טמפונים ושיטת פאולה

בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

טמפונים ושיטת פאולה

שליחה על ידי בשמת_א* »

הטענה לגבי הטמפון היא ש"לא מרגישים אותו כי אין באיזור זה של הנרתיק עצבים".
ובכן:
אולי "לא מרגישים אותו" במובן הרגיל, אבל לטענת פאולה גרבורג, מפתחת "שיטת השרירים הטבעתיים" (שיטת פאולה), הנרתיק הוא חלק מהמערכת של האיברים הטבעתיים בגוף, שכולם אמורים להתכווץ ולהתרחב בתנועה הרמונית מתואמת בגופנו. הטמפון התקוע שם, לטענתה, פשוט עוצר את החיישנים הקטנים שנמצאים שם מלפעול, ומהווה פקק בתוך המערכת שמפריעה לתנועתיות הקטנה של הגוף.

לפי תפיסות נוספות לגבי הגוף, כאלה שרואות הקבלה בין איברים שונים בגופנו - למשל, הרפלקסולוגיה (שפותחה בידי רופאה אמריקאית, ששמה לב לקשר בין תופעות ברגלי הפציינטים שלה לבין מחלות שסבלו מהם, ואז מצאה שתורה דומה כבר קיימת במזרח) ותפיסות רבות אחרות - הנרתיק מקביל לגרון שלנו. לכן, טמפון בנרתיק חונק את הגרון, לתשומת לבה של כל מי שהרגישה אי נוחות או כאבי גרון בשימוש בטמפונים.

בתרבותנו מנתקים אותנו מחלקים גדולים מגופנו, וכך יכולות נשים רבות כל כך להשתמש בטמפונים בלי להרגיש שום הפרעה.
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

טמפונים ושיטת פאולה

שליחה על ידי חיפושית* »

אני הפסקתי את השימוש בטמפון קודם כל כי אני נורא רגישה והייתי מפתחת כל מני "תגובות" לא נעימות ושנית כי הרגשתי אותו שם בערך מהזמן שהתחלתי להיות מאוד מודעת לעצמי ולגופי.. אפילו קרה לי שנרדמתי והתעוררתי אחרי כמה זמן ולא הבנתי למה יש משהו בבטן שממש מפריע לי ופתאום זה היכה בי ששכחתי את הטמפון שם...
ומשם הדרך היתה קצרה לחיים ללא טמפונים וכך הרבה יותר טוב ונעים וכמו כן נעלמו כל תופעות הלואי שהיו.
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

טמפונים ושיטת פאולה

שליחה על ידי נורית_מ* »

אני קוראת עכשיו ספר על שיטת פאולה וכתוב שם שהשימוש בטמפון (ואני מניחה שעל אותו עקרון גם השימוש ב טמפון רב פעמי) יכול לגרום לקשיי נשימה, ראיה, שמיעה. ההסבר הוא שכל השרירים הטבעתיים בגוף פועלים ביחד (באותו זמן) ומשפיעים אחד על השני. והפרעה בשרירים הטבעתיים בנרתיק (ע"י הטמפון) גורמת להפרעה בפעילות שאר השרירים הטבעתיים בגוף (עניים, פה, מערכת עיכול, פי הטבעת, שריר צינור השתן ועוד).
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

טמפונים ושיטת פאולה

שליחה על ידי ענת_גביש* »

נורית, אין לי ספק שזה נכון. כך הפסקתי להשתמש בטמפונים, לפני הרבה שנים, הרגשתי שזה חוסם לי את האויר. כיף לקבל "אישור" מפאולה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

טמפונים ושיטת פאולה

שליחה על ידי בשמת_א* »

נורית, אין לי ספק שזה נכון. כך הפסקתי להשתמש בטמפונים, לפני הרבה שנים, הרגשתי שזה חוסם לי את האויר. כיף לקבל "אישור" מפאולה.
גם אני. הזכרת לי שקראתי את זה אצל פאולה וסוף סוף הבנתי למה היתה לי תחושה של חנק בגרון מהטמפונים.
אני כל כך מאושרת עם התחבושות של שירה. אחרי הלידה (הפעם האחרונה שהשתמשתי בתחבושות, ואני מקווה שהן יחכו לי בארון עוד ה-ר-ב-ה זמן) חשבתי שלא יהיה לי כוח לכבס, וניסיתי את ה-always שנשארו לי מלפני כמה שנים.
אחת הספיקה לי.
לא יכולתי לסבול את הפלסטיקיות הזאת. נתעב.
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

טמפונים ושיטת פאולה

שליחה על ידי נורית_מ* »

יש כאן קצת הסבר.
העקרון הבסיסי פשוט ומעניין. יש לנו בגוף שרירים בצורת טבעת שתפקידם לפתוח ולסגור (ע"י כיווץ והרפיה). היא גילתה שכל השרירים האלה פועלים ביחד ומשפיעים אחד על השני (וגם משפיעים על שרירים לא טבעתיים). ובהתעמלות בשיטת פאולה מפעילים שרירים טבעתיים רצוניים כדי לשפר את תפקוד השרירים הטבעתיים הלא רצוניים. למשל תרגיל של פתיחה וסגירת העיניים או תרגיל של כיווץ ושיחרור השפתיים (השמעת U ו-אי) כדי לשפר תפקוד של מערכת העיכול למשל.
למרבה הפלא בספר שלה היא כמעט ולא מזכירה את שרירי הנרתיק, למעט מה שציינתי לגבי השימוש בטמפון. יש בקושי עמוד וחצי שמכסה את כל נושא ההריון וקצת הנקה (שם מוזכר עניין הטמפון).
היא אגב אומרת שכדי לעזור לשחרור החלב בזמן ההנקה אפשר לתרגל כיווץ ושחרור העפעפיים ותוך זמן קצר החלב זורם היטב.
שליחת תגובה

חזור אל “וסת ומחזור חודשי”