הגבירה בחום

הגבירה_בחום*
הצטרפות: 30 יוני 2007, 17:29
דף אישי: הדף האישי של הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

שליחה על ידי הגבירה_בחום* »

אני באמת מנסה לחשוב למה אני מחובר באמת, מה אני באמת אוהב אהבה פשוטה ומהלב, וזה יוצא כל כך שטחי (יו, גבר). כדורסל, ספורט, ואני אוהב גם אולרים וכלבים.
קודם כל, מה שטחי בכדורסל, ספורט, אולרים וכלבים?
כלבים (חתולים, סוסים, פילים, קרנפים ושאר משפחת היונקים...) בדרך כלל מעוררים אצלי רגש מיידי וחד בעצמתו של אהבה שלא תמיד אני מצליחה להרגיש כלפי בני אדם.
אני מכירה מקרוב כמה אנשים שהתשוקה שלהם לספורט הופכת אותם לאמוציונאליים ביותר,
והכי אני לא מבינה מה שטחי באולרים? :-)

לפחות אצלי המוזיקה תמיד היתה שם.
מעולם לא כיוונתי אליה (אם להוציא את החלום ושברו של אבא שלי בשנתיים שבהן למדתי לנגן על פסנתר), אבל היא תמיד העירה בי משהו, השפיעה עלי באופן בלתי אמצעי והיתה אמצעי הביטוי הראשון לאובססיה שלי: האזנות חוזרות ונשנות בלופ לשיר מסויים שאהבתי בו בית, או שורה, בעידן הקלטות, הדבקות אינסופיות של הסרט שנקרע וגלגול שלו חזרה אל תוך הקלטת ( במיוחד קלטת אחת שחיה איתי באוסטרליה כשבצד אחד שלה לאונרד כהן ובצד השני רנדי ניומן שהיו בה יותר שטחי הדבקות מסרט (-:), צפיות חוזרות ונשנות בסרטים שעסקו במוזיקה או התשוקה ליצירה (בחופש הגדול של גיל 14 בערך, צפיתי במשך חודשיים יום יום ב"שיער" וב"שורת המקהלה", עד היום אני באופן בלתי רצוני מדקלמת שורות מהם באוטומט).
ואח"כ התאהבתי איתה, והלב שלי נשבר איתה, והתנחמתי בה, וביליתי לילות ארוכים של נדודי שינה איתה (סיפרתי כבר כאן על ההקדשה שהקדיש לי יואב קוטנר בשלוש בלילה בגיל 17) והתפרעתי איתה, ויצאתי איתה למסעות בעולם.
עד היום, לפעמים הביטוי הראשון לרגש שלי עוד לפני המילים או אפילו השם שלו, הוא שיר, בעקבותיו אני מבינה מה אני מרגישה.
כן, זה משהו שתמיד היה שם. אבל אני תוהה, האם לכולם יש משהו כזה שמטלטל אותם ככה? האם לכולם חייב להיות? ואם יש, האם זה חייב להתבטא בעוצמות האלה או שיכול להיות חשוב ועמוק גם בלי הדרמה שאני חווה...?
יו גבר, תודה על המילים מעוררות המחשבה :-)
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

תראו מה מה זה,
גמרתי לומר כאן את דברי, והלכתי אל הסלון לשעה קלה של בהיה לפני השיעור הבא שלי.
פתחתי את הטלביזיה (על הערוץ היחיד שהיא מכוונת עליו, אם יש בו משהו מעניין רואים, אם אין מכבים :-)) ועל מה אני נופלת?
על הפרק של גיבורי תרבות עם יוני רכטר (פרק שטרם ראיתי ושמור אצלי מוקלט וממתין להזדמנות הנכונה), בדיוק כשהוא מסביר מה זה מבחינתו לעבוד עם מישהו.
הוא סיפר שבעצם עבורו לעבוד עם זמר או זמרת זו התאהבות: הוא התאהב ביודית, התאהב בגידי גוב, התאהב בעלי מוהר ובעצם כל מי היוצרים שעבדו איתו הם אנשים שאיתם מבחינתו הוא עשה את מעשה האהבה - היא המוזיקה.
ולשמוע את זה ככה, מיד אחרי ההרהורים הרטרוספקטיביים שלי על המשיכה למוזיקה היה ממש בבחינת aha experience - מוזיקה שאני אוהבת פשוט לוחצת אצלי על הכפתור של האהבה. @}
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי סגו_לה* »

גבירתי,את ממש מתארת את הצורה בה המוסיקה והיצירה עוברת ועברה גם בי.
מודה שיש לנו לפעמים בחירות מוסיקאליות שונות,שאני מאמינה שקשורות גם בנטיית הלב וגם תוצר של סביבה תרבותית וחברתית,אני למשל כמעט לא נחשפתי למוסיקה לועזית והייתה בי אהבה גדולה לשירה עברית.עם השנים גיליתי גם יוצרים שונים דוברי שפות אחרות,עדיין אני ננגעת יותר מטקסט שאני מבינה ומחוברת לתכנו .
אנחנו למשל משוגעים על אדל (21) וגילינו בשמחה אתzaz ,ולמרות שאני לא מבינה אף מילה אני מאמינה לה ומתענגת על הקול הגרוני שלה
.http://m.youtube.com/watch?feature=fvwrel&v=c137NcuHsfw
הנה,נכון שהיא מדהימה?
לימונדה*
הצטרפות: 06 דצמבר 2004, 20:11

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

ואני למשל ממש לא גדלתי על מוסיקה ישראלית ועד היום מוצאת ממש מעט דברים שאני אוהבת. פורטיס. נושאי המגבעת (שמייצגים בשבילי את השורשים הירושלמים). בטח יש עוד קצת, אבל מעט מהם מעוררים את אותם הרגשות של מוסיקה שגדלתי עליה- דילן, בואי, לאונרד כהן, הסטונס, הביטלס, דייר סטרייטס, פרינס, ביץ' בויז, ניל יאנג וזה רק ההתחלה...אחר כל הגיעו ה"נפילה" (the fall), ג'וי דויז'ן, מינימל קומפקט, נינה האגן, והרבה מוסיקה אלקטרונית. טכנו (מוסיקה תעשייתית קראו לזה אז). אני זוכרת את עצמי לומדת לבגרויות עם אוזניות ומוסיקה מחרישת אוזניים (psycic tv) דיויד בירן עם התקליט המרגש my life in the bushes of ghosts. וכל זה היה הקדמה בכלל לפיקסיז ששינו את עולמי, הרעידו אותו והיוו פס קול לחיים שלי.
מיכל ניב היתה הגורו שלי ודרכה גיליתי עולמות.
בשנות התיכון עבדתי בשתי עבודות (אחרי בית ספר בחנות צילום ובסופי שבוע בבר היחיד שהיה פתוח בשבת) וכל כסף שחסכתי תורגם לויניל- אני זוכרת איך היתי דוהרת לחנות התקליטים (בית התקליט) ויושבת שעות ומקשיבה. ואז הגיעו ההופעות...בהתחלה התגנבויות לבריכת הסולטן ואחר כך נסיעה לתל אביב באוטובוס מלווה בפחד לפספס את האוטובוס האחרון הביתה...

בשנים האחרונות (מאז שיש ילדים) המוסיקה הרבה פחות דומיננטית בחיי. תקליטי הויניל מעלים אבק במחסן של ההורים. כל הספריה שלי נמצאת בקובץ במחשב וקצת איבדתי סבלנות ועינין. פתאום כלום לא ממש מרגש אותי. מצליחה רק לשמוע רדיו עם מוסיקת עולם- קובאני, איטלקי, ספרדי, אתיופי.
לפעמים נדמה לי שהילדים שלי גדלים עם הרבה פחות מוסיקה ממני....וזה קצת עצוב.
הם בעיקר שומעים להיטים תורניים ברדיו- הרבה אדל (שלא עושה לי את זה), ראפרים צרפתיים ריאנה וכל שאר הג'אנק שרץ שם.
נו מילא...הם יצטרכו לגלות בעצמם לעצמם- ואולי זה עצם העינין.
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

_פורטיס. נושאי המגבעת (שמייצגים בשבילי את השורשים הירושלמים). בטח יש עוד קצת, אבל מעט מהם מעוררים את אותם הרגשות של מוסיקה שגדלתי עליה- דילן, בואי, לאונרד כהן, הסטונס, הביטלס, דייר סטרייטס, פרינס, ביץ' בויז, ניל יאנג וזה רק ההתחלה...אחר כל הגיעו ה"נפילה" (the fall), ג'וי דויז'ן, מינימל קומפקט, נינה האגן, והרבה מוסיקה אלקטרונית. טכנו (מוסיקה תעשייתית קראו לזה אז). אני זוכרת את עצמי לומדת לבגרויות עם אוזניות ומוסיקה מחרישת אוזניים (psycic tv) דיויד בירן עם התקליט המרגש my life in the bushes of ghosts. וכל זה היה הקדמה בכלל לפיקסיז ששינו את עולמי, הרעידו אותו והיוו פס קול לחיים שלי.
מיכל ניב היתה הגורו שלי ודרכה גיליתי עולמות._
למונייד מותק, נשמע שעברנו כמעט את אותו המסלול למעט מוזיקת הטכנו שמעולם לא עשתה לי את זה הכי אלקטרוני שהגעתי היה ווילאם אורביט ולפט פילד שהיו ממש אבות אבותיה של המוזיקה הזאת.
אצלי אחרי ג'וי דיוויז'ן באו ניו אורדר והסמית'ס וגם אצלי הפיקסיז שינו את עולמי וחילקו אותו ללפני ואחרי.
גם אני עכשיו, בלי ילדים אבל פחות בצד ההיסטרי של המוזיקה, הדברים שאני בוחרת לשמוע יהיו פחות רועשים למעט כשאני נתקלת פתאום ברעש טוב ונסחפת אליו.
פחות שומעת אלבומים שלמים בזה אחר זה, ומכירה דברים חדשים בתחנות רדיו מסויימות וברשת.
הנה מישהי שגיליתי לא מזמן.
נו מילא...הם יצטרכו לגלות בעצמם לעצמם- ואולי זה עצם העינין.
פה קבור הכלב @}
ב_עילום*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 16:36

הגבירה בחום

שליחה על ידי ב_עילום* »

הכי עושה לי את זה

השנה- 1976 כיתה ט' סלואוווו עם הכי חתיך הכי אהוב הכי קרוב.

יהי זיכרו ברוך :-(
לימונדה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

אצלי אחרי ג'וי דיוויז'ן באו ניו אורדר והסמית'ס ברור....בטח התפלקו לי עוד כמה. ואיזה כיף לגלות מישהי שעברה אותו מסלול....
ואגב ריקודי סלאוו. יש לי סיפור מצחיק. בכתה ח' הגיע ילד חדש לחטיבה בירושלים, גולש מחיפה. היה לו שם שממש מתחשק לי להסגיר מרב החד פעמיות שלו, אבל נשמור על דיסקרטיות (בעידן הגוגל). בכל מקרה הילד הזה ניראה יותר כמו בחור גמלוני בן עשרים. מה שנקרא "מפותח". הבנים (הננסיים) פחדו ממנו רצח והריצו סיפורים שהוא שכב בחיפה עם 97 בתולות- או משהו בסגנון. בעקבות הסיפורים שרצו עליו קצת התרגשנו והרבה פחדנו. הילד הזה היה בישן רצח. בכל מקרה היתה איזושהי מסיבת כיתה עם ריקודי סלאוו והוא ניגש אלי כולו אדום וסמוק והזמין אותי לרקוד. רעדתי מפחד. לא ידעתי מה לעשות (אפשר להכנס להריון מזה?!). בלית ברירה הסכמתי. נדמה לי שהשיר היה i'm never gonna dance agin. בכל מקרה, הסלאוו התחיל ופתאום אני מרגישה במשהו...מתקשח. משהו עמד שם באויר בינינו. וזה לא היה אקדח. אני הרגשתי ב"משהו" וקפצתי כנשוכה, מרב בהלה הורדתי למסכן סטירה מצלצת וצעקתי "מה אתה חושב לעצמך? חצוף! פה זה לא חיפה" D-: אחר כך התגלה לי כי הבחור כמובן היה בתול ו-97 הבתולות היה מיתוס ירושלמי. מקוה שהטראומה לא הרסה לו את החיים P-:
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

סגולה, יפה הקול החרוך של זאז.
בעילום, אפשר להבין איך כל הקונסטלציה (השיר + הזיכרון המתוק + הסוף העצוב) הכי עושה לך את זה :-(
למונייד, גדול! פה זה לא חיפה! זה משפט מחץ.
שבע_יהלום*
הצטרפות: 22 נובמבר 2006, 20:55
דף אישי: הדף האישי של שבע_יהלום*

הגבירה בחום

שליחה על ידי שבע_יהלום* »

אני יכולה לכתוב על קצה המחט את קורות האהבה של המוסיקה בחיי ובכל זאת אכתוב מחר בפירוט הראוי.
פלוני- שיחקת אותה יא גבר.

אנד נאו פור סאמטינג קומפליטלי דיפרנט (אגב תחנות תרבות מהותיות, מונטי פייתון)-עוברת לכתוב קצת בדף שלי.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הגבירה בחום

שליחה על ידי פלונית* »

מבקרת תמידית שלא פוצה פה נכנסת להגיד שלום
ולהמליץ על פנדורה "http://www.pandora.com/"
מקישים זמר או זמרת אהובים וזה מקשר לאומנים שונים שיש להם את אותו סגנון.
מקווה שתהנו.
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

אהלן פלונית, ברוכה הבאה, כיף שהפצעת ופצית פה. ותודה על ההמלצה! :-)
אני מרגישה עכשיו כמו דן בן אמוץ שדיבר עליו ועל חמשת קוראיו.
יתכן שבאמת חוץ ממני ומאיתנו, קוראים כאן עוד כמה אנשים... ספורים... :-)
ברוכים וברוכות הבאים והבאות, כיף לפגוש את הרעיונות והמחשבות שלכם. @}
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי מי_מה* »

גבירתי,את ממש מתארת את הצורה בה המוסיקה והיצירה עוברת ועברה גם בי.
zaz ממכרת בעיני, לא פחות ואני חבה את ההכרות איתה לקרוטונית בכלל...
למונייד, גדול! פה זה לא חיפה! זה משפט מחץ
מחמת עייפות גדולה, יום רביעי, יו קנואו, אני מסתפקת בקריאה וציטוט ומוסיפה חיבוק
לימונדה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

גבירצי....(())
מתגעגעת אליך...מתחת למילים מתנוסס לו הצהוב שאומר ש: מילים טובות מסלקות עננים שחורים
ואני מוסיפה שלפעמים גם אוכל טוב או שיר
הנה לך אחד ממני ב|L|
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הגבירה בחום

שליחה על ידי פלונית* »

פלונית חזרה
תודה על הקבלה החמה
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

ב- 21 לאוגוסט היתה לנו שיחה עם מנהל המחלקה שבה אמא שלי קיבלה את הטיפולים.
קבענו אותה כדי להתעודד ולשמוע ממנו על תרופות אחרות שיכולות לעזור מאחר והתרופות שקיבלה הרסו אותה מכל בחינה.
בדיעבד השיחה הזאת היתה זריקת רעל קטלנית עבורה, מאחר והפרופסור בעל השם, הצליח לומר לה ברגישות המיוחדת לאנשים בעמדות מפתח שפתחו כהות חושים, שבעצם, אין להם ממש מה להציע לה יותר.
אמא שלי יצאה מהשיחה והודיעה לנו שהספירה לאחור התחילה.

באותו השבוע התפרסמה בחדשות כתבתה של רינה מצליח אודות הטיפול החדשני והטבעי שעצר את הסרטן אצל רון נחמן וענת גוב.
שניהם היו במצב מתקדם עם המחלה וענת גוב בציניות הכובשת שלה, אמרה שהיו לה כבר הסדרי הוספיס ולוויה ושהטיפול פשוט קלקל לה את התכניות מכיוון שהמחלה שלה נעצרה ואף על סף היעלמות.
מעודדים ומלאי השתאות נרשמנו גם אנחנו לתכנית ואמא שלי התחילה לקחת את הטיפול האינטנסיבי בליווי צמוד ומסור של נטורופתית תומכת.
אחרי 3 שבועות בלבד של לקיחת התרופה, מבחינה קלינית המדדים הסרטניים החלו לרדת (אחרי שנה של עליה רציפה), אבל את אמא שלי זה לא הרשים.
היא לא רצתה יותר להיות.

שבועות הסתובבנו בתחושת החמצה שאם רק היתה נרתמת נפשית לטיפול הוא היה עוזר לה כמו שעזר לרבים אחרים שכן מצבה הקליני לא היה חמור כ"כ.
אני לא צריכה להכביר במילים כדי לתאר לכם מה מותה של ענת גוב עורר בי.
נזכרת בעצב ובבושה ברגעים בהם אמא שלי פונה אלינו ביאושה ואומרת: באמת, אתם אנשים הגיוניים, אתם לא רואים שכל זה לא עוזר לי?

אתמול, עשר דקות אחרי שיחה עם אבא שלי, הוא התקשר שוב. הוא שכח לציין שענת גוב נפטרה וזה "ישב לו בבטן" יומיים.
מה שבעצם היה לו חשוב לומר הוא: שאנחנו האמנו וראינו בענת דוגמה להצלחה בעוד הוא חשב כל הזמן שהכל שטויות במיץ עגבניות, מה שאומר שאנחנו טעינו והוא צדק.
(נעזוב את זה שהוא הספיק לשכוח שהוא היה מוכן לעשות הכל כדי לתת תקווה לחייה) נכון שזה דבר שחשוב לומר?
נטע_ק*
הצטרפות: 17 אוקטובר 2009, 19:45
דף אישי: הדף האישי של נטע_ק*

הגבירה בחום

שליחה על ידי נטע_ק* »

(())
שבע_יהלום*

הגבירה בחום

אנחה גדולה. של כאב מסוגים שונים. של חמלה.
מחבקת אותך כל הדרך אהובה.
אמא_של_טוסיק_דבש*
הצטרפות: 15 אפריל 2011, 21:00
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_טוסיק_דבש*

הגבירה בחום

שליחה על ידי אמא_של_טוסיק_דבש* »

נזכרת בעצב ובבושה
תזכרי את הנתינה המדהימה שלך, לאורך תקופה ארוכה. נתינה, שכל כולה, לפרטיה הרבים, היתה אהבה.
אהבה היא לעולם חסד. השחרור קורה עכשיו.

מקוה שלאבא ולך יהיה קל יותר ביחד, וגם לחוד.
חיבוק גדול.
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

הגבירה בחום

שליחה על ידי קן_לציפור* »

עצוב... עצוב שחשוב לו להיות צודק. אבל אולי זו דרכו קצת להרגיש שהיה מכוון לאימא שלך בתקופה ההיא גם אם לא אמר את זה...
עדיף להיות חכם מאשר צודק אמרו צדיקנו, לא?
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

הגבירה בחום

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

אני מקווה רק שאת זוכרת אחרי הכל אחרי הבושה והעצב והכעס לקבל את עצמך באהבה ובחמלה וזוכרת שאין פיספוס אין טעות אין אי דיוק בעולם הזה.
הלמידה היא רק קדימה, והכל באהבה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הגבירה בחום

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מה שעדינה אמרה בדיוק
חיבוק
פליי
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

אני לא צריכה להכביר במילים כדי לתאר לכם מה מותה של ענת גוב עורר בי.

בתור בת של מלכת רגשי האשם, אני יכולה מאוד להבין. גם לי הייתה מתהפכת הבטן...., ברור שגם לאבא שלך מתהפכת הבטן..
אבל באמת עשיתם את כל מה שיכולתם לעשות. כל כך רצית אותה עוד, או לפחות עוד קצת... מי יכול לבוא אלייך בטענות? מה את חושבת? שהיא בתור אמא שלך לא הבינה את זה? אני בטוחה שלפחות בשלבים המוקדמים ואפילו גם במאוחרים היא נשארה בתפיסתה אמא שלך וידעה בדיוק איזו סערה מתחוללת בתוכך.
כל הסיטואציה שאת מתארת כל כך אנושית ומובנת.
((-)) (())
ב_עילום*

הגבירה בחום

שליחה על ידי ב_עילום* »

((-)) ((-))
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

ולפחות אולי יש בזה קצת נחמה, שאמא שלך לא וויתרה אלא באמת המחלה הכריעה אותה?
ציפורי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2004, 22:25

הגבירה בחום

שליחה על ידי ציפורי* »

שולחת לך חיבוק חם.
אני מאמינה שכל מה שאת עוברת - כולל חרטה ואשמה וכל מה שעולה ועוד יעלה- הכל כל כך טבעי, הכל חלק מהתהליך. וטוב שאת נותנת לעצמך לחוות את זה, וטוב שאת כותבת על זה.
לימונדה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

מסכימה עם ציפורי ש:
אני מאמינה שכל מה שאת עוברת - כולל חרטה ואשמה וכל מה שעולה ועוד יעלה- הכל כל כך טבעי, הכל חלק מהתהליך. וטוב שאת נותנת לעצמך לחוות את זה, וטוב שאת כותבת על זה.
חיבוק גדול ומחמם גבירה אהובה שכמותך (())
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

יקירותיי,
אני זוכרת היטב את האהבה והמסירות, כל אלה לא נשכחו.
אולי בושה היא לא המילה המתאימה, אבל לא ממש מוצאת מילה אחרת מדויקת.
אולי יותר מבוכה בעקבות הנחישות שלנו מול אמא שלי של מה שנכון ולא נכון לה לדעתנו, ההחלטיות ושיחות המוטיבציה האינסופיות לגבי מה היא צריכה לעשות.
נראה לי שבסוף בסוף, היא כבר פשוט ויתרה על הסיכוי שנבין אותה, ויתרה עלינו והסתגרה בעולמה ההולך ודועך.
אני בטוחה שלפחות בשלבים המוקדמים ואפילו גם במאוחרים היא נשארה בתפיסתה אמא שלך וידעה בדיוק איזו סערה מתחוללת בתוכך.
היא ידעה את זה בראש, ובשיחות בינינו כמובן שהבינה שכל זה הוא אהבה ומסירות טהורות אבל בסוף כבר לא יכלה יותר להיאחז בזה, היא היתה בדרכה הברורה למקום אחר וידעה שאין שום דרך לשכנע אותנו בזה.
המשפט שאמרה לי יומיים לי מותה היה מאוד סימבולי למקום שהיתה בו. כשישבנו על אחת המיטות במסדרון בבי"ח שאלתי אותה אם היא זוכרת שהיא האמל'ה שלי, היא הסתכלה ישירות אל תוך עיני, ואמרה: מותק, אני כבר לא זוכרת שומדבר יותר.

ולגבי אבא שלי, גם שם הכל מעורבב יחד: רגשות של חמלה וכעס, מיאוס ועצב עליו, ועצב עלי שדואגת לו מתוך תחושת מחויבות ואחריות ולא מתוך רצון אמיתי להיות אתו.
מכיוון שבערב הוא שוכח דברים שאמר בבוקר או לפני רבע שעה, אין טעם כבר לדבר אתו או להוכיח או להגיד את שעל לבי, במקום זה אני מתנתקת רגשית ומצמצמת את תגובותיי למינימום ואז נעצבת על זה, ואז מקבלת את זה - עד הפעם הבאה.

תודה חברות יקרות על נוכחותכן ועל מי שאתן. @}
עדינה_ניפו*

הגבירה בחום

נראה לי שבסוף בסוף, היא כבר פשוט ויתרה על הסיכוי שנבין אותה, ויתרה עלינו והסתגרה בעולמה ההולך ודועך.
יכול להיות אבל יכול להיות שזאת פרשנות שלך ושמה שהיא חוותה היה משהו אחר לגמרי. לעולם לא נדע ולא נוכל להבין את הימים האחרונים האילו.
כך לפחות אני בוחרת להאמין במבט לאחור.
אני כעסתי על אמא שלי על הבחירה שלה להסתגר ולהפסיק לתקשר איתנו.
חשבתי שמה שנראה היה לי מבחוץ כחרדה איומה שלה נבע מחוסר המוכנות שלה לתקשר איתנו ולדבר איתנו ולספר לנו מה קורה לה בפנים, מה היא מרגישה.
יום אחד אמרתי לה את זה.
ועם המבט הריק שלה שלא הסתכל לי בעיניים פעם אחת בשלושת השבועות שהייתי שם היא אמרה לי "All I know is I'm doing the best I can"

צריך זמן לעבד את כל זה.
שבע_יהלום*

הגבירה בחום

גבירה שלי
מאחלת לך ממעמקיי לבי, אהבתי, זכרוני וניסיוני,
לחמול לחמול לחמול, ראשית כל עליך.
כל מילה שכתבו לך כאן הנשים היקרות.
שולחת חיבוק גדול וחומל והלוואי שהיה במציאות הרגע.
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי מי_מה* »

המוות של ענת גוב הרעיד הרבה אנשים, גם אותי. לא יודעת למה אבל למקרא הדברים שלך עלה לי ציטוט של ג'ון לנון , שיום השנה להירצחו חל בשבת האחרונה. מכיון שעלה מעצמו, אני חשה צורך לשתף. הוא דיבר על מותו ואמר זה פשוט יהיה לעזוב מכונית אחת ולהיכנס למכונית אחרת ולנסוע.
מקווה שהם כולם שם, מגיעים עם המכוניות שלהם למקום שכולו טוב.
אמא_של_טוסיק_דבש*

הגבירה בחום

גמני מאמינה שכל מה שאת עוברת - כולל חרטה ואשמה וכל מה שעולה ועוד יעלה- הכל כל כך טבעי, הכל חלק מהתהליך. וטוב שאת נותנת לעצמך לחוות את זה, וטוב שאת כותבת על זה.
כולל כל מה שהיטבת לתאר, ביחס לאבא.
חיבוק.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הגבירה בחום

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה שבעצם היה לו חשוב לומר הוא: שאנחנו האמנו וראינו בענת דוגמה להצלחה בעוד הוא חשב כל הזמן שהכל שטויות במיץ עגבניות, מה שאומר שאנחנו טעינו והוא צדק
תראי, כמו שתיארת אותו כל חייך, ככה הוא גם היום. זו אישיות כזאת. הוא מי שהוא, כמו שהוא, זה מה יש...

לגבי ענת גוב:
יש אנשים כאלה, שבשבילם הסרטן הוא למעשה גזר דין מוות, לא משנה מה. זו המשמעות הרגשית שלו בשבילם. יתרה מכך: מדברים שהיא אמרה בכל מיני ראיונות, אני חייבת לומר שהתחושה שלי היתה שהיא הזמינה את זה לעצמה. יש אנשים שלא טוב להם עם אופן ההתנהלות שלהם, והם למשל מבינים שכל דבר בחיים הוא בחירה שלהם, שבוחרים. שמחליטים. שמשנים. שמשנים דפוסי התנהגות.
ויש אנשים שמרגישים שהחיים הם סבל, ולא יודעים שזו בחירה. לא חושבים או לא מאמינים שאפשר לבחור אחרת. המוצא היחיד בשבילם מחיים של סבל - הוא המוות.
ולכן הם מזמינים לעצמם את המוות.
בכל מיני צורות.
האם אנחנו יכולים לחיות את החיים במקומם?
האם אנחנו יכולים לבחור את הבחירות שלהם במקומם?
האם אנחנו יכולים לעשות שינויים במקומם?
האם אנחנו יכולים לבטל את הזמנת המחלה או המוות שלהם במקומם?

מגוחך, נלעג ומרושע באופן עמוק לדעתי להתייחס לדברים האלה כאילו מדובר באיזו "אמת" אבסולוטית. הטיפול הטוב והמוצלח ביותר לא יכול להכריח אדם שרוצה למות להישאר בחיים. יכול לעכב אותו קצת. יכול לקלקל לו קצת. כמו שענת גוב אמרה. זה קלקל לה. אבל אל דאגה. היא כבר מצאה את הדרך שלה לתקן את הקלקול. אין לזה שום קשר לשיטה.

את אומרת את זה בעצמך:
_אחרי 3 שבועות בלבד של לקיחת התרופה, מבחינה קלינית המדדים הסרטניים החלו לרדת (אחרי שנה של עליה רציפה), אבל את אמא שלי זה לא הרשים.
היא לא רצתה יותר להיות_
היא בחרה.
למרות השיטה.
ואולי היא בחרה את מה שהרופא ירום הודו אמר. כי לרופא היא האמינה וזהו. את זה היא שאפה לריאות.
או לא. אולי הגיע הזמן שלה והיא לא רצתה "להירתם לשיטה".
ואיך אפשר להכריח מישהו?

שבועות הסתובבנו בתחושת החמצה שאם רק היתה נרתמת נפשית לטיפול הוא היה עוזר לה
המקום הלא נכון הוא לא המקום שבו האמנתם שהטיפול האלטרנטיבי נותן סיכוי.
בזה דווקא ברור שצדקתם. מבחינה קלינית המדדים הסרטניים החלו לרדת.
זו הטעות של אבא שלך (נהיה נדיבים ונקרא להתנהגות שלו, למחשבות שלו ולדיבורים שלו "טעות").

המקום הלא נכון הוא המקום שבו טיפחתם תחושת החמצה על משהו שאיננו שלכן. אין לכן זכות בו. אין לכן זכות להתערב בו. זו הטריטוריה האוטונומית היחידה של האדם: לבחור בחיים או במוות. אין זכות להתערב שם. אין זכות לדרוך בקודש הקודשים הזה. שם יש רק מקום לתמוך: אם האדם נרתם לחיים, אז לתמוך בו בכל הלב ולא לייאש אותו בדברי נבלה ("אין לך סיכוי, הטיפול הזה אידיוטי").
ואם האדם נרתם למוות, אז למרות כל הצער והכאב האנוכי והאישי - לתמוך גם שם.
לתמוך.
כי זו האהבה היחידה שיש.
כי להתנגד, זה מתיש ומעייף לא רק אתכן אלא גם את מי שבחרה את מותה והיא רוצה ללכת אליו בשלווה ולא כשכולם אוחזים בה בכוח ומנסים לכפות עליה חיים-לא-חיים.

עינבל ויסמן כתבה לאחרונה רשימה לעלון באופן טבעי, לשחרר את סבתא .
אני מרגישה שמה שהיא כתבה כל כך מתאים!
קראת?
חני_בונה*
הצטרפות: 05 פברואר 2005, 19:09
דף אישי: הדף האישי של חני_בונה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי חני_בונה* »

בכתבה שלה אומרת ענת גוב שלא עצוב לה על עצמה אלא על הנשארים.
לך ולאבא שלך, לכל אחד מכם יש את הדרך שלו שבה הוא עצוב.
אהבה
{@
לימונדה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

כבר כמה ימים שאני מוצאת את עצמי, בזמנים שונים, באה לפה לכתוב לך. ואז מוחקת. הכתיבה מסתרבלת לי. המילים לא מעבירות קצה ממה שאני מרגישה.
היום ישבתי וכתבתי ומחקתי, ועכשיו אני באה לפה, ומגלה שבשמת כתבה בערך את כל מה שניסיתי לכתוב בניסוחים מקרטעים (בשמת באמת מזל שהמציאו אותך (-: )

אז ככה, כבר הרבה זמן שאני קוראת בין השורות שלך שאמא שלך כבר ויתרה או אולי עשתה את הבחירה שהיא כבר לא רוצה לחיות. ועם כל הכאב שלך בתור הילדה שלה, שאותו אני מבינה בכל אברי, יש משהו בלהבין שזאת למעשה היתה בחירה שלה. ושבמצב כזה לא משנה כמה אהבה, יוגה, טיפולים, תרופות פלא ינתנו זה עדיין לא מספיק חזק כשהרצון לחיות כבר נעדר. או כמו שניסחה את זה בשמת: הטיפול הטוב והמוצלח ביותר לא יכול להכריח אדם שרוצה למות להישאר בחיים.
רק שתדעי שאני איתך במחשבות כל הזמן
(())
עדינה_ניפו*

הגבירה בחום

בחירה
אני רוצה להביא כאן אפשרות אחרת או דרך הסתכלות אחרת.
אני לא בטוחה שאנחנו "בוחרים" את המוות או את המחלה.
יש משהו מתנשא בלומר לאדם אחר "אתה בחרת לחלות" או "אתה בוחר למות"
ואם זאת בחירה שלנו אז אני חושבת שאנחנו לא מבינים את קצה קצהו של המושג בחירה. לדעתי היא רחבה בהרבה מאיך שאנחנו תופסים אותה.
אולי הבחירה כבר נעשית לפני שאנחנו מגיעים לעולם הזה ו"הבחירה" היחידה שיש לנו היא כיצד אנחנו חיים את החיים שכבר "בחרנו"...? ושוב אני חושבת שהמילה "בחירה" כאן היא מצומצמת מאד וקשה לנו כבן אדם לתפוס את המשמעות של בחירה.

השליטה לדעתי האישית מנסיוני היא לא בידיים שלנו ואנחנו שוגים ועושים לעצמינו אוול אם אנחנו חושבים שאנחנו המסבבים.
זה מתכון מצוין לרגשי אשם.

אני מרגישה שאני פה בכדי לחוות את החיים ובתוך זה נכלל המוות, המחלה, הכאב ואף אחד מן הדברים שמיניתי איננו שלילי, הוא בסך הכל מה שהוא - החיים עצמם.
איך אנחנו חווים את הדבר הזה שנקרא חיים? זאת השאלה, כאן יש אפשרות לבחור.

אפשר לראות את המחלה או את המוות כאהבה או כדבר שלילי איום ומזעזע.
אני רחוקה מלחוות את הסרטן כאהבה לצערי אבל לשם אני שואפת.
בשמת_א*

הגבירה בחום

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני רואה את זה כל כך הפוך!
לדעתי, יש משהו מתנשא בלומר לאדם אחר "אתה חייב לחיות" או "אין סיכוי להבריא בדרך שלך".
לעומת זאת, יש לקבל את הבחירה של אדם אחר לחלות או למות. להשלים עם זה, לכבד את זה, לקבל את זה, לקבל את הזכות שיש לאדם אחר לבחור לו את חייו, במודע או שלא במודע. אבל בוודאי כשהאדם אומר בגלוי "תניחו לי למות".

_השליטה לדעתי האישית מנסיוני היא לא בידיים שלנו ואנחנו שוגים ועושים לעצמינו עוול אם אנחנו חושבים שאנחנו המסבבים.
זה מתכון מצוין לרגשי אשם_
שוב אני רואה את זה הפוך לחלוטין. אולי בהקשר של הדף אחריות או אשמה. החיפוש אחרי ה"שליטה" או ה"אשמה" הוא כיוון לא פורה לדעתי. בשביל מה ללכת לשם. זה כל כך לא רלבנטי. אני יודעת שאנחנו עושים את זה, אבל לפחות שנדע שאנחנו בדרך ללא מוצא, שסתם נתקענו שם בבוץ.

אני לא רואה את הסרטן כאהבה.
אני רואה אותו כקלקול שמתחולל בגוף עקב טיפול לא מיטבי שלנו בגוף שלנו. תאים סרטניים נוצרים כל הזמן. אנחנו יכולים לעודד אותם (למשל, ע"י העדר פעילות גופנית, ע"י אכילת סוכרים ודגנים, ע"י חשיפה מרובה לרעלים כמו פלסטיקים, חומרי הדברה, קוסמטיקה וכימיקלים אחרים) ואנחנו יכולים להפריע להם לשגשג (למשל ע"י פעילות גופנית קבועה, ע"י תזונה מלאה ירקות ופירות חיים, ובמיוחד שום ובצל, וע"י הפחתת כמה שיותר רעלים מחיינו - אם ע"י החלפת הפלסטיק בבית בעץ, זכוכית ונירוסטה, אם ע"י המנעות מחומרי הדברה וכן הלאה). ואם זה סרטן השד, אז אחד מגורמי המניעה הכי חזקים הוא ההנקה. או יותר נכון: אחד מגורמי הסיכון הגדולים ביותר לסרטן השד הוא אי-הנקה. זה לא עונש מאלוהים וזה לא משהו מסתורי וערטילאי. היום יודעים הרבה על המנגנונים שיוצרים סרטן בגוף ועל הרגלי החיים שמעודדים סרטן לעומת הרגלי החיים שלא מאפשרים לו להתפתח. זו לא תורה מסיני.
יחד איתם יש גם מנגנונים רגשיים שמעודדים שגשוג של סרטן: לדוגמא, טיפוח טינה, מחשבות נקמניות, קורבניות ותחושות של חוסר אונים. הקורבניות יכולה להיות גם אמתית לגמרי: נשים שנשואות לגברים שמתעללים בהם (סימני התעללות בזוגיות) נמצאות בסיכון מוגבר פי כמה וכמה ללקות בסרטן. זה לא נדמה להן שהן קורבנות - הן אכן קורבנות. הבעיה במקרים כאלה יותר רחבה: אשה כזאת לא יכולה להמשיך לחיות בתוך מסכת התעללות ולספר לעצמה שהיא חיה בגן עדן. היא צריכה לצאת משם. אבל בשביל להיחלץ משם צריך כוחות. ואחרי כמה שנים של רמיסה, קשה לגייס את הכוחות האלה.
מה יש פה שקשור ל"שליטה"? מה יש פה שקשור ל"רגשי אשמה"?
אני מעדיפה במקום לדבר על שליטה ועל אשמה, לדבר על בחירה. לדבר על רצון. מה אנחנו רוצות למען עצמנו? מה אנחנו בוחרות?
וכשמדובר באחרים - לדבר על כבוד. איך לכבד את הזולת. לכבד את הבחירה שלו.
לפעמים, הבחירה לא ברורה אפילו לאדם עצמו. במקרה כזה, צריך הרבה עדינות והקשבה כדי לעזור לאדם להבין בעצמו מה הבחירה שלו. או אפילו להבין, שיש לו בחירה.
לא מעט אנשים שהחלימו מסרטן מספרים על הרגע שבו הבינו, שיש להם בחירה. והחליטו לבחור לעצמם חיים אחרים! אפילו חלק מהם אומרים, שזה בזכות הסרטן, שהכריח אותם להבין מה סדר העדיפויות שלהם בחיים. מול המוות, הם אמרו: אני לא מוכן יותר לעשות דברים שאני לא רוצה! נותרו לי חודשיים לחיות ואני אחיה אותם כמו שאני רוצה!
כעבור עשר שנים הבנאדם שנתנו לו חודשיים לחיות - חי ושמח ובריא ומאושר. מפני שבזכות הסרטן הוא נתן לעצמו רשות לחיות את החיים שלו ולא את הציפיות של האחרים.
האם יש מקום לרגשי אשמה שהוא לא עשה את זה קודם?
הרי אולי, לו היה חי כך מלכתחילה, לא היה לוקה בסרטן.
אז מה?
אילו לסבתא היו גלגלים...
מה זה קשור ל"לא בידיים שלנו"? יש דברים שאינם בידיים שלנו. לפעמים אדם מגלה את הסרטן מאוחר מדי. הוא אמנם שינה את החיים והתחיל להחלים אבל זה היה מאוחר מדי. הסרטן כבר מתקדם מדי. אז מה? זה אומר שאף פעם אין לאף אחד זכות או אפשרות לבחור אחרת? או להציל את עצמו? זה כבר מגמד ומקפד כל סיכוי חיובי?
אולי אני פשוט אדם אופטימי ואני מעדיפה להתמקד במה שאפשר לעשות במקום במה שלא באפשרותנו לעשות, אבל גם זו גישה לחיים.
בגישה שלי, אין מקום לרגשי אשמה.
יש לגלות חמלה, אמפתיה והבנה אליהם כשהם צצים. גדלנו עם זה, קשה להתפטר מזה לגמרי. אבל בגדול, בעיקרון? אין להם מקום. אין בהם שום טעם. הם מיותרים. הם יופיעו כי הם אצלנו מתוך הרגל מהילדות. הם לא צריכים הרבה בשביל לפרוח, כמו עשבים שוטים. זה לא אומר שאנחנו רוצים או צריכים אותם בחיים.
עדינה_ניפו*

הגבירה בחום

אני מבינה אותך בשמת. עדיין חושבת שהכל זה השארות ונסיונות להבין את מה שלא ניתן להבין אחרי הכל
.
מאמינה שכל דרך היא מדוייקת
מה זה קשור ל"לא בידיים שלנו"? יש דברים שאינם בידיים שלנו. לפעמים אדם מגלה את הסרטן מאוחר מדי. הוא אמנם שינה את החיים והתחיל להחלים אבל זה היה מאוחר מדי. הסרטן כבר מתקדם מדי. אז מה? זה אומר שאף פעם אין לאף אחד זכות או אפשרות לבחור אחרת? או להציל את עצמו? זה כבר מגמד ומקפד כל סיכוי חיובי?
זה פרדוקסלי - מצד אחד מה שמניע אותנו כבני אדם הוא הרצון לחיות ונעשה כל שביכולתינו כדי להשיג את המטרה הזאת (עד שכבר לא נרצה במקרים מסויימים) וזה מה שאנושי וזה מה שמקדם אותנו. זה הטבע האנושי. ויותר מזה זה "החיים" זה להרגיש חי.
מצד שני ובאותה נשימה ההבנה שזה לא בידינו, זה לא נתון למשהו שעשינו או לא עשינו, ההבנה שכל דבר מגיע בעיתו המדויק ביותר הוא קריטי לדעתי.
אין דבר כזה "הוא אמנם שינה את החיים והתחיל להחלים אבל זה היה מאוחר מדי" אין מאוחר מידי ולכן לא הצליח להחלים. ככה באופן הכי מדויק היתה צריכה להיות הדרך שלו.

. ואם זה סרטן השד, אז אחד מגורמי המניעה הכי חזקים הוא ההנקה. או יותר נכון: אחד מגורמי הסיכון הגדולים ביותר לסרטן השד הוא אי-הנקה.
בואי ניקח את אמא שלי לדוגמא שהניקה 14 שנה רצוף.
אכלה במודעות לבריאות כל חייה. כעמט כל האוכל שהכניסה לפה היה אורגני.
היתה בדרכים רוחניות כאילו ואחרות כל חייה...
בחרה לטפל בסרטן ללא מערכת הבריאות המערבית (בסוף אמנם אחרי כמה שנים כשכבר הרגישה שאבדו כל הסיכויים כי חזר שוב ושוב כן ניסתה כימוטרפיה).
בסוף נפטרה מהסרטן בגיל 58.

אני לא יודעת, קשה לי לומר פשוט נראה לי שכל נסיון להבין על מה ולמה המחלה הזאת מגיעה היא בסך הכל השארה בסופו של דבר וחשוב מאד לזכור את זה.
מה שאני רואה זה שהמחלה הזאת לרב מביאה איתה גם חיים אפילו אם מתים ממנה בסוף.
רב האנשים מרגישים שהיא מתנה, שהיא העירה אותם לחיים.

כמו שבארי לונג אומר - בכל מקרה צריך למות ממשהו בסוף.

_אולי אני פשוט אדם אופטימי ואני מעדיפה להתמקד במה שאפשר לעשות במקום במה שלא באפשרותנו לעשות, אבל גם זו גישה לחיים.
בגישה שלי, אין מקום לרגשי אשמה._
נדמה לי שאני די אופטימיסטית בעצמי :-) אבל אנחנו כן רואות את הדברים קצת אחרת...
שבת שלום בשמת יקרה!
אמא_של_טוסיק_דבש*

הגבירה בחום

(כתבתי. הסתבר לי ששכחתי להוסיף לדף. בינתיים עדינה כתבה, אז אם לתמצת את מה כתבתי):
כמו שבארי לונג אומר - בכל מקרה צריך למות ממשהו בסוף.

המזל גם משחק תפקיד, לגבי מה יהיה ה"משהו" הזה. לדעתי. איפה האייקון של מחזיקה אצבעות? (לכולנו).

"הבחירה" היחידה שיש לנו היא כיצד אנחנו חיים.
כיצד אנו חיים את החיים, היא לא (רק) בחירה יחידה. היא גם בחירה מתמשכת, לאורך כל (נסיבות) החיים. עשבים שוטים_ וכל הדברים היפים שכתבה בשמת. (בשמת, _באמת מזל. :-))
במקרה של ענת גוב, ונקרא שגם במקרה של אמא שלך גבירה, התחושה שכ"כ נוגעת, היא שהן בחרו, בשחרור ו/או בהשלמה, במסע אל מותן.

גבירה יקרה, מחבקת אותך.
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

מתחברת לזה.
מאמינה שהחיים מלאים בדוגמאות מכל דבר והרצון שלנו למצוא חוקיות לא תמיד בא על סיפוקו.
יש דברים שאנחנו יכולים להשפיע עליהם עם הכוונות/המחשבות/ההתנהגות שלנו ויש דברים שלא. יש דברים שלנו יעבדו ושלאחר לא. יש אנשים שיושפעו מטיפול באופן אחד ויש כאלה שבאופן אחר, יש מי שיבחר ללכת מפה ויש מי שהמוות יבחר בו וכו'.
גבירה מתוקה, אני לא יודעת איך לך עם כל הדיון השכלתני הזה
בכל אופן נשיקה וחיבוק
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

ובלי קשר בכלל:
השמן קוקוס שלי אכן ללא ריח בכלל. מאוד מאוד מוזר.
של איזו חברה שלך? את יכולה לכתוב לי ? אחפש אותו. ובאיזו חנות קונים פולי קקאו? זה לא קיים בכל חנות טבע.
ושוב - למה לא אבקת קקאו?
בשמת_א*

הגבירה בחום

שליחה על ידי בשמת_א* »

עדינה יקרה, קראתי הרבה את מה שכתבת על אמא שלך כאן ובדפים אחרים. אני לגמרי מסכימה איתך שהדברים מאוד מורכבים. למשל, את כותבת שהיא הניקה 14 שנים. אבל ממה שסיפרת עליה כאמא שלך, איך היה היחס שלה אלייך כאמא, זה לא מתחבר לי עם הנקה. כלומר, אני בטוחה שהיא "עשתה את כל הדברים הנכונים" לדעתה - אבל מאיזו נפש? מאיזה גישה? האם מתוך "ככה צריך" או מתוך זרימה של אהבה?
אני לא אומרת שיש תשובה על השאלות האלה לגבי אף אדם. אלה דברים שאדם יכול לחשוב עליהם לעצמו, על עצמו, להסיק את המסקנות לחיים שלו, ואם כך הוא בוחר, לנסות להגביר בהם את הזרימה של האהבה ולהפחית בהם את המחסומים, המכשולים, המעצורים, את כל הדברים שתוקעים אותנו או מונעים מאיתנו לבטא את עצמנו בצורה אמיתית.
המממ. במלת התואר "אמיתית" אני מתכוונת כאן לאמת שלנו, למי שאנחנו באמת, בלי מסיכות או כל מיני דברים אחרים שהצטברו במהלך החיים כתוצאה ממכות החיים. דברים שבאיזשהו מקום אנחנו מרגישים שהם לא "אני" אלא נדבקו אלי, לפעמים אנחנו מרגישים בזה בצורה מאוד מעורפלת, פשוט משהו מרגיש לנו לא במקום, "לא עובד", ולא תמיד אנחנו אפילו מבינים על מה להסתכל.
על זה כתב אבי גרינברג ספר שנקרא "פחד, כאב וחברים אחרים". הרגע עלה שם הספר במוחי. כי הוא מתאר את הפחד, הכאב, הכעס ורגשות אחרים שעולים בנו בכל מיני סיטואציות - כגורמים שעוזרים לנו לזהות ש"משהו פה לא עובד", וכך להתחיל לעבוד כדי להשתחרר מהכאב, כדי לשנות, כדי לשפר לעצמנו את איכות החיים. ולכן זו סיבה טובה לקדם אותם בברכה ולהגיד להם תודה.
אבל אולי הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא להתמודד עם נושא השליטה.

_זה פרדוקסלי - מצד אחד מה שמניע אותנו כבני אדם הוא הרצון לחיות ונעשה כל שביכולתינו כדי להשיג את המטרה הזאת (עד שכבר לא נרצה במקרים מסויימים) וזה מה שאנושי וזה מה שמקדם אותנו. זה הטבע האנושי. ויותר מזה זה "החיים" זה להרגיש חי.
מצד שני ובאותה נשימה ההבנה שזה לא בידינו, זה לא נתון למשהו שעשינו או לא עשינו, ההבנה שכל דבר מגיע בעיתו המדויק ביותר הוא קריטי לדעתי._
אז זהו, שלי זה לא נראה פרדוקס.
זה בדיוק מה שנקרא החיים: התנועה בין המאמצים שלנו ללכת בכיוון מסוים שנראה לנו שאנחנו רוצים, שזו תנועה מבפנים, לבין מה שקורה בחוץ ומקיים יחסים איתנו, שזו תנועה מבחוץ.
נגיד, בדוגמא פשוטה: זה לא פרדוקס בעיני שאני רוצה להגיע לפרדס חנה תוך 40 דקות אבל יש פקק אדיר בכל איזור נתניה שבגללו התנועה ממש עומדת לחצי שעה וכל תיכנון הזמן התפקשש לי.
ככל שאני יותר ויותר מסונכרנת עם היקום, ככה אני אשחרר במקום הזה.
אני לא אהיה בלחץ.
אני אקבל את המציאות שבחוץ (אחר כך יתברר שהיתה תאונה בכביש החוף ולכן הפקק הזה בשעה לא רגילה. נו, מה אפשר לעשות).
אני אגיד לעצמי, הכל לטובה.
אחר כך יתברר שלזאת שהייתי אמורה לפגוש בפרדס חנה קרתה איזו תקלה והיא התעכבה וכשאני סוף סוף הגעתי, זה היה אחרי שהיא הספיקה לחזור וגם להתארגן ולהיות בדיוק מוכנה לבואי.

אז זה מדבר חזק על "כל דבר מגיע בעתו".
אבל איך שאני רואה את זה, זאת מחשבה שעדיף לחשוב, ומדיניות השיחרור והקבלה במקום להיות לחוצה ועצבנית בזמן הפקק - היא מדיניות שעדיף לאמץ,
פשוט מפני שאין טעם להיות לחוצה ועצבנית!
אין דרך להיחלץ מהפקק כרגע (אלא אם כן כבר הגעתי לביתן אהרון ואז אני יכולה לעבור לכביש 4 ולנסוע לפרדס חנה דרך צומת הרא"ה (-; אבל בואו נגיד ששם כבר ממילא השתחרר הפקק... או אולי כביש 4 מלא חוכמולוגים כמוני שעשו אותו דבר...), אז עדיף לקבל ולהיות רגועה, מאשר להיות לחוצה והיסטרית "אוי אוי אוי אני מאחרת מה יהיה".
ולפעמים, אני באמת אאחר.
והיא באמת חיכתה לי ואז נאלצה ללכת.
והתוכניות שלי שובשו לחלוטין כי עשיתי את כל הנסיעה כדי לפגוש אותה ובסוף הגעתי לשוא.
ולפעמים אין לי שמץ של מושג איך זה יצא לטובה. אני יכולה לא לראות שום טובה במה שקרה. ועדיין עדיף לשחרר את הרצון בשליטה ואת רגשי האשמה ("אילו הייתי יוצאת שעה קודם אז הייתי מקדימה את התאונה ומצליחה לפגוש אותה") ופשוט לקבל את החיים איך שהם באים.
בשמת_א*

הגבירה בחום

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא, באמת החיים מצחיקים מדי.
רק סגרתי, הלכתי לראות מה כתבו בדף הגריינים והנה גריין של עדינה ניפו אומר בדיוק את מה שאני אמרתי הרגע...

ולעניין הבחירה במוות:
גבירה יקרה, כשכתבת על מות אמך זה נגע בי עמוקות. ובין היתר חשבתי, וואו, אני לא יכולה להבין את מה שאת עוברת, מה זה לאבד אמא, כי לא קרה לי.
והמשכתי לקרוא אותך, עד שיום אחד נפל לי האסימון, שמי שמילאה את התפקיד הזה בחיים שלי היתה סבתא שלי (מצד אבי).
היא עברה ניתוח בדיוק כשאני הסתובבתי בבית חולים אחר עם הבן התינוק שלי, ולכן לא ראיתי אותה אחרי הניתוח. משהו הסתבך שם, פשלות של הרופאים בבי"ח מאיר, היא היתה בטיפול נמרץ ביום שישי.
אני הייתי הנכדה הכי קשורה אליה, ומאוד הציק לי שלא יכולתי לנסוע אליה, אבל לא היתה אפשרות להיכנס לשם עם התינוק ולי לא היתה אפשרות להשאיר את התינוק שלי, שהיה במצב מאוד קשה.

פתאום בשבת בארבע לפנות בוקר התעוררתי וראיתי את סבתא שלי בעיני רוחי, מאוד נסערת, נאבקת עם הצינורות. אמרתי לה, רגע, סבתא, אני אשלח לך הילינג שתרפאי, שיעזור לך. והתחלתי לשלוח לה הילינג, שכיוונתי אותו כדי להרגיע, כדי לרפא, כדי שתבריא, כדי שתצא מזה. ופתאום אני רואה את ההשפעה של ההילינג שלי עליה ואני קולטת - לא יודעת איך אפילו - אני קולטת שהוא לא עושה מה שהתכוונתי! אני ממש קולטת שהוא כאילו עוזר לה למות! ואני אומרת, לא!!!!! זה לא מה שהתכוונתי! תפסיק!!!!!!!!! ונורא נבהלתי מזה, זה היה ממש נורא, חשבתי שזה בגלל שאני לא כזאת מוצלחת בהילינג, ופשוט עזבתי, שמטתי את זה מהידיים והפסקתי. בשום פנים ואופן לא הסכמתי שהיא תמות, ולא הסכמתי לתת לזה יד.

אחרי שעה טלפון. סבתא נפטרה בארבע לפנות בוקר.
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לילה_טוב* »

זה הדף הכי מרתק ועמוק ומרגש בבאופן בחודשיים האחרונים.
תודה לכולן ו (()) לגבירה.
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לילה_טוב* »

אגב, בעברית זה נקרא: הכל צפוי והרשות נתונה.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

הגבירה בחום

שליחה על ידי עירית_לוי »

גם אני קוראת אתכן ואת השיחה המעניינת והמרגשת שכאן.
אז גם ממני תודה לכולן וחיבוק לגבירה.
(())
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

טוב.... הרשו לי לפתוח בוואוווו...

לא הייתי כאן בסה"כ שלושה ימים, כי המילים קשות לי (ההיה או חלמתי חלום...? (-:).
לכבוד הוא לי לארח את הדיון הזה כאן, אבל מאחר ואני כל כולי בתהליך רגשי, אני לא לגמרי בטוחה עד כמה אני יכולה להתייחס אליו כרגע.

הנטיה הטבעית ואנושית ביותר היא לאבחן את הדברים באופן כזה או אחר, לתת להם שמות ולסדר אותם בקופסאות ומגירות: זה ככה וזה ככה, יש אנשים כאלה ויש כאלה, יש בחירות ויש השפעות חיצוניות וכ'.
זו ללא ספק הנטיה שלי כאדם וורבאלי שהמילים עושות לו בדרך כלל סדר בראש ובלב.
אבל יש איזה רגע שהמערבולת הרגשית כל כך חזקה שאין ברירה אלא לוותר על כל ההגדרות האלה ולהודות שאין לי שמץ של מושג. אני עכשיו נמצאת ברגע שכזה.

מרגישה שהכל מתמצה בדרכי הסתכלות שונות שלנו וכל פעם ערוץ אחר הוא זה שעוזר לנו בדרך: לפעמים האמונה שהכל הוא בחירה מעודדת אותי כי היא מזכירה לי שהפתרון הוא אצלי ולפעמים מנחם לזכור שגם אם ברמה מסוימת אנחנו מזמנים אלינו דברים, לא תמיד זה קורה ברמה המודעת, ולא תמיד יכול לקרות ברמה המודעת: האישיות או דרך ההתנהלות של ילד בן 4 שחולה בסרטן, לא ממש הספיקה לזמן לה את המחלה, גם אם אולי ברמה מסוימת הנשמה שלו זימנה לה את התהליך הזה...
כל מה שנאמר ומקוטרג ומקוטלג, הוא שלנו, אנחנו בוראים אותו בעולם החיצוני והפנימי, ונשאלת השאלה אם אנחנו בוראים אותו בחכמה ומשתמשים במבנים ובהגדרות האלה בדרך שמסייעת לנו.
איפשהו, האמת כך נדמה לי מסתתרת מאחור ולפעמים ברווחים של שקט מפציעה לה, בין התאוריות, והחוקיות שאני מאמינה בה, או זו שאני לא מאמינה בה, כשאני מוכנה להודות ביני לבין עצמי שאני פשוט לא יודעת ולא מבינה כלום.
ולפעמים כמו עכשיו, אני מבינה בראש (הלב שלי עוד סוער וגועש) שהמילים לא יצילו אותי, שאני צריכה להיכנע ולהסכים שאני לא יודעת מהי האמת, שאני לא יודעת אפילו מה היא האמת החלקית הסובייקטיבית שלי כרגע ושזו אולי סוג של אמת רגעית.

יכולה רק לשתף במשהו שעלה במדיטציה שלי היום.
ישבתי בתוך סערת רגשות ודמעות ואיזה סוג של יאוש מזן "שוברים את הכלים ולא משחקים, מה לעזאזל אתה/ אתם/ אתן רוצים ממני?"
שאלתי "מה אני יכולה לעשות כדי לשפר את חיי?" הקול שענה לי אמר שהתשובה טמונה בשינוי השאלה. ל"מה אני יכולה להפסיק לעשות כדי לשפר את חיי"
ושלל רעיונות צפו ועלו בעקבות הניסוח החדש הזה שכן אני יכולה להפסיק ללחוץ על עצמי, להפסיק להיאבק, להפסיק לרצות לדעת ולהבין הכל, להפסיק להילחם בכל העכבות שמונעות ממני לכאורה ללכת למקומות שאליהם לכאורה אני רוצה ללכת.

ודבר אחרון, לגבי אמא שלי.
אמא שלי לכל אורך המחלה ללא ספק בחרה בחיים: בעוז, בשמחה, באופטימיות.
מעולם לא התלוננה על דבר, וגם בתקופות ובימים הקשים התעקשה למצות ולשמוח בכל הטוב שהיה סביבה: המשפחה האוהבת, הנכדים, קניות, בגדים, אוכל, קפה הפוך, יוגה, קונצרטים וכ'.
בשלב מסוים כנראה שנגמרו לה הכוחות. היא לא היתה אדם כ"כ וורבאלי ולא ביטאה את הדברים באופן שבו ענת גוב מבטאת אותם.
היא לא הלכה בשמחה אל מותה ולא שיתפה אותנו במחשבות עמוקות שהיו לה על החיים והמוות. היא הכילה את הסבל עד נקודה מסוימת שבה לא נשאר לה (באופן פרטי) במה להתנחם. היא לא הצליחה להינות יותר משום אספקט של חייה: לא כאם, לא כרעיה, לא כסבתא ולא כסתם אדם שאוכל, נושם ישן. מזה היא רצתה להיפטר, בזה היא לא הסכימה יותר להיות.
תודה לכל הדואגות, אני לא חיה ברגשי אשמה. לא בטוחה שהייתי נוהגת אחרת אם אפשר היה להחזיר את הגלגל לאחור, אני רק מבכה את הכאב שבסיטואציה הזו שבה כל אחד מהצדדים היה כלוא בתוך עורו, בכאב שלו, בכאב של לא להיות מסוגלת לתת לה את מה שהיא רוצה, בכאב שלה של להרגיש לא מובנת על ידי הקרובים לה ביותר (דבר שהיא חזרה עליו שוב ושוב).
אין כאן חרטה, או אשמה, רק כאב פשוט וגעגוע.

תודה לכולכן על כל המילים והקירבה @}
לימונדה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

גבירה התגעגעתי |*|
קראתי אותך פעם. ועוד פעם. ואין לי מילים לכתוב כמה יפה את כותבת...אני מרגישה זכות גדולה להיות בין החברות שלך וחלק מהתהליך. תודה לך על המילים והקרבה @}
ולפעמים כמו עכשיו, אני מבינה בראש (הלב שלי עוד סוער וגועש) שהמילים לא יצילו אותי, שאני צריכה להיכנע ולהסכים שאני לא יודעת מהי האמת, שאני לא יודעת אפילו מה היא האמת החלקית הסובייקטיבית שלי כרגע ושזו אולי סוג של אמת רגעית. המילים שלך נכנסות לי ישר ללב באמת הפשוטה שלהם.
לא לדעת כלום זה הכל.
איפשהו, האמת כך נדמה לי מסתתרת מאחור ולפעמים ברווחים של שקט מפציעה לה, בין התאוריות, והחוקיות שאני מאמינה בה, או זו שאני לא מאמינה בה, כשאני מוכנה להודות ביני לבין עצמי שאני פשוט לא יודעת ולא מבינה כלום.
שוב תודה גדולה ממני |L|
הולכת לחזור ולקרוא.
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי סגו_לה* »

גביתנו,כתבת יפה כל כך (וגם הדיון מעורר ונוגע בשאלות אמיתיות)
אבל המקום שאומר,
״עכשיו אני יודעת שאני לא יודעת״
הוא כל כך אמיתי,יפה ,מרגש ולעזאזל נכון.
זאת גדולה אמיתית לראות ולהיות בזה.
מסירה את הכובע או המטפחת לצורך העיניין בפנייך.
שבוע טוב יקרה!
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

לא ענית לי על השאלה האחרונה ששאלתי (איזה קרציה אני...) :
למה פולי קקאו ולא אבקת קקאו?
אהבה ממני שבוע טוב
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

נקודינה, את הקרציה האהובה עלי בעולם (-:
ממה שהסבירו לי, הם בעצם שני מוצרים שונים.
פולי הקקאו גולמיים לגמרי, לא קלויים ולא עברו שום עיבוד כך שמרב הערכים התזונתיים הגבוהים שלהם כפרי נשמרים.
אבקת קקאו נוצרת כתוצאה מתהליך חימום שמעבירים את פולי הקקאו שאחריו נוצרים שני מוצרים: חמאת קקאו (בעצם החלק השומני שבפרי) ואבקת קקאו.
מה שהסבירו לי שהם חיוניים שניהם בשוקולד: פולי הקקאו בגלל ערכי התזונה הגבוהים ואבקת הקקאו במינון קטן כדי ללכד את התערובת.
את יכולה להשתמש באבקת קקאו בלבד, אבל אז את מפספסת את כל ערכי התזונה הרבים שפולי קקאו מכילים.
בשמת_א*

הגבירה בחום

שליחה על ידי בשמת_א* »

רק כאב פשוט וגעגוע
(())
ואיזה יופי זה, להיות בת לאמא שבאמת מתגעגעים אליה. זכית.
אמא_של_טוסיק_דבש*

הגבירה בחום

גבירה תודה! כתבת יפה ובהיר ונוגע כל כך. מצאתי את עצמי מהנהנת לכל האורך. המשכתי להנהן עם כל מילה של לימונדה. :-)

רק כאב פשוט וגעגוע. חיבוק גדול אהובה.
קן_לציפור*

הגבירה בחום

מותק, אני קולטת שאני הולכת לצטט אותך בדיוק במשפטים שכבר צוטטו אבל באמת ריגשת אותי.
את עוברת תהליך מדהים, מרגש, עמוק. אני חושבת שזכית.
איך אפשר בכלל להגיד את זה? אבל זו תחושתי.

....ולהודות שאין לי שמץ של מושג. אני עכשיו נמצאת ברגע שכזה... אומר אמן לזה
אנחנו באמת כל כך נוטים להיות מיינדים, לנתח, לפרשן, לשער, להעריך. לפעמים אני קולטת שללא זה, מה נשאר? לפעמים מה שנשאר זו סוג של חרדה (קלה עד כבדה) מהלא ידוע. ואז הפרצוף האמיתי של כל אותם ניסיונות מתגלה. זה בדיוק כמו שכתבת:
ולפעמים כמו עכשיו, אני מבינה בראש (הלב שלי עוד סוער וגועש) שהמילים לא יצילו אותי, שאני צריכה להיכנע ולהסכים שאני לא יודעת מהי האמת, שאני לא יודעת אפילו מה היא האמת החלקית הסובייקטיבית שלי כרגע ושזו אולי סוג של אמת רגעית. האם יש אמת אחרת?

התשובה טמונה בשינוי השאלה. ל"מה אני יכולה להפסיק לעשות כדי לשפר את חיי" - מאמצת את השאלה הזו לחיי. תודה.

אין כאן חרטה, או אשמה, רק כאב פשוט וגעגוע. חיבוק יקירה. אני גם חושבת שיש לך זכות גדולה להיות בת מתגעגעת.
עדינה_ניפו*

הגבירה בחום

ולפעמים כמו עכשיו, אני מבינה בראש (הלב שלי עוד סוער וגועש) שהמילים לא יצילו אותי, שאני צריכה להיכנע ולהסכים שאני לא יודעת מהי האמת, שאני לא יודעת אפילו מה היא האמת החלקית הסובייקטיבית שלי כרגע ושזו אולי סוג של אמת רגעית.
כן. אומרת גם לעצמי.

שאלתי "מה אני יכולה לעשות כדי לשפר את חיי?" הקול שענה לי אמר שהתשובה טמונה בשינוי השאלה. ל"מה אני יכולה להפסיק לעשות כדי לשפר את חיי"
איזה יופי של הפיכת השאלה. ישר עולים לי כמה דברים (די דומים למה שעלה אצלך).

_להיות מסוגלת לתת לה את מה שהיא רוצה, בכאב שלה של להרגיש לא מובנת על ידי הקרובים לה ביותר (דבר שהיא חזרה עליו שוב ושוב).
אין כאן חרטה, או אשמה, רק כאב פשוט וגעגוע._
כל כך מרגישה אותך חזק במילים האילו. מרגישה את הכאב שלי עצמי.

אמן שהשבוע יתגלו חרכי אור חדשים שהיופי בדברים הקטנים יפתיע אותנו ונוכל להכיל את הכאב ולהתענג גם על רגעי אושר צנועים.

כל כך נכון.
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

געגוע
זה שאני מתגעגעת לאמא שלי זה ברור.
אבל אני נזכרת בשיר של אתי אנקרי שעדינה ציטטה, במשפט שאומר שהבחוץ הוא הבפנים,
ואני מבינה שאני מתגעגעת גם אלי כשהיתה לי אמא ואל תחושת השייכות ואל החלק שבי שהוא האמא של עצמי.

מסתבר לי שאמא שלי היתה תמצית תחושת המשפחה, היא היתה האוזן והעין והכתף והיד המושטת וכף היד המלטפת והגב והבית (לחזור אליו ולצאת ממנו שוב) והרחם ושתי הרגליים על הקרקע שלי - כל שאר "בני המשפחה" היו רק נספחים.
ניצבים בתפאורה שבאו איתה, שקישטו מסביב את מרכז החיים שלי.
היא היתה יריעת פילטר עצומה שסיננה עבורי את הצורך באמת להשקיע בקשרי משפחה. היא היתה המשפחה שלי ובה השקעתי את מלוא האנרגיות שלי.
ועכשיו משהוסר הפילטר הזה, אין צורך לומר, כמה חשוף זה מרגיש ובודד ומנוכר לפעמים בתוך הבית והמשפחה שהם שלי רק בלי התמצית. גוף בלי מרכז.
ועם זאת אני לומדת לראשונה להיות בת משפחה: בת גם לאבא שלי (שלא נאמר הבת של אבא שלי), אחות לאחותי, גיסה לגיסי, דודה לאחיינים ואחיינית לדודה שלי.
תפקידים שאני לומדת עכשיו לראשונה לגלם באמת, לומדת את הבדלי התחושות והקשרים השונים בין כל אחד מחברי המשפחה, חובשת (בלית ברירה) לראשונה כובעים שהיו מונחים שם על הקולב כל חיי רק שלא מצאתי כל עניין להשתמש בהם.
לפעמים, ברגעים של חיבור אני יכולה להבחין ולבחור בטוב שבשלב ההתפתחות החדש הזה בחיי שמאפשר לי למצות ולהרחיב את תחושת המשפחה והקשר שלי עם חלקיה (הרי הוא ממילא כאן, מוטב כבר למצוא בו טוב...)
ברגעים אחרים, שבהם המבט צלול פחות והחוסן הפנימי רופף יותר אני אומרת פוס כדור הארץ, לא רוצה לשחק יותר עם כל הכובעים האלה, רוצה להתנקז שוב אל המקום האחד שמספק את כל צרכיי, אל הרחם שהיתה פיזיולוגית ומטאפורית אמא שלי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הגבירה בחום

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

גם היום (כתמיד) את כותבת באופן אמיתי ומרגש עד מאוד
תודה על כך
אני הזכרתי היום באיזו קבוצת לימוד את מותה של אמי בילדותי
וזה מדהים גם אלף שנה אחרי ... עוצמת הכאב שעולה והרגישות
שמן הסתם מגלמים בתוכם את סיפור חיי בלי אמא יותר מאשר את חיי הקצרים איתה
שולחת חיבוק גדול לך ולוקחת גם לי אחד (()) (()) (())
פליי
לימונדה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

בנתיים משאירה פה חיבוק גדול ומחמם (())
לימונדה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

חוץ מזה, שאני מקוה שעדיין תאהבי אותי גם אם תגלי שגבע אלון הוא לא כוס התה שלי. באופן אישי במקרה הזה, אני מעדיפה קפה (-;
קן_לציפור*

הגבירה בחום

ואני מבינה שאני מתגעגעת גם אלי כשהיתה לי אמא ואל תחושת השייכות ואל החלק שבי שהוא האמא של עצמי.
מותק, תודה על כל זה והתיאור שאח"כ. על המשפחתיות הנדרשת עכשיו ממך, והרצון שלך להתנסות בה ולברוח ממנה בו זמנית.
געגוע... התגעגעת לאמך גם בעודה בחיים?

וזה מדהים גם אלף שנה אחרי ... עוצמת הכאב שעולה והרגישות פליי, וגם לך חיבוק.
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

זה שאני מתגעגעת לאמא שלי זה ברור.
(())

ואני מבינה שאני מתגעגעת גם אלי כשהיתה לי אמא
אבחנה יפה וכואבת

ואל החלק שבי שהוא האמא של עצמי
לא מובן. אם בא לך להסביר... ואם לא גם טוב ושוב (())
נטע_ק*

הגבירה בחום

שליחה על ידי נטע_ק* »

יקרה
(()) ותודה.
שבע_יהלום*

הגבירה בחום

גבירצי
הגעתי הביתה לפני איזה שעתיים
הרוח שובבה מאוד
ועצמי נכנסה אל מוד ניקיון, או סדר, או לא יודעת איך לקרוא לו. מן סגירת פינות, פינוי מטלות, החזרת תשובות, שליחת שליחויות, נשימת נשימות.
רגע לפני שמכינה לי קפה (בלי גבע, לימונדה), נכנסת לכאן,
בסיס אם.
בסיס אם.
הנה. זה מה שזה.
טראח, מהלומה של באס עמוק במיוחד על לוח הלב מול הביטוי לוח אם, mother board.
יש מצב שאני כותבת סמי-אסוציאטיבי עכשיו. זה לא משנה.
רק יודעת שנכנסתי לכאן והרגשתי אותך מאוד חזק יקירתי.
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

מתחשק לי לכתוב 200 פעם לא יודעת לא יודעת לא יודעת לא יודעת לא יודעת לא יודעת...
להתערבב בתוך המרווחים של לא יודעת ויודעת לא, ובאמת לא לדעת.
אבל זה לא כ"כ פשוט לא לדעת וגם לא לדעת לא כי גם שם אני מגלה את מה שאני כן יודעת מפריע לי.

תלמידה חדשה שלי אמרה לי השבוע אחרי שיעור שכולו התבוננות:
את מבינה, זאת הסיבה שתמיד היה לי קשה להתמיד עם תרגול היוגה. זה כ"כ קשה לשים לב להכל, הרבה יותר קל לעלות על איזה הליכון בחדר כושר ולרוץ תוך בהיה באיזה מסך טלביזיה.
הרי גם חיים שלמים אפשר להעביר בריצה על הליכון תוך בהיה במסך. ולא להתבונן, ולא לשאול שאלות ולא לחפש...

תודה מחמלות נפשי על המילים שלכן:

וזה מדהים גם אלף שנה אחרי ... עוצמת הכאב שעולה והרגישות שמן הסתם מגלמים בתוכם את סיפור חיי בלי אמא יותר מאשר את חיי הקצרים איתה
כ"כ מזדהה איתך פליי, יש מקום מיוחד לכאב של היותנו בנות של, לכמיהה לאם והוא פנימי ומשמעותי ממש כמו האם הממשית.
(())

חוץ מזה, שאני מקוה שעדיין תאהבי אותי גם אם תגלי שגבע אלון הוא לא כוס התה שלי. באופן אישי במקרה הזה, אני מעדיפה קפה
למרות שזה בלתי נסלח שגבע אלון הוא לא כוס התה שלך (יש מצב שאני שותה יותר מידי תה לאחרונה), נראה לי שאצליח לשקם את אהבתי הגדולה אליך :-)

התגעגעת לאמך גם בעודה בחיים?
קנג'י, למה את מתכוונת?
בחייה, היינו צמודות ומחוברות, התראינו פעם בשבוע לפחות ודיברנו יותר מפעם אחת כל יום, כך שהגעגוע לא הצטבר אליה.
אם היתה עולה פתאום מחשבה עליה או געגוע לראות או לשמוע אותה הוא היה מיד בא על סיפוקו.
יתכן שהתגעגעתי למפרע לאור המחשבה על זמנים שהיא לא תהיה איתי....

_ואל החלק שבי שהוא האמא של עצמי
לא מובן. אם בא לך להסביר... ואם לא גם טוב ושוב_
נקודינה, זה מזכיר לי ששאלו את לאונרד כהן פעם, למה הוא התכוון כשכתב: first we take Manhattanz then we take Berlin
הוא אמר שהוא השקיע מספיק עבודה בלהצליח להעביר את הכוונה שלו במילים האלה והוא לא מתכוון לחשוב עכשיו איך להסביר גם את זה במילים אחרות (-:
אני מניחה שאני מתכוונת לתחושה שבה אני מתפקדת על בסיס האם, אני מטפלת בי, אני האמא שלי.

נטיקה ושבעקה (())
תודה שאתן מרגישות אותי ולא פחות מזה שאתן נותנות לי להרגיש אתכן.
ב_עילום*

הגבירה בחום

שליחה על ידי ב_עילום* »

תודה על "ביקורך" יקירה @}

לא זוכרת אם כתבתי את זה כאן כבר או לא ולא איכפת לי, אבל בהשראת הדף שלך, התחלתי להשתדל להתקשר לאימי כל יום
פתאום ההכרה הבהירה הזו בזכות הזו ובארעיות שלה... פשוט לחייג ומעבר לשפורפרת לשמוע את הקול שהכי איכפת לו ממני בעולם. כמה שזה יקר וכמה שזה לא מובן מאליו...

אז תודה.
עדינה_ניפו*

הגבירה בחום

גבירה, כאן תמיד, קוראת אותך,מתפעלת מהרך והיופי שאת תווה במילותייך ובאהבה העצומה שהן משדרות.
גם בתוך סבך הבילבול והקושי מצתיירות הכנות והיושרה שנוגעים עמוק.
בשמת_א*

הגבירה בחום

שליחה על ידי בשמת_א* »

פשוט לחייג ומעבר לשפורפרת לשמוע את הקול שהכי איכפת לו ממני בעולם
וואו. מפעים לחשוב שיש כזה דבר.
לימונדה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

הדדי ובחזרה |L| כרגיל מאד מזדהה עם המילים שלך. כאילו כתבתי אותן בעצמי. במיוחד עם זה:
פתאום ההכרה הבהירה הזו בזכות הזו ובארעיות שלה... פשוט לחייג ומעבר לשפורפרת לשמוע את הקול שהכי איכפת לו ממני בעולם. כמה שזה יקר וכמה שזה לא מובן מאליו...
ואני דווקא חווה עכשיו את הגעגוע. והוא לא רק באשמת המרחק. כי הקול בטלפון הוא אותו הקול. אני מדברת איתה מדי יום. והיא תמיד נשמעת כל כך שמחה לשמוע אותי. הכי אמא שלי.
אבל..איפשהו תמיד מבצבצת ההכרה שהיא לא תמיד תהיה שם. וההכרה הזאת מעלה איתה כאב של געגוע.
קן_לציפור*

הגבירה בחום

שבע,
טראח, מהלומה של באס עמוק במיוחד על לוח הלב מול הביטוי לוח אם, mother board.
איזה משפט.....
יש מצב שאני כותבת סמי-אסוציאטיבי עכשיו. זה לא משנה.
זה משנה דווקא... אחלה טקסטים כשאת כותבת ככה...

קנג'י, למה את מתכוונת?
לא יודעת... יש תקופות שאי אפשר לדבר כל יום למשל (חו"ל וכאלה).
אני לא כ"כ התגעגעתי לאמי בעודה בחיים.
אבל לאבא שלי אני דווקא כן מתגעגעת. מאז שאני ילדה אני מתגעגעת אליו. כמו שלימונדה כתבה:
ואני דווקא חווה עכשיו את הגעגוע. והוא לא רק באשמת המרחק. כי הקול בטלפון הוא אותו הקול.
וכשאני מנסה לדבר כל יום, אין על מה... כאילו חיים בשני תדרים שונים, אבי ואני. וכל הזמן יש געגוע לאבא שאפשר לדבר איתו.
אני ממשיכה לנסות להתאים את עצמי לתדר הזה (שבכל זאת, הגעתי ממנו) ולהצליח לנהל איזו שהיא שיחה (זה בד"כ יהיה על חקלאות, פירות, ירקות, מחשבים ונכדים...)
(())
לימונדה*

הגבירה בחום

שליחה על ידי לימונדה* »

עוד מילה אחת, אם אפשר, בעינין גבע אלון...הביצוע שלו לדיוויד בואי הוא בלתי נסלח מבחינתי. טוב, לרב אני לא סולחת לקאברים של בואי (קורט קוביין כמובן יוצא מן הכלל ).
ובמעבר אלגנטי, הנה אחד הפייברוטים שלי של בואי, מהחומרים היותר חדשים יחסית, מוקדש באהבה לגבירה |L|
אמא_של_טוסיק_דבש*

הגבירה בחום

איכשהו התפספס לי הקטע שלך עם ניל יאנג גבירה יקרה. זה היה די נעים לגלות, כי כבר חודשיים, כשאת מתארת פנים שונות של כאב הגעגוע לאמא, אני רוצה לשים כאן קישור לשיר של C&S&N&Young.
התאפקתי, כי כמה שהוא יפה, הוא קצת צפוי, אולי אף שחוק. אבל ככה זה קלאסיקות, לא?
מניחה אותו כאן היום עם EkaKwXddT]הרבה אהבה I[/po]
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

אם אנחנו בעניין בואי (והגבירה עדה לכך שאני מאוד אוהבת את האיש הזה) האם אתן מכירות את הסרטון הזה?
http://www.youtube.com/watch?v=[po]Whcgt NBT30[/po]
זה משנת 76
איך אתן מסבירות את השעירות הרבה על גופו?? אני מכירה אותו תמיד חלק כמו תינוק (יש הופעות שהוא אפילו ללא חולצה.. וסליחה על הצהובון הזה, ואם מתייחסים לשיר רגע- איזה בואי במיטבו גם כשחקן וכמובן כזמר על! פשוט זמר על)
וככה הוא בשנת בשנת 72
http://www.youtube.com/watch?v=louXPUW7tHU
ב_עילום*

הגבירה בחום

שליחה על ידי ב_עילום* »

איך אתן מסבירות את השעירות הרבה על גופו??

זה נראה לי חיקוי. אותו חקיין מחקה את שניהם... :-)
לחקיין קוראים Steive Ricks

וכנראה שהוא העשיו (האח של יעקב...)
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

וואו! הרגת אותי. אם זה חיקוי אז הוא ממש טוב ויכולות קוליות יש לו בשפע...
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

נקודות, את הרגת אותי עכשיו!.... החקיין הזה דומה לבואי קצת פחות ממה שאני דומה לו! ועוד פחות מזה ללנון... (-:
לפחות מסתורין אחד פחות בחיים...
לא זוכרת אם כתבתי את זה כאן כבר או לא ולא איכפת לי, אבל בהשראת הדף שלך, התחלתי להשתדל להתקשר לאימי כל יום
אני זוכרת שכתבת כאן משהו פעם על היכולת להעריך ולהודות על מה שיש לך בחיים. אם זו אכן את כתבת זה (כי לא לגמרי זכור לי מי כתבה כאן), אני מניחה שהתייחסת לזה.
בינתיים הזדמנה לי לחיים איזו עזרה ביחסיי עם אבא שלי. עזרה בדמות סרט יפה שכבר ראיתי פעם אחת לפני שנה, כשאמא שלי היתה בחיים והמורכבות של הסרט קיבלה ביטוי אחר עבורי בהתייחסות שלי למוות ולחיים.
ועכשיו... עכשיו הוא התיישב בול על היחס שבין הורים וילדים, על העצב הבלתי נסבל של מי שנשאר לבד אחרי זוגיות כ"כ ארוכה, ועל קוצר הסבלנות והחמלה כלפי ההורים שלנו מצידנו הילדים שגדלו וחיים את חייהם המהירים והעמוסים.
למרות שזכרתי טוב כל סצנה בסרט, זה היה כמו לראות אותו בפעם הראשונה ולעמוד מול מראה מאוד לא מחמיאה. ממש סובב אצלי מפתח בלב.
אם לא ראיתם או ראית רק פעם, או אם יש לכם הורים שעולים על עצביכם ממליצה עליו מאוד

אבל לאבא שלי אני דווקא כן מתגעגעת. מאז שאני ילדה אני מתגעגעת אליו. כמו שלימונדה כתבה:
אז זהו, שלאבא שלי לא התגעגעתי אף פעם בילדותי ולאורך חיי, זה מדהים לגלות שאחרי הכל דמותו לא היתה חשובה לי כ"כ כי אמא שלי היתה שם, עולם ומלואו. נראה לי שהיא היוותה את המקום הזה כלפי כל אחד מאיתנו במשפחה (אבא, אחותי ואני) כך שכולנו לא ממש חסרנו זה לזה, כי אמא שלי היתה שם וסיפקה את כל צרכינו הפיזיים והרגשיים.
גם היום אני לא מתגעגעת אליו, וזה צובט לי בלב שכך הדברים, מעציב אותי שהוא לא חסר לי, אני רואה במקביל את הצד שלו, מסתכלת מהצד על האיש הזה שכל חייו עבד קשה, היה בעל ואבא מסור (בדרכו שלו אבל מסור מאוד) - לא מגיע לו שלא יתגעגעו אליו, שלא ירגישו בחסרונו, שלא ירצו לתת את הכל בשבילו (כמו שהיינו בשביל אמא שלי)
אני ממשיכה לנסות להתאים את עצמי לתדר הזה (שבכל זאת, הגעתי ממנו) ולהצליח לנהל איזו שהיא שיחה (זה בד"כ יהיה על חקלאות, פירות, ירקות, מחשבים ונכדים...)
אלה לא מעט נושאים לשיחה את יודעת... אפשר לדבר על כל אחד מהם שעות (-:
גם לי ולאמא שלי לא היו בד"כ שיחות עומק כאלה. היא לא היתה דברנית וגם לא נטתה לחשיבה פילוסופית, אבל היתה שם נוכחות חזקה נורא וזרם ישיר של אהבה שבא על סיפוקו דרך קו הטלפון.
בגלל תכיפותן, היו השיחות לרוב קצרות: מה נשמע, איך עבר היום, סיימת ללמד להיום, כמה אנשים הגיעו, עוד כמה משפטים על הנושאים העדכניים לאותם ימים ימים (תיקנתם את התנור? את צריכה שנכניס לך כסף? חשבתם מה אתם רוצים לחג? (-:)
טוב אז נדבר בערב/ מחר. וזהו זה לרוב. מה שבעצם נאמר שם בכל שיחה ושיחה מאחורי המילים ולעתים גם לפניהן הוא: "אני כאן ואני אעשה הכל בשביל שתהיי מאושרת"
מידי פעם אני הייתי מרחיבה את הדיבור על מה שמציק לי או על התלבטות כזו אחרת בחיי, והיא היתה בעיקר מקשיבה, מזדהה לא ממהרת לגבש דעה או לחלוק אותה איתי למעט אם הייתי שואלת לדעתה מפורשות.

התאפקתי, כי כמה שהוא יפה, הוא קצת צפוי, אולי אף שחוק. אבל ככה זה קלאסיקות, לא?
אמא של טוסיק, תבטיחי לי שלעולם לא תתאפקי לשים כאן שומדבר שמר יאנג מעורב בו ובטח שלא מאלבומו המשותף עם קרוסבי סטילס ונאש, שהוא אחד האלבומים האהובים עלי.
הנה אחד שאני אוהבת משם, עם מסר בלתי נמנע
בשמת_א*

הגבירה בחום

שליחה על ידי בשמת_א* »

את כותבת כל כך מרגש ונוגע {@
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

נקודות, את הרגת אותי עכשיו!.... החקיין הזה דומה לבואי קצת פחות ממה שאני דומה לו! ועוד פחות מזה ללנון...
לא שמתי לב... זה היה פרודיה כזו, אז חשבתי שהוא קצת שונה בגלל זה...סליחה, אדוני השופט זאת האמת וכל האמת - למה אתה לי בית סוהר רושם? אינני אשם, אינני אשם!
אבל תודי שאני עוקבת במסירות אחר כל שערה של בואי בגוף....(-;
לא להאמין איך הם נראים כל החברה האלה היום... ראיתי את ג'אגר בטלויזיה , הוא בן 70, די!! מה סמים וכסף עושים לאנשים??
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

לא להאמין איך הם נראים כל החברה האלה היום... ראיתי את ג'אגר בטלויזיה , הוא בן 70, די!! מה סמים וכסף עושים לאנשים??
בדיוק רציתי לכתוב שבואי הזה שייך לדור נפילים שכזה ביחד עם ג'אגר, לו ריד, ניל יאנג וכל החברה האלה שכמויות הסמים והסקס כנראה יצרו איזו פעולת שימור וחניטה כי אחרת אני פשוט לא יודעת להסביר את זה.
לדעתי בין היתר, סם החיים שלהם היא תשוקה גדולה ואהבה למה שהם עושים, בכל מקרה הלסת שלי נשמטת מהשתאות בכל פעם כשאני רואה הופעה או ראיון עם אחד מהם.
ככה למשל נראה בואי לאחרונה.
ואם יום אחד, באחד העולמות או הגלגולים, הנשמה שלי תפגוש את זו של מר בואי, היא תגיד לה שהיא לעולם לא תשכח לה את מה שהביצוע הזה צרב בה.

תודה בשמת (())
פליי*
הצטרפות: 22 דצמבר 2012, 17:22

הגבירה בחום

שליחה על ידי פליי* »

ואם יום אחד, באחד העולמות או הגלגולים, הנשמה שלי תפגוש את זו של מר בואי, היא תגיד לה שהיא לעולם לא תשכח לה את מה שהביצוע הזה צרב בה.
כשיתרחש מפגש הצמרת הזה תמסרי בבקשה לנשמתו של מר בואי את אותו דבר גם ממני :-)
שבוע מבורך
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

איפה מי שישיר לי שיר כזה???אה?? איפה??
אם תפגשי את נשמתו, בבקשה תקראי לי מיד! ובעת המפגש לא מבטיחה לא להתמוטט כמו נערה בת 18.
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

יש לזה עוד גרסה שאני מאוד אוהבת, מתוך הופעה בתאטרון של הבי בי סי. שווה לחפש עוד שירים מתוך ההופעה הזו. היא טובה.:
http://www.youtube.com/watch?v=KDoMZs8sCtY
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

אגב, הוא הודיע לפני כמה חודשים שהוא מפסיק להופיע.
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

אה, נראה לי שקישרתי לשעה מתוך ההופעה הזו. אז, תבלו מתוקות שבוע טוב @}
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

זאת הופעה שווה ביותר.
והקישור שהבאת הוא של כל ההופעה בשלמותה. תענוג לראות את האיש הזה משתבח.
נטע_ק*

הגבירה בחום

שליחה על ידי נטע_ק* »

גבירה נאווה כותבת כאן לך ולכל החבורה שהראה לי שביוני אתן צריכות לבוא לפריז יש הופעות של ניל יאנג, ליאונרד כהן ברוס ספרינגסטין ( לא נראה לי שמישהי בחבורה מתלהבת מזה) ומרק קנופלר (שאני באופן אישי ממש מקווה ללכת לראות) (וסליחה אם אני טועה באיות.
אז יאללה- עוד חצי שנה - פריז? מי באה?
נשיקות!!!
רונית_סלע*
הצטרפות: 19 אפריל 2003, 23:03
דף אישי: הדף האישי של רונית_סלע*

הגבירה בחום

שליחה על ידי רונית_סלע* »

הנשמה שלי רוצה גם! נראה לי שאפשר ללכת על טיול מאורגן :-) .
נקודות_ורודות_אגדיות*

הגבירה בחום

נטע! שלום לך. אני עומדת לפרוץ לצרפת ביולי אבל לדרום. קשה לי להאמין שאוכל להגיע גם כי זה רחוק וגם כי אני עם שני ילדים בביקור הזה.
את בואי אגב ראיתי בפריס בשנת 1982 בערך ואחר כך עוד פעם בניו יורק ב-89 בערך.
ואם הוא היה מופיע לא בטוחה שהייתי מתאפקת...
הגבירה_בחום*

הגבירה בחום

מחשבה קצרה עד שאוכל להרחיב: לפעמים ההרגשה שבה לא מרגישים במקום בשום מקום, קרובה יותר למצב שמרגישים במקום בכל מקום.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”