מעבר לאוכל מוצק

אמא_מתחילה_להאכיל*
הצטרפות: 24 יוני 2008, 00:37

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_מתחילה_להאכיל* »

תודה גברת פלפלת,
את נותנת לו גם אוכל מרוסק?
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

טוב, שוב אני מיואשת.
הקטנה, כמעט 11 חודשים, לא קראה את ההמלצות.
כל הזמן רוצה לאכול - וכמויות! לא מסתפקת בטעימות. היא בחורה רצינית שלא מבזבזת את זמנה ואוכל כרגע הדבר הכי מעניין כניראה והיא רוצה לאכול עם 2 שיניים למטה ו-3.5 למעלה.
עגבניות אני מרסקת לה והיא אוכלת בכייף וכל מה שאנחנו אוכלים היא גם רוצה, (שעועית ירוקה ושעועית לבנה למשל). מאוד קשה להניא אותה מכך ואיטריות היא בולעת בתיאבון גדול. תפו"א בינתיים הצלחתי שלא תגיע אליהם.
בייבי*
הצטרפות: 19 מאי 2008, 10:16

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בייבי* »

חגיתי ממה את מיואשת?!
אני מאמינה שהם יודעים בדיוק מה טוב ולא טוב להם.
רק תהיי בקשב זה הכל,
אולי לא הבנתי כלום...........
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

גם אני לא הבנתי למה להניא אותה. היא עוד שניה בת שנה. באמת לא נראה לי שיש בעיה אם היא לא מראה סימנים שהאוכל לא עושה לה טוב.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

מפני שלפי הספרים היא לא אמורה להגיע לדברים שהיא אוכלת לפני שנה וחצי שנתיים.
היום אכלה קצת מלפפון בבלנדר אבל לא גילתה התלהבות רבה.
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

כל הדברים שציינת מותרים מגיל שנה. חודש קודם זה לא סוף העולם.
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי גלי* »

חגית ל, היא אוכלת עם הידיים? היא לא עושה פצ'קה מצ'קה מהאוכל? כמה מהאוכל נכנס וכמה נופל?
האוכל שהיא טועמת, האם הוא מתובל? מומלח? מבושל עם שמן?
אני חושבת שחיטה יותר גרוע מתפוחי אדמה, לא?
אצלנו הגורון כבן עשרה חודשים, שתי שיניים תחתונות ושתיים עליונות אוטוטו בחוץ. מאוכל מרוסק הוא ממש לא מתלהב. אני נותנת לו פירות רכים כמו אפרסק, נקטרינה, אבטיח, אבוקדו. נותנת לו גם תפוח-עץ או מלפפון אבל הוא לא יכול לשבוע מזה, כי הואמגרד קצת ועוזב. יוצא שהוא בעיקר יונק.
ירקות מבושלים אני לא מתלהבת לתת, מרוסק הוא לא יאכל ואם זה לא מבושל מלאן זמן אז הירקות עדיין קשים. מעדיפה לתת לו מזון חי בשלב זה.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

כל הדברים שציינת מותרים מגיל שנה. חודש קודם זה לא סוף העולם.
זהו, שתלוי את מי שואלים. לפי יצחק בן-אורי וגם לפי מה שמצויין בראש הדף עדיין אסור לה אותם.

היא אוכלת עם הידיים? היא לא עושה פצ'קה מצ'קה מהאוכל? כמה מהאוכל נכנס וכמה נופל?
משהו ניכנס ומכיוון שהיא מתייחסת לזה ברצינות רבה אז גם מצליח לה. היא פרייסרית גדולה.

האוכל שהיא טועמת, האם הוא מתובל? מומלח? מבושל עם שמן?
בשבילה לא, אבל היא מעדיפה מהצלחות שלנו ואז כן. היא משתגעת על הרוטב של הסלט, שיש בו מלח קצת וכמובן שמן זית.

אני חושבת שחיטה יותר גרוע מתפוחי אדמה, לא?
גם זה וגם זה לא מתאים לגיל שלה, זה הגלוטן וזה הסולנין.

תודה על ההתייחסות.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

היום מצאה קורנפלקס שוקולד אחד על הריצפה וחגגה אז לתת לה דובדבנים נראה לי מתאים יותר.
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

וגם לפי מה שמצויין בראש הדף עדיין אסור לה אותם
לפי מה שמצוין בראש הדף, שאלה המלצות של תזונאים ונטורופתים, מותר את הדברים שהיא אוכלת מגיל שנה/ וחלקם מתשעה חודשים .
אם היא מקדימה בחודש, והיא מגיבה יפה, לא צריכה להיות בעיה. לא צריך לעשות דרמה מכל דבר. ההמלצות הן כלליות וכל ילד הוא שונה.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ורד_לב* »

חגית, נשמע דיי הגיוני בסה"כ.
בעיניי, אם לתינוק/ת יש דחף רציני לאכול- שזה נפלא!- אין כל אפשרות לעצור בעדם.
ולמה גם?
כל עניין ההגבלות נכון לגבי תינוקות שמתקדמים בקצב איטי יותר ושאפשר למתן להם את כניסת המזון לגוף, בשלבים.
אין, ואף פעם לא יהיה תחליף להקשבה מלאה לתינוק. לא משנה מהי האג'נדה, בן אורי, rawfood, סינית וכו'.
אם הילד חשוף למזונות אחרים, כי זה מה שאוכלים בבית, האחים הגדולים וכו', אין כל סיבה למנוע את זה גם ממנו... זה דיי מעליב ומעצבן וגם גוזל ה-מ-ו-ן אנרגיות מההורים...כל היום להגביל, לרדוף אחרי, לאסור, להחביא...
או שיש החלטה גורפת מה נכנס הבייתה ומה לא, או שנאבקים, או ש....משחררים...
אם אוכל לא יהיה נכון לה, היא תראה לך את זה בצורת תגובות כאלה ואחריות: הקאות, שלשולים, עצירויות, פריחות, שינוי התנהגותי וכו'.
בהצלחה ובתאבון {@
>ורד חושבת שדובדבנים זה פרי מ-ד-ה-י-ם! גם לתינוקות!<
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

תודה תודה תודה!!!!
תודה ורד שניכנסת וענית @} ותודה לכל המבארים ומבהירים @}
גלי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי גלי* »

אם הילד חשוף למזונות אחרים, כי זה מה שאוכלים בבית, האחים הגדולים וכו', אין כל סיבה למנוע את זה גם ממנו...
יש סיבה. אם הילד הוא לא ילד אלא תינוק עם 4 שיניים או 5 שמערכותיו עדיין לא הבשילו לפרק מזונות מסויימים, נראה לי שכן צריך לנסות למנוע מהתינוק את אותם מזונות. כל דבר בעתו. תינוק לא יכול לאכול לחם, מזון מומלח, מתובל או מטוגן. לכן רוב המזון שאנחנו אוכלים לא מתאים לתינוק שבריאותו כל כך חשובה לנו. אז בתקופה הזו אנחנו עושים שמיניות וכשאנחנו אוכלים אנחנו נותנים לו משהו שמותר לו.

ורד חושבת שדובדבנים זה פרי מ-ד-ה-י-ם! גם לתינוקות!
אכן מדהים אך דורש השגחה, צריך להוציא את הגלעין ולראות שהתינוק יודע להתמודד עם המציצה של הפרי, שהרי הוא לא יכול ללעוס את הקליפה העבה.
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

גלי,
אף אחד לא אמר לתת לתינוק לפצח פיסטוקים... תינוק בן כמעט שנה (11 חודשים) שאוכל לחם זה סביר מאוד (ההמלצות הן מגיל 9 חוד' ויש המחמירים לשנה). חגית לא דיברה על אוכל מטוגן ולמעשה גם לא על לחם. תקראי למעלה.
גלי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי גלי* »

הגבתי לדבריה של ורד ולא למזון שהתינוקת של חגית מקבלת - אין שום עניין רק הבהרתי.
גלי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי גלי* »

אף אחד לא אמר לתת לתינוק לפצח פיסטוקים
קלויים, לא קלויים, מומלחים, טחונים?
ורד אמרה לתת לתינוק כל מה שאוכלים בבית, כדי שלא ייעלב או יתעצבן או ידרוש אנרגיות מההורים.
אין לי ביקורת בכלל לחגית, היא מנסה לתת לתינוקת את מיטב המזון אך כמובן עם חריגות, כי בכל זאת לתינוק יש את הרצונות שלו, או כמו שורד אמרה ובצדק אף פעם לא יהיה תחליף להקשבה מלאה לתינוק.
יש מזונות שבהחלט מוקדם מידי לתת וצריך לעשות הכל בכדי למנוע מהם להגיע לתינוק.
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

קלויים, לא קלויים, מומלחים, טחונים? D-:
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

ורד אמרה לתת לתינוק כל מה שאוכלים בבית, כדי שלא ייעלב או יתעצבן או ידרוש אנרגיות מההורים.
ממש לא. היא אמרה - אם מחליטים לא לתת לו את המזונות שלא מתאימים לו, אולי כדאי בכלל לא להכניס אותם הביתה.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

הפרעסר הקטנה מוציאה בכישרון רב לבד את החרצנים מהדובדבנים. בכ"ז אני משתדלת לתת לה בלי.
ובכן, אכן התחלתי לתת לה לחם, אורגני מלא שאולי מכביד על העיכול, עם אבוקדו, שהסתיימה עונתו ואנא נבוא בלעדיו??? וגם פתיתים ואיטריות.
לבורקס קטן עם תפו"א היא הגיעה לבד כשלא ראיתי והחלטתי שאני כבר גדולה מספיק בשביל לא להתעלף מזה, ולמרות שמייד לקחתי לה מהיד גם מייד החזרתי לה כי ורד אמרה שיותר נורא אם לוקחים.
אני מוצאת את תקופת הביניים הזאת מאוד מתישה והלוואי וזה לא היה כך והם היו יכולים מהתחלה לאכול מה שאנחנו אוכלים וזהו או להסתפק בציצי עד הזמן המתאים וזהו.
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

רוצה לעדכן.
האפרוחון (כבר בן 7.5 חוד') עדיין לא מסתדר עם אוכל. כל דבר גורם לו לנפיחות מתחת לעיניים במקרה הטוב ולעצירות/ שלשול במקרה הרע. למרות הגישה הרווחת ש: אז מה, לכולם יש עצירויות במעבר לאוכל מוצק- זה לא נראה לי תקין, ובגלל שאני יודעת שהאיזור שמתחת לעיניים מיצג את הכליות, החלטתי ללכת למטפל ברפואה סינית, שאכן אמר שיש חולשה של הכליות, וזה יכול להיגרם עקב עישון של אחד מהורים (אבא או אמא), לא משנה אם הפסיקו שנים לפני הכניסה להריון.
הוא אמר שאסור לתת שום דבר שגורם לנפיחות הזו כי זה מאוד פוגע בכליות (לא תמיד שמים לב לנפיחות, היא יכולה להיות נורא מינורית), במקרה שלנו זה אומר רק ציצי, ובינתיים מחזקים את הכליות של התינוק עם טווינא (לא עושים דיקור בגיל כזה).
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

אוי ((-)) זה נשמע קשה. אז מה עושים כשהוא מגלה רצון לאכול אתכם?

אצלינו ברוך השם מגיעים בסוף החודש לסוף השנה.
התפריט התעשר בתמרים שרויים מרוסקים עם שקדייה - נאם אדיר!!!
וגם לחם אורגני טבול ברוטב עגבניות של ספגטי והחלקים הלבנים של פופ קורן.
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

זה נשמע קשה. אז מה עושים כשהוא מגלה רצון לאכול אתכם?
כן, נורא מבאס שאני לא יכולה לתת לו מה שהוא רוצה. אנחנו משתדלים לא לאכול לו מול הפרצוף, ואם הוא בכל זאת מתגרה אני נותנת לו מלפפון שלם או גזר/ שזיף שלם, והוא מוצץ אותו כך שזה הרע במיעוטו.
אני מקווה שהטיפול יצליח ולא נראה יותר את התופעות האלו..

התפריט התעשר בתמרים שרויים מרוסקים עם שקדייה
יאמי! מעולה...
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ירח_לבן* »

מה הדין בסופו של דבר לגבי קוואקר? יש איזה חוסר עקביות פה ביחס אליו...מישהו יכול לעשות קצת סדר? האם אפשר לתת בין המזונות הראשונים?

ובכלל, למה הדייסות מקופחות ככ בארץ?
אשמח ל'מתכון' לדייסה מתאימה לגיל חצי שנה. בינתיים נתתי אורז - מבושל שעתיים עם המון מים, וטחון.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

גם אותי זה מעניין אם בגיל שנה כבר אפשר. טוב, לפי יצחק בן אורי זה לא.

אני מוצאת את עצמי ממש מקנאת באמהות שמאכילות את בני השנה שלהן בלחם עם גבינה ועגבניה. זה נשמע כ"כ מזין ובריא וחסר התלבטויות.
ואני, כדי להמנע מחלבונים מהחי עושה שמיניות עם כל מיני דברים ממש לא בריאים, כי היא רוצה לנסות אוכל חדש ועונת האבוקדו ניגמרה :-(

אני שוקלת אם לתת לקטנה, שבסוף החודש תהיה שנה, גבינת עיזים ויוגורט עיזים. אולי לא תהיה לה ליחה מזה?
ירח_לבן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ירח_לבן* »

מנסה לעורר את הדף ולקבל תשובות ממישהו...

אז אהיה יותר ספציפית: קינואה בגיל חצי שנה כן או לא? דוחן? קוואקר?

וגם, הנה ציטוט מאתר ipec (חגית, בשבילך...):
מומלץ להתחיל עם ירקות כמו גזר, או קישוא - מבושלים ללא תבלינים וטחונים בממחה (בלנדר). אפשר להמשיך עם דלעת ובטטה. לאחר שירקות אלה יתקבלו היטב אצל התינוק, כדאי לבשל אותם כמרק עם עוף ולטחון הכל יחד. תוספת של אורז למרק תקנה לו מרקם נעים ותוספת של פחמימות

מה דעתכם?
שובי*
הצטרפות: 01 נובמבר 2006, 22:51

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שובי* »

רק נכנסתי כדי לארגן הפגנת המונים נגד סיום עונת האבוקדו.
אנא נבוא בלעדיו?
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

מה דעתכם?
לגבי קינואה אין בעייה בכלל.
לגבי קוואקר - אין התייחסות בקטע.
מה שכן, הם מאשרים עוף! שאצל בן-אורי לא עובר לפני שנתיים.

_רק נכנסתי כדי לארגן הפגנת המונים נגד סיום עונת האבוקדו.
אנא נבוא בלעדיו?_
בדיוק!!!!!
אז אנחנו באנו לגבינת עיזים עם עגבנייה מגוררת. בלב מתפלץ, יש לציין, נתתי לה לטעום גבינת עיזים! (אני אישית לא נוגעת בגבינה). עשתה פרצוף וגילתה שאוהבת.

עוד אפשרות - לחם אורגני בחתיכות בתוך רוטב ספגטי.
לחם אורגני עם שמן זית וזעתר.

הגעתי למסקנה שאין לי שליטה על כלום ואלוהים מוכיח לי שוב ושוב.
כשהאמצעית הייתה בת שנה ולא הסכמתי לה לאכול בשר, התברר לנו בדיעבד שברוטב הספגטי במסעדה אכן היה בשר! אוי, כמה אלוהים צחק!!!!
עכשיו עם הקטנה, אחרי שהזמנו 2 מנות במסעדה, אחת עם שמנת ואחת אדומה בלי התברר שהרוטב האדום שכ"כ טעים לה זה מפני שהם ערבבו שמנת עם רסק עגבניות!!! ורק אח"כ הגיעה המנה של הרוטב האדום. (מישהו שכח לקרוא את האותיות בתפריט).
ואח"כ בגינה היא עטה בשנייה על חצי פרוסת לחם עם גבינה (לפחות שחור :-) ) לא של עיזים, שחמקה מעיניי, ועל כל פופקורן, פירור בייגלה וכד' - שאני מרגישה שאני צריכה לבוא לגן עם יעה ומברשת קטנים לאיסוף!
פשוט מלחמה אבודה!
פלונית_כרגע*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2004, 14:10
דף אישי: הדף האישי של פלונית_כרגע*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פלונית_כרגע* »

בן שנה וחל שיפור, אוכל כרגע מרוסק ואוכל שלנו - קציצות, פסטה, ירקות מבושלים וכמובן מלפפון.
עדיין הרוב זה יניקה. ומתחיל להימאס לי.
סה"כ הוא אוכל כמויות סבירות אז איך זה שעדיין דורש לינוק כול 3 שעות?
והלילות בכלל סיוט, כול הזמן רוצה לינוק והנשמות הטובות אומרות לי "תני מטרנה, זה ממלא את הבטן ותוכלי לישון" זה קרה כבר כמה פעמים אבל רק כי לא הייתי איתו.
וגם בעלי משתכנע. (בכ"ז הגדול גדל יפה על סימילאק מגיל 9 חוד') ומציע שניתן דייסה קנויה..
לכי תסבירי שדווקא ערב ובוקר אלו ההנקות שהכי חשוב לך לשמור.
בקיצור בענייני ממלא את הבטן מצטרפת לבקשה מלמעלה בענייני דייסות.
יש רעיונות?
גאלה*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2008, 22:58

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי גאלה* »

שאלה לגבי כיסא אוכל. בננו בן 7 חודשים והחל לטעום מוצקים. הוא עוד לא יושב, אבל...אני רוצה להתכונן ולרכוש עבורו כסא. יש המלצות? תודה!
שובי*
הצטרפות: 01 נובמבר 2006, 22:51

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי שובי* »

אני נותנת לארוחת ערב דייסה שאני מבשלת מקוואקר בתוספת שקדיה.זה לפיצ בת ה-9 ח.לגדולה(3)אני מוסיפה תמרים,ואם אני ממש רעבה אז גם אני אוכלת..
מכיוון שכך אני יכולה להעיד שזה די סותם את הבטן..
מה שכן-זה עדיין לא מבטיח כלום ללילה,הם לא מתעוררים מרעב.בד"כ.
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

בטעות נתתי בערב קווקר שהושרה בקצת מים רותחים לקטנה, בת שנה. כל הלילה התעוררה כל שעה כמעט ובבוקר עשתה שלשולי.

מה זה
והלילות בכלל סיוט, ?

כל שעתיים? שעתיים ואח"כ 3-4 שעות?

זה רגיל בגיל הזה, לא?
חגית_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חגית_ל* »

המחיר של מטרנה ודברים שמעיקים על הבטן הוא גבוה לדעתי - תינוק משתעל, מלא ליחה, מלא נזלת , איזה לילה יכול להיות מזה?
הבנות שלי אולי לא ישנות בלילות אבל גם אין להן נזלת ושיעול.
גאלה*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2008, 22:58

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי גאלה* »

מה דעתכן על אורז בלסמי ? בננו בן 7.5 חודשים ורציתי לדעת על ערכו התזונתי. כמו כן האם מומלץ לתת לו סולת מלאה? תודה!
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עולם_קטן* »

גורה בת 9.5 חודשים, ולא רוצה לאכול כלום (חוץ מאבנים, מקלות, נייר ועלים).
והיא דווקא כן מראה התעניינות באוכל, עד שזה מגיע לפה...
היא מנסה לחטוף אוכל, מסתכלת בסקרנות, מחפשת פרורים לאכול מהרצפה - אבל לא כשנותנים לה במסודר!
ניסינו מרוסק (דק דק, דרך מסננת 0) בכפית - והיא נועלת את הפה ומפנה את הראש הצידה, לפעמים גם תופסת ביד וזורקת על אמא או על הרצפה.
ניסיתי כשיושבת בכסא אוכל או כשעלי על הידיים/ברכיים. ניסינו בחוץ, שם היתה קצת יותר התעניינות, אך עדין לא ממש ארוחה...
ניסינו לשים רסק על מגש לפניה, וזה מגיע לכל מקום חוץ מלפה!
ניסינו, בעקבות אהבתה לנייר, אצת נורי יבשה (של סושי...), היה עניין קצר וזהו, בפעם השנייה היא אפילו לא קרבה את זה לפה.
ניסינו שלם: גזר מאודה, מלפפון חתוך לרבע, תפוח (פרצוף חמוץ), אגס, בננה (היא לא סובלת) ואבוקדו,
כמה מציצות (במקרה הטוב) והמזון מוצא את מקומו במהרה על הרצפה, הרבה יותר טעים למצוץ אבן...!
ניסינו סלק מגורר גס, היתה דקה של עניין ופרור אחד שהכניסה לפה, וזהו, כל השאר לרצפה ונמאס לה.
רק לחם בא לה, אני מעדיפה שלא לתת גלוטן עדין, בטח שלא בהתחלה,
מה אומרים כאן מביני הדבר? אם זה הדבר היחידי שבא לה (לפעמים).
וגם פירות הדר רשמו התעניינות מצידה, האם מומלץ להתחיל עם זה? (כבר חיסלה חצי לימון ליים בשמחה, ואילו על תפוח עושה פרצוף חמוץ).
יש עצות על איך לגרום לה לרצות לאכול עם כפית (ולא לזרוק אותה או לסרב לה)?
עצות מה לעשות שהיא ישר זורקת את המזון?
ואולי עוד כמה רעיונות לגיוון התפריט.
עולם_קטן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עולם_קטן* »

דרך אגב, היא יונקת מלא וסרבנית בקבוק מוצהרת,
והתחלנו עם ה(נסיונות)אוכל לפני כחודש.
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיכל_ע* »

עולם קטן, אצלי הגורה בת כמעט שנה. אתמול, לראשונה, היא אשכרה רכנה לעברי בציפייה לעוד כפית ממה שהיא קיבלה קודם (מרק עדשים ודלעת). איזה התרגשות...
עד לאחרונה היא סרבה לקבל כלום בכפית. הייתי שמה כמה ירקות לא מבושלים והיא היתה משחקת / מוצצת /זורקת אותם. רק לחם היא היתה ממש מפוררת בפה, אבל גם לדעתי לא כדאי לתת הרבה. פריכיות אורז מלא ללא מלח היא גם אהבה מההתחלה. בקיצור, ואני מדגישה שאני לא מומחית בנושא, לא נראה לי שיש לך מה להיות לחוצה אם היא יונקת מלא! תני לה לשחק, למצוץ ולזרוק. את יכולה פעם או פעמיים בארוחה לנסות להגיש לה כפית לפה - אבל לא להתבאס אם היא לא לוקחת. את לא רוצה לתסבך אותה, נכון? זה יגיע כשהיא תהיה מוכנה.
אה, ושכחתי לציין את הדבר היחיד שהיא הסכימה לקבל בכפית כבר מזמן: שקדיה מעורבבת עם קצת מים. מתה על זה. אבל גם, לא יותר מאיזה 5 כפיות.
ירח_לבן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ירח_לבן* »

לא מבינת דבר, אבל נשמע שהילדה פשוט עוד לא מוכנה למזון מוצק.
מיכל_גוטרמן*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2008, 21:19
דף אישי: הדף האישי של מיכל_גוטרמן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיכל_גוטרמן* »

אני לא יודעת מה לעשות.
עמית בן שמונה וחצי חודשים. יונק מלא. לפני כחודש וקצת התחלתי לתת לו מוצקים לטעום, רק כזית, ירקות כתומים ותפוח עץ מאודה בערב. מיד לכשהתחלתי - עמית הפסיק לעשות קקי... היה עושה טובה, פעם בשבוע. ואז פתאום הגיעה התקררות, ובעקבותיה גם וירוס הקאות ושלשולים נבזי, וכמובן שהפסקתי לתת אוכל. עכשיו כבר שבוע וחצי שהילד בריא, וכולם אומרים לי לחזור לטפטף אוכל, אבל אני נמנעת, משום מה.
לא יודעת, מרגיש לי שהילד בעל קיבה רגישה, כלומר אולי עוד לא מוכן, המערכת עוד לא בשלה לאוכל. למרות שעמית דיי אהב את האוכל, לא השתגע אחריו אבל אכל.
עכשיו הוא שוב לא מרבה ביציאות, פעם ביומיים בממוצע, וגם אז - כמות מינימלית ביותר. מה גם שכשהיו לו את השלשולים, נדהמתי לראות חתיכות של ירקות כתומים יוצאים בקקי, וזה היה כשבוע וחצי אחרי שהפסקתי לתת לו אוכל!!! מה, זה לא מתעכל לו בבטן הקטנה שלו? כל-כך הרבה זמן?
אני ממש לא יודעת אם כדאי לי לחכות עוד עם האוכל או שמכיוון שכבר התחלתי - כדאי להמשיך עם זה, אפילו בקטנה? ייעצו לי לנסות להפסיק עם הירקות ולתת רק דייסת קוואקר, בתור התחלה ולראות איך הולך.
חשוב לציין שלעמית עוד אין שיניים והוא גם לא יושב. וגם לא מתעניין מי יודע מה באוכל, רק שמאחר וכבר התחלתי...
מה אתן אומרות?
עולם_קטן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עולם_קטן* »

אני לא מבינה יותר מידי...
בתהיות בעצמי (למרות שאנחנו בילד שני כבר),
אבל אמרת:
נדהמתי לראות חתיכות של ירקות כתומים יוצאים בקקי
בתור התחלה רצוי לנסות לתת אוכל גרוס (אני אפילו מעבירה דרך מסננת עם החורים הכי קטנים, כך שאם למשל בבטטה יש סיבים אז הם ישארו בחוץ).
ואמרו לי שבהתחלה לא כדאי לתת אוכל בערב כי אם יש תגובה אלרגית או בעיות עיכול אז גם בלילה לכי תחפשי עזרה... וגם כדי שבלילה לא יהיה עסוק בעיכול.
אני גם התחלתי לתת מזון מוצק וכשלא היתה הענות עשינו הפסקה, לא חייבים רצף - נראה לי נכון לזרום עם הילד והמוכנות שלו.
אני לא נותנת אוכל לפני שיושבים ומתחילים שיניים,
(עם הבכור בגיל 10 ח', עם הקטנה 6 ח'-אבל התחלנו מוצקים רק עכשיו, כשהיא בת 9 חודשים, וגם זה לא ממש),
אבל אם את אומרת שהוא מתעניין-אז אולי כן לנסות... אבל עם יד על הדופק... נראה לי שבאמת קשור המחלה והתופעות שכתבת לתזונה.
בקוואקר אם אני לא טועה יש גלוטן שמומלץ להמתין איתו לגיל שנה
אולי שווה לשאול את ורד לב ?
עולם_קטן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עולם_קטן* »

מרגיש לי שהילד בעל קיבה רגישה, כלומר אולי עוד לא מוכן, המערכת עוד לא בשלה לאוכל
תקשיבי לתחושות שלך כאמא יותר מל"עצות סבתא"... (זה מנסיוני על עצמנו)
ואני נזכרת שאצל הבכור היתה עצירות של כמה ימים אחרי שאכל בננה (אבל לא שבוע!).
<ולגבי "עצות סבתא": מצאנו מעקב טיפת חלב שלי מלפני 30 שנה... כתוב שם המלצות לתת מיצי פירות בגיל כמה שבועות, ודייסות, ובגיל 4 ח' כבר אמורים לאכול...>
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

הי מיכל, דייסת קואקר לא הכי מומלצת כמזון ראשון או בין הראשונים.
גם עם הקטן שלי (היום בן שנה) היתה תופעה של עצירות של כמה ימים ואחריה קקי קשה עם חתיכות של אוכל. הבנתי שהוא לא בשל, ורק נתתי לו למצוץ כל מיני דברים כמו מלפפון שלם, גזר, תפוח, שזיף- כי הוא נורא התעניין באוכל. (בגלל שלא היו לו שיניים הוא היה מוצץ אותם אבל עדיין צריך לשים לב שלא הצליח לחתוך חתיכה).
יכול להיות שאת צריכה לעשות הפסקה קטנה ולחזור לנסות.
תקראי למעלה את סימני הבשלות להתחלת מזון מוצק.
המזונות שכדאי להתחיל איתם הם תפוח מאודה, דלורית או דלעת מאודה. ממליצים גם על קישוא וגזר מאודים אבל לאפרוח שלי הם עשו עצירות.
מה שכן- בהתחלה, צריך לאדות היטב שיהיו רכים ולטחון ממש, זאת אומרת בלי גושים ועניינים. כמו ש עולם קטן אמרה.
מצד שני לא הייתי נכנסת ליותר מדי שאנטי, ושוכחת לגמרי ממוצקים, כי אם יש התעניינות ואת לא נותנת לו- זה יכול לחסום אותו.
לבנה*
הצטרפות: 28 מאי 2005, 22:10

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי לבנה* »

מתי אפשר לתת לתינוק פטרוזיליה ועוד עלים ירוקים?
למשל רסק ירוק אפשר לתת לתינוק?
בנתיים זה יותר טעימות מאשר אוכל באמת אבל טעם כבר גזר, דלורית, תפוח, בננה ואבוקדו (עשה לו שילשולים)
מיכל_גוטרמן*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2008, 21:19
דף אישי: הדף האישי של מיכל_גוטרמן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיכל_גוטרמן* »

תודה לכל המגיבות בענייני.
שכחתי לציין שבזמן האחרון כשעמית יונק אני שומעת רעשים מאזור מערכת העיכול שלו - כמו שהיה בהתחלה, כשרק נולד, והמערכת הייתה בהסתגלות.
וזה קצת מרתיע אותי מלתת לו אוכל - מה זה אומר, הרעשים הללו? האם לדעתכן זה מעיד על קושי מסויים בעיכול? מעבר לרעשים לא נראה שהוא סובל, בניגוד לתחילת חייו, שאז בעקבות הרעשים היה מתחיל להתפתל לי על הציץ ולבכות.
לבנה*
הצטרפות: 28 מאי 2005, 22:10

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי לבנה* »

אולי מישהו יודע מתי אפשר לתת רסק ירוק לתינוק?
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי סלט_פירות* »

ילדה שלישית ושוב הכל שונה...
היא בת 6.5 חודשים. כבר כמה שבועות מוצצת תפוחים ואגסים ובננה מהיד שלי וטעמה מעט אבוקדו.
שלשום ניתה ממש לאכול בננה, אבל לקחה ביסים גדולים מדי ומיד ירקה אותם החוצה. אז אתמול נכנעתי וריסקתי (במזלג) והשפרצתי קצת חלב שיהיה נוזלי מעט (כמו שעשיתי עם אחיותיה) ונתתי בכפית.
היא אכלה כמעט הכל, ובערב הקקי היה קצת יותר גושי - יופי אנחנו בדרך הנכונה.
היום חזרתי על זה, אבל במקום בננה, אבוקדו. אכלה הכל (לא היה שם הרבה. פחות מרבע אבוקדו. דוגמית.). ואז ישנה קצת וקמה ושיחקה והיתה קצת נודניקית. ינקה ואז הקיאה. ממש. הכל.
מה זה - רגישות? אלרגיה? סתם היה יותר מדי בשבילה?
ומה עכשיו - להפסיק לכמה ימים עם מוצקים או להמשיך עם הבננה. מתי כדאי לנסות שוב אבוקדו? (שהבת שלי תהיה אלרגית ל{{}}אבוקדו?)
יש תובנות?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

יש כ"כ הרבה סיבות אפשריות להקאה...
יכול להיות שהפריע לה משהו כמו שערה/לכלוך שנתקע בלי להבלע.

הייתי ממשיכה עם הבננה (אפשר גם בצורתה הטבעית),
ו-כן. הייתי נותנת עוד צ'אנס לאבוקדו.
אלא אם יש לך תחושה שההקאה היתה קשורה לרגישות.
עולם_קטן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עולם_קטן* »

אצלנו הבכור היה מקיא לפעמים את האוכל כשהיה נתקע לו גרעפס,
כשהגרעפס היה יוצא זה היה דוחף את הכל החוצה.
עוד סיבה אפשרית...
אני לא הייתי נבהלת, לדעתי אפשר לנסות שוב.
היא אכלה כמעט הכל
פחות מרבע אבוקדו. דוגמית
הלוואי עלינו... (אצלנו ה"דוגמית" שלכם זו ארוחה לשבועיים!)
עולם_קטן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עולם_קטן* »

ושלי בת 10 וחצי חודשים...
ר_ו_ב_י_נ_א*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 14:42
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ב_י_נ_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ר_ו_ב_י_נ_א* »

אני מחפשת רעיונות למאכלים שאפשר לתת לקטני להחזיק לבד ביד.
בן כמעט 7 חודשים.
אוכל בשמחה בננה ואבוקדו בטטה דלעת מרוסקים במזלג.
מלפפון שלם או פרוס לחצי או לרבע הוא מחזיק ביד ואוכל לבד (מגרד את הבפנים ומשאיר את הקליפה).
גזר מתסכל אותו כי לא יורד ממנו כלום.

קצת משעמם כל הזמן מלפפון אז אני מחפשת עוד רעיונות לדברים שהוא יכול להחזיק לבד ולמצוץ בלי שירדו לו חתיכות גדולות מדי. פעם אחת נתתי תפוח והוא הוריד חתיכה די גדולה והשתנק קשות אז קצת מפחיד אותי....

(גילוי נאות - הסיבה לחיפוש הנל היא בעיקר כי זה מה שמאפשר לי לאכול ארוחה בשקט בלי שיקפצו לי לתוך הצלחת :-P ... )
סלט_פירות*

מעבר לאוכל מוצק

תודה על העצות.
הבוקר אני רגועה יותר, כי ההקאה היתה חד פעמית. אתמול השגחתי מקרוב למקרה וזה יקרה שוב (חרדת הקאות שלי. מה לעשות. זו כנראה היתה גם הסיבה הראשונית להודעה הקודמת), אבל היא היתה בסדר.
מיד אחרי ההקאה היא הרגישה הרבה יותר טוב והיתה במצברוח מצוין. עשיתי לה אמבטיה ולא נתתי לה לינוק מיד. אח"כ המשיכה לינוק כרגיל והיתה רגועה.

אז בהחלט נמשיך עם הטעימות. אבוקדו יחכה עוד כמה ימים, אבל ננסה שוב. אולי בכמות קטנה יותר.
שוב תודה @}
סלט_פירות*

מעבר לאוכל מוצק

ומצטרפת לבקשתה של רובינא לעצות... גם היא קופצת לי לצלחת ורוצה תמיד לטעום.
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

אגס עבד בשבילנו מצויין. לא קשה כמו תפוח. אני לא זוכרת מה עוד הוא אכל, אבל זה היה בקיץ אז המבחר היה יותר גדול. אני חוששת שאין לך הרבה אופציות בגיל הזה ובעונה הזו..
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

אה, נזכרתי. הלהיט היה שזיפים, הוא היה מוצץ את הבפנוכו ומטנף את כל העולם, וכל כך נהנה. אבל כבר מזמן שאין )-:
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

מה לגבי פטרוזיליה? האוצר בת חצי שנה (הנקה מלאה) עיקר משחקת עם אוכל לא מפסיקה לרדוף אחרי הרסק הירוק שלי... האם יש בעיה עם פטרוזיליה בגיל הזה? אולי עדיף להכין בתקופה הקרובה רסק בלי פטרוזיליה?
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

קצת מוקדם לירקות עליים ירוקים. אולי תחכי קצת.. מה היא כבר אוכלת?
יש_לי_אוצר*

מעבר לאוכל מוצק

היא עדיין לא כל כך אוכלת... אני מציעה לה תפוח, גזר, בננה אבוקדו אבל זה לא כל כך מעניין אותה (מכניסה קצת לפה, טועמת טיפונת ואחרי כמה רגעים עוברת למשחק אחר) רק אחרי הרסק היא רודפת (הרסק הקבוע שלי מבוסס על חסה, פטרוזיליה תפוח ותמרים. לפעמים גם עלי תרד או בננה). אני לא ממהרת לתת לה מוצקים, אני פשוט מעדיפה שהאוכל שלי גם יתאים לה.
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

אני מאוד מבינה את זה אני פשוט מעדיפה שהאוכל שלי גם יתאים לה.
כל כך קל כשהשלב הזה מגיע!! (זה קורה רק לקראת גיל שנה, פחות או יותר, וגם זה עם שיפורים בתפריט המבוגרים, כמו למשל להרגיל את עצמינו להפחית או להוריד לחלוטין מלח..)
אולי תורידי את הפטרוזיליה, ותנסי כך? רק לטעום? (אחרי שבדקת בנפרד כמה ימים כל מרכיב. תסתכלי קצת יותר למעלה ותראי מה קרה לנו כשלא עשינו את זה.. רמז: לא נעים בכלל)
גברת_פלפלת*

מעבר לאוכל מוצק

אה, ובעיקר בעלים ירוקים ותפוחים- חובה אורגני. זה פשוט מרוסס בצורה איומה.
יש_לי_אוצר*

מעבר לאוכל מוצק

זה מה שחשבתי. תודה
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

אה, איזה כיף. כולם נתנו עצות מעולות ועצתי בכלל לא דרושה (-:
{@
בתיאבון לכולם!
פלמונית*
הצטרפות: 31 דצמבר 2003, 14:46

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פלמונית* »

שלום לכולם
בתי בת 7.5 חודשים. יונקת, איתי בבית, אחוזון 95 במשקל ([-:). יש לה 2 שיניים תחתונות ואחת דנדשה למעלה. לא יושבת לבד אז אני מושיבה אותה על הפוף מולי או על ברכיי (הכי טוב)
מגיל 5 חודשים בערך החלה להתעניין מאוד באוכל ובשתייה שלנו
לפני כחודש התחלתי לתת לה ירקות מרוסקים\מעוכים - גזר,בטטה, קישוא, דלעת ואחרי שהגיבה טוב - שילובים. אבוקדו התקבל כמובן בברכה ! (איזה מזל שאנחנו בעונה). מוצצת מלפפון ירוק חצוי בכיף
פירות - בננה לא כ"כ אוהבת, תפוח עשה לה שלשול אז הפסקתי, אגס - לא מוצאת אורגני אז לא נתתי
באופן כללי היא מגיבה לאוכל בחדווה, אוכלת כמה כפיות וכשהיא מאבדת סבלנות, סוגרת את הפה או מפנה את הראש הצידה אני מפסיקה
אני משתדלת לתת לה פעמיים ביום מוצקים, בבוקר ולפני שנת הצהריים (ואז מרדימה בהנקה)
אז מה השאלה?
1) אילו עוד פירות אפשר להציע? פירות הדר מותר? למשל לקלף קלמנטינה ולתת לה למצוץ את הבפנוכו? אפרסמון?
2) מרוב גישות תזונתיות אני כבר לא יודעת מה עוד להציע בגיל הזה. מרגיש לי נכון לדחות בשר (כולל עוף) ודברי חיטה, וכמובן דברי חלב.
אבל מה עם דגנים? אפשר לתת אורז לבן? (מלא נראה לי קשה יותר לעיכול) או קינואה? פריכיות אורז?
וקיטניות? אפשר לתת אפונה? עדשים?
מה עם עלים ירוקים - פטרוזיליה, תרד,מנגולד , נענע
אני רוצה שהיא תחווה עוד טעמים ומרקמים וגם מנסה להגיע למצב שנאכל בצהריים אותו דבר (גם אם במצבי צבירה שונים..)אה, וגם שתקבל ברזל מהאוכל כי נראה לי שטיפות הברזל שהתחלתי לתת לא מזמן (ברזל עדיף של הדס) עושות לה בלאגן בבטן, או שזה השיניים, לא יודעת כבר
תודה לעונות ושבוע טוב לכולם
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ריש_גלית* »

שאלה שעלתה לי בשיחה עם חברה, לא מצאתי דף מתאים יותר:
התינוקת בת שנה וארבעה חודשים, ינקה כמה חודשים (לא יותר מחצי שנה, למיטב ידיעתי, ונדמה לי שפחות) ועברה לאוכל מוצק בגיל שאומרים להתחיל... עכשיו כבר כמה חודשים - עוד לפני גיל שנה - אמה הפסיקה לתת לה תמ"ל. ושאלתי היא: האם תינוקת בגיל הזה שלא מקבלת חלב אם לא צריכה לקבל תחליף לחלב, ואפילו יהא זה תמ"ל או חלב פרה? או שאפשר להסתפק באוכל מוצק רגיל - היא אוכלת יפה, דווח לי - ומים לשתייה? אגב, האמא ניסתה לתת לה חלב עזים וחלב אורז, והיא לא אוהבת אותם.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

לא חייבים תמ"ל אחרי גיל שנה, במיוחד אם התינוק אוכל מגוון.
סלט_פירות*

מעבר לאוכל מוצק

האם תינוקת בגיל הזה שלא מקבלת חלב אם לא צריכה לקבל תחליף לחלב, ואפילו יהא זה תמ"ל או חלב פרה?
בעקרון כן, עד גיל שנתיים.
אבל זה תלוי בתאבון (מה זה אוכלת יפה_ ?), במשקל, ובגיוון האוכל (ויטמינים) שהיא אוכלת.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

האמא ניסתה לתת לה חלב עזים וחלב אורז, והיא לא אוהבת אותם
את יודעת שחלב אורז קרוי כך שלא בצדק - הוא אינו חלב אלא תחליב :-) ואולי בעצם סתם מיצוי אורז.
בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

עד גיל שנה - חובה לתת חלב אם או חלב מלאכותי (תמ"ל).
אבל היא לא נתנה. מן הסתם יש פה סיכון לחוסרים.
מה לעשות עכשיו? אין לי מושג. זו שאלה לשילוב של תזונאית מומחית ובדיקות שונות. אי אפשר לענות סתם כך בלי לדעת מה מצב התינוקת, מה היא באמת אוכלת ומה איכות המזון, וכו'.
ריש_גלית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ריש_גלית* »

עד גיל שנה - חובה לתת חלב אם או חלב מלאכותי (תמ"ל).
אבל המלצות ארגון הבריאות העולמי הן להיניק עד גיל שנתיים, אז אמנם אני מניחה שההמלצות מכוונות בעיקר למקומות עניים שבהם אין מזון איכותי שאפשר להוסיף לתזונת התינוק (פירות וירקות מגוונים בכמות מספקת, למשל), אבל האם זה לא אומר שכדאי בכל אופן להוסיף תמ"ל, בהינתן שאין חלב פרה או עז לא מפוסטר, טרי, אורגני ובטוח לשימוש במקומותינו?
סלט_פירות*

מעבר לאוכל מוצק

כדאי בכל אופן להוסיף תמ"ל
ניומן אומר שעדיף חלב פרה מאשר תמ" בכל מקרה. הוא רואה את התמ"ל כרעל תמיד, גם לפני גיל שנה. השאלה היא מה אותה אם חושבת בעניין, ומה הקטנה חושבת על הטעם של כל אחד מהם.
(אני בעד חלב עזים או אורז או שקדים. אולי כדאי להמשיך ולנסות, יש סיכוי שיהיה לה טעים בטמפ' שונה או בצורת הגשה שונה <בקבוק פטנט לעומת בקבוק רגיל, עם קש, חם או קר... יש הרבה אופציות>).
בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

הנקה איננה אותו הדבר כמו תמ"ל.
בהנקה מומלץ לפחות שנתיים, ואחרי זה כמה שהאמא והתינוק רוצים.
בכל מקרה, הנקה היא דבר טוב וחיובי שמתאים לילדים.
לעומת זאת, בתמ"ל, כמו בחלב פרה בכלל, יש סכנת אלרגיות ובכלל, לא ממש מזון מתאים לבני אדם.
נוסף על כך, ההנקה היא חינם, והתמ"ל מאוד יקר.
מגיל שנה כבר לא צריך תמ"ל. זה אומר שאפשר לעבור למוצרי חלב, ובכלל חלב ניגר לא בריא ולא טוב. עדיף עליו יוגורט נקי. אפשר לערבב עם פרי. ובכל מקרה, אחרי גיל שנה אפשר לאכול את האוכל המשפחתי, הכל, וגמרנו. לא צריך מוצר יקר תעשייתי.
וברור שלא צריך בקבוק אחרי גיל שנה! סתם נזק לשיניים וסכנת פלסטיק.

הוא רואה את התמ"ל כרעל תמיד, גם לפני גיל שנה
לא מדוייק.
וחייבת להזכיר שלפני גיל חצי שנה בהחלט מסוכן לתת חלב של חיה אחרת. הוא לא מתאים לתינוקות כה קטנים, והתמ"ל מותאם יותר.
ד"ר ג'ק ניומן אומר, שמרגע שנותנים לתינוק מזון מוצק, אז כבר מתערבים לו בפלורה של המעיים, ולכן אותו הדבר לתת חלב ותמ"ל, לדעתו. אם כבר חושפים את התינוק למוצרי חלב זרים, אז לדעתו מרגע שמתחילים מזון מוצק, התמ"ל והחלב היינו הך. זו דעתו - זו לא דעה שאין עליה מחלוקת.
בכל מקרה, מגיל שנה לא צריך תמ"ל וחבל על הכסף.
הויטמינים עדיף שיגיעו מאוכל מאשר מחלב של חיות. ואם מחלב, עדיף מוצרי חלב עיזים אורגני, טבעיים ובלי שום תוספות מלאכותיות. עדיף לא חלב ניגר.
סלט_פירות*

מעבר לאוכל מוצק

עדיף לא חלב ניגר.
מסכימה לגמרי |Y|

ולגבי ניומן, הבאתי את זה כעוד דעה. לא משהו שחייבים לפעול על פיו. כי ברור שבמצב כזה היא תקבל המון המלצות סותרות.

וגם מסכימה איתך שכדאי לעבור בירור (בדיקת דם) ולבדוק חוסרים, בגלל העובדה שהפסיקה לקבל חלב או תמל לפני גיל שנה ואז להחליט מה עושים.
ריש_גלית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ריש_גלית* »

תודה על כל התשובות. אני אציע לה לעשות בירור, בתקווה לא להלחיץ אותה יותר מדי.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

1. אילו עוד פירות אפשר להציע? פירות הדר מותר? למשל לקלף קלמנטינה ולתת לה למצוץ את הבפנוכו? אפרסמון?
כדאי לחכות עם פירות ההדר, הם אלרגניים וחומציים. גם האפרסמון יכול לחכות. הוא פרי מאוד קשה לעיכול.
2. מרוב גישות תזונתיות אני כבר לא יודעת מה עוד להציע בגיל הזה. מרגיש לי נכון לדחות בשר (כולל עוף) ודברי חיטה, וכמובן דברי חלב. כמובן. חכי קצת, היא עוד קטנטונת! בגיל הזה זה בעיקר ירקות ופירות. את צודקת לחלוטין לגבי עוף. חיטה וחלב- לא לפני גיל שנה!

אבל מה עם דגנים? אפשר לתת אורז לבן? (מלא נראה לי קשה יותר לעיכול) או קינואה? פריכיות אורז?
יש המון גישות לגבי דגנים בגיל הזה. באופן אישי ומקצועי אני לא רואה סיבה לתת לה פריכיות אורז. את יכולה לתת לה טעימות קטנות של קינואה, אמרנט. (אורז מלא קשה מדי לעיכול, ואורז לבן סתם חסר ערך תזונתי)

_וקיטניות? אפשר לתת אפונה? עדשים?
מה עם עלים ירוקים - פטרוזיליה, תרד,מנגולד , נענע_
עלים ירוקים את יכולה לאדות לה או לשלב במזון (מאודה או מבושל). בואי נגיד שאחרי שתבדקי את הירוקים וקינואה, אמרנט.. תוכלי לטחון לה קטניות מונבטות (כדאי באמת להתחיל בקלות- עדשים, מאש, אפונה..)
אני רוצה שהיא תחווה עוד טעמים ומרקמים וגם מנסה להגיע למצב שנאכל בצהריים אותו דבר (גם אם במצבי צבירה שונים..)אה, וגם שתקבל ברזל מהאוכל כי נראה לי שטיפות הברזל שהתחלתי לתת לא מזמן (ברזל עדיף של הדס) עושות לה בלאגן בבטן, או שזה השיניים, לא יודעת כבר
אני חושבת שאת קצת ממהרת... להגיע למצב שהיא אוכלת איתכם הכל- זה יקרה רק באיזור גיל שנה, אם הולכים לפי ההמלצות התזונתיות (וכדאי) אלא אם אתם אוכלים מאוד מאוד בריא (ללא מוצרי חלב, ללא חיטה..) וגם אז לא בטוח. אני מבינה את הרצון הזה, זה מאוד נוח לא לבשל פעמיים, וגם כיף שהיא 'כבר גדולה'.. אבל חכי, תני לה את הזמן שלה להתרגל ולמערכת העיכול שלה להסתגל. זה תהליך ארוך אבל מעניין וכיפי. אל תשכחי לבדוק כל מזון בנפרד, זה מאוד חשוב.
בהצלחה!
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

לא יודעת אם זה הדף המתאים אבל כשמתחילים מוצקים, ממה מתחילים?
נראה לי שבא לה כבר לטעום דברים רק שאין לי אומץ להתחיל.
כמובן שאנחנו לא מוותרות על הנקה!!
ללי_באדולינה*
הצטרפות: 19 מרץ 2007, 21:14
דף אישי: הדף האישי של ללי_באדולינה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ללי_באדולינה* »

הפלא בן שבעה חודשים (היום! |עוגה| מזל טוב לנו!!!) אוכל בתאבון רב ובשמחה
ניסה כבר בטטה,גזר,קישוא,בננה ואפילו מלון אורגני שמצאתי. אבוקדו פחות אהב לצערו של אביו ומואוד אוהב למצוץ מלפפון עד תום. עכשיו התחלנו שילובים ואני מחפשת רעיונות
מה עוד אפשר לתת?
שילובים מעניינים?
איזה עוד דברים אפשר לתת כמו המלפפון שמעסיק אותו והוא כל כך נהנה ממנו? חשבתי על תפוח אבל נראה לי מפחיד.
גם_אמא_של_אורי*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2008, 23:28
דף אישי: הדף האישי של גם_אמא_של_אורי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי גם_אמא_של_אורי* »

חשבתי על תפוח אבל נראה לי מפחיד.
את יכולה לאדות אותו כמה דקות (בסיר עם רשת אידוי) לקבלת מרקם רך יותר.
אפשר לנסות גם אגס- בשל ורך (או מאודה) וכרובית/ברוקולי מאודים ועוד ועוד...
<ממליצה לך לקרוא את המאמרים המקושרים בראש הדף>
מזל טוב לנו!!!) ובהצלחה {@
ריש_גלית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ריש_גלית* »

איזה עוד דברים אפשר לתת כמו המלפפון שמעסיק אותו והוא כל כך נהנה ממנו?
גבעול סלרי חי. אולי מהפנימיים יותר.
סלט_פירות*

מעבר לאוכל מוצק

מצטרפת להמלצות על אגס.
אני לא פחדתי לתת תפוח. חתיכה גדולה במיוחד כדי שלא יוכל לקחת ביסים שהוא לא יכול להתמודד איתם, הוא יגרד וימצוץ ויהנה.
ענבל_נתן_בר*

מעבר לאוכל מוצק

ברור ש אגס (-:
תפוח- כשלא היו לו שיניים נתתי לו, בהשגחה צמודה (החניכיים שלהם קשות ויש להן כוח רב). נתתי עוד פירות. וגם גזר חי... הוא כל כך קשה שלא היתה סכנה שהוא יחתוך אותו. (תמיד בהשגחה).
אנדלוסיה*
הצטרפות: 25 מאי 2006, 00:35

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אנדלוסיה* »

יש לי קטנה בת שישה וחצי חודשים. אחרי ההשקעה המטורפת והלא מתגמלת ברסקים שהשקעתי עם אחיה בשעתו החלטתי שעכשיו אין לי כוח להיכנס לאמוציות האלה ולכן היא מקבלת מדי יומיים-שלושה רק טעימות על האצבע שלי מדברים שיש בבית או שקל מאוד להכין: אבוקדו ובננה, בטטה בתנור, תפוח מאודה, נדמה לי שזהו עד כה.
עכשיו כמה שאלות:
1) מה נסגר עם הקקי שלהם ברגע שמתחילים המוצקים? כי נראה שהיא צריכה אבל לא יוצא לה, ויש ירידה בתדירות ועלייה בכמות אזעקות השווא (בדרך כלל אנחנו יודעים מצוין מתי יש לה קקי וברגע שמחזיקים אותה היא עושה, ועכשיו שום דבר).
2) בימים האחרונים נראה לי שהיא רעבה יותר -- היא יונקת יותר ולעתים תכופות יותר, וזה הגיוני כי היא גם מתנועעת יותר, אבל לא מראה שום התלהבות מהאוכל, בלשון המעטה. מה זה אומר? תינוק שצריך כבר לקבל עוד קצת קלוריות אמור להתחבר לאבולוציה שלו ומיד להתחיל להתלהב מאוכל?
3) מה רע לתת "קלוריות ריקות" דוגמת אורז לבן אם כל מה שהיא צריכה כרגע זה תוספת קלוריות? הרי את החומרים המזינים היא מקבלת ממני?
תודה מראש לעונות!
המכשפה_הצפונית*
הצטרפות: 27 יולי 2006, 21:54
דף אישי: הדף האישי של המכשפה_הצפונית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי המכשפה_הצפונית* »

1. ממה שאני מבינה מהתאור של, יכול להיות שבננה עושה לה קצת עצירות.
  2. לא כל הילדים מתלהבים מאוכל או מכל דבר שאוכלים (יכול להיות שפשוט לא נתת לה משהו שטעים לה או במרקם שהיא אוהבת). זה גם יכול להיות סימן שהיא עוד לא בשלה לאכול - 6.5 חודש זה עדיין תינוק מאוד קטן.
  3. אין רע בלתת "קלונריות ריקות", יש פשוט סוגים שונה של ריק :-) שחלקם בריאים פחות ויותר. אני אישית כן נותנת אורז לבן (זה קל לאיכול) ומאמינה שאם חלק גדול מהעולם חי על זה הרבה מאוד שנים אז זה חייב להיות חיובי (טוב, זה לא טיעון מאוד חזק אבל נגיד). לחם לבן וסוכר לבן (שגם הם קלוריות ריקות), אני מנסה להפחית כמה שיותר. בקשר לזה שהבת שלך צריכה עוד קלוריות - האוכל שלנו אמור להזין אותנו. אם אפשר לאכול אוכל שיש בו גם קלוריות וגם ויטימינים ומינירלים וכל מיני דברים חשובים נוספים, לא עדיף?
אני מקווה שעזרתי לך.
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

אענה לך מהתובנות שלי בלבד. אני בכל מקרה מציעה לך לבקש מבשמת א להיכנס לפה.

קודם כל יכול להיות שהאוכל המוצק מאט את העיכול וקשה לה. אם היא מראה התעניינות והנאה מאוכל, שתאכל ואם אפשר עוד להמשיך עם הנקה לרוב, נדמה לי שעדיף. (היא עוד מאוד מאוד קטנה).
לגבי סעיף 3, אני לא הייתי מהססת לתת עוד דברים "ריקים"- אני עצמי אוכלת מהם...
גם אצלי הייתה התנסות מבאסת עם כל הריסוקים. הייתי עומדת, טורחת, מרסקת, טוחנת ובסוף...זורקת לפח.
הם מעדיפים לאכול את הדבר כמו שהוא- כמונו. אפשר לתת גם למצוץ כל מיני דברים שלמים, אבל לא בטוחה שזה הגיל או שצריך עוד לחכות..
בגיל חצי שנה אפשר עדיין להתקיים רק על הנקה, למרות שאני מהמאמינים שברגע שהם מושיטים יד לאוכל, יש להענות בגבולות האפשר.
אנדלוסיה*
הצטרפות: 25 מאי 2006, 00:35

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אנדלוסיה* »

תודה נקודות ומכשפה. זה מאשש את מה שגם אני חושבת.
רק שיהיה ברור: אני ממש לא מתכוונת להפסיק להניק, פשוט הרגשתי שמצד אחד היא רעבה יותר ומצד שני שהיא לא נורא רוצה לאכול.
ריש_גלית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ריש_גלית* »

לא מראה שום התלהבות מהאוכל
כן - כן, לא אז לא. בעיני זה עוד נורא מוקדם.
מה רע לתת "קלוריות ריקות" דוגמת אורז לבן אם כל מה שהיא צריכה כרגע זה תוספת קלוריות? הרי את החומרים המזינים היא מקבלת ממני?
גם את הקלוריות היא מקבלת ממך כרגע. התוספות של המזון המוצק בשלב זה יכולות להיות מאוד קטנות וכמעט לא משמעותיות (בטח יש תינוקות שישר מתחילים לאכול המון, אבל זה לא הכלל). מבחינה קלורית רוב מה שאת נותנת לה ממילא "דיאטתי" - ירקות מבושלים, פירות... זה מה שהיית אוכלת אם היית עושה דיאטה, לא?
אני לא הייתי מרגילה אותה בשום אופן ל"קלוריות ריקות" (אבל את מכירה את דעתי בעניין הזה). בשביל מה לתת לה אוכל לא מזין? ואגב, אורז לבן ממש לא קל לעיכול, הוא עושה עצירות לרוב האנשים. ובכלל, לא כדאי לדעתי להתחיל עם דגנים בגיל כל כך צעיר. לא דייסות, לא אורז ובטח לא לחם. או עוגות...
מה שאת נותנת לה נשמע לי בסדר גמור - תנסי להוריד את הבננה לכמה ימים ולראות אם קל לה יותר להוציא. בגיל הזה מה שנותנים הוא בגדר טעימות בלבד.
ראי גם הדף תינוקות ומזון חי.
ריש_גלית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ריש_גלית* »

כתבנו יחד, אני מקווה שתראי גם את מה שאני כתבתי. (-:. (שכחתי להוסיף קודם!).
ענבל_נתן_בר*

מעבר לאוכל מוצק

זה גם יכול להיות סימן שהיא עוד לא בשלה לאכול - 6.5 חודש זה עדיין תינוק מאוד קטן.
מסכימה.
אין רע בלתת "קלוריות ריקות", יש פשוט סוגים שונה של ריק שחלקם בריאים פחות ויותר. אני אישית כן נותנת אורז לבן (זה קל לעיכול) ומאמינה שאם חלק גדול מהעולם חי על זה הרבה מאוד שנים אז זה חייב להיות חיובי (טוב, זה לא טיעון מאוד חזק אבל נגיד).
בוודאי ש'יש רע' בלתת קלוריות ריקות!
לא רק שבאורז וקמח לבן ובכל הפחמימות המעובדות אין את הויטמינים והמינרלים שהוציאו מהם, הם גם לוקחים מהגוף שלנו ויטמינים כדי להתעכל! אז לא רק שאת לא מכניסה ויטמינים, את מוציאה.
העולם המערבי הזה שחי על הפחמימות האלה חולה, חלוש, סובל ודואב. אחוזי ההשמנה, מחלות הלב, הסכרת, טרשת העורקים, בעיות הפוריות ועוד ועוד מחלות רבות מוכיחות את זה.
אז לתת את זה לתינוקת קטנה.. בעיני חבל מאוד. ההרגלים שאת מקנה לה מינקות הם ככל הנראה אלה שיקבעו את בריאותה ואת אורח חייה בהמשך.

בשביל מה לתת לה אוכל לא מזין? ואגב, אורז לבן ממש לא קל לעיכול, הוא עושה עצירות לרוב האנשים. ובכלל, לא כדאי לדעתי להתחיל עם דגנים בגיל כל כך צעיר. לא דייסות, לא אורז ובטח לא לחם. או עוגות...
מצטרפת.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

פשוט הרגשתי שמצד אחד היא רעבה יותר ומצד שני שהיא לא נורא רוצה לאכול
ברור, כי בגילה, מוצקים זה לא אוכל. מוצקים זה סוג של משחק והתנסות. הנקה זה אוכל (ואוכל עשיר מאד קלורית, אם יורשה לי). היא רעבה? תניקי יותר.
עוד חצי שנה אפשר יהיה לדבר על רעב למוצקים...

אני גם לא הייתי נותנת קלוריות ריקות לתינוק קטן. לדעתי מעבר הדרגתי למוצקים עושה להם רק טוב. אין לאן למהר.
ענבל_נתן_בר*

מעבר לאוכל מוצק

ברור, כי בגילה, מוצקים זה לא אוכל. מוצקים זה סוג של משחק והתנסות. הנקה זה אוכל (ואוכל עשיר מאד קלורית, אם יורשה לי)
אהה (-:
שליחת תגובה

חזור אל “שינה והנקה”