האם ישנם מנהיגים לקהילת באופן

יעל_חזון*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2008, 10:20
דף אישי: הדף האישי של יעל_חזון*

שליחה על ידי יעל_חזון* »

אני אפתח ואומר שאני די חדשה כאן,ואוהבת מאד הרבה מהמתרחש, אני מודה על קיום המקום הזה.
מזמן שהותי כאן הבחנתי במגמה שנראת לי לא בריאה ושצריך לתת עליה את הדעת. אנשים שחוששים להתבטא בחופשיות, להביע את דעתם בגלוי,כאילו ישנן אמות מוסר , חוקים לא כתובים , שמגדירים מי שייך לשבט הזה ומי אווטסידר.
נדמה היה לי, ויתקן אותי מי שחושב אחרת, שישנה הנהגה סמויה , שכוללת מספר בעלי שליטה שמעצבים את דעת הקהל ומניעים את הספינה הזו.
אם לא , מדוע יוצא האתר לחופשה בזמן הכנס השנתי?
האם זה לא מחשש לאיבוד שליטה מצד אלה שהולכים לכנס?
הלא רבים וטובים נשארים בבית ויכולים להמשיך.
אני בטוחה שגם אם ישנם כאלה, רוחם טובה, כיוון שיצרו אתר נפלא, ובכל זאת , זה מזכיר לי מעט פרסומות סמויות בקולנוע, אם יש מי שמכתיב מה נחשב לבאופני ומה לא , בואו נכתוב את זה בריש גלי, ונכיר את הנוגעים בדבר.
או שהתרשמותי מוטעית?
אלמונית_לעכשיו*
הצטרפות: 01 נובמבר 2007, 22:47

שליחה על ידי אלמונית_לעכשיו* »

זה מחבר אותי לדיון של איפה כאן מדברים עם העורכים. שם זה דיון פוליטי-עריכתי שבאותו וויכוח אני בדעת מיעוט, אך אני בהחלט גם חשה בזה. ובתור קוראת וותיקה מאוד באתר, זה חורה מאוד.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

יעל, ב-מדור קהילת באופן יש דפים שעוסקים בנושא מה מותר להגיד מה אסור, וגם דף נבירה עצמית.
מעבר לכך, יש כמובן מנהיגים - במובן של בעלי אתר, ראי הסבר ב-דף פתיחה ובסוף המדור הדפים שעוסקים בתשלום לאתר.
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

הי יעל וברוכה הבאה :-)

כדי שנוכל (או לפחות - אדבר בשם עצמי : אוכל) להתייחס לגופם של הדברים, האם תוכלי לפרט איפה את מוצאת
אנשים שחוששים להתבטא בחופשיות, להביע את דעתם בגלוי,כאילו ישנן אמות מוסר , חוקים לא כתובים , שמגדירים מי שייך לשבט הזה ומי אווטסידר.
אם תביאי ציטוטים מדפים יהיה יותר נוח להבין על מה את מדברת.

באופן כללי, אני מבינה איך נוצר הרושם שעליו את מדווחת. לאתר יש בעלים ויש אג'נדה (יש כמה דפים מומלצים כדי להבין איך זה עובד, תקראי את ההפניות ב
דף פתיחה). לכן, יכול להיות שכשקוראים מספר מצומצם יחסית של דפים, נוצר רושם קצת מוטעה. זה לא שדברייך אינם נכונים - הם החוויה שלך, ואת מספרת עליה בגילוי לב ובכנות וזה אחלה, אלא שהם לא משקפים את כל התמונה.

את גולשת דרך מה חדש ? זה המקום שבו יש את רשימת כל הדיונים שמתרחשים כל יום באתר, ברגעים אלה. זה יכול לתת תמונה רחבה יותר של האתר על פניו השונות - תיכנסי לאוסף של דפים עדכניים (דרך מה חדש), ותוכלי לקבל תמונה רחבה יותר של האנשים שגולשים וכותבים. יש כאן הרבה דעות והרבה פנים והרבה נושאים (לצד הרציניים גם המון שטויות וכיף). נכון שיש מה שנקרא "נושאי ליבה", אולם הכל פתוח לדיון ולביקורת, כל זמן שהיא כתובה בצורה מכבדת ועניינית.

לגבי יציאת האתר לחופשה - אז כן, יש אנשים שמתנכלים לאתר ומנצלים את היותו בחופשה למחיקות ולעריכות לא רצויות (לא במסגרת כללי השימוש הרגילים, אלא בזדון). מעבר לכך - אם הבנתי נכון זו מסורת שנוצרה, וזה דווקא נחמד - קצת להיגמל, קצת לנקות את הבית וקצת לחזור עם רגשות פחות סוערים (כי לפעמים עובר כאן צונאמי :-) כולם דעתניים ולפעמים זה מתלהט).

מקווה שעניתי לך קצת על השאלות. והנושא שהעלית לדיון הוא חשוב - כי באמת לא תמיד ברור במבט ראשון מה בדיוק קורה כאן.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מה זה מנהיגים?
יש לאתר בעלים. הם מתחזקים אותו, וכן, הם קבעו כמה חוקים וכללים, מעט מאוד לפי דעתי, ולפי מה שאני רואה הם גם מתערבים פחות מאנשים אחרים באתר.
נראה לי שאת מתייחסת לאנשים שכותבים כאן יותר, שהם יותר דומיננטיים ושיש להם דעות נחרצות שהם מביעים חד משמעית. אין שום בעיה שכולם יעשו כן כל עוד ההתבטאויות נעשות בצורה מכובדת .
אולי מה שאת מרגישה, אנשים שחוששים להתבטא בחופשיות, להביע את דעתם בגלוי נובע מ הלך רוח כנוע (דף מצוין שכדאי מאוד לקרוא) שיש להרבה אנשים.
אני ממש לא מרגישה שיש לאתר "מנהיגים".
ש י ר י ממחשב אחר.
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

אם לא , מדוע יוצא האתר לחופשה בזמן הכנס השנתי? כי כל אנשי הטכנולוגיה נוסעים לפארק הירדן. בעלי האתר מעדיפים לא לקחת סיכון, ובצדק (בעיני).

מזמן שהותי כאן הבחנתי במגמה שנראת לי לא בריאה ושצריך לתת עליה את הדעת. אנשים שחוששים להתבטא בחופשיות, להביע את דעתם בגלוי,כאילו ישנן אמות מוסר , חוקים לא כתובים , שמגדירים מי שייך לשבט הזה ומי אווטסידר. אני חושבת שהתחושות הללו קיימות בזמנים שונים אצל אנשים שונים בכל אינטראקציה חברתית. תמיד יהיו כאלה שהם ותיקים יותר מאחרים. תמיד יהיו כאלה שהם "דברנים" יותר מאחרים, אסרטיביים יותר מאחרים. ותמיד (מנסיוני לפחות) יהיו כאלה שירגישו מאויימים על ידם.

אני חושבת שכל מי שיכיר אותי יסכים שאני ממש לא ממנהיגות הקהילה, אני כותבת וקוראת פה באופן קבוע 4 שנים בסך הכל, ואני יכולה להעיד על עצמי שאני מרגישה בטחון מלא לכתוב כל מה שמתחשק לי.
תבשיל_קדירה*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2002, 06:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדירה*

שליחה על ידי תבשיל_קדירה* »

סגירת האתר בחופשה השנתית היא בעיקר ענין של מסורת.
בפעם הראשונה שזה קרה, זה באמת היה בגלל סערה גדולה שתקפה את האתר, ובגלל חשש שבזמן שכמות כ"כ גדולה של גולשים ועורכים פעילים לא נמצאת, האתר יכול לחטוף מכה חזקה מדי.
מאז - זו מסורת, אם כי בכל שנה בקיץ הרוחות פה סוערות כמו בסיר על אש גבוהה, וההפסקה היא רק לטובה.

בשנים האחרונות יש חפיפה קטנה יותר מבעבר בין גולשי האתר לבאי הפארק, בפרט הגולשים הבולטים (שכותבים הרבה, שעורכים מאסיבית) התחלפו עם השנים.
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

_אנשים שחוששים להתבטא בחופשיות, להביע את דעתם בגלוי,כאילו ישנן אמות מוסר , חוקים לא כתובים , שמגדירים מי שייך לשבט הזה ומי אווטסידר.
נדמה היה לי, ויתקן אותי מי שחושב אחרת, שישנה הנהגה סמויה , שכוללת מספר בעלי שליטה שמעצבים את דעת הקהל ומניעים את הספינה הזו._
אני יכולה לדבר כמובן אך ורק בשם עצמי. מעולם לא היתה לי כאן בעיה להתבטא בחופשיות ולהביע את דעתי בגלוי. ודווקא היה לי פעם עימות (אמנם עימות אחד, אבל די סוער, די ממושך, שנמשך על פני דפים שונים) עם 2-3 "אושיות" על עניינים שקשורים לאתר עצמו (ולא לנושאים שונים כגון חינוך וכו'). ובעימות זה התבטאתי בצורה ברורה וגלויה ובלי פוצי מוצי, ולא הפריעו לי בכך :-)

אם יש מי שחושש/ת להתבטא בצורה גלויה, צריך/כה לחשוב ממה הפחד. מה כבר יקרה? ואם ממש ממש חוששים (ממה? ממי?) הרי תמיד אפשר לכתוב בכינוי אחר או בצורה אנונימית.

ולגבי "ההנהגה הסמויה" - את מתכוונת לבעלי האתר או לאלו שמשתתפים/ות בדיונים רבים? מי שרוצה, יכול/ה להשתתף בכל דיון כמה פעמים שרוצה. מה גם, שבמשך השנים א/נשים באו והלכו והצטרפו חדשים/ות. ולגבי בעלי האתר, לא ראיתי שהתערבו בצורה ישירה בתכנים.

אם לא , מדוע יוצא האתר לחופשה בזמן הכנס השנתי? כבר השיבו על כך. משום שבאתר זה (בשונה מפורומים אחרים) יש אפשרות למחוק ולערוך, יש חשש שבזמן הכנס ינצלו את היעדר מנהלי האתר למחיקות ולעריכות זדוניות. ואת השבוע הזה אפשר לנצל לקריאה באתר, או לגלישה למקומות אחרים. האינטרנט רחב ואדיר ומלא שפע של אתרים ושל פורומים ובלוגים וכל טוב :-)
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

יעל,

_אני אפתח ואומר שאני די חדשה כאן,ואוהבת מאד הרבה מהמתרחש, אני מודה על קיום המקום הזה.
מזמן שהותי כאן הבחנתי במגמה שנראת לי לא בריאה ושצריך לתת עליה את הדעת. אנשים שחוששים להתבטא בחופשיות, להביע את דעתם בגלוי,כאילו ישנן אמות מוסר , חוקים לא כתובים , שמגדירים מי שייך לשבט הזה ומי אווטסידר._

יש אנשים חוששים להביע את דעתם. נקודה.
ויש שאינם חוששים.
זה לא קשור לחוקים או למגבלות האתר, בעליו, או הנהגתו.

נדמה היה לי, ויתקן אותי מי שחושב אחרת, שישנה הנהגה סמויה, שכוללת מספר בעלי שליטה שמעצבים את דעת הקהל ומניעים את הספינה הזו.
ההנהגה איננה סמויה, יש בעלים לאתר, וחוקי האתר כאמור, מופיעים בריש גלי בדף הפתיחה, כאשר אם הדברים נאמרים בדרך ארץ, אין כל מגבלה על אף אחד, כמובן בהתאם לחוק.

אם לא , מדוע יוצא האתר לחופשה בזמן הכנס השנתי?
כי בעליו בפארק הירדן, ועל מנת לאפשר למתחזקים חופשה. זו החלטה שרירותית של בעלי האתר, ואין בינה ובין הטיית דעת הקהל דבר וחצי דבר. בעלי האתר לא קוראים את כל מה שנכתב ומאשרים או לא מאשרים. כאשר צצות בעיות הן מטופלות, ברוח האתר עד כמה שניתן.

האם זה לא מחשש לאיבוד שליטה מצד אלה שהולכים לכנס?
איבוד שליטה על מה? על הכתוב? על הנכתב? למי יש על זה שליטה היום בדיוק?

הלא רבים וטובים נשארים בבית ויכולים להמשיך.
בהחלט כך הוא, ועדיין משיקולי הבעלים נסגר האתר.

אני בטוחה שגם אם ישנם כאלה, רוחם טובה, כיוון שיצרו אתר נפלא
את האתר לא יצרו בעליו, והרוח הטובה היא של אנשי הקהילה, כולל אלה המתחסדים מאחורי חששות לכאורה להתבטא.

ומכאן, שכאשר את לוקחת את המתחסדים, אלה הצועקים ומייבבים, ושמה עליהם משקל של מגמה של האתר, את חוטאת לאתר כולו ולכל אותם כותבים שאינם זקוקים לאתר על מנת להתחסד, להצדיק ולהצטדק בעיקר (שיש להניח שלעתים גם אני חוטא באלה), אלא על מנת להתבטא ולייצר דו-שיח בריא ומהנה.
עקיצת צרעה או דבורה איננה מצביעה על בריאות לקויה של הגוף כולו, אלא מאפשרת לגוף לטפל באלה, ולהתחסן אף יותר.
כך המייבבים.
וכפי שבליל ירח, בטבע יכולה לשמוע את יבבת התנים, ואלה בהחלט משפיעים על האווירה בה נמצאת, ולא נמצאת היבבה הזו משפיעה על כל היום כולו, כך באתר הזה, לכולם יש מקום, גם ליבבות וגם לצהלות, ואין כל מניעה לאלה ולאלה להתבטא.
מי שבאמת פוחד להתבטא, לא מרעיף כל כך הרבה מילים על פחדיו להתבטא, שכן, אז כבר מתבטא ומתבטא היטב.

ובכל זאת , זה מזכיר לי מעט פרסומות סמויות בקולנוע, אם יש מי שמכתיב מה נחשב לבאופני ומה לא , בואו נכתוב את זה בריש גלי, ונכיר את הנוגעים בדבר.
מי שמכתיב מה שנחשב ל'באופני' ומה לא אלה אנשי הקהילה, שמנסים בכל דרך להניח איזה מתכון של נכון ולא נכון, בעוד בפועל אין נכון ולא נכון, כל אחד ודרך חייו, כשהדו-שיח - מחייב רק דרך אחת ככלל - דרך ארץ.
ומכך שהיכרות עם הנוגעים בדבר, היא היכרות עם הכותבים כאן, כולם, ולזה יידרש מעט זמן.

או שהתרשמותי מוטעית?
אם תקחי תגובה זו שלי אלייך כניסיון לסתום את פיך או להטות את דעת הקהל, התרשמותך מדויקת לחלוטין, ואז חבל, כי אינך יכולה לעשות בעניין זה שום דבר.
זהו אתר פרטי, לא דמוקרטי, פלורלסטי עד כמה שמשגת דעתם של בעליו.

אם תגובה זו איננה נראית לך כסותמת פיות, או כניסיון להטיית דעת הקהל, נראה שהתרשמותך מוטעית, לפחות ברובה.

בכל מקרה, ברוכה הבאה לאתר זה.

תודות.

צפריר
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

ועכשיו אגיב מכיוון אחר. לי באופן אישי לא מעניין אם יש כאן שבט, מי שייך לשבט ומי אאוטסיידר. ממילא נראה לי שזה בעיקר עניין של תפיסה, של תחושה, כלומר משהו סובייקטיבי. נראה לי שיש כאלו שבעיניי אחרים/ות שייכים לשבט, ובעיניי עצמם/ן - לא. זה נכון בכל חברה.

אז גם אם יש כאן שבט ואאוטסיידרים ואם יש כאן מנהיגות סמויה וחוקים לא כתובים וכו' - מה אכפת לי, כל עוד לא מפריעים לי להתבטא? ובעצמך כתבת: מנהיגות סמויה, חוקים לא כתובים - כלומר, גם לדעתך, גם אם יש כאן מנהיגות וחוקים - הם סמויים ולא כתובים. כלומר, לא באמת מפריעים לביטוי עצמי.

מהיכרות רבת שנים עם עולם הפורומים אני מכירה לא מעט מקרים שבהם היו סכסוכים בין גולשים/ות לבין מנהלי/ות פורומים, ובמקרים לא מעטים היו תגובות מאוד מאוד לא נכונות (לדעתי) מצד מנהלי/ות הפורומים:
  1. מחיקות של הודעות שלא עברו על תקנון הפורומים כשברור שהמחיקות הן חלק מהויכוח האישי בין המנהל/ת לגולש/ת
  2. חסימה של גולשים/ות, שלא עברו על תקנון הפורומים, כחלק מאותה מלחמה
כאן לשמחתי לא ראיתי התנהגות כזו! עד כמה שאני יודעת (וקראתי כאן המוני דפים, כולל דפים שכללו ויכוחים, כולל ויכוחים שעלו לטונים מאוד גבוהים), מנהלי האתר מתערבים אך ורק כשיש ניסיון חבלה באתר או במקרים מאוד חמורים. הם לא מתערבים בדיון ענייני על נושאים ועל תכנים (גם אם הויכוח סוער).

בקיצור, ממה וממי יש לפחד? מה יקרה, מישהי תחשוב שאת לא מספיק "באופן"? :-D
פל_מונית*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2008, 01:15

שליחה על ידי פל_מונית* »

יש לאתר מנהיגים, לא סמויים כלל. ויש רבים החוששים להתבטא בחופשיות, ויש בהחלט "מעצבי דעת קהל" שיש להתיישר לפיהם, והדיון הזה, בצורות שונות, עולה כאן לא פעם. ותגובתו גסת הרוח והשחצנית של צפריר רק מחצינה את העניין בגדול:
אם תקחי תגובה זו שלי אלייך כניסיון לסתום את פיך או להטות את דעת הקהל, התרשמותך מדויקת לחלוטין, ואז חבל, כי אינך יכולה לעשות בעניין זה שום דבר.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_אם תקחי תגובה זו שלי אלייך כניסיון לסתום את פיך או להטות את דעת הקהל, התרשמותך מדויקת לחלוטין, ואז חבל, כי אינך יכולה לעשות בעניין זה שום דבר.

אם תגובה זו איננה נראית לך כסותמת פיות, או כניסיון להטיית דעת הקהל, נראה שהתרשמותך מוטעית, לפחות ברובה._
תודה רבה!
זה ממש היה צריך כבר להאמר.
ויפה שעה אחת קודם.
@}

פלמונית, את טועה בשני דברים. האחד - את לא מצופה להתיישר בפני איש, אלא אם את מצפה לזה מעצמך. השני - גסות רוח ושחצנות היא בעיני המתבונן. אני ראיתי ישירוּת ודברים בגובה העיניים. אין איש יכול להתנשא מעלייך אלא אם את מתרפסת תחתיו.

אם מישהו חושש להתבטא בחופשיות או מרגיש שאיננו שייך, אולי הוא איננו שייך, ואין בכך כל רע.
יש לו את אפשרות הבחירה בין להשאר כאן ולהרגיש לא שייך, להשאר כאן ולעבוד על תחושת שייכותו או ללכת מפה.
חופש.
צפריר_שפרון*

אולי כדאי חסוך עוד דיון סרק, על כללי האתר ועל בעליו.
אלה לא לדיון. אלא לשם שיחות עקרות, שעיקרן האפשרות לנגח את בעלי האתר, מי שממילא לא חשים באלה, ואינם מתרגשים מאלה ובכל מקרה לא יושפעו מאלה.

פלמונית - סחתיין.

תודות.

צפריר.
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

שיש להתיישר לפיהם.
ואם לא מתיישרים לפיהם, מה קורה?
מה הם אי פעם עשו כדי להכריח שיתיישרו לפיהם?
אם מדובר בכך שכתבו תגובות, SO?
הזכות הזו נתונה לכולם/ן ללא אפליה וללא הבחנה.

הנה כתבת את דעתך על הודעתו של צפריר, אושיה לכל הדעות.
אז מה קרה? מה יקרה?
לא יקרה דבר.
הודעתך לא תימחק.
מקסימום הוא יכתוב עוד הודעה. ואז תוכלי לכתוב עוד הודעה וכו'.
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

פל מונית, תגובתי אלייך שכבה על המסך זמן רב, ולקח הרבה זמן עד שהיה לי זמן לשלוח אותה. ובינתיים נוספו עוד 2 תגובות.
בקיצור, קרה בדיוק מה שחשבתי : הודעתך נותרה על כנה ונוספו לה תגובות.
זה הכל.
בקיצור, אין שום כפייה להתיישר. אין שום הכרח להתיישר.
עובדה, את לא הסכמת, כתבת ביקורת והשמים לא צנחו על באופן :-)
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

הי יעל מותק
מה שלומך?
יש רוח מסויימת לאתר. הוא נפתח במגמה מסויימת שהלכה והשתנתה ונפתחה עם השנים...
פעם למשל לא היו מעזים לפרסם בכיכר השוק משפחתונים לגיל שנה. היום מפרסמים ואף אחד לא אומר כלום.
כעיקרון, אם לאדם יש ויברציה מתאימה לרוח האתר סבבה.
זה כמו למשל היישוב הזה שאת מתכננת להקים שיהיה בנוי מבוץ ויהיה אקולוגי...
איך תרגישי אם יבוא לגור שם מישהו שיבנה בית בטון ענק, יסתיר את הנוף וכל היום יזרוק קומפוסט לפח רגיל?
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

זה נשלח לי לפני שסיימתי (-:
בעבר (הלא רחוק) דווקא היו כל מיני אמירות של כל מיני אנשים שממש נגדו את רוח האתר וביעסו המון גולשים ותיקים
ובמקום לחסום את אותם אנשים מייד (כמו שאני הייתי עושה עם הפתיל הקצר שלי)
פעלו איתם בסבלנות ובסובלנות אין קץ.
בקיצור, אין מנהיגים אבל יש רוח מסויימת, כוון מסויים שאליו נושבת הרוח
וטוב שכך@}
מקווה להפגש בקרוב
קוסמת
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

לא יקרה דבר.

מוחקים אותם,
מבזים אותם (ואין פוצה פה ומצפצף - הסכמה שבשתיקה), לא היתה לי בעיה אם לא היתה כאן איזו יומרה לנאורות ופתיחות.

אז אם רצית להגיע למקום עם דעות שונות ואנשים שונים - את תמצאי אותם, כמו בכל מקום, במשורה. השאר, כותבים כדי לשמוע את קולם מהדהד להם חזרה ולהתענג עליו, ולהתחרע - בכל המובנים הלא אלגנטיים שיש למילה - על כל השאר.
זה גם עצוב, וגם מאוד מפכח. אין חדש תחת השמש, אמר החכם מכל יושבי באופן....

עם כל זאת אני עוד עוברת ומדפדפת, תודות לכמה כותבים שמספיקה לי יד אחת למנותם (פשוט כמה כבר מחקו את עצמם מפה, בגלל תקריות כאלה ואחרות).
פל_מונית*

שליחה על ידי פל_מונית* »

בקיצור, אין שום כפייה להתיישר. אין שום הכרח להתיישר.
ברור שלא. אבל יש לחץ חברתי לא כל כך מתון, שבדרך כלל חזק יותר מכל "כפייה". למה קשה להודות בזה? האתר המקסים הזה (באמת מקסים!) הוא קצת כמו קיבוץ. מבחוץ כולם שווים, מקרוב אפשר לראות שיש מעמדות, היררכיות, או כמו בבית הספר - אלה ש"מקובלים" ואלה שהם "רגילים".
גם_אדם*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2008, 22:26

שליחה על ידי גם_אדם* »

בכל מקום בו יש בני אדם, יש גם התנהגות והתנהלות אנושית, ככה זה.
מוזר שיש אנשים שמופתעים / מאוכזבים שגם בבאופן יש אנשים ולא... מה בעצם?
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

שליחה על ידי רוזמרין* »

הוא קצת כמו קיבוץ. מבחוץ כולם שווים, מקרוב אפשר לראות שיש מעמדות, היררכיות
בוודאי. מה, את ייסדת? את ייבשת ביצות? את שתלת את הבוסתן וניכשת עשבים? גם אני לא, אגב.
יתרה מזאת, יש קהילה לא וירטואלית שנפגשים "על אמת" והם מגובשים יותר. אנחנו 'קיבצרים' (מושג מברידג').
יש מעמד-על שאלה הבעלים (צפריר, אורנה, רני וחדוה), יש את בוני האתר (יונת ורועי) ויש את "רבני ורבנות" האתר שאנשים אוהבים לקבל מהם עצה, הדרכה או הסבר (פה מצטרפים גם בשמת, קטקטית חני בונה, אופק ולפעמים נוספים חדשים) וכל השאר, כן זה אנחנו, נהנים לשבת פה מדי פעם ולשוחח עם כולם (או רובם או חלקם).

אגב, אני מפרטת את השמות כי פל מונית כתבה: ותגובתו גסת הרוח והשחצנית של צפריר רק מחצינה את העניין בגדול וחשבתי שאולי אינך יודעת שאת אורחת בביתו.
מירב_ב*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 14:37
דף אישי: הדף האישי של מירב_ב*

שליחה על ידי מירב_ב* »

גריינתי!
כותבת_קבועה*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2008, 23:06

שליחה על ידי כותבת_קבועה* »

שלום יעל ולכולם. עצם זה שאני לא כותבת בניק שלי אומר משהו.
אני כותבת קבועה פה כבר די זמן, ואכן יש משהו בדבריה של יעל. אמנם זה לא שחור ולבן. אין כאן סתימת פיות חד משמעית, לא מוחקים באופן אוטומטי תגובות. אבל יש מין הלך רוח כזה שלא נותן לגיטימציה לכל מה שתכתבי.
הנה אני כתבתי פעם תגובה למישהי שביקשה תמיכה בנושא מסויים. תוך כדי פירטתי לה כיצד אני מתמודדת. כתבתי בניק שלי, בניק שמכירים. והנה, קיבלתי תגובות נסערות מכל מיני אלמוניות למיניהן שכעסו מאוד על האופן בו אני בוחרת להתמודד. התגובות היו קשות, מביכות ולא הוגנות, ולא היה אחד או אחת שניסה להצדיק אותי. הפכו אותי למכשפה בן רגע.
אז נכון, אני ממשיכה לכתוב ולקרוא, אבל כבר לא משתפת, לא רוצה לחטוף מכות ממקום שאמור דווקא לשמש תמיכה. וזה אומר שאני גם לא משתפת בדברים בהם דווקא הייתי צריכה עזרה. וזה חבל.
וכן, אופן ההתמודדות שלי הוא לא "באופני" מספיק והיתה עלי התנפלות טוטאלית.

אני לא חושבת אגב, שזה קשור לבעלים של האתר. יותר מדובר פה בקהילה עצמה. אני חושבת שנכנסנו לקהילה מאוד מסויימת, שרוב משתתפיה חולקים אידיאולוגיות דומות, הן במובן הפוליטי, הן במובן ההשקפתי, הן במובן התזונתי, ולכן, לכתוב פה דברים שלא קשורים לנושאים האלו, מעורר לפעמים את האנשים פה להגיב בביקורתיות.

ועוד נקודה למחשבה. האינטרנט הוא מקום אנונימי. כאשר אני קוראת דברים של מישהו, אני מגיבה לדברים באופן נקודתי. התגובה אינה לוקחת בחשבון בן אדם, אורח חיים, קורות חיים, מצב רוח, קשרים עם המשפחה שלו, בעיות אישיות וכו'. התגובה גם לא יודעת איך הבן אדם נראה ומה מביעות עיניו. גם את טון הדברים אין התגובה יכולה לקחת בחשבון.
אז מה קורה? הרבה תגובות מתלהמות ללא כל סיבה אמיתית. לכן, כאשר בא מישהו וכותב דבר שאיני מסכימה עימו, אני כותבת תגובה לפי רוח הדברים ואיני יכולה לקחת בחשבון את כל המסביב שלו. רק כך אני יכולה באמת לתרץ תגובות קשות וסותמות פיות של משתתפים פה. זו הדרך שלי לדון לכף זכות. סך הכל, רוב האנשים פה הם נחמדים, אנשים שאילו הייתי מכירה אותם אישית, בוודאי הייתי נהנית מחברתם וגם מוצאת שפה משותפת על אף חילוקי דעות מסויימים בינינו.

אז מה רציתי להגיד? יש פה מצד אחד סתימת פיות, אבל לא נראה לי שזה נעשה מתוך כוונת זדון. מצד שני צריך לקחת בחשבון שלקהילה פה יש אופי מסויים וזה לא כמו בפורומים אחרים באינטרנט. אז אפשר להתחבר לזה ולקחת מפה את הדברים הטובים, ואולי פשוט להחליק ולספוג את הדברים הפחות טובים.
פל_מונית*

שליחה על ידי פל_מונית* »

רוזמרין -
מה, את ייסדת? את ייבשת ביצות? את שתלת את הבוסתן וניכשת עשבים? גם אני לא, אגב.
לא ייסדתי, לא ייבשתי וגם לא שתלתי. אני יודעת היטב מי המייסדים ולמה הם זוכים למעמד כה נכבד. זה ממש בסדר, וזה אנושי ונורמלי. זה גם לא מפריע לי. כן מפריע לי שמנסים להכחיש את זה ולהציג את הדברים באופן יותר "פוליטיקלי קורקט".
אנחנו 'קיבצרים' (מושג מברידג'). קיביצרים, וככל הידוע לי זה בא משחמט.
ועוד משהו: חשבתי שאולי אינך יודעת שאת אורחת בביתו. אני יודעת היטב. ולא נעים כלל לראות מארח שיוצא מכליו ופונה בדרך כה גסה ומעליבה לאורחיו.
צפריר_שפרון*

אבחנות אלו של לחץ חברתי מתון, או אג'נדה של יושבי האתר (על פני בעליו), הן לעולם בעיני המתבונן, ואין כל צורך לסתור אותן.
שכן, גם אם מעלות טענות הטענות הן ליושבי האתר.
כפי הטרוניות האפשריות כלפי יושבי הכדור שלא שומרים על סביבתם. אבחנה נכונה בהחלט, אבל מה ניתן לעשות עם האבחנה הזו? כלום מעבר להתבוננות פנימית.
ומכאן, שעצם העלאת הנושא שוב, והנטייה לדוש בו שוב ושוב, על ידי יושבי האתר, נראים כ"נסיון להטות את כללי האתר" או "לסתום פיות" דווקא לבעלי האתר.

ומכיוון שכך, לא מדובר במגמה לא בריאה, אלא בעובדות.
כך הם יושבי אתר זה. כך הוא אתר זה.

כאשר אני מדבר על התחסדות וצדקנות, אני מדבר על אלה שמעבירים בקורת לא עניינית, ובד בבד מנסים לקבוע כללים שנראים להם מתאימים.
כך בהצדקות שונות ובתמרונים שונים, של דיונים אינסופיים, מיותרים וללא כל תכלית, מנסים הצדקנים לכופף את בעלי האתר לקבוע כללים כפי שנראים להם.
שוב, זה לא יצלח.

כותבת,
אף אחד לא סתם לך את הפה, את מילאת את פיך במים מכיוון שלא מצא חן בעינייך שאנשים כתבו לך מה שכתבו. אינני יודע במה המדובר אלא מבין כך מדברייך את.
אין כל חשיבות לדוגמאות מסוג זה, שהרי יש לעולם דוגמאות הפוכות.

גם אם היתה עלייך התנפלות טוטאלית (מוכר וחביב באופן אישי), את היא שנסוגת אחורה, ובכך חיזקת את אלה שלטענתך סותמים לך את הפה.
כאשר את כותבת שהתנפלו עלייך אנונימית, וזה הספיק, ואת עצמך כותבת באנונימיות, יש להסיק מכך שאת פוחדת שיסתמו לך את הפה.
אבל אף אחד לא באמת יכול לסתום לך את הפה, כל עוד הכל בדרך ארץ.

ראו,
ניתן להתלונן על אופי הקהילה, על אופי האדם באשר הוא, ולייצר שיחה שלמה על כלום.
עדיין, למרות שאנו מפרישים את הפרשותינו מעת לעת, זה לא אומר שאנחנו מסריחים כל הזמן.
כלומר, עניין זה הוא סובייקטיבי לחלוטין (מה לא?), והמשקל שמיוחס לו מצד רבים הוא מוגזם.
האדרה וניפוח של קשקושים לא עניניים ברוב המקרים, וגם אז, לעומת האתר הזה, תפישתו ותרומתו גם מעבר לכותבים, המאושרים והנעלבים, מאפילה בקלות על תחושות עלבון שאינן קשורות כלל לאתר אלא לנעלב עצמו.

אבל, האתר לא צריך הגנה. הוא עומד בפני עצמו, גם אם המתארחים בו מתלוננים כל הזמן על טיב השירות או תנאי האירוח.
מי שלא מתאים לו, לא מחוייב להיות כאן.
מי שחושב שיש כאן אתר וקהילה שאפשר לנצל את בחירתם בתמימות ובפלורליזם על מנת להפיץ שנאה, רוע והכפשות - זה מצליח לזמן קצר ביותר, ולאחר זמן, המזידים, אחד אחד, נעלמים, עם או בלי התערבות בעלי האתר.

פלמונית,
לא נעים לך עד כדי כך שזה מצדיק להיות גסת רוח כלפי?

תודות.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

יאלה מה הצביעות
כן יש מנהיגים לאתר בכל תחום יש מנהיג או כמה אנשים שיותר אנשים אחרים שמחים להתייעץ בהם ובידע הנרחב שלהם
למשל אם אתה רוצה לאכול אוכל לא מבושל תתיעצי עם אופק (ששינה לעצמו את השם)
אם את רוצה לגדל ילדים בלי חיתולים תתיעצי עם בשמת
אם יש לך שאלה בעברית תיקנית יעלילה תוכל לעזור לך
בשירה עברית אמא של יונת
בתיקשורים צפריר
בפאנג שואי הקוסמת
עם ניצן על שחיה לילדים פיצפונים
בגידול תאומים טרה או גילה (אני תמיד מתבלבלת)
במנשאים עוגיה
בלעצבן אנשים אני
וכן הלאה וכן הלאה
"המנהיגים" האלה צמחו מתוך הקהילה בכך שידעו להשיב על שאלות רבות בתחום שבו התמחו
ואנשים אחרים שקראו את מה שהם כתבו החליטו שהם ראויים להשאל עוד שאלות
וכך זה נמשך עד עצם היום הזה
זה לא פרסומת סמויה מותר בהחלט לנגח עד זוב מקלדת דעה שלא מקובלת עליך והיו כבר מקרים מעולם
בעיקר בקיץ (הותיקים זוכרים את ברגר והחדשים בוודאי מכירים את זה שצועד עם אלוהים )
אבל גם לאנשים לא מעצבנים בדרך כלל יכולה להיות דעה שונה כמו שכתב פעם מישהו קוראים לי איתי ויש לי עגלה
ונוח לו לטייל עם הילדים שלו בעגלות ולא נוח לו לטייל עימם במנשאים
אין כאן מנהלי פורום כמו שאת מכירה בתפוז וכל אחד מאיתנו הוא המנהל של עצמו בכך שהוא מתבקש לקרוא מה שכתב לפני שהוא לוחץ על השלח
ואת בתור אחת מן העם מן הקהילה מן היקום יכולה להחליט מי הם ברי הסמכא בעינייך ובאיזה תחומים ( אני למשל לא הייתי מתייעצת בי על גידול חתולים ) ולשאול אותם כל מה שעולה על רוחך. הסכנה היא שלכל אחד כאן יש את הזכות לענות לך לפעמים זה לא נעים (כמו בישוב ה"אקולוגי " שהתברר שמומחי האקולוגיה כאן טוענים שהוא לא אקולוגי ) ולפעמים זה מממש מפרה ומקדם כמו בדפים על בישול ואפיה או על פתרון בעיות מסוגים שונים עם ילדים .
לגבי החופשה של האתר כמה מבורכת היא כדי להזכיר לנו שיש באנטרנט עוד מקומות
ויש חיים שם בחוץ בחדרי הבית הלא מחוברים לרשתית
ליל מנוחה
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בלעצבן אנשים אני
:-D
פל_מונית*

שליחה על ידי פל_מונית* »

_פלמונית,
לא נעים לך עד כדי כך שזה מצדיק להיות גסת רוח כלפי?_
אני מאוד משתדלת לא להיות גסת רוח, ואם זה קרה, צר לי, כנראה לא הקפדתי על הניסוח. אני מצטערת, באמת. אבל אני תוהה: איפה הייתי גסת רוח? בכך שכתבתי מארח שיוצא מכליו ופונה בדרך כה גסה ומעליבה לאורחיו.?
בעיני, כשאתה כותב משפטים כמו "אם תקחי תגובה זו שלי אלייך כניסיון לסתום את פיך או להטות את דעת הקהל, התרשמותך מדויקת לחלוטין"_ או ,"_אם תגובה זו איננה נראית לך כסותמת פיות, או כניסיון להטיית דעת הקהל, נראה שהתרשמותך מוטעית" זו גסות רוח והעלבה. בעיניך לא?
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

יש לחץ חברתי לא כל כך מתון, שבדרך כלל חזק יותר מכל "כפייה". למה קשה להודות בזה?
אני לא מודה במה שלא נכון לגביי. לא מרגישה שום לחץ חברתי, מתון או אחר. ואגב, זה שאני לא מרגישה, לא אומר שיש או אין לחץ חברתי. זה אומר שלי זה לא אכפת. כלומר, הכל סובייקטיבי: משום שלא אכפת לי, אני לא שמה לב אם יש או אין לחץ חברתי, ואני מבטאת את עצמי לפי איך שנראה לי. כל עוד אין כפייה, אין מחיקות, אין חסימות - לי זה מספיק. לחצים חברתיים לא מדברים אליי ואין לי שום רצון או צורך להיות מקובלת. ושוב, הכל אישי וסובייקטיבי. מבינה שיש כאלו שחשוב להן/ם להיות "מהחבר'ה", ולזה יש תשלומים רבים ושונים שאני פשוט לא מוכנה לשלם.
בדידותו_של_בוחר_האבטיח*
הצטרפות: 11 יוני 2008, 00:21
דף אישי: הדף האישי של בדידותו_של_בוחר_האבטיח*

שליחה על ידי בדידותו_של_בוחר_האבטיח* »

לדעתי, בוודאי שיש מנהיגים. וחלק מהתגובות לשאלה הזו כשהיא עולה מדי פעם בפעם מעידות, לתחושתי, על אי נוחות, מצד המנהיגים והמונהגים כאחד. לפעמים נדמה כי לשני הצדדים לא ממש מתחשק להודות בעובדה הפשוטה הזו. יש כאן קהל, ובתוכו, בין השאר, יש מנהיגים, יש מונהגים, יש מעצבי דעה, יש נכפפי דעה ויש אף גרזנאות לשמה בנושאי נכון לא נכון על כל תחום בחיים. בשיחות אמיתיות, בשיחות וירטואליות. בהשפעה אמיתית על חייהם של אנשים, לטוב ובהחלט גם לרע. (כמובן, כמובן, השפעה על אנשים שבוחרים להיות מושפעים, ובלה בלה בלה ושאר חומרי הכל עובר עליך וקקה בידיך) - וזה נורמלי וטבעי. לא יודעת עד כמה זה באופני במובן הישן והטוב שאהבנו.
יש כאן שימוש בעמדת המנהיגים והבעלים לצרכים עסקיים- ראה החנות הוירטואלית, שממוצריה צרכתי אף אני בהנאה. (למען הסר ספק, אין בכך שום פסול בעיני. הטישטוש, בו יש טעם לפגם.)
לא ברור לי עד כמה כל המנהיגים הם גם הבעלים ומי תופס טרמפ על הבילבול בקהל, וזה גם לא אכפת לי וגם לא ענייני.
לא ברור לי מי מהם בעל גישה לזהות הכותבים בשמות חסויים. וזו דווקא שאלה שכן מטרידה אותי, בעיקר נוכח ריבוי השמות הבדויים בהתייעצות ובחשיפה בנושאים אישיים מאד. אני חושבת שמין הראוי לפרסם בגלוי ובאותיות גדולות, למי מן הבעלים\מנהיגים\מנהלים\מפעילים יש אפשרות לברר זהות כותבים וכמה פעמים, אם בכלל, חוץ מאותן שש מפורסמות של יונת ורועי שהיו קריטיות לשלום האתר, נוצלה זכות זו, ואם נוצלה, האם יש אפשרות לבקש שקיפות מלאה בנושא זה? אפילו שקיפות במובן של הודעה קבועה בטור צד : "שימו לב! למויישה ולזוכמיר הרשאה להכנס לפרטי כל כותב בשם בדוי ללא רשות ממנו וללא הודעה על כך"
כבר שאלתי על נושא זה בעבר ולא קיבלתי תשובה. תגובות ציניות ומתחכמות לא יתקבלו בברכה, ואם התשובה כבר כתובה איפושהוא אשמח להפניה. תודה ובוקר טוב.
פלוני_אלמונית*

<צל הימים>
מדיניות העמימות. בדרך כלל מונח זה משמש בהקשר אחר ;-). לא בכדי האבטיחית לדעיל בחרה להתמקד דווקא בה. אני חושד בעמימות זו כמקור לרבות מהתקריות הדיפלומטיות הניטשות ברחבי האתר. לא ממש ברור לרבים כאן (כן, גם לי) מה כן ומה לא, כמה למה איך ואם בכלל. ואולי זהו בדיוק הקונספט, כפי שניתן להבין מדברי צפריר? הכאוס כמטרה, ומה שיהיה... יהיה. ומי שרוצה סדר, שיילך לאיפה שהוא מתקיים. אם כך, אותם אלו שמנסים לפזר את אותה עמימות, בעצם סתם מערבבים את האוויר בתנועות ידיים רחבות וחסרות תוחלת. ואולי זה התרגיל של האתר הזה: ניסוי בחיים בסביבת חוסר וודאות גבוהה.
תבשיל_קדירה*

בדידותושל,
יש שני דברים שאפשר לעשות:

1 - לגלות מאיזה IP מישהו אנונימי כותב. זה יונת יכולה תמיד, והיא כתבה פעם שהיא לא עושה את זה ביומיום, אלא רק במשברים.
בד"כ אנשים לא משנים את ה IP שלהם השכם והערב, אבל הם יכולים.

2 - לגלות מי האדם שכתב בזמן מסויים מ IP מסוים. את זה אפשר לקבל מספק האינטרנט, נדמה לי שרק עם צו בית משפט.

מה הפאראנויה שקפצה עלֵיך?

רעיונאה (אפוי, אבל לא לגמרי עד הסוף) בעיני שיהיה כתוב איפשהו בצורה ברורה, בעיקר ע"מ להרתיע מזיקים, שיש ליונת גישה ל IP. פעם כתבו איפשהו בצורה ברורה שלא יהססו לפנות לספק האינטרנט של עמנואל (ובסוף גם עשו את זה).
תבשיל_קדירה*

ואם התשובה כבר כתובה איפושהוא אשמח להפניה
הגזמת. כבר מזמן אני לא שולטת כהכ ב מי-כתב-מה-איפה-ובאיזה הקשר.
כ"כ קשה לי שאפילו בר"ת אני לא משתמשת, ומעדיפה הלחמילים.
צפריר_שפרון*

כפי שניתן להבין מדברי צפריר? הכאוס כמטרה, ומה שיהיה... יהיה.
חס וכרפס.
לא הכאוס כמטרה, אלא האפשרות להיות עד כמה שיותר חופשיים כאן באתר הזה.
מי שחושב שהכאוס הוא המטרה, ומנסה להכאיס את האתר (להכאיס - מכאוס), כפי שנאמר כבר, לא יצלח בידו.

פלמונית,
אבל אני תוהה: איפה הייתי גסת רוח?
בתגובתך הראשונה:
ותגובתו גסת הרוח והשחצנית של צפריר רק מחצינה את העניין בגדול:

זו לא תגובה עניינית, קביעתך שתגובתי גסת רוח ושחצנית כשאת מדברת עלי בגוף שלישי, ולא פונה ישירות אלי, עשויה להיתפש כגסות רוח.
אגב, אני באופן אישי חסין לאמירות מסוג זה, שמצביעות על זעמך יותר מאשר על כל דבר אחר, אין לי כל בעיה עם גסות רוח, אני מאפיין גסות רוח כבוטות, ולעתים יש להיות בוטה.

בעיני, כשאתה כותב משפטים כמו _"אם תקחי תגובה זו שלי אלייך כניסיון לסתום את פיך או להטות את דעת הקהל, התרשמותך מדויקת לחלוטין" או ,"אם תגובה זו איננה נראית לך כסותמת פיות, או כניסיון להטיית דעת הקהל, נראה שהתרשמותך מוטעית" זו גסות רוח והעלבה. בעיניך לא?

ממש לא.
ניתנה תשובה ארוכה ומפורטת ליעל חזון, גם תגובה זו ניתנה כי היא מציינת שהיא (יעל) חדשה באתר וחשבתי לתומי שתגובה מאחד מ"האושיות" או בעלי האתר, או המנהיגים הסמויים, תקצר את הדיון הנוסף הזה. טעיתי, ובטעותי עולה גם ההוכחה שמנהיגות היא לא סמויה אלא סבילה, פסיבית (עד למקרי עמנואל ודומיו).
ובסוף התשובה, על מנת להדגיש את האפשרות לקבל את דברי גם באופן שאת קיבלת, כאילו באו לנגח, להשפיל או לבזות מישהו - ואין הדברים כך בכוונת הכותב, ויש אפשרות לקבל את דברי כך, שבהחלט התרשמותה של יעל חזון היא מוטעית.
כלומר, כל התשובה שלי מנכיחה את מה שכבר כמעט לאה היד מלכתוב - הכל בעיני המתבונן.
ולכן גם האחריות על הפרשנות - לפחות באופן הוירטואלי - על הקורא, עד שמגיעים לחוסר דרך ארץ, להסתה או לנסיון לכפות באופן אלים (מלחמות עריכות).

כאן, כאשר את לוקחת רק את הסיפא של דברי, ולא מתייחסת אל כל הכתוב, את חוטאת לכתוב ולכותב.
שכן, אם אינך מנתקת פסקה או שתיים מכל הכתוב, אין כאן לא גסות רוח, לא התנשאות, לא שחצנות אלא דיבור ישיר בגובה העיניים.

ראי, מעולם לא ניסיתי להיות נחמד, ברגיל אינני נחמד, אין לי צורך להיות נחמד, ומי שאני קשה לעיכול בעבורו, יפנה לאחרים, אלה המחליקים בגרון כמים חיים.
עם זאת, לאורך השנים ריסנתי את עצמי למינימום התייחסויות, ובעיקר לנסות להימנע מכל שיח שאיננו ענייני ואיננו מדבר לעניין.

תגובתי לעיל הינה עניינית, בגובה העיניים ומי שמוצא בה מקור להיעלבות, או להתנגחות, ימצא את אלה גם במעשי חסד וגם בכוונת זדון.

זה שלא נעים לקרוא שאני, צפריר, לא שם קצוץ על דעות האורחים בנוגע להתנהלות בביתי.
כאן, אני מקבל בהחלט שיש כאלה שחושבים שאני לא אדם נעים, בוטה וכדומה, ואפילו אני האמנתי לאלה רוב חיי.

פעם התארח אצלי מישהו, בביתי ממש. וכשהדלקתי סיגריה, הוא דרש ממני לא לעשן בביתי כשהוא שם.
היום, אפשר שהייתי יוצא מהבית לסיגריה הזו, אבל אז, בצעירותי, הוא עף מהבית לכל הרוחות.
גסות רוח הדדית, גם היא סוג של יחסים.

תודות.
פל_מונית*

שליחה על ידי פל_מונית* »

_זה שלא נעים לקרוא שאני, צפריר, לא שם קצוץ על דעות האורחים בנוגע להתנהלות בביתי.
כאן, אני מקבל בהחלט שיש כאלה שחושבים שאני לא אדם נעים, בוטה וכדומה, ואפילו אני האמנתי לאלה רוב חיי._
צפריר יקר.
אינני מכירה אותך אישית, ולכן איני קובעת איזה אדם אתה. הערתי על צורת התנסחות מסוימת, שנראתה לי, אכן, לא נעימה ובוטה. אני מבינה שלך זה נראה אחרת. אז יש בינינו אי הסכמה, אבל נראה לי שהבנה יש, כלומר כל אחד מאיתנו מבין את מה שהשני אומר, וזה לא מעט, בעיני, ואני שמחה על כך.
שנה טובה ונפלאה לך. וסיגריות זה לא בריא! תכבה מייד! :-)
צפריר_שפרון*

פלמונית,
נראה לי שהבנה יש, כלומר כל אחד מאיתנו מבין את מה שהשני אומר, וזה לא מעט, בעיני, ואני שמחה על כך.
איני יודע אם יש הבנה מלאה, אבל יש הסכמה על אי ההסכמה.
וטוב שאנו לוקחים איתנו סובלנות וסבלנות לאי הזה, אי ההסכמה.

לגבי בריאות הסיגריות, סיגריות אינן בריאות או לאו, העישון - שנוי במחלוקת.
ואני, תקופות כך ותקופות כך, בכל מקרה אני מעשן רק דברים טובים, כי כידוע - בבריאות לא חוסכים.

תודות ושנת שינויים מבורכים, צמיחה, הבשלה ואור, שאיננו מסנוור אך צובע את העולם בזהב.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אם תשימי לב, דווקא לכאלה החושבות את עצמן לקובעות את רוח האתר כגון בשמת, ניצן וכו' יש את הכי הרבה לחץ לעמוד בעקרונות ה"באופן" ולכן תמצאי אצלן לעיתים קרובות ביטויים מתנצלים המראים על חולשה.
מה? מאיפה את יודעת מה חושבות בשמת ניצן וכו' (במיוחד מעניין אותי מה חושבת וכו')?
ממתי התנצלות מראה על חולשה? כשאת מתנצלת את מרגישה חלשה? אז זה עניין שלך. כשאני באופן אישי מתנצלת אני מרגישה אמפתיה ואני חושבת שאני נותנת לצד השני משהו שהוא זקוק לו וזכאי לו.

באה לפה כותבת (חדשה יחסית) עם אבחנה מסויימת שלדעתה ההתנהגות הקהילתית של "הליכה אחרי המנהיג" היא שלילית. למרות שהיא קיימת בכל חברה אנושית...
קפצו כמה חבר'ה שהרגישו שהיא שמה להם תווית של "עדר" וקצת נעלבו וקצת התרגזו (גמני). וגם אלה שלכאורה שמו עליהם את תווית המנהיג קצת התעצבנו מזה כי אלה אנשים שלא כ"כ אוהבים תוויות.
מה אתן רוצות, כל האלמוניות (ויעל)? שנגיד לכן שאין הנהגה? למה? למה הנהגה זה רע?
זה באמת מעניין אותי לדעת.
אם יש מי שרוצה להיות מונהג ויש מי שמסכים להנהיג אותו, זה לא טוב?

ולגבי הלחץ החברתי, אני באמת לא מבינה, חשבתי שהשארנו את זה בבית הספר...
פלוני_אלמונית*

ולגבי הלחץ החברתי. נמצא בהרבה מקומות, לא רק בבית ספר. אפילו בגן השעשועים.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

קפצו כמה חבר'ה שהרגישו שהיא שמה להם תווית של "עדר" וקצת נעלבו וקצת התרגזו (גמני).

אבל היא לא שמה תווית, היא רק סיפרה מה התרשמותה וגם סייגה או שהתרשמותי מוטעית?_. ומי שמתרגז, האם גם הוא לא בוחר להתרגז כמיטב מסורת ה _אנשים שבוחרים להיות מושפעים, ובלה בלה בלה ושאר חומרי הכל עובר עליך וקקה בידיך. למה לא לענות לשאלה, במקום לנאום נאומים ולהפיל עליה דברים שנדמה למישהו שהיא אמרה. לה נדמה שהיא מצאה משהו כזה וכזה באתר. לאחרים נדמה שהיא שמה עליהם תווית. אולי אפשר פשוט ללבן את המקומות בהם נדמה למישהו משהו ולראות אם יש בסיס לדיאלוג?!

(לא מאמינה שאני כותבת את זה. יעל, אני עברתי את הסרט הזה לפני 4 וחצי שנים כששאלתי משהו בסגנון זה, והתנפלו עלי חבל על הזמן, עם נאומים, משלים, אגדות-עם ומניפסטים על חופש ובלי גבולות. יכולה לומר לך, ממרום ניסיוני - שאם משהו כאן מעליב אותך, נסי להתייחס רק לדברים שנוגעים לשאלה ששאלת, יש כמה שענו בענייניות, גם אני ניסיתי. אני גיליתי בסופו של דבר שההתרשמות הראשונית שלי ברובה מוטעית, בעיקר בגלל שגלשתי דרך דף הפתיחה ולא דרך מה חדש, בגלל זה המלצתי לך לנסות לגלוש ככה- שככה ניתן להכיר את הקהילה באופן דינמי וחי, ולא איזה ארכיון "מת" של דיונים. יש כאלה, כמוני, שזה עושה להם את כל ההבדל)
פלוני_אלמונית*

פלוני אלמונית* (2008-10-05T01:21:00):
יעל חזון
אל תתייאשי. יש פה הרבה ציניות והרבה יוהרה. יש כאן בראנג'ות ואנשים שמכירים אחד את השני- אם וירטואלית ואם במציאות, מזה שנים.
אז מה?
יש פה גם המון, אבל המון רצון טוב ואנשים טובים , שמנסים לעשות ולו דרך האתר טוב לעולם.
התקיפו אותך בדף שלך בצורה ברוטאלית. לא נורא. לא כולם מסכימים איתם וגם אם יש לך הרגשה שיש פה קבוצה קובעת אז....ממש לא.
הקבוצה שהקימה את האתר הקימה אותה בצורה מאוד נועזת, ככה שכל אחד ירגיש שהמקום הזה שלו.
שימי לב: אין פרסומות, אין דמי מנוי ויש לך הזכות לערוך את הדברים שלך ושל אחרים כל הזמן.
תרגישי חופשי להיכנס לדיונים או לדפים אישיים ולהתחבר למי ולמה שבא לך. מה שלא מריח לך טוב - אז לא, תמשיכי הלאה.
זה טיבו של הטבע הפראי- הוא כולל בתוכו הכל.
אני לא קראתי פה את דברי כל החברים מעלי כי אין לי כוח.
סליחה אם חזרתי על דברים או יצאתי לא קשורה.
התגובה היא בעיקר ליעל.
ברוכה הבאה. היי ברוכה במעשייך.
בהצלחה רבה עם הישוב האקולוגי. כן ירבו!!
פלוני_אלמונית*

לזו שמחקה אותי...
לא כדאי שניכנס לזה. אל תתחילי איתי תעשי לי טובה, אחרת נהיה עסוקות בלהרוס אחת לשניה.
לא עשיתי לך שום דבר רע חוץ מאולי להגיד דברים שאת לא מסכימה איתם בדף הזה או בדף אחר של אותו הלילה.
אז מה,מה קורה, לא רואים אז מתנהגים בגסות?
אני אעצור פה.
בואי לא נמשיך. את מוזמנת לכתוב לי אם תרצי למה מחקת, אולי אשתכנע שהיית צריכה למחוק אותי?
פלונית_אלמונית_אחרת*
הצטרפות: 02 דצמבר 2007, 14:17

שליחה על ידי פלונית_אלמונית_אחרת* »

ואם לא מתיישרים לפיהם, מה קורה?

לזו שמחקה אותי...
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

במבי, חיכיתי לך. האמת שמיד בהתחלה רציתי לשים קישור לדף שאת פתחת בזמנו. לא יודעת למה לא שמתי.
קצת מפתיע אותי שזה עדיין מעסיק אותך, האמת. או שאני טועה?

אבל היא לא שמה תווית,
כתבתי שהיו שהרגישו. אנא קראו את מה שכותבים. בחייאת.
רוב האנשים נוטים לעשות פרשנות לדברים של אנשים אחרים, אני ניסיתי לציין את שהבחנתי בו. תרגיל בתקשורת מקרבת.

כשלא רוצים להקשיב, לא יעזור הרבה, כל אחד שומע בעיקר את עצמו.
כתבתי קצת בקצרה ובעצם לא את כל מה שרציתי (לא זוכרת למה הפסקתי באמצע)
הדף הזה מזכיר רבים שנפתחו בעבר, כפי שציין צפריר. לכולם היה מכנה משותף אחד פחות או יותר: התחושה של מי שפתח אותו שיש מקובלים ויש לא - אאוטסיידרים. שיש התנהגות שנחשבת "בסדר" ויש כזאת שלא.
והתשובות הן תמיד באותו רוח, בסגנונות שונים:
אין שומר בכניסה לאתר ולא בודקים את מידת ההתאמה של הכותבים והכותבות לאורח חיים זה או אחר. אפילו את משטרת המחשבות כבר פיטרו מזמן. ;-)

הקבוצה שהקימה את האתר הקימה אותה בצורה מאוד נועזת, ככה שכל אחד ירגיש שהמקום הזה שלו.
ואכן, זה יכול להיות מאוד מבלבל לעיתים ולפעמים גם מרתיע. כי לכאורה ישנו דיסוננס, מצד אחד חופש מוחלט (לכאורה!) ומצד שני אוסף של אנשים דעתנים בצורה כמעט יוצאת דופן.
והם לא מפחדים להביע את דעתם. לפעמים בבוטות, כי גם הם בני אדם לא מושלמים.
עם כל המאמצים להיות מנומסים ולדבר תמיד יפה ובאופן מכיל, טבעי שיהיו פליטות פה לפעמים. מותר גם לצד השני לסלוח.
יחד עם זאת אני מרגישה שרוב הכותבים רוב הזמן שומרים על דרך ארץ. כשמישהו עובר את הגבול, לרוב ימצא מי שיעיר לו.

אם יש מי שנפגע ממני באופן אישי אשמח לדעת, כדי שאוכל לתקן. וכדי למנוע פגיעה בעתיד אשמח מאוד מאוד לדעת איך פגעתי.
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

שרוב משתתפיה חולקים אידיאולוגיות דומות,
האידאולוגיות כאן ממש שונות מאחד לשני
הן בחינוך: חינוך בבי"ס, הומסוקולינג, אנסקולינג וכו....
הן בדת: יש כאן כופרים, חילונים, דתיים, וכו...
כן חיתולים לא חיתולים, כן פדים רב פעמים פדים חד פעמים וכו...וכו....
כמספר האנשים מספר הלכות הרוח
וזה לדעתי נפלא.
כנ"ל בתזונה מ: אוכלים ישירות מהשדה ללא בישול עד אוכלי בש
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

אם יש מי שנפגע ממני באופן אישי אשמח לדעת, כדי שאוכל לתקן. וכדי למנוע פגיעה בעתיד אשמח מאוד מאוד לדעת איך פגעתי.
עניתי לך בדף הבית.
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

לזו שמחקה אותי...
בניגוד לפורומים אחרים, שם רק המנהלים/ות יכולים/ות למחוק, כאן המחיקה היא בידי כולם/ן. גם בידייך. וזו שמחקה אותך היא קרוב לוודאי גולשת כמוך, לא "מההנהלה". וזה הבדל גדול.

וחוצמזה, את תמיד יכולה לשחזר את דברייך.
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

שליחה על ידי צל_הימים* »

צפריר, מה שאני מנסה לבטא, זה את הקושי שלי כמי שמנסה לאזן את הכאוס. לפעמים אני קצת תורם לו, מתוך הנחה שזה יקדם את הדיון לחשוף ולפתח תובנות, אך כגישה מובילה אני מנסה לאזן. במגבלות הבנתי. ודיונים מסוג זה, (יחד עם המקביל לו בדף העורכים) מטשטשים לי את גבולות הכאוס וה... מה זה שעומד מולו, סדר? מהו אותו סדר, איך הוא נקבע, מהם הקווים המנחים, מי צייר אותם, מי הוסמך, מי הסמיך את מי ולמה? כל זה מאוד סמיך.

דובר על לנהל דיון תוך שמירה על דרך ארץ. אך האם יש תכנים שניתן להגדיר כבעייתיים, שעטיפתם במלל קורקטי ובעברית תקנית למופת לא מכשירה את השרץ?
<מגרד בפדחת>
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

קצת מפתיע אותי שזה עדיין מעסיק אותך, האמת. או שאני טועה?

טרה רוסה בקשה ממני בדף שלי שאבוא להגיב, כבר בהתחלת הדף, כי חשבה שאולי מהזווית שלי אוכל לתרום משהו.
צפריר_שפרון*

ז'ראר,
זה את הקושי שלי כמי שמנסה לאזן את הכאוס. לפעמים אני קצת תורם לו, מתוך הנחה שזה יקדם את הדיון לחשוף ולפתח תובנות, אך כגישה מובילה אני מנסה לאזן.
ברשותך, הכאוס שאתה מנסה לאזן, הכאוס שאת מאמין שאתה יוצר, איננו קיים אלא לתפישתך.

ודיונים מסוג זה, (יחד עם המקביל לו בדף העורכים) מטשטשים לי את גבולות הכאוס וה... מה זה שעומד מולו, סדר? מהו אותו סדר, איך הוא נקבע, מהם הקווים המנחים, מי צייר אותם, מי הוסמך, מי הסמיך את מי ולמה? כל זה מאוד סמיך.
שוב, הדברים מוגדרים היטב, ומניחים, ביודעין ובכונת מכוון תחום אפור רחב למדי.
לגבי תכנים ואופן ההתנהלות, אין כל צורך שבעלי האתר יתערבו בכל אלה, אלא אם נוצרת בעיות כפי שהיו בשניים שלושה מקרים, מקרים בודדים.
יהיו עוד, מן הסתם.

מובן מאליו שתכנים אסורים על פי חוק, לא מקובלים.
מי שקובע את התנהלות האתר הם הכותבים, מי שקובע את כלליו, אלה הבעלים.

התנהלות האתר מופתית מכל הבחינות, בהתחשב באפשרויות של המיזידים לחולל כאן מהומה, וההיענות של אלה, שפשוט לא יכולים להתאפק.

אני כותב את תגובתי כאן, כי כאן פנית אלי, אבל הדף הזה כמו מיצה את עצמו. כך מבחינתי.

תודות.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

במבי, חיכיתי לך. האמת שמיד בהתחלה רציתי לשים קישור לדף שאת פתחת בזמנו. לא יודעת למה לא שמתי.

מחקתי אותו נורא מזמן (מסיבה נורא ארצית - קלטתי שיש כאן כל מיני אנשים שעובדים בתחום שלי, שהיה אז קשור איכשהו לטלויזיה ומדיה, ולא רציתי שיום אחד אשב עם אחד מהם ויהיה עלי "אות קין"). שמרתי עותק במחשב כי חשבתי שארצה לקרוא פעם בעיניים טריות, אחרי כך וכך זמן. אבל שכחתי מזה והחלפנו מחשב, ככה שמה שנשאר זה מה שאני זוכרת מזה...
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

תודה צפריר. אמנם כתבתי בשמי, אך אני מעריך שיש עוד כמה שלפעמים תוהים מה הם עושים כאן בעצם, מה התכלית והאם הם פועלים נכון.
צפריר_שפרון*

אך אני מעריך שיש עוד כמה שלפעמים תוהים מה הם עושים כאן בעצם, מה התכלית והאם הם פועלים נכון.
כותרת נאה למין האנושי כולו, שנראה שרבים מתוכו תוהים מה הם עושים כאן בעצם, מה התכלית והאם הם פועלים נכון..

ומכאן שהאתר הזה הוא עוד אתר דרכו אפשר לתהות על אלו, כש"כאן", זה באתר, בבית, על כדור הארץ, או בגוף עצמו.

תודות.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

:-)
<עסוק בתהיה נמרצת>
יעל_חזון*

שליחה על ידי יעל_חזון* »

שיוו כמה תגובות!כנראה שלמרות שכבר דוסכס הדבר, בכל זאת לאנשים אכפת.
טרה רוסה תודה על הקישורים לחדשה כמוני זה תמיד מועיל.
קודם כל לצפריר את החלק המצוטט ביותר שלך קראתי אין ספור ועדיין לא הבנתי ועל כן אני בכל זאת בטוחה שהבנתי שהכל בסדר. את עיקר התשובה הבנתי ואף קיבלתי, יפה.
אם כך סתמנו את הפה ואפשר להמשיך ברוח טובה.
למען הסר ספק: לא נעלבתי מאף אחד.
התגובות בדף ישוב אקולוגי היו עיניניות מאד, ואף פקחו את עיני, למרות שעדיין אני חושבת אחרת.
העובדה שרבים כתבו כאן בפלוני אלמוני מצביעה אכן על אותה מגמה , שכפי שצפריר כותב , היא של חברי הקהילה .
מבחינתי אפשר לסכם את הדיון.

תודה ושיסלחו לי כל אוהבי
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

כולם מנהיגים את באופן טבעי.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

המנהיגים ברוטליים, גסי רוח, ובכלל לא ברור מהם.
העורכים לא עורכים בזמן,
ואם כן אז לא כמו שצריך,
ואם כמו שצריך אז לא את מה שצריך.
פלונים אלמונים משתוללים,
עצות שניתנות מהמשתמשים צבועות, מצונזרות, מבוהלות,
ואי אפשר לדלות מהם מה הם באמת חושבים מחשש ההלשנות.
אזרחים תמימים נופלים לרשתות האתר הישר מחיפוש בגוגל של עגבניה אורגנית,
ומוצאים עצמם מבלים שנים בערפל של בילבול זהות ותפישת מציאות מעורערת וירוקה באופן לא טבעי.
הם מתעוררים בבהלה כעבור 3 שנים בד"כ עם 2 (או יותר) ילדים לא נימולים ולא מחונכים,
אבל אז כבר מאוחר מדי.
אף מסגרת לא מוכנה לקבל אותם, ולכן אי אפשר לחזור לשוק העבודה.
אבדה כליל יכולת לתקשר עם משפחה, חברים ושכנים (להלן : המיינסטרים),
ורק כמה כותבים באתר באופן לעתים רחוקות יכולים לאמפט, לשתף ולשקף
את אשר בליבה של אמא מזניחה כזו או אחרת.
הילדים גדלים ללא סמכות הורית, וללא ערכים מוחלטים.

-- זה הזמן לשינוי! --

סופר נני תחזיר לכם את האהבה!!!
את הכבוד ההורי!!!
ולא פחות חשוב - את הסוף שבוע בטוריקה קלאב 5 כוכבים-
הכל כלול- במקום הצרעות של פארק הירדן!
--

יש לנו עם נפלא, יש לנו ארץ נהדרת!
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

שליחה על ידי מי_מה* »

ובכל זאת היה שווה רק בשביל הפוסט של קט קטית D-:
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

_ולא פחות חשוב - את הסוף שבוע בטוריקה קלאב 5 כוכבים-
הכל כלול- במקום הצרעות של פארק הירדן!_

:-D

נשבעת לכם, השנה לא היו צרעות בפארק הירדן!
אכלנו טונות וחביתות חופשי והן לא באו (היתה במקום הדברה, אבל זה כבר נושא לדיון אחר).
אבל בכל מקרה אני רואה צורך להבהיר: גם כשהיו צרעות בשנים קודמות - הן תמיד תמיד היו כלולות במחיר!!!
בן_עמי*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 12:03
דף אישי: הדף האישי של בן_עמי*

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
הם מתעוררים בבהלה כעבור 3 שנים ... אבל אז כבר מאוחר מדי.
פה קבור הכלב.
שאלת מיליון הדולר היא אים הם התעוררו מאוחר מידי - או דווקא מידי מוקדם.
פחדנית*
הצטרפות: 16 יולי 2004, 16:18

שליחה על ידי פחדנית* »

_לא ברור לי מי מהם בעל גישה לזהות הכותבים בשמות חסויים. וזו דווקא שאלה שכן מטרידה אותי, בעיקר נוכח ריבוי השמות הבדויים בהתייעצות ובחשיפה בנושאים אישיים מאד. אני חושבת שמין הראוי לפרסם בגלוי ובאותיות גדולות, למי מן הבעלים\מנהיגים\מנהלים\מפעילים יש אפשרות לברר זהות כותבים וכמה פעמים, אם בכלל, חוץ מאותן שש מפורסמות של יונת ורועי שהיו קריטיות לשלום האתר, נוצלה זכות זו, ואם נוצלה, האם יש אפשרות לבקש שקיפות מלאה בנושא זה? אפילו שקיפות במובן של הודעה קבועה בטור צד : "שימו לב! למויישה ולזוכמיר הרשאה להכנס לפרטי כל כותב בשם בדוי ללא רשות ממנו וללא הודעה על כך"

כבר שאלתי על נושא זה בעבר ולא קיבלתי תשובה. תגובות ציניות ומתחכמות לא יתקבלו בברכה, ואם התשובה כבר כתובה איפושהוא אשמח להפניה. תודה ובוקר טוב._

אני הפחדנית. בדידותו של שאלה שאלה שנשאלת מדי פעם ונראה שאינה זוכה למענה אמיתי ולשקיפות. נראה לי שתשובה לשאלה כזו צריכה לבוא מרני או חדוה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

נראה לי שתשובה לשאלה כזו צריכה לבוא מרני או חדוה.
רני או חדווה לא נמצאים הרבה באינטרנט.
ולהם אין כמובן גישה לצד האחורי של המחשב.
יונת שרון היא האדם המתאים, ועד אתמול היא היתה מנותקת מהאינטרנט מסיבות טכניות. ייקח לה זמן לקרוא את כל הדפים...
תבשיל קדירה ענתה בדיוק את התשובה הנכונה, שיונת בעצמה ענתה לשאלה דומה, ממש לא מזמן.

שאינה זוכה למענה אמיתי ולשקיפות.
למה תיאוריות הקונספירציה האלה? יש תשובה. התשובה ניתנה.
פלוני_אלמונית*

ואיך ניתנה הרשאה לבדידותו של בעשרת ימי פארק הירדן? היא באצילותה לא השתמשה בה, אבל איך אפשר לדעת שאין עוד מאה אנשים על אותו IP שגם יוכלו לכתוב? ואולי היינו צריכים כולנו לנסות ולראות, אולי אנחנו מאותו שרת של אותו ספק אינטרנט כמו בדידותו של?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ואיך ניתנה הרשאה לבדידותו של? בעשרת ימי פארק הירדן?
מה זה "ניתנה"? יונת שרון כתבה לה שהיא תשאיר לה ערוץ פתוח.

אבל איך אפשר לדעת שאין עוד מאה אנשים על אותו IP שגם יוכלו לכתוב?
זה משהו טכני - סיגנל טכני שהמחשב האישי הספציפי שלך שולח או משהו כזה. זה לא קוד וסיסמא שאדם יכול לבחור בעצמו. ואצל ספק האינטרנט יש רישום איזה מחשב של איזה מנוי שלח איזה IP בשעה מסוימת ביום מסוים, כך שרק דרך ספק האינטרנט אפשר לאתר מי הבנאדם שמנוי על המחשב הספציפי (ואם יש כמה אנשים במשפחה וכולם משתמשים באותו המחשב, אז אפשר יהיה להגיע רק לרמת המשפחה ולא לרמת המשתמש הבודד).
האמת, כשקראתי את ההסבר שיונת כתבה אז, היה לי ברור שגם בדידותו של בוחר האבטיח לא תוכל לכתוב אם תכבה את המחשב ותדליק מחדש, כי לפי מיטב הבנתי, הוא אז ישלח IP חדש, אחר. צריך לחכות ליונת להסבר טכני ברור יותר. אולי תלכו לדף שלה ותזמינו אותה.
בכל אופן, הפרנויה הזאת מוגזמת בעיני.
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

_נראה לי שתשובה לשאלה כזו צריכה לבוא מרני או חדוה.
רני או חדווה לא נמצאים הרבה באינטרנט._
הם גם לא מספיק בקיאים בצד הטכני.
אולי זה נראה פשוט, אבל זה די מורכב טכנית לגלות מה נכתב מאיזה IP, זה לא עניין של "מה בכך" שכל אחד יכול אחרי הסבר של 5 דקות.
אולי אנחנו מאותו שרת של אותו ספק אינטרנט כמו בדידותו של?
נא לקרוא IPv6 את ההגדרות.
העובדה שכמה אנשים יכולים להתחבר משרת אחד או אפילו מאותה מרכזיית תקשורת לא מאפשר להם להיות מאותו IP. נכון שהאקרים יודעים להתחזות... אבל העולם לא מושלם.
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

ואגב, ידיעת ה-IP לא מאפשרת ליונת לדעת מי עומד מאחוריו. זה רק מספר. כדי לדעת מי עומד מאחוריו צריך צו של בית משפט.
בדידותו_של_בוחר_האבטיח*
הצטרפות: 11 יוני 2008, 00:21
דף אישי: הדף האישי של בדידותו_של_בוחר_האבטיח*

שליחה על ידי בדידותו_של_בוחר_האבטיח* »

בכל אופן, הפרנויה הזאת מוגזמת בעיני.
הלו!! (-:
זו בכלל לא פאראנויה. ז"א, אולי פאראנויה אבל לא זו (-: (וזכות פראנואידים להירדף כבר נקבעה ונחקקה אי שם במורדות הזקן של הבדיחה ההיא.)
זה נורא פשוט. כל הביטויים האלה, מנהיגים, בעלים, מפעילים, גרמו לי להיזכר בתהיה הישנה ההיא, על פרטיות הכותבים באתר. לא פרטיותי שלי כי אני, פראנואידית כאמור, מרגישה שרואים אותי גם אם אכתוב בכתב יד מסודר ועגול ואשמור שוליים. את יודעת, בשמת, חלק מהנוכחים פה חושבים שאת מנהיגה. אז אולי את גם הבעלים? ובעצם מה ההבדל? ובתור אולי בעלים של אתר, יש לך אולי סמכויות מסויימות שאין לאחרים, ואני תוהה כאן בקול רם, אם סמכויות אלה מאפשרות לך או לכל אחד אחר שהגדיר עצמו או הוגדר ע"י הקהילה כבעלים|מפעיל|מנהיג, גישה אל האיי פי שאני כותבת ממנו בקביעות ומדי פעם מחליפה את הניק כדי להשמיץ את שיטת בלי חיתולים או לחילופין לספר שסבתא שלי לסבית. (היא לא). ז"א, בקיצור, ברור שיש גישה לאייפי, יונת כבר מזמן סיפרה לנו על זה ועל השימוש המאד זהיר שלה ושל רועי באפשרות הזאת. ואני רק שואלת, למי עוד? אולי לאף אחד, ואז יצאתי ממש מטומטמת, אבל אני לוקחת את הסיכון. זו שאלה שמרחפת כאן ואנשים מתביישים לשאול. שאלתי איזה מומחה דגול והוא אמר שזה בכלל בכלל לא מסובך טכנית, גם למי שאינו איש מחשבים. ביקשתי שקיפות לא מתוך חזירות או פאראנואידיות, אלא כי אנשים, ובינהם אני, רוצים לדעת. אני יכולה לברר את זה בשיחת טלפון, אבל זה עניין שצריך להיות ברור וגלוי לכל משתתף. בניגוד לאתרים אחרים, כאן רובם מכירים את רובם, אם לא עכשיו אז בשאיפה.
כמובן שברור לי שלך אין האפשרות הזאת אבל נטפלתי אלייך לשם דוגמא. ריבוי התארים וריבוי ההסברים שרצים כאן משאירים עוד יותר ערפל ותחושה שזה כבר לא יפה לשאול.

טוב נו, בעצם אני אברר בשיחת טלפון.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

את יודעת, בשמת, חלק מהנוכחים פה חושבים שאת מנהיגה. אז אולי את גם הבעלים?
הי הי תירגעי, את יודעת שלא, עכשיו אנשים שקוראים באופן שטחי רק חלק מהמלים ממש יחשבו ככה.
כל הביטויים האלה בטח לא שלי, וכמעט כולם ממש מסולפים בעיני.
תבררי, אחלה. אני מ'כפת לי. אני כותבת בשמי, ככה שיש חותמת ברורה שלי על מה שאני כותבת. אני כותבת. לא יותר מזה. יש אנשים שמעריכים את מה שאני כותבת ואוהבים לקרוא אותי, אבל יש גם אחרים שממש לא.
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

שאלתי איזה מומחה דגול והוא אמר שזה בכלל בכלל לא מסובך טכנית, גם למי שאינו איש מחשבים
גם אני שאלתי את המומחה הדגול שגר פה, והוא טען בערך את אותו הדבר. אז הסברתי לו (או הזכרתי לו) איך המוח שלי ושל אנשים כמוני עובד והוא הסכים איתי שאני כנראה צודקת (כי אם להסביר לי דברים הרבה יותר פשוטים הוא לא מצליח, אז את זה?)

ואני רק שואלת, למי עוד? אולי לאף אחד, ואז יצאתי ממש מטומטמת
כרגע לפי מה שיונת אמרה - לאף אחד.
ואת לא מטומטמת.
אני הבנתי שמבחינה חוקית רק מי שיש לו שם וסיסמא יכול לגשת ללוגים. אבל מעבר לשם וסיסמא צריך גם רצון ויכולת בסיסית לקרוא את הלוגים האלה.
(שם וסיסמא יש רק לבעלי האתר ומפעיליו)
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

שליחה על ידי מיכל_ע* »

טוב נו, בעצם אני אברר בשיחת טלפון.
רק תעדכני פה אח"כ במטותא
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

מנעול זה נגד אנשים ישרים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הדף הזה נפתח כשלא היתה לי גישה לרשת, אז אני עונה ביחד למה שכתבו מתחילת הדף ועד סופו. סליחה על האורך.

יעל חזון,
אני מאוד מעריכה אותך. נכנסת לאתר בשאלה תמימה לגבי נושא חיובי וחשוב (ישוב אקולוגי בהקמה, לטובת הפרוטוקול) וזכית למקלחת קרה (או אולי קיטור רותח?) ובכל זאת הצלחת לשמור על דרך ארץ. זה לא מובן מאליו בעיני. כל הכבוד על הדרך שבה עשית את זה. {@
ואני לא מביעה כאן דעה לגבי הנושא עצמו -- אני לגמרי מאמינה למומחי האקולוגיה הזועמים, כמו שאני מאמינה גם בחשיבות של יוזמות כמו שלך. בקיצור, אני חושבת ששני הצדדים בדיון צודקים וחשוב ששניהם יפורסמו, ואני אפילו חושבת שזה נושא ששווה להתעצבן בגללו (משני הצדדים).

אחרי ההקדמה הזו, אני יכולה להתייחס עניינית:

ישנה הנהגה סמויה , שכוללת מספר בעלי שליטה שמעצבים את דעת הקהל ומניעים את הספינה הזו.
זה נכון שיש מעצבי דעת קהל, אבל אני חושבת שלכל אחד מהקוראים יש אנשים אחרים שמעצבים את דעתו.
לגבי הנהגה:
  • רני וחדוה כשר הם בעלי האתר. הם לא כותבים הרבה, אבל אני חושבת שהסיבה שמקשיבים להם בפעמים הנדירות שהם כותבים היא לא כל כך בגלל המעמד אלא בגלל התוכן. את מוזמנת לעשות חיפוש על הודעות שלהם ולהתרשם בעצמך.
  • רועי שרון ואני מתחזקים את האתר מהבחינה הטכנית, ולעתים רחוקות גם עוסקים בעבודה המלוכלכת של לחסום משתמשים (אני) או להתלונן לספק האינטרנט שלהם (בד"כ רועי).
אם יש אנשים אחרים שנראים לך הנהגה, אז זה לחלוטין עניין של מקובלות חברתית שצמחה מעצמה, ולא משהו מובנה או מתוכנן.

_מדוע יוצא האתר לחופשה בזמן הכנס השנתי?
האם זה לא מחשש לאיבוד שליטה מצד אלה שהולכים לכנס?_
מסורת. אישית, לא הייתי השנה בפארק הירדן ככה שהחופשה לא היתה מתוך חשש לאיבוד שליטה גדול יותר מזה שיש כאן באופן רגיל. זו פשוט מסורת, ולדעתי מסורת טובה.

פלונית אלמונית,
לא היתה לי בעיה אם לא היתה כאן איזו יומרה לנאורות ופתיחות.
אין יומרה כזאת. לאתר יש אג'נדה ברורה, גם אם לא מוגדרת עד הסוף בכל תחום (כפי שברור למשל מהדיון בדף ישוב אקולוגי בהקמה). יכול להיות שיש נושאים מסוימים בהם לרוב המשתתפים כאן יש גישה נאורה ופתוחה, אבל זה בהחלט לא מאפיין כללי של האתר.

בדידותו,
לא ברור לי מי מהם בעל גישה לזהות הכותבים בשמות חסויים.
אני.
עקרונית, גם רועי יכול ללמוד לעשות את זה ולשאול אותי מה הסיסמה לגישה לניהול השרת, אבל עד היום הוא לא טרח לעשות את זה. לרני כשר גם יש גישה לניהול השרת, אבל אין לו מושג איפה לחפש את הלוגים ואיך לקרוא אותם.

ולגבי ההרשאה שהיתה לבדידותו בזמן החופשה: זה עובד לפי עוגיה, לא לפי IP. כלומר, בשביל שלמישהו אחר תהיה גישה הוא היה צריך לכתוב מהמחשב שלה.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ולגבי ההרשאה שהיתה לבדידותו בזמן החופשה.
מה? היתה הרשאה? :-0
סליחה, אבל זה ממש לא בסדר!

בדידותו, אני קוראת אותך לסדר, היתה לך הרשאה ולא כתבת???
זה לא הוגן ולא יפה!
יש פה אנשים מעבר לים שישבו בלילות הקרים והיכו בייאוש על F5.
על מצפונך שישב העניין הזה!
פלוני_אלמונית*

זה נורא פשוט. כל הביטויים האלה, מנהיגים, בעלים, מפעילים, גרמו לי להיזכר בתהיה הישנה ההיא, על פרטיות הכותבים באתר. לא פרטיותי שלי כי אני, פראנואידית כאמור, מרגישה שרואים אותי גם אם אכתוב בכתב יד מסודר ועגול ואשמור שוליים.

בדידותו, אפילו פלונינית לא ותיקה שכמותי זיהתה את כתב ידך המסולסל, את טביעת העי"ן ואת הלמ"ד העילית המושכת למעלה.. עוד שערה לזקן של הבדיחה.. :-) |לב|
יעל_חזון*

שליחה על ידי יעל_חזון* »

תודה ליונת-שרון על התגובה.
השתכנעתי לגבי החופשה מטעמי מסורת.
אני גם משוכנעת עכשיו , שאכן מה שראיתי , נוצר על ידי הכותבים השונים, ואין משמעות להנהגה במובן של בעלי האתר.
אכן צדדים רבים לפיל ,חדק אוזן ולב רחב, הכל בעיני המתבונן, (כאמור)
קט קטית הרשמת אותנו D-: , אז את צינית לגמרי וחושבת הפוך? או פשוטו כמשמעו? כלומר יש מקום לכך ולכך.. יפה.
על כן אני קוראת לכל המבולבלים, זה בסדר, תמשיכו להתבלבל , תוך התבוננות בעצמכם, אף אחד לא יודע מה נכון עבורכם, לכל נשמה היעוד והדרך שלה.(-:
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

אני בכלל לא מפה, מה אני יודעת...
שליחת תגובה

חזור אל “צ'יק צ'ק”