יום עיון באופן טבעי 2005

עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

ואם הם נולדו בבית - איך יהיו להם תעודות לידה? (באמת, אני לא יודע - מקבלים תעודת לידה??)
אחיטוהר_לנצח*
הצטרפות: 04 דצמבר 2004, 00:32
דף אישי: הדף האישי של אחיטוהר_לנצח*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אחיטוהר_לנצח* »

האם זה נהוג להביא לימי העיון מיים מינרלים בכמות או הרבה פרות כלים חד פעמיים,כלומר כמו בריינבו, שכל אחד מביא לעצמו וגם לכולם וחולקים בזה? אני אנסה להביא בשימחה, רק לדעת את מינהגי המקומיים.:-)
<קיבוצניק...זה לא מדבק אבל כואב,ליפעמים;-)>
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי תמר_ס* »

ואם הם נולדו בבית - איך יהיו להם תעודות לידה? (באמת, אני לא יודע - מקבלים תעודת לידה??)
בטח. אתמול הלכתי עם זערוריתי למשרד הפנים וקיבלנו ת. לידה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

_תגידו, זה מקובל למכור אוכל?
למה לא בעצם?_
למה לא באמת? נראה לי שאין בעיה. אפשר לשאול את רני.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי סיגל_ב* »

טרה,
רני כתב למעלה:
ניתן יהיה להציג/למכור/להחליף/לתת כל מה שתרצו (כולל מנשאים/בגדים/ספרים/בולים וכד', אבל בבקשה לא אוכל שאוכלים במקום)
אליה_דור_כהן*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

יש לי שתי שאלות: :-)
  1. האם יש מישהו שנוסע מאיזור כפר יונה ויש לו / לה מקום בשבילנו (לאמא וסלקל עם ילדה בתוכו).
  2. האם אפשר למכור במקום גרנולה ביתית משובחת וריבות עם סוכר חום? בהמשך לדיון לא אוכל שאוכלים במקום
איבי_כ*
הצטרפות: 09 יוני 2004, 09:07
דף אישי: הדף האישי של איבי_כ*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי איבי_כ* »

בעקבות התסכול שעולה מההבנה שמכל מה שמעניין אותנו נראה מקסימום שני מעגלים, חשבנו על רעיון: לצלם בוידאו את כל המעגלים, ואז אח"כ אפשר גם להפיק מזה דיוידיים (באיכות ביתית אמנם, כמו כל כנס מקצועי שמכבד את עצמו :-)). ולמכור אפילו (?). מעשית מה שצריך זה 7 מצלמות (ולנו יש אחת לתרום)

מה דעתכם?
רני_כשר*
הצטרפות: 15 יוני 2001, 01:21
דף אישי: הדף האישי של רני_כשר*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי רני_כשר* »

האם אפשר למכור במקום גרנולה ביתית משובחת וריבות עם סוכר חום?
נראה לי בסדר גמור.

<סומך על זה שלא יהיה מישהו שירצה לחסל במקום צנצנת ריבה עם כפית, או ישים גרנולה בכיסים וינשנש בדרך לסירות, שהרי אז זה נוגד את הבקשה של לא אוכל שאוכלים במקום. מצד שני, בסך הכל אנחנו לא רוצים שהמקום ייהפך לפסטיבל אוכל, אז שכל אחד יפעיל את מערכת השיקולים שלו.>
ניצן_לן*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 11:09
דף אישי: הדף האישי של ניצן_לן*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי ניצן_לן* »

אמא לשניים (בן 6 ובן חדשיים) מחפשת טרמפ ממודיעין ליום העיון.

בבקשה הודיעו לניצן אם מי מכם יוכל לעזור לה, טלפון: 052-5256107
רני_כשר*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי רני_כשר* »

לצלם בוידאו את כל המעגלים
נראה לי מעולה, אם כי צריך לקחת בחשבון שכשיש מצלמה במקום אנשים נוטים להיות פחות פתוחים, ויש מעגלים שהדבר עלול להזיק לדיון שיתפתח במקום.
מה אתם אומרים?
איבי_כ*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי איבי_כ* »

זה גם החשש שלי... אם כי מצלמה סטאטית על חצובה, אולי שוכחים ממנה תוך כמה דקות?..
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי Manty_T* »

אם כי צריך לקחת בחשבון שכשיש מצלמה במקום אנשים נוטים להיות פחות פתוחים כמו בלידה... ואז זה משמעותי!
יוחנן_בצק*
הצטרפות: 28 מאי 2004, 09:33
דף אישי: הדף האישי של יוחנן_בצק*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי יוחנן_בצק* »

לצלם בוידאו את כל המעגלים
רני, קיבלת את המייל ששלחתי לך לפני כמה ימים בנושא?
מצלמה סטטית נשמעת פחות מזיקה.
בכל מקרה, נראה לי שבכל מעגל צריכים להיות כ-2,3 מיקרופונים כדי לתפוס את כל השיח ולא רק את מי שקרוב למיקרופון הבודד.
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אם לא מפריע ספציפית למי שמנחה את המעגל, אז אין בעיה יותר מדי רצינית להשיג מיקרופון קונדנסר שישב באמצע ויקלוט את השיחה. במידה ויש הסכמה עקרונית מצד המנחים, וכן תהיה הוצאה כספית מסויימת (להשיג עוד מצלמות ועוד מיקרופונים) אפשר לפתוח רשימה של אנשים שיהיו מעונינים לרכוש את הדי וי די או הוידיאו וכך לכלכל את הפרוייקט.
בכל הנוגע להדפסת הדיוידי והווידאו ועריכה בסיסית נשמח לספק חינם אולפן מקצועי.
והילד_הזה_הוא_אני*
הצטרפות: 16 מאי 2005, 10:49
דף אישי: הדף האישי של והילד_הזה_הוא_אני*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי והילד_הזה_הוא_אני* »

בטח דנו בזה במלא דפי ימי עיון קודמים, אבל אין לי כוח להתחיל לקרוא אותם, אז אם כן אני אשמח גם אם לא תענו ורק תפנו אותי למקום המתאים (משהו כמו דף פלוני אלמונית הודעה חמש מאות שבעים ושתיים מלמעלה והדיון שאחר כך... ;-) ),
בכל מקרה לשאלה, מאד מעניין אותי להיות נוכחת במעגלים מסויימים וזו אחת הסיבות שאני מגיעה ליום עיון. אבל כמו רבות כאן אני מגיעה עם שני זאטוטים בני 6 חוד' ושנתיים וחצי. אין מצב שאני אוכל לשבת שעה וחצי עם הגדולה ושהיא תתן לי להקשיב! יש איזושהיא הפעלה מסודרת לילדים לזמן שכזה? (מעגלי מספרי הסיפורים לא בא בחשבון, כי היא תצטרך אותי שם איתה).
אולי פשוט לוותר על המעגלים ולהתרכז ביום מהנה בפארק עם הילדים והזדמנות להכיר אנשים שחיים באופן טבעי כמו שאני הייתי רוצה, אבל מגלה שזה לוקח יותר זמן משחשבתי?

הערה לגבי האוכל, לדעתי חוץ מעניין הפסטיבליות, יש בעיה מאד גדולה של כשרות לחלק מאיתנו. אז אפשר אולי לבקש ממי שמוכר אוכל שלא אוכלים במקום לכתוב ליד, אם זה כשר או לא.
סיגל_ב*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי סיגל_ב* »

ניתנו בעבר כמה טיפים:
  • להביא סבתא/דודה/חברה
  • להביא משחקים אטרקטיביים וחדשים שהילד לא מכיר
ולקוות לטוב. :-)
נגה_לא_יודעת*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 14:35

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי נגה_לא_יודעת* »

רגע לפני המפגש שלכם, אני מנסה למצוא בדף הפעיל הזה מקום לכמה שאלות שמונעות ממני בכל פעם מחדש לההפך ליותר מ"נוסעת סמויה" בדוגית הנפלאה של "באופן"...
אני חולמת לחיות כמו שחלק מכם מצליחים. מחוברת מאוד ברוח אבל מתקשה לצלוח את מבחן החומר. אנסה להסביר ואעריך סבלנות והקשבה שייסייעו לי אולי הפעם לעשות את הצעד ובעיקר להבין...
אנחנו זוג אנשי חינוך (מיוחד)ועדיין לומדים. מנסים לחיות את חיינו כפי שאנו מבינים שנכון ע"פ תפיסת עולמנו: מחנכים, אוכלים בריא, צמחונים, מגדלים גינונת אורגנית, מגדלים בע"ח, גרים במושב באי-שם, מעורבים בקהילה, לומדים, קוראים, משתדלים לא לצרוך מה שפוגע בסביבה, משתמשים במה שאחרים זורקים, בלי טלויזיה ובלי פוזה ובקיצור...הבנתם את הרעיון...
אבל...(למה תמד יש אבל...)
אנו שמחים לבשר שאני הרה, מה שמכריח אותי לעמת את התאוריות בהן תמיד האמנתי, למול המציאות-שפתאום גילינו שעולה המוווווווווווווווווון כסף.
הפרקטיקה, מה עושים עם הפרקטיקה?
אנחנו צעירים, אין חסכונות ואין מי שייסייע (משפחות ברוכות ילדים). הבית לא שלנו, בלי אוטו-קשה לגור רחוק והטרנטה צורך כסף, אני מפרנסת עיקרית ומה יהיה אם אני מאמינה בחינוך ביתי ורוצה להיות כאן? חיתולי בד...הצילו...פתאום גילינו כמה זה עולה (אני יודעת שבמסתכם זה פחות אבל מאיפה יהיה את כל הכסף בבת אחת?) , ציוד זו לא בעיה, אנחנו משפצים כל מה שזז אבל עדיין מודאגים, לידה עם דולה לא באה בחשבון, ובקיצור...
ניסינו לחיות בגרעין ולסיימנו את התקופה בגרעון עצום) זה לא עניין של סדר עדיפויות. אין לנו כמעט הוצאות חוץ משכ"ד,שכ"ל, רכב, אוכל ומיסים... אני פשוט מוצאת את עצמי בכל פעם עסוקה בעיקר ב:
א. ממה מתפרנסים כשמחנכים בחינוך ביתי?
ב. איך מגיעים לבית (אני יודעת שלא חייבים, אבל למה או איך מדברים פה כ"כ הרבה על רכישה בבנימינה או פרדס חנה או לוטם, ביררתי, זה נורא יקר...)
ג. האם באמת אפשר להתחיל חיים כאלו כבוגרים עצמאיים (ללא תמיכה או בית שקנו אבאמא...)?)
ד. האם אשאר בשלב הגשמת האידיאלים שלי (שהוא לא רע, אבל לא מצליחה לדמיין כרגע כיצד יכלול חינוך ביתי) או שבאמת אפשר להגיע ליותר ?
סליחה על ריבוי השאלות, אשמח לדעת שמקומי עמכם ושלא אתקל רק במפח נפש של ניפוץ אשליות על חופי הקפיטליזם...
נגה.
אחת_מההנהלה*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 15:25

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אחת_מההנהלה* »

נגה, קיבלת אישור רשמי לבוא ליומעיון. יש לכם 10 שנים לקנות בית. אם לא תצליחו תוך 10 שנים, תישקל נתינות ארכה ;-)
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי יונת_שרון* »

נגה, מזמינה אותך ליומעיון ול-מדור חינוך ביתי.
אחיטוהר_לנצח*
הצטרפות: 04 דצמבר 2004, 00:32
דף אישי: הדף האישי של אחיטוהר_לנצח*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אחיטוהר_לנצח* »

נגה תודה שהעלית לי את כל השאלות על דף אני כבר הולכת לצלם אותן,כדי שאוכל לישאול בצורה מסודרת.
זו לחלוטין לא מליצה. בדיוק בשביל זה אני באה ליומיון,ניסיתי, כשפגשתי באתר, לשאול שאלות דומות לשלך-פרקטיקה. אבל למרות כנות האנשים. לא באתי על סיפוקי.ולכן חשבתי שלדבר פנים אל פנים זה פרקטי עבורי.
תבואי יהיה כיף@}
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני אישית מעדיפה שלא יהיו מצלמות במעגל שאני אשתתף בו ( אם אמצא שמרטף, כמובן:
_13:00 - סוד הגן - גידול ילדים ומזון בד בבד - דרך חיים ? מנחים: שלומית ואחיק דור
15:00 - צרכנות ירוקה ? מנחה: דנה יחזקאל_ ) .
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

_א. ממה מתפרנסים כשמחנכים בחינוך ביתי?
ב. איך מגיעים לבית (אני יודעת שלא חייבים, אבל למה או איך מדברים פה כ"כ הרבה על רכישה בבנימינה או פרדס חנה או לוטם, ביררתי, זה נורא יקר...)
ג. האם באמת אפשר להתחיל חיים כאלו כבוגרים עצמאיים (ללא תמיכה או בית שקנו אבאמא...)?)
ד. האם אשאר בשלב הגשמת האידיאלים שלי (שהוא לא רע, אבל לא מצליחה לדמיין כרגע כיצד יכלול חינוך ביתי) או שבאמת אפשר להגיע ליותר ?_
נגה כמוני כמוך. אענה לך בקצרה מקריאה מרובת שעות בבאופן.
רוב האנשים המיישמים חינוך ביתי עושים אחד מהשניים:
  • או שהבעל עובד ולא רואה את הבית והאישה עושה חינוך ביתי.
  • או שההורים עוזרים.
טרם נתקלתי באופציה אחרת. כמעט כתבתי לצערי, אבל לא, לשמחתי דווקא, בעלי מאוד מעורב בגידול בתנו בת ה- 8 חודשים ואילו יכל היה בעצמו עושה חינוך ביתי. ככה שבעל שעובד ולא רואה את הבית הוא לא. גם אנחנו כמעט לא נתמכים ע"י ההורים. לכן גם אנחנו לא נוכל לעשות חינוך ביתי. מה כן? מחפשים מסגרת הקרובה ככל האפשר לרוחנו. משתדלים להיות כמה שיותר בבית במשמרות במסגרת המגבלות הכלכליות.
לגבי חיתולים- תנסי דרך האתרים שפרסמה מיצי החתולה בדף חיתולים רב פעמיים. בחו"ל אפשר לקנות הרבה יותר בזול. גם יד שניה. אני למשל מוכרת עכשיו חיתולים של ממושקה שבקושי השתמשתי בהם. לחילופין- תקני 2-3 חיתולים כל חודש. שזה בערך ההוצאה הכספית על הח"פ. או תתפרי לבד. יש דף כזה אפילו (לא זוכרת מה שמו).
לגבי קנית בית- אנחנו מתכננים לקנות בב"ש דירת 3 חדרים. אלו היכולות שלנו. לפי דעתי את הבית בפרדס- חנה קונים אלו עם הבעל העובד.
העצה הכי טובה שיש לי לתת לך- לאט! לא למהר לשום מקום עם הגשמת האידיאלים. מה שלא נראה כבר השגה היום מחר יראה לך אפשרי.
ועוד עצה- אצלנו לפחות, לאחר לידת הילדה המיקוד מאוד השתנה. סגנון החיים מאוד השתנה. ההוצאות הצטמצמו בעקבות כך כי הדברים שנראו חשובים התגלו כלא חשובים. חכי עם הציפיות להגשמת האידיאלים עד לאחר הלידה, כי התינוק גורם לשינוי מאוד מהותי במרקם החיים ובאידיאלים.
שולחת לך חיבוק הזדהות. מאוד מבינה לליבך. הייתי שם ובחלק מהדברים עדיין שם.
החיים מסתדרים, יהיה בסדר!
אשמח לפגוש אותך ביום עיון,
פיצה
יונת_שרון*

יום עיון באופן טבעי 2005

_רוב האנשים המיישמים חינוך ביתי עושים אחד מהשניים:
או שהבעל עובד ולא רואה את הבית והאישה עושה חינוך ביתי.
או שההורים עוזרים._
כך גם רוב האנשים שלא בחינוך ביתי...
והילד_הזה_הוא_אני*
הצטרפות: 16 מאי 2005, 10:49
דף אישי: הדף האישי של והילד_הזה_הוא_אני*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי והילד_הזה_הוא_אני* »

נגה,
לגבי החיתולים הר"פ, רציתי להוסיף. אנחנו מבררים עכשיו המון לגבי מעבר לר"פ, ואכן גילינו שלקנות ערכה מושלמת של חיתולים לילד אחד עולה קצת פחות מח"פ לשנתיים וחצי. זה המון! מדובר בכמה אלפים. (2 בערך), ואין לנו את הסכום הזה להוציא בבת אחת. אבל, למרות שזה קורץ ובאמת מאד נח, לא חייבים ללכת דווקא על החיתולים שהם כמו ר"פ רק מבד. אפשר גם prefolds מקופל בתוך כיסוי. וזה הרבה הרבה פחות יקר ולא כזה לא נח לשימוש (אני מקוה). ולאט לאט לקנות או להשיג את היקרים יותר (לנסיעות וכאלה). בקיצור יש הרבה אופציות.
זו אחת הסיבות שאני באה ליום עיון, לנסות לקנות יד שניה. זהו, נראה לי שכדאי להמשיך את הדיון הזה בדף חיתולים רב פעמיים כי זה נוגעי לשם, עניתי פה כי כאן התחיל הדיון.
ובכלל את יכולה ליצור אתי קשר (בדפבית שלי) כי אני במצב דומה לשלך, ויש לי מה לענות גם על שאר הדברים שהעלית פשוט אין לי זמן, וממש מעצבן להקליד ביד אחת (כן, אני מניקה במקביל...)
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

_או שהבעל עובד ולא רואה את הבית והאישה עושה חינוך ביתי.
או שההורים עוזרים.
כך גם רוב האנשים שלא בחינוך ביתי..._
רק שאצלם גם האשה עובדת ולא רואה את הבית
<לא יכולה להתאפק>
פיצה_והתוספות*

יום עיון באופן טבעי 2005

או שההורים עוזרים.
רק שאצלם גם האשה עובדת ולא רואה את הבית_

אז זהו. שאין לי שום כוונה להכנס לויכוח איך זה אצל אלה לעומת אצל ההם.

אני ממשיכה לכתוב מה אפשר כן לעשות בכוחותינו הדלים ובמסגרת האילוצים.
אני לא יודעת איך מתנהלים החיים אצלך, נגה, אספר לך על שלנו.
כשאחזור לעבוד, לפחות בחלק מהימים אעבוד יום מפוצל. בעלי הלך לעשות תואר שני על מנת להיות גמיש מבחינת הזמן. הוא בחר את הנושא שלא היה הראשון בסדר העדיפויות מבחינת ענין. זה נושא שהוא בסדר מבחינתו אבל מציע מימון גבוה. ככה שהוא לא יצטרך לתרגל או לעבוד בנוסף. קבענו את מקום מגורינו העתידי קרוב ככל האפשר למקומות התעסוקה. אני כרגע מחפשת מטפלת או משפחתון הקרוב ככל האפשר לחינוך ביתי מבחינה רעיונית. ברוב הימים אחד מאיתנו יקח את הילדה סביב השעה אחת. השני יגיע הביתה בארבע וישחרר את הראשון. ככה נעשה משמרות. אז בחלק מהימים אני אבוא באחת ובארבע אחזור לעבוד. בחלק מהימים בעלי יקח אותה באחת ובארבע אני אגיע והוא יחזור לאוניברסיטה להשלים את המטלות שלו. זה הכי טוב שאנחנו יכולים לעשות כרגע. אני מקוה שזה עוזר לך במשהו.
ושוב- הגענו לזה אחרי מלאכת מחשבת ותהליך ארוך מאוד שקרה לאחר הלידה. את תראי שאתם תמצאו את הדרך שלכם ואת הפשרה הטובה ביותר עבורכם.
שולחת לך עוד חיבוק של הזדהות,
פיצה
מור_וקנמון*
הצטרפות: 23 פברואר 2004, 03:08
דף אישי: הדף האישי של מור_וקנמון*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי מור_וקנמון* »

או שהבעל עובד ולא רואה את הבית והאישה עושה חינוך ביתי.
או שההורים עוזרים._
ו\או שחיים בפשטות
ו\או שמשנים סדרי עדיפויות.....
מור_וקנמון*
הצטרפות: 23 פברואר 2004, 03:08
דף אישי: הדף האישי של מור_וקנמון*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי מור_וקנמון* »

לפי דעתי את הבית בפרדס- חנה קונים אלו עם הבעל העובד.
לפי דעתי אלו עם ההורים...:-D
פיצה_והתוספות*

יום עיון באופן טבעי 2005

_ו\או שחיים בפשטות
ו\או שמשנים סדרי עדיפויות....._
מזה שחיים בפשטות ומשנים סדרי עדיפויות לא צומח כסף.
כמו שנגה כתבה (נכון גם אצלנו)- למרות צימצום ההוצאות ושינוי בסדר העדיפויות צריך לחיות ממשהו.
מכל שיטוטי באתר לא מצאתי מישהו שהמציא שיטה אחרת להתפרנס פרט לבעל העובד מצאת החמה עד צאת הנשמה או תמיכה מההורים ובד"כ שילוב בין השניים.

_לפי דעתי את הבית בפרדס- חנה קונים אלו עם הבעל העובד.
לפי דעתי אלו עם ההורים..._
את צודקת. כנראה שבעיקר אלו המשלבים את הבעל עם ההורים :-D
פיצה_והתוספות*

יום עיון באופן טבעי 2005

שאלה לרני/חדוה/מי מהמארגנים. האם יהיו מכירות לפני 16:30?
יש כמה דברים שאני מעונינת לקנות ולא אוכל להשאר מאוחר בגלל שאנחנו רחוקים הקטנה נוסעת רע מאוד ככל שהערב מתקרב.
יש דברים שאוכל להשיג רק בהזדמנות זו כמו למשל בגדי הנקה וחשוב לי שתהיה לי האופציה.
תודה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי בשמת_א* »

• או שהבעל עובד ולא רואה את הבית והאישה עושה חינוך ביתי.
  • או שההורים עוזרים._
יש עוד אופציות. למשל, בעלי בהחלט "רואה את הבית", ובמקום העבודה שלו גם אין שעות נוספות, אז בכלל אין אופציה שהוא "יעבוד יותר וירוויח יותר" גם אם היינו רוצים. ו"נתמכים ע"י ההורים" - ממש לא.
אני מלמדת בשעות שבעלי בבית, וככה אני מכניסה עוד משכורת קטנה, בזמן שהוא עם הילדים.
אנחנו גרים בדירונת קטנטנה, וזה חוסך ה-מ-ו-ן כסף. לחילופין אפשר לגור בשכירות בקיבוץ (גם שם אפשר לעשות גינה אורגנית מסביב לבית, יש תנאים מצויינים של טבע מסביב, וזה זול ללא כל השוואה ביחס לבית פרטי). יש עוד אפשרויות.
וכן, חיים ב פשטות מרצון .
ולגבי חיתולים - אני גידלתי בלי חיתולים ולא קניתי חיתולים רב פעמיים, והרבה משתמשות פשוט בחיתולי הבד הרגילים (טטרה ופלנל), שמקפלים אותם כמו פעם. הם זולים ביותר, ואפשר להשיג בקלות משומשים.
נגה_לא_יודעת*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 14:35

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי נגה_לא_יודעת* »

אנשים טובים באמצע הדרך,
תודה על כל התגובות מאירות העיניים ומחממות הלב.
מאחר ואני משוטטת כאן לא מעט דווקא מצאתי את עצמי חושבת על הכיוון של בלי חיתולים או יד שניה ונראה.

בקשר לבית ולפרנסה, צר לי, אבל עדיין יש לי יותר שאלות מתשובות.
כן , גם בנזוגי בדרך לתואר השני, רק שבחינוך מיוחד ממש אין מלגות וכשני אנשי חינוך ללא "שומנים"(הורים, חסכונות וירושות פוטנציאליות) שעיד משלמים שכ"ל וכרגע חיים בהכי פשטות שיש, איך שלא סובבתי את זה אני לא מצליחה לדמיין איך מרימים ראש מעל המים. ומה ישתנה בעתיד בייחוד אם נרצה לחנך חינוך ביתי, אבל גם אם לא...
אני כבר חיה בפשטות מרצון, ולא ציינתי את זה, אבל אני דתיה ונראה לי שהכל קשור גם לזה. מצד אחד, אני לא קפיטליסטית מעצם החינוך, מצד שני אני רואה המון מחברי חיים מדהים כמו שהם רותים בלי לוותר על עקרונות, מצד שלישי, רובם עושים את זה במקומות שאני לא אעשה מטעמי שוני בהשקפה האידאולוגית-פוליטית...
אוףףףףף,
קשה לי עם הרעיון שמרוב אידיאלים ובחירות ערכיות (למשל בתחום העיסוק של שנינו והבחירה לחנך) אני היום לא יודעת אפילו איך אשאר בבית אחרי 3 חודשי לידה ונראה לי ממש לא אנושי לנטוש גוזל יונק לטובת כלכלה... אני חושבת ברצינות אולי לקחת עוד ילד אחרי הלידה (כמטפלת) - כרגע זה הפיתרון הכי ריאלי שאני מוצאת לפרנסה ואני בטוחה שאם כל ה"פשטות מרצון" לי כמישהי שעמדה בראש אירגונים יהיה מאוד קשה עם ההפיכה ל"מטפלת". אני יודעת שכאשת חינוך אני אמורה להיות חפה מזה אבל זאת כרגע ההרגשה האותנטית שלי ואני עובדת קשה עם עצמי לשנות את זה ולהיות קצת פחות רכושנית לגבי הסטטוס שלי וקצת פחות שיפוטית לגבי העובדה שחינוך ביתי נשמע לי יותר טב מ"אני מטפלת"- בכל מקרה, עוד רעיונות יישומיים בתחום הזה יתקבלו בברכה...
דבר נוסף שעדיין לא הבנתי : האם יש פה אנשים שהגיעו לבית משלהם או לביטחון כלכלי כלשהו (חסכונות? משהו?) ללא עזרה עם חינוך ביתי או התחילו מנקודה דומה לשלי ומוכנים לעודד בהתחשב בזה שכבר לא נהיה אנשי מחשבים/מחקר/מהנדסים ...
שינוי סדרי עדיפויות עושים כשיש כסף ולא כשאין. שכ"לx2 צריך לשלם, דלק/אוטובוס עולה כסף , אוכל, מיסים ו...לא נשאר הרבה...זה לא שיש לי עודפים שהולכים על טיולים לחו"ל או מוצרים מיותרים...
ובקיצור...אוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף.
אני לא קוטרית, אני פשוט מפחדת לבחור בפיתרון הקל ולחזור לקריירה מטורפת. כבר הייתי על המסלול הזה ואני יודעת כמה אני מוכשרת בו, אבל גם מה המחיר.
מפחדת לבחור בו מחוסר ברירה כלכלית .
ומפחדת להציק לכם במפגש כמו שאני עושה עכשיו כאן...
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

האם יהיו מכירות לפני 16:30?
אני יודעת שנורית תגיע רק אחרי הסדנאות.

ומפחדת להציק לכם במפגש כמו שאני עושה עכשיו כאן...
אולי כדאי לשאול בדף מתאים את השאלה "מי עם תנאי פתיחה דומים לשלנו, ומוכן לשתף ב-איך עושים את זה?", ולהפגש - ביום העיון, או בבית.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי צוויליך* »

נגה יקרה יקרה ,
קודם כל, שולח אלייך הרבה הבנה והזדהות.
בזוגיות שלכם טמון כח אדיר, תמיד קצת יותר ממה שדרוש כדי להתגבר על האתגרים. זו אקסיומה.
ונו, ידוע שבעולמנו זה החומרי, הגשמי, הפרנסה היא שיעור מרכזי בהמון צורות.

בתור מי ש חיה בפשטות מרצון את לומדת לברור את המקומות של הפשרה.
מה תפל, מה עיקר.
אז תיקראי לעצמך מטפלת. את אמא! בקרוב... או בעצם, כבר עכשיו, רק הילד בפנוכו.
והנה אם היית מתכנתת, ההיית מעדיפה להשאיר הגוזל אצל אמא אחרת? 'מטפלת', אז מה. גם עם הגוזל וגם פרנסה! חסכת X ש"ח על מישהי אחרת + X ש"ח שהרווחת ממישהי אחרת שבחירותיה שונות משלך.
רווח כפול.
ניראה לי שאת יודעת ש לבחור בפיתרון הקל זו לא אפשרות. אין חיה כזאת.
קיים ה"לבחור בפיתרון ילוד ההרגל". התבניות שלנו.
ואת ואני יודעים גם מה המחיר שלו.

פרקטית,
חיתולי בד...הצילו...פתאום גילינו כמה זה עולה -
כמעט את הכל אפשר לקבל יד שניה. מראש, לפני הלידה, תעבירו קול קורא בין חברים ומשפחות שתשמחו לבגדים, ציוד וכו', אפשר ויעזור גם להכין רשימה לתפוצת נאט"ו ואולי כך תוכלו לבחור מבין שלוש עשרה השמיכות לתינוק...
חיתולי בד אפשר להשתמש בטטרה - המרובעי בד הישנים והטובים והזולים מאד. אנחנו למדנו קיפול יעיל בצורה מרשימה.
או בלי חיתולים .
ויהיה פתרון לכל דבר. אם תחליטו לחפש ולהיות יצירתיים - אני מאמין שיהיה.

את מעוררת השראה!
חיזקו ואימצו ותצליחו.
תמר_ס*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי תמר_ס* »

אבל אני דתיה ונראה לי שהכל קשור גם לזה. יקירתי, בחיי שלא הבנתי מה הקשר. גם אנחנו דתיים. (ומחפשים איך להסתדר כשאחד מאיתנו בבית. עדיין בחיפושים. כל הזמן).
בטוח יש דף על זה, רק צריך למצוא אותו.
וביומיון-נדבר. גם על זה. תבואי.
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

טרה רוסה, אולי ביום העיון תמכרי את תה הצמחים המעולה שאתם מכינים? אני אשמח לקנות :-)
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי Manty_T* »

או שההורים עוזרים.
רק שאצלם גם האשה עובדת ולא רואה את הבית_
לא תמיד...
<לא יכולה להתאפק> (-;
גל_בר_ניסן*
הצטרפות: 03 ינואר 2004, 16:02
דף אישי: הדף האישי של גל_בר_ניסן*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי גל_בר_ניסן* »

אני ואחי (הד בר ניסן) ואולי אחותי נהייה שם.
תבשיל_קדרה*

יום עיון באופן טבעי 2005

רני,
אפשר לבקש (בהמשך לדבריה של א ילת) שתשים פה את תקצירי הדברים לקראת יום העיון, כדי שניתן יהיה להגיע עם החלטה מראש באילו מעגלים להשתתף? (ולא להצטרך להחליט בתוך שמחת/מהומת המפגש)
תודה.
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

אני אביא את המנשא האתיופי שלי למי שתרצה להתנסות.
וכן אביא פיות צמר למכירה ועוד בגדים וחפצים למסירה.
ואולי אביא צמחי תבלין מהגינה (זוטא,רוזמרין,מרוה,נענע).

מצטרפת ל
אפשר לבקש שתשים פה את תקצירי הדברים לקראת יום העיון,
רני_כשר*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי רני_כשר* »

אפשר לבקש (בהמשך לדבריה של א ילת?) שתשים פה את תקצירי הדברים לקראת יום העיון, כדי שניתן יהיה להגיע עם החלטה מראש באילו מעגלים להשתתף? (ולא להצטרך להחליט בתוך שמחת/מהומת המפגש)
אפשר. אני מקווה שבמהלך היום נעשה זאת.
האם יהיו מכירות לפני 16:30
פיצה, כדי לשמור על יום העיון כ"יום עיון", ביקשנו מכל המוכרים הפוטנציאליים לפתוח את דוכניהם רק אחרי תום הסדנאות. לכן באופן רשמי לא יהיו מכירות לפני 16:30. נסי לברר עם האנשים המתאימים אם יוכלו להראות לך דברים לפני כן, אבל במפגש אישי ולא כתצוגה למכירה.
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי ארני_ש* »

רני, בגלל ריבוי המעגלים האטרקטיביים אני מציעה דוקא , ללא קשר לתקצירים לפני , לתת בעלון הבא סיכום של מה שהיה במעגלים ואולי אפילו של הכיוון הכללי של הדיון בהם , כדי שמי שבחר מעגל מסויים יוכל להנות גם ממה שנאמר בשאר .
טרה_רוסה*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אולי ביום העיון תמכרי את תה הצמחים המעולה שאתם מכינים?
חשבתי על זה, אבל אין לי כל כך במה לארוז אותו. אולי פשוט אשתמש בשקיות ניילון רגילות. חברי באופן יסתכלו במה שיש בתוך קנקן התה, נכון?
דרומית_עם_תינוק*
הצטרפות: 22 מאי 2005, 13:58

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי דרומית_עם_תינוק* »

מחפשת טרמפ לי ולתינוק ל יום עיון באופן טבעי 2005 מחרתיים.
מגוש קטיף / קיבוץ סעד / גבים / אשקלון .
אפשר להגיב בדף שלי שעדיין ריק...
תודה רבה!
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי ב_דרך* »

ביום העיון נציב קופת תרומות ליובלי בשולחן ההרשמה.
כל תרומה תתקבל בתודה גדולה.

ראו: יובל זקוק לעזרתך
רני_כשר*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי רני_כשר* »

ניתן לראות את התקצירים של המעגלים ביום העיון "כאן" www.beofen-tv.co.il/[po]yom iyun 24 5 2005[/po].doc
צריך כמובן לקחת בחשבון שינויים של הרגע האחרון.
תבשיל_קדרה*

יום עיון באופן טבעי 2005

רני, בקישור שהבאת יש אותו מידע שכבר כתוב למעלה.
התכונת לקשר למשהו אחר?
רני_כשר*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי רני_כשר* »

רני, בקישור שהבאת יש אותו מידע שכבר כתוב למעלה
גילה, את צודקת. סידרתי ועכשיו הקישור נכון. נסי ותיהני.
אורנה_שפרון*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2001, 22:59
דף אישי: הדף האישי של אורנה_שפרון*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אורנה_שפרון* »

תוספת מאוחרת -

אחרי הסדנאות יתקיים מעגל בנושא: *חינוך ביתי בבית משפט"
בהנחיית סשה זיניגרד, בהשתתפות רוני אבירם.
תמר_ס*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי תמר_ס* »

יופי. ממש יופי. עכשיו נהיה קשה פי אלף לבחור מעגלים. אוף.
איבי_כ*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי איבי_כ* »

שקיות ניילון רגילות
מה עם שקיות נייר רגילות?
א_ילת*
הצטרפות: 20 מרץ 2003, 22:23

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי א_ילת* »

יופי, תודה רבה. תודה לכל המנחים על התקצירים.
  • איך ילדים בחינוך ביתי לומדים דברים שההורים לא יודעים?
יונת שרון*
זה המעגל עם בני הנוער?
שמחה גם על המעגל של סשה זיניגרד בהשתתפות דר' רוני אבירם
בקיצור, עודפם, תודה רבה למארגנים ולמנחים.
אמנון_לבב*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 13:24
דף אישי: הדף האישי של אמנון_לבב*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אמנון_לבב* »

לחדוה , רני וכל הבאופנטיבעיים היקרים !!!
בעזרת השם נזכה השנה להיות עמכם יחד ביום העיון.
תזהו את מקומנו לפי השלט "בית לבב-פשטות מרצון- תזונה ראשונית-חסידות ובריאות".
נביא עמנו ספרי אורחים ותוכניות , ספרי מזון מרפא, דיסק מקורי לנשים וילדים, מזון ראשוני, הקשבה ואהבה.
נשמח להציע (באופן ספוטני-משולב בלו"ז של טוב לבב בת השנה) :
  • מעגל היכרות עם נושא המזון הראשוני והמסעדה הלימודית (ראו באתר אדמה)
  • מעגל נשים וילדים - "שירה לשינוי ולריפוי" וכן לספר ולשוחח על איך מתעצמים ומקבלים שמחה של קבע... תוך כדי חיבור לקדושה היהודית, מה שמעבר לטבע...
תוכלו גם לזהות אותנו לפי הסימנים:
  • פיאה בתסרוקת "קוקו" ? אורית. חולצה לבנה
  • חיוך וכיפה ? אמנון.
  • שיער גולש ופה מזמר, עליזה וקופצנית- מיתר.
  • תלויה על הגב עם מלפפון- טוּב.
בשמחה ובאמונה מאיתנו אורית, אמנון, מיתר וטוּב לבב.
אנונימי

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אנונימי »

נגה לא יודעת,
בטח כבר כתבו ולא שמתי לב, ש דברים משתנים, ובפרט אחרי לידה.
סדרי עדיפויות, גם יכולים להשתנות.

אני מכירה מישהו שבו זמנית עבד כנהג מונית (שכיר), וגם בהתקנת מזגנים וגם למד. 20 שעות ביממה בממוצע סה"כ. שנה וחצי.

למשל, לא חייבים להוציא כסף על תואר שני.
(יש מקומות בהם משלמים לסטודנטים על ידי מלגות. או שאפשר לדחות את הלימודים. או לוותר עליהם?)
למשל, אפשר למצוא דרכי פרנסה אלטרנטיביות - לתכנת מהבית למשל.

מבינה את הקושי שלך בלהסתכל על עצמך כעל "מטפלת" לעתיד, אבל קצת נעלבתי כשקראתי את זה. אני מכירה מישהי מקסימה ומנהדרץ שבנוסף להיותה אם משקיענית, טיפלה בעוד תינוקת. הכניסה קצת כסף הביתה. לא יודעת למה נפגעתי מדברייך. ברור לי שזה לא את אלא אני.
אני גם מכירה מישהי מקסימה אחרת, שיחד עם בן פעוט ותינוקת עובדת בניקיון של בתים של אחרים.
(שתיהן היו באותו זמן בחינוך ביתי כמובן. אולי עדין. לא יודעת.)
לא נראה לי שזה משהו להתבייש בו. נהפוכו.

יאללה - מספיק עם העילבויות. לא משנה.
הצלחה בהמשך דרכך ובשעה טובה!!!
רני_כשר*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי רני_כשר* »

_אמנון לבב
לחדוה , רני וכל הבאופנטיבעיים היקרים !!!_
שמחים לראות אתכם כאן, ונשמח עוד יותר לראותכם ביום העיון.

תזהו את מקומנו לפי השלט "בית לבב-פשטות מרצון- תזונה ראשונית-חסידות ובריאות". נביא עמנו ספרי אורחים ותוכניות , ספרי מזון מרפא, דיסק מקורי לנשים וילדים, מזון ראשוני, הקשבה ואהבה.
כפי שהצענו לכל האחרים שמעוניינים להציג את מרכולתם (הגשמית והרוחנית) - הזמן לכך הוא אחרי תום הסדנאות, כלומר אחרי 16:30.

נשמח להציע ... מעגל היכרות עם נושא המזון הראשוני והמסעדה הלימודית וגו'...
תוכנית המעגלים סגורה, ואנחנו לא מעוניינים כרגע בנושאים נוספים. נשמח כמובן בשנה הבאה לשלב אתכם במעגלים המתוכננים, אבל השנה אתם מוזמנים לקיים מעגלים בתום הסדנאות אחרי 16:30.

תוכלו גם לזהות אותנו לפי הסימנים:
לנו יש זקן. לכם?
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי מיכל* »

שלום אני מיכל, זו פעם ראשונה שאני כותבת כאן למרות שאני קוראת קבועה באתר. אני מתכוונת להגיע ליום העיון (אם לא אלד עד אז כי אני בסוף חודש תשיעי), אם למישהו מקוראי הדף יש ציוד לתינוק בן יומו (כסא לרכב, שמיכות, חיתולי בד, אמבטיה, מנשאי בד) למכירה יד שניה או למסירה אשמח אם תביאו אותו לפגישה.

להתראות ביום שלישי, מיכל
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי נועה_בר* »

מיכל
יופי אם תבואי ביום שלישי, ויופי אם תלדי :-)
בכל מקרה נראה לי שיכול להיות קשה לאנשים לסחוב ציוד "כבד", בכל זאת כבר עלינו הילדים, האוכל, השמיכות..
אולי תשימי מודעה ב ככר השוק , אני בטוחה שתהיה הענות.

< לי יש מנשא בד ארוך >
יונת_שרון*

יום עיון באופן טבעי 2005

_*איך ילדים בחינוך ביתי לומדים דברים שההורים לא יודעים?
יונת שרון*
זה המעגל עם בני הנוער?_
המעגל של הנוער יהיה שיחה חופשית, ככה שלא יכולתי לכתוב לו ראשי פרקים... :-)
במקום זה כתבתי על משהו אחד שודאי יעלה במעגל. סביר שבמעגל עצמו יעלו עוד הרבה נושאים אחרים. את מוזמנת לבוא ולהעלות אותם!
תבשיל_קדרה*

יום עיון באופן טבעי 2005

אגב, מה נסגר על צילום המעגלים?
> מתעוררת באיחור, אחרי קריאת התקצירים <
> מתעוררת <
מיכל_דנקנר*
הצטרפות: 24 יוני 2002, 12:54
דף אישי: הדף האישי של מיכל_דנקנר*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי מיכל_דנקנר* »

_ביום העיון נציב קופת תרומות ליובלי בשולחן ההרשמה.
כל תרומה תתקבל בתודה גדולה.
ראו: יובל זקוק לעזרתך_

אנחנו חשבנו להתרים באמצעות מכירת קלטות וידאו משומשות וחיתולים רב פעמיים
כלומר התורמים יכולים לבחור קלטת (חלקן ממש אטרקטיביות)
אז אולי כדאי להתאחד?
רני_כשר*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי רני_כשר* »

אגב, מה נסגר על צילום המעגלים?
אני חושב שבשל העובדה שהנושא "בעייתי", גם מבחינה טכנית וגם מבחינה עקרונית, נניח אותו להפעם, ונדון בו לקראת השנה הבאה.

<סומך על ההתקדמות המהירה של הטכנולוגיה, שניתן יהיה בשנה הבאה לצלם את המעגלים מבפנים ע"י מצלמות זעירות שתוצמדנה לדש החולצה של כל משתתף, ובעזרת תוכנה יערך באופן אוטומטי סרט, שיאסוף את כל הסרטונים ובכך יכלול את נקודת המבט של כל משתתף. התוכנה גם תדאג לסיכום בכתב שיחולק מיידית בסוף הסדנא על-גבי ניירות אלקטרוניים. מי שירצה יוכל גם להקליט את מחשבותיו אשר לא העז להעלות בפומבי במעגל, ולהעשיר אותנו בנקודות מבט נוספות.>
תבשיל_קדרה*

יום עיון באופן טבעי 2005

שכחת שהתוכנה גם תסנן מהצילום אנשים שלא רוצים להצטלם.
אלמוני*
הצטרפות: 05 אפריל 2004, 01:52

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אלמוני* »

אם אפשר לספר לנו קצת איך היה יום עיון שנטעם קצת ממה שנאמר שם(למי שממש לא יכול לבוא)
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

האם יהיה בדוכני המכירות מישהו שמוכר בגדי הריון?אם כן אשמח לדעת מראש <חייבת למצוא מכנסיים
כמה שיותר מהר :-]>
חיוך_ביתי*
הצטרפות: 29 אפריל 2004, 00:52
דף אישי: הדף האישי של חיוך_ביתי*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי חיוך_ביתי* »

אני אשמח לראות איזו פינה לילדים "גדולים" בגיל הבת שלי (10) שבה יוכלו להכיר חברים אחרים, רצוי אפילו משהו עם הנחיה. ככה שמישהו יוכל לשבור את המבוכה או הביישנות הראשוניים.
מישהו אולי חושב שהוא יכול לארגן (ואל תגידו לי את יכולה :-D אני לא בדיוק הטיפוס הכריזמתי ונטול העכבות :-P
בבקשה.... מישהו.
טרה_רוסה*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

חיוך, יש בדיוק מעגל כזה, בהנחיית יונת.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני אביא למכירה מפרסומי ליגת לה לצ'ה - ספרות /עלונים/כרטיסי ברכה עם איורים שמקדמים את ההנקה, וכן קלטת הדרכה להנקה, http://img1.tapuz.co.il/forumsApps/resize.asp?image=49689641.jpg&width=200,]פסלונים[/img] חמודים של נשים מניקות בין הספרים ספרי הוצאת לייף סנטר - סדרת "איך לדבר כך שילדים יקשיבו", "הורים גם בלילה" והספר החדש על ליווי בלידה, "לחבק את האם".
מייק_בר_רב_אשי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2003, 17:14
דף אישי: הדף האישי של מייק_בר_רב_אשי*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי מייק_בר_רב_אשי* »

רני,
כמה שאלות-הבהרה לגבי איך מגיעים לחניה:
  1. ההפניה למפה איננה עובדת
  2. האם לבוא מכיוון מחלף אלוף שדה או ממחלף מסובים או אחר?
  3. האם הפניה לחניה היא ימינה או שמאלה? ברמזור? מה כתוב בשלט בפניה?
  4. לא עוזר לי שאתה כותב "פניה אחת לפני הספארי". האם אסע עד הספארי ואחזור? כתוב אחרי מה יש לפנות, איזה סימן ברור, שאדע: עכשיו, באפשרות הבאה ? אפנה.
מייק
יוחננ_ית*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

טרה רוסה,
_אולי ביום העיון תמכרי את תה הצמחים המעולה שאתם מכינים?
חשבתי על זה, אבל אין לי כל כך במה לארוז אותו. אולי פשוט אשתמש בשקיות ניילון רגילות. חברי באופן יסתכלו במה שיש בתוך קנקן התה, נכון?_

בהחלט יסתכלו בתוך הקנקן :-) אז תכיני ותביאי!!!
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי פלוני* »

1. לבוא ממחלף אלוף שדה. לא לרדת בכביש השקוע אל להמשיך במסלול הימני.
ברמזור לפנות שמאלה לרחוב פרץ ברנשטיין.
נסיעה עד הכיכר כ 200 מטר לאחר כפר המכביה.
בכיכר שמאלה לשדרות בן צבי .
לאחר כ 150-200 מטר יש מגרש חניה בצד ימין.
במקרה שהוא מלא, ניתל להמשיך עוד כ 50 מטר למגרש חניה נוסף.
יוחננ_ית*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

_אנחנו חשבנו להתרים באמצעות מכירת קלטות וידאו משומשות וחיתולים רב פעמיים
כלומר התורמים יכולים לבחור קלטת (חלקן ממש אטרקטיביות)_
רעיון מקסים!
רותילה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2004, 03:57

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי רותילה* »

ציירתי חתכתי הדבקתי הדפסתי לוח עד לימיהולדת זה נראה לי מתאים לאוירת הבאופן- האם זה נראה גם לכם? כמובן רק אחרי 16:30
נונה_בי*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 18:51
דף אישי: הדף האישי של נונה_בי*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי נונה_בי* »

_אנחנו חשבנו להתרים באמצעות מכירת קלטות וידאו משומשות וחיתולים רב פעמיים
כלומר התורמים יכולים לבחור קלטת (חלקן ממש אטרקטיביות)
רעיון מקסים!_ ומרגש@}
יוחננ_ית*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

אני באופן אישי מתנדבת להדפיס חלק מהחומר
גם אני מוכנה.
אליה_דור_כהן*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

אני שכנעתי את אמא שלי שתבוא איתנו (עם ביתי ואיתי) עד שאבא שלה יגיע, הבאנו צעצועים, סנדוויצ'ים,
מחצלת ומצב רוח טוב ו........
הגענו היום במקום מחר. זה נחשב???????? :-D

הגענו לחנייה והיה ריק מדי, שאלנו אנשים שהסתובבו בפארק ואף אחד לא ראה התקבצות של הרבה אנשים מוזרים וילדים שמסתובבים עם טוסיק בחוץ,
אז התחלתי לחשוד, אבל רק כשדיברתי עם שרה לה, נתגלתה הפדיחה במלוא הדרה.
שרה לה אפילו התקשרה לווודא שלא התבאסתי מדי ונגיע גם מחר.
בוודאי שכן - כבר הכל ארוז ומוכן. מה, לא נבוא?! |H|
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

בוודאי שכן - כבר הכל ארוז ומוכן. מה, לא נבוא?!
פוווו איזה מזל!
יוחננ_ית*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

הגענו היום במקום מחר. :-)
התחתנו בערב ט"ו באב והיה זוג שחשב שאנחנו מתחתנים ביום ט"ו באב והגיעו למחרת החתונה. כך שאתם לא לבד.
תבשיל_קדרה*

יום עיון באופן טבעי 2005

והגיעו למחרת החתונה
גם אני חיכיתי ב 5 בבוקר לאוטובוס ולחבורה של הטיול ביום איחור.
למזלכם, ליאת, הקדמתם ביום - וזה כן ניתן לתיקון.
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי מישהי* »

לא לשכוח המון מצב-ריח טוב
שיפון_1*
הצטרפות: 22 פברואר 2005, 14:31

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי שיפון_1* »

אל תשכחו לספר איך היה...........
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

היה מצוין, היה לי נעים מאד להכיר את כל מי שהכרתי, והיה רק קצר מדי (לצערי הייתי חייבת ללכת מוקדם)...
{@
א_גרויסע_מויש*
הצטרפות: 08 פברואר 2004, 17:47

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי א_גרויסע_מויש* »

היה נהדר! אני עדיין בהלם פרצופים חדשים, אבל היה כיף נורא, ובכלל לא מביך כמו שחשבתי שיהיה :-)
לפעם הבאה: מתוכנן לא לברוח לפני המעגלים בתירוץ לא משכנע (את אף אחד, מסתבר...) של עבודה.
אני לא אזכיר שמות, שמא אפספס מישהו ואז הו מה גדולה תהיה הפאדיחה, אבל היה כיף גדול לחבר פנים לשמות, ועוד יותר כיף לפגוש פרצופים מוכרים ואהובים עד מאד }{!
ותודה גדולה למשפחת סיגל ב, שאימצה אותנו למחצלת שלה כשהיינו חדשים וטריים והמומים. היה נעים מאד!
סיגל_ב*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי סיגל_ב* »

היה מעולה!
היה נפלא להכיר את כל מי שהכרתי... וגם אני מטעמי האפשרות שאשכח למנות מישהו אז רק אומר לכל מי שפגשתי, כמה נעים היה לי להכיר ולדבר ולבלות אתכם. תודה! :-)

המעגלים שאני הייתי בהם היו מרתקים ומעשירים:
  • מרחב משלך ? מנחות: שרה'לה שפס-וינקלר, אורנה שפרון
  • בני נוער בחינוך ביתי ? מנחים: יונת שרון ובני נוער בחינוך ביתי
ותודה מיוחדת לבני הנוער שהשיחה עימם היתה מאלפת.

האפרסק היה במעגל:
  • בריאות ילדים ? מנחה: צפריר שפרון
ומסר שהיה מעגל מצוין.

תודה למנחים, תודה גדולה למארגנים @} ותודה לחברי הקהילה על יום נפלא ומענג.
להתראות בפארק הירדן.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

יום עיון באופן טבעי 2005

שליחה על ידי חגית_ל* »

היה יופי. רוצים עוד!!!!!
לפחות פעמיים-שלוש בשבוע |בלונים|
שליחת תגובה

חזור אל “על אלימות מינית וטראומות מיניות”