איך מסובבים עובר בתנוחת עכוז

.מי*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2003, 08:45

שליחה על ידי .מי* »

מישהו מכיר מישהו שיודע?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בפורום "אמנות הלידה" www.leida.co.il תעשי חיפוש ותמצאי המון חומר.
על רגל אחת:
מתחילים בסוג של שירה והתעמלות.
אם לא עוזר הולכים לעשות מוקסה ברפואה הסינית (ממליצה על רני אייל 03-6431222)
אם לא עוזר הולכים לד"ר קאנטי מבית החולים מאיר בכפר סבא. המומחה מספר 1 בארץ ואיש נחמד.

וקודם כל שהאם תתחיל לשיר לעובר, לשיר בקול שלה כמה שאפשר, ולהמנע ממוסיקה ממכשירים כמה שאפשר. התהודה באגן עשויה להזמין את העובר להתהפך, אם אין בעיית חבל טבור או משהו כזה.
שרהלה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2002, 10:12

שליחה על ידי שרהלה* »

ואני רוצה להוסיף לכל השיטות המוכרות: מוקסה, שירה, מדיטציה, פנס, תנוחות יוגה, ומיים, עוד משהו מקורי, שהפך עובר בשבוע 38- סרט פעולה. היא נשבעה שסילבסטר סלון, יחד עם סאונד קורע, גרמו לעובר שלה לעשות את הסאלטה הממקמת. עם הצלחה לא מתווכחים.
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

שליחה על ידי אישה_אחת* »

שרהלה D-:

אני יודעת שגם עמידת נר (או כמה שיותר קרוב לעמידת נר כמה שהבטן מאפשרת).
ואת ד"ר קאנטי ראיתי פעם בפעולה. הופך עובר. מדהים!!! סבתא שלי מספרת שבעירק, המיילדות היו עושות את זה.
יוחננית*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2003, 12:13

שליחה על ידי יוחננית* »

דיקור סיני
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

כן, סליחה, קראתי לנענועי האגן "התעמלות"...
שרהלה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2002, 10:12

שליחה על ידי שרהלה* »

בעצם, כל הריונית "צריכה" לספק לעובר את התנאים האופטימלים לכניסה אידאלית לאגן. פעם כשנשים היו בתנוחה זקופה רוב היום (עבודות הבית, מה לעשות?) או בכפיפה קדימה (לפני עידן מכונת הכביסה), כנראה שהיו פחות עכוזים (ובהזדמנות לנגח את המע' הרפואית- בטח לא היו כל כך הרבה ניתוחים קיסריים). היום, הישיבה בצורת L במקרה הטוב, ובצורת זווית 110 מעלות, מול המחשב או הטלויזיה, לא מאפשרים את אותה זווית כניסה לאגן. הרבה נשים זקוקות להמלצה להזיז את הת... רוב העכוזים מסתובבים למצג ראש עד שבוע 37. ואני הייתי הולכת להיפוך חיצוני רק אם נכשלו כל האופציות האחרות, ואת בשום אופן לא מוכנה ללדת לידה נרתיקית, כי גם זה אפשרי.
ואני מבקשת סליחה מסילבסטר סטלון על שיבוש שמו.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לא נראה לי לנסות את שיטת סרט הפעולה.
בסך הכל, גם שיטת חמש הדקות עובדת. הבעיה היא עם המחיר.
דיאנה_ב*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 02:49
דף אישי: הדף האישי של דיאנה_ב*

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

אם פי 3 - :-D :-D (ואני דווקא אוהבת כמה סרטי פעולה)
והנה ריכוז לינקים להיפוכים ומצג עכוז מפורום "אומנות הלידה":
http://www.leida.co.il/reply.asp?rep=126769
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

אם זה רלוונטי למשהו:
נדמה לי שד"ר ברדה מיילד לידות בית עכוזיות ללא מורא ופחד.
שמעתי גם על עוד גניקולוגית שמאד התבאעסה כשבית החולים בו היא עובדת אסר ליילד לידות עכוז בלידה טבעית. היא דוקא מאד אהבה את הלידות האלה.
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

דיאנה - אין בעיה לראות סרט פעולה אם זה מה שרוצים, אבל כשיטה להיפוך עובר זה נראה לי כמו טיפול בהלם. הרי מה גרם להיפוך (אם הוא לא אקראי)? הרעש, ואולי הפחד/מתח של האם. אני אישית, לא יכולתי לראות במהלך ההריון סרטים רועשים או מתוחים מדי. זה ממש עשה לי רע (לא שביומיום סרטי מתח או פעולה הם כוס התה שלי, אבל לפעמים זה חביב).
אני מתייחסת ברצינות ולא בהומור, אגב, כי שמעתי ממקור אחר על "שיטה" כזאת, כך שזה לא משהו הזוי, או מקרי (לא יודעת על המקרה הספציפי).
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

דיאנה - אין בעיה לראות סרט פעולה אם זה מה שרוצים, אבל כשיטה להיפוך עובר זה נראה לי כמו טיפול בהלם

גם היפוך חיצוני זה סוג של הלם.
בזמן ההיפוך ראינו איך הדופק של העובר מואץ מאד, ומיד כשההיפוך נגמר הוא נרדם לארבעים.
ולמרות הכל, אחרי שהתחיל השבוע ה-38, וכל השיטות לא עזרו הלכנו לדר' קנטי ב'מאיר' והוא הפך אותו תוך דקה. מה שניסינו קודם: שירים, נענועים, מוקסה והומאופתיה אולי עזר בכך שלא נתנו את הכדור שנותנים בדרך כלל לפני ההיפוך, כדי לרפת את השרירים. וגם ההיפוך עבר ב צ'יק צ'ק.
דיאנה_ב*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 02:49
דף אישי: הדף האישי של דיאנה_ב*

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

אם פי 3, לגמרי לא הבנתי אותך, חשבתי שאת מתבדחת כי את לא סובלת סרטי פעולה ודיברת על ההשלכה לגבי האמא... חשבתי שהעוברים די מוגנים ממה שקורה בחוץ, כל המים שעוטפים אותם מעמעמים את כל הקולות שמגיעים אליהם כך שקולות חזקים או מפחידים לא מטרידים אותם.
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

המים אכן מעמעמים את הקולות, אבל לא מונעים אותם לחלוטין - ולכן גם יש הממליצים להשמיע לעוברים מוסיקה קלאסית (ולא באזניות), ומצד שני, להמנע ממוסיקה אלקטרונית (בעיקר כשמנסים להפוך עובר). בסרטים כאלו, (בקולנוע) בדרך כלל המוסיקה מאד חזקה ודרמטית.
בנוסף, הסרט יוצר מתח ופחד אצל האם (לפחות אם הוא טוב) וזה בטוח משפיע על העובר. לא משהו קריטי כך ש"אם ראית סרט פעולה במהלך ההריון, יצא לך ילד מפוחד", אבל בטוח משפיע.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

לא יודעת אם זה עובד, אבל קיבלתי את הקטע היפה הבא בדואל:

In Silent Knife (pp. 313-4), the authors explain that in most of
> the cases of breech babies (and placenta previa, as well) they have been
> involved in, there has been some conflict about the pregnancy--either an
> unplanned pregnancy or some other problem or fear about giving birth. I
> know this was the case with my breech baby.
<snip>
> What worked for me was (in
> addition to the breech tilt exercise already described) talking to the
> baby and explaining that it was safe to be born. He turned
> immediately. So...if there's any conflict in your life, you may want to
> tell your baby that things are okay and you look forward to welcoming him/her
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

הולכים לרב כדורי!

מישהי סיפרה לי על נס שקרה לה. היו לה תאומים במיצג עכוז מועמדת לקיסרי ולאחר ברכת הרב " היא תלד כמו תרנגולת", היא חשה פתאום בכאב אדיר בבטן. מיד ירדת מיים, צירים תכופים ועברה ללידה פעילה. התברר כי העובר הראשון התהפך,השני לא, והיא ילדה בלידה רגילה ומהירה .!!!
שולה*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 10:32

שליחה על ידי שולה* »

לאחותי הגדולה ניסו לעשות "היפוך" בהריון הראשון - מה שהוביל ללידה מפתיעה, כיוון שאיבדו את הדופק של העובר - החוויה הייתה כואבת והיא השביעה את כולנו שלא נעיז לעשות היפוך. כמובן שהלידה המיידית הייתה הניתוח קיסרי ולא לידה טבעית...
ידוע לי על חברים של אחותי (שלהם גם היה עובר שלא התהפך) שנסעו לסטף ושם , לפי המסורת, יש איזו יכולת קסומה למים להפוך את העובר... כן כן נשמע מופרך אבל אצלם זה עבד ! יש שם איזה טקס שהבעל והאשה צריכים להעביר מים אחד לפה של השני - משהו כזה, אני בטוחה שמי שיחפש יוכל למצוא פירוט על העניין. קצת חולני אבל עובדה - עבד.
עלי_מרווה*
הצטרפות: 27 פברואר 2004, 02:21
דף אישי: הדף האישי של עלי_מרווה*

שליחה על ידי עלי_מרווה* »

מים של סטף... קודם כל זה משהו סמיך וירקרק שאת באמת לא תרצי לשתות כל שכן לתת לבעלך
מזכיר קצת את רומיאו וגוליה
לצערי אני ובעלי שתינו את הגועל הזה בהיעדר תקווה מפתרונות אחרים שניסינו
וזה לא עזר כמובן
הכי מתחברת ל:
talking to the baby and explaining that it was safe to be born
לימור*
הצטרפות: 05 נובמבר 2001, 07:46

שליחה על ידי לימור* »

אני עשיתי היפוך בתחילת שבוע 38 בבלינסון, והיה חלק!
לא הרגשתי שום כאב
הוא המליץ לקח טבלית לזרוז מחשש שהעוברית תסתובב שוב
ועל רקע מצבי ומצבה הבשלים החלטנו לקחת
העדפתי טבלית וזרוז על ניתוח קייסרי....

תובנה מניסיוני:
עובר שנמצא במצג עכוז לפני הלידה לא סתם מצוי כך.
ייתכן שהדבר מעיד על אופיו (למשל ביתי מאוד דעתנית, מחוברת עם הרגליים לקרקע מגיל צעיר מאוד) ואני קושרת את זה להתנהלותה ברחם טרם לידתה ובחירתה להיות עם הרגליים כלפי מטה.
אולי זה מאפיין עוד ילדי עכוז...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שמעתי על שיטה פשוטה הכוללת הנחת קוביות קרח על פני הבטן, במיקום שגורם לעובר לשנות תנוחה. לא יודעת פרטים מדוייקים אולי דנה מ'הטיפה' במעגן מיכאל תדע יותר.
פלוני_אלמונית*

לא הבנתי מה זה לשמוע שירים ומה לעשות באמצע פשוט אני בדילמה תעזרו לי היום נודע לי שהעובר במצב עכוז אם אפשר להסביר אודה לכם מאוד א.אתי
למ*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 12:33

שליחה על ידי למ* »

באיזה שבוע את?
אם את בשבוע מתקדם (אני לא יודעת מאיזה שבוע - לדעתי 37-38) , ד"ר חגי קנטי מבית חולים מאיר עושה היפוך חיצוני של העובר - את יכולה לנסות.
לידה טובה.
טליה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 19:11

שליחה על ידי טליה* »

שיטה שלרוב עוזרת ככה רבנים אומרים לעשות: פשוט מאוד ללכת לארון הספרים בבית (ספרי קודש) ולסדר את כולם שלא יהיה מצב שיש ספר הפוך! או לא ישר וזה ממש עוזר מי שרוצה להאמין ולעשות את זה שיהיה לה בהצלחה!
פלוני_אלמונית*

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

זקוקה לעצה דחופה :-((,אני בשבוע 40 -התחלתי היום.העובר החמוד שלי היה במצג ראש עד לפני 3 ימים!
לפני 3 ימים היה לי וירוס בטן קשה או קלקול קיבה ,חוויתי כאבים עזים ובמקביל אותו ממש משתולל בבטן
למחרת ניגשתי לרופא לבדיקה שגרתית וראו באולטרסאונד שהוא במצג עכוז!! כנראה שבמהלך הכאבים העזים הוא התהפך,אולי נבהל..
פניתי להומאופתיה וקיבלתי תרופה,פניתי לדיקור כולל מחט ומוקסה.הוא עדיין במצג עכוז ואני פשוט לא מפסיקה לבכות.
הלידה הראשונה שלי היתה קיסרית בשל חוסר התקדמות וכל מה שחלמתי היה לחוות תיקון וללדת רגיל וטבעי,כבר קבעתי עם מיילדת מדהימה בלניאדו.
בבי"ח מאיר אמרו לי שאין מקום בשבילי להיפוך וגם בשל השבוע המתקדם שלי הם לא יבצעו היפוך.
אשמח לשמוע כל רעיון או עצה.אני לאט לאט מבינה שעלי לוותר על החלום שלי וללדת שוב בקיסרי,אין שום בית חולים שמוכן ליילד עכוז לאחר קיסרי בעבר,גם לא בלניאדו.אני כל כך מקווה שיתהפך מעצמו אך כרגע זה הולך ומתרחק ממני..
פלוני_אלמונית*

אני יכולה להציע לך להסכים עם הקיים ולא להתנגד, חבל על הכוחות נפש שלך. תדברי אל התינוק שלך,אל תדאגי, אם את יודעת שעלייך לוותר בכול מקרה על לידה רגילה, הרפי ושמרי את האנרגיות שלך להסכמה עם המתרחש...אני יודעת מה זה לוותר על חדר לידה טבעית בלניאדו אחרי כול התכנונים, הייתי במקום הזה, הכול קורה כפי ששצריך לקרות וזה לא תמיד לפי התכנון שלנו...תשמחי, תשלחי לתינוק שלך אנרגיות של אהבה, קבלה ושמחה...שולחת חיבוק ואיחולי לידה קלה ומאושרת ,גם אם קיסרית,
פלוני_אלמונית*

ובנוסף למה שנאמר לפני, הייתי מאוד ממליצה לך להתקשר שוב להומאופתית שלך כדי לחפש רמדי אחרת. את מטופלת שלה והיא מחויבת לעזור לך. יש המון רמדיס שיכלו לעזור, בייחוד כשיש רגע מסוים וברו בו הוא התהפך! אז עוד לא להתיאש...
שתהיה לידה פשוטה ומעצימה!
@}
שבוע_ארבעים*
הצטרפות: 15 אפריל 2012, 20:46

שליחה על ידי שבוע_ארבעים* »

בירורארבעים ירוק מילדת שגרתי ופתאום מתברר שהקטן התהפך לו... המיילדת טפסה אומץ והפכה אותו ידנית ( לא הרגשתי כלום לקח שניות והיה אפילו נעים) אבל למחרת בערב שוב הרגשתי את הראש למעלה:( ועכשיו בבוקר חזרה למטה :) מה זה? האם יתכן כל כך הרבה היפוכים בשבוע כל כך מתקדם ( אני דרך אגב פצועה ולא יכולה להתנייד מעבר לשרותים וחזרה ( וגם זה עם עזרה...). כך שכל ההתעמלויות הרגילות המומלצות במצב זה הן מחוץ לתחום עבורי... יש למשהי רעיונות איך לבסס את הראש באגן כשאני בקושי מסוגלת לעמוד?
פלוני_אלמונית*

להימנע מתנוחת חצי שכיבה- מן ישיבה שכיבה כזאת על כריות, זאת התנוחה שהכי נוח להם להתהפך...
לנסות להיות בתנוחות אנכיות, ועד כמה שאפשר תנוחות כריעה שעוזרות לו להתבסס, אם את יכולה למשל לשבת על כדור פיזיו למרות הפציעה זה יכול לעזור.
בנוסף אם כל כך קל לו להתהפך, הוא כנראה עוד יתהפך עד הלידה, ובמקרה הכי גרוע יהפכו אותו בלידה עצמה...
שבוע_ארבעים*

הי פלונית תודה על התגובה המהירה והמעודדת ! אז רק כדי לוודא שהבנתי נכון - אני צריכה לשבת בזווית ל 90 מעלות ובכריעה?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

ממליצה לך על מוקסה מעין סיגר ריחני שמדליקים ליד הזרתות של כפות הרגליים תוכלי למצוא אצל רופאים סיניים/מדקרים
בילי*
הצטרפות: 24 דצמבר 2004, 13:00

שליחה על ידי בילי* »

רופא סיני שאתו התייעצתי אמר לי שמוקדה אחרי חודש שביעי לא יעילה בכלל, ואפשר לנסות בסביל הקוריוז, אבל זה לא מה שיהפוך.

אם המולדת אינה מנוסה בהיפוכים, אז זה ממש מסוכן האומץ שהיא תפסה. זו גם פעולה שמומלץ לעשות תוך כדי מעקב בו זמנית באולטרסאונד ובקרבת חדר לידה. בקיצור, או שהיא לא הפכה אותו, או שנפלתם בצד הממש טוב של הסטטיסטיקה למרות חוסר האחריות. אני מאד בעד מיילדות בית, אבל זה נשמע לי מסוכן.

אם את לא יכולה כמעט לזוז, אז באמת האפשרויות מוגבלות, וגם גיל ההריון לא עוזר בכלל.  
אני עברתי היפוך מוצלח מאד אצל קנטי לפני כמה שנים. ובמחשבה לאחור אני לא בטוחה שהייתי עושה זאת שוב.
אני חושבת שלא יודעים איך זה משפיע על התינוק בכל מיני רמות. היום יש יותר לידות עכוז ויכול להיות שזה מה שהייתי בוחרת. מצד שני, לידת עכוז דורשת מאמץ רב מהיולדת ואם את פצועה באופן שלאמאפשר לך תנועה, אולי לא כדאי לך להמר על האופציה הזו.
בילי*

שליחה על ידי בילי* »

שמוקדה= מוקסה
בילי*

שליחה על ידי בילי* »

תנוחת כריעה רגילה אינה טובה, כי היא מבססת את העובר באגן, במקרה הזה עם העכוז במקום עם הראש.
שבוע_ארבעים*

אוי מה יהיה? אני רוצה לידת בית... אני באמת לא מבינה איך אפשר לגרום לו להתהפך אם אני כל היום בשכיבה וגם איך אני אצליח לבסס ככה את הראש באגן ? עכשיו הוא שוב עם ראש למעלה ואני כבר מיואשת ומבולבלת. עוד עצות למישהו? איך כל העוברים של נשים בשמירת הריון מתארגנים להם טוב ברחם בלי גרביטציה?
בילי*

שליחה על ידי בילי* »

הי שבוע ארבעים, אל תתייאשי. יש הרבה גורמים שמשפיעים על העובר להתהפך, לא הכל תלוי בך. שיעור בהורות.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

אצלי התהפך עם מוקסה בשבוע 36 אחרי שהרופא אמר שהסיכוי להתהפך בשלב הזה הוא10%..
מאחר וזו לא פעולה פולשנית או מכאיבה מציעה לך לנסות בכל זאת אין לך מה להפסיד..בהצלחה!
ואגב יש סיפורים על עוברים אתלטיים במיוחד שמתהפכים לבד גם בשבוע ארבעים:-)
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

שליחה על ידי שרון* »

איזה הריון זה?
שרון*

שליחה על ידי שרון* »

בבדיקה האחרונה איפה הראש היה? איפה את מתכננת ללדת?
שבוע_ארבעים*

אתמול למעלה היום נדמה לי ששוב למטה מחר נבדוק אצל המילדת
ומתכננת לידת בית
שרון*

שליחה על ידי שרון* »

הוא מסתובב כל כך בקלות, אין לך למה להשקיע אנרגיה בלהפוך אותו...
יש תינוקות שמתהפכים תוך כדי הלידה.
אם מחר בבדיקה של המיילדת הוא עם הראש למטה, אני מציעה לך לתרגל תנוחות של התבססות באגן.
תזכרי שלכל תינוק יש את הדרך שלו לבוא לעולם...
תאומים*
הצטרפות: 21 יוני 2012, 13:49

שליחה על ידי תאומים* »

היי לכולן, אני בשבוע 36 עם תאומים שניהם במצב עכוז לצערי.. נקבע לי תור לניתוח עוד עשרה ימים אלא אם כן אקבל צירים או ירידת מים. מאוד הייתי רוצה שיתהפכו, אמרו לי שכמעט אין אפשרות כזאת מגלל חוסר מקום..
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

שליחה על ידי ללו* »

איך מרגישים כשעובר מתהפך בשבוע מתקדם?
אני בשבוע 35. לפני שלושה ימים העובר היה במצג ראש. יום או יומיים אחר-כך היו לי כמה שעות של כאבים מוזרים - מצד אחד כאב שבא והולך בגלים בשיפולי הבטן, מצד שני צירים זה כנראה לא היה - גם כי אני יודעת לזהות את הברקסטונים (יש מזמן) והתחושה הייתה שונה, וגם (בעיקר) כי לא הייתה שום התקשות של הבטן. אבל זה היה כאב אמיתי ונוכח מאוד, עד כדי כך שבאיזה שהוא שלב נאלצתי להפסיק לנקות את המקרר ולהתיישב למשך כחצי שעה. האמת היא שזה קצת הזכיר לי כאבי ביוץ, אבל הרבה יותר בעוצמה.
והיום הייתי שוב באולטרסאונד (יש מעקב הדוק בגלל בעיה אחרת, לא חשוב כרגע) - והעובר במצג עכוז.
עכשיו אני תוהה: האם נשמע שהתחושות שתיארתי היו בזמן שהוא התהפך למצג עכוז? האם אופייני להרגיש ככה את ההתהפכות?
וחשוב-חשוב-חשוב: אם שוב יחזרו אותן התחושות, האם אוכל לדעת שסביר שהוא חזר למצג ראש? (האולטרסאונד הבא אחרי פסח)
אשמח מאוד לתשובות. תודה!
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

שליחה על ידי קרן* »

אפשר למשש ולנסות להרגיש את הראש או הטוסיק. מיילדות בית מיומנות בכך.
ללו*

שליחה על ידי ללו* »

תודה קרן. בחור שאני גרה אין מיילדת בית או מישהי אחרת שיודעת לזהות (שאלתי את האחות), ואני לא כל-כך ניידת, כך שמחפשת יותר דרכים להבחין בעצמי.
ללו*

שליחה על ידי ללו* »

מקפיצה עם שאלה חדשה:
פתאום שמתי לב שכבר כמה ימים שאין לי ברקסטונים, אחרי שהם היו פחות או יותר עניין יומיומי. קשה לי לשחזר ממתי בדיוק אין, אבל יש מצב שזה מהזמן שהוא התהפך לעכוז. האם יש קשר? האם ייתכן שהחכם יודע לא לייצר צירים כשהוא בעכוז?
פלוני_אלמונית*

אני חייבת לספר לכן על החוויה שלי. אני בשבוע 35, עם שליה קדמית. ניסיתי את כל סוגי התנועתיות שהציעו כאן, פנס לחלק התחתון, דיבור לעובר ודמיון מודרך. אפילו קבעתי תור לבית חולים מאיר להיפוך ידני חיצוני. ואז נתקלתי ב you tube ברות פדידה ממושב עדה, שעושה היפוך במים.
רות בדקה אותי ומצאה שאחת הרצועות היתה מתוחה מה שהקשה על הקטן להסתובב לבד.
ממש עכשיו חזרתי מהטיפול הראשון, תחילה שחררה את הרצועה, לאחר כשעה של ציפה ותנועות במים במהלכן לא הרגשתי שום תנועתיות מהעובר, הסתיים הטיפול.
כשרות הודיעה לי שהצלחנו לסובב את העובר למצג ראש הייתי המומה! לאחר מכן היא הראתה לי באולטרסאונד את הקטנציק ואין מאושרת ממני. ואני כבר התחלתי לברר על לידת עכוז... לא לוותר על ההיפוך שלה!
אני עדיין מרוגשת מהתהליך. יתכן שהעובר יסתובב חזרה, ולכן אעשה עוד אולטרסאונד בשבוע 38, ואחזור אליה לטיפול נוסף אם כן.
בהצלחה לכולן.
שליחת תגובה

חזור אל “התעמלות בהריון”