כאבים בעצם הזנב אחרי לידה

אמא_אופטימית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2004, 03:44
דף אישי: הדף האישי של אמא_אופטימית*

שליחה על ידי אמא_אופטימית* »

בהמלצת אחותי ביקרתי היום לראשונה באתר הזה, והתרשמתי ממש לטובה - נורא מעניין כאן, והנכונות של כולן לעזור אחת לשניה ממש מרגשת. אני תוהה אולי מישהי תוכל לעזור/לייעץ גם לי. לפני 4.5 חודשים ילדתי בן ראשון (ומדהים, כמובן!) בלידת ואקום. מאז הלידה אני סובלת מכאבים נוראיים בעצם הזנב (אני יושבת רק על גלגל מנופח, ובקושי מצליחה לעבור מתנוחה לתנוחה). צילום של האיזור לא הראה שום דבר, והאורטופד שביקרתי אצלו לפני 3 חודשים נתן לי זריקת קורטיזון (הבטיח שזה מותר בהנקה) ואמר שזו דלקת ושהזריקה אמורה לעזור תוך שבועיים (לא עזרה בכלום!). הוא גם אמר שאם היא לא תעזור, אז בעיקרון אין מה לעשות רק להמתין שזה יעבור. מאז הלידה ועד היום אין שום שינוי, ולו קל ביותר, בעקומת הכאב. אז החיים נורא יפים עם הבן החדש והמקסים שלי, רק שהכאבים העזים והמוגבלות הפיזית הופכים את היומיום למשימה קשה נורא. אם מישהי מכן עברה חוויה דומה, או יודעת על טיפול כלשהו שיכול לעזור, אני מאוד אשמח לשמוע.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

גם לי היו כאבים כאלה, לא יודעת אם באותה עוצמה (יכולתי לשבת רק על הצד).
אני הגעתי למסקנה שנשברה לי עצם הזנב, אבל לא הלכתי לעשות צילום, כי למיטב ידיעתי גם אם זה נכון אין כל כך מה לעשות.
בסוף זה עבר לבד, אבל אני לא זוכרת כמה זמן זה לקח. היום ביתי בת 10 חודשים ואין לי יותר כאבים.
גלית_ל_ב*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2004, 21:48
דף אישי: הדף האישי של גלית_ל_ב*

שליחה על ידי גלית_ל_ב* »

ילדתי לפני כ16 חדשים בלידה טבעית,מדהימה ועוצמתית. עצם הזנב נדחקה בשל הגודל של התינוק-כך שסבלתי ולפעמים עדיין מכאבים אלו.(4.120)
בהתחלה זה היה בלתי נסבל והקשה מאד על ההתנהלות ההנקה,שמחת הלידה המוגבלות-היתה מתסכלת.
בשל הכאבים הקשים פניתי לדיקור,שהקל במעט.
אך כל המומחים והיועצים המגוונים טענו שאחרי שנה זה יעבור,ואכן פלא במלאת שנה למתוק חלה הטבה משמעותית.
כיום יש עדיין כאבים אך הם לא מגבילים.
איחולי בריאות ושמחה.
אמא_נוגי*
הצטרפות: 30 מרץ 2004, 11:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_נוגי*

שליחה על ידי אמא_נוגי* »

גם לי, גם לי. זה נמשך יותר מתשעה חודשים ועד היום כשאני מתיישבת אני קצת חוששת שהכאב יחזור...
אני הגעתי עד למיפוי עצמות שהראה דלקת באיזור, טופלתי בנוגדי דלקת (ואיוקס הידוע לשמצה) והפסקתי כשראיתי שזה לא עוזר, קיבלתי גם פזיותרפיה שהקלה זמנית על הכאב אבל הוא תמיד חזר.
לא זוכרת מתי בדיוק זה עבר אבל זה בסוף חלף מעצמו... יש תקווה.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

שליחה על ידי ענת_גביש* »

גם לי. גם לי.
זה עבר לבד אחרי הרבה זמן. לא יכולתי לשבת, וגם לא ללכת. היה זוועה.
חששתי שזה יהיה שוב אחרי הלידה הבאה, אבל הלידה השניה היתה הרבה יותר ידידותית מכל הבחינות, (ונערכתי אליה הרבה יותר טוב, עם דולה ויותר ידע)ולכן גם לא היו חתכים ולא כאבים בעצם הזנב.
אני כמעט בטוחה שבגלל אלימות רגשית ופיזית בלידה הראשונה נוצר לי שם סדק או שבר, או התעקמות כלשהי. כאמור זה עבר לבד אבל היום אני מצטערת שסחבתי את זה כל כך הרבה בלי לפנות לדיקור, תראפייה כלשהי, שבטוח יכלו לעזור.
עוד טיפ (שמאלץ אותי לוידוי מביך):
לא יכולתי לשבת בכלל, וחשבתי בבורותי הגדולה שזה אסור להניק בשכיבה.
זה השניא עלי את ההנקה, הייתי מניקה בעמידה (בלי מנשא) ובשאר תנוחות לא נוחות להחריד.
ומן הסתם זה חלק גדול מהסיבה שההנקה שלי נמשכה רק שלושה חודשים עם ירידה מתמדת במשקל של התינוקת.
אז אם במקרה את מניקה ונדמה לך שאסור בשכיבה, אז מותר...מותר..
מזל טוב {@
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

שליחה על ידי ענת_גביש* »

בקשר לגלגל המנופח, בזמנו נמנעתי ממנו כי אמרו לי שזה לא טוב לשרירי רצפת האגן. אולי מישהו יודע על כך משהו כאן ויכול להוסיף.
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

שליחה על ידי נורית_מ* »

אפשר להקל קצת על הכאבים בזמן הישיבה אם יושבים קרוב יותר לקצה הכיסא. כך יש יותר סיכוי שתשבי על עצמות הישיבה ופחות על עצם הזנב. לחלופין גם ישיבה כשהאגן צמוד לגב המושב נותן ישיבה יותר זקופה (כשהמשקל על עצמות הישיבה ולא על עצם הזנב).
תשחקי עם זה ותראי איך יותר נוח. חוץ מהכאבים, אינדיקציה נוספת לכך שאת יושבת על עצם הזנב היא שהגב התחתון מעוגל.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

שליחה על ידי שרון* »

גם לי.
לא זוכרת כמה זמן, נדמה לי שכמעט שנה, עד שהכאב נעלם. הפריע מאוד בישיבה, לכן הנקתי הרבה בשכיבה (וחשבתי בבורותי הגדולה שזה אסור להניק בשכיבה מזל שחברה העמידה אותי על טעותי).
למרות שבזמנו זה מאוד הציק לי, לא ניסיתי לטפל. כנראה שעוצמת הכאב לא הייתה חזקה מאוד, והופיעה בעיקר בישיבה.
מעניין שרק כשראיתי את הדף הזה, נזכרתי בכאבים שהיו.
מקווה שיעבור לך מהר.
אמא_אופטימית*

המון-המון תודה לכולכן. גם משיטוט באתרים בחו"ל אני מתרשמת שאצל כולן זה פחות או יותר אותו דבר: אין כל כך מה לעשות בעניין, ואחרי פחות או יותר שנה זה חולף. ענת - נורא מעודד לשמוע שבלידה השניה שלך זה לא קרה, כי בזמן האחרון מצאתי את עצמי מתעסקת הרבה במחשבה על כך שבלידה השניה אני "אזמין" מראש ניתוח קיסרי , מחשש שזה יקרה לי שוב. מצד שני, אני כל כך רוצה לידה רגילה עם כל החוויה הרגשית, שקשה לי בכלל לחשוב על זה. דרך אגב, אני כמובן מניקה בשכיבה בלבד, וקניתי לי דרך אתר אינטרנט בארה"ב מין מזרון כזה מיוחד להנקה, שמשכיבים בו את התינוק על הצד וזה נותן לו תמיכה בגב ומחזיק אותו בתנוחה הכי נוחה לו לינוק. לפעמים היינו נרדמים ככה שנינו, ואף פעם לא חששתי שהוא "יתגלגל" לי החוצה מהמיטה, או יימעך ביני לבין בן-זוגי. מומלץ בחום.
דקל_נור*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:25
דף אישי: הדף האישי של דקל_נור*

שליחה על ידי דקל_נור* »

גם אני עדיין סובלת מכאבים בעצם הזנב, בעוצמה הולכת ופוחתת. הבנתי שפיזיותרפיסטית של רצפת האגן (אורוגיניקולוגית) יכולה לעזור במקרה הזה (הטיפול הוא, נדמה לי, הזזת העצם על ידי החדרת אצבע לפי הטבעת. מרתיע אך נעשה בעדינות). אני טרם פניתי לטיפול כזה, כי זה הולך ומשתפר לאט. עם זאת, מי שמעוניינת, יש לי המלצה על פיזיותרפיסטית כזו בצפון, עדינה ומצויינת.

לגבי כרית ההנקה, מה ההבדל בין זה לבין כרית רגילה שתומכת בתינוק?
ראי גם תנוחות בהנקה ו מדור הנקה
אמא_נוגי*
הצטרפות: 30 מרץ 2004, 11:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_נוגי*

שליחה על ידי אמא_נוגי* »

האמת שנכנסתי לראות מה זאת כרית ההנקה הזו (אחרי שהבטחון של המחשב אסר עלי את הגישה לאתר בתירוץ של sex education/advanced...) וכשסוף סוף הצלחתי להכנס לא ממש הבנתי במה זה עוזר, ולמה זה עוזר כשיש את הכאבים בעצם הזנב. בעצם התנוחה הכי טובה להנקה במצב הזה היא השכיבה (לי לא עזר לשבת על כריות או במיטה) במה הכרית הזו עוזרת?
אמא_אופטימית*

תיכנסי שוב לעמוד הזה ותראי שמתחת לתמונה הגדולה יש חמש תמונות של תנוחות שונות, כשמתחת לתמונה הראשונה משמאל כתוב Lie-Down Nursing Position. לא רואים כ"כ טוב בתמונה, אבל בעיקרון את שוכבת על הצד ומניחה את התינוק בתוך המזרון (גם הוא על הצד) כשהפנים שלו מול החזה שלך. כשרוצים להחליף משד לשד לא צריך להסתובב, פשוט להטות טיפה את הכתף, וגם לתינוק יש תמיכה בגב, כך שהתנוחה הזו מאוד נוחה לו. חוץ מזה, הידיים שלך פנויות. את לא צריכה להחזיק את התינוק מאחורה עם היד כדי לתת לו תמיכה, כי יש מעין "גב" של המזרון שנותן לו תמיכה ומונע "התגלגלות" אחורה. אם זה עדיין לא ברור אני יכולה לשלוח לך תמונה של הבן שלי יונק ככה. הסיבה שזה עוזר לכאבים בעצם הזנב היא שאת לא מניקה בישיבה, כך שאין לחץ על עצם הזנב ולכן אין כאבים.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אבל לא חייבים כזה מזרון כדי להניק בשכיבה. אני הנקתי המון בשכיבה, מאז שהתינוקת שלי הייתה פיצית, וזו לא הייתה בעיה, גם בלי מזרון. פשוט קירבתי שמיכה או כרית, ותחבתי לה מאחורי הגב. עדיין היו לי שתי ידיים פנויות וכ"ו.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

לי עזר מאד שיטת בואן - שיטה מוזרה אבל יעילה מאד אחרי ששברתי את עצם הזנב.
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

שליחה על ידי טל_טיבי* »

כשלמדתי עיסוי, לפני 11 שנים, המורה שלי, אלכס דגן, סיפר לנו על טיפולים כאלו שהוא עושה. הוא לא מחדיר את האצבע דרך פי הטבעת, אלא דרך הנרתיק. אני יכולה למצוא אותו די בקלות ולברר יותר - את את רוצה.
אמא_אופטימית*

טל - אני אשמח לקבל את הטלפון של אלכס דגן. נועה- ראיתי אתר באנגליה על שיטת Bowan, את יכולה לומר לי איפה טופלת בארץ בשיטה הזו? טרה רוסה - יכול להיות שלא כל אחת זקוקה לזה. לי באופן אישי היה די קשה להניק בשכיבה, כשניסיתי לתחוב כרית מאחורי הקטנצ'יק הוא תמיד דחף אותה איכשהו, וגם לא הצלחתי להניק משני הציצים בשכיבה על אותו כיוון. בגלל שלמזרון הזה יש קצת גובה, זה איפשר לי להניק משניהם בלי לשנות תנוחה. שוב, לי זה עזר אבל אני בטוחה שיש הרבה נשים שמסתדרות מצוין להניק בשכיבה בלי שום עזרה :-). }
טל_טיבי*

שליחה על ידי טל_טיבי* »

אופטימית,

אני מיד מחפשת. סביר שהטלפון שבידי שונה כבר כמה פעמים, אבל נראה לי שלא יהיה לי קשה למצוא.
המשיכי באופטימיות.
אפשר לעשות לך רייקי, או סוג כלשהו של הילינג. לפחות יקל על הכאבים אם לא כל דבר אחר. ואפשר גם לחשוב על שמנים להקלה, באמבטיה, קומפרסים או עיסוי עדין של האזור....
אמא_אופטימית*

המון תודה טל. לגביי הקלה על כאבים - קראתי איפושהו שלא כדאי להקל על הכאב, כי אם לא כואב את עלולה לעשות תנועות שיזיקו ולא תרגישי בכך כי זה לא יכאב. מה דעתך על זה?
טל_טיבי*

שליחה על ידי טל_טיבי* »

אופטימית יקרה,

זה לא ממש נראה לי. מלבד אצל הפולנים כמובן..... (-:
הרי עשית את כל הבדיקות הנחוצות, ולא נמצא דבר שאינו תקין. ומדוע שתסבלי?
אני לא מציעה לעשות איזושהיא מניפולציה (כמו למשל להחזיר את העצם למקום...) אלא רק להניח עליך ידיים, או לשלוח לך אפילו מרחוק. אולי למרוח (לא לעסות) שמן מרגיע או משחת רסקיו באזור. את יכולה לשאול את הרופא המטפל אם זה בסדר.

מעבר לזה - תקשיבי לגופך וללבך - התשובה הנכונה תמיד נמצאת אצלך. האם יש מטרה כרגע לכאב? מה הוא בא ללמד אותך? האם נכון לך להקל עליו קצת? או שאת רוצה לחוש אותו במלואו? חלק מהתשובות יכולות להגיע גם תוך כדי הרייקי. או לחילופין - אפילו נשימה מעגלית יכולה לתמוך בך בהתמודדות עם הכאב הזה..... ותבטחי בעצמך שהגוף שלך יודע בדיוק מה צריך להיות. הכוונה כשעושים רייקי, איננה "שיפסיק לכאוב", הכוונה היא "שיקרה הדבר הנכון ביותר לאדם הזה, עבור הריפוי שלו".
אז בינתיים, אני שולחת לך אור ואהבה (שהם הכוח המרפא האמיתי), ומתפללת שהדבר הנכון ביותר, עבור הריפוי שלך, יקרה.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

בצפון - ביודפת. אבל יש בכל הארץ. חייבת להגיד שהייתי מאד סקפטית והגעתי לטיפול די במקרה (ראיינתי את המטפלת לעיתון והיא עשתה לי טיפול הדגמה) נהגתי עם קרחומים על עצם הזנב כדי שאוכל לנהוג... יצאתי משם אחרי שעה מסוגלת לשבת. זה היה מדהים.
אמא_אופטימית*

נועה - אני כ"כ מזדהה עם הנסיעה עם קרחומים... אחד הדברים הכי קשים בשבילי זה להיכנס לאוטו ולנהוג! מצאתי אתר אינטרנט עם טלפונים של מטפלים בשיטה הזו, אני אצור קשר בהקדם. תודה על הטיפ!
טל_טיבי*

שליחה על ידי טל_טיבי* »

הי אופטימית,

מה שלומך?
השתפר?
אמא_אופטימית*

הי טל,

תודה על ההתעניינות!

אני מטופלת אצל מטפל בשיטת מחשבת הגוף. אפשר לומר שלפני כחודש חל שיפור מה, אבל לצערי אני עדיין רחוק מלהגיד שזה עבר. עדיין יושבת על גלגל מנופח, עדיין כואב...

ממה שהבנתי, זה לוקח בערך שנה עד שזה עובר.

נו, אז בדיוק החלפתי צד בתקליט... (רציתי לשים פה גם סמיילי, אבל לא החלטתי אם מחייך או עצוב...)
לב*
הצטרפות: 22 דצמבר 2003, 17:02

שליחה על ידי לב* »

גם אני סבלתי מכאבים נוראים בעצם הזנב אחרי הלידה עשרה וחצי חודשים.הנקתי רק בשכיבה. ובזכות המלצתה של נועה ברקת בזמנו על שיטת בואן הגעתי לליאורה מיודפת ואחרי 3 טיפולים הכל עבר כלא היה, זה היה מדהים. ממליצה על השיטה בחום.
אמא_אופטימית*

תודה לב!

מאחר וליאורה גרה בצפון ואני בתל אביב, היא המליצה לי על ארנינה קשטן (סיפרה לי שאצלה היא למדה את השיטה). קבעתי תור אצל ארנינה ב-13 בדצמבר (היא בחו"ל עד אז :-(...). אני כבר מחכה בקוצר רוח!
יפיהפיית_הנילוס*
הצטרפות: 26 ינואר 2005, 18:32

שליחה על ידי יפיהפיית_הנילוס* »

שלום בנות,
גיליתי את האתר הנפלא הזה לפני כמה ימים ואני משוטטת בו להנאתי, וכבר קיבלתי כמה טיפים רק מקריאה.
יש כאן כמה בנות שמתלוננות על כאבים בעצם הזנב ועלה נושא שיטת "בואן".
ובכן, אני מטפלת בשיטה ה מ ד ה י מ ה, הזו ואני לא נכנסת כדי לעשות פרסום לעצמי, אלא פשוט להגיד שזה
מאוד עוזר למקרים שתוארו פה ובכלל לנושא של בעיות שרירים ושלד ועוד.
ברמת-גן נמצאת ארנינה קשתן שהיתה המורה שלי (מצויינת) וגם מטפלת בשיטה, יש עוד מטפלים ברחבי הארץ
ואנחנו וארנינה מפנים מטופלים למקומות שקרובים להם.
ואני בכוונה לא מפרסמת את שמי, כאמור למעלה, כדי שלא אחשד ברצון לפרסם עצמי.
פשוט חבל על כל רגע שסובלים.
אמא_אופטימית*

אם כבר מציינים את שיטת בוהן אז אני חייבת לציין שטופלתי באמצעות שיטה זו, ולצערי הכאבים בעצם הזנב נשארו כשהיו. יכול להיות שהטיפול הזה מאוד עוזר במקרים מסוימים, אני מציינת את זה רק כדי לא לטעת תקוות שווא בקרב כל הסובלות מעצם הזנב שהנה נמצאה הישועה, כי מה לעשות, זה לא עובד ב-100% מהמקרים, ולצערי אני עדיין עם כאבים חזקים בעצם הזנב :-(
יפיהפיית_הנילוס*
הצטרפות: 26 ינואר 2005, 18:32

שליחה על ידי יפיהפיית_הנילוס* »

אופטימית יקרה,
את צודקת, אין שום שיטה בעולם שעוזרת לכולם, וממש חבל שזה לא עזר ושאת עדיין סובלת.
היות שטופלת ע"י ארנינה (?) אני בטוחה שהיא עשתה כל מה שצריך ואני מקווה שלא וויתרת מהר מדי.

רציתי להציע לך עוד משהו, יש ספר בשם "דמיון מודרך" של ד"ר ג'רלד אפשטיין, לא כל כך אהבתי שם את סגנון
הכתיבה או שהתרגום לא היה משהו, אבל עדיין אם מתעלמים מהדברים שמפריעים בו ,יש שם תרגילי דמיון מודרך
שחלקם לא רעים בכלל.
יש שם תרגיל מצוין לעמוד השדרה (שכידוע עצם הזנב היא חלק ממנו), סביר להניח שאם קיימת בעיה פיזיולוגית
שם ,אז יכולות להיות מעורבות עוד חוליות או עצב שלחוץ שם.
מה שלא יהיה, גם אם לא "רואים בעיניים" (בצילומים) בעיה פיזיולוגית, זו היתה חוויה טראומתית לגוף שלך שנשארה
לשבת שם ואולי זו את שדווקא תצליחי לעזור לעצמך.
התרגיל הספציפי הזה הוא הכי ארוך שם מכל התרגילים אבל הוא מצויין.
בספר הוא ממליץ לתרגל כל תרגיל של הדמיה במשך 21 יום ,או עד שהבעיה/כאב נעלמת, אח"כ הפסקה לשבוע
ואם עדיין יש כאבים אז להמשיך עוד סדרה.
בכלל כדאי שיהיה בבית ספר כזה שיכול לעזור/להקל בכל מני מצבים.
אז אני מתארת לעצמי שכאמא טרייה לתינוק טרי... את קצרה בזמן, אבל אין לך מה להפסיד,לא כסף, לא נסיעות
רק קצת זמן לעצמך....(וראית איזו חכמה אני ממרום שנותיי בעצות של זמן? כאילו שלא הייתי שם עם תינוקות
שבקושי יש זמן להש....)
בהצלחה!!!
זקוקה_לעזרה_דחוף*
הצטרפות: 23 אפריל 2006, 00:26

שליחה על ידי זקוקה_לעזרה_דחוף* »

רוצה להוסיף שגם לי היו כאבים כאלו אחרי הלידה הראשונה והרופא איבחן שבר בעצם הזנב כתוצאה מהלידה .
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

ממליצה לך להתייעץ עם יעל שוראקי שהיא פיזו' של רצפת האגן וגם אוסטאופתית גניקולוגית
האתר שלה http://www.myosteo.co.il/index.php?page=article23.php
היא מקבלת ברמת גן
לירי_יער*
הצטרפות: 13 פברואר 2010, 21:29
דף אישי: הדף האישי של לירי_יער*

שליחה על ידי לירי_יער* »

ממליצה גם אני על יעל שוראקי
זה יכול להיות נקע בעצם הזנב
היא מדהימה
תמסרי לה דש חם ממני
לירי
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

שליחה על ידי אום_שלום* »

גם אני ממליצה מאוד על אוסטאופטיה. טיפול אחד סידר לי כאב שהגביל אותי בתנועה מההריון וחודשים רבים אחרי הלידה. אח"כ נשארתי בשביל לטפל בדברים אחרים.
חוץ מזה בשביל תחזוקה שוטפת אני ממליצה על יוגה ושיטת פאולה. עדיף באופן פרטני.
אנה*
הצטרפות: 30 יולי 2002, 22:56

שליחה על ידי אנה* »

בנות יקרות... אני בהתלבטות קשה. אשמח לעצה מבוססת נסיון/ידע.
לפני 9 חודשים ילדתי טבעי ללא בעיות. מיד אחרי הלידה סבלתי מכאבים עזים בעצם הזנב שעברו לגמרי רק אחרי 4 חוד'. (בגיל 14 היה שבר)
עכשיו הכל תקין אבל מפחדת ללדת שוב טבעי. מצד שני גם נורא נרתעת מקיסרי. בקיצור אני בסטרס מכל הסיפור הזה. עצות?
אני_כזה*
הצטרפות: 25 יוני 2016, 12:34

שליחה על ידי אני_כזה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

לא רוצה להיות הפאסימית שבחבורה אבל אני כבר שנתיים לאחר לידה ו.. כואב. עדיין. מה גם שעברתי קיסרי חירום כך שמי שחוששת -לידה טבעית/ניתוח- מציעה שלא זה יהיה השיקול.. הגוף עבר טראומה בשיגעון ולכן זה התיישב כפי שהתיישב כפי שהוזכר כאן למעלה . בנוסף עברתי את טיפול ׳הזזת עצם הזנב׳ החודרני ואני מוכרחה להודות שזה סייע לי לזמן מה. ובהמשך לנכתב מעלה , איני רוצה להפוך את זה לשיטה משום שאינני יודעת מהן השלכותיה כשמרגישים את הגוף לתיקון מעין זה.
תזכרו. הכל בגלל חוה..
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש תרגילים להקלה על הכאב?
אשמח ממש לשמוע מכן נשים יקרות אני אחריי לידה ראשונה טבעית סובלת מכאבים עזים בעצם הזנב
שירנית ;)*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2016, 04:04

שליחה על ידי שירנית ;)* »

כמו כן צריכה לחזור לעבוד והעבודה היא בישיבה מה שיקשה עליי להתנהל ככה במהלך כל היום :\
האורטופד אמר שאין קשר ללקיחת אפידורל
מורי*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2001, 15:27

שליחה על ידי מורי* »

גם אני... שלוש שנים לאחר הלידה וההריון ועדיין עם כאבים כרוניים בעצם הזנב ובעצמות הישיבה. היה לי קצת לנחמה לראות שאני לא היחידה... ניסיתי כ"כ הרבה דברים: אוסטואופטיה, דיקור, רפקסולוגיה, פיזיותרפיה , כדורים נגד דלקת ועוד... שבוע הבא יש לי בדיקת מיפוי עצמות. ממה שכתוב פה הבנתי שאין מה לבנות על זה... חשבתי אולי רק זריקת קורטיזון כדי להקל על הכאב. חוץ מזה... אני מתה מפחד להכנס להריון שוב. רוצה מאוד אבל לא יודעת מה לעשות
אתי*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:37

שליחה על ידי אתי* »

מורי הייתי רוצה לדעת בישלומך לאחר בדיקת המיפוי עצמות מיכיוון שקרה לי בדיוק אותו דבר ואני ממש לחוצה מבדיקה הזאת
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שליחה על ידי אלמונית* »

לבנות שיש להן כאבים בעצם הזנב אחרי הלידה יש לכם גם נפיחות מוזרה כזאת כמו סוג של גוש כזה ?
אמא_כאובה*
הצטרפות: 18 יולי 2020, 23:55

שליחה על ידי אמא_כאובה* »

קצת מנחם לשמוע שאני לא לבד בסיפור הזה
אז אני 7 חודשים אחרי לידה שניה טבעית ללא אפידורל אבל כן חתך חיץ ואני פשוט סובלת לא מסוגלת לשבת ולא רק ללא ריפוד פשוט על כל משטח הכאבים בלתי נסבלים לא משנה כמה אני זזה ומשנה תנוחה, גם בשכיבה כואב לי להתהפך מצד לצד
ממש מעניין אותי לדעת אם זה באמת משהו שיעבור עוד כמה חודשים ללא טיפול או שחייב לעבור טיפול כלשהו?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

היי אימהות יקרות
חצי שנה אחרי לידה . כאבי טופת בעצם הזנב
מה הכי עזר לכן ?
קצת התבלבלתי פה מכל התגובות.
אשמח להפניות לרופאים או מטפלים באזור באר שבע אם מכירות. תודה
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

שליחה על ידי פלוני* »

נסי להתיעץ עם עמי שמיר מכפר יהושוע
אולי ידע למי להפנות אותך.
ואהבתי*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2021, 20:54

שליחה על ידי ואהבתי* »

מנסיון -יש מטפלת שנקראת קריל תוהם. היא לא בארץ למיטב ידעתי אבל יש לה שיעורים ביו טיוב- שם היא מסבירה על יישור עצם הזנב, שזה הליך שאפשר לעשות לבד- למטיבי לכת.
לשאר- ביו טיוב גם אפשר למצוא קטע אחד שלה ,יחסית פופולרי,שבו היא בעזרת צליל מפחיתה כאב( מי שלא יכול להתחבר, מבינה, רק אחרי שזה בצורה מדהימה ושיטתית עבד לי הבנתי שאני מאלה שמאמינים ליכולת הריפוי שבצליל-לא תדר) בכל אופן זה יותר כמו לקחת משכך כאבים ולא פותר את הבעיה אבל כשאי אפשר להירדם או לנוח רגע מהכאב גם ״ אופטלגין ״ בצורת צלילים זה מעולה ! כל טוב
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”