לתהייותיי, וגם בגלל שבכל אופן עברו כמה שנים מאז שהנושא הזה נידון פה- מצאתי לנכון לרענן את הנושא, ואולי להחכים מתובנות של אנשים מנוסים.
אז ככה, הכרות קצרה: אני נשוי באושר לאישתו ואנו חיים במושב המרכז הארץ עם שני ילדינו( 2,4) ויש להניח שבחודשים הקרובים נתחיל לעבוד על השלישית ( חמסה חמסה😀). אני חושב שאפשר להגדיר את הזוגיות שלנו כמאוד מאוד טובה- יש בינינו חברות אמיתית, הסכמה על כל הנושאים המהותיים בחיים ויחסי מין טובים יותר ממה שיכולתי לדמיין בכלל ( ובצניעות אומר- אני דיי מנוסה..).
כבר כמה שנים שאני מגלגל לי בראש נושאים כמו נישואים פתוחים, פוליאמוריה, מתירנות חלקית בקשר.. ובשנה האחרונה נחשפתי במיוחד לנושא הפוליאמוריה ואני חייב להודות שזה הזיז לי ״קצת דברים במוח״. נדמה לי שאני יכול להגיד דיי בוודאות שאני באופן אישי פוליאמורי ( ברור לי שהמנוסים מגחכים עכשיו..) אף על פי שבפועל אין לי שום התנסות ממשית בנושא. למעט מקרה אחד שאישתי ואני צעדנו יד ביד לעבר איזו הרפתקאה עם זוג שהכרנו.. אבל היה שם ערבוב מוזר של חברות, אהבה ותשוקה. זה כשל עוד לפני שממש התחיל.. אבל גם מהחוויה הזו יצאנו מחוזקים ברמה הזוגית, מה שעוד יותר גורם לי לחשוב שאני סוג של פוליאמורי.
האמת היא שרגש הקנאה לא ממש קיים אצלי... אני פשוט לא מבין מה הסיבה לקנא. כל מחשבה על אישתי עם גבר אחר דיי מעוררת ומרגשת אותי, גם ברמה המינית וגם מעבר. אני פשוט נרגש מהמחשבה שיהיה לה טוב ושהיא תהיה מאושרת. תקראו לי תמים- או אפילו טיפש ( לגיטימי) אבל אני פשוט לא מוטרד מהמחשבה שהיא תעזוב אותי ( וזה כאמור- כשאני חש אליה אהבה ענקית !) אני פשוט לא חושב שאם תהיה לה הרפתקאה כזו או אחרת, זו תהיה סיבה מבחינתה לעזוב אותי.. אני רוצה להאמין שהיא תוכל להינות ממנה מכל הלב,( בדיוק כמו מטיול, חופשה, או כל דבר אחר שגורם לנו אושר) ועדיין- לחזור בסופו של דבר לזרועותיי האוהבות.
אבל.... ופה הבעיה; אישתי האהובה לא חשה כמוני 😫 נדמה לי שהצלחתי לשקף שהיא לא מהלחוצות/ הקנאיות /ההיסטריות שמאבדות את הצפון כשהן שומעות שבן זוגן חושק במישהיא אחרת או משהו כזה.. היא מצליחה לתת לזה מקום בשיחה פתוחה, אבל בפועל ועל אף שאמרה לי בעבר שיש בה את הרצון להיות האישה המפרגנת והבטוחה, ״במעמקי ביטנה״- היא עדיין מקנאה לי, ולא באמת יכולה לאפשר לי ( או לעצמה) להינות מחופש מיני,או אפילו מסובך יותר - מחופש לאהוב אחרים.
אני דיי מתוסכל מהמצב. אני אוהב את אישתי עד אין קץ, ובימים מסויימים פשוט שונא את עצמי על הצורך הבילתי נשלט הזה להתעניין גם באחרות. לעיתים אני ממש שונא את הייצר הזה שנטוע בי, ולעיתים אני מצליח יותר לחיות לצידו בשלום.. אבל האמת היא - שהוא קיים שם. אני אשקר אם אגיד שאוכל לחיות בנחת עד סוף חיי בלי עוד התנסויות מלבד אישתי.
לאחר אין סוף ניתוחים שלי ( בעיקר עם עצמי) נדמה לי שמרכז הקושי כרגע מבחינתי הוא שאני לא ממש מצליח לשכנע את עצמי מה פסול ברגשות וברצונות שלי? למה בעצם זה רע?
אם נעשה רגע הקבלה ( דיי שיטחית- אבל עובדת..) אז אני יכול להגיד שהייתי דיי שמח שיהיה לי הרבה כסף, וגם יש לי את היכולת הפיזית לשדוד פה ושם איזו זקנה עשירה.. אבל למרות שזה יהיה ממש נחמד שיהיה לי את הכסף שלה- מאוד ברור לי למה אני לא נוהג ככה. ברורות לי ההשלכות השליליות שקיימות למעשה כזה, ולכן אני לא באמת מתלבט או מהסס האם לעשות את זה. ברור שלא אעשה את זה.
ואם לחזור לעולם שלנו- אז להבדיל, אני לא ממש מצליח להסביר לעצמי למה לא להתנהל באורח חיים קצת יותר חופשי? למה הצורך הזה שלנו לשלוט (= להיות הבעלים) של אברי המין של בני זוגינו? האם זו אהבה; להזדעזע מהמחשבה שבת זוגתי אהובתי כרגע חווה חוויה אדירה ומרגשת עם גבר אחר?
אני יודע שבוודאי תרצו להעיר לי שאני קצת גולש פה בין נושאים; שיש הבדל בין אהבה לצלע שלישית, לבין מאהבת מהעבודה, לבין מין מזדמן בחול לבין מסאג׳ עם happy end בתאילנד... אני יודע. ובכוונה אני לא בוחר בדיון רק אחד מהם. אני מסוגל לדמיין את אישתי בכל אחת מהסיטואציות האלו, אני מסוגל לא לאבד את שפיותי מהמחשבה על זה ואני מסוגל גם להגיד בצורה מפוקחת שחלקם ״קלילים לעיקול״ מבחינתי, וחלקם טומנים בחובם קצת יותר סיכון... ועדיין- אני מוכל להתמודד עם אישתי על כולם, לנתח ולהבין מאיפה הם מגיעים ומשם להתקדם הלאה בחיינו( תוך מתן אפשרות של קיום האפשרויות הנל).

יצא לי קצת יותר ארוך ממש שתכננתי... והאמת היא שבכלל תכננתי לבקש את עזרתכם בהימנעות מכל הנל. בכל זאת, ולאחר ששפכתי את משנתי.. אשמח לשמוע דעות על למה אני טועה, על מה אני מפספס...? כפי שאמרתי- אהובתי לא חושבת כמוני, ומכיוון שהיא חשובה לי מאוד, אני רוצה להמשיך את הקשר בינינו בצורה שלמה וטובה ככל הניתן. כרגע כאמור אני לא מצליח לשכנע את עצמי מה רע בפנטזיות שלי. אני מקווה שאם אשמע מספיק דעות חכמות על למה התיאוריה שלי שגויה- יהיה לי יותר קל להשלים עם הוויתור.

תודה מראש על כל התיחסות.

א
פלונה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2003, 00:28

שליחה על ידי פלונה* »

ואנו חיים במושב המרכז הארץ עם שני ילדינו( 2,4) ויש להניח שבחודשים הקרובים נתחיל לעבוד על השלישית
הפרט השולי הזה נשכח? לא קראת, בין כל הדפים פה, על חייה של אישה כשילדיה פעוטים? העייפות, הפוקוס שהשתנה...
תודה למזלך הטוב ש יש בינינו חברות אמיתית, הסכמה על כל הנושאים המהותיים בחיים ויחסי מין טובים יותר ממה שיכולתי לדמיין בכלל ואת האנרגיות המיניות העודפות שלך תמיר אולי באנרגיות טיפוליות
בילדיך ובאשתך.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בעלות לא , נאמנות כן.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

אהבה איננה אומרת בעלות, אבל הסכם נישואין כן אומר יחסי ם אקלוסיביים. זוגתך מעוניינת להשאיר את ההסכם על כנו, ואתה?
מחפש_כיוון*
הצטרפות: 16 ינואר 2015, 09:36
דף אישי: הדף האישי של מחפש_כיוון*

שליחה על ידי מחפש_כיוון* »

המציאות מורכבת וזה תקף בעוד תחומים, כשהתחתנתם קיבלתם יחד החלטות ובינהם גם להימנע מיחסים פיזיים עם אחרים.

מאז עברו הרבה מים בירדן, שניכם השתניתם והצורה בה אתם רוצים לחיות כבר לא מתאימה להחלטות שהיו אז.
לצערנו לא תמיד זה מתאים לשני בני הזוג ואחד רוצה להישאר עם ההחלטות שהיו.

אז מה עושים? אין תשובות טובות.. הרבה תקשורת בריאה והבנה לצרכים ולרצונות של בן הזוג.

ועוד משהו, נקודת המוצא היא להישאר עם ההחלטה הראשונית, במיוחד אם הרצון הוא לא מקובל, אם הבן זוג גם רוצה או שהוא מוכן לבלוע את זה בשבילך הרווחת אבל זה לא מובן מאליו.
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

שליחה על ידי נגה* »

תודה על העלאת הנושא. מעסיק גם אותי.
לא כל כך אהבתי את הורדת הראש שלך בפני מנוסים וחכמים או מנוסות וחכמות. לפעמים אלה אנשים שהחיים היכו אותם קצת יותר ממך והם פוחדים יותר ממך. תקשיב לעצמך.
אתה שואל הרבה שאלות אבל אני חושבת שיש לך כבר את כל התשובות בפנים והם לא פחות טובות משל כל אחד אחר חכם ומנוסה (מה זה אומר בכלל?)

ועכשיו אספר לך את הסיפור שלי. בעצם לא אספר לך כי אתה מכיר אותו בעל פה.
זה בדיוק הסיפור שלך, רק בהפוך, כי אני אישה. ויש לי יותר ילדים והם יותר גדולים אבל זה בכלל לא משנה. חוץ מזה זה אותו סיפור ממש כולל התגובות של בן הזוג אבל תכף אומר עוד משהו בעניין הזה של התגובות שלו.
לדעתי כל השאלות שאתה שואל יש עליהן תשובות מאוד פשוטות. אלה התשובות שלי ומכאן אני באה - שום דבר ברצונות שלי/שלך לא רע. שום דבר בתשוקות לא רע. הכל בסדר גמור בדיוק כמו שאתה רוצה וצריך ומרגיש ומשתוקק.
אל תתן לאף אחד להגיד לך אחרת ותשמור על הגחלת המשתוקקת הזו לעוד אהבה ועוד מין. אלה כוחות של חיים והם טובים, לא רעים.
עזוב אותך מהקשקושים על נאמנות, בעלות, נישואין. עזוב אותך גם מפוליאמוריה. זה הכל מילים והגדרות ופלפולים והתפתלויות שרק מרחיקים אותך מעצמך ומגדילים את הפחד שלך להיות מי שאתה ולרצות מה שאתה רוצה.

עכשיו לצד הפרקטי - אל תתעסק בכלל בוויתור כן או לא. זה לא מקדם אותך לשום מקום כשאתה מתייחס למה שאתה רוצה כבעיה ומחפש לה פתרון.
זאת לא בעיה. אתה בסדר. לא צריך לפתור כלום. רק תמשיך להתבונן במה שקורה לך, למחשבות שלך, לאשתך, לרגשות שלך.
יכול להיות שתחליט בחיים האלה לבחור בדרכים מסוימות או שלא אבל בכל מקרה - אין פה בעיה שדורשת פתרון.

אני אשתף אותך בשני דברים שלדעתי פותחים את המחשבה בנושא.

1) באיזה דף אחר בשמת א כתבה משהו מאוד חכם בעיניי על הנושא של הנקיון בבית. היא כתבה שיש הרבה בני זוג שאומרים - לא אכפת לי שמלוכלך ובגלל זה אני לא מנקה. אבל בעצם הם נהנים מהנקיון שהצד השני דואג לו אז הם אף פעם לא יודעים איך זה כשזה באמת מלוכלך. הדעה שלהם העקרונית קשורה מאוד למציאות שמסדרת מסביב והם לא רואים את זה. הם חושבים שזאת באמת הדעה שלהם על מידת הניקיון שצריך.
אותו דבר עם המחשבות שלך על אשתך עם גבר אחר. זה כנראה לא סביר בכלל ואולי בגלל זה קל לך עכשיו לראות את זה ולהתמלא בפרגון ואהבה. אולי כשזה יקרה באמת בכלל לא תרגיש ככה.
גם עכשיו אתה רוצה משהו, וכמו בן אדם נורמלי זה ברור לך שאתה חייב לתמוך בהדדיות אז זה מסתדר לך יופי.
אבל יכול להיות שאם כל מה שאתה רוצה יקרה אתה תרגיש אחרת לגמרי לגבי זה.
אני חושבת שזה חשוב מאוד רק בגלל דבר אחד - אל תתעסק באשתך. תתעסק בעצמך. כל ההתעסקות הזו באישה וביחסים אפשריים שלה עם גבר אחר היא שוב דבר שמרחיק אותך מעצמך.
כי אפילו שזה נשמע רע - מותר לך לרצות לאהוב ולהיות במין עם נשים אחרות אבל גם להרגיש שאם אשתך תרצה אותו דבר זה יהיה סוף העולם. ההבנה הזאת תעזור לך להבין את אשתך.
לא הכל חייב להסתדר ולהיות הדדי כל הזמן ומושלם. תתעסק בעצמך, לאט ובעדינות ובקבלה ובלי לחפש בעיות ופתרונות.

2) בן הזוג שלי אמר לי דבר חשוב כשדיברנו על זה - הוא אמר שהוא מפחד. אני חושבת שצריך הרבה אומץ בשביל להגיד שבעצם מפחדים. אהבתי את הכנות שלו ואת זה שברור שהדבר היחיד שמפריד ביני להסכמה שלו זה פחד ולא מילים מסובכות ותיאוריות חברתיות טפשיות של מותר ואסור.
הוא רק מפחד שיום אחד מתוך כל הרשות הזאת אני אתאהב במישהו אחר וארצה לחיות איתו. זה הכל. נורא פשוט.
והוא מבין שזה רחוק ממני שנות אור ושאני אוהבת אותו אהבת נפש ונמשכת אליו והכל בסדר. אבל הוא אומר - יום אחד נהיה בתקופה לא כל כך טובה ובמקום לפתור את העניינים בינינו כמו שעשינו עד עכשיו את תלכי עם מישהו אחר והמשפחה הזאת תיגמר.
ואי אפשר להבטיח אחרת כי מה אני יודעת על העתיד? יותר ממנו?

הייתי רוצה לחשוב שזה לא יקרה לעולם. והייתי רוצה לחשוב שאם זה יקרה אז זה אמור לקרות. והייתי רוצה לחשוב שאם אחד מאיתנו יתאהב באחר/ת עד כדי כך שירצה לפרק את החבילה אז שיהיה לו/לי לבריאות ואלה החיים.
אבל אני לא חושבת את כל זה בכלל. זה קשקוש בעיניי.
אף אחד לא יחזיק את השני בכוח אצלנו. זה ברור. אבל בין לשחרר לגמרי ולהחזיק בכוח יש המון דברים באמצע.

אני אגיד לך מה אני עושה עכשיו - אני זהירה. או עדינה. תלוי איך מסתכלים.
אני מרשה לעצמי להיות מי שאני. אני לא מוותרת על זה ולא מסתירה את זה. ומדי פעם כשזה מתאים אני מדברת על זה איתו. ובינתיים אני נותנת לזמן לעבור בלי להרגיש שאם אני לא מקבלת את מבוקשי אז אני חסרה משהו.
זאת דרך, היא ארוכה מאוד, אני פועלת מתוך כבוד לשונות בינינו, וזהו. אני לא יודעת איך זה ייגמר ואיפה נהיה בעוד חמש או עשר שנים. אני כן יודעת שהרצונות שלי באים והולכים ויש תקופות שהם חזקים ויש תקופות שפחות. ושכל זה בסדר גמור.
פלוני_אלמונית*

היי, תודה על התגובות.
אתחיל בהתייחסות לראשונות( כי תגובתה המקסימה של נגה ראויה להתייחסות נפרדת).
אז אני לא מרגיש שישנה בעייה באנרגיות שאני משקיע בזוגתי ובמשפחתנו.. לו הייתי יוכל לצרף אותה לדיון - נדמה לי שהיא הייתה מעידה בעצמה על כך.
אני גם פחות מוצא טעם בתגובות בסגנון; זה ההסכם, או זה מוסד הנישואים, או זה מה שבחרת... נדמה לי שאחד המכנים המשותפים להרבה מהנוכחים באתר הזה הוא שהם אנשים שלא בהכרח תמיד מסתפקים התקבל את הנורמה הרווחת כעובדה מוגמרת. אני מקווה לשמוע פה אנשים שמוכנים גם לערער קצת את המוסכמות החברתיות, או את מה שחתמתי עליו בשטר הכתובה..
בואו נודה על האמת- זו גם נורמה חברתית דיי נפוצה לבגוד בבן הזוג פה ושם... כל אחד עם החוקים שלו ( בחול מותר וכו...) אז מה??? אז זה אומר שזה נכון ובסדר?? ממש לא. אני נגד זה באופן חד משמעי! אני אוהב את אישתי, יש בינינו אמון, כנות ופתיחות שהם מבחינתי אבני יסוד בקשר ביננו.
אגב- אין לי שום רצון שאשתי תקריב למעני וכביכול תפרגן לי... זו פשוט לא הכוונה... אני מעדיף כלום מאשר וויתור ״ובליעה״ שלה למעני. אני מודה שאני לא כל חרמן כפי שאולי משתמע מדברי פה... אני יותר מסתקרן מלשאול את השאלות ולחקור את עצמי ואת הסובב אותי. לשמחתי- אני לא מרגיש שאני חייב כבר להיות עם אחרת... אני פשוט מתעניין להבין למה אם כל כך הרבה אנשים, כל כך רוצים את זה - אז למה זה כזה טאבו??

ולך נגה המקסימה- אשתדל להגיב בהקדם. קראתי את דברייך ובאמת הרגשתי שהרבה מהם כאילו יוצאים מגרוני.

אשמח לעוד תגובות- אני בטוח שיש לי מה ללמוד מכולכם.
סקרן_מטבעי*

היי נגה. מאוד שמחתי על מה שכתבת.
דבר ראשון שמחתי לגלות שאת אישה.. לפעמים אני תוהה אם גם אתן הנשים״ מסתבכות״ עם מחשבות ותחושות כמו שלי, או שזה רק אנחנו הגברים עסוקים בלהסתכל סביב כל הזמן..?
מעבר לזה, אכן הרגשתי לא פעם שסיפורך הוא כמעט סיפורי, לפעמים ( מתוך מה שכתבת) אפשר היה לחשוב שישבת בחדר איתי ועם אהובתי והאזנת לשיחות... גם אצלנו היא אמרה לי בדיוק את מה שבן זוגך אמר לך- שהיא מפחדת. פשוט וכנה. וגם אני כמוך לא יכולתי לתת לה הבטחה מלאה לגביי מה צופן לנו העתיד, אבל בהחלט נתתי להבאת מלוא הביטחון ומלוא האהבה שיכולתי להציע לה כאן ועכשיו.
  • לא כי זה מה שנכון להגיד - אלא כי זו האמת.
אמרת לי נגה שכדאי לי להתייחס יותר לעצמי ולא ללכת סחור סחור ולעסוק בזוגתי. צר לי אם כך הובנו דבריי. ברור שהדיון עסק בעיקר ברגשותיי ורצונותיי. ברור שקיימים אצלי החשקים העזים ולכן בכלל העליתי את הדיון הזה פה. אני לא מתכחש- לא כלפי עצמי, ולא כלפי הקוראים ( = הסביבה). מה שכן , אני באמת באמת חושב נרגש מהמחשבה על זוגתי נהנת ונרגשת גבר אחר- זה כזה הזוי?? אני עד כדי כך חריג?? למה??
מאוד מסקרן אותי לשמוע ( אם לך בא להשמיע..) למה התכוונת בסוף דברייך; האם כשאת מרשה לעצמך להיות מי שאת את מתכוונת גם ברמת המעשה, או שאתה פשוט לא מסתירה את תשוקותייך מבן זוגך?

תודה שחלקת נגה. גרמת לי להרגיש יותר טוב עם עצמי. אני צמא וסקרן לשמוע עוד ממך וגם מאחרים.
אגב, מאוד אשמח לדעות שהן שונות ואף סותרות את שלי, אבל עשו לי טובה- אין לי צורך בהסברים על מוסד הנישואים והמחויבות והכתובה.... אני יודע על מה חתמתי. אני מחפש דעות של אנשים שמעוניינים לחשוב קצת מעבר לנורמה.. שמוכנים לפקוח את עיניהם כל יום מחדש ולשאול שאלות כנות ואמיצות.

תודה חברים וחברות.
שבועות שמח !
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

שליחה על ידי שקטה* »

אני חושבת שיש כאן גם עניין אחר, והוא הסיכון שבחשיפה למחלות מין ובכלל "אנרגיה" של מישהו אחר שמכניסים לקשר ולחיים.
ומבחינה ביולוגית יש איזשהו הגיון בקנאה לבן או בת הזוג, זה לא עניין של תחושת בעלות אלא יותר החשש מלגדל צאצאים שאינם שלך או לאבד את התמיכה בגידולם.
סקרן_מטבעי*

אבל האם האנרגיה הנוספת היא בהכרח שלילית? אולי היא מכניסה הרבה אור וחיוביות ?
כמובן כמובן שזה יכול להתקיים רק שזה מגיעה ממקום אוהב ומפרגן, ולא ממקום של בן/ת זוג שמשלים עם המציאות ונותן לבן/ת זוגו לממש את תשוקותיו.

נסו לא לדמיין מין מלוכלך במקום אפל ועוד כל מיני אסוסיאציות של בגידה. נסו לדמיין חיבה טובה בין אנשים.. נסו לדמיין את אחד מבני הזוג נקלע לסיטואציה כזו או אחרת, וממש אותה בצורה פתוחה טובה ואוהבת. נסו לדמיין אותי הולך לחברים טובים שלנו ( עם אישתי או בלי) ומסיים את הערב על הספה - חבוק בזרועותיה של החברה. כמובן בידיעתו/ בנוכחותו של בן זוגה.
אני יודע שאני מתאר פה סיטואציות על גבול ההזויות.. אף על פי שאינני מחשיב את עצמי ככזה. * לא עישנתי כלום, ואפילו לא שתית לאחרונה...
אני פשוט נהנה פה ( נדמה לי שאפשר להגדיר את האנשים פה כקהילה פתוחה ותומכת) לאתגר קצת את הנורמה.. לשחק קצת עם הגבולות
שקטה*

שליחה על ידי שקטה* »

זהו שדווקא דמיינתי את כל זה והשתעשעתי ברעיונות כאלה לא פעם. מאוד מוכר לי הלך המחשבה שלך.
ומותר_לאהוב*
הצטרפות: 23 מאי 2015, 21:26

שליחה על ידי ומותר_לאהוב* »

גם אני בשנתיים האחרונות מהרהרת באפשרויות של יחסים פתוחים/ פוליאמוריה/ לא יודעת איך להגדיר.
באיזשהו מקום אני מרגישה שככל שהלב שלי מתרחב ומתמלא אהבה לאנשים רבים יותר, אני מאושרת יותר ויותר. ניסיתי להעלות את הנושא עם בן הזוג שלי שעבר התפתחות גדולה בשנים האחרונות בכל הנוגע למוסכמות, לחברה, וכמה הם לא בהכרח רלוונטים לחיים שלנו. ואיכשהו, הוא הפתיע אותי ושלל. אמר שעדיין קיים עניין האגו, שרוצה שהדבר הזה (קרי - אשתו :-/) ישאר שלו בלבד.
מאד לא הסתדר לי עם מי שהוא גדל להיות. מה גם שברור לי היטב - אני גם רואה שהוא כן חושק באחרות, אבל יודעת שלא יעשה דבר בנדון.
ולי לא אכפת. לא מפריע לי שיהיה עם מישהי נוספת. להיפך. אם יהיה משהו שיעורר בו עוד שמחה, עוד חיוניות. בלי רגשות אשם, כי זה פתוח ומותר. ומותר ומותר לאהוב.
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

שליחה על ידי נגה* »

אני באמת באמת חושב נרגש מהמחשבה על זוגתי נהנת ונרגשת גבר אחר- זה כזה הזוי?? אני עד כדי כך חריג?? למה??
לא הזוי. גם אני כמוך. זה ממש מעורר אותי.
שיהיה עם גבר אחר, אישה אחרת, מה שעושה לו טוב. ושיזמין גם אותי. זה יהיה הכי טוב בשבילי, לא בצחוק.

שמע, אתה איש מיני. אני מריחה את זה כי נראה לי שאתה כמוני.
אז בתור אישה מינית אני אגיד לך שזה הכל מסתדר לגמרי. כי בסדר העדיפויות השמחה של המיניות וההתנסות זה דברים שבאים לפני כל מיני חוקים וכללים ומה שהרגילו אותנו לחשוב שצריך להיות.
אם המין הוא מן משהו חווייתי וכיפי ואין בו את הסלט הזה של האיסורים וההגבלות אז ברור שיהיה לך שמח ונעים אם גם מי שאתה אוהב יהיה בתוך זה ויהיה לה טוב ונעים.

לא יודעת אם הצלחתי להסביר את זה. בעיניים שלי זה הכל מאוד הגיוני כי מה שאני הגיוני לי לגמרי גם כן.
אני לא רוצה להגביל את המיניות של בן הזוג שלי ואני לא רוצה להגביל את שלי. אני לא רוצה להגביל את המיניות של אף אחד אם אף אחד לא באמת נפגע מזה.
תחשוב שמישהו שהוא אמן ויש לו תשוקה לאומנות, מישהו יגביל את התשוקה הזו מבחוץ. כמו צנזורה למשל. זה מאוד ברור לנו למה זה יכול למעוך בן אדם, נכון?
אז יש אנשים שככה אצלם המיניות. זה חלק מהביטוי שלהם והניסיון להגביל את זה הוא מועך. ואני גם לא יכולה לחשוב על אומן שיתמוך בהגבלה של אומן אחר או שירצה שיטילו על התשוקה האומנותית של מישהו אחר איסורים.

אני מרגישה שככל שהלב שלי מתרחב ומתמלא אהבה לאנשים רבים יותר, אני מאושרת יותר ויותר
פלוני_אלמונית*

http://mytinysecrets.com/why-i-believe- ... oblematic/

מאמר מעניין באנגלית על הנושא (ובכלל האתר מחרמן לאללה, אם זה מעניין מישהו). בתגובות תמצאו כמה אנשים שמשתפים את הניסיון שלהם בנושא.
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

שליחה על ידי פלוניתה* »

מעורר מחשבה, דילמה לא פשוטה.
סקרן_מטבעי*

היי, חגשמח.
תודה על התגובות הכיפיות. תודה אפילו לך פלוני שלא ממש סובל אותי...
אהבתי והזדהיתי עם הרבה ממה שנכתב פה. הניסיון להכניס את התחשושות והחשקים האלו לתבנית או לסגנון חיים מוגדר נראה לי קצת יומרני. לפחות במקרה שלי. לא מן הנמנע שיש כאלו מבינינו שמאוד ברור להם מה החוסר ( בדרך כלל צורך בסקס אחר נורא קל למקד) אבל לי אישית לא לגמרי ברור מה הצורך ומה באמת בוער לי...אני באמת מתחבר לנושא שאהבה מביאה אהבה- שככל שמרבים לאהוב ולחשוק ״השריר ״ הזה מתחזק ורוצה עוד, ווברור לי לגמרי שאם אהיה עם אחרת אז לחלוטין לא אחשוק פחות באשתי.
כאמור- אני לא יודע למקד מה אני באצת רוצה ולכן אפילו הפוליאמוריה לא ממש עונה למה שאני חש. אני חש המון תחושות ורוצה בזמנים שונים דברים שונים. אגב - זה לא נראה לי בעייתי.. זה נראה לי טבעי ואנושי.. נגה כתבה גם משהו בסגנון ואני חושב שהיא ממש צודקת. פעם בא לי מין מזדמן וחסר כל רגש ( בכל אופן.. גבר ) ופעם בא לי חיבוק ואהבה עם ידידה טובה, ופעם בא לי להיות עם אישתי ועוד אישה, ופעם בא לי לראות אישתי מתענגת מגבר שייקח אותה לשיאים מטורפים... ( אשמח להיות שם או לא- אבל אני לא בעניין של להתעסק עם הבחורצ׳יק (-: ).
כבר ממעט התגובות שנכתבו פה, אני רואה שאני לא לבד בעולם ( תודה לאל..) אז למה זה כזה טאבו ?? לא אף אחד לא אומר - המלך הוא עירום???
אפילו מסיבות חילופי זוגות ובגידות זה איכשהו בנורמה אבל פשוט לאהוב את האנשים שסביבנו בצורה קצת יותר אינטימית - זה לא. מוזר..
או שאולי אני פשוט לא מסתובב בחוגים הנכונים... (-;
  • היי שקטה- אמרת שהשתעשעת פעם ברעיונות האלו- שקלת פעם לממש ( או אולי אף מימשת ) בצורה מעשית? אפילו בקטנה, בעדינות?
שקטה*

שליחה על ידי שקטה* »

היי שקטה- אמרת שהשתעשעת פעם ברעיונות האלו- שקלת פעם לממש ( או אולי אף מימשת ) בצורה מעשית? אפילו בקטנה, בעדינות?

אני חושבת שזה שונה אצל כל אחד. אצלי חשבתי באיזשהו שלב שאני לא מאושרת במערכות יחסים כי זה מגביל מדי, ושאולי אני בכלל פוליאמורית. מעולם לא מימשתי זאת (קשה מספיק למצוא בן זוג אחד...). אחר כך הבנתי שלא בגלל זה לא הייתי מאושרת ושהבעיה שלי הייתה לגבי מחוייבות על כל המשתמע ממנה. ושפוליאמוריה, אם הייתי בוחרת בה, הייתה דרך בשבילי להתחמק ממחוייבות ומתחושות שהיו לי כלפי מחוייבות. אני חושבת שחיבור בין שני אנשים שנשארים ביחד לטוב ולרע הוא משהו יפה ומספק, דווקא בגלל הקושי. המחשבה על קיום מערכות נוספות במקביל נראית לי שייכת לסוג אחר בכלל של אנרגיה והתנהלות שלא באמת מתאימים לאופי שלי לטווח הארוך, לדעתי. או לפחות לא מתאימים לי כרגע.

הרעיונות האלה תמיד יישבו אצלי ואצל רבים אחרים על נקודות רגישות לדעתי, הם מעוררים חשבונות נפש לגבי הרבה דברים שלא תמיד פתורים עד הסוף או יכולים להיות פתורים עד הסוף, וקשורים לאיזורים שבהם אנחנו נפרדים או מחוברים לבן הזוג. יש בזה הרבה מורכבות. לדעתי זה פשוט פתח לבעיות ולא הייתי מסכנת את מערכת היחסים הנוכחית שלי שחשובה לי מאוד עם זה, כי קשה לדעת מראש אם הדברים נעשים מתוך חולשה של המערכת הזוגית או מתוך רצון אמיתי והדדי של שני בני הזוג. אני חושבת שהמקרה השני הוא די נדיר ואשרי מי שמצליחים לקיים זאת באמת ולהיות שניהם מאושרים עם זה.
מחפש_כיוון*
הצטרפות: 16 ינואר 2015, 09:36
דף אישי: הדף האישי של מחפש_כיוון*

שליחה על ידי מחפש_כיוון* »

אני מרגיש שהדף שט לכיוון שונה ממה שיעזור לך, דיבור על פוליגמיה בכללי שונה מהותית מלדבר על האם פולימריה מתאימה לך ולמה.

יכול להיות שפוליגמיה היא דבר נפלא, שיש מליוני אנשים שחיים ככה וזה ממלא את החיים שלהם בטוב. ויכול להיות שאין עם זה שום בעיה טכנית, מוסרית או רעיונית אבל כל זה נכון בשבילם
במערכת היחסים שאתה נמצא בה יש מישהי שאתה מחויב כלפיה, ולה הצורת חיים הזאת לא קוסמת ולכן כל זה רלוונטי לך כל עוד לא תפתור את זה מולה.

אהבה יכולה להיות בעלות על הגוף של בן הזוג, אם בני הזוג בוחרים בזה.
פלונה*

שליחה על ידי פלונה* »

אהבה יכולה להיות בעלות על הגוף של בן הזוג, אם בני הזוג בוחרים בזה.
במקום בעלות, הייתי אומרת שייכות.

הדברים הנכתבים פה נשמעים ממש נפלא. כמו שגורואים מדברים על אהבה לכולם.
בסופו של יום, אהבה כנראה מחוברת יותר למי ששייך לי או אני שייכת לו. להורים, לאחים, לילדים ולבן הזוג.
זה לא אומר שאני לא מחבבת אנשים אחרים או ילדים אחרים אבל העוצמה ברגשות כלפי השייכים אחד לשני (עוצמה לא רק, או בהכרח, של אהבה) יש בה מין הטבעי והברור מאליו.

לגבי ההקשר של המין לרגש, זה אולי תלוי אישיות ו/או סביבה תרבותית.
אני מעולם לא הצלחתי להביא את עצמי לאינטימיות פיזית עם מי שהלב לא פעם איתו יחד. הניסיונות המעטים, בתקופה הצעירה, הסתיימו בתחושת בחילה וויתרתי על התענוג.
גבר_מזדמן*
הצטרפות: 14 פברואר 2010, 10:40

שליחה על ידי גבר_מזדמן* »

להבנתי, פירושה של אהבה היא לעולם אינה בעלות ובטח שלא על גוף.
אני מניח שאדם לא מתאהב כדי לוותר על בעלותו על גופו או כדי לקבל בעלות על גוף אחר.

שאלתך נושקת לשאלה גדולה יותר שהתחבטו בה רבים וטובים האם הגוף שלי הוא בבעלותי.
וכאן כמובן יש שתי אפשרויות:
האחת היא שכן ואז לבןת הזוג יש גם בעלות מלאה על גופו. ומכאן, אתה יכול לעשות ככל העולה על רוחך. ובעצם, אתה יכול לעשות ככל העולה על רוחך אולם אתה מגביל את עצמך בגלל התגובה של אשתך. אבל, זו הגבלה שאתה החלטת. הרי אם אתה חופשי, אז למה שהיא תיטול את החופש ממך.
השניה היא שלא. שהגוף של כולנו הוא חלק ממשהו גדול יותר. או בהמשך למה שכתבתי למעלה, כל אחד מאיתנו יכול למשל לרצוח אבל התורות הרוחניות מורות לנו שלא כדאי לנו לרצוח כי זה פוגע בנו. תורות אלו מורות לנו באותה נשימה לא לחמוד את אשת רעינו ולא לנאוף. התורות הרוחניות, ובכללן תורת ישראל אינן מענישות את מי שעובר על חוקיהן. הן מציעות לנו דרך חיים. איסור הרצח של התורה, שונה במהותו מאיסור הרצח שמטילים עלינו חוקי המדינה.

ולכאורה באמת למה לא? האם אשתי תיפגע מזה שאני אהנה? האם אני אמור להפגע מזה שהיא תהנה?
ובכן, בחופש, נרחב ככל שיהיה תמיד יש לו תמיד גבולות והוא אף פעם לא מוחלט. תורות ורעיונות יפים נפלו פעמים רבות בשדות הפרקטיקה. מעניין אותי לדעת כיצד תגיב במקרים הבאים:
  1. שעת בוקר מוקדמת. אתה מתעורר באישון לילה. אשתך לא לצידך ולילד ברח פיפי בזמן השינה. אתה מחליף לו חוזר למיטה ובבוקר מתעורר. ליד הבית עוצר רכב וממנו יורדת אשתך. היא נכנסת הבייתה ומספרת שהיה לה לילה סוער, מרגש ונפלא. נותנת לך נשיקה על המצח, נכנסת למקלחת ולפני שהיא הולכת לישון היא אומרת לך שתתכונן לזה שעוד יומיים היא שוב שם. ואה... כן... ביומיים האלו היא חייבת לנוח ומקווה שתתחשב בה.
  2. מתברר שהכנסת את בת הזוג (הבלתי מוצהרת) להריון. היא מסרבת לעשות הפלה. ועכשיו. האם תגדלו ביחד ילד שעל פי ההלכה נקרא ממזר ותשלם לו מזונות כל ימי חייך? או לחליפין גבר אחר יגדל את הילד שלך ואתה לא תזכה לחבק אותו לנשק אותו לאהוב אותו. בשר מבשרך.
  3. אותו מצב רק שאשתך בהריון מגבר אחר. האם תגדל אותו כשלך? האם תאהב אותו כמו הילדים שנוצרו מזרעך? האם תוריש לו ולילדים שלך את אותו הדבר.
לפני שתענה, שתי הבהרות:
האמירה לא יהיה הריון כי... מראה שיעילותם של אמצעי מניעה שונים היא לעולם אינה מאה אחוז. מה גם, שיש מיקרים שבהם גבר מגדל בלי לדעת ילד של אדם אחר כי אישתו התאהבה מאד בשותף המיני שלה ורצתה להנציח את הקשר שלהם.
שלושת התרחישים שציינתי הם רק תרחישים אפשריים ואין פחד בגרוני. אני פשוט מבין שחופש ואחריות חד הם ולכן אם אני יודע שאני צריך לנהוג אני לא שותה כוס יין לפני כן ואני לא שולח SMS בנהיגה. לא כי אני מפחד אלא כי אני רוצה שיהיה לי טוב. לא כי אני מפחד משוטר אלא כי אני אוהב את עצמי. אני לא רוצה להפחיד אותך אלא בכנות, מעניין אותי לדעת כיצד תגיב.
אלמונית_פחדנית*
הצטרפות: 25 מאי 2015, 13:48

שליחה על ידי אלמונית_פחדנית* »

_אני חושבת שהמון מזה זה פחדים. לפעמים פחדים בתחפושת, אבל עדיין פחדים.
ובכן, מותר לפחד._
בגלל הפחד אני לא מופיעה כבר עשר שנים.
לפני עשר שנים הופעתי באיזה אירוע (אני לא רוצה לחשוף) ובעלי היום שהיה אז החבר שלי אמר לי שהוא לא מסכים שאני אופיע יותר כי הריקוד שלי סקסי מדי.
ומאז אני מפחדת להופיע, אני לא מפחדת ממנו אלא מזה שהריקוד שלי יפתה מישהו ואז אני לא יודעת מה אעשה ואיך אתנהג מול מישהו מושך.

_בעיני במעשה האהבה באים לידי ביטוי אינטימיות והיחשפות גם של הלב.
פתיחה של הלב היא לא דבר של מה בכך.
בעיני החששות של שניכם מגיעים משם.
וכמובן שיש להם מקום._

אני כל כך מסכימה. בגלל זה אני לא יוצרת קשר רגשי עם אף אחד. כי זה יביא להיחשפות של הלב. ואני פוחדת.

חשבתי שרק אני ככה מפחדת וכל הזמן חשבתי שאני צריכה להתגבר על הפחד.
עכשיו נרגעתי. תודה ציל צול ותודה חני.בונה.
גבר_מזדמן*

בכן, מותר לפחד.
מותר. מותר הכל. השאלה היא האם זה פועל לטובתי. ושאלה נוספת לא פחות חשובה היא מהו פחד?
הרי כל העולם כולו גשר צר מאד והעיקר, לא לפחד כלל.

בני אדם חווים מדי יום טראומות הרבה יותר קשות מאלו שהוזכרו בדף הזה.
השאלה היא רק איך מתמודדים איתן? איך מבינים אותן?

ובכלל, כל משפט שאנחנו אומרים מוביל אותנו בשביל אל עצמנו. לדוגמה
בגלל זה אני לא יוצרת קשר רגשי עם אף אחד. כי זה יביא להיחשפות של הלב. ואני פוחדת.
חני_בונה*
הצטרפות: 05 פברואר 2005, 19:09
דף אישי: הדף האישי של חני_בונה*

שליחה על ידי חני_בונה* »

בעיני במעשה האהבה באים לידי ביטוי אינטימיות והיחשפות גם של הלב.
פתיחה של הלב היא לא דבר של מה בכך.
האתגר הוא בהקשבה ללב. משם מגיעה הבחירה המדוייקת.
{@
גבר_מזדמן*

אני מפחדת שאם אנהג כך וכך אני אאבד את הזוגיות הזו או את המשפחה הזו. הפחד נוכח וברור, לא מתחבא מאחוריי הנחות סמויות או מילים שהופכות אותו למשהו אחר.
בדיוק כך. את יודעת שפעולה מסוימת תגרום לתוצאה מסוימת ולכן את נמנעת מהפעולה הזאת.
אני רואה בזה אהבה לעצמך ולא פחד.
את שומרת על המשפחה שלך ועל האהבה שלך לבן זוגך וזה לא נובע מפחד אלא מאהבה.

לזה התכוונתי בדוגמה עם נהיגה אחרי שתיה. אני לא מפחד משוטר או מקנס. אני פשוט אוהב את עצמי ושומר על עצמי כי אני חשוב לי ושמחתי חשובה לי.
זה לא פחד.
ומותר_לאהוב*
הצטרפות: 23 מאי 2015, 21:26

שליחה על ידי ומותר_לאהוב* »

אבל למה?
למה אי אפשר לשמור על הזוגיות ועל המשפחה אם נותנים לעוד מישהו לנכנס ללב?
כשהיה לי ילד אחד, תהיתי אם אוכל לאהוב עוד ילד, כפי שאני אוהבת את בני. כשנולד השני, השאלה כבר לא הטרידה, יה ברור שיש מקום בלב שלי לעוד ילד, ולעוד ילדה, ולעוד 10. ושהלב מתרחב.
מדוע אנחנו תוחמים את התרחבות הלב לכל אדם פרט לבחיר לב? האם הלב לא יכול לשאת כמה אהבות?
חני_בונה*

שליחה על ידי חני_בונה* »

_פתיחה של הלב היא לא דבר של מה בכך.
חני, זה נכון אם בעבר הלב נפתח וקיבל מכה._
אני מדברת פחות מהמקום "המגונן" כרגע ויותר מהמקום של מינונים ורגישויות.
בעיני כל אחד יודע מה הנכון והמדוייק שלו או מה לא נכון או מדוייק בשבילו.
ולזה אני מתכוונת בהקשבה ללב.
(סליחה על הבלגן במחיקה והעריכה)
{@
חני_בונה*

שליחה על ידי חני_בונה* »

מדוע אנחנו תוחמים את התרחבות הלב לכל אדם פרט לבחיר לב? האם הלב לא יכול לשאת כמה אהבות?
בעיני מי שתוחם זה לא אנחנו. או יותר נכון זה לא השכל שלנו. אפילו לא האמונות שלנו.
כשיש יותר מאדם אחד במערכת יחסים (וזה כמובן טבעה) נדרש איזון עדין לקיים אותה.
כניסה של אדם נוסף (שלישי) למערכת יחסים מחייב מודעות והקשבה עצמית ברמה גבוהה מאד כדי לשמור על האיזון במערכת הזוגית או כדי ליצור מערכת יחסים חדשה מאוזנת של 2+
בעיני כאן הקושי. בלהישאר נוכח.
גבר_מזדמן*

למה אי אפשר לשמור על הזוגיות ועל המשפחה אם נותנים לעוד מישהו לנכנס ללב?
הבעיה היא לא בלב. אין לי בעיה לאהוב גברים נשים ילדים ואפילו כלבים. אהבה יש לנו בשפע. אהבה וקשר אירוטי מיני אלו שני דברים שונים.
להבנתי, בכלל קל הרבה יותר לאהוב את כל העולם מאשר לפחד ממנו וכך אני משתדל לעשות.

הנקודה היא שמהלך כזה הוא ערעור של תחומים רבים ואחרים של החיים המשותפים.
זה פתח לעולם שיש בו הרבה מאד סוגיות שיש לחקור אותן ולחשוב עליהן לפני שחרור האיסור הזה.
למשל, סוגיה של הריון לא צפוי. מה לדעתך צריך לעשות אם זה קורה?

חופש פירושו אחריות. ואחריות היא או מושג יותר מקובל אחריותיות היא היכולת שלנו להסביר לבעלי העניין השונים את המהלך שלנו.
זה לא עניין של אהבה בלבד. יש כאן דברים אחרים.

ואיזון. זה קל להגיד. אבל השאלה האם שלושת (או ארבעת) הקודקודים של המבנה הזה מצליחים להגיע לאיזון
הרי לשניים קשה להגיע לאיזון אז לארבעה... על אחת כמה וכמה.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

רוצה רק להגיד שפוליאמוריה כמו שאני מדמיינת אותה היא משפחה שיש בה יותר משני הורים. משפחה עם שתי נשים וגבר, או שני גברים ואישה, או ארבעה, או יותר, אנשים. שהם הורים.
וזה הקושי המרכזי לדעתי - כל כך הרבה אנשים מתקשים במציאת בן זוג והסתדרות איתו, אז למצוא עוד אחד ששנינו נסתדר איתו?

לדעתי זה שונה מאוד ממערכת יחסים משנית, מהצד. ומן הסתם, זה לא יוצר מצבים בהם אחד מבני הזוג נוסע למאהב/ת והשני/ה בבית עם הילדים.

גבר מזדמן

לי אישית לא ברור עד כמה מה שאתה אומר נובע מפחד. ולא ברור לי אם האמונה שמערכת יחסים נוספת תפגע בזוגיות היא אמונה שנובעת מפחד או סתם השקפת עולם מונוגמית.

אשמח באופן כללי לשמוע יותר התייחסויות למשפחה עם יותר משני מבוגרים, כי עד עכשיו כל הטענות, בעד ונגד, שאני ראיתי, התייחסו למערכת יחסים "משנית", ולא להכנסת אדם נוסף למשפחה. אישה שניה או בן זוג שני.

(וכאן אציין את "עריצה היא הלבנה" של היינליין, שבו המשפחה הסטנדרטית כוללת אישה ושני גברים, את כל התרבויות בהן היה מקובל ריבוי נשים, את בנות המוסו שאצן יש בית אם ולא בית אב, את כל ספרי הפנטזיה המרובים בהם יש שלישיות שמקימות משפחה, וכל השלושה אוהבים זה את זה <מעניין לציין שאני מכירה יותר תיאורים מפורטים של אישה ושני גברים, ויותר אזכורים של גבר ושתי נשים. מה זה אומר על הספרים שאני קוראת?> ובכלל, את כל המגוון העצום של סוגי המשפחות שהתקיימו לאורך ההיסטוריה)
גבר_מזדמן*

האמונה שמערכת יחסים נוספת תפגע בזוגיות היא אמונה שנובעת מפחד
מאהבה. ורק מאהבה. אהבה לעצמי. מאי הרצון שלי לפגוע בעצמי כי אני אוהב את עצמי.
לא מפגיעה בזוגיות אני חושש, אלא מפגיעה בעצמי.
להמחשה, אני לא מעשן לא כי אני חושש שזה יפגע בי אלא כי אני אוהב את עצמי ולכן עושה לעצמי רק טוב.

אני לא יכול להעיד שלא מדובר בהשקפת עולם מונוגמית כי גדלתי ובגרתי בכזאת ומן הסתם היא נראית לי נורמטיבית.
אני חושב שאין בקהל הזה אנשים רבים שמכירים מערכת יחסים שיש בה יותר משני הורים שיש בינם קשר אינטימי, כלומר אני מסייג למשל קשר בין זוג גברים המגדל ילד ונמצא בקשר טוב ומפרה אך לא מיני עם אמו הביולוגית.
מאהבה*
הצטרפות: 25 מאי 2015, 18:11

שליחה על ידי מאהבה* »

_מאהבה. ורק מאהבה. אהבה לעצמי. מאי הרצון שלי לפגוע בעצמי כי אני אוהב את עצמי.
לא מפגיעה בזוגיות אני חושש, אלא מפגיעה בעצמי.
להמחשה, אני לא מעשן לא כי אני חושש שזה יפגע בי אלא כי אני אוהב את עצמי ולכן עושה לעצמי רק טוב._

להמחשה, אני מעשנת לא כי אני חוששת שזה יפגע בי אלא כי אני אוהבת את עצמי ולכן עושה לעצמי רק טוב. אין כמו סיגריה מגולגלת (המוכנות זבל אמתי) עם כוסית עראק בערב.
אני חיה ביחסים פתוחים כי אני לא רוצה לפגוע בעצמי יותר.
פעם פחדתי לפגוע באבא של הילדים שלי אבל אז גיליתי שאני פוגעת בעצמי, ואני לא מוכנה לפגוע בעצמי כי אני אוהבת את עצמי. כמוך!
וכל הסיבות שכתבת למעלה למה לא - כולם פחד.

כשאני חוזרת מסקס טוב עם אחר האיש שלי רק מרוויח מזה. תאמין לי. ואם אתה לא מאמין לי אז תאמין לו. :)

ו
פלוני_אלמונית*

להבנתי, פירושה של אהבה היא לעולם אינה בעלות ובטח שלא על גוף.
נכון. אבל ממה שאתה כותב פה אני מרגישה שאתה לא ממש מדבר על פוליאמוריה
, ופעם בא לי לראות אישתי מתענגת מגבר שייקח אותה לשיאים מטורפים.
זאת חרמנות. זאת לא מערכת יחסים מעבר לכך. זה עושה לך את זה, סבבה. כל אחד והקטע שלו. אבל פוליאמוריה זה לא רק שהגבר יקח אותה לשיאים מיניים, מדובר על מערכת יחסים מעבר למיטה. ככה בכל מקרה אני מבינה את זה. יש המון דברים שצריך לקחת בחשבון.
עכשיו בתחילת הדף כתבת
שני ילדינו( 2,4) ויש להניח שבחודשים הקרובים נתחיל לעבוד על השלישית
ומה עם השלישי שלה לא יהיה שלך. מי ישלם על מה. ואיזה סידורי לינה. ואם זה מסתדר לך אבל מתגלה שהגבר המצטרף הוא בקטע של חינוך נוקשה, ואתה בקטע של חינוך עם כבוד? המון גורמים שצריך לשים לב אלהם מעבר לאקט המיני. עכשיו כמובן שזה קורה גם במערכת יחסים של שני אנשים אבל זה כבר שאלה של חוסר אמון בבן זוג. לא במשהו גלוי. אבל אם נכנסים לזה באופן מודע אני חושבת שכדאי לקחת את זה בחשבון.
אני חושבת שזה הרבה יותר מורכב מלראות את בת זוגך מגיעה לאורגזמה עם גבר אחר.
כשאני חוזרת מסקס טוב עם אחר שוב פעם דוגמא לפי דעתי לבלבול. פה מדובר במערכת יחסים פתוחה לשכב עם עוד אנשים, לא ליצור איתם ממש מערכת יחסים ארוכה ואוהבת.

בגלל זה אני מסכימה עם הלינק (שאני צירפתי) שאני חושבת שהכל אפשרי, אבל כרגע רוב האנשים לא מפותחים מספיק בשביל שזה יעבוד.
לחיות בזוגיות של שניים מתגלה כלא קל, אז להוסיף עוד ועוד גורמים לכך זה כבר עניין אחר.

אורלי ברלב אמרה פעם משהו יפה באחת ההרצאות שלה על פוליאמוריה - שהתאהבות והמין הראשוני עם אדם חדש הן בין החוויות הכי שוות שיש. והוסיפה שלא סביר בעיניה שבשלב כל כך מוקדם בחיים פשוט נכריז על החוויה הזו כ"הפעם האחרונה", ונכבה את הכפתור הזה.
אישית לי זה לא מדבר. אני בוחרת בבן זוג האחד שלי לא מתוך פחד אלא כי טוב לי איתו ואין לי שום תשוקה או סקרנות לבדוק מה הצבע של הדשא של השכן. זה לא מתוך פחד אלא מתוך סיפוק עצום ממה שיש לי ביד. לא משעמם לי באופן כללי, ובעיקר לא משעמם לי באופן מיני.
אני לא צריכה ולא מחפשת את הריגוש של הפעם הראשונה.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

_אני בוחרת בבן זוג האחד שלי לא מתוך פחד אלא כי טוב לי איתו ואין לי שום תשוקה או סקרנות לבדוק מה הצבע של הדשא של השכן. זה לא מתוך פחד אלא מתוך סיפוק עצום ממה שיש לי ביד. לא משעמם לי באופן כללי, ובעיקר לא משעמם לי באופן מיני.
אני לא צריכה ולא מחפשת את הריגוש של הפעם הראשונה._
סבבי בבי לך. איך זה קשור לנושא הדף?
את מבינה שיש אנשים אחרים? שבחרו בבני זוג כי טוב להם איתם ולא מפחד אבל יש להם כן תשוקה לבדוק את הדשא אצל השכנה? שיש להם סיפוק עצום ממה שיש להם ביד ולא משעמם להם באופן כללי או מיני ולמרות זאת הם רוצים משהו שונה ממך?
או שאת מניחה שאם מישהו רוצה משהו אחר ממך אז זה בגלל שהוא משועמם או מפחד?
מאהבה*
הצטרפות: 25 מאי 2015, 18:11

שליחה על ידי מאהבה* »

פה מדובר במערכת יחסים פתוחה לשכב עם עוד אנשים, לא ליצור איתם ממש מערכת יחסים ארוכה ואוהבת.
ומאיפה את יודעת את זה? למה החלטת שהסקס שלי הוא מזדמן. יש לי סקס עם גברים קבועים והיא כבר מערכת יחסים ארוכה (כמה שנים) ואוהבת, אבל זו אהבה מינית קודם כל ואחר כך גם אהבה לגבר עצמו - בלי זה לא הייתי ממשיכה.
יש לי מערכת יחסים מאוד אוהבת עם האיש שלי שאתו אני חיה ואיתו יצרתי את האהובים שלנו, אבל כשאני חוזרת מסקס טוב אני גם נוטפת אהבה. אני מרגישה עוד יותר אהובה ואני מרגישה עוד יותר אוהבת.
הפולי לא מתאימה לי כי אני לא רוצה לחיות בקומונה רגשית ואין לי שום עניין לשום מחויבות אינטימית לאחרים.

_אישית לי זה לא מדבר. אני בוחרת בבן זוג האחד שלי לא מתוך פחד אלא כי טוב לי איתו ואין לי שום תשוקה או סקרנות לבדוק מה הצבע של הדשא של השכן. זה לא מתוך פחד אלא מתוך סיפוק עצום ממה שיש לי ביד. לא משעמם לי באופן כללי, ובעיקר לא משעמם לי באופן מיני.
אני לא צריכה ולא מחפשת את הריגוש של הפעם הראשונה._
ואני חושבת שזה ממש יופי. הייתי במקום הזה ואני זוכרת את התקופה הזו, אבל אחרי שגמרתי עם הלידות התעורר הרצון לגעת במישהו אחר, לחוות אהבה גופנית ממישהו אחר.
כל אחת מה שמתאים לה וכל אחד מה שמתאים לו אני רק כותבת למי שזה מעניין אותה.
פלוני_אלמונית*

סבבי בבי לך.
אני יודעת מאוד כיף לי בחיים באופן מיני ובאופן כללי והכי חשוב באופן טבעי. (אם את בקטע של ריבוי אהבה, משפטים כאלה לא ממש משדרים אותה (-: )
את מבינה שיש אנשים אחרים?
ברור לי בגלל זה כתבתי שזאת אני. הדגשה על האני. פשוט מדברים פה הרבה על הקטע שאנשים לא פתוחים מתוך פחד. אז הרגשתי צורך לציין שחלק בוחרים בבן זוג אחד באופן מודע ולא מתוך פחד.ובטח שזה לא בגלל מה שהחברה מכתיבה. זה הכל.
תראי את זה כאילו שאני זאת ששואלת את מבינה שיש אנשים אחרים? אין צורך לזלזל בכמותי כאילו אני לא ליברלית ופתוחה כי בא לי כרגע רק על גבר אחד.

למה החלטת שהסקס שלי הוא מזדמן.
לא הגדשתי את המזדמן, אלא הדגשתי את הסקס.
כי מאיך שאני מבינה את זה יש הבדל בין מערכת יחסים פתוחה לבין מערכת יחסים פוליאמורים. בפוליאמורה (מאיך שאני הבנתי את המושג) הסקס הוא חלק מאוד חשוב אבל לא היחידי.
וממה שאת כותבת הסקס נראה לי הוא המרכיב העיקרי ביחסים שלך עם הפרטנרים האחרים. את בסוף תמיד חוזרת לגבר ה"קבוע" שלך.
כשאני חוזרת מסקס טוב עם אחר
יש לי סקס עם גברים קבועים
כשאני חוזרת מסקס טוב אני גם נוטפת אהבה.
לחוות אהבה גופנית
והכי חזק
הפולי לא מתאימה לי כי אני לא רוצה לחיות בקומונה רגשית ואין לי שום עניין לשום מחויבות אינטימית לאחרים.
אז את בעצם מסכימה איתי. יש לך מערכת יחסים מלאה עם גבר אחד איתו את מגדלת את ילדיך ואיתו את מסיימת לרוב את יומך, ומערכות יחסים מיניים עם עוד אנשים.
אני לא שופטת לא את הסגנון הזה ולא את זה.
פשוט פותח הדף דיבר על פוליאמורה, ואני חושבת שיש בלבול קשה בקשר לכך.

אבל האמת ממש לא אכפת לי מה אנשים עושים במיטתם או במיטת מאהבם העיקר שיהיה לכולם אורגזמות לרוב (-: (ושלא יהיו מלחמות).
גבר_מזדמן*

ואם אתה לא מאמין לי אז תאמין לו. :)
מאמין לשניכם...
תהנו, באמת.
גבר_מזדמן*

זאת לא השאלה של הדף. אם מישהו או מישהי באמת רוצים משהו אז שום דבר לא יעצור אותם
הם חייבים את זה לעצמם.
השאלה היא מה קורה כשאת רוצה נישואים פתוחים או פוליאמורה או טיול לחול והשני לא רוצה...
אישה_במסע*

אני מסכימה עם צילי שהנכחה והדגשה של הבעיות זה מעשה של פחד. יותר מזה, בחירת הבעיות היא כזו שמצביעה על פחד לדעתי.

מה יקרה עם האישה תכנס להריון מגבר אחר? זו הבעיה? לדעתי זו לא בעיה בכלל, שכן הנושא אמור לעלות מלכתחילה. אני הייתי מפילה. אבל אני בכלל לא מתייחסת לצבר התאים בגיל כזה בתור יצור חי, ודי ליברלית ביחס שלי להפלות.
אני גם הייתי מפילה הריון לא רצוי, והריון שלא מהגבר הנכון הוא בדיוק הריון לא רצוי.

בכל מקרה, השאלה הזו לא שונה מבחינתי משאלת ההריון הלא רצוי באופן כללי, והסיכוי לכך נמוך כל כך, שזו בכל מקרה לא בעיה שנראית לי אמיתית.

אני מתכוונת, כשאני מחליטה החלטה יש שיקולים מהותיים, ויש כאלו שלא. זה לא שיקול מהותי. השאלה האם בכלל אפשרי ליצור מערכת זוגית "ראשית" ומערכות "משניות" בצורה בת קיימא זו שאלה מהותית. שאלות לגבי האפשרות לכניסה להריון או מחלות מין הן לא שאלות מהותיות. הן לא השאלות שיכריעו לכאן או לכאן.

בכל מקרה, אני בטוחה לחלוטין שאפשר לקיים מערכות יחסים טובות בהחלט בשלישייה. יותר מזה? לא יודעת.
אישה_במסע*

_האמונה שמערכת יחסים נוספת תפגע בזוגיות היא אמונה שנובעת מפחד
מאהבה. ורק מאהבה. אהבה לעצמי._

למה מערכת יחסים נוספת תפגע בך?
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

שליחה על ידי נעמה* »

תודה על הדיון המעניין.

ניסיתי פעם משהו בכיוון. אחרי מערכת יחסים ארוכה שהתחילה כשהייתי ממש צעירה ולקראת הסוף הרגשתי חנוקה ומוגבלת, ורציתי לצאת לחיים הפתוחים, לחופש ולפאן. יצא שיצאתי עם שני בחורים במקביל, שניהם מקסימים מדהימים והייתי מאוהבת לגמרי בשניהם. אחד היה חלק מהחיים השוטפים, ושני גר רחוק, וכשהיה מגיע פעם ב- הייתי מפנה את כל החיים הצידה וצוללת לתוך החלום הכי רומנטי ואירוטי שאפשר לדמיין. לשניהם גם היו חיים אחרים, מן הסתם (לרחוק, בעיקר).

השני גרוש שלי לשיחה הזו זה שזו היתה חויה מדהימה בשבילי. מלאה ריגושים וחוויות, כל הזמן להיות על הקצה, שום דבר לא מובן מאליו. ההתאהבות הזו של ההתחלה, הריגוש המוחלט של מישהו חדש, נמשך לאורך שנים וכמעט כל מפגש עם זה או עם זה היה מסעיר יותר מקודמו, מלא מחוות חיזור והורמונים משתוללים. במקום שהקשרים ידעכו וייכנסו לאיזה דפוס ושגרה, נראה שעקומת הריגוש כל הזמן רק עלתה. עשיתי דברים מופרעים לגמרי, שברתי הרבה מוסכמות שהכרתי, והרגשתי שאני חיה את החיים, ואיזה כיף לי, ואיך ניצלתי מהשעמום הנורא של החיים ה"רגילים". עד היום אני נזכרת לפעמים בחיוך בארוע זה או אחר, ומרגישה לפעמים איך זכיתי וכמה נהנתי.

מצד שני, ההתאהבות הגדולה, גם בזה וגם בזה, לא הצליחה אף פעם להתממש לכדי אהבה. אהבה אמיתית, כנה, פשוטה, כזו שאפשר לסמוך אחד על השני. לא היה לי על מי לסמוך. הם אהבו אותי כשהייתי יפה ושמחה וחרמנית, אבל אם הייתי חולה או עצובה או במצוקה ידעתי שלא יהיה לי עם מי לדבר. אני זוכרת פעם אחת, חדה כמו סכין, שהרגשתי מאד עצובה ומסכנה בגלל משהו וקבעתי עם הרחוק להפגש. כל כך התרגשתי לקראת המפגש אתו, וכשהוא הגיע וכולו שמחה וצלצולים כרגיל אני נפלתי לזרועותיו ושחררתי את הבכי שהצטבר בי, בהקלה כזו שהנה הוא כאן אתי, הוא ישמור עלי, לא זוכרת על מה בכיתי בדיוק וזה גם לא חשוב. הוא ניסה קצת לנחם אותי, אחר כך ניגש לטלפון והתקשר בשקט, אחר כך אמר שצץ משהו ונעלם. פוף, נעלם. הכי עלום שיש.

במשך השנתיים האלו, היו תקופות שחשבתי שאוכל לחיות רק עם אחד מהם, לוותר על השני. אבל זה לא היה אפשרי. למרות שזה עלה לא פעם עם הקרוב, ידענו שהקשר לא יהיה נקי, שתמיד יהיה שם חלון פתוח החוצה, גם אם פונה לעבר. כשהיינו יוצאים החוצה, העיניים שלו לעולם היו בודקות בצדדים. כמה שהיה טוב ביננו, גם בתקופות הכי מדהימות שאפשר לדמיין שהיו ביננו, מעולם לא היתה לי בלעדיות על המבט שלו. אני חושבת שמכל הדברים, זה אחד מאלו שהיה הכי קשה לי אז, ושהכי טוב לי היום. הרבה הרבה יותר טוב לי היום, אי אפשר להשוות בכלל. למרות שהשעמום הוא חלק כבד מחיי, ושהמפגשים עם אהובי היחיד רחוקים מאד מאותם ניצוצות של אז. אבל היום אני בטוחה, יש לי בטחון באהבה, יש לי מקום להיות בו אני, להחשף, להישמר, ליפול אם קורה - ולא הייתי מחליפה אותו בשום חוויה בחוץ. למרות שלפעמים בא לי, באמת שממש בא לי. אבל אני יודעת מה המחיר (לעצמי, אפילו אם זה יישאר רק ביני וביני) ואין לי שום ענין לשלם אותו.
שקטה*

שליחה על ידי שקטה* »

תודה נעמה על השיתוף, היה לי מאוד מעניין לקרוא את מה שתיארת ומזכיר לי את התהליך שקרה אצלי. אפילו אם לא יצאתי ממש במקביל עם יותר מאחד תקופה ארוכה, עדיין החיים שלי היו מלאי ריגושים והרפתקאות בתקופה שהייתי רווקה, ובכלל לא הבנתי מה זו אהבה למעשה. הרגשתי פשוט במין היי כזה של "אהבה לכולם", לזה שיצאתי איתו באותו יום ולזה שיבוא אחריו וכן הלאה. קשה לי קצת להסביר אבל משהו בזה פשוט מרגיש לי לגמרי שונה ממה שקורה במערכת יחסים אחת בלעדית. דווקא בגלל יחידותה ובלעדיותה. אני פשוט יודעת שגם זה וויתור על משהו.
פלוני_אלמונית*

היי חברים כיף לראות שהדיון מתפתח.
דבר ראשון הבהרה קטנה; אני אמנם פתחתי את הדיון עם מספר שאלות שסיקרנו אותי, אבל זה ממש לא הדיון שלי..בטח לא מאז שהעליתי אותו לפה. אני אומר את זה בהתייחס לכמה הערות שנאמרו פה לאורך התכתובות.
  • ועוד הערה קטנה- תוך כדי כתיבה אני עובר כל הזמן מלשון זכר לנקבה, מבן הזוג לבת הזוג. זה לא מקרי. חשוב לי להראות שדבריי תמיד נכונים לשני הצדדים.
ועכשיו בכל אופן אלי אישית - אז נדמה לי שהרבה ״ מהתירוצים״ ( לא במובן שלילי- בקריצה ) אכן נובעים מפחד. בואו ניקח לרגע דוגמא מעולם קצת אחר: נגיד שלבת הזוג שלי יש תחביב שגוזל הרבה מזמנה. היא חולמת לעשות טריאטלון או מרתון. נדמה לי שאם תיקחו את רוב הסיבות שנכתבו פה ללמה זוגיות לא אמורה לאפשר ״ פתיחות״ אז תגלו שהן תופסות גם פה; זה מסוכן, זה גוזל מהזמן הזוגי שלנו, זה מרגש ולעיתים אף מסעיר את מחשבותיו של העוסק בזה, ולעיתים הוא אף מתחבר עם קבוצה או בן/ת זוג שזוכים לבלות איתו הרבה מאוד זמן ( וזה לא רק נטו ספורט, תמיד מד לפני ואחרי והווי..)
לא עולה לי הקבלה להריון, אבל הבנתם את הנקודה..
אז האם מישהו היה רוצה למנוע מאהובו הרפתקאה שכזו? למרות הזמן היקר שנגזל. ולמרות שכנראה שכשקמים ב 4 בבוקר לרוץ, 3 פעמים בשבוע- אז נטל רב יפול על בן הזוג שנשאר בבית.. ובשבת בוקר יש גם תמיד- אז הלכו בקרים בכיף. אני מקווה בשבילכם שהתשובה היא לא. ואגב, לא מן הנמנע שבתוך מערכת זוגית יהיה זמן בו פחות מתאים להתחיל הרפתקאה שכזו ( נגיד כשבת הזוג בחודש רביעי...). וזהו בסדר גמור- צריך פשוט להרגיש, להקשיב, לחוש ולהיות רגיש לבן זוגך.
אז למה בעולם האהבה, הריגוש והמיניות אנחנו לא מסוגלים לפרגן כך לאיש הכי יקר לנו?

היו פה כל מיני אמירות לגביי פוליאמוריה( בהקשר שלי- פותח הדיון). אני בכלל בכלל לא נחרץ שזה הפתרון הנכון בשבילי וזה מה שאני רוצה. אמרתי שאני רוצה כל מיני דברים בכל מיני צורות. לפעמים זו חרמנות פשוטה ( מבחינתי לפחות) ולפעמים זה חברים שהעברנו איתם 3 ימים על חוף הים ופשוטבא לי לתפוס אותה ולתת לה נשיקה ענקית, ולשכב איתה מחובק על החוף, ולפעמים בא לי להיכנס איתה בערב בערום למים ואולי אף להגניב איזה מיזמוז חביב... ( איתה= עם השנייה, לא עם בת הזוג שלי) ואגב, אני חש תחושות דומות ברמת החיבה גם לגברים שאיתנו. את חלקם אני ממד ממש אוהב וחוויה כזו של כמה ימים בטבע מאוד מעצימה חיבור וקירבה.. אני רק מודה ומתוודה שאין בי טיפת רצון למזמז או לנשק אותם. מודה שבמקרה שלי- זה שמור רק לנשים.
ואגב זה- שוב זה מחזיר אותי לנקודה שהייתי יותר משמח להישאר על החוף ( כי מישהו צריך לשמור על הילדים..) ושאוהבתי תיכנס לרחצה בעירום- איתו, איתה, עם שניהם... רק מלכתוב את זה אני מתעורר...

אחריות ובגרות- ברור! ברור שכשמשחקים במשחקים של גדולים צריך להיות גדולים... עם כל הרפתקאה בא סיכון, מי שמשחק באש עלול להיכוות, ועוד רצף של קלישאות..😀.. ( כולן נכונות אגב ). אני חושב שיכול להרשות לעצמו לשחק במשחקים כאלו רק מי שמצבו הזוגי יציב ובריא, פתוח, כנה וקשוב. זה לעולם לא יכול להצליח אם זה מפצה על מחסור או בעיה מהותית.
גם לא הייתי ממליץ למי שסובל מבעיות ברכיים, להתחיל להתאמן למרתון...

עד כאן חפירותיי להפעם. נהנה לקרוא. תמשיכו !
סקרן_מטבעי*

את ההודעה האחרונה אני כתבתי. לא יודע למה מופיע כפלוני..
וגם אני מודה לך נעמה. אכן מסקרן ומעורר מחשבה. אקח את הזמן לחשוב.
יום טוב
גבר_מזדמן*

אבל זה ממש לא הדיון שלי נכון
השאלה אינה אם פוליאמורה או בגידה הם בסדר או לא בסדר.
מה שמונע מחלקנו לעשות אותם הוא הרצון של האדם ללכת לפי חוקי המוסר הפנימי והחיצוני
אין חובה ללכת לפי חוקי המוסר. זו זכות.
בגידה באישה או פוליאמורה הם חוקיים ולכן אין משמעות לדיון אם מותר לעשות אותם או לא
כל אחד רשאי לנהוג לפי מצפונו. זו הסיבה שנתתי את הדוגמה של העישון.

השאלה היא מה קורה כאשר אתה רוצה ואשתך לא.
ובכן, אם אתה באמת רוצה... אז זו בעיה שלה ואתה כמובן רשאי או אפילו חייב לעשות את מה שהקול הפנימי שלך רוצה.
והמחיר..... אם אתה באמת רוצה אז זה המחיר. שלם אותו.
אבל מה שאתה רוצה זה שהיא תרצה.... וזה לא עובד...

זה נשמע לי כאילו שאתה מאד רוצה מוצר מסוים שעולה 100 שקל אבל אתה מוכן לשלם 50.
אם תמשיך להאמין שאתה רוצה אבל מוכן לשלם רק 50 אתה דן את עצמך לתסכול כי זה לא יקרה.
הברירה שלך היא או שתוותר על המוצר או שתשלם את המחיר.
ממש כמו נעמה שהחליטה שהמוצר הזה ישאר על המדף כי מחירו גבוה מדי עבורה.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

נעמה תודה רבה על השיתוף תרמת לי הרבה.

סקרן מטבעי, מה שאתה מתאר בהודעה האחרונה שלך, ובכלל כך התרשמתי מכלל הדברים שכתבת, זו חרמנות מצויה. אין מה לעטוף אותה במילים יפות (דווקא המשתתפים האחרים פיתחו את הדיון למקומות מעניינים).

ונוכח האידיליה המשפחתית שתיארת נראה לי שכדאי לך מהר מאוד להתגבר על זה.
סקרן_מטבעי*

גבר מזדמן. אתה צודק- אני מצוי בהתלבטויות וקונפליקטים ולכן שמח על האתר הזה שמאפשר התלבטויות כנות ושיתוף מחשבות.
לפי תגובתו של פלוני אלמוני- מסתמן שהניסוחים שלי לא ממש משרתים אותי טוב... אני לא מרגיש שהובנתי כראוי.
נגה כתבה בתחילת דיון בצורה מאוד יפה את מצבה שמתאר פחות או יותר את מצבי. מקווה שאת מרשה לי לצטט נגה:
"
_אני אגיד לך מה אני עושה עכשיו - אני זהירה. או עדינה. תלוי איך מסתכלים.
אני מרשה לעצמי להיות מי שאני. אני לא מוותרת על זה ולא מסתירה את זה. ומדי פעם כשזה מתאים אני מדברת על זה איתו. ובינתיים אני נותנת לזמן לעבור בלי להרגיש שאם אני לא מקבלת את מבוקשי אז אני חסרה משהו.
זאת דרך, היא ארוכה מאוד, אני פועלת מתוך כבוד לשונות בינינו, וזהו. אני לא יודעת איך זה ייגמר ואיפה נהיה בעוד חמש או עשר שנים. אני כן יודעת שהרצונות שלי באים והולכים ויש תקופות שהם חזקים ויש תקופות שפחות. ושכל זה בסדר גמור._
"
ועד וכוכבית קטנה- אהובתי לא מטילה ווטו על הנושא. היא עוסקת בו במחשבות, אפילו פסענו בו יד ביד "כמה מטרים".. ואגב היא זו שיותר הייתה שם דומיננטית. וגם יצאנו מההרפתקה ההיא מחוזקים ואוהבים, והיא גם אומרת לי שהייתה רוצה בזה במובנים מסוימים. רק מפחדת מההשלכות- בדיוק כמו הרבה אחרים שכתבו פה.
אז פלוני- לא ברורה לי דעתך הנחרצת לגביי חרמנותי המצויה ( ומה רע בכלל בחרמנות מצויה..?) ואיך החלטת שאני חייב להתגבר על זה?
האם אני גם חייב התגבר על רצוני להביא ילד שלישי לעולם? הרי גם זה סתם דחף מצוי ואגואיסטי... שיש לו הרבה חסרונות, ועלול לגרום לעתיד פחות יציב לילדי הקיימים ( כי יהיה לי פחות כסף לתת להם), ועלול לפגוע בזוגיות שלי בצורה דיי קשה ( יעידו הורים לילד שלישי..) ולאיזה עולם בכלל אני מביא אותו- לעולם מלא שנאה, אלימות, ודברים נוראיים?? אז למה אתם כאלו אגואיסטים ומביאים ילד??
  • ברור שאני לא רציני- נכון...?
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

כל הכבוד לך שאתה עונה יפה אפילו שאני מתעצבן.

נראה לי שיש לך דבר ממש טוב ביד - משפחה, אישה אוהבת, מין טוב - ונראה לי שאתה הולך לחרבש את כל זה.

מאוד חבל. אבל לא אתעצבן יותר. זכותך. מאוד חבל.
פלונה*

שליחה על ידי פלונה* »

איכשהו נראה לי שכשהילדים כל-כך קטנים (מה שדורש אנרגיה רבה לטיפולם וגידולם), זה די משונה לפתח תחביבים שדורשים זמן אישי רב מעבר לשעות העבודה.
כשהילדים גדולים, או פורחים מהקן, אז כן- רבים מחבריי פיתחו תחביבים אישיים ולבני זוגם ממש אין בעיה עם זה.
אם בעלי היה בוחר לפתח את תחביבו בגילאי הילדים שלך, מזמן הוא ואני לא היינו יחד. גם כשהוא התחיל עם התחביב , ילדינו היו אז ביסודי, היה קשה מנשוא.

ואתה מדבר על סקס עם אחרים כתחביב... ואשתך, אתה אומר, גם בעניין. המון אנרגיה מחוץ לקן. על חשבון מי זה יבוא לדעתך?
אולי כדאי לחכות שהילדים יגדלו?
אישה_במסע*

על חשבון מי זה יבוא לדעתך?

זה חייב לבוא על חשבון מישהו?
אולי בדיוק להפך, זה יוסיף לכולם? כמות האנרגיה לא מוגבלת, אהבה יכולה רק להגדיל את כמות האהבה, ושמחה זה דבר מדבק.

< אישה במסע במערכת יחסים מונוגמית מזה שנתיים. הרעיון של פוליאמוריה מעניין אותה ואת בן זוגה, כרגע רק תיאורטית>
פלוני_אלמונית*

_ממש לא אכפת לי מה אנשים עושים במיטתם או במיטת מאהבם
לי דווקא כן אכפת. לא בשביל לשפוט את זה, בשביל ללמוד מזה._
לזה בדיוק התכוונתי. הרי אני קוראת פה, ולומדת על תשוקות של אחרים. פשוט ציינתי שאני לא שופטת אותם.

מה יקרה עם האישה תכנס להריון מגבר אחר? זו הבעיה? לדעתי זו לא בעיה בכלל, שכן הנושא אמור לעלות מלכתחילה. אני הייתי מפילה. אבל אני בכלל לא מתייחסת לצבר התאים בגיל כזה בתור יצור חי, ודי ליברלית ביחס שלי להפלות.
זה לא ממש מתקשר למה שכתבתי. כי קודם כל כתבתי לגבר אז הפלה זה לא ממש החלטה שלו. כמו כן לא דיברתי על הריון לא מתכונן ולא רצוי. אלא על מתוכנן מאוד ומאד רצוי פשוט לא ממנו.

_אני חושבת שהדגשה חוזרת של הבעיות, האתגרים, הסיכונים וכו' חותרת תחת האפשרות שהרצון הזה באמת יתיישב.
וזה, לדעתי, פחד._
אני לא חושבת שפרקטיות חייבת להיות מתוך פחד.
אם אני מבררת עם בן זוגי לפני שאני נכנסת ממנו להריון מה דעתו לגבי חיסונים או ברית מילה, זה על מנת לנסות כמה שיותר למנוע בעיות אחר כך.
אומנם אי אפשר לחזות הכל מראש. ויכול להיות מצב שמישהו לא חשב על זה עד שהילד מונח בזרועותיו, או שהוא קרא משהו באינטרנט שהדליק אצלו נורה.
לבצע כזה שינוי במערכת יחסים, אני חושבת שכן צריך להיות פתוחים, ולנסות להבין למה בדיוק נכנסים מראש. שוב פעם לא מתוך פחד, אלא מתוך רצון להגיע להבנה הדדית.

אני גם רוצה להודות לנעמה. היה מאוד מענין
אבל משהו קטן בקשר למה שכתבת בקשר לגבר המרוחק. בזמנו היינו קוראים למערכת יחסים כזאת יזיזות. זה לא גורע מהכיף, אבל זאת אשליה לחשוב על זה כאהבה.
זה גרם לי לחשוב לגבי הרצון להדגיש את האהבה פה
אני מרגישה שככל שהלב שלי מתרחב ומתמלא אהבה לאנשים רבים יותר, אני מאושרת יותר ויותר
איך זה מתחבר לי עם למשל הדף על אהבת אמת. כרגע עוד לא מצאתי.
מה שכן, כשכתבו לי
לא באמת חשבתי ככה. אבל מלקרוא את חלק מהאנשים פה אני מתחילה לחשוב שאולי באמת אצל הרוב זה כן בא מחיפוש אחרי ריגוש. אהבה (אמת) לא ממש אפשר לחפש היא מוצאת אותך.

למרות שהשעמום הוא חלק כבד מחיי, ושהמפגשים עם אהובי היחיד רחוקים מאד מאותם ניצוצות של אז.
זה ממש לא חייב להיות ככה.ֿ

ועוד דבר קטן. בתור אחת שכרגע מטופלת בשני ילדים קטנטנין אם בן זוגי היה בא אלי עם הרעיון להתחיל להתאנן למרתון או לצאת לחפש לו עןד אהבה הייתי חוטפת עליו קריזה רק מהרעיון שהוא חושב שיש לו זמן בשביל זה. פרקטיות זנ לא פחד.
אישה_במסע*

פלונית, אולי תבחרי שם? את כותבת דברים מאוד מעניינים, וזה מוזר לנהל דיון עם פלוני אלמונית

אני לא חושבת שפרקטיות היא פחד, לכן אני תומכת בהסכם ממון לפני חתונה (וממש ממש לא מסכימה עם מי שאומרת שזה מראה על חוסר ביטחון באהבה ושאר שטויות), לכן כבר דיברתי עם בן זוגי על ברית מילה וכו'.
אבל אני מוצאת הבדל מהותי בין פרקטיות לפחד. פרקטיות זה בהגיון, ברציאונל. פחד זה רגש.

לכן השאלה עם ההפלה נראית לי כל כך לא רלוונטית. נניח שאני גבר. זה אומר שכבר דיברתי עם אישתי על היחס שלנו להפלות. ואני מניח שכשדיברנו על פוליאמוריה הסכמנו שהיא תשתמש באמצעי מניעה, ולכן הסיכוי להריון שמגבר אחר שואף לאפס. ואם קרה מקרה ואשתי יודעת שהיא בהריון מגבר אחר (איך זה בכלל אפשרי?) אז גם על מה עושים במקרה כזה דיברנו מראש.
ואם לא דיברנו ולא הסכמנו אז הבעיה היא אחרת, והיא לא קושרה להריונות ופוליאמוריה...

קשה לי להסביר את ההבדל בין פרקטיות לפחד, אבל ההבדל הזה בברור קיים. מה שאת רושמת בהודעה הזו נשמע לי כמו פרקטיות אבל מה שגבר מזדמן רושם נשמע לי כמו פחד. זה אומנם לא ממש ראוי ו{{}}פרשנות מניעים ורגשות בדיון{{}}, אבל זו האמת.
פלוני_אלמונית*

קראתי את כל הדף מראשיתו, דיון ממש מעניין.
סקרן (או פלוני), אתה כל הזמן מספר על איזה זוג חברים שיש לכם שאתה מרגיש ממש קרוב אליהם ומאד רוצה להעמיק את האינטימיות עם האישה, אבל לא כתבת אף פעם מה הצד שלה בעניין.
אתה יכול לפזר קצת את הערפל בקטע הזה? נניח רגע שאשתך היתה מאפשרת, האם אותה אישה היתה רוצה במגע מיני איתך?
נעמה*

שליחה על ידי נעמה* »

תודה על התגובות למה שכתבתי קודם. התלבטתי אם להעלות את הדברים, ושמחה שהעלתי.

_אני גם רוצה להודות לנעמה. היה מאוד מענין
אבל משהו קטן בקשר למה שכתבת בקשר לגבר המרוחק. בזמנו היינו קוראים למערכת יחסים כזאת יזיזות. זה לא גורע מהכיף, אבל זאת אשליה לחשוב על זה כאהבה._

פלונית, קראי לקשר איך שאת רוצה, אבל ודאי שהיתה שם אהבה. מה השאלה בכלל? בגלל שלא היתה שם אהבה של לסמוך, אז לא היתה בכלל? יש כל מיני סוגים של אהבות, את יודעת. אם להתייחס לחוכמת הטאו, למשל, שלושת עמודי האהבה הם מחויבות, אינטימיות ותשוקה. כל אהבה בחיינו, לאו דוקא רומנטית, נשענת על אחד או יותר מעמודים אלו (אני לא יודעת איך לצרף קישור, אבל אם מחפשים בגוגל תחת "משולש האהבה של סטרנברג" או "triangular theory of love" מגיעים לעולם מרתק). אהבתי לשני הבחורים שספרתי עליהם היתה אמיתית לגמרי, ונשענה על שניים מהעמודים. מחויבות לא היתה.

כמה אינטימיות היתה? ובכן, זה היה דינמי ושונה בין השניים. המשותף לשניהם הוא שהאינטימיות הפיזית היתה מוחלטת, אבל הנפשית לא. כלומר תמיד שמרתי משהו לעצמי, איזו אמת שלי שביני לביני, שתישאר רק אצלי, שתקל על הפגיעה אם מחר אני ארצה והוא לא. דוקא עם הרחוק האינטימיות היתה גבוהה יותר, וכשהיינו נפגשים הרשתי לעצמי להיות חשופה ואמיתית במידה רבה. אולי בגלל שהצפיות היו מאוזנות יחסית, ולשנינו היה ברור מהן מגבלות הקשר. למרות שלא היה זמין ביומיום, הוא היה זמין לאורך זמן. הוא לא חיפש קשר אחר שאיים עלי, הוא אדם חופשי שנשאר חופשי ויישאר חופשי, וזה היה ברור מההתחלה. (הסתייגות: ההתחלה היתה לי מאד קשה, כי התאהבתי בו לגמרי, עד אובססיה ממש, ונזקקתי להמון מסיכות ודמעות כדי לשרוד את מה שהוא לא יכול היה לתת. לקחו חודשים ארוכים עד שהגענו למקום שהיה באמת טוב ומאוזן לשנינו לא רק בפגישות, שהיו מדהימות תמיד, אלא גם בזמן שביניהם).

עם השני היתה יותר אינטנסיביות ופחות אינטימיות, וציפיות שאף פעם לא הצליחו להתאזן באמת. מכיוון שהיה קרוב וראיתי אותו לא רק כשהתכוונתי לכך, נזקקתי ליותר הגנה עצמית. לכאורה הייתי החברה שלו, פחות או יותר, אבל המבט החופשי שלו לצדדים והצורך שלו להשאיר חלונות פתוחים לא גרם לי להרגיש כזו. היה לנו מאד טוב ביחד, פיזית ואינטלקטואלית, המון הומור וענין משותף, ואני התאמצתי ודאגתי שהוא כל הזמן ירצה אותי. מכרתי לו איזו מצגת של בחורה שתמיד בשיאה, ולמרות שכמעט אף פעם לא היתה עוד מישהי בתמונה – תמיד הרגשתי בתחרות. לא מול אחת, אלא מול העולם הנשי כולו (להבדיל ממנו, שהיה מקנא רק בגבר אחד ונראה שזה דוקא הדליק אותו). אולי בגלל זה הקשר לא טיפס ודעך במעלה השלבים הרומנטיים, ונשאר במשך שנים בשלב המסעיר והמתעתע של ההתאהבות. חוסר הודאות, חוסר הבטחון, הפחד המתמיד מפרידה – הרי למרות שברגיל נפגשנו מספר פעמים בשבוע, כל פגישה כזו היתה עשויה להיות האחרונה, וכל פגישה מחודשת היתה כמעט חגיגה, על כל סערת החושים הנובעת ממנה. ובתוך הכל תמיד היתה איזו יריבות ביננו, איזו מלחמה קרה ומאד מתוחכמת, עקיצות קטנות ומתוזמנות, דברים שעשיתי או אמרתי כדי להגן על עצמי, כדי לא להיות חשופה אליו עד הסוף. שלא אמות על המקום אם ייגמר מחר.

ועוד משהו. בדף הזה עולה שוב ושוב נושא הפחד, כאילו מי שמפחד לא נכנס לחוויות כאלו, ואני חושבת שיש גם צד אחר. הפחד מלהתמסר למתנת האהבה הבלעדית, השלמה. הפחד להיות קשור כל כך לאדם אחד רק, לתלות בו את כל עולם הרגש והמין והאינטימיות והכל, ולדעת שאם חלילה יקרה משהו מחר אני אהיה בלי כלום, לגמרי. הכי שאפשר. הפחד לוותר על ההגנות שלי.
אישה_במסע*

כרגע אני בקשר מונוגמי ואני לא תולה את כל עולם הרגש והאינטימיות והכל עם בן זוגי. יש אינטימיות ורגש בין חברות, בין קרובי משפחה. מבין שלושת העמודים של האהבה רק מין שייך בלעדית למערכות יחסים זוגיות בימינו, אינטימיות ומחוייבות בהחלט יכולות וטוב שיהיו בנוסף לבן/בני/בת/בנות הזוג, ללא קשר להיותו של הזוג מונוגמי, או שמדובר במשפחה בת חמישה מבוגרים.
סקרן_מטבעי*

ניסיון הקלדה.. משהו לא עובד לי..
סקרן_מטבעי*

ערב טוב חברים.
פלוני- שאלת אותי האם במידה ואישתי היית מאשרת, האם אישתו של החבר הייתה משתפת פעולה?
אז חשוב לי להבהיר שהשאלות והסיטואציות שהעליתי הן ברובן דימיוניות, ונועדו יותר לעזור לי לחקור את הנושא - ולאו דווקא לפתור בעיה נקודתית אמיתית.
ספציפית לשאלתך- אז יש לי זוג חברים שפתחו את נישואיהם ואני מניח שאיתה כנראה יכולתי להתקדם עוד קצת... אבל באמת שעיקר העיניין מבחינתי הוא סקרנו כללית לגביי נורמות ההתנהגות שלנו ( בנושא הנ"ל).
בהקשר לדיון שהתפתח סביב דבריה של נעמה, אני חושב שיש לקחת בחשבון שהקשרים עליהם היא סיפרה היו קשרים בגילאים צעירים יחסית- כלומר, לפני שלב הילדים ועשר שנות הנישואים...
לא שאני בא להפחית מהיופי והעניין שבסיפורה_ רק יש לקחת בחשבון את פרספקטיבת הזמן.
אני אגב כן קורא לזה אהבה, אבל אצלי בעולם יש הרבה אהבה... אני קורא להרבה דברים אהבה..
סקרן_מטבעי*

אגב, אני באמת סקרן לשאול: הרבה מהתגובות פה כלפי היו כאיש הרע/טמבל בסיפור, ויעצו לי בדרכים כאלו ואחרות להתגבר על תשוקותיי ( = תשוקותיי פסולות) ולשמור על הדבר המצוין שיש לי.
אז מה עדיף לדעתכם:
בן זוג שמדחיק את רגשותיו ותשוקותיו ( ושיקום פה האחד/ת שנמצא בקשר מונוגמי מעל 10 שנים ואין לו תשוקות גם לאחרים/ת), לטובת שלום בית/שקט תעשייתי/ לא לפגוע בבן זוגי/ מהשיש לי הוא מצוין וכו...
או לחילופין: בן זוג ששם את הדברים על השולחן - מדבר עם זוגתו שיש לו חשק גם לאחרות שלעתים בוער בו יותר ולעתים פחות.. ויחד- כזוג אוהב צריך לתת פתרון או לכל הפחות התייחסות כלשהי לנושא משמעותי כמו זה?
האם כל המתריסים והממליצים לי לסור מדרכי הרעות ... באמת כל כך כנים עם עצמם ועם בני זוגם ( ואיתנו - החברים לשיחה זו)???

אגב- למצוא פתרונות זה לא אומר שעכשיו מתחילים חגיגות!! זה אומר שכל זוג, באופן אינטימי ואוהב יכול להמציא לעצמו את הפתרונות שמתאימים להם... אחדים יגידו ש HAPPY END בתאינלנד זה בסדר, אחרים יגידו שלדבר על אנשים נוספים תוך כדי הסקס ( להכניס מישהו נוסף למיטה- אבל רק בראש) מתאים להם ( ניסינו - זה מחרמן בטרוף :-) )ואחרים יגידו שללכת להתפנק עם אנשים ערומים במידברן פעם בשנה זה הקיק שלהם...
כל אחד והגבולות שלו.. אבל אם משהו קיים בכם- אני נגד להדחיק ולקוות שיעבור..
עד היום, ב36 שנות חיי הרווחתי מגישה זו הרבה יותר ממה שהפסדתי.

ועוד קלישאה שבאה פה טוב: עדיף שתמצא את עצמך מצטער על הדברים שעשית, ולא על הדברים שלא עשית ( יש איזה אלף גרסאות.. אבל זה הרעיון :-)
נעמה*

שליחה על ידי נעמה* »

בהקשר לדיון שהתפתח סביב דבריה של נעמה, אני חושב שיש לקחת בחשבון שהקשרים עליהם היא סיפרה היו קשרים בגילאים צעירים יחסית- כלומר, לפני שלב הילדים ועשר שנות הנישואים...

נכון, אבל שניהם לא חוו עד היום קשר בלעדי. אחד נשוי בפתיחות ושני עדין לבד, לשניהם ילדים. לא שאני מנסה להגיד בזה משהו, רק מספרת. ומעכשיו שותקת, בהקשר הזה בכל אופן :)

סקרן, תודה על הדיון המעניין!
פלונה*

שליחה על ידי פלונה* »

ושיקום פה האחד/ת שנמצא בקשר מונוגמי מעל 10 שנים ואין לו תשוקות גם לאחרים/ת
קמתי. (30 שנים זה מספיק?)

אבל מה זה משנה לך? אתה זה אתה ולא אני.
פלונינה*
הצטרפות: 17 ינואר 2006, 23:31

שליחה על ידי פלונינה* »

תודה שהסבת את תשומת ליבי post]לזה 68[/po].html (כתבת בתודות)

לדעתי רלוונטי לדף...
פלוני_אלמונית*

לפני יומיים ניסיתי לשלוח הודעה אבל זה לא הצליח לי. מצטערת אם זה נראה לכם שאני חוזרת אחורה.

זה לא ממש קשור לדף אבל…
פחד זה רגש.
אני לא חושבת שפחד זה רק רגש.
אני רואה את זה שכמו שיש רעב כדי להודיע לנו שהגוף שלנו זקוק למזון, אבל זה משובש אז לא תמיד הרעב זה בגלל חוסר תזונה, ככה אפשר להתיחחס לפחד. פחד בא להזהיר אותנו שיש סכנה, אבל אם הוא משובש הוא יכול במקום זה סתם להזהיר אותנו ממשהו שהחברה החליטה שזה לא הנורמה.

_על חשבון מי זה יבוא לדעתך?
זה חייב לבוא על חשבון מישהו?_
זה לא חייב, אבל מאוד יכול להיות שזה יבוא על חשבון הילדים. על חשבון הזמן שאנחנו יכולים לבלות לנו בכיף עם הילדים. אני חושבת שצריך לקחת את זה בחשבון.
פלוני_אלמונית*

שוב לא קשור לדף אבל בקשר ל - נניח שאני גבר.
אבל את לא. וכן יש לך את הזכות היחידה לקבוע אם את רוצה או לא רוצה את ההריון. האחריות היא כולה שלך. שאת הולכת לבית חולים לעשות הפלה הם לא צריכים אישור של הגבר. הגבר יכול מאוד לרצות הפלה אבל אם האישה מסרבת אין לו עקרונית שום יכולת לגרום לה לבצע אותה.
זה הבדל מאוד גדול.
כתבתי את זה לסקרן לא על מנת להפחיד אותו אלא פשוט כמוך אני רואה
רוצה רק להגיד שפוליאמוריה כמו שאני מדמיינת אותה היא משפחה שיש בה יותר משני הורים. משפחה עם שתי נשים וגבר, או שני גברים ואישה, או ארבעה, או יותר, אנשים. שהם הורים.
ולבינתיים לא מרגיש לי שעל זה מדובר. נראה לי שסקרן מחפש סיפוק מיני בלבד.
ואני חושבת שיש הבדל גדול.
ושאוהבתי תיכנס לרחצה בעירום- איתו, איתה, עם שניהם... רק מלכתוב את זה אני מתעורר...
אפשר להרגיש את החרמנות מטפטפת מכל מילה, וזה בסדר, אבל אני לא מוצאת לזה שום קשר לפוליאמוריה.

אני רוצה להרכיב משהו בקשר למשהו שכתבתי. אני באמת מאמינה שאהבה לא מחפשים היא מוצאת אותנו.
זה לא בדיוק עובד ככה. אני קמה בבוקר מחליטה שבא לי אהבה, אם ראשונה או נוספת, ובום טרח הנה זה בא.
אני מאמינה שכן צריכים להיות פתוחים לאפשרות, ואם זה קורה זה קורה. למה להפסיד הזדמנות. אבל אם כן יקרה בעתיד או לא למה לא להנות לבינתיים ממה שיש ביד.
וזה מוביל אותי אליך סקרן. יש לי רעיון שאולי יסקרן אותך. לפי מה שאתה כותב אתה במערכת יחסים שאפשר לדבר על מיניות באופן חופשי. כמו כן בא לך ריגושים. למה שלא תתחיל קודם למצוא אותם עם אשתך, אהובתך.
.
למה שלא לבינתיים תנסו להגיע לריגושים ושיאים חדשים ביחד. יש המון דרכים להגיע לזה בין שני אנשים בלבד. לפחות יש לכם אחד את השני נצלו את זה.
שבו בערב אחרי שהילדים נרדמו. האתר שקישרתי למעלה מלא ברעיונות נפלאים ומחרמנים. הבננתי שאני לא יכולה להוסיף קישור, אבל אתה יכול לדפדף שם ולמצוא כל מיני רעיונות למשחקים מיניים. תקראו, תצחקו, תישמו, תתנסו. תתפתחו. ומי יודע אולי בעתיד יגיע אליכם גורם שלישי או רביעי למערכת יחסים. זה יכול לעזור לכם להיות יותר מוכנים מינית לכך.
לא חייבים את ההתרגשות של הראשוניות על מנת להגיע לשיאים מדהימים.
למרות שהשעמום הוא חלק כבד מחיי, ושהמפגשים עם אהובי היחיד רחוקים מאד מאותם ניצוצות של אז.
שוב פעם. זה ממש, ממש, ממש לא חייב להיות ככה. (אני מקווה שאני לא פוגעת אבל אני חושבת שיש פה משהו מאוד עקרוני) אהוב יחיד לא חייב להיות משעמם. אולי לא ניגשים אל זה או עושים את זה נכון, או שהוא פשוט לא המתאים.

כמעט עשרים, והסקס (עם פרטנר אחד) רק משתבח עם השנים.
פלוני_אלמונית*

פלונית, קראי לקשר איך שאת רוצה, אבל ודאי שהיתה שם אהבה.
אם פגעתי בך אני מצטערת פשוט הגבתי ל
הוא ניסה קצת לנחם אותי, אחר כך ניגש לטלפון והתקשר בשקט, אחר כך אמר שצץ משהו ונעלם. פוף, נעלם. הכי עלום שיש.
בשבילי זה לא האהבה. מבחינתי מגיע לנו יותר מאנשים שאנחנו במערכת יחסים קרובה אליהם מיני או לא מיני. אבל זאת אני.
פשוט זה מה שהרגשתי מהמשפט אבל אני יודעת מה המחיר (לעצמי, אפילו אם זה יישאר רק ביני וביני) ואין לי שום ענין לשלם אותו.
מבחינתי בשביל להרגיש אהובה או מינית אני לא צריכה ולא מוכנה לשלם שום מחיר. אני לא חושבת שאף אחד/ת צריכים לשלם איזשהו מחיר.
פלוני_אלמונית*

לא משתתפת בדף הזה רק במקרה הצצתי כרגע, ואני ממהרת להתפקד. מעל 10 שנים, ואף אדם אחר לא מתחיל לדגדג לי שום דבר, ובטח שלא מתקרב לעוצמות המטורפות עם בעלי, שמתעצמות עם השנים, ועם החיים השלמים שאנחנו עוברים ביחד.
פלוני_אלמונית*

סתם שאלה, האם אתה צופה בפורנו?
נעמה*

שליחה על ידי נעמה* »

_אז מה עדיף לדעתכם:
בן זוג שמדחיק את רגשותיו ותשוקותיו ( ושיקום פה האחד/ת שנמצא בקשר מונוגמי מעל 10 שנים ואין לו תשוקות גם לאחרים/ת), לטובת שלום בית/שקט תעשייתי/ לא לפגוע בבן זוגי/ מהשיש לי הוא מצוין וכו...
או לחילופין: בן זוג ששם את הדברים על השולחן - מדבר עם זוגתו שיש לו חשק גם לאחרות שלעתים בוער בו יותר ולעתים פחות.. ויחד- כזוג אוהב צריך לתת פתרון או לכל הפחות התייחסות כלשהי לנושא משמעותי כמו זה?_

הי סקרן,
מהאופן שאתה מציג את הדברים, נקרא כאילו הבחירה היא פחות או יותר בין שניים - השקר וההסתפקות במועט - אל מול הכנות וההתיחסות המשותפת לנושא. אני לא בטוחה שזה מדויק להציג ככה :)

השאלה שלך היא מסקרנת, באמת. אבל אני חושבת שגם בהתייחסות לכנות כערך עליון - יש בעייתיות מסויימת. טקט רגשות וזה.
אבל מעבר לכך -

אם אני מבינה אותך נכון, אתה רוצה לחגוג מדי פעם, ולא בדיוק לצרף צלע נוספת וקבועה למשפחה. כאן, אגב, בעיני ברגע שהמסגרת נפרצת פעם אחת היא כבר נשארת פרוצה - ויותר מאחד יכולים לעבור בה. אתה מסכים אתי?
מה היה מספק אותך - לו היית צולל לתוך קשר צדי כזה. איזו תדירות, למשל? האם פעם אחת עם אותה חברה משותפת היתה מספיקה לך, או שסביר שהקשר היה הופך להיות קבוע ומקביל לזה שלכם? האם היית רוצה שאשתך תהיה שותפה באותו הקשר, ואם כן מה היה קורה ביום בו החברה מגיעה בשיא פריחתה, אבל אשתך במחזור / עם בחילה / בהריון או סתם מצוננת, נגיד? האם בעיני רוחך אתה רואה אותך ואת המאהבת סועדים את אשתך הכבויה, או בורחים ממנה למקום מסתור (או שלא מסתור, כנות וזה?). האם היית מרגיש בנוח לו אשתך היתה עומדת בפני ארוע מסוים, אבל היתה מעדיפה לחלוק אותו עם גבר אחר? ואותו סיפור - אם הכוונה היא שבאמת הכל ביחד - איך היית מרגיש אתה בתור רק חלק מהצלע השניה?

אני לא כותבת לך כדי לקבל תשובות. אלו פשוט מחשבות שעולות, כי את הצורך שאתה מעלה יש לרבים מאיתנו. אבל הרבה פעמים הצורך הגדול מסתיר את מה שמאחוריו, וקשה יותר דוקא אחריו מאשר לפניו. כלומר, נניח מימשת פעם אחת את רצונך, והכי טוב שאפשר ומתוך הסכמה הדדית והכל. האם תרגיש אחר כך טוב יותר, בזמנים העתידים לבוא? האם החשק לאותה אחת צדית ידעך אחרי אותה פעם, או שדוקא יעלה וייסר יותר? ומכאן השאלה הראשונה שלי, ובכלל.

אני חושבת שאתה מאד צודק בכך שהנושא הוא גדול ומשמעותי וחשוב, וטוב שאתה נותן לו את המקום להרגיש וללמוד. אבל המשמעות הגדולה ביותר היא על הקשר הזוגי, ומה שאישתך חושבת ומרגישה בנידון. כל שאר התיאוריות... אתה יודע. פשוט מילים
גבר_מזדמן*

בקשר מונוגמי מספק ומהנה 30 שנה.
כמובן שיכול להעיד רק מהמקרה הפרטי שלי ולא להגיד לאחרים מה לעשות.
מודה שהיו קשיים אבל ההתמודדות איתם רק חיזקה את הקשר ועיבתה אותו.
לא רואה את עצמי חווה חוויות כאלו עם אחרת. פשוט לא.
גם לא מאמין שחוויה מסוג זה תצמצם את הקשיים - אבל אולי אני טועה.

השאלה היא בעצם למה אתה שואל. אם זה מה שאתה רוצה וזה חוקי אז מה עוצר אותך?

להבנתי, מערכת חוקי המוסר נועדו להציע לאדם דרך חיים מסוימת.
אפשר ללכת לפיה, אפשר לקחת משם את מה שרוצים ואפשר להתעלם מהכל.
מטרת חוקי המוסר היא למנוע מאיתנו לעשות משהו שנראה לנו נכון אבל הוא כנראה לא.
היכולת שלנו לפגוע בעצמנו היא עצומה ואנחנו לא תמיד מודעים לה.
אחת מהדרכים להמנע מהנזק היא ללמוד פשוט מניסיונם של אחרים בתנאי שהיוהרה של "לי זה לא יקרה" בצד.

האם אתה יודע ממחקרים או זוגות אחרים:
האם זה חיזק את הקשר בינם או החליש אותו?
כיצד הכנסת בןת זוג נוסף לקשר השפיעה על המשפחה המורחבת?
כיצד הכנסת בןת זוג נוסף השפיעה על הילדים?
כיצד הכנסת בןת זוג נוסף השפיעה על המצב הכלכלי?
אישה_במסע*

גמ

כבר רשמת מקודם וכבר אז זה הפריע לי - אין מערכת מוסר, יש מערכות מוסר רבות ושונות.
הבחירה היא לא בין מערכתמוסר אחת להעדר מוסר הבחירה היא בין מערכות מוסר שונות.

ובכלל, במקום בו יש שתי אפשרויות - לעולם יש יותר.

האם אתה יודע את התשובות לשאלות ששאלת? אם כן, אשמח לשמוע.

בכל מקרה, אני חוזרת עליהן. לדעתי השאלות האלו הן דווקא נימוקים לטובת פוליאמוריה. בעודאתה רואה את הנזק הפוטנציאלי, אני רואה את התועלת. למשל, תא משפחתי של יותר משני הורים הוא יציב יותר, דואג יותר לילדים, בעל יותר משאבים כלכליים.
גבר_מזדמן*

כבר רשמת מקודם וכבר אז זה הפריע לי
אני לא יכול לעזור לך בזה. את מה שמפריע לך תצטרכי לפתור עם עצמך במסעך.
אני מביע את דעותי וזהו. את יכולה להתעלם מהן. ממילא גם איני כותב לך אלא לכותב הדף.
בדף הסה המעמד שלך ושלי זהים ואת יכולה ממש כמוני להביע את הדעות שלך.

ובכלל, המטרה של האתר הזה אינה יצירת הסכמה אלא רב שיח שלא אנשים שיש להם תחומי עניין משותפים ודעות שונות.
אין בשום דבר כאן נכון או לא נכון. יש כאן דיאלוג בין אנשים שרוצים לחדד לשכלל ולדון בתפישות העולם שלהם למען עצמם ולמען הזולת.

בעוד אתה רואה את הנזק הפוטנציאלי, אני רואה את התועלת. למשל, תא משפחתי של יותר משני הורים הוא יציב יותר, דואג יותר לילדים, בעל יותר משאבים כלכליים.

אני חושב שזה היופי של העולם. אני בקשר מונוגמי ארוך שנים ומאחל לנו עוד הרבה שנים כאלו, אבל אין זה טוב יותר או פחות ממה שמבקש לעצמו פותח הדף.
מטרת הדף הזה היא לדון בשאלה שהוא העלה וכל אחד מתוך עולמו האישי ענה. הוא ביקש את דעת הקהל וקיבל את המגוון. מכאן ואילך אלו חייו וזו החלטתו.
אני חושב שזה נפלא שיש ענן כזה של דעות שאפשר לשאול אותו שאלות באנונימיות כזו ולקבל תשובות רבות מגוונות אוהבות והגונות כמו כאן.

ואם את רואה תועלת בתא משפחתי כזה, תקימי כזה לעצמך עם יותר משני הורים.
אני מקרב ליבי מאחל לך הצלחה בכך.

אם כך יקרה, דרכך אינה טובה מדרכי ולהפך. הן כל הדרכים מובילות לרומא.
אישה_במסע*

גבר מזדמן

כלל לא התכוונתי לכך שעלייך לפתור בדרך כלשהי את תחושת הצרימה שלי, מצטערת אם שכחתי שאתה לא קורא מחשבות.
והנה מחשבותיי שלא קראת:

קורה שאני קוראת משהו ומרגישה צרימה. במקרה הזה הצרימה היא בין ההסכמה שלי אלייך, לבין ה"אבל" שבא אחר כך. אני מסכימה אבל...
והדרך לפתור אצרימה מנסיוני האישי היא פשוט לנסח במילים את החלק החסר, את ה"אבל".

כלומר, להגיד, אני מסכימה עקרונית עם מה שאמרת, אבל אני שמה יותר דגש על היתרונות של תא משפחתי שכזה, ולכן בסך הכל דעתי עליו חיובית.

לא באתי להגיד בשום צורה שדרכי טובה מדרכך @}
גבר_מזדמן*

מצטערת אם שכחתי שאתה לא קורא מחשבות.
אינך צריכה להצטער. היות ולא הצהרתי שאני קורא מחשבות גם לא שכחת את זה.
אני אישית נמנע מלקרא מחשבות פן אטעה ואייחס לאדם מחשבות שהוא לא חשב עליהן.

אני מסכימה אבל...
מבחינה תחבירית לוגית זה בעצם היפוך.
למשל אם אטען נגד פדופילים ואת תגידי שגם את נגד פדופילים אבל... אז להבנתי זה אומר שאת בעד, או שלפחות בתנאים מסוימים את בעד בעוד שאני נגד גורף.
זה כמובן נכון גם לגבי ההסכמה העקרונית. באופן עקרוני את נגד אבל....

מסכים איתך שכל הדרכים טובות @}
גבר_מזדמן*

http://www.ted.com/talks/[po]esther perel rethinking infidelity a talk for anyone who has ever loved[/po]
סקרן_מטבעי*

תודה חברים על התגובות המעניינות.
נעמה- שאלת שאלות מעניינות. אכן המחשבה עליהן לעומק גורמת לי לשקול מאוד ברצינות האם בכלל בא לי להיכנס להרפתקה שכזו...
אני מידה שככל שמסתבכים ומקרבים הרפתקאה כזו הביתה - המורכבויות גדלות.
לעניות דעתי - פעם בכמה זמן, לחוות חוויה מינית כשאתה בחול נגיד( או בכל פורמט אחר שלא מאפשר ״הסתבכות עמוקה״ ) זה לא ממש בעייתי. אני כן חושב שזה עשוי לתרום גם לזוג, לעורר ולרגש.
שלמה_ואהובה*
הצטרפות: 28 דצמבר 2014, 09:19
דף אישי: הדף האישי של שלמה_ואהובה*

שליחה על ידי שלמה_ואהובה* »

גבר מזדמן ענית כל כך יפה לאישה במסע.
שאפו.
אישה_במסע*

_אני מסכימה אבל...
מבחינה תחבירית לוגית זה בעצם היפוך._

לפני שנים, (בתיכון, בשיעור לשון, או אולי במקום אחר, אני כבר לא זוכרת) מישהי אמרה שהמשמעות הדקדוקים של המילה "אבל" זה ביטול כל מה שבא לפני.
ואכן, להגיד שאני נגד X אבל, זה בעצם להגיד שאני בעד X בתנאי מסויים. (אני לא הולכת להשתמש בדוגמא ההזויה על פדופיליה. אני נגד פדופיליה בלי שום אבל וזו ממש לא דוגמא הוגנת).

המילה הזו מייצגת בדיוק את היחס שלי לטיעונים שלך. אני מסכימה לכל טיעון, אבל אני ממש לא מסכימה עם המסקנה. כך ש"אבל" היא מילת הקישור המדוייקת ביותר. אני מסכימה בנוגע לפרטים הקטנים, אבל לא מסכימה על מה שבעיני הוא החשוב.
אישה_במסע*

עונה ל{{}}פלוני אלמונית

_שוב לא קשור לדף אבל בקשר ל - נניח שאני גבר.
אבל את לא. וכן יש לך את הזכות היחידה לקבוע אם את רוצה או לא רוצה את ההריון. האחריות היא כולה שלך. שאת הולכת לבית חולים לעשות הפלה הם לא צריכים אישור של הגבר. הגבר יכול מאוד לרצות הפלה אבל אם האישה מסרבת אין לו עקרונית שום יכולת לגרום לה לבצע אותה.
זה הבדל מאוד גדול._

לדעתי זה לא. כשאני נמצאת בקשר זוגי משמעותי אני בוטחת בבן זוגי. נניח והייתי גבר, והייתי מגלה שבת זוגי הפרה את ההסכם שלנו בנוגע להפלות - זה היה משבר אמון גדול מאוד, מאוד יכול להיות שזה היה סוף הזוגיות. אני מתייחסת לאפשרות הזו כמו שאני מתייחסת לאפשרות שבן זוגי ימות מחר בתאונת דרכים. זה אסון גדול, זה יכול לקרות, אין טעם להתכונן לזה, זה הופך חיים ברמה כזו שפשוט אין טעם.

וכמובן, יש את הצד השני - בן זוגי יכול לדעת בוודאות על הילדים שלי. בן זוגי יכול תיאורטית להוליד ילדים לאחרת ללא ידיעתי. אני לא יכולה.
במובן הזה האחראיות כולה שלו. והבחירה איך לפרש את השוני הזה - הייתי אומרת שהיא כולה שלנו, אולם לדעתי נקודת המבט מושפעת-חברה מידיי.

_אני רוצה להרכיב משהו בקשר למשהו שכתבתי. אני באמת מאמינה שאהבה לא מחפשים היא מוצאת אותנו.
זה לא בדיוק עובד ככה. אני קמה בבוקר מחליטה שבא לי אהבה, אם ראשונה או נוספת, ובום טרח הנה זה בא.
אני מאמינה שכן צריכים להיות פתוחים לאפשרות, ואם זה קורה זה קורה. למה להפסיד הזדמנות. אבל אם כן יקרה בעתיד או לא למה לא להנות לבינתיים ממה שיש ביד._

אני לא בטוחה בזה. אני לא חיפשתי את האהבה שלי, והיא באה. אבל אני מאוד מאמינה בכך שאפשר לבחור לאהוב. למען האמת, זה מה שעשו במשך מאות שנים - התחתנו לא מאהבה, ובנו את האהבה בהתבסס על אקסיומה ברורה ופשוטה - זה בן/בת הזוג שלי עד סוף חיי או חייו, זה אב/אם ילדיי. כך שאני מאמינה מאוד באפשרות לבחור לאהוב.
פלוני_אלמונית*

בן זוגי יכול תיאורטית להוליד ילדים לאחרת ללא ידיעתי. אני לא יכולה.
תראי זה ממש לא קשור לדף, ואני לא רוצה להפריע פה. אם את רוצה אפשר להמשיך במקום אחר. רק בקצרה בקשר למשפט הזה. את יכולה, לא מעט תינוקות היו בכלל של החלבן (בדיחה נושנה (-: ). ומאחלת לך שפשוט לא תצטרכי לעבור את החוויה להחליט לעשות הפלה.

אני לא חיפשתי את האהבה שלי, והיא באה
גם אני. לא רק שלא חיפשתי כמה ימים לפני כן טענתי שכמה טוב לי להיות לבד, ואני לא רוצה אף אחד בחיי.
אבל אני מאוד מאמינה בכך שאפשר לבחור לאהוב.
אבל זה לא בא ביום אחד. זה תהליך. כן היו שידוכים ואנשים למדו לאהוב את השני. אבל זה היה תהליך. יש פה עניין של גם מזל מי ההורים בחרו בשבילך, או מה המציאות הביאה לפתח ביתך.
אני טוענת שבן אדם לא קם בבוקר ואומר בא לי למצוא אהבה ועד הערב הוא מוצא אותה. האהבה תמצא אותו בזמן המתאים לה. אל תחפשי הוכחות מדעיות לטענתי, זאת כמובן אמונה. אז כן, אני מאמינה שאפשר לבחור לאהוב, אבל גם מאמינה שאי אפשר לבחור את היום והדקה שמושא לאותה אהובה יחדור לחיי. אני לא טוענת שזה לא יכול לקרות, החיים למדו אותי שהכל אפשרי, פשוט הסיכוי לכך הוא מעבר לקלוש.
לכן כתבתי לסקרן, יופי שיש לך את הרצון, ואתה לא צריך להתבייש בכך, אבל בזמן שאתה פתוח לאפשרויות ומחפש, תן לחיים (לגורל או איזה מושג אחר שמתאים) לעשות את שלהם, ולבינתיים תמצא ריגושים וחידושים במה שכבר קיים. גם אם לא רואים יש גם בזה פוטנציאל להגשים פנטנזיות מיניות מעניינות ביותר.
אישה_במסע*

פלוני אלמונית

אפשר לעבור לדף הבית שלי, רק שהדיון הזה התחיל בהקשר של פוליאמוריה ובעיניי הוא קשור לנושא.

אני יכולה להוליד ילדים לאחר, אבל אני לא יכולה להוליד מבלי שבן זוגי ידע על זה. בעוד שלבן זוגי יכולים להיות ילדים עליהם אני לא יודעת, ואפילו ילדים עליהם הוא לא יודע.

אני טוענת שבן אדם לא קם בבוקר ואומר בא לי למצוא אהבה ועד הערב הוא מוצא אותה

מה זה אהבה לדעתך? פה באתר רווחת הטענה שאהבה זה פעולה (אפשר גם למצוא השקפה מיסטית על אהבת אמת עליה לא אדבר בכלל, בהיותה לא פרודוקטיבית). בתור כזו היא לא משהו שמוצאים. לא עד רדת הערב ולא בכלל. היא משהו שיוצרים. ובתור יצירה, אפשר (וכדאי) לבחור כל יום וכל דקה לאהוב. אם אני אכניס לרגע קצת פרקטיות, אז אוסיף שאומנם אני לא יכולה לבחור מחר לאהוב את אויבי הנורא ביותר, אבל לבחור לאהוב אדם שבבסיסו מוצא חן בעיני זו בחירה ריאלית בהחלט.

אדם לא קם בבוקר ומחפש אהבה, אבל הוא בהחלט יכול לבחור אדם מסויים ולהחליט שהוא אוהב אותו.

ובנוגע לסקרן, לי נדמה שהוא מחפש לא אהבה אלא סקס וריגושים, ואת זה ממש לא מסובך למצוא, הבעיה היא למצוא את ההסכמה של בת הזוג. לפחות זה הרושם שאני קיבלתי ממילותיו.

הוא לא מחפש להרחיב את התא המשפחתי בעוד גבר או אישה, אלא מחפש הרפתקאות מיניות.
ואני מסכימה איתך שכדאי למצוא ריגושים וחידושים במה שכבר קיים.

<אוסיף גם שלדעתי הדף התפתח אל מעבר לשאלתו של סקרן, והדיון המתנהל כאן הוא קצת יותר כללי, לדעתי>
פלוני_אלמונית*

אומנם אני לא יכולה לבחור מחר לאהוב את אויבי הנורא ביותר,
יש הטוענים שזה בדיוק מה שאנחנו אמורים לעשות, אבל לא נכנס לקטנות. (-:
אבל לבחור לאהוב אדם שבבסיסו מוצא חן בעיני זו בחירה ריאלית בהחלט.
אין לי ספק. אבל לא מבינה מה זה קשור כל כך למה שכתבתי.
נדמה שהוא מחפש לא אהבה אלא סקס וריגושים,
זה בדיוק מה שניסיתי להגיד.
אבל בלי קשר גם סקס לא מוצאים ככה בדרך אגב. בטח שלא לגבר נשוי עם שני ילדים כל כך קטנים.

אבל אני לא יכולה להוליד מבלי שבן זוגי ידע על ז
לענות לך על זה אני צריכה לחזור על דברי.
נניח והייתי גבר, והייתי מגלה שבת זוגי הפרה את ההסכם שלנו בנוגע להפלות - זה היה משבר אמון גדול מאוד, מאוד יכול להיות שזה היה סוף הזוגיות.
עכשיו בואי נבחן את האפשרויות.
החלטתם לפני כן שאתם נגד הפלות והיא החליטה שהיא שהיא כו רוצה לעשות. לגבר אין שום זכות לקבוע מה לעשות עם גופה. כן משבר אמון. פרידה ושלום על ישראל.
החלטתם לפני כן שאתם בעד הפלות והיא החליטה שהיא לא מסוכגלת הגבר לא יכול לגרור אותה לרופא. כן משבר אמון. יש אפשרות לפרידה אבל עדיין יהיה תינוק חסק ישע של אותו גבר וזה לא ימחק גם עם פרידה
סקרן_מטבעי*

אני מסכים שהדף התפתח מעבר לנושא הראשוני, אבל זה הכיף והיופי פה. לא רואה בזה פסול.
אני מבין שמשתמע מדברי שעיקר העניין שלי הוא בחוויות מיניות וריגושים נוספים. אני לא חושב שבזה מסתכם העניין מבחינתי, אף על פי שבקריאה לאחור- אני מבין למה קיבלתם את הרושם הזה.
למען הסר ספק - אני מתעניין גם באהבה ורגשות נוספים, עם אנשים נוספים ( מעבר לבת זוגי) שהם לא בהכרח מיניים ולא רק מיניים. אמרתי בדברי שאני נע על הסקאלה בין מיניות בסיסית לנין פוליאמוריה ומושגים נוספים.
למען ההמחשה- אם תזדמן לנו ההזדמנות ונכיר בחור מקסים, ותעלה האופציה שהוא יגור איתנו בבית- אני אשמח בכיף להתנסות.
האמינו לי שאין בי אפילו לא קמצוץ של משיכה לבני המין הגברי, ועדיין הרפתקאה שכזו- מסקרנת אותי מאוד. אם אגב זה אומר שאישתי תתנסה איתו החוויות כאלו ואחרות- סבבה. ואם סתם לגור ביחד בסוג של קומונה- גם סבבה. ממש הייתי רוצה להתנסות בחוויה שכזו.
  • מיותר לציין שאני חייב להתחבר ולאהוב את הבחור. לא הייתי רוצה שיכנס לנו לבית בחור שאולי מושלם בשביל אישתי- אבל שאני ממש לא מתחבר אליו...
מישהו פה ניסה פעם חוויה כזו- קומונה או חיים משותפים עם יותר מבן/ת הזוג?
פלונינה*
הצטרפות: 17 ינואר 2006, 23:31

שליחה על ידי פלונינה* »

ואם סתם לגור ביחד בסוג של קומונה- גם סבבה. ממש הייתי רוצה להתנסות בחוויה שכזו.
מהר מאוד תגדל ילד לא שלך.
אם אתה רוצה בזה בבקשה, רק שתדע, היא לא תעמוד בפיתוי והיא תרצה ממנו ילד.
זה נורא רומנטי לחיות בקומונה, זה אפילו נשמע ממש מושך.
מניסיון של אחרים - לך לערב חילופי זוגות. עדיף.
אישה_במסע*

מאיפה כל הנחרצות הזאת?

את מכירה את אשתו של סקרן? אם לא (וגם אם כן) איך את יכולה להיות בטוחה שיהיה פיתוי להוליד לו ילד, שהיא לא תעמוד בפיתוי, ושהוא יגדל את הילד?
מאיפה כל הנחרצות הזו?

אני אישית חושבת שמה שמתואר זה לא קומונה זו משפחה . כמו שיש עדיין מקומות בהן גבר נישא לשתי נשים, והיה (או עדיין יש) מקום בו נהוג שאישה תשא שני גברים. כלומר, זו משפחהף ומכאן שילד משותף ששלושת יגדלו זה חלק בלתי נפרד מכל הרעיון.

אם יש איזשהו ניסיון של אחרים עליו מבוססת כל הנחרצות הזו - אשמח לשמוע את הסיפור ולהשכיל, במקום לשמוע נבואה, שידוע למי היא ניתנה לאחר חורבן בית המקדש.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”