אישור לחינוך ביתי

מאושרים*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2010, 22:28

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי מאושרים* »

אני רוצה לשתף בתהליך שאנחנו עברנו לקבלת האישור, כי הוא שונה, לטובה, מהרבה סיפורים שקראנו פה באתר.

הגשנו השנה בקשה לאישור בפעם הראשונה, ביוזמתנו. לא יודעת למה, היתה לי תחושת בטן שצריך לעשות את זה השנה, ולמרות הסיפורים המרתיעים ולמרות שאף אחד לא חיפש אותנו כל השנים, הגשנו את הבקשה.

תוך חודש וחצי קבלנו אישור.

ראשונה הגיעה הקב"סית. ואיך הילד סיכם את הביקור? "זה היה קצר". היא היתה פה פחות מ-10 דקות. שאלה קצת על מה הוא לומד, איזה חוגים, ראתה שיש לו שולחן לידו יכול לשבת ללמוד, שיש מחשב, שאלה איזה חברה יש לו. והלכה. דרך אגב, כבר בטלפון היא היתה מאוד נחמדה, אמרה שאבא לא חייב להיות בבית, שלחה לנו את הטפסים שצריך למלא, בקיצור- הדריכה מאוד באדיבות ובנעימות על התהליך.

אחרי שבועיים-שלושה הגיעה המפקחת. היא כבר ביקשה שגם אבא יהיה בפגישה. היתה פה חצי שעה-40 דקות. אפילו לא ביקשה לראות פינת למידה, חוברות עבודה, תוצרים, מה הוא קורא. כלום. נאדה. (גם הקב"סית לא ). קודם כל הודתה לאבא שלכבודה לא הלך לעבודה. הסבירה למה היא פה, מה תפקידה, מה התהליך לאישור.

דיברה בעיקר אתנו וקצת עם הילד. בעיקר שאלה על למה חינוך ביתי, מה השיגרה שלו, שאלה אותו מה אוהב לקרוא, לעשות. כל הזמן התנצלה שהיא חודרת לנו לפרטיות. שאלה אותו על חברים שלו ומיד הדגישה שהוא לא צריך לומר את שמותיהם, ביקשה את רשותנו לפני שדיברה אתו.

הפגישה היתה כשבוע לפני תחילת השנה. היא הסבירה שעפ"י הנוהל חייבים לרשום לבי"ס כל עוד אין אישור אבל אמרה שזה נראה לה מיותר לגמרי, הרי עד עכשיו היינו כך בלי אישור ובלי לרשום, אז זה לא הגיוני בעיניה שנרשום אותו עכשיו. בקיצור, הרגשנו שיש הגיון.

היה דבר אחד בעייתי במקצת (וחייבת להדגיש, שמנו לב לבעייתיות רק אחרי שסיפרנו לאנשים והם העירו לנו על זה)- היא שאלה למה רק עכשיו פנינו, איפה היינו עד היום. ענינו מה שענינו ואז היא אמרה "אתם יודעים שאתם עבריינים, עוברים על החוק....". ענינו לה גם על זה. בדיעבד, אולי, ממש רק אולי, הייתי מעירה לה שנראה לי לא מתאים לומר לנו את זה באופן כזה מול הילדים. אבל בכנות, באותו רגע זה לא הפריע לי כלל. אני חושבת שפשוט לא איים עלי, הייתי מאוד בטוחה בעצמי, בדרכי ולא הרגשתי באותו רגע שזה בעייתי . אולי אפילו טוב שהם שמעו וראו שאין מה להבהל, שאנחנו שלמים עם דרכנו.

זהו. מאחלת לכולם שיעבור להם ככה, פשוט ונכון.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי פלונית* »

שלום,
האם למישהו יש נסיון בקבלת אישור לחינוך ביתי להורים גרושים? מה הפרוצדורה מבחינת האבא? הקבס"ית והמפקחת נפגשים עם האבא בנפרד?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הן לא צריכות להיפגש עם האבא מבחינת הנהלים, אבל כן צריך שהוא יסכים לחינוך הביתי. האבא צריך לחתום על החלק הראשון של הבקשה (החלק עם צילומי תעודות הזהות והספח, ועם כל הפרטים הבירוקרטיים).
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

מאושרים יש ערך רב במידע מאיזה אזור אתם:) נשמח לשמוע, אם מתאים לכם לגלות :)
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי רוני.של.4* »

טליה - אני לא "מאושרים" אבל מכיוון ששאלת על איזורים, רציתי לציין לטובה את הרפרנטית של המחוז אליו אנחנו שייכים, מחוז חיפה (שמגיעים אאל"ט עד פר"ח-כרכור והיישובים באיזור ואדי עארה גם כן). השנה היה לנו ביקור מאוד נעים איתה ועם הקב"סית של המועצה. בדומה למה שכתבה מאושרים, הרגשנו הרבה כבוד לדרך שלנו, התעניינות אמיתית, והערכה. אצלנו לא העלו בכלל את הנושא של רישום לביה"ס. הן התעניינו בדברים שהילדים יוצרים, והתפעלו מחדוות היצירה של בנותיי (ואכן, הבית מלא עבודות מכל טוב...), וכשהן עזבו את ביתנו הן אפילו אמרו משהו בסגנון של "איזה כיף לראות, שתמשיכו ככה עוד הרבה!" :-)
עובדים_עלינו*
הצטרפות: 15 ינואר 2012, 22:25

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי עובדים_עלינו* »

תכף נגמרת שנת תשע"ב האישור לא הגיע ובמרץ צריך לשלוח אישורים חדשים, כלומר זה בדיחה(:
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי סלעית* »

תכף נגמרת שנת תשע"ב
לא צריך להגזים, יש עוד חצי שנה של לימודים...
למה צריך לשלוח במרץ? אנחנו שולחים במאי
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

הנהל של משרד החינוך אומר שכשמקבלים הודעה על רישום לבי"ס נרשמים -כל מועצה ועיריה מארגנת את זה בזמן שלה.
בטפסים מצינים שאתם בח"ב -בכתב או להתקשר טלפונית למח' חינוך וכך מקבלים טפסים של ח"ב למלא.

מה שמשנים בשנים הבאות זה רק התוכנית לימוד.אלא אם כן יש איזה שינויים בכתובת וכ'

תצטרכו לשלם ביטוח -זה יופיע בתשלומי הארנונה.
ודרך אגב, זה לא נורא , כי התשלום הזה בסדר גם לשומרי הגן.

וגם אתם יכולים בהזדמנות זו לשלם עבור 'סל תרבות' -הצגות וקונצרטים מסובסדים ע"י משרד החינוך -ולברר מי בבי"הס מרכז את העינין ויתן לכם את התאריכים של התוכנית.
עובדים_עלינו*
הצטרפות: 15 ינואר 2012, 22:25

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי עובדים_עלינו* »

איילה יקרה התשלום של הביטוח לא תופס בשום מקום תקראי את טוב את הביטוח והוא תקף רק לילד שמגיע לבית ספר לא לילדים שלך יקרה. כך אם את משלמת וח"ח יקרה משהו הילד לא מבוטח . לגבי סל תרבות זה תלוי בקשרים דלך עם המועצה.
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

גם אני אשמח לעזרה בהגשת הבקשה - למי מגישים? עד מתי ניתן להגיש את הבקשה? איזה טפסים צריך למלא?
התקשרתי למחלקת חינוך בעיריה של מקום מגוריי ולא היה להם מושג על מה אני מדברת (פקידה אחת שאלה אותי מה קרה לילד, ופקידה אחרת אמרה שאני צריכה אישור מפסיכולוג..)
אילה_בשדה_הדגן*

אישור לחינוך ביתי

תבקשי לדבר עם הקב"ס.תקבעי פגישה.
יכול להיות שלא שמעו על ח"ב באזורכם-ואז כדאי להפנות את הקב"ס לנהל שיש באינטרנט.
את צריכה לרשום את הילדה לגן חובה/בי"ס עכשיו-עכשיו זה הרישום ברוב האזורים ולציין בטפסים שאתם מעונינים בח"ב.
הטפסים הם טפסי ההרשמה(רישום כוזב, כבר דיברנו)+התוכניות לימודים שלכם והנימוק להחלטה .את זה מגישים לקב"ס ולמפקח של משרד החינוך.(כתבתי בלשון זכר, למרות שבדרך כלל נשים עושות במלאכה).
בהצלחה
אני מניחה שאת לא מכירה משפחות עם ילדים מוכרים בח"ב באזורך ובגלל זה את שואלת פה.
אילה_בשדה_הדגן*

אישור לחינוך ביתי

שאלתי מישהי שעובדת בתחום הביטוח .הביטוח שעושים ממוסדות חינוך מכסה בכל מקרה.גם אם ילד היה בבית . זה 24/7.
אבל...הביטוח הזה לא מכסה הוצאות נכבדות של נזקים נכבדים.לא עלינו וחמסה חמסה.
המסקנה היא שאם רוצים באמת להיות מכוסים צריך לשמור בחיסכון כסף בצד /לעשות ביטוח רציני.והאמת היא שאני מאבדת את האמון שלי בכל המערכת הזאת ,אז קשה לי להמליץ.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שלום,
אנחנו משפחה עם שני ילדים שנמצאים בחינוך ביתי כבר 9 שנים (מאז שנולד בננו הבכור).
עד היום לא קיבלנו שום פניה מהרשויות בנוגע להסדרת חינוך ביתי אבל בכול זאת חשבנו להסדיר את העניין.
לפני שאנחנו קופצים למים ומנסים להשיג את האישור הרשמי לחינוך הביתי רצינו לשאול כמה שאלות ונשמח לשמוע את דעתכם:
  1. מה מטרת האישור, מלבד עצם האישור? האם זה אמור להיות תנאי לגיוס בנינו לצבא (בהנחה שהשלום לא יגיע עד אז)?
  2. האם אפשר להשיג אישור על שנים קודמות בהם חינכנו את ילדינו בבית?
  3. לגבי התהליך: האם יש לרשום את הילדים לבית ספר לפני כתיבת המכתב למשרד החינוך? האם זה לא מאוחר מדי לרשום אותם לשנת הלימודים הבאה?
נשמח לקרוא תשובות כאן באתר
תודה גדולה
יונת_שרון*

אישור לחינוך ביתי

1.מה מטרת האישור, מלבד עצם האישור? האם זה אמור להיות תנאי לגיוס בנינו לצבא (בהנחה שהשלום לא יגיע עד אז)?

אני מוצאת שתי מטרות עיקריות באישור:
א. לנהוג בשיתוף פעולה כלפי פקידי משרד החינוך. (אם זה החוק או לא -- זה ויכוח נפרד. זה נוהל, אולי הוא חוקי ואולי לא.)
ב. לקבל איזשהו סיוע (למשל אם לילד יש אבחון).
בכל מקרה, אין לזה קשר לצבא. הצבא לא שואל על אישורים ולא מתחשב בהם בקביעת קב"א ומיון ליחידות.

2. האם אפשר להשיג אישור על שנים קודמות בהם חינכנו את ילדינו בבית?

לא, וגם אין משמעות לאישור כזה.

3. לגבי התהליך: האם יש לרשום את הילדים לבית ספר לפני כתיבת המכתב למשרד החינוך? האם זה לא מאוחר מדי לרשום אותם לשנת הלימודים הבאה?

אם הילדים רשומים לבי"ס, מנהל בי"ס חייב לוודא שהם מבקרים בו עד שיש בידך אישור לחינוך ביתי, ואם האישור מתעכב -- זה על חשבון הילד. לכן כדאי לחשוב אם זה רצוי לפני שאת עושה את הצעד הזה. חלק מהמשפחות רושמות את הילדים רק אחרי שהן מקבלות אישור ביד.
מישהי_מכאן*
הצטרפות: 29 נובמבר 2008, 19:51

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי מישהי_מכאן* »

חוזרת לארץ אחרי כמה שנים בחו"ל. יש לי בן 7, בן 3 ותינוק.
רוב הסיכויים שבן ה 7 ילך לבי"ס. האם, לאור הנהלים החדשים, אני צריכה לבקש אישור להשאיר בבית ילד בן 3?
(אני יודעת שכבר שאלו כאן, אבל אני לא זוכרת מה התשובה, ממתי, וגם לא איפה למצוא אותה. סליחה...)
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

מישהי מכאן, קודם כל אני ממש שמחה שאת חוזרת לארץ @}
דבר שני, חוק חינוך חובה נאכף בארץ בד"כ מגיל חמש. את לא צריכה אישור ממשרד החינוך, משרד החינוך לוקח אחריות על הילדים רק מגיל חמש.
בהסתייגות, כי ישנם ישובים בהם המועצה (ולא מ. החינוך) מחייבים חינוך חובה מגיל 3. מצד שני זה לא חינם אלא הון תועפות, ולכן אם לא תשלמי ממילא לא יתנו לך להכניס.
אמא_פילפילה*
הצטרפות: 07 מאי 2009, 22:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_פילפילה*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_פילפילה* »

מנסיונכם, מתי מגיע האישור?
היה כבר אמור להגיע?
אם לא הגיע כדי לפנות ל"אחראים"?
יונת_שרון*

אישור לחינוך ביתי

יש לך שימוש דחוף לאישור?
אם לא, אני לא רואה סיבה לחפש מישהו אחראי במשרד החינוך.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

מניסיון, האישור מגיע סביב ינואר. בלי לחץ, ברגע שהגשת בקשה את לא שולחת ואת בחנ"ב. כל השאר זה סתם בירוקרטיה.
אמא_פילפילה*
הצטרפות: 07 מאי 2009, 22:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_פילפילה*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_פילפילה* »

יש לך שימוש דחוף לאישור?
לא, אין לי שום שימוש בו, רק לדעת שהעניין אושר. אני בכל מקרה לא אשלח את הבן למסגרת אבל רוצה שהעניין יוסדר/ יהיה חוקי. הרי זאת הסיבה שבגללה שלחתי בקשה לאישור.

מניסיון, האישור מגיע סביב ינואר
ינואר? לא אמור להיות לי אישור עד תחילת שנת הלימודים?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי בשמת_א* »

שלחת בקשה = את נהגת לפי חוק והכל בסדר.
לכל מי שיוצר איתך קשר בנושא, את אומרת שזה בסדר, משרד החינוך מטפל באישור שלך.
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי דגנית_ב* »

שיתוף
לפני שבוע, בועדה כלשהיא לגבי בני הלומד בבי"ס, עולה שמה של בת ה 16 ("האבודה" בתיקים) שבבית זמן רב ללא "אישור".
"לא תקין" אומרת הקב"סית בטלפון ופעמוני אזעקה מחרישים אוזניים. נקבעת פגישה כולל הבת (קב"ס מתעקשת על כך). בן הזוג מציע משהו ממש טוב מסתבר: מתייעצים עם בשמת א יונת שרון גילה חורש ועוד.. מקבלים מידע, טיפים (לרשום, לחסום שאלות, עמוד שידרה..) עידוד מורלי ושקט נפשי. תודה ענקית לכן @}
הקב"סית עירנית אך נעימה. (גם אנחנו). לא ממש מכירה חנ"ב אבל לא אנטי. מעבירה עניין למפקחת אזור צפון. יש לנו הרגשה (שכמו שאמרו לנו מראש) שלא נעים אך לא נורא.
  • הקב"סית אמרה שיש מקומות שחוק חינוך חובה עד גיל 16 אבל לא בעירייתנו (אולי כי שופעת בבעיות אחרות). אולי בכל זאת נכנס בגליצ' כזה.
ושוב - תודה לכל אלו שקיבלו שיחת טלפון קצת היסטרית וענו בנדיבות ותבונה.
הגפנים_נתנו_ריחם*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2013, 14:06

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי הגפנים_נתנו_ריחם* »

אני כותבת מוכרת כאן, או לפחות הייתי, אבל מעדיפה לא להיחשף כרגע.
היום מצאתי בדואר מכתב מהעירייה.
עלה ממנו כי בן מס' 2 שלי "לא רשום" לחינוך הציבורי, מוכר שאינו רשמי או תאגיד, ואנא שאודיע להם היכן הוא לומד השנה.
הוא יליד 2009 ושייך לשנתון של טרום-חובה.
לא רשמתי אותו כי:
לא בא לי ואין צורך דחוף.
כיף לנו בבית
עתידנו המגורי לא היה ברור תקופה ארוכה

אני לא נגד גן באופן גורף, ולא ברור לי מה אחליט בעתיד. פשוט לא מתאים לי כרגע, והילד שמח ומתפתח. בקיצור, לא דחוף.
לתומי חשבתי שאין חובה לשלוח ילד ל"טרום חובה" (חזרתי מארה"ב ואני רגילה שעוזבים אותי בשקט, כבר שכחתי שכאן צריך להודיע ולבקש אישור על כל שטות), כפי שנרמז מהשם.
האם לענות וליידע אותם? אני עוברת עכשיו על החוק? אני צריכה אישור בשבילו?
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי סלעית* »

אין חובה ליידע על כלום במקרה הזה ואת לא צריכה להגיב
אני זרקתי לפח
אם יתקשרו ויתעניינו תסבירי שהוא בבית - זה חוקי בהחלט
לקראת העלייה לגן חובה אם יהיה עדיין רלוונטי תגישי בקשה לחינוך ביתי
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי אלמונית* »

אם הגשתי בקשה ולא פנו אלינו לקבוע ביקור מה זה אומר? האם להתקשר להתעניין או להתעלם או לנקוט בגישת ראש קטן?
הבעיה היא שעברנו דירה, ומן הסתם לא עדכננו את הכתובת במשרד החינוך רק בעריה. והבן עדיין רשום למוסד דל שנה שעברה...
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

אני הייתי תופשת ראש קטן

אבל זו החלטה אישית בסופו של דבר, לא יודעת מה מתאים לך ומה יהיה הכי נכון
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי אביבה* »

הייתי שולחת מכתב למשרד החינוך לצורך עדכון הכתובת ומזכירה להם באותו מכתב שהגשתם בקשה ולא קבלתם תשובה.
ומאותו רגע: יצאת לגמרי ידי חובתך.
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אני כבר כמה שנים שולחת בקשה ולא מקבלת שום תגובה. שנה שעברה, על אף ההתעלמות מהבקשה, המפקחת והקב"סית קבעו לנו ביקור ואכן היו כאן (לפני חודשים רבים) ולא ראינו שום אישור... מבחינתי אני עשיתי את שלי וזה שהם לא שלחו את האישור לא דורש ממני מאמצים נוספים, אני לא רוצה להיות אחראית גם על הבירוקרטיות שלהם {@
יונת_שרון*

אישור לחינוך ביתי

קודם כל תצרי קשר עם מחלקת החינוך של המועצה/עיריה ותבקשי את קצין/ת ביקור סדיר. תגידי לו שאתם עוברים לחינוך ביתי ושאת רוצה להתחיל את הפרוצדורה המנהלית הנחוצה. לא משנה אם הקב״ס תומך ועוזר או תוקף ומאיים (יש כאלה ויש כאלה) -- הנוהל לא תלוי בו. רק חשוב שהוא ידע, כי האיום שתשמעי מבי״ס זה שהם יספרו לקב״ס.

דבר שני, תשלחי מכתב לבי״ס ובו תגידי שאתם עוברים לחינוך ביתי ושאתם בקשר עם הקב״ס לצורך ההליך המנהלי. זה צריך להיות בכתב, כי אחרת הם אחראים לאיים עלייך כל עוד הילד לא מגיע לבי״ס. מכתב על נייר מאפשר להם לכסות את ה... את עצמם, ולשחרר אתכם.

ההליך עצמו כולל כתיבת מכתב למנהל המחוז של משרד החינוך (עם עותק לקב״ס), שאת התוכן שלו תכף אפרט; אחר כך צריך להיות ביקור בית של המפקחת המחוזית על החינוך הביתי; אחר כך יושבת ועדה שמחליטה אם לאשר או לא; ובסוף אולי שולחים לכם אישור ואולי לא. ואם לא -- אפשר לערער.

המכתב עצמו צריך לכלול שלושה חלקים:
  1. כל הפרטים הביורוקרטיים שלכם (שמות, גיל הילד, בי״ס שיצא ממנו, כתובת, ת״ז), צילומי תעודות הזהות של שני ההורים כולל הספחים, וחתימות של שני ההורים.
  1. פיסקה קצרה שמסבירה למה אתם בוחרים בחינוך ביתי. אין תשובה נכונה אחת לשאלה הזאת, אבל יש תשובות לא נכונות: לא מאשרים בקשות על רקע סכסוך או בעיות בבי״ס. אז תחשבו על ניסוח שיאפשר להם לאשר לכם.
  1. תוכנית לימודים ודרכי הערכה. כלומר: מה אתם מתכוונים לעשות ואיך תדעו שהילד לומד. גם כאן יש מגוון גדול, ואני מציעה פשוט לכתוב מה שאתם מתכננים לעשות בלי לנסות להתאים את זה למה שאתם מנחשים שהם מצפים.
לא כתבת באיזה מחוז את, אבל האמת שזו עצה שטובה לכל המחוזות ולא רק למחוז דרום:
אני ממליצה לשמור מחברת מסודרת עם תעוד של כל האינטראקציות עם המערכת. לכתוב בקצרה מתי דיברתם עם מי, וסיכום קצר של מה שנאמר, מה שלחתם ומה שלחו לכם. זה בעל ערך רב אם צצות בעיות שצריך להביא בפני צד שלישי.

אגב, גם הקב״ס וגם מנהל בי״ס אמורים להגיד לכם שהילד חייב ללכת לבי״ס עד שמגיע אישור בכתב. זה יכול לקחת חודשים רבים, בהנחה שהכל עובד כמו שצריך. למיטב הבנתי, אנחנו ההורים מחויבים לפעול לטובת ילדינו יותר מאשר לטובת הניירות של משרד החינוך, ולכן אני מציעה שאת השיקולים שלך תעשי בהתאם לזה.
חושבת_ברצינות*
הצטרפות: 13 מאי 2020, 12:23

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי חושבת_ברצינות* »

האם כבר מאוחר להתחיל תהליך קבלת אישור לשנה הבאה?
חושבת_ברצינות*

אישור לחינוך ביתי

שאלה נוספת, האם נכון בכלל להתחיל את התהליך למרות שאולי עוד לא גמרתי להתלבט? כלומר, עד כמה הוא הפיך?
ליבי_בר*
הצטרפות: 11 יוני 2014, 13:35

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי ליבי_בר* »

אפשר להתחיל את התהליך עכשיו, אבל ממש מהר עכשיו{{}}, זה עוד לא מאוחר מדי

ולא, לא נכון להתחיל את התהליך למרות שאולי את לא לגמרי "שם", בעיקר כי המערכת "מריחה" את ההתלבטות, ויודעת להפחיד וללחוץ בדיוק איפה שיזיז אותך לכיוון "הנכון" בעיניהן, שהו, כמובן, הכנסה למסגרת.
את חייבת להיות בטוחה ב-100% שזאת הבחירה הכי נכונה לך, לילד/ה שלך, למשפחה שלך
מניסיוני*
הצטרפות: 17 מרץ 2012, 00:02

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי מניסיוני* »

אנחנו הגשנו בקשה ממש בשלב זה בשנה שעברה, ולא החלטנו סופית לפני ההגשה.
הגורמים מתוך המערכת אכן העלו קושיות, ניסו לכוון אותנו למצוא חלופות וכו', אך בסופו של דבר קיבלנו את האישור המיוחל ב-4.9.
ובחרנו שלא לנצל אותו.
כך שדווקא הייתי מציעה להתחיל להניע את התהליך כדי שלא להתעכב כשתחליטו שכן.
בהצלחה הן בהחלטה הן בתהליך!
חושבת_ברצינות*

אישור לחינוך ביתי

תודה רבה!

אפשר להתחיל את התהליך עכשיו, אבל ממש מהר עכשיו, זה עוד לא מאוחר מדי
מה הדדליין? יש איזו מפת תאריכים לזה?

את חייבת להיות בטוחה ב-100% שזאת הבחירה הכי נכונה לך, לילד/ה שלך, למשפחה שלך.
יחד עם המשפט הראשון, זה בעצם אומר לי - שכחי מזה לשנה הקרובה.
אבל אני יותר נוטה לכן מאשר ללא... אז למה בעצם?

לא נכון להתחיל את התהליך למרות שאולי את לא לגמרי "שם", בעיקר כי המערכת "מריחה" את ההתלבטות, ויודעת להפחיד וללחוץ בדיוק איפה שיזיז אותך לכיוון "הנכון" בעיניהן, שהו, כמובן, הכנסה למסגרת
זאת באמת סיבה טובה בעינייך לא להתחיל? כסיבה עיקרית? :-\
הרי גם אני יודעת "להריח" את ההפחדות והלחץ של המערכת, וגם להזיז אותה לכיוון הנכון בעיניי... (הגדול שלי סוגר 9 שנות מערכת, 10 כולל גן חובה)
והרי כך או כך תמיד יש סיכוי שלא יאשרו לי.

את חייבת להיות בטוחה ב-100% שזאת הבחירה הכי נכונה לך, לילד/ה שלך, למשפחה שלך.
אה, האמת היא שאני יודעת שהיא נכונה, אני רק לא בטוחה שיש לי אומץ ללכת על זה. כי אני יודעת שזה יהיה לא קל ושזה שינוי גדול. אם נישאר בבית הספר זה לא יהיה כי אני חושבת שזה נכון יותר. זה יהיה (אם יאשרו לנו) כי אני עלולה לחשוב שאני לא חזקה מספיק לעשות את זה. אבל האמת היא שאני כן.

_אנחנו הגשנו בקשה ממש בשלב זה בשנה שעברה, ולא החלטנו סופית לפני ההגשה.
הגורמים מתוך המערכת אכן העלו קושיות, ניסו לכוון אותנו למצוא חלופות וכו', אך בסופו של דבר קיבלנו את האישור המיוחל ב-4.9.
ובחרנו שלא לנצל אותו.
כך שדווקא הייתי מציעה להתחיל להניע את התהליך כדי שלא להתעכב כשתחליטו שכן._
קיוויתי לקבל תגובה ברוח הזו. באמת לא היה לי מושג אם אפשר לא לנצל אישור שהתקבל. (מדור חינוך ביתי והחוק מכל הנושאים של באופן הוא כנראה זה שהכי פחות קראתי לאורך השנים...)

בהצלחה הן בהחלטה הן בתהליך!
תודה!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כי אני עלולה לחשוב שאני לא חזקה מספיק לעשות את זה. אבל האמת היא שאני כן.
אני לא יודעת עד כמה הניסיון שלי יהיה רלוונטי לך, אבל אני בכלל לא הייתי צריכה להיות חזקה בשביל זה. כשהיינו, זה היה פשוט כיף גדול. אני מתגעגעת לתקופה ההיא.
יש דברים בהורות שאני צריכה להיות חזקה בשבילם - החנ"ב לא נכלל ביניהם.

במעבה הפרדסים
חושבת_ברצינות*

אישור לחינוך ביתי

אני לא יודעת עד כמה הניסיון שלי יהיה רלוונטי לך, אבל אני בכלל לא הייתי צריכה להיות חזקה בשביל זה. כשהיינו, זה היה פשוט כיף גדול. אני מתגעגעת לתקופה ההיא.
בדרך כלל אני צריכה הרבה אוויר מהילדים. אני חד הורית ובצפר זה הדבר העיקרי שמאפשר לי אוויר.
אבל בתקופה האחרונה אני מרגישה שזה משתנה. יש לי יותר אוויר איתם.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אישור לחינוך ביתי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יש לי יותר אוויר איתם
איזה יופי, נהדר @}
בהצלחה רבה!
שליחת תגובה

חזור אל “אודות החינוך הביתי”