אקולוגיה של חיתולים

רותי_תותי*
הצטרפות: 16 דצמבר 2006, 07:09
דף אישי: הדף האישי של רותי_תותי*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי רותי_תותי* »

אהלן,
שאלה לי אליך
האם את מכירה מחקר מסודר על ההשפעה האקולוגית של חיתולים רב פעמיים מול חד פעמיים?
איך היית מנסחת את השאילתה בגוווווגל?
כרגע אני משתמשת בלילה ברב פעמי ביום בלי בכלל (כבר גמולה) ולפעמים רוצה להסביר את עצמי למי ששואלים למה? ומקבלת מטר שאלות שלא היה מבייש את הכנרת.
אשמח לקריאת כיוון
תודה תותי
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא זוכרת איפה קראתי. אבל את יכולה להתחיל כאן באתר, תעשי חיפוש על "חיתולים" ותמצאי דפים על רב פעמיים שמסבירים את הנושא בהתחלה. אולי שם יש לינקים?
תשובה אחרת: אל תסבירי.
מי ששואל - תתפלאי איך זה שהוא לא יודע שחיתולים חד פעמיים הם סכנה אקולוגית, הרי כתבו בכל העיתונים!
כשיבקש אסמכתא - תגידי כמובן מאליו, שהוא יכול לחפש באינטרנט ובספריות (עיתונות).
את לא צריכה שום הוכחה.
זה הם שרוצים הוכחה. או סתם רוצים לנגח אותך (כלומר, חבל על הזמן שלך בכלל לטרוח, כי הם לא יקראו! זה סתם ניסיון לערער אותך). אז שהם יטרחו. למה בכלל חשוב לענות להם.
סתם, הצעה שלי.
רותי_תותי*

אקולוגיה של חיתולים

ראשית תודה.
נשאלתי על כך כמה פעמים בטיולים שלי כשקטינה באה יחד איתי והציץ לה הכיסוי הפלסטי והמטיילים שאלו, אני מתיחסת אליהם ברצינות.
למנגחים שלום והם עובדים על טקטיקות ואסטרגיות רחבות להפיל אותי ודומי לפח ההסברים. בעבר נפלתי יותר והיום כבר פחות. (יש כבר טיפה יותר ניסיון)
גם בתוכנית הרדיו המילה האחרונה הכריז אברי גלעד שחיתולים רב פעמיים מזהמים יותר מחד פעמיים, כמובן בנחרצות. אני שאקולוגיה מעסיקה אותה רוצה לרדת קצת יותר לעומק העניין.
כמובן שהכי אקולוגי בלי חיתולים:) מדור בלי חיתולים
אעדכן במידה וימצא משהו מעניין במרחב הקיברנטי.
בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

הכריז אברי גלעד שחיתולים רב פעמיים מזהמים יותר מחד פעמיים
ממש לא נכון. ממש לא.
לא מבינה על סמך מה הוא אמר את זה.
  • חד פעמיים לא מתפרקים 500 שנה.
  • הצרכים שנעולים בתוכם לא מתפרקים, ויכולים לייצר מחלות קשות בתוך המיזבלות ובכל תחנה בדרך, עד למי התהום.
  • הייצור שלהם, בכל הרמות, מזהם פי כמה מייצור של חיתולי בד (זה רק בד! לא כמו הכימיקלים, הצבע, הג'לים, כריתת היערות לנייר, פלסטיק וכו' וכו' שמשמשים לחד פעמיים).
  • הכמות שלהם מזהמת פי כמה וכמה (ברב פעמיים, לאדם יש כמות של חיתולים שבהם משתמשים שוב ושוב במשך שנים, ליותר מאשר ילד אחד. בחד פעמיים, כל יום זורקים לפח לפחות חמישה טיטולים! אלפים לכל ילד!).
  • הכביסה של הרב פעמיים בטלה בשישים לעומת כמות המים שנצרכת בייצור של החד פעמיים (ממש בתהליך הייצור).
  • כמות ההובלה שצריך עבור כמויות החד פעמיים אדירה בהשוואה לכמות ההובלה של הרב פעמיים (חשבון פשוט - קנית שלושים חיתולים פעם בשש שנים? זה לעומת כמה משאיות באו לסופרפארם בשביל חבילות הטיטולים השבועיות? אני קניתי תחבושות בד רב פעמיות לפני בערך שבע שנים. וזהו. בחד פעמיות, זרקתי חבילה כל חודשיים נגיד? כמה חבילות הייתי קונה בשבע השנים האלה? בוודאי כמות שממלאה משאית רק בשבילי).
  • כל משאית הובלה פירושה זיהום, דלק, בלאי, וכו', בכל הרמות (החל מייצור המשאיות ועד התשלום על כמות הנסיעות).
  • רב פעמיים ניתנים לשימושים חוזרים ונוספים (אנחנו משתמשים בחיתולי הפלנל והטטרה עד היום, למטרות שונות). החד פעמיים, כשמם כן הם...
  • בחד פעמיים ההפרשות מסכנות את האדמה בהרעלה בכל דרך אפשרית. ברב פעמיים, ההפרשות הולכות לביוב, לטיפול במי ביוב, כמו כל ההפרשות. ומי שגם מגדיל לעשות ויש לו שירותי קומפוסט מסוגים שונים - אפילו מייצר מהן אדמה בריאה.
ואחרון אחרון חביב:
  • החד פעמיים מעודדים החזקה של הילדים בחיתולים במשך כמה שנים, כך שההוצאה והזיהום גדלים עוד יותר. לעומת זאת, הרב פעמיים, מעצם טיבם, מעודדים גמילה מוקדמת גם אצל הילדים וגם אצל ההורים. חשוב לזכור את זה: שלוש שנים של זריקת 5 טיטולים ביום לזבל, מול שנה וחצי של כביסות?
רותי_תותי*

אקולוגיה של חיתולים

בהחלט מסכימה עם מה שכתבת ,
ומוסיפה שאולי יש בזבוז של הרבה מיים בחיתולים הרב פעמיים אבל המים לפחות מטופלים במערכת הביוב לעומת חיתול חד פעמי הזרוק באשפה.
Finally, when flushing solids from a cloth diaper down the toilet and washing the diapers in a washing machine, the contaminated, dirty water from both toilet and washing machine go into the sewer systems where they are properly treated at wastewater plants. This treated wastewater is much more environmentally friendly than dumping untreated soiled disposable diapers into a landfill.
מתוך http://www.thenewparentsguide.com/diapers.htm
אני שוקלת לכתוב לו מייל - אם זה כל מעניין אותו וטרח לדבר בנושא בתחנת הרדיו הצהלית.
אוסיף גם מדברייך ברשותך כמובן.
בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

רותי תותי, את יכולה לקחת מכל מה שכתבתי, אבל אנא - בשמך. פשוט תעתיקי, תערכי לפי הסיגנון שלך, ותשלחי כאילו את אומרת את זה. בסדר?
בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

ומוסיפה שאולי יש בזבוז של הרבה מיים בחיתולים הרב פעמיים אבל המים לפחות מטופלים במערכת הביוב לעומת חיתול חד פעמי הזרוק באשפה.
לזה התייחסתי כשכתבתי:

_בחד פעמיים ההפרשות מסכנות את האדמה בהרעלה בכל דרך אפשרית.
ברב פעמיים, ההפרשות הולכות לביוב, לטיפול במי ביוב, כמו כל ההפרשות.
ומי שגם מגדיל לעשות ויש לו שירותי קומפוסט מסוגים שונים - אפילו מייצר מהן אדמה בריאה._
רותי_תותי*

אקולוגיה של חיתולים

מצויין ותודה. אמשיך בדרכי.
אום_אלקיצקיצ*
הצטרפות: 02 מרץ 2007, 22:34

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי אום_אלקיצקיצ* »

אפשר להמשיך ולמזער את בזבוז המים של הרב פעמיים (למשוגעים לדבר כמוני). אני מנקזת את המיים אחרי האמבטיה של הילדה לדלי ומשרה בהם את חיתולי הפיפי של אותו יום (לא מעבירה ישר למכונת כביסה אחרי פיפי אחד). את המים בדלי מאתמול מרוקנת בחצר ולא בביוב (חוזרים לאדמה ולא מכבידים על מערכת הביוב ובדרך גם משקים את הדשא). כשנתגייס סופסוף להקים בחצר את הגינה שאנחנו חולמים עליה מקוים להשתמש במי הכביסה (מכבסים באקובר) להשקות אותה.
בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

את המים בדלי מאתמול מרוקנת בחצר ולא בביוב (חוזרים לאדמה ולא מכבידים על מערכת הביוב ובדרך גם משקים את הדשא
אופס.
ראי גם מיחזור מים ביתי לגינון, אבל רק למקרה שזה לא כתוב שם בצורה ברורה:
מים של אמבטיה הם מים אפורים. פה מדובר על שילוב של מים אפורים עם פיפי. בשילוב הזה יש חיידקים, וגם מלחים שנמצאים אפילו בסבונים האקולוגיים (האם סבוני האמבטיה שלכם אקולוגיים?)
את המים האלה אסור לרוקן על הדשא. במיוחד אסור שהמים יגעו בעלים של הדשא (בחלק הירוק שלו). שכחתי את ההסברים הארוכים, אבל זה גורם לזיהום מי התהום וכמובן הורג את הגינה ולעוד דברים שאני לא זוכרת.

מותר לשפוך מים כאלה על ערימת קומפוסט, אם יש לך בגינה, ונדמה לי גם שהם יהיו בסדר על פינה שבה צומחים צמחי במבוק ופרחי נוי זוללי מים - לא על ירקות, לא על דשא ואפילו לא על עצי פרי. במבוק כי הוא מאוד עמיד, ופרחי נוי זוללי מים - כי הם לנוי, כך שזה לא מסכן אף אחד, וזוללי מים - כי הם יזללו את המים וזה לא יירד למאגר מי התהום כמו שזה.

במלים אחרות: לא בטוח לשפוך מים כאלה ישר לאדמה. דרוש סינון כדי לא לגרום נזק לגינה, לאדמה ולמי התהום.

אפשר להתחיל לחפש מידע books]כאן humanure[/po].html
ואם תחפשי בגוגל grey water תמצאי המון אתרים שמסבירים על מיחזור מים אפורים ולמה אסור לשפוך אותם על דשא.
אום_אלקיצקיצ*
הצטרפות: 02 מרץ 2007, 22:34

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי אום_אלקיצקיצ* »

אני משתמשת (אם בכלל) עם סבון על בסיס שמנים (בלנאום הרמל).
בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

סבון על בסיס שמנים (בלנאום הרמל
אז אני לא בטוחה שהוא מתפרק ביולוגית.
בכל אופן, גם בלי סבון בכלל - מים שיש בהם שרידים מהגוף (חיידקים ועוד), לא לאדמה, לא לדשא, לא לירקות, לא לעצי פרי, ישירות. כן לקומפוסט, וכן לצמחי נוי מסוימים.
רויטל*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 13:10

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי רויטל* »

בלנאום הרמל לא אקולוגי בכלל בכלל. וגם מכיל כמה חומרים לא בריאים בכלל
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

שלום בשמת. יש שאלה שמטרידה אותי כבר כמה זמן; ראיתי שכתבת על זה היום בדף משלוח אורגני וזיהום אוויר{{}}, ונראה לי כמו הזדמנות טובה לשאול אותך. כתבת כמה פעמים על ההשואה בין מוצרים חד פעמיים שצורכים מים בייצור שלהם וגם לא מתכלים, לבין מוצרים רב פעמיים שצריך לשטוף או לכבס. כתבת שהחד פעמיים מזיקים יותר בגלל כמות המים בייצור שלהם, וזה נראה לי כמו טענה חזקה מאד: המים שנצרכים פעם אחת בייצור של חיתול חד פעמי, אני מאמינה שהרבה אבל פעם אחת, זה יותר מכל המים שבהם יכבסו חיתול רב פעמי שיכול להתכבס שוב ושוב במשך שנים? עד כדי כך?
בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

המים שנצרכים פעם אחת בייצור של חיתול חד פעמי, אני מאמינה שהרבה אבל פעם אחת, זה יותר מכל המים שבהם יכבסו חיתול רב פעמי שיכול להתכבס שוב ושוב במשך שנים? עד כדי כך?
לא, החשבון לא נכון:
כאשר מגדלים בחיתולים חד פעמיים, משתמשים נגיד בכאלפיים חיתולים חד פעמיים בשנה, ארבעת אלפים בשנתיים, מינימום חמש אלפים חיתולים בממוצע עד הגמילה (ובימינו, לרוב יותר, בין היתר משום שחד פעמיים מאריכים את משך הזמן שהתינוק מבלה בחיתולים), לכל ילד.
אז לשני ילדים - מינימום עשרת אלפים חיתולים, שצרכו מים בשלבים שונים בייצורם, שלא לדבר על עוד סוגי זיהום וכימיקלים.
כאשר מגדלים בחיתולים רב פעמיים, משתמשים נגיד בעשרים-שלושים חיתולים עבור כמה ילדים (זה תלוי בדגם החיתולים, אם אלה החיתולים הפשוטים, אז לא צריך להחליף מידות וגדלים, ויש גם מהמודרניים שם one size), ומשך הזמן שהתינוק מבלה בחיתולים יותר קצר.
התוספת של כביסת החיתולים שולית ביחס לכביסה בכלל. זה הולך עם הבגדים של התינוק ועוד ועוד. הרי אלה דברים דקים או קטנים.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בר_עדש* »

המים שנצרכים פעם אחת בייצור של חיתול חד פעמי, אני מאמינה שהרבה אבל פעם אחת, זה יותר מכל המים שבהם יכבסו חיתול רב פעמי שיכול להתכבס שוב ושוב במשך שנים? עד כדי כך?
נקודה שנראה לי שהלכה לאיבוד בתשובה של בשמת:
בכל פעם שאת מכבסת חיתול רב פעמי, את חוסכת יצור של חיתול חד-פעמי.
כך שההשוואה הנכונה היא כמות המים ב{{}}כביסה אחת של חיתול רב-פעמי, ולעומת כמות המים ביצור של חיתול חד-פעמי אחד.
(בשמת, מקווה שזה בסדר שאני עונה לשאלות שיועדו אליך)
בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

בטח, תודה שחידדת.
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

תודה לשניכם על התשובות.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי טלי_מא* »

כך שההשוואה הנכונה היא כמות המים בכביסה אחת של חיתול רב-פעמי, ולעומת כמות המים ביצור של חיתול חד-פעמי אחד
האמת היא שזה לא לגמרי נכון.
השבוע יצאנו עם הקטנה, היא ישנה בסל-קל עם חד-פעמי (אקלוגי :-P), התעוררה לרגע- עשתה פיפי, הסתכלה מסביב וחזרה לישון.
אם היא היתה בחד פעמי - הרטיבות היתה מפריעה לה והייתי מרימה אותה ומחליפה חיתול.

ח"פ לא מחליפים על כל פיפי, ר"פ (אני) כן. אז החשבון הוא לא כביסה אחת מול ייצור אחד, אלא יותר כביסות.
בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

ח"פ לא מחליפים על כל פיפי
אני עשיתי חשבון על חמישה חד פעמיים ליום.

וזה שמשאירים תינוקות בחד פעמי עם הפיפי שלהם בתוכו ועם כל הג'לים (שיש גם באקולוגיים - הם לא אקולוגיים לתינוק, הם רק יותר מתפרקים במזבלות), על זה אל תמשכי אותי בלשון לדבר.
וזה שמחליפים חיתול בד עם קצת פיפי גם כן לא אומר שחייבים לכבס אותו....
ואני שוב אומרת: לא מדובר בכביסה שלמה על כל חיתול.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

וזה שמשאירים תינוקות בחד פעמי עם הפיפי שלהם בתוכו
למה רק פיפי? אתמול הלכתי לבקר יולדת טרייה. הם לא ממהרים להחליף גם את הקקי, כי "אומרים שבגיל הזה הם ממילא לא מודעים".
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי א* »

הם

??????
מי זה הם? האמא הטרייה שביקרת או שאת סתם מכלילה את כל המיינסטרים?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

האמא הטרייה שביקרתי ובן זוגה. אלא מה?
בשמת_א*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

הם לא ממהרים להחליף גם את הקקי, כי "אומרים שבגיל הזה הם ממילא לא מודעים".
)-:
התינוקות לא מודעים?! ההורים לא מודעים. איזה מגעילים! ועל פריחות וכוויות בתוסיק הם לא שמעו? יואו, המפלצת שיצרה תעשיית החד פעמי...
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

אקולוגיה של חיתולים

שליחה על ידי חני_תה* »

כך שההשוואה הנכונה היא כמות המים בכביסה אחת של חיתול רב-פעמי, ולעומת כמות המים ביצור של חיתול חד-פעמי אחד.
ולהוסיף, זה לא רק המים בייצור אלא כל כמות המים שמזדהמת כתוצאה מהתהליך הכולל של הייצור, השינוע, האיכסון והקבורה באתר הפסולת.
שליחת תגובה

חזור אל “חיתולים והחלפת חיתולים”