דף_פתיחה‏ leaf מה_חדש‏ leaf מפתח_נושאים‏ leaf הוראות_שימוש‏ leafemailleaf חיפוש:
בא לי לעצור את האוטו ולרדת אבל כשאת אמא את לא יכולה לעצור ולרדת. (שיחות מתוך בלוג_החיים_בבית‏)

ברוך בואך לאתר באופן_טבעי‏ flower

ביקור ראשון שלך?
*תחילת ההנקה*
מקרים מיוחדים
*עזרה למיניקות*
*המשך ההנקה*
הנקה, מיניות ופריון
שאיבת חלב
הנקה ובריאות האם
בריאות היונק

*מאמרים מעניינים לגבי הנקה*

בעיות ופתרונות
סוגיות גמילה
היפוך גמילה
*אביזרי הנקה*
שיתוף וחוויות
*תרבות והנקה*
*קידום הנקה*
*אי-הנקה*
*סיפורי הנקה*


*קישורים למדריכי הנקה ופורומים באינטרנט*

מדריכים בעברית:

פורומים:
קישורים נוספים:


דפים בבדיקה
זהו דף_אינדקס‏.


יש לי הצעה למדור הנקה שהתכוונתי להציע כבר מזמן ובסוף לא הסתייע: לפתוח תת מדור של סיפורי גמילה. שאמהות יספרו ממש על כל התהליך שעברו עם יונקיהן. אני מרגישה שזה מאוד חסר כאן. האתר עזר לי מאוד בכל צעדי כאם טריה ודוקא הקטע הזה של גמילת פעוט הוא כאילו טאבו, כאילו אמורים להמשיך להניק לנצח. אני יודעת על עצמי שרציתי להניק עד שביתי תיגמל מעצמה כפי שקראתי שקרה כאן לילדים אחרים וזה נפלא, אך הסתבר לי שבמרבית המקרים זה פשוט לא ריאלי. אין מספיק שיתופים כאן, כלומר כאלו שמתארים תהליך שלם של גמילה, כזאת שבאה מצד האמא בניגוד לרצונו של הילד. איך בכל זאת "להיפרד כידידים". המעט שיש עזר לי מאוד להבין איך לעשות זאת ועדיין אני מרגישה שזה הדבר הכי קשה שקרה לי בהורות עד כה. אז הנה אני מתחילה לכתוב דף ראשון לתת מדור סיפורי גמילה מהנקה: סיפור_הגמילה_מהנקה_של_קיצקיצ_ושלי‏
לפתוח תת מדור של סיפורי גמילה.
רעיון מצוין.

ונראה לי מוזר שאין פה דף בשם קפיצת_גדילה‏ . גם אם יש דפים שעוסקים בנושא, נגיד הנקה_כל_שעה‏ (לא יודעת, מנחשת), עדיין חשוב שהמושג הזה יעלה בחיפוש.
זה על רקע העובדה שאנחנו חווים עכשיו קפיצת גדילה של גיל שנתיים... happy לא נמנה רשמית ברשימת הגילאים שיש בהם קפיצות, אבל קיים - שמעתי גם מאמהות אחרות.

שנתיים ואת עוד מיניקה?!? oh
לדעתי קפיצת הגדילה של גיל שנתיים נמשכת רצוף עד אחרי גיל ארבע, ועוברת דרך גדילת הטוחנות איפשהו בין גיל שנתיים לשלוש (שלב זה כולל נשיכות של אמא, אחים, וחברים).
>יונק חולה בבית. עוד לא בן ארבע.<
ממש במקרה התחלתי לצפות בהרצאה הזו. אחרי זמן קצר עייפתי. אולי יענין משהו אחר (המעט ששמעתי, סבל מאי דיוקים ולא רק מהם...אולי ההמשך מוצלח יותר:

שלום לכן, בני בארי בן 5 חודשים ואני מניקה אותו הנקה מלאה (הוא רק יונק).
הייתי חולה עכשיו שבוע שלם, בקושי אכלתי ורק שתיתי המון המון מים.
אני מרגישה שהתמעט לי החלב ואני מאוד חוששת מזה.
בארי הוא ילד שמנמן ואוכל הרבה בדר"כ אך הוא לא מראה סימני רעב חריגים מלבד זה שביומיים האחרונים הוא אוכל משני הצדדים בכל ארוחה, אבל אני רואה על עצמי ומרגישה שהחלב ממש התמעט.
בדרך כלל יש לי ממש שפע (תודה לאל) ואני תמיד מרגישה את ההתמלאות הזו, לכן המצב עכשיו קצת מטריד אותי.
אשמח לתשובה,
בתקווה שכמו שהמחלה חלפה לה היום, כך ישובו המאגרים.. :)
תודה רבה והרבה בריאות.
הי,
את מומזנת לקרוא ולהגיב / לשאול באחד מהדפים הבאים:
אין_מספיק_חלב‏
הגברת_ייצור_החלב‏
הנקה_בזמן_מחלה‏
בהצלחה
למישהי יש רעיון יצירתי?
הבן שלי בן חודשיים וחצי, בהתחלה הנקתי אותו הנקה מלאה אבל אחרי חודש שהוא לא עלה במשקל התחלתי לתת לו תוספות. עכשיו נותנת תוספות ארבע פעמים ביממה ומיניקה בנוסף (בלילה רק מיניקה). אני מעוניינת לחזור להנקה מלאה או לפחות לצמצם את התוספות לבוקר ולערב ויועצת הנקה לא הצליחה לעזור לי... ממש חשוב לי אשמח לכל הצעה :)
הייתי פונה ליועצת הנקה נוספת, אולי יועצת שיש לה נסיון בזה.
חוץ מזה יש צמחים למשל שמגבירים את ייצור החלב (חילבה לדוגמה אבל יש עוד).
צריך לעבור איזשהו תהליך של מספר ימים שאת והתינוק צמודים אחד לשני ביום ובלילה ושהוא ינק כמה שיותר, אפשר בנוסף לשאוב ולסחוט ולרוקן את השד לעיתים קרובות כדי שייצר יותר חלב.
ברמה הפרקטית- מנשא ולינה משותפת.
מסכימה עם העצות של א .לדעתי , כדאי לך להיות בקשר עם אמהות שיכולות להיות איתך-אולי תפרסמי את אזור מגוריך ודרך להתקשרות.
בדיחה של הבת שלי (בת 9.5) לאמא מניקה:
פעם לאיזה אמא היו תאומים, האחד היה רעב וינק כשהוא סיים אחיו אמר לאמא: "אמא אני רעב"
ואמא אמרה לו: "בוא לינוק" והאח אמר: "אמא, לא בא לי מפה לפה!!"

אני התגלגלתי והתמלאתי גאווה :)

היי לכולם.
התינוקת שלי בת חודשיים ושבוע. נולדה 3470. ואחרי השחרור לא עלתה במשקל כמעט בכלל. בטיפת חלב הלחיצו אותי מאוד ואפילו ביקשו שאוסיף לה מטרנה. הרופא גם דאג אבל אמר שהוא חושב שפשוט כדאי לי לנסות להמשיך להניק ולהניק עד שהיא תתפוס את הפרנצפ. היא ישנה המון המון והוא אמר להעיר אותה להנקה. זה מה שעשיתי. היא התחילה לינוק יפה. והגיעה למצב שהיא מבקשת כל שעתים, שעתיים וחצי ולפעמים אפילו כל חצי שעה, בלילות פתחה פערים גדולים יותר לפעמים. כמובן שגם המשקל עלה בהתאם. היום בגיל חודשיים ושבוע היא שוקלת 6155. אורך 59 ס"מ. בטיפת חלב שוב הלחיצו אותי ואמרו שזה הרבה יותר מידיי. אמרו לי להתחיל להגביל את ההנקות. פער של שלוש שעות ולא פחות. רק מצד אחד ולא יותר מחצי שעה.
אני לא רוצה להפוך את התינוקת השמחה שלי לתינוקת שנלחמת על האוכל שלה. אבל אני קצת דואגת-עודף משקל זה מסוכן.... והיא בלי עין הרע ניראת גדולה מאוד. חוץ מזה טפו טפו טפו היא מתפתחת יפה מאוד עושה הכל לתפארת וכמו שאמרתי שמחה.
הרופא אמר לעזוב אותה.
מההקו של לצצה הציעו לי להניק כמה שהיא רוצה אבל לתת את אותו השד למשך השלוש השעות וכך היא תינק משד פחות מלא.
אשמח לשמוע הצעות ומחשבות
תודה רבה.
הקטנה שלך גדלה נפלא, הכל טוב. אין שום סיבה לדאגה.ככה בדיוק תינוקות יונקים גדלים- בהתחלה המון ובאזור גיל שלושה חודשים העלייה מתמתנת.
אין עודף משקל מהנקה בלעדית ואי אפשר להאכיל האכלת יתר תינוק יונק, להבדיל מתינוק שמואכל מבקבוק. כשהיא רוצה היא יונקת וכשלא- פשוט לא.
אל תגבילי אותה בשום צורה. תלמדי אותה להקשיב לגוף שלה ותעני לדרישותיה- ככה מפתחים יחס נכון לאוכל.
(כמובן שהנקה היא הרבה הרבה יותר מאוכל ועונה לה על המון צרכים נוספים- כולם לגיטימיים)

<גם הקטנה שלי גדלה ככה. חוצמזה שזה כואב בגב זה ממש נפלא happy >

תמשיכי להקשיב לעצמך ולה, אתן עושות עבודה מצויינת ביחד. בהצלחה!

קישור | העבר | מחק אמעצבנית (18.11.2012 09:44):
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

יש לי דילמה דחופה ואשמח לקבל מענה מכמה שיותר נשים -
בני הקטן , אלון , בן חמישה חודשים, מלאך שאוהב לאכול הרבה, ונהנה מכל רגע. הוא כרגע רק יונק ללא תוספות מזון. בעלי ואני רצינו (אחרי חמש שנים ללא חופש לעצמנו ושלושה ילדים מקסימים), לצאת לנופש פעם ראשונה. החלטנו על מצפה הימים, והזמנו לשבת הקרובה לילה אחד. הבעיה שלא ניתן (וגם לא רצינו) להביא ילדים. ניסינו כבר מספר פעמים לתת לאלון חלב שאוב מבקבוק והוא בקושי מוכן לקחת 30 ... כמובן שלא אני נתתי לו אלא בעלי או אימי. בסופ"ש אמורים כל 4 הסבים והסבתות לשמור על 3 הילדים,כך שיהיה להם אפשרות מענה נוחה. אלוני עדיין קם בלילה כמה פעמים ואני מיניקה אותו כשהוא קם וחוזר לישון. אני לא יודעת מה לעשות. לבטל את הנופש או לדחות בכמה חודשים? יש לכם שיטת האכלה שעובדת? חשבתי שכשהוא יהיה באמת רעב הוא יאכל...זה נכון? לא בא לי שהוא יסבול. מה דעתכן? אשמח לתשובות מהירות...

נראה שהפתרון הכי טוב כרגע הוא לדחות בכמה חודשים עד שתוכלי לצאת בלב שקט וליהנות מהחופשה באמת ובתמים, ולא להתענות בחרדות.
יותר מזה - נשמע שאת עדיין דמות מאוד מאוד משמעותית בחייו (וזה תקין לגמרי ונהדר וחשוב להתפתחותו בשלב הזה), והשאלה היא לא רק שאלה טכנית של מזון - זרם האהבה התמידי שלך מחייה אותו כרגע. בנך צריך אותך.

>והערה טכנית: כדאי לבחור דף אחר שיתאים יותר לשאלה. אני מבינה שאת חדשה באתר, אשמח לעזור לך אם קשה לך להסתדר עם זה לבד<

קישור | העבר | מחק אמעצבנית (18.11.2012 11:54):
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

אשמח לדעת לאן להעביר את ההודעה

יש לי שתי הצעות:
חופשה_בלי_ילדים‏
פרידה_זמנית_ושימור_ההנקה‏
תראי אם אחד מהם נראה לך flower
ניסינו כבר מספר פעמים לתת לאלון חלב שאוב מבקבוק והוא בקושי מוכן לקחת 30
אפשר לראות את זה כסימן טוב: זה לא שהוא מסרב בכלל לבקבוק, הוא פשוט לא רואה את הבקבוק כחיוני לו, כי הוא יודע שבמוקדם או במאוחר אמא תגיע. אז הוא מסתפק במינימום ההכרחי.

אני לא יודעת מה לעשות. לבטל את הנופש או לדחות בכמה חודשים?
זו שאלה מאוד מאוד אישית... מה בעתם עוצר ממך מלקום ולנסוע? אם זו רק הדאגה שהו לא ייקח את הבקבוק, נראה לי שאין סיבה לדאוג, כי הוא כבר הסכים לשתות ממנו כמויות קטנות.
אבל האם יש משהו אחר? האם הדאגה שהוא לא יסתדר? שהסבים לא יסתדרו אתו? הלילות?

אני חושבת שמעבר למה שהוא צריך ויכול לשאת (מבחינת פרידה) יש גם חשיבות למה שאת מרגישה: אם את תהיי מתוחה רוב הזמן ותחשבי עליו הרבה, אולי כל העסק לא לגמרי שווה את זה... מכירה מעצמי יותר מדי טוב את הסיטואציה של לצאת לאנשהו ולא להצליח ליהנות כי הראש בבית עם התינוק. אצלי זה היה רק מסעדה, וזה היה מספיק גרוע, ובשלב הזה של תלות בינינו לא הייתי רוצה להכביד על עצמי כך עם סופשבוע שלם.

עוד אספקט זה משק החלב שלך:
את מן הסתם תצטרכי לשאוב כמה פעמים במשך הנופש כדי להימנע מגודש וצרות נלוות.
זה כשלעצמו לא כזה בעיה, אבל אני אישית שמתי לב, שאם אני לא שואבת בזמן, עוד לפני שיש גודש פיזי, אני מגיעה למצב מתוח, אומלל ומסכן מבחינה רגשית - החלב רוצה לצאת החוצה, ואם הוא לא יוצא אז האינסטינקטים משדרים לי ש"משהו לא בסדר"... אולי זה מקביל לתחושת האבדן והאבל שנשים מרגישות אם הן מופרדות מתינוקן אחרי הלידה.
(ואז יש הקלה מיד אחרי שאני שואבת, ואני לא מבינה למה הרגשתי רע קודם).
זה גם משהו שכדאי לחשוב עליו, כי רגשות כאלה, בצירוף הצורך לשאוב בתכיפות גבוהה, עלולים להשפיע באופן ניכר על היכולת שלך ליהנות ולנוח.
<מצד שני, אולי לא כל אשה מרגישה כך? אני באמת לא יודעת>

(אולי גם כפיית_פרידה_מתינוק_יונק‏ ?)

לבטל את הנופש או לדחות בכמה חודשים?
הגעת לבאופן, כן? את שואלת פה, לא בפורום בתפוז, נכון?
אז אני אומרת חד משמעית לדחות.
דווקא כשהתינוק בגיל חמישה חודשים, כך כך קטנטן וזקוק לאמא צמודה, לצאת לחופשה זוגית - ממש לא מומלץ גם בלי קשר להנקה. אבל כיוון שאת כן אמא מיניקה, אז גם לך התענוג מפוקפק מאוד, בגיל כזה. כל הזמן תתמלאי חלב ותצטרכי לטפל בזה, לא ממש המתכון הכי מתאים לחופשה זוגית קסומה במצפה הימים (אחת הפנטזיות שלי, אגב happy ). ולא רק הוא יתגעגע, גם את. אני אומרת, חבל על הכסף, חבל על התינוק, חבל על האמא.

<מצד שני, אולי לא כל אשה מרגישה כך? אני באמת לא יודעת>
לא יודעת לגבי כולם, אבל גם אני מרגישה ככה. אגב, גם רק לחשוב על זה אני ישר נכנסת ללחץ.
וגם לי כול העניין נשמע
תענוג מפוקפק מאוד
קישור | העבר | מחק אמעצבנית (18.11.2012 20:28):
הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:

תודה על כל התגובות. אישרתן לי את שכבר הרגשתי. אנסה לדחות את הנופש בכמה חודשים. מקווה שלא תהיה בעיה עם זה. עכשיו אני בהתלבטות לגבי כל החלב שהקפאתי. מה לעשות איתו? כמה זמן הוא יחזיק לי? לא נורא...נסתדר :) בכל אופן תודה לכולכן

חלב קפוא בפריזר מחזיק לפחות שלושה חודשים. אם לא תצטרכי אותו, אולי בעוד שלושה חודשים תשלבי אותו באיזה אוכל שהולך עם חלב... happy
יש לך מה להוסיף? עריכת כל הדף
אפשר לפתוח דף_חדש, או לכתוב כאן בדף מדור_הנקה:
רדיפה אחר הכבוד, מרחיקה את היכולת לקבלו

מאת:

כדאי לקרוא שוב את מה שכתבת לפני ההוספה.