דאונשיפטינג משכורת קטנה רווח גדול

תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

השאלה היא האם אתה מתכוון קודם לתת פוש, להרוויח הרבה כסף, להשקיע אותו בבית, גינה, ומערכות שיאפשרו לך לחיות אח"כ עם פחות תלות בכסף, או אתה רוצה כבר עכשיו לרדת מהרכבת, להקטין את ההכנסות, ולהוריד את הצריכה.

נשמע שמה שאתה רוצה זה תכנית כלכלית עד שתחסכו כסף לבית. במקרה זה, זה לא משנה אם אתה כן או לא מתכוון לעושת "דאונשיפטינג" אחר כך, אתה מתמקד כרגע בהגדלת ההכנסות, והקטנת צריכה.
תותית*
הצטרפות: 22 יולי 2005, 16:29

שליחה על ידי תותית* »

דברי חכמה. בהצלחה!
גר_גיר*
הצטרפות: 06 מרץ 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

תבשיל קדרה - הרעיון הוא לא רק לחסוך כסף לבית וגמרנו - אלה להפוך למשפחה שלא תלויה במערכת חיצונית ולעשות את זה חכם.
אנו בני 30 והיום גרים במרכז בדירה קטנה שלנו (אין כבר משכנתא) ורק אני עובד בהייטק. אישתי בחודשים אחרונים של הריוון. אנו תמיד הינו צרכנים חכמים כמה שאפשר - אך עכשיו המטרה ברורה וכל החיסכון מיועד למטרה זאת.
וזה לא שחור ולבן - עכשיו או אחר כך - זה חיפוש מתמיד.
אני יותר מכל רוצה לתת לאנשים דוגמה שזה אפשרי ואולי אפילו למצאה אנשים דומים לצורך עזרה הדדית ביחד תמיד יותר קל.

תודה תותית
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

נווה מדבר - מעורר מחשבה? תשתפו אותנו במחשבה....
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

שליחה על ידי או_רורה* »

מעניין, גם אני חושבת על כך רבות לאחרונה.

במיוחד בגלל שכל הזמן דוחפים אותנו "להתקדם".
אבל להתקדם לאן?
מה זה אומר?
להתקדם זה להרוויח יותר כסף. אוקיי. וזהו?
מה עם זמן פנוי? תחביבים? הנאות?

וכמובן, להיות כמה שיותר עם הילדים והמשפחה...
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

גר גיר, אני מתחבר מאוד לכותרת ורוב התקציר,
אבל,
חשבתי אולי להציע לא לקחת את זה לכיוון של לייצר לעצמך את רוב הצריכה של המשפחה. אלא פשוט לכיוון של התייעלות וצמצום הוצאות.
יש היום דרכים לחיות כמעט חינם, תלוי כמה רחוק אתה מוכן ללכת עם זה.
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

אני מאד בעד הרעיון.
אנחנו בלי רכב, וזה ממש לא חסר. עצם זה שאין לנו רכב מוריד לנו את ההוצאות באופן משמעותי, בצורה ישירה (לא משלמים על דלק, ביטוח וכו'), אבל גם בצורה עקיפה - אנחנו לא מגיעים בכלל למרכזי קניות גדולים, ולכן קונים רק מקומי, בכמויות כאלו שאנחנו יכולים לסחוב. לדעתי רק זה מוריד לנו כמה מאות, אם לא אלפי שקלים מההוצאות השוטפות.
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

נשמע מדהים! :)

אני ממש מעריכה אנשים שעושים משהו בכיוון, ולא רק כמוני, לצערי, שרק חושבת איך אפשר להוריד הילוך אך לא עושה את זה...לפחות בינתיים.

מהרגע שסיימתי את האוניברסיטה (לפני 4 שנים), והתחלתי לעבוד בעבודה במקצוע, הבנתי שזה מטורף...וצריך למצוא דרך מילוט...ועוד אני לא עובדת יותר מדי :) המסקנה הזאת מתחדדת במיוחד לנוכח התבוננות באנשים מסביבי, ובמרוץ המטורף שלהם מסביב לשעון. רובם - זומבי.

מה עושים? :)

אקרא את הדף הזה כדי לראות מה אנשים חכמים ממני יציעו :)

נ.ב: נשמע שעשיתם תוכנית וחישובים....אשמח אם תוכל לחלוק איתנו :)
אורי_יורמן*

נ.ב: נשמע שעשיתם תוכנית וחישובים....אשמח אם תוכל לחלוק איתנו
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

החלום שלי זה לגור באיזה משק אוטרקי... אבל בגלל שאין לנו שום חסכונות וגב כלכלי, אנחנו צריכים להתחיל ממש מאפס. שנינו בחרנו לעבוד מעט שעות ובהתאם להביא מעט כסף הביתה, ולכן עד שנוכל לקנות פיסת אדמה ולגור עליה - פפפפ. עוד רחוק היום.

הכיוון שאנחנו חשבנו עליו הוא קיבוץ. כמו שכתבת, הרבה יותר קל לעשות ביחד, ויש היום הרבה קיבוצים שמתעוררים לרעיון האקולוגיה והשיתופיות, יחד עם שמירה על הפרטיות. אני יכולה לציין לדוגמה את קיבוץ לוטן, שזה אחד הקיבוצים האחרונים שהם ממש שיתופיים במלוא מובן המילה.
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

אני שמח לגלות התעניינות בדף :)
או רורה - להתקדם זה להרוויח יותר כסף. אוקיי. וזהו? כמעט - להתקדם מבחינת מערכת זה לצרוך יותר ויותר מה שמכניס אותנו עוד יותר לחובות.
מה עם זמן פנוי? תחביבים? הנאות? - בדיוק - אך את המערכת זה לא מעניין וברור למה

אני חושב שאנחנו צריכים להתקדם אך צריך להבין ולהסביר מה הכוונה - והכוונה זה צריכה נכונה ובריאה ושימוש נכון במשבים ושימוש חוזר.

אורי יורמן - אני מציעה לא להסתכל בעלומה צרה אל הנושא - אם אפשר ליצור את המצרכים וזה מתאים אז למה לא וגם לצמצם הוצאות אך יש לכל אחד דברים שהוא אוהב לעשות ואני חושב שלא צריך לוותר אליהם - אני חושב שהתנזרות מחומריות לא מתאימה לכולם. צריך למצוא את שביל הזהב (אישי לכל אחד). דבר אחד משותף לכל מי שרוצה לצאת ממערכת הקיימת של היום - זה ניהול נכון של כסף (למרות שאני שונא אותו).

אמא של דגיגונת - איפה אתם גרים? עיר, מושב ...?

כוכב מעז, אורי יורמן - יש תוכנית בעבודה - אנסה לעלות אותה לכאן ממש בקרוב - כי אני בעד לשתף חשיבה וגם כל שאלה נותנת לי להבין דברים שלא חשבתי אליהם עוד.
הריונית_חדשה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2002, 22:02
דף אישי: הדף האישי של הריונית_חדשה*

שליחה על ידי הריונית_חדשה* »

אני חושבת על זה כל הזמן.... כבר כמה שנים שאני מגלגלת את זה בראש... ומנסה ליישם לאט לאט
אבל המסכנה שאני מגיעה אליה יותר ויותר היא שגם ההמינימום - הסכום המינימלי שיכול לקיים משפחה בחודש הוא גדול.
יחסית גדול.
6000 ש"ח לפחות לא כולל הוצאות על ה4 קירות שאתה גר בהם - מן הסתם שונה בכל אזור ואזור.
ז"א מגיעים לפחות ל7500-8000 ש"ח. הכוונה לזוג עם תינוק לדוגמא.
שזה הרבה!
מה דעתכם? האם נשמע לכם בזבזני?
הגיוני?
אין לי עדיין נסיון מעשי- אנחנו עדיין זוג אבל אנחנו בדרך ואני חושבת הרבה על איך זה יהיה. כרגע אנחנו כזוג מוציאים קרוב ל5000 ש"ח בחודש ואנחנו חסרי שכ"ד.
לא זה לא ממש מסתדר עם לעבוד מאט. זה נשמע כמו לעבוד די הרבה כי הרי תמיד גם יש עוד הוצאות לא צפויות מעבר למחיה.
בקיצור, מה דעתכם?
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

ש י ר י - גם אנחנו התחלנו לא מזמן. אבל התפשרנו על דירה קטנה אבל תוך זמן מאוד קצר החזרנו את המשכנתא וזה עדיף מלשלם שכר דירה שנים למישהו זר.
ובקשר לקרקע - תלוי איפה כמה ולמה... כמה אתם חושבים עולה קרקע?בדקתם? אני בחיפוש מהיר בלוח כלשהו מוצא דונם פה ודונם שם ב - 150-200 אלף ש"ח וכמובן בניית בית עולה ...אבל אני חושב שיש פטרונות טכנולוגיים דווקא - כסף מחשמל סולארי וכ"ו...

הריונית חדשה -גם אנחנו זוג (תינוקת בדרך - חודש 7) ואנו מודעים להוצאות שכרוכות בתינוק אך יש המון דרכים לחסוך ( כמו חיתולים רב פעמיים - חיסכון אדיר וגם אקולוגי, לא לקנות דברים ממותגים לילדים, אוכל בריא ולא ממתקים וכ"ו...)
אף אחד לא יכול לשפוט אותכם בזבזני או לא אבל יש פה אנשים שיכולים לתת עצה או שכבר כתבו כאן על מלא דברים.
אנו מוצאים בערך כך:
אוכל 1200-1300 ש"ח (250-300 ש"ח לשבוע), מים+ארנונה 125 ש"ח, חשמל 150-160 ש"ח (אין מזגן),הוצאות ביגוד מזעריות (שוק או מחסנים - בגדים פשוטים ונוחים ולא מותגים), אינטרנט 100~ ש"ח, (כבלים ניתקנו שמנו לווין ונהנים מתוכן מעניין ולא זבל של הוט ויס).
סה"כ יוצא 1600-1700 ש"ח לחודש על הדירה אנו כבר לא משלמים (סגרנו את המשכנתא אבל היא גם ככה הייתה קטנה כי דירה שלנו בת 2 חדרים - 43 מ"ר ) ולמרות שכל מי שאני מכיר קנו דירה 3.5 חדרים פלוס וקורעים את עצמם בעבודה כדי להחזיר את הכסף לבנק אני עדיין חושב שחדר נפרד לתינוק צריך מגיל מסוים וזה לא מגיל 0 (כי בכל מקרה זה רק גורם לחרדות ולרוץ לבדוק את התינוק כל רגע לחדר שלו) אז יש לנו כמה שנים לגור בדירה הזאת בנחת.

טיפ קטן - מחו"ל היום אפשר להזמין דברים יותר זול מבארץ אפילו - לדוגמה חיתול רב פעמי חבילה של 24 יחידות עולה 400 ש"ח כאשר אם נשתמש בחד פעמיים יעלה פי כמה וכמה ורב פעמיים בארץ גם יקרים וגמילה מרב פעמי מהירה הרבה יותר יש אל זה בפורום כאן.

נ.ב. מי שמעוניין אתר נקרא www.alibaba.com זה אתר של כל משרוצים רק שצריך קצת לדבר עם המוכרים (נציגים של היצרנים - הכול באון ליין)
הנה לינק לדוגמה - http://www.aliexpress.com/product-gs/26 ... alers.html
משלוח לארץ חינם לרוב דברים.
הריונית_חדשה*

מה עם נסיעות? אם אין אוטו (תענוג שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו כי אצלנו אין תחבורה ציבורית) אז עדיין נוסעים. טלפון, פלאפון, בלויים מדי פעם (לא שאנחנו בידיוק בליינים אבל מדי פעם ללכת לאיזה סרט), חופשה מדי פעם - טוב אצלנו זה די הרבה- לפחות פעם בחצי שנה - אבל זה תמיד סיני כמעט ותמיד די זול, לפעמים דברים לבית שמתקלקלים או שאתה צריך. מתנות לחתונות של חברים, אההה יש עוד אלף ואחד דברים.
וזה באמת אחרי שאני מרגישה שהצאתי הרבה מאוד דברים שרוב האנשים קונים ואני לא כל כך צריכה.
בגדים -כמעט רק יד שניה שזה באמת יוצא זול. לא כבלים ולא מסעדות וכו....
מאמינה_בשפע*
הצטרפות: 08 ינואר 2009, 15:42
דף אישי: הדף האישי של מאמינה_בשפע*

שליחה על ידי מאמינה_בשפע* »

גר גיר ,
האם אתה יכול לספר על הלוויין שהכנסתם, עלויות , סוג , מה נדרש בשביל זה ?
תודה
אני בדיוק בשלב להעיף את הכבלים מהבית ...
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

שליחה על ידי נועה* »

מים+ארנונה 125 ש"ח, חשמל 150-160 ש"ח
איך זה כ"כ נמוך? איפה אתם גרים?
או שהכוונה לחודש ולא לחודשיים?
גם אנחנו לא מפעילים מזגן ובכל זאת יוצא יותר (אלא אם הכוונה לחודש).

גם אנחנו מצומצמים, אבל יש עוד דברים שצריך לקחת בחשבון, כמו חוגים לילדים וגם לנו (יוגה נחשב חוג), בריאות (טיפולי שיניים....), בפרט אם נעזרים ברפואה אלטרנטיבית.

אוכל בריא ולא ממתקים
אוכל בריא לא זול יותר ממתקים.
גם אנחנו לא קונים ממתקים, שתיה ממותקת, חטיפים וכו', אבל קונים טחינה יקרה בטירוף - כי היא בריאה, אגוזים בשפע, זה יקר הרבה יותר מכל שוקולד או ביסלי.
אורה_גבריאלי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2004, 08:36
דף אישי: הדף האישי של אורה_גבריאלי*

שליחה על ידי אורה_גבריאלי* »

האתר הזה עשוי לעניין אותך אם עוד לא פגשת אותו
http://idler.co.uk
והדף הזה
לחיות לאאאאאאט
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

אורה גבריאלי - תודה אני אבדוק את הלינקים

נועה - כן לחודש - ואנו גרים בבת ים וסכומים קטנים בגלל שדירה קטנה.
אם יוצאה הרבה חשמל ומים תמיד אפשר להשתפר. ידע זה כח - רק תעברו ותבדקו מה צורך וכמה מפעילים.

בכל תחום ניתן להשתפר - יוגע אפשר לעשות לבד או עם בן זוג או חברים/חברות. חוגים זה חשוב אבל היום לרוב בחוגים זה רק כדי שילד לא יצטרך את תשומת לב שלנו ולה בגלל ידע שנותנים שם שממלא מוגבל. עם עובדים פחות ויותר זמן בבית ניתן לתת לילד ידע בכל תחום - צריך רק רצון וסבלנות.

בריאות זה חשוב - זה רק מדגיש שכמה שיש פחות לחץ ועבודה יותר בריאות בטווח ארוך ויש הרבה דרכים לטפל בבעיות לא מסובכות בתרופות סבתה. תאמינו לי כמה שפחות לבקר בקופות חולים יותר בריא:)
טחינה,אגוזים וכ"ו - כל הכבודשאתם אוכלים ונכון שזה יקר (בגלל שהפכו את האוכל בריא לטרנד) אבל זה משתלם לטווח ארוך ומשתקף בבריאות אז זה חוסך ולה תמיד צריך לקנות הכי יקר - זה לא בהכרך הכי בריא. צריך לפעמים לחפש מוצרים טובים ולא כל כך יקרים.
ובקשר לממתקים וטיפולי שיניים :) קשר ישיר.

מאמינה בשפע - בקשר ללווין - מכיוון ואני דובר רוסית ואישתי גם אז התקנו לווין שמשדר תוכן ברוסית. אבל יש כל כך הרבה לווינים שמשדרים בהמון שפות. יש לי קשר למתקין טוב רק צריך להחליט מה רוצים לראות באיזה שפה (בעיקרון יש כמה אופציות 1.לקלוט כמה לווינים שיש שם הרבה ערוצים חופשיים בשפות (אנלית ,רוסית,ערבית,רומנית וכ"ו) 2. לקלוט לווין שיש שם חבילה בתשלום ולרכוש מנוי שזה אולי שיפור מיס והוט מבחינת תוכן אך מבחינת כסף אותו דבר 3.לקלוט לווין שיש שם חבילה בתשלום ולעשות שיתוף עם אנשים על המנוי - כך יוצא שמנוי מתחלק בין אנשים. ) יש לזה כמה אתרים ללווינות בעברית שם ישמחו לעזור להבין את הכול.

הריונית חדשה - כבר כתבתי שכל אחד צריך להחליט מה שווא לו להשאיר ועל מה לוותר. אם אתם אוהבים חופשות אז פשוט צריך לקחת את זה בחשבון.
נועה*

שליחה על ידי נועה* »

כן לחודש
עכשיו זה נשמע יותר הגיוני.

בכל תחום ניתן להשתפר - יוגע אפשר לעשות לבד או עם בן זוג או חברים/חברות
יוגה היתה סתם דוגמא. לא לכולם מתאים לעשות לבד, ולא תמיד משתלם לעשות לבד.

לרוב בחוגים זה רק כדי שילד לא יצטרך את תשומת לב שלנו ולה בגלל ידע שנותנים שם שממלא מוגבל
לא מסכימה עם זה. יש חוגים מאוד טובים. חוגים זה לא רק ידע זה גם חברה (שחשובה לילדי חינוך ביתי). לא את הכל אנחנו יכולים ללמד לבד (אולי זה רק אנחנו?)

בריאות זה חשוב - זה רק מדגיש שכמה שיש פחות לחץ ועבודה יותר בריאות בטווח ארוך
בבריאות כללתי גם רפואת שיניים. לא תמיד זה ממתקים, וגם לנו המבוגרים יש בעיות איתן.
ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

סתם הערת אגב, אפשר לראות כמעט הכל על המחשב ובאיכות מעולה. קצת יותר חיפושים והשקעה, אבל בחינם או בכמה שקלים לחודש.
נווה_מדבר*
הצטרפות: 29 יוני 2005, 21:19
דף אישי: הדף האישי של נווה_מדבר*

שליחה על ידי נווה_מדבר* »

אפרופו צמצום הוצאות.
הכרתי איש (אירופאי, לא בארץ) שעשה את זה.
היתה לו פנסיה קטנה, והיה לו חשוב להסתובב בעולם.
במסעותיו הוא בעצם ביקר כל שנה מקומות קבועים סביב הגלובוס, בהם היה עוזר ועושה עבודה מועילה, ותמיד קיבל לינה במקום ללא תשלום.

כדי לממן את הטיסות היה מצטמצם ביתר הוצאותיו, והרבה מעבר לכך:
למשל:
היה הולך בסופרמרקט לדלת האחורית, ומוצא את החבילות שנקרעו, נפתחו בטעות, או שעבר תאריך התוקף שלהן אך תוכנן עדיין היה טוב.
פותח פחי אשפה ומוצא בהם "אוצרות" שהיה משפץ ומתקן, כמו לדוגמא מנורה שהמתג שלה התקלקל, כסא פלסטיק שנשבר - שאותו תפר (!) בחוט עבה ושיפץ באופן יפיפה.
לטיסות היה לוקח אתו תיק קטן עם מינימום ציוד, וגם אופניים מתקפלים. כשהיה נוחת היה פותח את האופניים ומתחיל לדווש אל יעדו (לפעמים נסיעה של יום שלם או יותר - אבל לאן יש למהר?).

האיש חי בדיוק איך שרצה לחיות. נסע מסביב לעולם ונהנה ממעשיו.
עם זאת - מה שהוא עשה כדי לאפשר זאת לעצמו דורש לשנות את דפוסי החשיבה שמטמיעה בנו התרבות המערבית, ולא קל לעשות זאת.
לדוגמא - כשראיתי איך הוא אוסף מציאות בזבל משהו בי ממש התכווץ.
(מה שעזר לי בחשיבה על כך היתה ההבנה שכל פיסת חומר, כולל הגוף שלנו, נמצאת בתהליך מיחזור. כל חומר היה פעם בתוך תהליך אחר - מה שהיה פעם צמח, היום הוא חלק מבשרינו, ובעוד כמה זמן יהפוך לחלק מהאדמה וכן הלאה).
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

פשטות מרצון
אמנם דף ארוך, אבל יש שם דיונים ממש זהים לזה שכאן.
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

נווה מדבר - דוגמה ממש טובה - בקשר לדפוסי חשיבה מסכים לגמרי!!! אני אגב חושב שמערכת לא מדרבנת אותנו שיהיה לכולנו "ידי זהב" ושנוכל לעשות כמעט כל משימה בבית - אלה להפך רוצים שכל אחד יתעסק רק במקצוע ושכדי לתקן צינור לדוגמה תשתמשו בכסף והנה התחיל המחזור בו כולם חייבים כסף.

נועה - ברור שכל בן אדם יש משהו שהוא אוהב אבל מה הכוונה לא תמיד משתלם לעשות לבד?
בקשר לחברה לילד מסכים 100%. למה את מתכוונת חוגים טובים?מאיזה בחינה (מעניין אותי כי יש לנו תינוקת בדרך).
בקשר לשיניים ברור שצריך לחשוב על זה גם אבל כולם יודעים שמי שחי אורך חיים בריא ורגועה גם מצב שיניים יותר טוב.
בכל נושא צריך להתייחס בחישובים כלכליים - לקחת בחשבון כמה שיותר פרמטרים ולראות שזה (דוגמה - שיניים לשים כסף בצד למקרים שצריך או חתונות וכ"ו)

אני חושב שצריך אולי לעשות רשימה מקיפה של נושאים עליהם צריך להתייחס. מה דעתכם? בעצם אולי הרעיון הכי טוב זה לאסוף את כל הדברים לרשימה וכל אחד יתן שיטות ובסוף יהיה סוג של מדריך

ש י ר י - אגב את זה אנו גם עושים ונכון זה פשוט מאי פעם ואפשר לראות במחשב או בטלויזיה ע"י שימוש בקופסאות מדיה פשוטות כמו שיש לנו לדוגמה - USD 179.00 Popcorn hour A-200
http://www.popcornhour.com/onlinestore/ ... on=catalog
ניתן להזמין לארץ ואם מזמינים עם חברים אז משלוח כמעט ולא קיים. זה נגן מדיה שמנגן כל פורמט, די זול ופשוט.
ועוד משהו קטן ומגניב למחשב - דונגל USB שקולט שידורי קרקע חינמיים (1,22,10,33) בישראל והוא מאוד זול הנה לינק (משלוח חינם)
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8325

ע ע ע - נכון שיש שם דיון ממש דומה אך משמעניין זה לא רק לראות איך לחיות בפשטות מבחינת צריכה אלה משהו מקיף את כל ההבטים (כולל בניה, הכנסה פסיבית וכ"ו).
נועה*

שליחה על ידי נועה* »

מה הכוונה לא תמיד משתלם לעשות לבד?
הבן שלי בן 7 פתאום רצה להתעסק בנגרות. לי אין מספיק אנרגיה לעסוק בזה בבית, לבן זוגי אין מספיק זמן, אז חוג היה פתרון טוב (מצאתי נגרית שיש לה סטודיו קטן ואינטימי), מה גם שלא לכולם יש את הכלים לנגרות ולרכוש אותם זה לא זול.
לעיתים הזמן שנשקיע בלעשות לבד, יקר יותר מקניה מוכנה.

למה את מתכוונת חוגים טובים?
הילדים שלי הולכים לחוג שומרי הגן. חוג מדהים, עם המון הקשבה לילדים, חיבור לטבע, לאדמה.
הבת שלי הולכת לחוג התעמלות. אין לי מושג מה היא מוצאת בו, אבל היא מדברת עליו בלי הפסקה, היא נהנת שם.

בעצם מה שניסיתי אולי לומר, שהוצאות למשפחה הן שונות מאוד מהוצאות של זוג.
כאשר הילדים גדלים יש הוצאות שונות.
אני מאמינה מאוד בחיים בפשטות, ובכל זאת אני לא חיה בבועה אטומה ויש הוצאות שהן אילוץ כמו חתונה או ברית....
לגבי בריאות, השיניים היתה סתם דוגמא. כל אחד והעניין שלו.
יש כאלו עם בעיות אלרגיה, עזרה אלטרנטיבית עולה כסף.

מקווה שאני ברורה יותר.
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

נועה - הבן שלי בן 7 פתאום רצה להתעסק בנגרות. לי אין מספיק אנרגיה לעסוק בזה בבית, לבן זוגי אין מספיק זמן
כמובן בדוגמה הזאת נראה אין זמן ואנרגיה - למה ? ואם היה לבן זוגך זמן ? או שהיית מוצאת אנרגיה להתעסק אותי בבית? זה לא היה יותר כיף אם הייתם מעסקים בזה ביחד איתו (למרות שנגרות אולי לא מעניין אותכם)?
ברור לי שהוצאות זה דבר תלוי בכל אחד והרבה גורמים משפעים עליו אך אני עדיין מאמין שיש הרבה דברים משותפים שניתן למצוא פתרון איך לחסוך.
בגלל זה אני רוצה לבנות את הרשימה שכל אחד ימצא בה את הדברים שהוא מוצא לנכון.

נ.ב. בקשר לבעיות אלרגיה - אפשר לטפל ברפואה אלטרנטיבית בסימפטומים או שאפשר לשנות אורך חיים כך שאלרגיות לא יקרו יותר (אישית מכיר בן אדם שסבל מאלרגיה שנים רבות ובסוף עזב למושב והוא לא יודעה מזה אלרגיה).
תנסו לחשוב יותר בכיוון מה ניתן לעשות כדי לצאת ממערכת ולחיות בפשטות וגם דברים שאתם חושבים שיש איתם בעיה וכולנו נמצא פתרון להכול כי הרבה מוחות זה הרבה ידע.
ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

אני קצת קצרה בזמן, אבל רוצה להגיד שקניית בית או קרקע מותנות כמעט תמיד בהשקעה של הון ראשוני במזומן, וזה לא תמיד משהו שאפשר להגיע אליו לבד. כמעט כל הזוגות/משפחות שאני מכירה עברו לגור אצל ההורים לתקופת מה וחסכו ככה כסף <אם רק היו עושים את הקפיצה המתבקשת וחיים יחד בלי הגבלת זמן...>.

הכיוון שאנחנו חשבנו עליו לעתיד הוא קיבוץ. כמו שכתב גר גיר, תמיד יותר קל לעשות דברים ביחד, קל וחומר בקבוצה. הרעיון הראשוני של הקיבוץ לדעתי הוא נהדר, רק צריך לעשות מספר שיפורים. ויש הרבה קיבוצים מתחדשים היום, שברובם הולכים לכיוון האקולוגי. הבעיה איתם - תמיד רחוקים מהמרכז, וכתוצאה מכך כמעט חובה שיהיה רכב, וכמו כן נושא העבודה הוא בעייתי. גם פה צריך גב כלכלי חזק וקצת חסכונות עד שאפשר לקיים את המשפחה.
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

ש י ר י - קיבוץ זה כיוון טוב רק צריך לזכור שרוב הקיבוצים שעושים הרחבה "אקולוגית" - משמעות שהם נותנים להרחבה שם של ירוק ואקולוגי כדי לעלות את היוקרה של ההרחבה כי רוב הקיבוצים נמצאים בחובות וצריכים שכונות יוקרה כדי לגבות כמה שיותר כסף מקונים.
אם מדובר על להצטרף לקיבוץ ולגור במבנים של קיבוץ אז זה כבר בנוי ולא ירוק אבל חוסך את הכסף של קניה.
אל איזה קיבוצים חשבתם?
נועה*

שליחה על ידי נועה* »

למה ? ואם היה לבן זוגך זמן ?
למה? כי לי זה לא מתאים.
אם לבן זוגי היה זמן וחשק לנושא הספציפי הזה, אז הוא לא היה הולך לחוג. להרבה דברים אחרים יש לו חשק וזמן ללמד אותו.מה שניסיתי לומר הוא, שהחיים הם דינמיים ומשתנים וכך גם ההוצאות. החיים מורכבים.
לא היתה לי כוונה למצוא פתרון כרגע לבעיות בריאות שונות או חוגים שונים, אלו סתם היו דוגמאות.
הריונית_חדשה*

טוב אני אשמח בהזדמנות זו להציע את רמת הגולן.
אנחנו בידיוק עכשיו מתארגנים לקראת הקמה של התיישבות אקולוגית קטנה בתור אחד הקיבוצים לשעבר.
הקרקע לא עולה כסף (אך יש תשלום עבור חיבור לתשתיות- כ100 אלף ש"ח). מקבלים 2.5 דונם לבניה + 35 דונם לגידול חקלאי -אורגני במקרה שלנו.
בית אפשר לבנות איך שרוצים (אנחנו בודקים את כל נושא הבוץ) - אבל מה שבטוח אפשר לחסוך הרבה ולבנות ירוק. בקיצור מאוד מאוד משתלם למי שמחפש חיים פשוטים בלי לעבוד הרבה.
ההתיישבות תכלול כ70 משפחות בשלב הסופי. כולם יהיה משפחות צעירות. אני מקווה ומתכננת לעשות הכל כדי שיגיעו כמה שיותר משפחות "באופניות".
נכון שנדרש כאן סכום להשקעה בבית ומשק חקלאי, אבל - הרעיון הוא שיש אפשרות להקים משק שבהמשיך יפרנס את המשפחה ויפחית את הצורך לעבוד בחוץ.
בקיצור למי שמתעניין - אשמח לענות על עוד שאלות.
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

הריונית חדשה - בטח מעניין - אל איזה מקום מדובר?
ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

מצחיק, בדיוק רציתי להעלות את נושא הקרקע חינם. הרבה אנשים לא מודעים לזה שאפשר לקבל קרקע בחינם או במחיר ממש אפסי בהרבה מקומות בארץ. אבל -
גם חיבור לתשתיות, גם לבנות בית (ד"א, בנייה בבוץ או קש עדיין יקרה), גם מיסים והיטלים, גם עיבוד הקרקע... כמו עסק חדש שבשנה הראשונה מפסיד או מגיע לאפס ורק בשנה השניה מתחיל להרוויח, ככה צריך להתייחס לזה. שוב, צריך גב כלכלי חזק או חסכונות די גדולים, אחרת אפשר מהר מאוד להסתבך.

זה מזכיר לי שהייתה פעם סדרה מצוינת שנקראה "מתחילים מחדש" - על משפחות מאנגליה שעזבו הכל, עברו לארץ אחרת והתחילו לעבד קרקע בצורה מסוימת (פעם זה היה כרם, פעם חוות דייג, פעם מטעי זיתים וכו').
לכולם היו הוצאות לא צפויות ברמות מבהילות, ואני מדברת על אנשים שהיו להם בתים וחסכונות לפני זה. וכמובן שכולם בשנה הראשונה חיו בתנאים שייחשבו די גרועים (אבל קטנים עלינו :-) ) - בלי מטבח, בלי שירותים, בלי רהיטים וכל מיני כאלה.
הריונית - אני בכל זאת מתעניינת :-) אנא שתפי. אולי אפשר בדף בית כדי לא להסיט את הדיון.
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

ש י ר י - יותר פרטים על קרקע חינם?
הריונית חדשה - זה לא יסיט - אנא שתפי כולנו נשמח
הריונית_חדשה*

אוקי! איזה כיף יש מתעניינים!
אז ככה: מדובר במושב מיצר. עד לפני כמה חודשים היה קיבוץ נכשל שנשארו בו מספר בודד של משפחות (7) עם הרבה מאוד כסף ואדמה. הם החליטו שנמאס להם והפכו למושב. פינו אדמה לטובת 70 נחלות חדשות חיחולקו ל70 משפחות חדשות שיגיעו.
באותו זמן אנחנו (אני ובעלי) ועוד זוג חברים התחלנו לחפש מקום להקים התישבות אקולוגית קטנה בתוך מושב קיים. אמרו לנו שזאת הזדמנות נהדרת. המקום מוזנח, אין אפילו תבע (תכנון איך יראה המושב), אין עמעט שום דבר. אפשר להתחיל הכל מהתחלה.
אנחנו בתהליכי קבלה.
מבחינת המושב: הם ישמחו לקבל משפחות "אקולוגיות" אבל לא בתור קבוצה אלא כל משפחה בנפרד.
הם כמובן יקבלו גם משפחות אחרות. כולם יהיו צעירים עד גיל 35 בערך.
התכנון שלי שמתוך ה70 משפחות יהיו 15-20 "באופניים" שיגורו בשכנות ויגדלו ביחד (לאו דווקא בשותפות, אבל תמיד קל יותר ביחד) כל מיני דברים אורגניים.
השטח יהיה מוכן בעוד כ2-3 שנים. בנתיים כל מי שמתקבל צריך לעבור לגור בישוב כדי להתחיל לבנות את חיי הקהילה.
יש בתי קיבוץ להשכרה די בזול.
לגבי הקרקע: ניראה לי שזו אחת הפעמים האחרונות שמחלקים קרקע חקלאית או בכלל בחינם במדינה הזו.
נכון שעדיין צריך לשלם עד התשתיות. אבל בכל מקום אחר צריך גם תשתיות וגם את מחיר הקרקע. מה שכן, תהיה לנו מתיישבים השפעה על אופן בניית התשתיות, ככל שיהיו פשוטות יותר (הכי טוב) ככה יהיה זולות יותר.
יכו להגמר גם ב60-70 אלף ש"ח.
בית - אם יש כמה שנים שכולם מכוונים על לבנות בית אקלוגי וזול -אפשר לעזור אחד לשני ולהקטין עליות. זה עובד!!! בבניה בבוץ הכי יקר זה כוח העבודה.
אם מסכמים שמקדישים לעניין שנה- וכל יום עובדים בבית של מישהו אחר אפשר לעשות את זה מאוד זול! ויש עוד הרבה טריקים שחשבנו עליהם. קניית חומרים משותפת וכו.
לפני דעתי אפשר לגמור בית אמיתי של 120 מטר מרובע בסביבות ה200-250-300 אלף, כל אחד והרמה שלו.
כולל ממד- שזה חובה.
חוץ מזה -מנסיון - אפשר להתפרנס מחקלאות בצורה יפה מאוד.
המועצה תתן הלוואות בתנאים טובים למי שיצתרך לצורך הקמת המשק. מאוד מאוד שווה!
למי שעדיין זה מעניין אותו דברו איתי
052-5177719
שבת שלום
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

חגית ל - תודה על הלינק - מעניין מאוד
אורי_יורמן*

מצחיק, בדיוק רציתי להעלות את נושא הקרקע חינם. הרבה אנשים לא מודעים לזה שאפשר לקבל קרקע בחינם או במחיר ממש אפסי בהרבה מקומות בארץ
אני באופן אישי מכיר מישהו שיש לו קרקע חינם בתמורה לזה שהוא מטפח אותה ועושה שם פרמקלצ'ר (וגם גר שם על קרוואן)
ניחוח אדמה אחרי הגשם
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח אדמה אחרי הגשם

שליחה על ידי ניחוח אדמה אחרי הגשם »

לגבי משחת שיניים, אנחנו משתמשים בתערובת של חימר לבן ומלח
(זה יוצא כמו אבקה אבל אם רוצים שזה יהיה כמו משחה אפשר להוסיף קצת מים,
ולא צריך גליצרין ששמעתי שהוא לא כל כך טוב, תעשה חיפוש דפים באתר על צחצוח שיניים אלטרנטיבי.
אפשר להוסיף גם טיפות בודדות של שמנים כמו ציפורן ומרווה אבל תוודאו שזה בטוח בהריון)
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

אורי יורמן - איפה הוא נמצא הבן אדם הזה?

ניחוח אדמה אחרי הגשם - איפה קונים חימר לבן ? איך יודעים שהוא בטוח לשימוש בפה? ראיתי שזה מגיעה ממזרח (אז זה לא כל כך אקולוגי) אולי באמת עדיף שמן במקום גליצרין (למה גלצרין לא טוב?)
מאמינה_בשפע*

גר גיר , תודה על השיתוף שלך .
תוכל להסביר במילים פשוטות לאנשים שלא מתמצאים , מה בדיוק עושה הפופקורן האור , נכנסתי לאתר , לא הבנתי ...
אגב , לא בטוחה שכל כך נכון להשתמש על בסיס יומיומי באבקת סודה לשתייה לשיניים ( כן , כדיאודורנט ! ) , כי זה שוחק את האימייל של השיניים ...כך שמעתי מרופאת שיניים עם גישה טבעית ...
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

מאמינה בשפע - בקשר לשחיקה - זה נכון כמעט לכל משחה טבעית ולא טבעית - הפעולה המכנית היא זו ששוחקת -צריך לעשות את הצחצוח בצורה לא עדינה מדי ולא ברוטלית מדי זה הכול.
בקשר לפופקורן האור - זו היא קופסה קטנה ששמים בה דיסק קשיח והיא יודעת לנגן כל צורה של מדיה (סרטים, מוזיקה וכ"ו). זה זול מאוד וזה נותן אפשרות בקלות לסים סרטים להורדה דרך פופקורן כך לא צריך מחשב עובד כל הזמן. זה באה עם שלט רחוק. יש לנו את זה יותר משנה-שנתיים זה מעולה.
ניחוח אדמה אחרי הגשם

לא בטוחה שכל כך נכון להשתמש על בסיס יומיומי באבקת סודה לשתייה לשיניים
נכון, גם אני שמעתי ולכן אני משתמשת בחימר לבן (נקרא גם kaolin). אני קונה חימר בבית מרקחת וזה עולה קצת יקר - 50 שח לקופסה של 200 גרם
אבל שמספיקה לכמה חודשים טובים לשני אנשים. (משהו כמו 5 חודשים...)
מצד שני ראיתי בחנויות טבע קופסאות ענקיות של חימר ב-15 ש"ח אבל כתוב עליהן לשימוש חיצוני בלבד. אז את זה אני לא קונה.
יש הרבה מידע באינטרנט על חימר לבן (חפש white clay, kaolin, teeth) ובגלל שהוא מכיל הרבה מינרלים יש אפילו כאלו שממש לוקחים אותו לשימוש פנימי.
בכל מקרה אני חושבת שבכמויות מזעריות של צחצוח זה ממש בסדר. ולדעתי גם יותר בטוח ממשחת שיניים רגילה.
בקשר לגליצרין, אני לא זוכרת בדיוק באיזה דף זה היה אבל נדמה לי שהגליצרין נשאר על השיניים... תקנו אותי אם אני טועה.
  • עוד אופציה של צחצוח זה ללעוס ענפים של כל מיני עצים - עץ נים, מיסווק (miswak) ועוד, לא ניסיתי אבל אני מכירה את האופצייה.
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

שליחה על ידי שני* »

רציתי לומר שקראתי את הדף והיה מאד מעניין.
תודה על השיתוף
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

_ניחוח אדמה אחרי הגשם - בקשר לחימר לבן קראתי אך ממה שהבנתי שחימר לבן נחצב בהרבה מקומות בעולם (לכן שם חימר לבן מיוחס לחימרים שונים בהרכב וצבע משותף) ויש חומרים נוספים בתוכו וזה תלוי ברמת ניקוי ושטיפה שלו (כן כן שוטפים אותו) אז שאלה בקשר למה שאת קונה - את יודעת שהוא נקי ובאיזה כמות יש חומרים אחרים כמו ברזל במקרה טוב וחומרים רעילים במקרה רעה (מקווה שעל אריזה כתוב מה יש בפנים).

שני - על לא דבר - בדיוק בשביל השיתוף אני רוצה לרשום את הכול פה, הרי עם אני ומשפחתי הולכים לעשות את ההורדת הילוך ולשמור בסוד איך לעשות את זה - מה הרווחנו מזה? המערכת עדיין ממשיכה לתפקד כרגיל.
אנו חייבים לשבור את השגרה ואת זה ניתן לעשות רק ביחד. היום החוקיות היא 1%(שיצאו ממערכת) ל 99% (שעדיין עבדים במערכת) וצריכים לעשות מעשים ביחד כדי שזה ישתנה ל 20% ל80% ואז זה יכול להפוך למגמה (חלום אני יודעה - אך מי שלא חולם... :) ).
אורי_יורמן*

איפה הוא נמצא הבן אדם הזה?
במושב נהדר במרכז הארץ. פרטים במייל, לא בא לי לחשוף את זה ככה בפרהסיה
אורי_יורמן*

נשמע לי אחלה החימר הלבן.. חשבתי אולי גם על חימר ירוק. תודה על התזכורת
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

_מצחיק, בדיוק רציתי להעלות את נושא הקרקע חינם. הרבה אנשים לא מודעים לזה שאפשר לקבל קרקע בחינם או במחיר ממש אפסי בהרבה מקומות בארץ. אבל -
גם חיבור לתשתיות, גם לבנות בית (ד"א, בנייה בבוץ או קש עדיין יקרה), גם מיסים והיטלים, גם עיבוד הקרקע... כמו עסק חדש שבשנה הראשונה מפסיד או מגיע לאפס ורק בשנה השניה מתחיל להרוויח, ככה צריך להתייחס לזה. שוב, צריך גב כלכלי חזק או חסכונות די גדולים, אחרת אפשר מהר מאוד להסתבך._

וזמן. וכח עבודה והמון כסף ובעיקר הרבה אורך רוח.

ואחרי כל זה לא בטוח שכלכלית זה משתלם.
רוב הקרקעות האלה במילא מצויות באזורים מרוחקים, במילא עלויות הקנייה של בתים באזורים האלה לא מאוד גבוהות (ביחס לשוק), ובנייה פרטנית אחד לאחד כשאתה לא איש מקצוע, ולא טובע בכסף (והרי לשם כך התכנסנו) - עלולה לגרור כל כך הרבה הוצאות, טעויות, בעיות בלתי רגילות שעולות יקר.
בכיס, בזמן בכח העבודה.

קיצר ההרפקאה הזו מתאימה, לדעתי לקומץ זעיר של אנשים ומחזיקים בידע, קשרים זמן ומשאבים המתאימים לכך.
אם כבר, עדיף לשפץ מבנה קיים ומוזנח שנרכש במחיר מציאה.
ואז פחות זמן, פחות טירטורים, פחות טעויות - פחות כסף.

ובכלל - יש אנשיםש מתאים להם להקים בית מאפס ויש אנשים שעל שיפוץ אמבטיה יכולים לפרק נישואים. והכי מפחידים אותי אלו שנוטפים התלהבות כאילו פגשו בקרמבו הראשון העונה.
זה חתיכת פרוייקט. לא צחוק.

<ובעניין הז גם לי זה הזכיר את התוכנית ההיא "מתחילים מחדש" ולדעתי רובם לא מצליחים לחיות ולהתפרנס מהחלום כביכול, בעיקר כי נכנסו אליו בלי הבנה מעמיקה והערכות מתאימה>
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

ג'ינ ג'ית - אני מסכים איתך שזה פרוצדורה רצינית! אך שאלת את עצמך למה זה כך? התשובה בחלקה נמצאת במה שכתבת - אנשים מחזיקים בידע, קשרים זמן ומשאבים המתאימים לכך - בדיוק כך פלוס שהמערכת לא רוצה לאבד עבדים אז יש תהליכים מתישים ומסורבלים וכל מה שאמרת מצביעה על כך שמערכת מצליחה בעבודתה לנטרל אנשים - פחד זה כלי מעוד חזק - עם כל הצער :). אני רוצה לשתף ולעזור בכל התהליך ושאנשים ישתפו ויעזרו בכדי ליצור מן מדריך מעשי, תקראי לזה, שיתן את הכלים וידע וקשרים ומשאבים בכל תחום של החיים. כל בן אדם יבחר מה הוא רוצה לעשות ומה לא ומה הוא יכול (רק שמחוסר ידע רוב האנשים חסרי מעשה) ואני חושב שיש פה, באופן טבעי פלטפורמה טכנולוגית ואנושית מיוחדת במינה בכדי לעשות את המדריך .ועוד דבר - פסיכולוגיה! - כמו במתחילים מחדש כמו בכל דבר אחר בחיים צריך להבין ולרצות את השינוי ואז זה נותן השראה ומוטיבציה.

אני אתן לך דוגמה - כשקראתי על בניה אקולוגית אמרתי טוב זה נחמד וטוב אבל כשנסעתי לראות בית כזה פה בארץ בתהליך בניה וממש נגעתי בו זה נתן לי השראה חבל על זמן!!! לא לאמין איך זה השפיע עלי.
תרצה*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 00:21

שליחה על ידי תרצה* »

איזו נקודה העלת ג'ינג'ית.. נקודת הנקודות. יש שני סוגי אנשים , אלה שאוהבים את ההתעסקות בדברים הקטנים, ואלה שמבחינתם זה בזבוז זמן ואין שום סיכוי שיתעסקו עם מדידות, קבלנים, הזמנות, וכו'..

יש כאלה שצריכים , אוהבים ומברכים על ההתעסקות כזאת ולא משנה למה.. זה ממלא את החיים שלהם
ולא משנה אם זו וילת פאר או בית אקולוגי.
יש כאלה שזה רחוק מהם כמו השמש ולהם זה נראה בזבוז זמן מוחלט.

בכל מקרה הרעיון כל כך יפה, אז שיהיה בהצלחה גרגר
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

תרצה - תודה
אך אני רוצה להדגיש שאנשים שלא רוצים התעסקות וכ"ו יש להם סיבה - הסיבה לזה שמערכת מילדות מכתיבה לנו שכל אחד צריך להיות מספר אחד במה שהוא עושה (תחרותיות) וזה מכתיב שבן אדם מתעסק רק בזה. בחיים לא ירצה לעשות שום דבר אחר כי זה בזבוז זמן , כי לא יודעים איך וכ"ו ומה יוצאה מזה? שכל אחד כמו בסרט של צ'רלי צ'פלין - מבריג את הברגים שלו בפס יצור בקצב עולה מיום ליום ואם מישהו צריך עבודה בנושה אחר אז אין ברירה צריך לעבור דרך גלגל הכסף. אנו אנשים חכמים וחוכמה זה לצאת ממלכודות.
ניחוח אדמה אחרי הגשם

גר גיר , על החימר שקניתי כתוב חימר לבן ובאנגלית bolus alba b.p/kaolin
למען האמת אני חוקרת כל כך הרבה על כל דבר בערך שאני חושבת שכדאי מדי פעם לשים לזה גבולות, הרי באמת אין לזה סוף...
אז נניח אני יודעת שמשחת שיניים מכילה כימיקלים מזיקים שנספגים בגוף וכנ"ל שמפו וכו'.
ולעומת זאת חימר לבן זה טבעי ונקי (עכשיו גם בזה ניתן להטיל ספק...)
לגבי זה שיכולים להוסיף לזה חומרים, לא ידעתי... אני ממש לא ספצית בנושא.
אבל אני בוחרת כן להשתמש בזה על פני משחת שיניים רגילה או אפילו המשחה המצויינת של וולדה
ואם אתה מעוניין להשקיע, אתה יכול לחפש איפה אפשר למצוא חימר לבן אורגני נקי מתוספות וכו'.
אגב אורי יורמן, במתכונים שמצאתי באינטרנט, מציינים גם שבאמת ניתן להשתמש בחימר ירוק וגם באדמת חוואר שאותה אולי אפשר פשוט למצוא איפשהו בטבע.
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

שליחה על ידי או_רורה* »

גרגר,
אתה צודק, יש ספר שמתאר בדיוק את "בעיית ההתמחות" הזו שמגבילה אותנו כל הזמן ועליה אתה מדבר: "באדולינה".
אחלה ספר.
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

אגב - שיתפו את ההשגים שלכם בכל תחום - אשמח לאמץ דברים חדשים.
מאמינה_בשפע*

גר גיר ,

הפופקורן אור מחובר לטלביזיה , כדי שאפשר יהיה לראות סרטים ?
ולריה_י*
הצטרפות: 24 מאי 2009, 11:08
דף אישי: הדף האישי של ולריה_י*

שליחה על ידי ולריה_י* »

בדיוק התחלנו לחשוב על זה...
יש קרקעות מאוד זולות, וקראוונים משומשים אפילו ב-30,000 ש"ח,
וזה ממש מעבדות לחירות!!!
יש למישהו משהו בעד או נגד לומר על לגור בקראוון עם תינוק?
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליחה על ידי מיכל* »

תלוי במצב של הקראון. יש לי חברים שיש להם קראוילה, עם רצפה יפה, מזגן וזה נראה בית אמיתי.
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

מאמינה בשפע - אכן כך. מחובר לטלוויזיה ורשת (אינטרנט)

ולריה י - אנחנו גם חושבים אל קרוון או קראוילה יד שניה שהן ממש זולות - בזמן שנבנה את הבית ואין בעיה נראה לי לגור עם תינוק - בכל אופן אנו מתכוונים לעשות כך. איפה אתם חושבים לגור (גאוגרפית) ?
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

היי חזרתי קצת עריכה לדף...
אשמח לשמוע דברים חדשים
גר_גיר*

שליחה על ידי גר_גיר* »

היי
טוב קצת עריכה כדי לעורר את הדף - לא הייתי כאן המון זמן.

אני רוצה לפתוח את נושא הדאונשיפטינג ולראות מה אנשים חושבים בנושא.
דאונשיפטינג
דאונשיפטינג - זה תיאור של הורדת הילוך ופה אני רוצה לדבר על הורדת הילוך כמובן בחיים.
כמו שכולם מכירים רוב האנשים בארץ ובעולם עובדים קשה מאוד לפרנסתם (ולא משנה על איזה מקצוע מדובר אם זה עבודה שחורה או הייטק)
הקושי הפיזי ונפשי שאדם מתמודד איתם בעבודה עולים לכולנו בבריאות וכל זה קורה כי המערכת בה אנו חיים "שוטפת" אותנו כדי שערכים שלנו יתבססו על כסף בעיקר.
בתת מודע אנשים רוצים אבל חושבים שלא יכולים להרשות לעצמם פשטות במקום יוקרה, רוצים שקט ואויר נקי במקום רעש ופיח של פקקים, רוצים לטפל בילדים בעצמם במקום להביא מטפלת שהיא אדם זר שתהיה עם הילדים בזמן שהם קורעים את עצמם בעבודה כדי לשלם לאותה מטפלת. כן כן זה מגיע לאבסורד אך אני בטוח שכל אחד מכיר אנשים כאלה או בעצמו נוהג לעשות כך, כולל אותי.
בכמה עשורים אחרונים הספק עבודה של כל אדם קפץ סדר גודל בעקבות המצאת כלים ותהליכים טכנולוגיים מתקדמים אז למה אנשים לא עובדים פחות בעצם? שאלה מעניינת לא?
תשובה לשאלה זאת פשוטה - מערכת בה אנו חיים מייצרת תרבות צריכה (אגב התופעה באה במקום תכונה שבדורות קודמים הייתה די נפוצה - צניעות) בעצם אנשים מרווחים יותר כסף ומוצאים עוד יותר כסף על דברים שהם לא היו צריכים בכלל אך המערכת עושה הכול כדי שנבזבז (פרסום, שטיפת מוח מגיל קטן לתכונות כמו תחרות במקום שיתוף, עושר וכ"ו) ונעשה את זה בקלי קלות (הלוואות, משכנתא , קרדיט וכ"ו) סוג של מלכוד 22 - עובדים יותר , מרווחים יותר, צורכים עוד יותר אז צריך לעבוד עוד יותר וכל זה בלופ פלוס שחיקה בעיות בריאות.
ברוכים הבאים לעבדות שנות 2000 - שאלה נשאלת - מה עושים (ואיפה משיגים את הגלולה האדומה) ???
תשובה היא כזאת: עם אנו בעבדות אז צריך לעשות תוכנית מפורטת ומדויקת אחרת לא נצליח לברוח.
המטרה - עצמאות כלכלית. היום אני חושב שיש כלים גם רגילים וגם ירוקים שיכולים לעזור לנו להצליח במטרה זאת.
בשביל משפחתנו החלטנו שאנחנו רוצים לגור בבית פרטי אך אקולוגי ככול האפשר ולהקטין את הצריכה שלנו ככול האפשר ולהגיע לנקודה שאנחנו מגדלים רוב המצרכים שמשפחתנו צורכת (לגדל ירקות ופירות עופות ואולי עז או שניים).
לצורך כך צריך סכום מסוים של כסף (עלות קרקע, בניה של בית, פנלים סולארים וכ"ו) אך זה סכום שניתן להגיע עליו. וכשאני מדבר על דאונשיפטינג אני מדבר על לחיות מסכום קטן ככול האפשר בחודש (עדיין יש את כל המסים וכ"ו) ולהקטין את הזמן המושקע בעבודה.
כיום אנו עושים תוכנית מפורטת של הדרך לסכום הזה.הייתי רוצה לשמוע דעות ורעיונות.
אבישג*
הצטרפות: 10 נובמבר 2006, 00:18

שליחה על ידי אבישג* »

יש למישהו משהו בעד או נגד לומר על לגור בקראוון עם תינוק?
אפשר גם עם שניים ואפילו שלש (אחר כך כדאי לחשוב על בית אחר או פשוט להרחיב את הקראוון - משדרג את החיים ויוצא מאוד זול)
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

שליחה על ידי קוראת* »

היי גרגיר.
בגדדול תמיד נחמד לחסוך וכמה ועד כמה זה עניין אישי.

לי יש בעיה עם הנחת היסוד שלך.
הנחת היסוד שלך טוענת שכולם היו רוצים להיות רוב הזמן בבתיהם, לגדל תבואה, להכין את המזון שלהם, לבנות את ביתם וכו'.

חלק מהקידמה אכן הזיק לנו והזכרת את תרבות הצריכה אבל החלק האחר מבורך. החלק האחר מעניק, במידה ויודעים לאזן - את החירות לבחור מה לעשות ומה לא לעשות בחייך.

בעבר היתה צניעות ברוכה אבל ברובה נבעה מכורח.לא היתה ברירה.
היום יש ברירות.
אני יכולה במקום לשאוב מים ולהתעסק בטיט וטיח, במקום לזרוע בחום, בקוןר או אפילו להיות תקועה (בהרבה מובנים זו תקיעות בלי קשר לחינות ביתי) בבית רוב הזמן - לעשות טריליון דברים אחרים ובזכותם לשלם עבור הדברים שאני פחות אוהבת. גם אם לצורך העניין יישאר לי פחות או ללא רווח.

למשל גם בתוך החינוך הביתי שנעשה מבחירה (וזה חשוב כי יש הרבה שהתגלגלו לזה ) אפילו בחירה לגדל ולאהוב ולטפח את הילדים. כרוכה במטלות רבות לא אהובות. בנקיונות, בישול, למידה וחינוך וההעשרה, הסעות טיפול ועוד. אם תפרק את זה תגלה שהרבה נשים היו שמחות לוותר על חלק מהנל אם רק יכלו (כלכלית למשל).

אז הייתי שמחה לגדל את ילדיי בפשטות בהרבה מובנים ובמובנים אחרים - בשפע רב. הייתי שמחה אם היתה לי מנקה, ורכב תקין ובטיחותי, ומישהי שתבוא ללמד כמה פעמים בשבוע, ותקציב לחוגים, ובייביסיטר לשעת דוחק ועוד. איפה זה נכנס בכל הנושא של פשטות מרצון? זה גרידי לרצות לנשום יותר במהלך היום? או לרצות לפנות זמן לעצמי, לקריאת ספר, להעשלי בתחביב פשוט מרצון אבל על חשבון תשלום למנקה :) ?

אני אסכם בזה שנראה לי שהחלוקה הזו של עושר = בזבוז וראוותנות
לעומת דלות = פשטות מרצון, יעילות והתעלות לא באמת מתקיימים כך במציאות.
אבישג*
הצטרפות: 10 נובמבר 2006, 00:18

שליחה על ידי אבישג* »

קוראת
כמו כל נושא, כל אחד לוקח מה שמתאים לו.
ברור שיש דברים שחשובים לנו ולא נוותר להם, אבל הבעיה עם תרבות המערב שהצריכה בה היא הרבה מעבר למה שהאדם צריך כדי לחיות טוב.
תרבות הקניונים והמותגים היא רק דוגמא אחת.
אני חושבת שחשוב שכל אדם ישב עם עצמו ויחשב מה באמת הוא צריך לגוף ולנפש ויוציא רק על זה, וזה כמובן מאוד משתנה מאדם לאדם, לא להאמין כמה אפשר לחסוך כל (ואז מתפנה זמן לדברים חשובים אחרים כי לא צריך לעבוד כל-כך קשה).
אצלי למשל שמרטפות מדי פעם זה חובה וגם הוצאות על לימודים שלי (שנגמרו סוף סוף לפני שנה), אבל על רכב אני יכולה לוותר ואת עבודות הבית אני אוהבת (בעיקר כי זה הזמן שאני הכי פנויה להקשיב בכיף לילדים שלי ולעצמי).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

Kodi - המון ערוצים מהעולם, סרטים עם תרגום ועוד. נחמד מאוד וחינמי !
שליחת תגובה

חזור אל “חברה”