המלצות ספרי ילדים

אנונימי

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: [b][po]מדור ספרים וספרות[/po][/b] | [po]ילדים ממליצים על ספרים[/po] | [po]ספרים רוחניים לילדים[/po] | [po]ספרי ילדים מעצבנים[/po]

[b][po]דף לעריכה[/po][/b]
[hr]

[spoiler=ספרים לפעוטות]
לגעת ולחוש – ספר מישוש; לבד על המרבד – בריאן וילדסמית; הזחל הרעב – אריק קרל;
מעשה בחמישה בלונים – מרים רות; איה פלוטו – לאה גולדברג; מרים והים – מיריק שניר;
ברכבת יושבת ארנבת – טובה שינברג; בוא אלי פרפר נחמד – פניה ברנשטין; ויהי ערב – פניה ברנשטין; תירס חם – מרים רות (המליצה גלית).

[po]אמא של רועי[/po]* (2002-08-15T00:02:00):
הי, חברה שלי שולחת את ביתה לגן בספט' :-( מישהו מכיר ספר נחמד בנושא לילדה בת שנתיים ? (חוץ מפינוקי הולך לגן?)

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2002-08-15T21:03:00):
רק פינוקי הולך לגן...
יש עוד כמה ספרים נורא מגמתיים, באותו סיגנון של "הנה ילדים נחמדים תראו כמה כיף בגן וכמה כולם נהנים וכמה הכל ורוד ואידיאלי ואיזה יופי לנו ואפילו לא תרצו ללכת הביתה בסוף היום", אבל הם מגעילים יותר מפינוקי.
ואני בכלל לא בטוחה שספרים יעזרו פה. מה, ילדה בת שנתיים לא תקלוט את המניפולציה? וזה בכלל יעזור לה כשהיא תצטרך להישאר שם לבד?

[b][po]נעה גל[/po][/b] (2002-08-15T22:14:00):
אני חושבת שביקשת את הבלתי אפשרי - ספר מגויס וספר נחמד באותה אריזה....
אני לא מכירה ספרים המתאימים לנושא, אבל אני כן מכירה בני שנתיים (אחת לשעבר ואחד נוכחי) ובמקום ספר, אני ממליצה לקחת את כל הזמן שבעולם כדי להכניס לגן. גם אם זה אומר חודש ימים להיות איתו.

[b][po]אמא של רועי[/po][/b] (2002-08-16T00:28:00):
הי בשמת, ביררתי בסטימצקי ויש ספר של סמדר שיר שהם מאוד ממליצים עליו . חברתי מקוה להעביר מסר חיובי לביתה באמצעות הנ"ל ומקוה שביתה תהיה מאושרת בגן. אני מקוה שהילדה תהיה מאושרת בכל מקרה, אבל לא בגן, אבל... אני לא אמא שלה.....
נעה, אכן, חברתי מתכננת לקחת את הזמן ולהיות שם בשביל ביתה, חודש ויותר, אבל אני לא יודעת עד כמה זה יעזור.... (ואם בכלל).

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2002-08-17T16:11:00):
אמא של רועי, אם תספרי לי מה שם הספר של סמדר שיר בעניין אבדוק אותו שוב. לפי מיטב זכרוני, קראתי עליו ספק-דיווח ספק-ביקורת ספרים ב"הורים וילדים" או משהו כזה, וקיבלתי רושם רע מאוד מהתיאור (בלי קשר לתשבוחות של המבקר/ת).

[b][po]אמא של רועי[/po][/b] (2002-08-17T23:39:00):
הי בשמת, תודה רבה, אני אבדוק בסטימצקי ואעדכן אותך. לילה טוב.....ZZZ

[b][po]אמא של רועי[/po][/b] (2002-08-22T00:42:00):
הי בשמת , הספר נקרא: "הולכים לגן", ויש גם קלטת וידאו "תואמת"

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2003-02-23T09:02:00):
חדש אצלנו וזוכה להצלחה מסחררת (גיל שנתיים) - [b]קרקס בלאגן[/b] מאת בנז'מן שו ובתרגום מוצלח של יהושע קנז.
[u]אשה תותח ואאאאאאאאאו![/u]

[/spoiler]
[spoiler=לקראת הולדת אח/ות]

[b]מיה[/b] (2003-03-14T18:24:00):
שאלה: אני בתחילת הריון, הבת שלי תהיה בת שנתיים וחצי שאמור להיוולד הבא, איזה ספרים טובים אתם מכירים להכנה לקראת אח?
תודה

[b][po]ענת גביש[/po][/b] (2003-03-14T18:53:00):
מיה , אני הייתי מוותרת על ספר הפילפילים המתבקש. נראה לי שזה לא לעניין, להסביר את זה כאירוע שמבאס את האח הגדול. ושיהיה הריון נעים ולידה מצויינת.

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2003-03-15T08:02:00):
מיה,
אני לא אוהבת אלא שונאת את הפילפילים.
מהשנייה שאמא הולכת ללדת, האף של הפילפילון באדמה - ממש להכניס להם רעיונות לראש אולי הוא מתאים במקרה שאח גדול באמת מגיב בצורה שלילית, כדי לעזור לו לתמלל רגשות. אבל מראש - לא נכון, בעיני.
(קיבלנו אותו במתנה ללידה, והילדים שלי מתים עליו. אני לא מקריאה את כל הטכסט. הוא ממילא ארוך, בספרים אחרים אני צריכה להתעקש על טכסט בארוך כזה, אז פה אני פשוט לא מתעקשת).

לעומת זאת, הילדים שלי נדלקו לפני כחצי שנה על התמונות של היונקים בפנלופה ליץ'. ואנחנו "קוראים" שם הרבה, ביוזמתם. אפילו לתמונות העובר בבטן הגענו בדפדוף שכזה. תנסי, אולי זה יעבוד גם אצלכם. (אם אין לך - אתם מוזמנים. הילדים שלי ישמחו להדגים (-: ).
ועוד משהו כזה - קיבלתי את ספר ההנקה של גליה פלד, ניסיתי לקרוא עם הילדים בסביבה - והם התעלקו. אז גם פה עברנו על התמונות "מה זה?" - "זה תינוק יונק, זו אמא, זה ציצי", "מה זה?" - "זה תינוק עם אבא", "מה זה?" - "מה זה?" - "זה ציצי" או "זה תינוק".
הכל לגמרי במקרה, בלי שום כוונה לחפש "ספר על לידה/אח לקטנים".

[b][po]אמא של מיה[/po][/b] (2003-03-16T21:24:00):
יש ספר חמוד ומצחיק בשם "בבטן של אמא" עם חלונות לתוך הבטן (כמו בפינוקי), הילדים שלי מאד אהבו לקרוא בזמן ההריון, אז אחרי הלידה קניתי גם את ספר ההמשך "נולדה לי אחות" (או משהו דומה), של תומס סוונסון.

[b][po]ענת גביש[/po][/b] (2003-03-16T21:37:00):
זה מזכיר לי, אצלנו, אחרי הלידה של אחותה, הגדולה מאד אהבה לראות תמונות של עצמה כתינוקת. אולי אפשר גם להקדים ולספר על זה לפני הלידה .

[b][po]עדי יותם[/po][/b] (2003-03-17T10:04:00):
אני לא אהבתי את "אח קטן" או משהו כזה, של מישהו הראל (הבן של נירה הראל). [לדעתי הכוונה לספרו של יונתן יבין, [po]ריש גלית[/po]].
אחרי הלידה קיבלנו את "האחות הקטנה של תותי". לא רע, למרות שגם בן זוגי טען שזה מכניס רעיונות לראש (לא הכניס, היו לה מספיק רעיונות משלה (-; לא צריך לקחת כל דבר כפשוטו). הציורים נפלאים, לפחות...
אם יש לך אפשרות לגשת לספרייה, הספרנית בטח תוכל להציע לך שלל ספרים לעניין. את יכולה לעיין ולבחור מה שמתאים לכן.

[b][po]נעה ר[/po][/b] (2003-03-29T10:59:00):
ספר מקסים על אח חדש - [b]אח חדש לגמרי[/b] של דויד גרוסמן, מסדרת איתמר. אנחנו אמנם לא בדרך לעוד ילד כרגע, אבל נעמי נהנית לשמוע אותו כמו את כל ספרי איתמר.

[/spoiler]
[spoiler=ספרים מאוירים (פיקצ'ר בוקס) לילדים שאינם קוראים לבד]

[b][po]תמר אופיר[/po][/b] (2001-07-25T21:33:00):
אני רוצה להמליץ על ספר מ ד ה י ם ! לילדים וגדולים אפילו.
הסיפור על כמה אמא אוהבת את בתה והציורים מופלאים ממש.
[b]אמא את אוהבת אותי?[/b] מאת ברברה מ. ג'וסי, הוצאת כתר.

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2002-01-05T19:06:00):
המלצות למשחקים וספרים לילדה בת 4:
טליה התחילה לאהוב עכשיו ספרי צביעה. היא מאוד אוהבת פאזלים שקיבלה מתנה: יש פאזל רצפה עגול עם מספרים של "משחקי יצירה" שהיא אוהבת, וגם פאזל של תיבת נוח. היא ממש אוהבת קופסאות קטנות, קלמרים, וכל מיני "מכלים" ו"תיקים" לשים בהם דברים. למשל, אבא שלי שלח לה עכשיו מטיולו בחו"ל קופסת עץ קטנטנה עם סגר ושבכה, שבתוכה הכניס כמה טבעות קטנטנות וכמה סיכות שיער קטנטנות (איך, איך הוא ידע? נכון שהוא גידל שתי בנות, אבל אני הייתי tom boy ואני לא זוכרת שהוא קנה לנו דברים כאלה). טליה פשוט מאוהבת בקופסונת, קוראת לה "קופסת הפלאות שלי", וכל הזמן משחקת בה. טליה ובן-דודה אוהבים שניהם לגזור ולהדביק. אין גבול לאושר של המשחק בסתם צלוטייפ בקופסא (שיהיה קל לחתוך) שעלה פרוטות.
מדגם קטן של ספרים אהובים (היא מתה על ספרים): [b]לא רוצה[/b], [b]יצאתי לטייל[/b], [b]מרים והים[/b]" של מיריק שניר, [b]איה פלוטו[/b] של לאה גולדברג, ספרים של פאול קור (אני מעירה הערות תוך כדי קריאה על הדברים שלא נראים לי, כמו על הלעג של הפילים ב [b]הפיל שרצה להיות הכי[/b] ), [b]נוריקו סאן הילדה מיפן[/b] של לאה גולדברג, מסדרת [b]פינוקי[/b] את "פינוקי הולך לגן", "פינוקי בגן הציבורי", ספרון פינוקי פצפון אדום "אהבה" (שם לא מדוייק. כתבתי את אלה, כי יש ספרים בסדרת פינוקי שבשום אופן לא אקנה. וגם: הספר על גן הילדים הוא כמובן מגמתי, ובגן הציבורי אמא של פינוקי אומרת לו "תגיד תודה" שזה מאוס עלי, ואני מקריאה: פינוקי אומר תודה רבה...), ספרי שירים כמו [b]מאה שירים ראשונים[/b] חלק א וב, [b]אמא את אוהבת אותי[/b] של ברברה מ. ג'וסי, [b]עכברון הביתה שב[/b] של עדנה קרמר, [b]מעשה באפרוח שהלך לבקש אם אחרת[/b] של לוין קיפניס (דורש הרבה הסברי הורים על האלימות התמוהה בעיניה), [b]הבית של יעל[/b], מרים רות, וגם [b]מעשה בחמישה בלונים[/b] וגם [b]תירס חם[/b], [b]הסבון בכה מאוד[/b] של מרים ילן שטקליס (שוב, מגמתי מבחינה דידקטית), [b]סלי והאוכמניות[/b] של רוברט מקלוסקי (ספר מקסים, התרגום לא מקצועי וזה מעצבן), [b]שפת הסימנים של נועה[/b] של נירה הראל ו [b]מבול, נחש ושתי תבות: ספורי תנ"ך לילדים[/b] של מאיר שלו. טליה התאהבה בבת פרעה שהצילה את משה, ומייד המציאה את "בת פרעה הדמיונית" שהיא חלק מאוסף חבריה הדמיוניים.
[b][po]מיכל דנקנר[/po][/b] (2002-07-04T00:25:00):
ספר ש"נחרש" על ידי ילדי לאחרונה - [b]האטלס הגדול של הדינוזאורוסים[/b]. מתאים לילדים קטנים וגדלים ומאוד ידידותי למשתמש :-)
[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2002-07-22T21:22:00):
אני רוצה להמליץ לכם [b]לא[/b] להקריא לילדכם את [b]גן גורים[/b] של רפאל ספרטה.
ספר איום ונורא בצורת כתיבתו, ברמתו הרדודה. היום בפעם הראשונה מאז שהספר נמצא אצלנו בבית (כבר שנתיים מאז קיבלו אותו מתנה) הילדים מצאו וביקשו שאקריא להם.
הם נשברו באמצע, ואני המשכתי לקרוא לעצמי וסימנתי את הספר ב X גדול

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2002-07-23T08:12:00):
אוי, תודה שגית. אני הרגשתי קצת מבוכה שאני לא אוהבת את הספר הזה וחשבתי שכולם חוץ ממני אוהבים.

[b][po]עמית מלמוד[/po][/b] (2002-08-23T00:30:00):
אני ממליצה בחום על- [b]ויהי ערב[/b] -פניה ברגשטיין

[b][po]ענת שן לוי[/po][/b] (2002-08-29T02:10:00):
ספרים שבָרי (בן שנתיים) אוהב במיוחד:
[b]בנצי[/b], סיפור על פיל שונה וצבעוני, עם ציורים מהממים.
[b]הזחל הרעב[/b] של אריק קרל. ראיתי שיש גם קלטת וידאו שלו, אבל עוד לא צפיתי בה, נראה לי שווה בדיקה.
[b]ארץ יצורי הפרא[/b] של מוריס סנדק. ציורים משגעים, מלפני 40 שנה, קלאסיקה אמיתית.

[b]לילך[/b] (2002-09-10T01:28:00):
ספר די ישן, לא יודעת אם יש בחנויות, השגתי ב"מכירת חיסול" של גן: [b]זרע של צנונית[/b] של חנה הורן, וגם [b]גלגלים[/b] של מיריק שניר עם ציורים של דני קרמן. וגם [b]חליפת הלא-נורא[/b] של סילביה פלאת, לקצת יותר גדולים. אנחנו גם מאוד אוהבות את [b]שירים שענת אוהבת במיוחד[/b] של יונתן גפן, ומהחדשים יותר את [b]על עלה ועל אלונה[/b] של שירה גפן ואת [b]אוליביה[/b] של איאן פלקונר. ויכול להיות שאף אחד לא הזכיר את [b]דירה להשכיר[/b]? ואחרון חביב וגם למבוגרים - [b]אהרון והעיפרון הסגול[/b] של קרוקט ג'ונסון. (ויש עוד הרבה, אבל יותר מוכרים וזכורים).
ורק תהייה: למה בכל הספרים החדשים בעברית מוזכר גן ילדים גם אם הוא בכלל לא קשור לעלילה, בעוד בספרים הישנים והמתורגמים מתעלמים ממנו באלגנטיות?

[b][po]נעה גל[/po][/b] (2002-09-27T23:36:00):
[b]אבא בורח עם הקרקס[/b] - אתגר קרת ורותו מודן. לגילאי 3 ומעלה. סיפור קצר, מושקע גם בתוכן וגם בציורים. אני (והילדים) אהבתי.

[b]עלעול[/b] (2002-11-27T19:51:00):
רשימת ספרים שאנחנו אוהבים :
[list]
[*] הבית של יעל,
[/list]
על עלה ועל אלונה,
מישהו אחר*

[b]איילה[/b] (2002-12-31T01:24:00):
מה לעשות כשסבא וסבתא מנדנדים לילד בגיל הרך שיתן נשיקה למרות רצונו?
ספר מקסים לגיל הרך, [b]ליואב הארנב נגמרו הנשיקות[/b] http://www.ibooks.co.il/[po]NS GetProdInfo[/po].asp?prodid=14561334 מציע לילד (וגם למבוגר שמקריא לו) פתרון ל"בעיה".
הספר מספר על יואב הארנב שסבא לוקח כל יום מהגן, ומקבל ממנו נשיקה. יום אחד נגמרו ליואב הארנב הנשיקות. סבא (ובהמשך גם סבתא) מגיבים בענייניות. הם מתייחסים למחסור הזמני בנשיקות בכובד ראש, תוך מתן לגיטימציה מלאה למצב, ומציעים לילד הצעות לפתרונות: סבא מציע לילד לתת לו נשיקה, ואז תהיה לילד נשיקה לתת בחזרה.. או לקנות נשיקות... אבל יואב דוחה את כולן.
כשאמא ואבא חוזרים מהעבודה, יואב הארנב מבקש מהם שיתנו לו המון נשיקות, כדי שישארו לו גם לאחר כך, כדי לתת לסבא וסבתא... הילד יודע בדיוק איפה "לחדש את מלאי" הנשיקות הפרטי שלו. הוא אוסף את הנשיקות בכיסים ושומר למחר. ועד מחר, הוא הולך לישון "מנושק עד עד השמיים." הספר מעביר מסר שיש גם ימים כאלה, שבהם נגמר מלאי הנשיקות, וזה בסדר. יש כבוד לילד, למצבו ולרצונותיו.
הילד פותר את הבעיה בכוחו. הוא עצמו ולא הסביבה, מציבים את הגבולות.
[b]ליואב הארנב נגמרו הנשיקות[/b] הוא ספר חינוכי גם לנו המבוגרים: לילד יש עולם צרכים ורצונות ומגיע לו כבוד. הוא נותן מה שהוא יכול ולא מה שמצפים ממנו ויחד עם זה, לא מאבד את האהבה. גם להורים יש מה ללמוד ממנו.

[b][po]שרה המשוחררת[/po][/b] (2003-01-12T11:49:00):
בתור מאיירת ואספנית ספרי ילדים, אני מצטרפת להמלצה החמה על הספר [b]ליואב הארנב נגמרו הנשיקות[/b]
ספר נפלא!!! איורים מקסימים!!! מזכירים את האיורים של לוסי קזינס הגדולה, למי שמתמצא.
ספר עם מסר של אהבה וכבוד לילד!
ובאותה נשימה, אני רוצה להוסיף את [b]תנחש כמה אני אוהב אותך[/b] של סם מקברטיני.
ספר מקסים לא פחות, על התחרות בין הארנב אגוזיני הקטן לאגוזיני הגדול, בשאלה מי אוהב את מי יותר. מתוק להפליא.

[b]א.ילת[/b] (2003-02-13T22:31:00):
קראתם את [b]חמש מכשפות הלכו לטייל[/b]?
אני אצטט מהזיכרון:
"אוהו אוהו
אוהו אוהא
צנון ולפת
רגלי קרפדה"

ועוד:
"כולכן מבלות
ורק אני פה תקועה"
...
"תעלי על המטאטא!
ואם לא תשתקי
נקשור לך ת'פה"
כל פעם שאני מקריאה את זה אני מתלבטת מחדש.
בהתחלה מתן צוחק מהפזמון החוזר אלב בשלב מסוים ליעד סגרה את הספר והודיעה שהיא לא רוצה סיפור יותר.

[b][po]מיה גל[/po][/b] (2003-02-15T10:30:00):
ספר מקסים של יהודה אטלס ויעל משאלי - [b]כל אחד והמשפחה שלו[/b].
וזה מה שכתוב על גב הספר:
"בכיתה שלנו בכל יום-הולדת
יש מין מסורת מאד מכובדת:
תמיד במסיבה חתן השמחה
מספר לכולם ספור משפחה:
מי הוא ומה הוא ואיזה הורים,
אחים, אחיות וכאלה דברים.
אז ממה שסיפרו חברי השנה
מסתבר שלכל אחד משפחה קצת שונה:
לכל אחד חסר משהו אבל לכל אחד גם יש
משהו שהוא רק שלו, מסקרן, מרגש.
עוד אף פעם בחיים, כך המורה טוענת,
לא היתה לה כיתה כל כך מגוונת.
אז מחר אעמוד שם מולם
ומה כבר אספר לכולם?"

אמנם ממש לא חינוך ביתי, אבל מביא פלורליזם במיטבו, סוגים שונים של משפחות - חד הוריות, מאמצות, שני אבאים, שתי אמהות וכו'.
כתוב נפלא, מאוייר נפלא (רינת הופר), רעיון נפלא...

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2003-02-16T12:03:00):
אין לי בעיה עם "חמש מכשפות הלכו לטייל" (רונית חכם כתבה) - אני אוהבת את הספר מאוד. יש גם סיפרונים קטנים בסדרה מילות קסמים שמיוחדים לכל מכשפה וגם לשד שודו, שאללי, חולם לאכול מכשפות. אלה מכשפות, הן לא ילדות טובות. הן משתוללות, מעיפות דברים, מפחידות אנשים, מלכלכות, לא מתחשבות, מעירות ישנים ושרות בקול קרפדה.
ואם כבר ספרי מכשפות, אני מאוד אוהבת את "טרמפ על מטאטא" של ג'וליה דונלדסון (תרגום נהדר של רימונה די-נור). זאת מכשפה טובת לב ונחמדה שאפשר להיות רגועים ביחס להתנהגות שלה. אמנם יש שם דרקון שלא מתנהג יפה, אבל הכל נפתר בלי אלימות, פיזית או מילולית.

[b]קוראת[/b] (2003-02-22T15:49:00):
הספר "לכל אחד משפחה משלו" שהומלץ כאן נמצא במוזלים של סטימצקי, דווקא לא ממש התלהבתי. אולי בגלל סיטואצית בית הספר.

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2003-02-23T00:23:00):
ע. הלל [b]דודי שמחה[/b] וכל השאר ב"סדרה"

[b][po]אמא של מיה[/po][/b] (2003-03-16T21:24:00):
יש ספר חמוד ומצחיק בשם "בבטן של אמא" עם חלונות לתוך הבטן (כמו בפינוקי), הילדים שלי מאד אהבו לקרוא בזמן ההריון, אז אחרי הלידה קניתי גם את ספר ההמשך "נולדה לי אחות" (או משהו דומה), של תומס סוונסון.
להיטים אחרים: [b]הלו הלו אבא[/b] , [b]איה פלוטו[/b] , [b]הקנגרו הכחול של מאיה[/b] , [b]הבית של כולנו[/b] (לבת השנתיים וחצי), [b]הארי פוטר[/b] , [b]הספר הראשון של השאלות והתשובות[/b], [b]דברים שאני יודע לעשות לבד[/b] מסדרת רחוב סומסום, כל סדרת [b]פליקס הארנב[/b] (לבן ה-5.5).

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2003-03-17T10:07:00):
ממליצה על ספרי אהרון - אהרון והעפרון הסגול, תמונה לחדר של אהרון, הקרקס של אהרון. נפלא!

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2003-03-17T10:45:00):
שגית, השניים האחרונים דומים בסגנון לאהרון והעפרון הסגול? יונתן מאוד מאוד אוהב אותו, וגם אני. הסופר, דרך אגב, הוא קרוקט ג'ונסון.

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2003-03-17T11:18:00):
כן, הספרים דומים לאהרון והעפרון הסגול, אותו סופר כמובן. אני חושבת שהם בעלי דמיון רב.

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2003-03-17T11:55:00):
תודה. אני מתחילה להרגיש דגדוג באצבעות. לא הזמנתי ספרים כבר חודש...

[b]מיה[/b] (2003-03-18T13:22:00):
היי
ראיתי את הספר האח של פספס, שמתעם או ראיתם?
עירית אני מזדהה איתך אני מנסה למתן את קניית הספרים שלי.

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2003-04-14T08:40:00):
קיבלנו את [b]הקרקס של אהרון[/b]. נכון שהוא נחמד, אבל - הסיפור פחות טוב לדעתי מ [b]אהרון והעפרון הסגול[/b] וגם ההוצאה פחות מושקעת - ציורים פחות ברורים, הדפסה לא טובה במיוחד. התרגום של שולה מודן פחות טוב מהתרגום (המופלא לדעתי) של רנה שני. ודבר אחרון - אמנם הספר הוא מ-1959, אבל קשה לי עם העובדה שבקרקס מציגים אשה שמנה, איש גבוה ואיש נמוך. במיוחד צורמת לי הצגת האשה השמנה.

[b][po]נורית מ[/po][/b] (2003-04-14T12:21:00):
עירית,
מה הבעיה עם האשה השמנה?

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2003-04-14T13:49:00):
שמציגים אותה לראווה בקרקס. מה לגבי קבלת השונה? למיטב ידיעתי כיום כבר לא מוצגים בקרקסים "פריקים". תקראי לזה פוליטיקלי קורקט.

[b][po]ברונית ב[/po][/b] (2003-04-20T23:02:00):
המלצה חמה לכל הילדים שאוהבים טרקטורים: [b]הטרקטור בארגז החול[/b] של מאיר שלו. טקסט חתרני וציורים נפלאים של יוסי אבולעפיה, שמקפיצים את הספר בעוד כמה דרגות. משהו משהו!

[b][po]עדי יותם[/po][/b] (2003-04-20T23:19:00):
בן של חברה שלי, בהשראת ספר הטרקטור הזה, אמר לסייעת בגן שלו שהיא "פגר ונביילֵה"... הצוות, שלא הכיר את הספר, הזדעזע ומיהר לנזוף בהורים. זה נגמר בכך שהאמא התנדבה לבוא לגן ל"שעת סיפור" ולהקריא אותו (-:

[b][po]ברונית ב[/po][/b] (2003-04-21T12:48:00):
:-D

[b][po]עין לציון[/po][/b] (2003-04-22T04:31:00):
איילת מטיילת של רינת הופר: מתוק, מצחיק וכבר כמעט מדוקלם אצלנו לפני השינה.

[/spoiler]
[spoiler=ספרי ראשית קריאה]

[b][po]נטע שפרון[/po][/b] (2002-05-11T20:42:00):
שלום לילדים ולמבוגרים
אני עוד מעט בת 8
אני רוצה לספר לכם על שני ספרים, טוב?
הספר הראשון הוא על שתי ילדות שמצאו חבר. אני לא רוצה לספר לכם עוד כי זה ספר מצחיק וגם מותח, אז אני ממליצה לכם לקרוא אותו וקוראים לו: [b]קוראים לי פיאט[/b] וכתבה אותו נורית זרחי.
והספר השני זה [b]על ילדה שקוראים לה גילגיל[/b]. כתבה אותו רות אלמוג.
וגם אתם יכולים להמליץ על ספרים לילדים.
|U| |L| ZZZ @

[b][po]רועי כשר[/po][/b] (2002-05-23T19:36:00):
שלום אני רועי אני בן 8
אני רוצה להמליץ על ספרים בסדרת [b]שלום קריאה[/b] שאני נורא אוהב שקוראים להם
[b]פינגבינה[/b] ו [b]איש שלג וים[/b]
בי בי
[b][po]ינאי שפרון[/po][/b] (2002-06-03T16:23:00):
[b]ארבלון מבית הברוש[/b] מאת נורית זרחי-כהן. אני רוצה להגיד לכולם אפילו למשפחת כשר, שזה ספר יפה מאוד.

[b][po]נטע שפרון[/po][/b] (2002-08-03T19:52:00):
אילנה אני נורה אוהבת את הספר [b]האריה המכשפה וארון הבגדים[/b]
נטע ביייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי

[b][po]אם פי 3[/po][/b] (2002-08-17T00:10:00):
ממליצה לילדים בגיל בית ספר יסודי (סליחה מכל מי שלא הולך לבית ספר - זו דרך נוחה להגדיר טווח גילאים) ובעצם גם להורים שלהם, שאוהבים ספרי אי-גיון: [b]אמצעוני[/b] של יורם לוי פורת. מלא הברקות. אני נהניתי מאד, למרות שכבר עברתי את הגיל הזה בקצת... במיוחד לילדי סנדוויץ' (וזה ממש לא ספר מגוייס ש"מטפל בבעית האחים האמצעיים" אלא פשוט סיפור חמוד על ילד אמצעי שיש לו אי דמיוני: אמצע-אי וכל הקורות אותו - מפגש עם אף-על-פיל ועוד ועוד ועוד).

[/spoiler]
[spoiler=ספרי פרקים להקראה ו/או לקריאה עצמאית]

[b][po]נטע שפרון[/po][/b] (2002-05-19T19:14:00):
אני ממליצה לכם על ספר [b]רחוב הרעשנים[/b] שכתבה אסטריד לינדגרן שכתבה גם את הספר [b]גילגי[/b]. בספר מסופר על ילד ושתי ילדות. יש ילדה קטנה והיא שובבה.

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2002-05-19T19:15:00):
איזה יופי, נטע.
אני תרגמתי אותו ונהניתי מזה מאוד.

[b][po]אילנה קל[/po][/b] (2002-07-03T23:33:00):
רשימת ספרים מומלצים ע"י ילדי משפחתי:
[b]כל מה שהיה אולי וכל מה שקרה כמעט לקרשינדו ולי[/b] / דבורה עומר
[b]אני אתגבר[/b] / דבורה עומר
[b]האריה המכשפה וארון הבגדים[/b] / ק"ס לואיס
[b]בן הערובה[/b]
[b]קטי - יומנה של נערה[/b]
אור ואלכסנדרה / יצחק נוי
[b]מסע אל כדור הארץ[/b] / ז'ול וורן
הצבעוני השחור / דיומא
[b]תום סויר[/b] / מרק טוויין
אי התעלומה / ז'ול וורן
אני צמחתי מן היער
בוז לספר הלבן
בת מונטסומה / ריידר הגרד
שרה גיבורת ניל"י / דבורה עומר
סדרת רמונה:
רמונה הולכת לבית הספר
רמונה ואביה
רמונה בת שמונה
יש עוד שעדיין לא קראנו:
רמונה ואמה
[b]רמונה והתינוק החדש[/b]

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2002-07-05T16:33:00):
כמה שאנשים שונים! אני מאוד אוהבת את ספרי אסטריד לינדגרן, אבל את היותר פנטסטיים - פחות.
את [b]מיו, מיו שלי[/b] קראתי גם בעברית וגם בשבדית, ולא רציתי לקרוא שוב. בספר יש יופי, אבל גם עצב מאוד גדול, בעיני. בספרים הפנטסטיים (גם ב"האחים לב ארי", שאני לא זוכרת אם תורגם כי קראתי בשבדית) יש שליטה מאוד גדולה למוטיב המוות (בכלל מוטיב חזק מאוד בספרות השבדית...), בזמן שהספרים היותר "מציאותיים" שלה חוגגים את החיים והמוות חבוי שם יותר.

[b][po]נועה ברקת[/po][/b] (2002-07-20T12:37:00):
[b]מיו מיו שלי[/b] - אסטריד לינדגרן. ספר חובה על ילד יתום שמוצא את אביו המלך בארץ מרחקים ויוצא למסע נגד הרוע האלוטימטיבי בדמות קטו האביר הרשע שלב אבן בקרבו. אסטריד מתעלה כאן ברמת הפיוטיות שלה.
[b]מומו[/b] -מיכאל אנדה (וכמובן, הסיפור שאינו נגמר שהוא הספר האולטימטיבי) - על ילדה קטנה שיוצאת למאבק נגד גונבי הזמן - ספר אנטיגלובליזציה נפלא.
וגם [b]בית ספר לקסמים[/b] של מיכאל אנדה ספר סיפורים מצוין, מצחיק, מעורר מחשבה.
[b]ג'ים ונהג הקטר[/b] - גם של מיכאל אנדה - ספר נפלא על נהג קטר, ילד וקטורה הקטרית שיוצאים למסע מלא הרפתקאות.

[b]נגה[/b] (2002-07-21T20:29:00):
יש כמה ספרים
[b]מעבר לכביש או חבורת עלומים[/b] / דבורה עומר
[b]אהבת איתמר[/b] / דבורה עומר
[b]הנער מסיביליה[/b] / דורית אורגד
[b]אהבה ירושלמית[/b] / אורית עוזיאל
[b]בן אנוסים[/b] / אורית עוזיאל
[b]ילדת הגבעות[/b] / אלואיז מקגרו
[b]קשה להרוג קקטוס[/b] / חווה חבושי
וזהו בינתיים...

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2002-07-22T08:40:00):
אני דווקא התאכזבתי נורא מ [b]אהבת איתמר[/b]. היו לי ציפיות רבות מאחר שזה המשך של [b]הבכור לבית אבי[/b] הנפלא, אבל זה ספר טרחני ומשעמם בעיני.

[b][po]אילנה קל[/po][/b] (2002-07-22T15:22:00):
אהבתי את [b]אהבת איתמר[/b]. היה בו משהו קסום. אולי זה בגלל שאחותי כשרצתה לקנטר אותי קראה לי "בן יהודה" (ולא הבינה שבשבילי זו מחמאה).
וגם בגלל שאני אוהבת לקרא ספרים על רקע היסטורי. במיוחד שזה סיפור אמיתי.

[b][po]אילנה קל[/po][/b] (2002-07-22T15:27:00):
שגית, שאלת לגילאים? זה קצת מורכב.
הספרנית האגדית שעליה סיפרתי ידעה לשדך ספר לילד. אבל כל ילד קיבל אותו ספר בגיל שונה.
אני מתכוונת לומר שאי אפשר לומר שהספר הזה והזה מתאים לגיל הזה.
למשל, הבאתי מהספריה את [b]יש ילדים זיגזג[/b] לעצמי, ובני ה-13 וה-14 שלי קראו אותו בלי הזמנה.
ספרים אחרים, כמו [b]אהבת איתמר[/b] לא עניין אותם בכלל. למרות שניסו.

[b][po]רועי כשר[/po][/b] (2002-08-14T23:45:00):
שלום אני קראתי את הספר [b]רחוב הרעשנים[/b]
ביי ביי רועי |-0
|Y|

[b][po]רועי כשר[/po][/b] (2002-09-27T22:45:00):
שלום. המלצות שלי הם:
[b]מיו מיו שלי[/b] שכתבה אסטריד לינדגרן בגלל שזה ספר מותח וגם בגלל שזה ספר יפה מאוד. קטע מהספר:
"פרק חמישי. את הארץ שמעבר למים ומעבר להר טרם ראיתי. אבל יום אחד כשהלכתי עם אבי המלך, שאלתיו אם מותר לי לרכב ולעבור את גשר השחר". ומפה המשיכו לבד.

[b]לראות איך[/b] שכתב יהודה אטלס ספר יפה מאוד וכדי לקרא אותו. קטע מהספר: "ומה גנב שגונב בלילה עושה ביום". ומפה המשיכו לבד

[b]בקור בגן אמא[/b] ספר יפה מאוד.שכתבה תמרה אמיתי (דץ). קטע מהספר: "בואו ילדים התקרבו אלי ואספר לכם ספור על ילדי ואלי ומפה לבד.

[b]ספר המשלים הגדול[/b] ספר יפה מאוד שכתב אפרים סידון.

[b]סידון מספר אנדרסן[/b] ספר יפה מאוד שכתב אפרים סידון.

[b]עלעול[/b] (2002-11-27T19:51:00):
רשימת ספרים שאנחנו אוהבים :
[list]
[*] הבית של יעל,
[/list]
על עלה ועל אלונה,
מישהו אחר
הארי פוטר
טיקו פה טיקו שם
ג'יימס והאפרסק הענקי
האריה המכשפה וארון הבגדים
צ'ארלי והשוקולדה*

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2002-11-28T13:33:00):
עלעול - איזו גרסה של ג'יימס והאפרסק אתם קוראים? האם יש כמה גרסאות? יש לנו בבית את הספר בתרגום של גילי בר-הלל. האם זו הגרסה היחידה?

[b][po]עדי יותם[/po][/b] (2002-11-28T22:49:00):
שגית, אנחנו קראנו בתרגום של אוריאל אופק, מסדרת מרגנית המדהימה, המופלאה והקסומה. לא ידעתי שיש גירסה חדשה - יהיה מעניין להשוות. את ג'יימס ואפרסק הענק קראתי אני בתור ילדה (מן הסתם בתרגום אופק), וגילי בר-הלל צעירה ממני באיזה עשר שנים...

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2002-11-29T10:07:00):
זהו, קיבלנו את הספר, ורשום עליו גם וולט דיסני, לכן חשבתי שזו הגרסה המקוצרת, מצד אחד. מצד שני, הציורים יפים בעיניי, והוא לא לגמרי מקוצר. אחפש בספריה את הספר מסדרת מרגנית.
עכשיו אנחנו נמצאים באמצע [po]בילבי בת גרב[/po], ונהנים כל כך (סביר להניח שאני יותר מהם). שביט ישר נזכר ב"דבק קונרד".

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2002-12-01T08:08:00):
אז אם מדברים על תרגומים, גם אני אשאל. איזה תרגום אתם אוהבים של [b]הרוח בערבי הנחל[/b]. קראתי את תרגומו של אוריאל אופק והתאכזבתי. יונתן רטוש יותר שווה, אבל אי אפשר להשיג בחנויות.

[b][po]אילנה קל[/po][/b] (2002-12-31T14:34:00):
הילדים שלי (בני כל הגילאים) ואני (ובעלי) גילינו את סדרת ספרי [b]דנידין הרואה ואינו נראה[/b]
בשבילי זו חזרה לימי הילדות. חגיגה של ממש. מומלץ. מצחיק ומבדר. מגיל שבע עד שבעים ושבע.

[b][po]רועי כשר[/po][/b] (2003-01-17T09:33:00):
אהלן אני ממליץ על [b]ספור על גינה ועל צב[/b] שכתב אוריאל אופק. אם מישהו יקרא את הספר הזה שיכתוב לי בדף [po]רועי כשר[/po]
ביי

[b][po]רועי כשר[/po][/b] (2003-02-11T22:40:00):
שלום אני ממליץ בחום על [b]יותם בלש מבוקש[/b] שכתבה גלילה רון פדר זה ספר בלשות ביי ביי

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2003-02-12T07:20:00):
אני קוראת את [b]הקמיע[/b] של אדית נסביט ונזכרת למה אני כל כך אוהבת את הסופרת הזו. מומלץ.

[b][po]איילת וינקלר[/po][/b] (2003-02-13T11:43:00):
הארי פוטר הוא הכי הכי בעולם!

[b]עמיתת[/b] (2003-02-16T17:51:00):
אני ממש רוצה להמליץ על:
כל ספרי [b]הארי פוטר[/b] של ג'יי. קיי. רולינג,
כל סדרת [b]האריה המכשפה וארון הבגדים[/b] של ק"ס לואיס,
[b]שוקי בקבוקי[/b] של פוצ'ו.
הספרים לגילאי 6-16.
עד הפעם הבאה בי

[b][po]איילת וינקלר[/po][/b] (2003-02-22T13:40:00):
אני מסכימה אם עמיתת בקשר להארי פוטר.
את השאר לא קראתי.

[b][po]אילנה קל[/po][/b] (2003-03-03T23:47:00):
הספר "נסיכה קטנה" מאת פרנסס ברנט.
קיבלתי את הספר בגיל 10 ובימים אלו סיימתי להקריא אותו לילדיי.

[b][po]גל שרון[/po][/b] (2003-03-14T23:57:00):
אני ממליץ על [b]אורה הכפולה[/b] [u]ספר מצוין מותח מאוד מומלץ.[/u] (:-))

[b]עמיתת[/b] (2003-03-29T09:04:00):
רציתי להמליץ על ספר עם הומור ודמיון פרוע שמאוד מצא חן בעיני. [b]צ'רלי והשוקולדה[/b], בספר זה מסופר על מפעל שוקולד ענקי ועל ילד עני שגר עם משפחתו בצריף קטן בפרברי עיר גדולה עד שמתרחשת תפנית בסיפור שהופכת אותו למרתק.
רציתי להמליץ גם על סדרת הספרים [b]מנהרת הזמן[/b] של גלילה רון פדר. מסופר שם על שני ילדים שגולשים בזמן לאירועים היסטוריים מתולדות מדינת ישראל (אפשר ללמוד מזה היסטוריה של המדינה באופן טבעי ובצורה כייפית).
ולבסוף רציתי להמליץ על סדרת הספרים [b]כוח המוח[/b]. זוהי סדרה שמסופר בה על חבורת ילדים בלשים שעוזרים למשטרה לתפוס גנבים. בין השאר מסופר על עוד דברים שמתרחשים, אבל הסוף תמיד טוב.

[/spoiler]
[spoiler=ספרים לבני נוער]

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2002-05-21T18:00:00):
אח, יונת... את צודקת. כתבתי פעם מאמר על התרגום משבדית לעברית ולהיפך, כש"גילגי" שימש מושא למחקר בכיוון לעברית. בשני הכיוונים חלה הגבהה בלתי נסבלת של הלשון ועוד. גם לימדתי את הספר הזה בסדנאות תרגום שהעברתי.
אבל אין לי כוח לתרגום בשנים האחרונות... אם כי לא מזמן (בהריון הנוכחי) קראתי לה עיבוד מקוצר של [b]מסע הפלאים של נילס הולגרסון[/b] (במקור של סֶלמָה לַאגֶרלֶף) בתרגום סימולטני משבדית (בלב קראתי בשבדית ובפה קראתי בעברית). אבל זה לא מחייב כמו ספר שיילך להדפסה בהוצאה...
אני זוממת לערוך ביקור ארוך אצל סבתי זמן מה אחרי הלידה (שבוע עם שני הילדים). אולי אביא את הספר בשבדית ואעשה הקראה סימולטנית לשלושה הגדולים... הבעיה, שהספר מציב אתגרי תרגום די רבים, ולא כל דבר אפשר לפתור ב"שליפה". אם כי, אפשר להסביר...
מה כבר תרגמתי לילדים?
[b]הקוסם מארץ עוץ[/b] (התרגום המלא הראשון, מאנגלית, היום זמורה-ביתן מוציאים אותו בפורמט גדול). תוך כדי התרגום "עליתי" על כל הטריקים השחוקים של המחבר ועל הגניבות הרבות מ"עליסה" ומאז אני לא סובלת את הספר ולא קראתי אותו שוב.
[b]הילדים מרחוב הרעשנים[/b], כאמור.
[b]הרפתקאות פֶּלֶה בלי-זנב[/b], בהוצאת מסדה מאת יוסטה קנוטסון, ספר מקסים על הרפתקאותיו של חתול - וגם "רומן מפתח" על אנשים אמיתיים מהחוג האקדמי של המחבר בשבדיה... תרגמתי גם את ספר ההמשך שלו, אבל זה עבר להוצאה אחרת בגלל עניינים כספיים של מסדה, והם עדיין לא הדפיסו אותו עד היום.
[b]האבן הלבנה[/b] מאת הסופרת גוּנֶל לינדֶה בהוצאת הקיבוץ המאוחד, ספר קסום על ידידות מיוחדת ורצופה הרפתקאות. אני אוהבת לקרוא אותו שוב ושוב (כמו שאני קוראת שוב ושוב את "אורה הכפולה", "הכיתה המעופפת", "פצפונת ואנטון", "ספנים אמיצים" ועוד כמה ספרים אהובים).

[b][po]אילנה קל[/po][/b] (2002-07-19T08:16:00):
[b]ספר לסבתא[/b]

[b][po]מרב סגל[/po][/b] (2002-08-19T02:35:00):
בשמת - המלצה לתרגום משבדית: ספריה הקסומים והמקסימים של Elsa Beskow, סופרת שכתבה בסוף המאה ה-19. אנחנו קראנו ונהנינו מPeter in blueberry land, ומ-Pelle's new suit. היא בוראת עולם קסום של פיות ויצורי יער, והילדה שלי התאהבה בספרים הללו. היא כתבה ספרים רבים נוספים, שאני מקווה להשיג.

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2002-08-19T20:58:00):
כן, היא "הקלאסיקה" בהא הידיעה של ספרות הילדים השבדית.
[b][po]ויויאן מיוחס[/po][/b] (2002-09-10T21:58:00):
[b]אז מה זה אלוהים?[/b] מאת גיל דלסקי.
ספר מקסים שנועה קבלה ליום הולדתה מחגית.
גם למי שטוען שהוא אתאיסט שווה לנסות לקרוא עד הסוף (הספר קצר).

[b]לילך[/b] (2002-11-22T12:05:00):
צריכה המלצה לספר טוב לחגים בכלל או רק לחנוכה. הכוונה לסיפורי החג עצמם ולא לאלה שמסביבם, ורצוי לא בגוון מאוד דתי. תודה.

[b][po]חגית ו[/po][/b] (2002-11-22T14:46:00):
לילך,
יש חוברות שמופצות בחנויות לפני כל חד ביחד עם קלטת והם מאד מוצלחות. אפשר גם לצבוע בהם ועוד כל מיני דפי הפעלה.
אני מעדיפה לצלם את הדפים וככה יובל יכול מדי שנה לצבוע מחדש.
ראיתי גם בסטימצקי ספר חביב על כל החגים אבל אני לא זוכרת איך קוראים לו...

[b][po]דוד רובנר[/po][/b] (2002-11-23T20:13:00):
[url=http://www.icdlbooks.org/framelibrary.html]A new Web site will make thousands of children's books from 100 different cultures available for free to Internet-savvy kids around the world.[/url]

[b][po]חאן יא[/po][/b] (2002-11-24T19:21:00):
אבא שלי עומד מאחורי ובפעם הראשונה עושה הכרה עם האתר הנפלא הזה.

[b]עלעול[/b] (2002-12-12T09:03:00):
הספר [b]מתקן החלומות[/b]

[b][po]אמא של מיה[/po][/b] (2003-03-14T12:26:00):
חברה שגדלה בגרמניה סיפרה לי על ספר שקראה בילדותה עם ציורים יפים, שנקרא: הילדים של בולה בו ( buller bu) .הסופרת שבדית או פינית, מישהו מכיר (בשמת?) ?

[b][po]ורד לב[/po][/b] (2003-04-14T23:11:00):
ראיתי ספר חדש בהוצאת בבל, שמו פרח מזכרוני, אבל... הוא מספר על חיות החווה שיצאו בשביתה (מישהי אמרה פוליטיקלי קורקט?), כי אין להן תנאים טובים ממש.
אז הפרות לא נותנות חלב (הן רוצות סדינים חשמליים), התרנגולות לא נותנות מטילות and so on.
ספר מצחיק לאללה וממש נחמד (לטעמי). איך שכחתי את שמו?

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2003-05-11T00:08:00):
אגם קיבל מהדודים ספר מהסדרה של "מיתולוגיה יוונית לילדים" - [b]מסעות אודיסאוס[/b]
מומלץ לילדים בעלי קיבה חזקה.

[b]חבצלת[/b] (2003-05-11T23:34:00):
תרגמתי לילדיי מרוסית ספר מתוק על חתלתול שובר-המוסכמות, שקוראים לו [b]האו[/b] (תודו שזה אחלה שם לחתלתול ששובר מוסכמות! לא מיאו אלא האו!)
עכשיו חברתי מאיירת אותו.
בא לי נורא להוציא אותו לאור. מישהו מעוניין? אני בהחלט מוכנה להסתפק בהתחלה בעמודי האמצע של "באופן" :-) ;-)

[b]אדם[/b] (2003-05-13T20:23:00):
• המלצה לקריאת מאמר מעניין בנושא "איור חיות מדברות בספרי ילדים"
המאמר התפרסם "בקונספציה" בכתובת זו: http://www.exego.net/arspoetic/322.asp
הנה קטע ממנו:
"החיות המדברות נכנסו לספרי ילדים בתקופה מאוחרת בתולדות האדם. הן התחילו לדבר בשפת אדם בסיפורי עם עתיקים שנועדו למבוגרים דווקא. התרבות המערבית התרחקה מהטבע ויצרה הפרדה בין ילדות לבגרות. מאז, טבע וקסם הם חומרים שמתאימים לגילאי 9 ומטה. אדם תרבותי לא ימשיך לבקר במחוזות הפנטזיה גם בבגרותו, למרות שיש לו היכולת המולדת לכך, אלא מסיבות מיוחדות, כמו אמנות, אמונה באל, התאהבות והפרעות נפשיות. הוא מאמין שאנשים מבוגרים לא יודעים לצאת ממקומות כאלה."
מאמר מקורי ומעורר למחשבה.

[b][po]רועי כשר[/po][/b] (2003-05-27T21:13:00):
אני ממליץ על [b]נקמת הירח[/b] כתבה אותו ג'ואן אייקן [b](הציורים יפים מאוד)[/b]

[b]אנהאטה[/b] (2003-05-28T00:31:00):
[u]טבע וקסם הם חומרים שמתאימים לגילאי 9 ומטה. אדם תרבותי לא ימשיך לבקר במחוזות הפנטזיה גם בבגרותו[/u]
אז איפה זה שם אותי?
[u]אמנות, אמונה באל, התאהבות והפרעות נפשיות[/u] ??
אני אצעק בקול:
א. אני אוהבת לקרוא ספרי ילדים.
ב. אני אוהבת לבקר במחוזות הפנטזיה
אז אני לא אדם תרבותי?
אדם, לאיזו קטגוריה שייך הספר [b][po]הסיפור שאינו נגמר[/po][/b] למשל?

[b][po]מיצי פיצי[/po][/b] (2003-05-31T10:38:00):
לגיל שנתיים פלוס אפשר להתחיל עם דוקטור סוס שגם במקור וגם בתרגום הוא גאון של מילים : [b]חתול תעלול, לא רעב ולא אוהב, בני בן בוני[/b] ויש עוד אבל אילו הכי מוצלחים בעיני.

[b][po]עירית ל[/po][/b] (2003-06-10T07:13:00):
המלצה שצמחה [po]במקקים טיפשים[/po]:
[po]לילך רם שצופק[/po] ו-[po]עין לציון[/po] ממליצות על [b]הבית שבו מתים הגוקים משיבה טובה[/b] של יורם קניוק

[b][po]עוד לא אמא[/po][/b] (2003-06-10T13:20:00):
הסיפור שאינו נגמר הוא סיפור למבוגרים, שגם ילדים נהנים ממנו.
לעומת זאת, כשאני רואה את ראי בתוך ראי (גם הוא של אנדה) על מדף ספרי הילדים, אני ממש מתעצבנת.

[b][po]נטע שפרון[/po][/b] (2003-08-21T20:35:00):
כרתי את אבא בורח עם הקרקס ספר יפה אבל פחות לגילי.
ואני גם ממלצה את הרייט המרגלת כתבה לואיז פיציו
תרגמה מאנגלית הדר אלרואי
על הספר.
הרייט היא ילדה בארך מרגלת היא שמועת סיחות של אחרים ומציצה בבתים בלי שרועים וכותבת הכל במחברת גם דברים שהיא לא שומעת אלה חשת אל אנשים אחרים אני לא רוצה לספר לכם ארבה כי אז זה לא שבה ליקרו אותו מכבה שתאינו מהספר

[b]רונית[/b] (2003-11-11T10:46:00):
יש אתר נפלא שנקרא [url=http://knafaim.cet.ac.il]כנפיים-ספרים טובים לילדים[/url] שם יש המלצות של ילדים על עשרות ספרים, והספרים מחולקים
על-פי קטגוריות. הילדים שלי קראו ספרים על-פי ההמלצות ומאוד נהנו.

אתר מקסים.

המלצות לספרים טובים: של הסופר רואל דאל, "מטילדה" "צ'ארלי והשוקולדה"
ספרי הקומיקס של אסטריקס וזבנג , מומלצים לילדים שלא רוצים לקרוא, טוב להכניס אותם בצורה קלילה לעולם הספרים,
כך עשיתי עם בני הגדול, ובהצלחה גדולה, כבר שנים שהוא תולעת ספרים (לשימחתי).

[b][po]סבתא מתנות[/po][/b] (2003-11-13T08:21:00):
רונית, האתר מעולה. "מכרתי" אותו לרכזת הספרות בבית ספרנו.

[b][po]נטע שפרון[/po][/b] (2003-11-26T08:41:00):
קונכית הסודות מאת :תמר ברגמן.
ממליצה לכם מאוד ספר טוב

[b][po]רועי כשר[/po][/b] (2003-11-30T22:41:00):
ספר שגמרתי אותו היום של אריך קסטנר [b]שלושים וחמישה במאי[/b]
ספר מצחיק מאוד ממליץ בחום

ביי רועי

[b][po]אמבט ים[/po][/b] (2003-12-11T09:31:00):
בזכות [po]לילה טוב[/po] אנחנו לא יוצאות מהספריה בלי ספר של נורית זרחי,(עוד מעט כבר נכיר את כולם) חלקם מעולים וחלקם טובים פחות ממה שאני זוכרת שהיה מעולה וגם הבכורה מאוד נהנתה הם:[b]טינטורו פילה קטנה מאוד[/b] ו[b]מפרשיות[/b] [b]בוטיק סיגי וחוט[/b].
ספר מקסים אחר [b]פילים לא רוקדים בלט[/b] על התמדה וכח רצון, כתוב בהומור ובפשטות. כתבה: פני מקינלי.
[b]מי הזיז את הגבינה שלי? לילדים[/b], הבכורה מאוד אוהבת את זה ומבקשת עוד ועוד בסיום הספר ישנם כמה נקודות לדיון שאפשר לשוחח עם הילד עליהם (ולהוסיף ומשלכם) מאוד מעניין זוית הראיה שלה בנושא שינויים. כתב:ספנס ג'ונסון

[b][po]מ י כ ל[/po][/b] (2004-02-01T12:28:00):
[b]הימים הציבעוניים שלי[/b] / ד"ר סוס.
בד"כ לא אוהבת את התרגום לעיברית של ספריו של סוס. הם גם בד"כ מתאימים לילדים גדולים יותר. כאן, ספר לפעוטות בתרגום נפלא שאינו נופל מן המקור (אם לא עולה עליו). מדבר על שלל הרגשות (שמחה, עצב, כעס, שמעמום, בדידות) המרכיבים את ה'אני'.
מאוייר בכשרון רב ע"י צמד אומנים שגילו את הטקסט הזה לאחר פטירתו של הסופר.
מקסים!

והנה 'גריין' ;-) - משפט הסיום לספר: "אבל אין מה לדאוג אם אני רבגוני, כי בסוף מה קורה? אני שוב [b]אני[/b]"

[b][po]חגית ו[/po][/b] (2004-02-01T21:22:00):
[b]רוני ונומי והדב יעקב[/b] כתב מאיר שלו ואיר יוסי אבולעפיה.
ספר מצחיק ומשעשע עם המון המצאות מילים. כמו "קקיתי קקאו" "קום קומקום! קמקם כאן מים"
"אבא קופה לה קפה" ועוד ועוד.
כהרגלו שלו מטמין גם בדיחות להורים ואבולעפיה מוסיף עוד כמה באיורים שלו.
אבל הכי כיף זה לקרוא בספר את זה:
ומה עם בית ספר? לימודים? שיעורים?
מחברות? ילקוטים? גירים ומורים?
ובכן,
רוני ונומי בהחלט לומדות
אבל לא ממורים בני אדם, ממורים בני חיות.:
הנשר מלמד חבור ונשור
הלמור מלמד למור וחיסור.

שווה!

[b][po]שרה לה[/po][/b] (2004-02-02T06:33:00):
ספר שילדי נהנו ממנו מאוד: "אלבי, סיפור אבירים" שכתב יאיר לפיד. מאוד מצחיק, 6-11 הקשיבו בהפסקות צחוק להרפתקאות של דמויות אנטי גיבורים , המדברות עברית עשירה המתובלת בסלנג שהם מכירים.

[b]תיתוש[/b] (2004-02-05T18:58:00):
שלום!
אני חדשה ב"באופן" (יותר נכון חדשה ב"השתתפות", אני קוראת אתכן/ם בהנאה רבה מזה זמן מה).
רציתי להמליץ לכם על ספרים שטבע (בני בן השנה וחודשיים) אוהב במיוחד:
[b]ברכבת יושבת ארנבת[/b]/טובה שינברג
[b]לפעמים[/b]/ פאול קור
[b]גלגלים[/b] /מיריק שניר
[b]מרים והים[/b]/מיריק שניר
[b]הזחל הרעב[/b]/אריק קרל
[b]אני וכל מיני חיות[/b]/קובץ שירים - עורכות: מיריק שניר ויונה טפר

[b][po]הד בר ניסן[/po][/b] (2004-02-08T20:59:00):
אז ככה: (בשמות מקורבים לפעמים)

אבא עושה בושות - מאיר שליו
אגוזיני
ספרי אוליביה
היום שבו החלפתי את אבא בשני דגי זהב -ניל גימן
משהו אחר - קתרין קייב
איפה נוני - (תמיכה של 50%)

הסקר נערך בקרב המבוגרים במשפחה.

[b][po]מאיר שליו[/po][/b] (2004-02-10T22:34:00):
יש אלוהים

[b][po]תזמורת הים[/po][/b] (2004-02-11T19:39:00):
[url=http://www.storiesfromtheweb.org/gallery/books.asp?CategoryRef=FS&offset=280]עוד אתר עם המלצות ספרי ילדים[/url]

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2004-02-12T18:26:00):
השועל והחסידה!

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2004-02-12T20:10:00):
ווי ווי, [b]ברכבת יושבת ארנבת[/b] כבר נטחן אצלנו... ספר נפלא. אני מקריאה אותו בערך 10 פעמים ביום רגוע...

[b][po]ויויאן מיוחס[/po][/b] (2004-02-13T17:57:00):
ממליצה בחום על "רוני נומי והדב יעקב" של מאיר שלו:
"ומה עם בית ספר? לימודים? שעורים?
מחברות? ילקוטים? גירים ומורים?
ובכן,
רוני ונומי בהחלט לומדות
אבל לא ממורים בני אדם, ממורים בני חיות:
הנשר..."

[b]אבא[/b] (2004-02-15T19:32:00):
רעיון נפלא D-:

ספריו של א' א' מילן - "פעוטים היינו", "אנחנו שנינו" וכמובן - "פּוּ הדב" ו - "הבית בקרן פּוּ"
אם אינני טועה, הספרים של א' א' מילן - מקורם בסיפורים שהקריא מילן לבנו כריסטופר רובין ערב ערב לפני השינה (פו הדב היה דב צעצוע גדול, שזכה לכינוי ויני הפו, שקיבל כריסטופר רובין ליום ההולדת).

[b]מומינאבא[/b] (2004-02-15T20:00:00):
הספרים על עמק המומינים!
ספרים נפלאים לילדים מפינלנד הרחוקה והיפה

(ספריה של טובה ינסון (Jansson))

[b]תמי[/b] (2004-03-02T12:24:00):
[b]אל תעזוב![/b] מאת ג'ין ויליס וטוני רוס הוא ספר ילדים מקסים על ילדה שמבקשת מאביה שילמד אותה לרכוב על אופניים בלי גלגלי-עזר. נוגע ללב, איורים יפהפיים, אסור להחמיץ.

[b]תמי[/b] (2004-03-02T12:29:00):
אל תעזוב! ג'ין ויליס וטוני רוס. ילדה מבקשת מאביה שילמד אותה לרכוב על אופניים בלי גלגלי-עזר. סיטואציה מוכרת בכל בית עם ילדים (או שתהיה מוכרת) ומתוארת כאן באופן מרגש ביותר עם כל המשמעויות הרגשיות של חוויית העצמאות. חובה.

[b][po]עוף החול[/po][/b] (2004-03-02T15:20:00):
[b]הדלעת המופלאה[/b] - סיפור על שני דובים שמוצאים זרע זורעים אותו באדמה ומלווים את תהליך הגדילה שלו עד שהוא הופך לדלעת עצומה ואז הם הופכים אותו לבית ומטיילים איתו בכל העולם כספינה. מלווה בציורים מדהימים ביופים. מתאים לגילאי 3-8
http://www.bookme.co.il/bookdetail.asp?[po]book id[/po]=13464

[b]קוקו מחפש אמא[/b] מאת קייקו קסזה. סיפור על קוקו הגוזל שמחפש לו אמא. מנסה למצוא נקודות דמיון בינו לבין אימהות שונות ולבסוף מוצא לו אמא מאמצת שונה ממנו לחלוטין אבל חמה ואוהבת. עוסק בעיקר בנושא של אימוץ אבל הילדים שלי אימצו את הספר הזה באהבה כי יותר מכל הוא מלא באהבה ובנתינה אינסופית וללא תנאי של הורה לילד.

[b][po]אמבט ים[/po][/b] (2004-03-27T00:33:00):
[b]אלואיז[/b] של קיי תומפסון, סיפור משעשע על ילדה שגרה במלון פלזה בניו יורק, היא אחראית על סדר יומה, חבריה הם עובדי המלון והמטפלת שלה, היא לא סובלת את בית הספר אז מביאים לה מורה שהוא "משעמם, משעמם, משעמם..." והיא מתעללת בו בדרך מאוד מצחיקה, לדעתי זה שכתב את אוליביה כנראה לקח את הרעיון מהספר הזה.גדול-מומלץ בחום.
ועוד אחד נחמד: [b]ילד של אמא[/b] מאת צרוריה שלו על תחושת הבטחון והאהבה שנותנים לילד והתמודדות עם חברת ילדים לא נעימה ותחרותית והפער ביניהם.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2004-04-05T12:43:00):
ספר מרגש המספר על ילדה
נכה בשם גילה, וצורת התמודדותה
עם הקשיים ומה קרה לה בהמשך
חייה.

הספר כתוב בשפה קולחת.
ספר מקסים, נוגע ללב,
מאוד עצוב ומלא ברגשות.

זהו סיפור שרוב הדמויות והאירועים
בו הם פרי דמיוני אך הוא מבוסס
על מציאות ואמת.

[b][po]יונת שרון[/po][/b] (2004-04-07T02:08:00):
אם כבר עושים פרסומת, לפחות תגלו לנו לאיזה ספר...

[b]שני[/b] (2004-04-30T08:47:00):
היי. אני שני. אני מחפשת את הספר אני אתגבר של דבורה עומר. אני מחפשת מידע על זה באינטרנט. מישהו יכול לעזור לי למצוא אתר עם תמונות ועם מידע על הספר?
בתודות שני

[b][po]חדשה באתר[/po][/b] (2004-04-30T11:32:00):
שלום שני,
איך אני מתרגשת שילדים עדיין קוראים את הספרים האלה.
קראתי את הספר הזה ועדיין אני זוכרת איך כמעט בכיתי עם גילה, הילדה שבספר.
אז מצאתי לך קישור אחד, ואחפש לך עוד.

[url=http://www.snunit.k12.il/htbin/galim/mybook/book.pl?20]אני אתגבר[/url]

[b][po]ורד לב[/po][/b] (2004-05-16T23:02:00):
נתקלתי בספר מקסים בשם [b]איפה אלוהים[/b] שכתבה ואיירה בחורה חמודה בשם שירה שרי מזכרון יעקב.
הספר מספר על ילדי שמגיע לחוף הים עם הוריו, אחותו הגדולה ואחותו התינוקת (שיונקת- זה מה שתפס [b]אותי[/b] ;-) ).
הוא מתמודד עם פחדיו מהים ולומד שיעור על כך שהדברים כולם מחוברים להם בעולם, מהו מקומו של אלוהים והיכן אפשר למצוא אותו.
ספר פשוט, ציורים מקסימים וצבעוניים ביותר.
שירה ייעדה אותו לבני 4 ומעלה, אבל אומני בת השנתיים מאד נהנית ממנו כבר.
אפשר למצוא אותו בכל חנויות הספרים, או ישירות "ממנה" [email protected]

[b][po]איתי שרון[/po][/b] (2004-05-24T23:35:00):
"תפילילה" של מאיה חנוך (הבת של?...) ועוד מישהי שאני לא זוכר את שמה כרגע די עצבן אותי. הספר מוצף בציורים יפים אך אווריריים וחסרי משמעות, והטקסט ניו-אייג'י להחריד. מצד שני אור מאוד אוהב אותו (אז אני משתדל למקד את תשומת ליבו בספרים אחרים...).

לעומת זאת - "נומי ורוני והדב יעקב" של מאיר שלו (עם ציורים נפלאים של יוסי אבולעפיה) מומלץ בחם! ספר מצחיק בייחוד להורים (אבל גם אור מאוד אוהב אותו), כתוב כמו שרק מאיר שלו יודע לכתוב.

[b][po]אמא נוגי[/po][/b] (2004-05-26T20:13:00):
ספר מקסים שקיבלנו לאחרונה [b]יש לך מזל שאתה לא תמנון[/b] מתאים לכל הילדים שלא רוצים להתלבש/להתרחץ/לאכול וגם לצחצח שיניים, למרות שאצלנו [b]קריוס ובקטוס[/b] האלמותי עבד טוב יותר

[b]בדחילו[/b] (2004-05-29T16:17:00):
ורד, אני מצטרפת להמלצה על 'איפה אלוהים'. האלוהי הוא בתוכנו, כשאנו מתגברים על דברים, מתמודדים.
בתי נקשרה מאוד לספר בשם 'רומיה', שמספר על ילדה תימניה שלא הקשיבה לאמה. הילדה גדלה במשפחה מורחבת ועוזרת במשק הבית כפי יכולתה. המשפחה מתוארת כחמה, אבל אין תיאור 'אידיאלי'. מה שמפליא (יוצא דופן) ומרתק הוא שהסוף בכלל לא 'פותר' את המתח ומוסר ההשכל נותר בתחושת איום (ופנטזיה) ובכל זאת בתי מבקשת להשאיל אותו שוב ושוב מהספריה. הספר מבטיח ספר המשך ובו קורותיה של רומיה בישראל, אבל לא מצאתי אותו. משהו מכיר?

[b]אלמונית[/b] (2004-06-01T16:33:37):
היי אני בת 11 ואני רוצה להמליץ בחום על הספר: "סוד הגן הנעלם" שיש לו גם סרט ספר זה נכתב על ידי פרנסיס הודסון ברנט ותורגם על ידי אוריאל אופק אני מקווה שתהנו מהספר!
סיפור העלילה בקיצור:
תראו כמובן שאת הסוף אני לא אספר ואני גם לא יכולה כי אני עדיין לא הגעתי אליו אבל מה שאני יכולה לספר זה שיש ילדה שקוראים לה מרי והיא מגלה גן נעלם והיא פוגשת בדיקון שעוזר לה לשמור על סוד. ואת השאר תגלו כשתקראו את הספר. זה ספר מתח לפחות ככה אני חושבת. הוא כמו מעין טלנובלה בישבילי וזה בין הדברים שאני בכי אוהבת!
אז תהנו ו........ביי

[b][po]אמא של[/po][/b] (2004-06-01T21:13:54):
מומלץ בחום לילדים בגיל 4 - "כולם כועסים עלי". כדאי תוך כדי קריאה להזכיר להם שתמיד אנו אוהבים אותם - גם כשכועסים..

[b][po]ליטל טמל[/po][/b] (2004-06-05T08:51:51):
אני אוהבת את הסיפור בית משותף
של נירה הראל

[b][po]שירה שרי[/po][/b] (2004-06-16T11:12:48):
לפני כמה חודשים הוצאתי לאור באופן עצמאי ספר ילדים-

"איפה אלוהים" אותו כתבתי ואיירתי.
בספר אני מנסה להעביר בצורה פשוטה, את המסר על העוצמה הפנימית הקיימת בכל ילד ובכל אחד.
"אלוהים הוא השמש והאור , והוא הצמחים"..." אלוהים נמצא בכל מקום ובכל דבר".
לכן גם לנו, בני האדם יש משהו מאלוהים.
ההבנה הזאת מביאה את יונתן בסיפור למצוא את עוצמתו הפנימית ולהתגבר על פחד.
ניסיתי להעביר את הנושא בצורה אוניברסלית, המתאימה גם לאוכלוסיה החילונית ולפי הבנתי,
גם לתפיסה הבסיסית של הדת היהודית.
הספר מיועד מגיל 4 ומעלה.

את הסיפור קיבלתי כהארה ביום בהיר אחד עם התחברות לעובר שגדל בתוכי(כיום יונתן שלי כבר בן שנה).
אני מרגישה שהספר הוא שליחות, מסר, עבור הדור הצעיר, על מנת שנחיה בעולם "שלם" יותר.

המעוניינים לרכוש את הספר:
ניתן לקנות בחנויות הספרים במחיר 49 ש"ח
או דרכי במחיר מוזל של 35 ש"ח
בטל: 04-6273970, 0524738819
שירה שרי

[hr]
[po]ב דחילו[/po] (16.06.2004 17:20):אהבתי מאוד את הספר ואת האיורים. הוא 'קפץ לי ליד' בחנות - כתוב נפלא - לא 'מתיילד' ומאוד נוגע נוגע ללב, גם למבוגרים

[hr]
[po]ורד לב[/po] (18.06.2004 18:23):בעיניי הוא מתאים גם לקטנים יותר.
אומני וחברותיה מאד נהנות ממנו.
ורואים את האמא מניקה בכמה דפים בספר, מה שמיד תפס את תשומת לבי

[b]תמי[/b] (2004-06-21T13:18:03):
"אני רוצה אחות" מאת טוני רוס. ספר אחד מתוך סדרה שעוסקת בנסיכה הקטנה. הפעם אמא שלה עומדת ללדת. הספר עוסק בהתנגדות שלה לתינוק החדש מזווית מעניינת - היא רוצה אחות. אם זה יהיה אח היא תזרוק אותו לפח. ספר נהדר שמראה את התהליך שהילד עובר לקראת לידת אח חדש - ההתנגדות ובסופו של דבר הקבלה והאהבה החדשה. מצחיק ונכון. מומלץ.

[b][po]ליאת טאוב[/po][/b] (2004-06-21T22:24:41):
הספרים שאני והבת (1.8) אוהבות במיוחד:
[b]חתול תעלול[/b] של ד"ר סוס
[b]אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים[/b] גם של הד"ר.
אני דווקא נהנית מאוד מהתרגום של לאה נאור ומוצאת שהם נהדרים עוד לפני גיל שנתיים.
[b]לקופיף יש בעיה[/b] ג'וליה דונלדסון (תרגמה רימונה די-נור). ציורים נעימים, תרגום קולח והילדה מאוהבת בו.
[b]פיפי בשדה[/b] מגלי בוניול (תרגמה מצרפתית לי עברון ועקנין). התרגום לא מבריק אבל הסיפור חמוד.
[b]בור המים[/b] גריים בייס. סופר אוסטרלי שכתב וצייר ציורים מדהימים, בהם חבויות הרבה דמויות נסתרות. חברים שלי עמלו במשך שעות ארוכות למצוא את כל הדמויות (של חיות). הספר התאים לנו מגיל חצי שנה בערך ועד היום לא נס ליחו. (תרגמה אורית ארב).
[b]ארץ יצורי הפרא[/b] של מוריס סנדק. אני פשוט מתה על הומור בריטי.
[b]איילת מטיילת[/b] וגם [b]חנן הגנן[/b] של רינת הופר. היא כותבת סיפורים קצביים שאפשר ממש לשיר אותם. וגם מאיירת נהדר לטעמי.
[b]אני וטלי בארץ הלמה[/b] של שלונסקי האגדי. מתאים בעיקרון לגדולות/ים יותר, אבל הבת שלי מאוד אוהבת לשמוע חריזה קולחת ולדעתי, אין טוב ממנו בזאת.

וגם המלצה אחת לחנות ספרים, למי שעובר בסביבה. יש בנהריה חנות בשם "דברי סופרים" ובעלת החנות מכירה, אוהבת ונושמת ספרות ילדים. גם יודעת להתאים ספר לפי בקשה.

[b][po]ברונית ב[/po][/b] (2004-06-22T00:02:23):
[u]הבת שלי מאוד אוהבת לשמוע חריזה קולחת[/u]
ובהקשר הזה, אני ממליצה על המפוזר מכפר אז"ר. חרוזים מופלאים. ואם אין כוח אז תמיד אפשר להעביר זמן עם הארנב המצייר בכריכה הפנימית (-:

[b][po]מוזה שכזו[/po][/b] (2004-06-22T07:24:19):
[list]
[*] לטובת הדו-לשוניים שבנו-
[/list]

הספרים המנצחים אצלנו מזה זמן, בעיקר אצל בן השנה, הם שני הספרים הללו:
[list]
[*] Moo Moo Brown Cow / Jakki Wood
[*] One Duck Stuck / Phyllis Root and Jane Chapman
[/list]
הראשון מתאר חתול שמתיידד עם החיות בחוה. הציורים נפלאים, המלל פשוט, וכולל חיות, מספרים וצבעים. השני מתאר ברווז שנתקע בביצה, וששלל חיות מנסות לחלץ אותו, ובסוף מצליחות במאמץ משותף. טיפה יותר מתוחכם, ומאד מאד נחמד. לשני הספרים יש קצב סוחף שהילדים התמכרו אליו, ובת השלוש מדקלמת מהם בהנאה רבה.
[list]
[*] עוד: ספר פולחן כמעט ללומדי ה- ABC הוא Chika Chika Boom Boom, ספר שאפשר לרכוש בכל מיני פורמטים, ואשר מתאר איך אותיות ה- ABC חברו ועלו על עץ הקוקוס. (A told B and B told C, I'll meet you at the top of the coconut tree...) סיפור שנקרא כמו שיר, והילדה שלי מזהה אותיות (גם) בזכותו.
[*] עוד: Bunny my Honey / Anita Jeram. מבית היוצר של "נחש כמה אני אוהב אותך" ועם אותו סגנון של ציורים, הארנב הקטן הולך לאיבוד ביער ואמו האוהבת מוצאת אותו. מתאים לגיל שנה-שנתיים.
[/list]

ספרים אחרים האהובים על בת השלש שלי, שחלק מהם הומלצו כאן בודאי, הם "ויהי ערב", "דוב דובוני בן דוביים מצחצח נעליים", "הימים הצבעוניים שלי", "הזחל הרעב", "איה פלוטו", "אמבטים", "איפה פינוקי", "סיר הסירים", "בנצי הפיל", "האריה שאהב תות", ספרים של פאול קור וזה מה שעולה לי בראש כרגע.

ספר שגם אני ממש לא אהבתי הוא "ספר הפילפילים", כי יש לי הרגשה שהוא מוציא בכח רגשות שליליים שאולי לא קיימים. מכיון שהילדה כן אוהבת את הציורים ומרבה לבחור בו, אני נוהגת לבקש ממנה שהיא תספר אותו לי. כשמגיעים לחלק בו הפיל עצוב כי הוא מקנא באחותו התינוקת, הילדה מסבירה לי שהוא עצוב כי הוא רוצה לשחק [b]עוד[/b] עם התינוקת. באותו הקשר - באנגלית מופיעים שני ספרים שנקראים "אני אח גדול" ו- "אני אחות גדולה", מיועדים לגיל צעיר והרבה יותר מוצלחים בעיני.

יש עוד הרבה ספרים שאנחנו אוהבים בבית, בהמשך אולי אזכר ואוסיף.

[b][po]מוזה שכזו[/po][/b] (2004-06-22T15:33:05):
יש לנו כמה ספרים ייעודיים.

[list]
[*] הספרון שהזכרתי קודם, "I'm a big brother" של Joana Cole הוא מוצלח כמתנה למי שבדיוק נולד/ה לו אח/ות. הוא ספר חיובי, שמציג הן את התכונות של התינוק החדש (הוא קטן מדי ללכת, קטן מדי לדבר, קטן מדי לשחק בצעצועים...) והן את הייחודיות של האח הגדול, הוא המספר, מראה היכן אפשר להשתלב בעזרה ומזכיר שהוא עדין הילד האהוב והמיוחד של אבא ואמא.
[*] להשאר עם שמרטף. מניחה שהוא מיועד לגילאי 3-4 ואפשר יותר. סיפור חמוד על הדב הקטן של נורה, שלא יכול להצטרף אליה היום לסידורים כי הוא לא מרגיש טוב ולכן נשאר בבית עם גברת ברווזה. הוא מבואס עד עפר ומכריז שהוא לא זז מהמיטה שלו עד שנורה חוזרת, ולאט לאט מתרצה, בעיקר כי גברת ברווזה כזו קולית, שיכולה לעוף ולשחות ולעשות דברים מצחיקים. אני יכול לשחות אתך? לא - זה בפעם הבאה שאני אבוא. הדב מתרצה, אך עדין מחכה לנורה שלו. Bear and Mrs. Duck / Elizabeth Winthrop.
[*] הכנה לגן. ספר על ארנב קטן שלא רצה ללכת לגן, אבל היה חייב (...). מתאים לגיל 2-3 נניח. הספר מכבד את קשיי ההסתגלות של הארנב, ועוקב אחרי ההתאקלמות שלו בדרך חיננית ומקבלת. הוא מתחיל במשפט "היה היה ארנב שמאד פחד ללכת לגן" ומסתיים ב- "אבל הדבר המצחיק ביותר קרה מספר שבועות אחר כך. אחר הצהרים אבא ואמא בישרו לו את החדשה הגדולה - בקרוב לארנב יהיה אח או אחות קטן/ה! בכל יום, אבא או אמא יהיו בבית. הוא לא יצטרך ללכת יותר לגן! ואז, פתאם הארנב לא ידע אם הוא עצוב או שמח". The Rabbit who longed for home / Edvall and Tidholm.
[/list]

אנחנו נעזרנו בספר הראשון כייעודו, ובשאר סתם כי הם נחמדים. אני נוהגת לתרגם את הספרים שאני קונה לעברית בגוף הספר - פשוט ופותח לי עולמות חדשים, וגם אין להשיג כאן ספרים בעברית ממילא.

[list]
[*] והמלצה אחרונה - לחלוטין לא ייעודי. ספר כייף, מקסים ופשוט ורב פרסים על ילדה שמגלה משפחה של פיות בגינה שלה. הספר אנגלי בכל רמ"ח מילותיו וציוריו והפיות הן לא קיטשיות כמו האמריקאיות אלא פשוט אנשים קטנים, רגילים וחביבים, עם כנפיים. הדמות המרכזית היא ילדה שנראית כמו טום-בוי, וגם זה מצא חן בעיני (גם בנים יכולים לקרוא...). Jethro Byrde Fairy Child / Bob Graham.
[/list]

ואפרופו - בילדותי אהבתי ספר על גמדים שעוזרים לסנדלר להשלים את מלאכותיו בלילה. איך קוראים לספר?

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2004-06-22T16:19:46):
ממליצה על "תיק תק מו"

[b][po]חגית ו[/po][/b] (2004-06-22T22:41:02):
[u]ואפרופו - בילדותי אהבתי ספר על גמדים שעוזרים לסנדלר להשלים את מלאכותיו בלילה. איך קוראים לספר?[/u]

הספור נמצא באוסף של "100 סיפורים ראשונים" נדמה לי שבחלק הראשון אבל אני לא בטוחה.

[b][po]יעל צ[/po][/b] (2004-07-13T00:07:53):
רוצה להמליץ על הספר [b]הטרקטור בארגז החול[/b] של מאיר שלו.
ספר מקסים. מתאר את קורותיו של טרקטור אחד שעבד בנאמנות שנים רבות ביחד עם הדוד אהרון.
עד ששניהם כבר הזדקנו ובאו להם מחליפים זריזים וצעירים מהם. כיצד הועבר הטרקטור לארגז החול של גן הילדים,
ומה קרה בסוף. סיפור עם ניחוח של חיי המושב של פעם, עם מסר של אהבה לטבע, לעבודת כפיים,
כבוד לאנשים (ולחפצים) גם כשהם מזדקנים, ועוד.
עם ההומור המיוחד והעברית הנהדרת של מאיר שלו והציורים הנפלאים תמיד של יוסי אבולעפיה.

<ספר שהקראתי עשרות פעמים ותמיד שמחה להקריא שוב>

[b][po]עין לציון[/po][/b] (2004-07-13T05:48:06):
_בילדותי אהבתי ספר על גמדים שעוזרים לסנדלר להשלים את מלאכותיו בלילה. איך קוראים לספר?
הספור נמצא באוסף של "100 סיפורים ראשונים" נדמה לי שבחלק הראשון אבל אני לא בטוחה._
קופץ לי לראש השם "הגמד סיפורון", אבל אני לא בטוחה (אולי זה מסיפור אחר).

[b][po]עין לציון[/po][/b] (2004-07-13T05:50:19):
הופתעתי לא לראות כאן את mama do you love me, שתורגם לעברית "אמא את אוהבת אותי?", של ברברה ג'וסי, על אמא שאוהבת גם כשהיא כועסת, אפרופו [po]מה אני עושה לא בסדר[/po]

[b][po]תמר ס[/po][/b] (2004-07-13T07:40:41):
[u]קופץ לי לראש השם "הגמד סיפורון",[/u]
איך אהבתי אותו.....

[b][po]אמא אינקובטור[/po][/b] (2004-07-14T00:54:58):
"טרופותי" של ג'וליה דונלדסון, איורים מאת אקסל שפלר.
מצחיק, חכם, תרגום נפלא של רימונה די-נור, איורים יפהפיים.

"אלונה לא" מאת רימונה די-נור, איורים מאת מישל קישקה.

"מרים והים", "קופסת קרטון" של מיריק שניר.

"הטרקטור בארגז החול" מאת מאיר שלו, איורים: יוסי אבולעפיה. עכשיו אפילו אני יודעת מה זה ג'בקות!

"דירה להשכיר", "המפוזר מכפר אז"ר" - לאה גולדברג.

המשך יבוא.

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2004-07-14T01:50:17):
מוכר הכובעים - שיעור בחשיבה יצירתית.

[b][po]מונו נוקי[/po][/b] (2004-07-14T11:11:09):
לינק על איגוד סופרי ומשוררי ילדים
http://www.dafdaf.co.il/modaotCA.htm

[b][po]אנט ש[/po][/b] (2004-07-23T23:15:43):
"אותיות מפטפטות" של דתיה בן דור, רק צלילים, משקלים, אותיות, מקצב וכל החבר'ה האלה, כמעט ללא תוכן, או מעט תוכן נונסנס, ציורים מקסימים. דרך מצויינת להתמקד בשפה ומרכיביה שהם האותיות (הסמלים הגרפיים) והצלילים שהן מביעות, ובעצם ללמוד כך את אותיות הא"ב.
(ומותר שוויץ קטן? הפעוטה שלנו מזהה בעקבות הספר את כל האותיות, ונהנות לאיית שלטים ברחוב).
עוד ספרים אהובים אצלינו:
מלבד "מעשה ב5 בלונים" תירס חם" (שבן הזוג דוקא לא אוהב בגלל הרפטאטיביות)
"ארץ יצורי הפרא" הציורים גררו שאגות שמחה מגיל שנה
"האריה שאהב תות" חמוד
"חתול תעלול" כייף, למרות הקטע שצריך לפחד מהאמא, ולמרות שחלק מהתרגום מעצבן

סליחה על העצלות, לא זוכרת את המחברים, אוסיף בהמשך, או שאם משהו זוכר- אנא הוסיפו

[b][po]אמא של יונת[/po][/b] (2004-07-24T00:58:51):
[u](שבן הזוג דוקא לא אוהב בגלל הרפטאטיביות)[/u]
דווקא זה מה שאהוב כל כך על פעוטות! הם עצמם מבקשים לחזור שוב ושוב... ושוב על אותו סיפור, והס מלשנות או להחליף מלה מהפעם הקודמת.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2004-07-24T14:48:32):
למישהו יש את התמונה של הכריכה של הספר "אמא, תקני לי!"? פליז...

[b][po]מ י כ ל[/po][/b] (2004-07-25T21:53:11):
[u]ע. הלל דודי שמחה[/u]
חוזרת ומחזקת את המלצתה של [po]אביב חדש[/po]!
זה כל כך כייף לשמוע את הבן מתגלגל מצחוק, מאחד מספרי הילדות האהובים עלי.

[b]טושו[/b] (2004-07-27T23:44:56):
ספר מתוק מאוד שטוהר מת עליו (שנה ושמונה) : לקוף יש בעיה (ג'וליה דונלדסון)
על קופיף שאיבד את אמא שלו ביער והפרפר מנסה לעזור לו למצוא אותה על פי סימנים שהקופיף נותן לו, אבל הוא כל הזמן מתבלבל ומביא אותו לחיות אחרות,
(וכל עמוד נפתח ב "לא, לא, לא, זאת פילה, אמא לא כזאת גדולה / עכביש וכו')
בסוף הוא מבין שאמא דומה לקופיף אז הוא מביא אותו לאבא, ואבא אומר לו את המשפט שגרם לטוהר לקום וללכת וללכת וללכת :
"בוא אליי קופיף, בוא בוא בוא קדימה, אקח אותך הביתה, מהר מהר אל אמא..."
ה"אמא" בעמוד נפרד עם ציור מקסים שלהם מחובקים... :-) (אני שוב מתרגשת...)

ספר מתוק עם ציורים מקסימים וירוקים. מומלץ.

[b]סינדי[/b] (2004-08-09T11:22:45):
מחפשת המלצות לסספרים לידה בת 5-6
ברוב תודות מראש
:-)

[b][po]חוה ש[/po][/b] (2004-08-09T22:21:12):
[b]על עלה ועל אלונה[/b] של שירהגפן

[b][po]רותי קליין[/po][/b] (2004-08-13T23:39:59):
גם אני מבקשת המלצות!
בא לי כבר להגיע לגיל שאפשר לספר סיפור בהמשכים, ולא לחזור כל ערב על אותו סיפור שקראתי כבר מליון פעם.
נעמה בת 5 וממש מוכנה לזה, אבל נראה שכל הספרים הארוכים מתאימים לילדים הרבה יותר גדולים, מבחינת שפה ותוכן. ניסינו אגדות אבל מצאתי שאני חייבת לקרוא קודם כדי לבדוק ואין לי כוח לזה. אז המלצות - בבקשה!

[b][po]נהר שליט[/po][/b] (2004-08-14T08:33:01):
אנחנו קראנו ואהבנו את:
[b]אמיל, סדרת כפר המהומה, מדיקן, גילגי, הילדים מרחוב הרעשנים[/b]- אסטריד לינדגרן
[b]היידי בת ההרים[/b]- יוהנה ספירי
[b]ילדי המסילה[/b]- אדית נסביט
סדרת [b]בית קטן בערבה[/b]-לורה אינגלס וילדר

[b][po]ענת גביש[/po][/b] (2004-08-14T13:40:52):
)(לבת שש)
[b]ילד הכרובית[/b] של יהונתן גפן
[b]סיפורי התנך של דבורה עומר[/b] (אם יש להורה ביקורת תוך כדי אפשר לשלב אותה במקום לפסול את הספר. למשל ביעקב ועשיו, כשדבורה עומר נותנת לגיטימציה מלאה לגניבת הבכורה כי עשיו היה לא חכם, פרוע מלוכלך ולא מנומס... ואילו יעקב מתואר שם ככליל השלמות, ובעצם עושה מעשה רע מאד!! ועוד בעצת אמא שלו! נגד אחיו! (טוב נו, גם המקור עצמו לא בדיוק מגנה את זה בפה מלא אבל הדיון המוסרי כאן היה מעניין ולא חייבים להחליט לכאן או לכאן מי הטובים ומי הרעים). קראנו את זה לבתינו עם חבר בן גילה והתפתח בינהם ויכוח נורא ואיום על מי בסדר. ומי בסדר?
בכלל, סיפורי ספר בראשית הם חומר מותח וצבעוני ואפשר להתערב חופשי בלי לפגום בעלילה.

[u]ניסינו אגדות אבל מצאתי שאני חייבת לקרוא קודם כדי לבדוק ואין לי כוח לזה[/u] אז זהו , שאני לא בדקתי והתקילו אותי באמצע סיפורים תמימים בזוועות מפתיעות, אבל הילדה לא התרגשה מהן בכלל. להיפך. נהנתה.
זו סדרת סיפורי אגדות עמים שנקראת [b]"לקרוא קסום"[/b] בינהן "נסיכת המרווה" , ועוד כמה, שחלקם עם איורים מקסימים. (אני בטוחה שיש עליהן הרבה ביקורת כי לא בדיוק חסים על הקורא (תיאורים אכזריים לפעמים) ובכל זאת, הילדה נהנתה וגם אני.)

[b][po]אביה נו[/po][/b] (2004-08-14T20:01:12):
הקוסם מארץ עוץ, פיטר פאן, ד"ר דוליטל, "המסע המופלא", אריך קסטנר (אמיל והבלשים, אורה הכפולה, פצפונת ואנטון וכו'), ספרי מומינטרול (עמק/משפחת החיות המוזרות), קארלסון המעופף (של לינדגרן), צ'רלי והשוקולדה + צ'רלי ומעופפלית הזכוכית (של רואלד דאל).. זה מה שאני זוכרת עכשיו

אה, וגם... דנידין צ'יפופו וקופיקו (את אלה אנחנו לוקחים מהספריה, ירוד רדוד ודלוח , אני סובלת והילד נהנה - פתרון: את אלה אני משאירה לסבתא שלו שתקריא לו)

[b][po]רותי קליין[/po][/b] (2004-08-14T23:03:53):
המלצה שלי - מרתה והאופנים של אלברטין וזרמנו זולו. קצר אבל מקסים.

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2004-08-14T23:06:51):
קיבלנו את פו החדש, טוב לשלנו - 3 וחצי, אבל בטח גם לבני 5.
יש לנו מזמן ועוד לא הגענו לסיפורים - הספר של מרים ילן שטקליס ("כל כתבי" כזה). בטח גם יכול להתאים. הוא בוודאי הרבה יותר תמים מכיפה אדומה :-P

[b][po]חגית ו[/po][/b] (2004-08-15T09:50:48):
אנחנו נהננו הקיץ מ:

פו הדב (הגרסה הישנה)
קרלסון המעופף
הילדים מרחוב הרעשנים.
הקוסם מארץ עוץ.
המסע אל האי אולי (למרות שאני נתקעתי קצת עם כל האוץ-בוץ-מוץ)

[b][po]ברונית ב[/po][/b] (2004-09-01T00:47:05):
[b]טרופותי[/b] של ג'וליה דונלדסון. בכלל כל הספרים שלה מקסימים, גם זה עם הקוף. חריזה מופלאה ותרגום מבריק של רימונה די-נור.

[b]דינה[/b] (2004-09-02T21:37:05):
ממליצה בחום על "הג'ירף שאהב לרחם על עצמו ". כתב אותו גדי טאוב. הספר כתוב כל כך יפה מלא חן והומור. ובעודי כותבת אומרת לי בתי בת החמש שהיא הכי אוהבת את "מייסי", לאלו שלא מכירים, "מייסי" היא עכברברה מאויירת בפשטות רבה וכך שאר האיורים, בכל ספר יש הפעלה כלשהי וגם נושא מסוים כך שאפשר לבחור לפי הצורך, וכן לפי הגיל כי למשל הבית של מייסי הוא ממש בית בובות בתוך ספר.(מאוד נח). ספר נוסף הוא "הדבורה דבורה" כתב נתן זך, ספר שמומלץ לכל מי שהכי אוהב ומעדיף להיות חופשי.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2004-09-10T22:35:56):
המלצה על אתר מצויין לספרים, גדוש בפעילות לילדים ונוער, עשוי היטב. מומלץ בכל פה ועין.

http://www.dafdaf.co.il/miAnachnu.htm

[b]תמי[/b] (2004-09-11T16:48:16):
[b]די לנשיקות![/b] נפלא.

[b][po]סתם אמא[/po][/b] (2004-09-11T20:18:38):
התרגום החדש של פו הדב. נפלא, נהדר, חכם. ההומור הדק שלא נס ליחו.

[b]תמי[/b] (2004-10-27T12:02:51):
[b]די לנשיקות![/b] ספר פשוט נפלא.

[b]סדישוקרון[/b] (2004-11-11T12:45:30):
אני ממליצה על הספר דושה של חווה חבושי

[b]סדישוקרון[/b] (2004-11-11T12:46:38):
הספר חברות מהמם!!!!!!!!!!!!!!!@@@@@@@

[b][po]ליאת טאוב[/po][/b] (2004-11-11T13:57:51):
"שום כלום" של מגלי בוניול (זו שכתבה את "פיפי בשדה"), במיוחד לכל אלה שטרם למדו לא לעשות כלום ולהנות מזה.

[b][po]תמיר הגבר[/po][/b] (2004-12-10T18:46:25):
[list]
[*] אני מחפש ספרים של חוה חבושי דחוף ואני צאיך שנת הוצאה של כל ספר אני מבקש מכולם ואני ממליץ על אחד הספרים של חוה חבושי "דושה" שהוא ספר מרתק עם קצת אקשן של שלדים.... אנה החזירו לי תגובה.!!!!!!!!
[/list]

[b][po]תמיר הגבר[/po][/b] (2004-12-10T18:47:27):
בבבקקקששששההההה
[b]ב[/b]ק[b]ש[/b]ה*

[b]מתוקה[/b] (2004-12-11T16:29:37):
אני רוצה להמליץ על הספר
"דודי שמחה"/ ע.הלל
שזכור לי מילדותי ואפילו שהשפה קצת "עתיקה" ילדים (בני 3- -4) מצליחים להתחבר לחוש ההומור ואפילו להתגלגל מצחוק.
ספרים נוספים (שלא היו בילדותי) הם
"דרקון - אין דבר כזה"
"פחדרון בארון"
"הימים הצבעוניים שלי"/ד"ר סוס
ואחרון חביב "ציפור הנפש" שגם הילדים וגם אנחנו המבוגרים יכולים ללמוד ממנו הרבה הקשבה לעצמנו (גם ילדים בני 3 מצליחים להתחבר לעצמם דרכו)

[b]תמי[/b] (2004-12-14T13:50:26):
יש שני ספרים חדשים, מצויינים לגיל הרך. [b]אתם יכולים למצוא את בו?[/b] האחד מתרחש במערה והשני מתרחש בלונה-פארק. איורים יפים, חורים להצצה שדרכם צריך למצוא את בו, שהוא בובת-בד ססגונית. לבו יש שלושה חברים שמטיילים אתו: אבנר הנמר, ברווזה חה-חה ודובי נם. כדאי מאוד!

[b][po]אלמוני פלוני[/po][/b] (2004-12-15T13:06:15):
אני ממליצה בחום על הספרים הבאים:
:-) :-):-)
[list=1]
[*] ג'יו אייר
[*] מטילדה
[*] הסיפור שאינו נגמר
[*] כמו ענן ביום קיץ
[*] מי ראה את אבא של קרולה
[*] אלגיה
[*] הילדה שנשארה לבד
[*] אל עצמי (כולם)
[*] יום החגב וימים אחרים
[*] ואת הספרים של דורית אורגד
[/list]

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2004-12-15T19:07:07):
[u]בעוני השחור / דיומא[/u]

[b][po]עודד המחפש[/po][/b] (2004-12-15T22:39:18):
הופתעתי לפני כמה ימים לקבל במתנה (על קניה לא קטנה...) מניו-פארם ספר ילדים שנקרא [b]יער החיים[/b] מאת ליאור חריש. מה שבעיקר הפתיע אותי זה שאהבתי את הספר. זה ספר עם מסרים חברתיים (למשל דמוקרטיה, שיתוף, קבלת השונה וכדומה) שמועברים דרך סיפורים על חיות. יש משהו מעט מניפולטיבי בספר, אך בסך הכל המסרים חיוביים (אם כי מעט בנאליים) והכתיבה יפה מאוד וברורה לילדים קטנים.
נחמד.

[b][po]אמא של יונת[/po][/b] (2004-12-16T01:04:47):
שמתי לב, שלעתים קרובות הילדים מעדיפים ספרים שאני, בלשון המעטה, לא כל כך מחבבת. ואילו ספרים שנראים לי טובים לא מעניינים אותם.
וזה למרות שאני נמנעת במכוון מספרים עם "מסר חינוכי".
עודד, הספר שמצא חן בעיניך - התחבב גם על ילדיך?

[b][po]עודד המחפש[/po][/b] (2004-12-17T00:38:19):
הספר מצא חן גם בעיני וגם בעיני בני.
שכחתי לציין למעלה למה [u]הופתעתי[/u] שאהבתי את הספר. בדיוק בגלל שהוא ספר עם מסר. בדרך כלל הספרים האלה מעצבנים אותי, יש בהם משהו מלאכותי, וברוב המקרים גם המסרים מעצבנים (כבר הזכירו כאן למעלה למשל את הדובון לא לא, או את האריה שאהב רק תות). ואילו בספר הזה, למרות המסר, יש משהו קליל וזורם. אולי בגלל השפה.

[b][po]שרון ג[/po][/b] (2004-12-17T22:35:50):
קניתי ספר חדש לרתם, שנקרא "טרמפ על מטאטא". ציורים נחמדים, חריזה סבירה (ספר מתורגם) ועלילה נחמדה. רתם, בת רבע לארבע, התאהבה בו ממבט ראשון, ואפילו אני לא סובלת מהקראה חוזרת...

[b][po]מרב א[/po][/b] (2004-12-17T22:43:12):
ואם טרמפ על מטאטא, אז גם "טרופותי" של אותה מחברת.
ולנו יש שוס חדש, מאז שבן השנתיים שלי קיבל לידיו את "להוריד את הירח" (ג'ונתן אמט), הנ"ל לא יורד מהשידה ליד המיטה. מומלץ בחום, ספר מקסים!

[b][po]עודד המחפש[/po][/b] (2004-12-18T22:58:15):
טרופותי בעיני ספר רע. סתם מפחיד את הילדים ללא צורך.

[b]פלונית[/b] (2004-12-18T23:02:33):
[u]טרופותי בעיני ספר רע. סתם מפחיד את הילדים ללא צורך[/u]
אני מסכימה שיש ילדים שהספר מפחיד אותם, ואז לא כדאי לספר להם אותו.
אבל לעומת זאת, יש ילדים שמאוד נהנים מהסיפור ומההומור, ולא מפחדים בכלל....
אני אישית אהבתי את הספר.

[b][po]עודד המחפש[/po][/b] (2004-12-18T23:12:36):
[u]אני מסכימה שיש ילדים שהספר מפחיד אותם, ואז לא כדאי לספר להם אותו.[/u]
ואיך תדע אם הילד שלך מפחד או לא? צריך לקרוא לו את הסיפור כדי לדעת.
אני העדפתי לא לנסות.

[b]פלונית[/b] (2004-12-18T23:16:08):
[u]ואיך תדע אם הילד שלך מפחד או לא? צריך לקרוא לו את הסיפור כדי לדעת.[/u]
בדרך כלל אפשר לדעת על פי תגובות שהיו בעבר על ספרים עם נושא דומה, או תגובות על תמונות של מפלצות וכדומה.
מלבד זאת, אם מתחילים ספר כזה ומרגישים שלילד לא נוח, או שהוא מרגיש מצוקה, אפשר להפסיק.
כמובן שזכותך להימנע מראש אם לפי תחושתך זה יהיה מפחיד מדי.

[b][po]מרב א[/po][/b] (2004-12-19T00:57:38):
אני חושבת שיש גם דרך לספר סיפורים לא מפחידים, בטון מצחיק, ולא מפחיד. אצלי, בכל אופן, עוד לא נרשמו פחדי מפלצות.

[b]תמי[/b] (2004-12-21T12:18:12):
שני ספרים שכבר המלצתי עליהם ואני חוזרת שוב על ההמלצה:
אל תעזוב! - אב מלמד את בתו לנסוע על אופניים בלי גלגלי-עזר: חוויה נהדרת!
די לנשיקות! של אמה צ'יצ'סטר קלארק.
שני הספרים מהנים מאוד ואפילו נוגעים ללב!

[b][po]ההורים של הדר[/po][/b] (2004-12-24T03:06:58):
בננו בן 15 חודש אוהב ספרים
מעשה בחמישה בלונים, תירס חם הבית של יעל. את זה , הזחל הרעב,איה פלוטו שמוליקיפוד אליעזר והגזר
המככבים ביוחד הם: "מעשה בחמשה בלונים" "את זה" של נירה הראל, והזחל הרעב של אריק קרל
זה מדהים איך הדר שמח שאומרים לו בוא אמאבא יקראו לך ספר
הוא בא בריצה

אפרופו בגלל אהבת הדר לספריה של רות מרים קנינו את הדיסק "מעשה בחמישה בלונים - נורית גלרון שרה מקסים
לאחר הצלחת הדיסק - הנ"ל והוספנו לקנות את הדיסק אליעזר והגזר , ושמוליק קיפוד של קלסיקלטת בהקראת גידי גוב וממש ממש התאכזבנו נדמה כי גידי כלל לא מתאמץ - ממש מאכזב לשמוע את הדיסקים החדשים

אשמח לקבל רשימת ממולצים לספרי פעוטות וגם דיסקים

[b]שירי[/b] (2004-12-24T14:36:23):
מרים והים (ובכלל ספרים של מיריק שניר). ספרים של פינוקי (ילדים פשוט אוהבים אותם, עדיף לבקש ליום הולדת כי אלו ספרים יקרים).

[b][po]אפרת מ[/po][/b] (2004-12-29T13:17:28):
בדחילו -
באתר הבא יש תקציר על ספר ההמשך ל[b]רומיה[/b], נקרא קומיה בארץ ישראל.
http://haneshi.tripod.com/books23.html#rumiya

אפשר לנסות אצל מחפשי הספרים למיניהם, איתמר, רובינסון וכו'..

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2004-12-30T09:07:37):
אני לא אוהבת את פינוקי.
דידקטייים מדי לטעמי.

[b]נחמה[/b] (2004-12-30T12:11:56):
מישהו מכיר את הספר "ילדה לבדה" של אורה אייל, הוצ. כתר?
אני מחפשת ספר ילדים לילדה שמרגישה בודדה. אשמח להמלצות.

[b][po]רינ צ'י[/po][/b] (2004-12-30T12:45:30):
[u]אני לא אוהבת את פינוקי[/u]
גם אני, וגם לא את מיריק שניר. לא מוצאת אצלה אפילו מעט שאר רוח, משהו טיפה מעבר למילים היומיומיות, משהו מצחיק, מקסים, מעורר, מפתיע, משהו.
אצלנו בגיל דומה אוהבים מאד גם את עליקמא, את פנדה פנדה (של עוזי וייל ואיריס דה בוטון), את 'ויהי ערב', את זזה (מתוך ספרי המכשפות של רונית חכם ואורה אייל) וגם ספר-מישוש נורא יפה שנקרא 'במעמקי הים', ויש בו דגים זוהרים ותמנון ענק (וטקסט שרצוי להתעלם ממנו).

[b]ירון[/b] (2004-12-30T12:45:30):
התגובה של רינת היממה אותי!
איך אפשר להגיד על מיריק שניר את הדברים שהיא אמרה. יש אצלה כל כך הרבה הומור, שפה עשירה וגבוהה, נושאים חשובים והמון המון רוח!
לנו יש המון ספרים של מיריק שניר ואני רואה הבדל תהומי בין הספרים שלה לספרים אחרים. יש בהם איכות ייחודית שלא מופיעה אצל הרבה כותבים אחרים.
הדבר המיוחד ביותר שאני מוצא בספרים שלה זה [b]הניגון[/b]. אני לא נתקע תוך כדי שאני קורא לילדים שלי. מעבר לכך, ההתנגנות של הסיפור, החריזה והמילים גורמים לי להתלהב ולספר בכיף והילדים מרגישים את זה!. דוגמא לשלושה ספרים חדשים שקנינו ופשוט מקסימים:
שרוק איתי - שפה וחריזה נהדרת.
כתנת פסים - הומור תנכי עם איורים נהדרים
כבאית היא פיל - אני אודה ששם תפסו אותי האיורים המקסימים, אך כיף לספר.

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2004-12-30T12:45:43):
אני מכירה אותו. הוא נחמד. נורא עצוב. אבל שם זה ילדה שכל המבוגרים (מטפלים פוטנציאליים) מנערים אותה מהם, לא מדובר שם על קשר עם חברים.

[b]מתוקה[/b] (2004-12-30T19:24:11):
היום נתקלתי בספר [b]אגדת השיח הקטן[/b] של אסנת ישפה. הקראתי אותו לילדים והם היו מרותקים לכל אורכו, במיוחד מצא חן בעיניהם שר היער והציורים (שהם באמת מיוחדים)
מומלץ בחום|Y|

[b]אלי[/b] (2005-01-01T14:22:22):
מכירים את יש לי שיר?
ערכה של 10 ספרונים קטנים ודיסק. חמוד מאוד.
אפשר לקרוא באתר של מיריק שניר. http://www.miriksnir.com
אלי

[b][po]אחיטוהר לנצח[/po][/b] (2005-01-05T10:03:08):
[b]" המסע המופלא אל עצמי"[/b] - פרופ. אדיר כהן- הוצאת שמעוני.
אצטט את גב הספר "אוצר של שירים וסיפורים ממיטב ספרות הילדים, אשר כל אחד מהם פותח בילד את המסע לגילוי עצמו . היצירות השונות מביאות את הילד לגלות את גופו ולקיים עמו שיח: ליהנות מייחודו וממקוריותו.....לבנות לעצמו ארמונות של דימיון.....להתמודד עם המגוון העשיר של מצבי-רוח,לבטא כאבו ועצבונו, לפתח כישורי התמודדות עם פחדים ומשברים,.....ולהכיר את המחזוריות המופלאה שבין התחלה וסוף"
פרופסור אדיר כהן הוא ראש המגמה ליעוץ וטיפול באומנויות-ביבליוטרפיה,ראש מרכז לספרות ילדים,ועוד.
הספר עבה ,כריכה רכה .[b]ספר קסום !![/b] .אהבתי את הספר ביחוד משום שהוא מיתמודד עם מצבים מחיי היום יום כמו גירושים, ילד דחוי\ שונה וגם מוות בדרך יחודית המאפשרת לגיטימציה ריגשית על גוונה, מבלי "התיפיפות" או ילדותיות מאוסה,אלה עם אמון ביכולתו של הילד להיתמודד עם תחושותיו (וכן הוא משופע בכותבים משובחים לדעתי, כמו ע. הלל,עודד בורלא,עדולה, מרים ילן- שטקליס,יאנוש קורצ'ק ועוד).
למרות היותו ספר לילדים,מצאתי את עצמי יושבת וקוראת בו לא פעם לעצמי .מומלץ בחום!!!

[b][po]רוקדת לאור ירח[/po][/b] (2005-01-06T18:08:58):
"לילה טוב אליהו"- ספר מתורגם של סופרת שוודית שאני לא זוכרת איך קוראים לה, ילדים מתים עליו וגם הורים.

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2005-01-06T18:20:43):
בור המים
תפילילה

[b][po]לוטם מרווני[/po][/b] (2005-01-08T18:03:47):
הטרקטור בארגז החול של מאיר שלוו

[b][po]תמר ס[/po][/b] (2005-01-08T18:58:00):
[u]הטרקטור בארגז החול של מאיר שלוו[/u] להיט אצלינו. רק שיוצא לי כבר מכל החורים...

[b][po]לוטם מרווני[/po][/b] (2005-01-08T19:01:08):
פק פק פק
גם אצלנו...אז מה לפחות חינוכי למדי, לא?

[b][po]אחיטוהר לנצח[/po][/b] (2005-01-08T21:16:22):
[b]ספריו של דיק ברונא[/b] -היום ניתקלתי בהם ואהבתי:-) (בערוץ הופ משודרת "מיפי הארנבת")
אהבתי את זה שהספר (כמו הספרים של פעם...כריכה קשה ציורים פשוטים חד ממדים ולא דיסנילנד כאלה...)מותאם לידיו של בן שנה וחצי,ובכבוד.
|*|שהכתב הוא בהיר וקריא -ילד כשמדפדף לעצמו יכול בקלות לצלם את הכתוב.
|*|אין יותר מ 4 מישפטים בדף הם פשוטים ועם זאת מעבירים פרטים רבים כמו שיוך צבע,כמות,ופעולות יום יום.
(|[b]| מצאתי אותו במחיר :-) מעולה [/b]10 שח' הספר!!* )

[b][po]ב דחילו[/po][/b] (2005-01-11T11:13:05):
יש למשהו המלצה לגבי ספרי נרניה (המכשפה וארון הבגדים), איזו מהדורה או תרגום כדאי לקרוא?
תודה @

[b][po]אמא של ניצן[/po][/b] (2005-01-11T16:21:24):
ילדיי מאוד אהבו את סדרת ניצנים (בהוצ' ספרי צמרת)שעליו המליץ גם פרופסור אדיר כהן.
גם אני אהבתי את הפרים מאוד (סדרה פרקטית לחיים)

[b][po]סמדר שיר[/po][/b] (2005-01-17T16:44:22):
סמדר שיר אני אוהבת אותך ואת הספרים של את יכולה לתת לי מידע אלייך?
אני השאל שאלות ואת תאני לא טוב?

[b][po]ב דחילו[/po][/b] (2005-01-18T23:01:59):
[po]אמא של ניצן[/po], תודה. התחלנו לקרוא בהוצאת מחברות לספרות. אנחנו בשיא המתח! ומאוד נהנים.
@

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2005-01-18T23:18:18):
ראיתי פה שהמליצו על "האריה שאהב תות".
בעיני זה ספר ממש לא מומלץ. לא אהבתי את המסר שלדעתי מקבלים ממנו: "לרצות משהו שאין זה טפשי", "אם מקבלים הרבה ממשהו שאוהבים אז בסוף זה איכס", "תאכל את מה שאמא נותנת לך ואל תתווכח" .

[b][po]יונת שרון[/po][/b] (2005-01-19T02:09:56):
המסר שנקלט אצלנו מהספר הזה היה שתות זה דבר נחשק, וכל פעם שמביאים הבייתה תות הילדים מתנפלים עליו בשמחה. :-)

[b][po]מונו נוקי[/po][/b] (2005-01-19T08:28:39):
גם אצלינו מתנפלים בלי הספר:-D איך אפשר לא לאהוב תות? אני מסכימה עם טרה.
אגב, אני לא רואה מה מפחיד בטרופותי. בעיני הוא נפלא.והתרגום שלו- מצויין.

[b][po]נונה בי[/po][/b] (2005-01-20T10:02:54):
[u]"זרע של צנונית" ... זו קלאסיקה לפעוטות. ספר מקסים, מצוייר מנקודת מבטו של ילד, עם מינימום טכסט. כדאי להציץ.[/u] [po]אמא של יונת[/po] מתוך [po]לגדל אוכל[/po]

אחד מספרי ילדותי והופתעתי לגלות שהמקור הוא באנגלית The CARROT SEED by Ruth Krauss והמאייר הוא אותו מאייר ומחבר מופלא של
[b]אהרון והעפרון הסגול[/b] עוד ספר ילדים מומלץ.

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2005-01-20T10:25:03):
עוד המלצות ספרים מהדף [po]לגדל אוכל[/po]:
[po]נוסעת סמויה[/po]: חנן הגנן (ספר נהדר של רינת הופר)

[po]ליאת טאוב[/po]: יש לי ספר מסדרת "הספר הראשון שלי" - "ספר הגינון הראשון שלי" ובו כל מיני רעיונות. אם את רוצה להציץ, את מוזמנת מאוד.
אני מאוד אוהבת את חנן הגנן ("חגנן" אצלנו) ואת רינת הופר בכלל, רק שהאמת המדעית היא לא ממש הצד החזק שלו....
יש עוד ספר, לא ממש על הנבטה, אבל חביב מאוד על גמד שמגדל גינת ירק אקולוגית (לא נראה לי שהכותבת התכוונה, אבל יצא לה ספר פרמקלצ'ר) - "מר זוטא ועץ התפוחים". יש אצלנו בבית.

[b][po]ליטל טלטל[/po][/b] (2005-01-22T10:04:19):
אני רוצה להמליץ לכם על הספר אוזו ומוזו מכפר קאקרוזו שכתב אפריים סידון בבסיפור מסופר על שני אחים טוב אין לי כוח לספר לכם...ח סתם אז אני ממליצה לכם לקרוא את הספר ביייייייייי

[b][po]נוסעת סמויה[/po][/b] (2005-01-22T13:38:16):
ראו המלצות רבות נוספות בדף: [po]ספרי ילדים מומלצים[/po]

ספר אהוב במיוחד בבית שלנו: [b]איילת מטיילת[/b] של רינת הופר. סיפור צביר עם חריזה נהדרת, הומור, חידות ויזואליות שנשענות גם על החריזה, וסוף מקסים.

[b][po]חגית ו[/po][/b] (2005-01-22T20:02:11):
ומוסיפה גם את ניסים ונפלאות של לאה גולדברג
ואת אמיל של אסטריד לינדגרן (אבל נדמה לי שאפשר להשיגו רק כיד שנהי)
סדרת אלה קרי מאד אהובה אצלנו. (כולל דירק ונואי ולילבס ועוד)
גם ספרי מאיר שלו (הדודה מיכל, רוני ונומי, אבא עושה בושות)

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2005-01-22T20:08:41):
"ג'ינג'ר" מאת שרלוט ווק. הוצאת מחברות לספרות. ספר לפעוטות.
ג'ינג'ר החתול גר בבית עם ילדה. יום אחד היא מביאה הביתה חתלתול קטן שרוצה לישון בסלסלה שלו ואוכל מהאוכל שלו! (מתאים גם כהכנה מעודנת לאח קטן)
לחובבי חתולים. [url=http://www.amazon.com/gp/product/images/076360108X/ref=[po]dp]ציורים מקסימים.[/url] primary[/po]-product-[po]display 0[/po]/002-3786096-2910464?%5Fencoding=UTF8&n=283155&s=books

[b][po]מתוקה מתחילה מחדש[/po][/b] (2005-01-23T20:21:18):
[b]מפלצת סגולה[/b] /רינת הופר
והספר [b]משהו אחר[/b] שאני לא זוכרת את שם המחבר/ת עכשיו אבל הוא פשוט מעולה, עוסק בקבלת השונה אבל לא ממקום דידקטי אלא באמת ממקום אנושי.
[b]אמא את אוהבת אותי[/b]/ברברה ג'וסי - על ילדה אסקימואית שבודקת עד כמה אמא באמת אוהבת (מומלץ להורים שבינינו לקרוא אפילו לפני שמקריאים לילד)
וספר אחרון בהחלט [b]אם אמא שלי לא יכולה לאהוב אותי מי כבר בכל העולם כולו יצליח[/b] /נורית זרחי - ספר שכמעט אי אפשר להשיג אותו, והשם שלו אפילו די מצמרר אבל הוא נוגע בנקודה שילדים רבים עסוקים בה ולפעמים גם המבוגרים שמרשים לעצמם, מומלץ ביותר, אל תיבהלו מהשם, תקראו את כולו ואז תחליטו.

[b]טלי[/b] (2005-01-23T22:25:23):
המלצות ספרים שאנחנו אוהבים :
מפתח הלב - נירה הראל
הטרקטור בארגז החול, אבא עושה בושות, מבול, נחש ושתי תיבות - מאיר שלו
כל סדרת איתמר - דוד גרוסמן
כמעט כל הספרים של מיריק שניר ובמיוחד - גלגלים, ויש עכבר בבית.
אנחנו ילדי כפר המהומה, מיו מיו שלי וכל ספר אחר של אסטריד לינדגרן
מסע האילפס - אדית אונרסטד
הרבה מסדרת ילדים בעולם ובמיוחד הספר האלמותי - אלה קרי הילדה מלפלנד
כל ספרי רואלד דאל - צ'רלי והשוקולדה, צ'רלי ומעופפלית הזכוכית, העי"ג, דני אלוף העולם ועוד
שבעה אכלנים משונים - מר אן הוברמן
חסידה על הגג וילדת הגבעות שניהם בהוצאת מרגנית
משפחתי וחיות אחרות - ג'ראלד דארל
לילך מקבוצת אילנות - נתן יונתן ופטר מירום
ברכבת יושבת ארנבת - טובה שיינברג
ארנבון בורח מהבית - מרגרט וייז בראון
הדרקון בקופסת השעון - ג'ין קרייג
בית הספר של ברבאבא - אנט טיסון וטלוס טילור
אנחנו אוהבים עוד המון ספרים אבל כל אחד מאלה נקרא עשרות פעמים ויותר. מומלצים!!!

[b]הדס[/b] (2005-01-25T15:40:01):
הספר שאני ממליצה : "הילד שאיבד את צחוקו

[b][po]אני בעצמי[/po][/b] (2005-01-25T19:50:29):
[u]והספר משהו אחר[/u]
אני בעצמי לא מתה על המסר שלו ( בסיפור הילדים לא מקבלים את ה"שונה"אלא הוא מוצא לעצמו עוד פליט חברתי שהוגדר במקומותיו כשונה ונשלח אל השונה השני למען יתחברו להם "השונים",) הספר נעים והאיורים חביבים רק המסר בעייתי משהו

[b]ר[/b] (2005-01-30T22:42:01):
מי נתן לפיל אף ארוך ומי מתח את הג'ירפה / ניסים אמון - ספר טאו לילדים

[b][po]נועה בר[/po][/b] (2005-02-04T15:03:48):
[u]ראיתי פה שהמליצו על "האריה שאהב תות".[/u]
אני הרגשתי כמו טרה, ולא אהבתי את המסר, ובכל זאת הבת שלי (בת שנה + 9) מאוד אוהבת את הסיפור!
בשמחה היא מצטרפת ל -"פויה" ובעוד מקומות נחמדים באמצע. וגם התחילה לבקש תות למרות שלא כ"כ מתלהבת..
[u]אם מקבלים הרבה ממשהו שאוהבים אז בסוף זה "איכס", "תאכל את מה שאמא נותנת לך ואל תתווכח" .[/u]
כשחשבתי טוב על המשפט הזה נזכרתי שזה באמת נכון, שאוכלים ממשהו ממש הרבה בסוף זה יכול להיות די מגעיל... וגם, הסיפור לא אומר [b]שצריך[/b] לאכול או לאהוב את הכל מה שאימא נותנת אלא שהאריה אוכל את מה שאימא מכינה..
אני ממליצה על הספר שנקרא "אני וכל מיני חיות" הוצאת הקיבוץ המאוחד/ ידיעות אחרונות / ספרי חמד.
יש שם אוסף של שירים וסיפורים, רובם חביבים, בסוף גם הסיפור על "האריה שאהב תות". ואיורים מקסימים.

[b][po]ברונית ב[/po][/b] (2005-02-06T09:59:31):
בספר 'האריה שאהב תות' אני מקריאה לו את דברי האם בקול מוסרני, שמגחך את נטייתה לכוון אל מה שיש..
מה שחשוב זה שהרצון של האריה כן מביא לו תות בסוף!

ובקשר לטרופותי - השפה הקצב והצליל שם שובים. במיוחד הטיול שטרופוטי ועכבר עושים ביער בסוף. וכמובן, סצנת הסיום המתוקה.
בקשר למפלצתיות שלו ופוטנציאל ההפחדה שלה, [b]פלונית[/b] צודקת. צריך לחוש את הילד.
בעיני, העובדה שכל אחד מהמאפיינים המפלצתיים מופיע בעיגול מודגש, מעבירה מסר על מאחורי הקלעים של איך בונים מפלצת. ובהפוך - איך מפרקים מפלצת...
וזה גם המסר העמוק שם - הרי עכבר יצר אותו בדמיונו שלו! כמה כוח יש לעכבר! וטרופותי בכלל ישות מתוקה, ששה אלי דיאלוג, לא ישר טורפת.

בקיצור, ספר חינוכי לאללה |מפלצת|.

[b][po]נועה בר[/po][/b] (2005-02-06T14:51:27):
[u]מה שחשוב זה שהרצון של האריה כן מביא לו תות בסוף![/u]
תודה, אהבתי את ההארה@

[b][po]א גרויסע מויש[/po][/b] (2005-02-06T15:27:28):
[u]בספר 'האריה שאהב תות' אני מקריאה לו את דברי האם בקול מוסרני, שמגחך את נטייתה לכוון אל מה שיש..[/u]
גם אני. הספר הזה משעשע אותי. התדירות שבה מופיעה המילה תות נורא מצחיקה, ועד שמגיעים למסר הפולני, גם הוא כבר נשמע נורא מצחיק.

[b][po]ענת שן לוי[/po][/b] (2005-02-07T02:31:53):
מצטרפת להמלצה על [b]ג'ינג'ר[/b] .

[b]סבתא מעופפת[/b] של וולף ארלברוך. סיפור מקסים, על סבתא עם [b]המון דאגות[/b] שעוברת תהליך קסום. איורים מקסימים שבכל קריאה מגלים בהם עוד ועוד. נבלע בחדווה שוב ושוב ע"י בן 4.

[b]עץ הבלונים[/b] של פיבי גילמן. איורים מקסימים ועשירים בסגנון אירופאי קלאסי, וסיפור - גם אירופאי קלאסי, חמוד.

הספר של ניסים אמון, לבד משמו הפוטוגני, לא רשם אצלינו התלהבות. לא הבנתי מה כל כך טאו בלדחוף לילדים מיני שמות של אנשים מפורסמים שאין להם שום הקשר לחיים המיידיים ולנושא הספר. אולי מתאים יותר לגיל 7?

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2005-02-07T14:25:38):
לפי דעתי ספרייה של נורית זרחי מאוד מעניינים אבל לא מבינים אותך לפעמים

[b][po]תמרול ה[/po][/b] (2005-02-14T21:01:55):
הנסיכה חוכמולוגה
ספר מקסים על נסיכה שלא רצתה להתחתן, ההורים שלה גוערים בה שעליה להפסיק עם השטויות ולהתחתן, מגיעים כל מני נסיכים שהיא מטילה עליהם משימות קשות וכמובן שלא מצליחים, וזו היתה בושה גדולה, מגיע נסיך אחרון שמצליח בכל המשימות באופן יוצא דופן, היא נותנת לו נשיקת קסמים והופכת אותו לקרפד גדול ומכוער, וכשהנסיכים שומעים על זה, אף אחד לא מגיע יותר לשם.
וכך היא חיה לה באושר ועושר עד היום הזה.
ספר חייכני, מצחיקני, ועוקצני, עם ציורים מקסימים. הבנות פשוט השתגעו עליו.

[b]חננה[/b] (2005-02-16T14:43:09):
"אנשים זרים שאני בכלל לא מכיר
ממקומות אחרים וגם מפו בעיר
הייתי רוצהשידעו כולם
שיש ילד אחד בעולם והילד
הזה הילד הזה הילד הזה
הוא אני
והילד הזה הילד הזה הילד הזה
הוא אנייייייייייייייייייייייייייייי
נכון שיר יפה מתוך הילד הזה הוא אני אני מת על הפרים
האלה שיש בהם
קטעים מצחיקים
אני גם אוהת לראות את אמי
למי יש טמגוצ'י

[b][po]אמא בן אור[/po][/b] (2005-02-21T22:12:12):
צריכה המלצה לספר מתנה לילדה בת 6 @

[b][po]חגית ו[/po][/b] (2005-02-22T10:30:53):
בילבי בת גרב או גילגי אם יש לה יותר סבלנות

[b][po]מרב מ[/po][/b] (2005-02-22T17:11:12):
אצלי מאוד אוהבים את פליקס( מכתבים מפליקס ופליקס והמזוודה המעופפת) מ- 4 ועד 7 קוראים להם ואח"כ הם לבד-ומאוד מרוצים...

[b]עינב[/b] (2005-02-28T23:22:23):
אהובים מאוד על בן השנתיים שלי:
[b]דגדוגים[/b] של דתיה בן-דור
[b]חנן הגנןָ[/b] של רינת הופר
[b]בא אלי פרפר נחמד[/b] האלמותי (פניה ברגשטיין)
[b]ויהי ערב[/b] האלמותי גם כן (פניה ברגשטיין)

[b][po]נילי לי[/po][/b] (2005-03-20T12:45:55):
אני מחפשת המלצה לספרים מדעיים על בע"ח ,בטקסט קצר , המתאים לילדים .

[b]יעל[/b] (2005-04-12T16:30:09):
האם מישהו ראה את פינת המלצות הספרים בתוכניתה של רבקה מיכאלי ביום רביעי שעבר?. היתה המלצה על ספר לילדים שעוסק בהום סקולינג. יש למישהו מושג?

[b][po]יונת שרון[/po][/b] (2005-04-12T19:50:49):
וואלה? אולי סקליג? (ספר נפלא ביותר, אגב, גם בלי קשר.)

[b][po]איתי שרון[/po][/b] (2005-04-13T00:45:40):
[u]והספר משהו אחר שאני לא זוכרת את שם המחבר/ת עכשיו אבל הוא פשוט מעולה, עוסק בקבלת השונה אבל לא ממקום דידקטי אלא באמת ממקום אנושי.[/u]
אני לא בטוח שאני מסוגל להסביר למה, אבל אותי הספר הזה ממש דיכא... כל החבר'ה דוחים את "משהו אחר" סתם בגלל שהוא אחר ועושה דברים אחרת, עד שבסוף עוד יצור אחר מתחבר אתו... זה העולם האמיתי? אם אתה שונה תאלץ להסתפק בקצת weirdos אחרים בתור חברים? אני מקווה שלא...
טוב, עכשיו אני רואה ש [po]אני בעצמי[/po] כתב(ה) דברים דומים.

[b]הילד שלא רצה לישון לבדו[/b] - לא זוכר של מי, אבל מאוד אהבתי. ספר חמוד ונטול פוזה דידקטית כמו שספרים מסוגו נוטים להיות.

[b][po]חגית ו[/po][/b] (2005-04-13T15:03:12):
יש את אנציקלופדיה של טיים לייף לגיל הרך. יש בה 24 כרכים וגם על בע"ח. זו השקעה גדולה מאד אבל מתאימה להרבה שנים.

[b][po]טובי י[/po][/b] (2005-04-19T00:46:01):
ספר מיוחד, מצחיק, "שנינו נתנהג יפה" של אורלי קסטל-בלום.
קובץ דיאלוגים יומיומיים בין אם לילד. בלי מוסר, עם מאבקי כח מחוייכים. אישית, התפקעתי מצחוק בחלק מהקטעים.
כיף! נדמה לי שלגיאלי 4- 6

[b][po]אמא בן אור[/po][/b] (2005-04-21T21:48:59):
קיבלנו ליומולדת 4 כמה ספרים ממש נחמדים:
[b]הפלאץ' הגדול[/b]
[b]טרופותי[/b]
[b]תופי הג'ונגל[/b] (יענו התופים של הג'ונגל...)

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2005-04-21T22:21:20):
טרופותי - לא אהבתי את התחמנות.

[b][po]מיצ לי[/po][/b] (2005-04-22T07:52:46):
האריה שאהב תות / תרצה אתר. נהדר, וגם הציורים יפים מאוד.

[b][po]אמא בן אור[/po][/b] (2005-04-22T14:03:35):
[u]טרופותי - לא אהבתי את התחמנות.[/u]
לא ממש נכנסנו לניואנסים האלה, אבל אם כבר מדברים על תחמנות, אפשר גם להסתכל על זה כעל דרך
של פתירת בעיה או סיטואציה מפחידה לא על ידי התקפלות/בריחה, אלא דוקא על ידי הפעלת הראש (חשיבה) בצורה יצירתית...
חוץ מזה לא נראה לי שהבן שלי ילמד איך לתחמן דוקא מהספר הזה...;-)

[b][po]נועה בר[/po][/b] (2005-05-07T20:29:37):
[url=http://sefer-li.net]בלי סוף סיפורים ברשת[/url]

[b]ארטה[/b] (2005-05-07T21:15:42):
בנות ה-6 וה-3 שלי מאוד נהנות מ[b]בבר יוגה לפילים[/b]. בכל פעם שבאות חברות הן משתלטות על השטיח ונכנסות לפעולה (יוגה כמובן) - האיורים מאוד ברורים והן לא זקוקות לי בכלל (וגם זה כיף לפעמים:-))

[b]סלעית[/b] (2005-05-08T06:32:08):
[po]נילי לי[/po], יש את פרופסור פצפונטבע שלפחות הספר על החתולים ומשפחת החתולייים שלו ממש נחמד.
הספר ש [po]ורד לב[/po] חיפשה את שמו על השביתה בחווה נקרא: תיקתק מו שביתת הפרות.
עוד ספר חמוד על אחות חדשה הוא: התינוק החדש של הדובים.
לחובבי הפרות והרכבות: בינה נוסעת מבנימינה של יונה טפר

[b][po]אבא לילדה[/po][/b] (2005-06-19T20:42:53):
מחפש בנורות ספר על פרידה זמנית מאמא בגלל נסיעה לחול, (ספציפי, אני יודע...)
לגילאי 2-4, הפרידה מתקרבת ואם לא יהיה לי ספר להסביר אותה ולעבוד על הנושא - המצב יהיה חמורררררר......
תודה לכל העוזרות והעוזרים

[b]ארטה[/b] (2005-06-20T21:56:38):
[u]מחפש בנורות ספר על פרידה זמנית מאמא בגלל נסיעה לחול, (ספציפי, אני יודע...)[/u]
לא מכירה ספר ספציפי (אין זה אומר שספר כזה לא קיים...), אבל לפני תקופה נאלצתי לסוע לחו"ל לטפל בהורה חולה והשארתי פה בת 4 עם אביה. היתה הצלחה גדולה בעזרת טבלת יאוש עם מדבקות (אחת כל ערב לפני השינה) ופתקים יומיים שהשארתי מראש לכל ערב במיטה. אולי הרעיון יכול לעזור גם לך? בהצלחה!

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2005-06-21T00:19:46):
[b]איזה צבע הכי יפה[/b] - כיכב הרבה זמן אצלנו
[b]אליעזר והגזר[/b] - אפשר לשיר את רובו

[b][po]ש מים וארץ[/po][/b] (2005-06-25T09:19:37):
צוויליך, המתחיל במצווה אומרים לו גמור.....
תן כבר את כל הדירוג למי שפיספס.
או לפחות מי לקח מקום ראשון.
<לא מעודכנת>

[b]צוויליך[/b] (2005-06-25T13:58:51):
מקום ראשון - כמובן - בנוקאאוט - הלהיט - הבלתי נשכח - חינוכי - מותח - משעשע - שוב לקח בהליכה ברוורס -

[b]דירה להשכיר[/b] .

ספר שצריך ללמד וללמוד עוד ועוד, למען יהיו בסופו של דבר נאים השכנים בעינינו.
איך כתב מאיר אריאל, "זה נאווה מראך! זה ערב קולך! חן בעיני דודך".

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2005-06-25T14:21:58):
מקום ראשון - דירה להשכיר
מקום שני - מעשה בחמשה בלונים
מקום שלישי - מיץ פטל
מקום רביעי - שכחתי
מקום חמישי - איה פלוטו

<והתכנית היתה רדודה וצעקנית, כמיטב מסורת ערוץ 2>

[b][po]הדס אור[/po][/b] (2005-07-06T10:12:21):
קראתי ספר חבל על הזמן "אמצעוני". מלא ממש בדמיון מטורף על ילד שיוצא למסע משגע נורא עם שבלול.
מי שלא קרא אותו הפסיד.

[b][po]מים שקטים[/po][/b] (2005-07-06T10:29:48):
ממליצה בחום על:
[b]עדו והים[/b]
[b]סוד הקולות שבלב[/b]

[b][po]עינת טל[/po][/b] (2005-07-16T07:10:27):
כנסו לאתר הבא - www.sefer-li.net

[b][po]הדס אור[/po][/b] (2005-07-17T16:50:51):
אני מאד רוצה לדבר עם מי שקרא את הספר 'אמצעוני' שגרם לי משהו מיוחד מאד. וגם לחליף חוויות. מי מוכן?

[b]ענת[/b] (2005-08-10T23:47:59):
שלום לכולם! אני מחפשת ספרים רוחניים לילדים, גם כאלו שכוללים תרגילים רוחניים כמו נשימות, דמיון מודרך וכו. אודה על כל המלצה.

[b]חגית[/b] (2005-08-19T21:52:36):
אני רוצה להמליץ על הספר החדש של מיכל הירש-נוי : "אדמה כחולה, שמש סגולה". ספר יפהפה באופן בו הוא כתוב וגם האיורים נפלאים ומלאים חיים ויצירתיות, הספר מתאר את עולמה של נועה, ילדה עם דמיון ועולם עשיר, צבעוני וחופשי. נפלא לילדים בכל גיל... גם לילדים הפנימיים שבתוכנו. (-;

אני רוצה גם להמליץ על ההצגות של אירית בשן - "דן ושלג עוברים דירה" לגילאי 3-6 ו"דומיניק צייד הצבעים" במוזיאון ת"א.

[b]ציפציף[/b] (2005-09-11T22:20:20):
חברה, איך לא הזכרתם את "ארץ יצורי הפרא"
וכמובן" פחדרון בארון" קלאסיקות מגיל 0-100 גדול מהחיים וגם איורים נהדרים מומלץ בחום.

[b]תמי[/b] (2005-09-26T11:54:56):
[b]הצב השקט[/b] אריאל שבולת - איורים אבנר כץ. מוזיקה, הומור והגשמה עצמית בליווי איורים שהם אמנות פשוטו כמשמעו.

[b][po]אפרת ג[/po][/b] (2005-09-26T21:08:09):
כל ספרי מרים רות (לא רק מעשה ב 5 בלונים): תירס חם, פודי הקיפוד (מומלץ! קצב נהדר), מעשה בעכבר, שון לא רוצה לישון, זה קרה ביום סערה, פופוקטפטל וכל היתר..
כמובן ספרי דתיה בן דור: ככה זה בעברית (שוס ענק לגילאי 3-4), מחסן השטוזים, מעשה במלך אחד והרבה צבעים וכל האחרים..
אה כן וספר נפלא, מוכר פחות: הקנגרו הכחול של מאיה / אמה צ'יצ'סטר קלארק (מומלץ לילדים שנולד להם אח/ות קטנים), ספר מהחיים ולא מהדידקטיקות..
ומצטרפת ל"אמא את אוהבת אותי?" / ברברה ג'וסי. ספר לילדים ולאמהות שאוהבות (גם לאבות מותר).

[b][po]אפרת ג[/po][/b] (2005-09-26T21:12:59):
גם "אותיות במיץ שטויות" של רינת הופר נפלא

[b][po]מיכל בר[/po][/b] (2005-09-27T01:00:28):
ספר נפלא שלא הוזכר כאן עדיין, להפתעתי, הוא "רוני ונומי והדוב יעקב",
של מאיר שלו.
זה ספר משעשע, פורץ מסגרות (על זו - סקולינג כבר שמעתם?),
עם דמויות אנושיות ולא מלוקקות (אבא שנראה כמו פיתה) ומשחקי מילים
(אמא אומרת מילים כמותן לא שמית).
יש שם גם מתח, ופחד, ותגובה יצירתית של שתי ילדות לנוכח דוב
מאיים.
וכשקוראים את הספר מבינים שגם חיות הן בני אדם. לא כי הן מדברות
בעברית, אלא דווקא כי יש להן חיים ורצונות משל עצמן.

בעיני זו אחלה מתנה לילדים, אני לא יודעת עד איזה גיל.
הוא גם אחלה מתנה להורים לעתיד או בכלל לאנשים בראש טוב.

[b][po]מתוקה מתחילה מחדש[/po][/b] (2005-09-28T22:11:20):
רוצה להמליץ על ספר שבטח הרבה מכירים אבל אני נתקלתי בו רק לפני כמה ימים [b]חנן הגנן[/b] של רינת הופר - מקסים וגם האיורים - הילדים מאוד אהבו. אחר כך דיברנו קצת על שתילה וזריעה וזה עשה להם חשק לשתול כמה דברים (ילדה אחת הציעה לשתול גלעין של זית כדי לקבל עץ זית)

חוץ מזה ספר מקסים שתמיד כיף לחזור אליו [b]דרקון - אין דבר כזה[/b] מומלץ ביותר

וגם [b]מפלצולה[/b] שמאוד אהבתי

[b][po]אמא של ליה[/po][/b] (2005-10-15T15:11:03):
ענת,
יש ספר שנקרא משהו כמו 'יוגה לפילים', שיצא לא מזמן.
'שלוש המשאלות' מכירה?
'איפה הייתי לפני שנולדתי' - ספר פילוסופיה לילדים.

[b][po]חגית פ[/po][/b] (2005-11-02T15:41:44):
אלה מתעסקת לאחרונה המון במוות, מהכיוון של פחד וחרדה והיסטריה :-(
לקחתי בספרייה את "מולי החתול שהיה לי" דווקא כי המוות מתואר שם כחלק מגלגל החיים והסיפור מקסים בעיני.

לצערי משום מה היא דרשה להפסיק ברגע שהחתול מת ולא הצלחנו להגיע לחלק בו הם מאמצים חתול חדש אבל תמיד יזכרו באהבה את החתול המת.

אשמח לקבל עוד המלצות איך להעביר את הנושא. לגבי התעסקות של ילדים במוות בטח יש דף מתאים ...

[b][po]הדובה הגדולה[/po][/b] (2005-11-20T20:22:40):
מה עושות האילות-לאה גולדברג [בפנים נמצא את "בארץ סין" "כובע קסמים"ועוד]
המלך צבצב, תרגום של גולדברג
ברמלי, צוקובסקי תרגום אלתרמן
חית המחמד המושלמת, קופלנס איורים נפלאים
משהו אחר, קטרין קייב תרגום יהודה אטלס איורים זוכי פרסים ..מעולים
לילה בא, לאורה לאוק תרגום דוד גרוסמן איוריםאורה איתן מתעלה על עצמה
פתחו את השער קדיה מולודובסקי תרגום אלתרמן גולדברג פניה ברגשטיין מושיק לין מאייר נורא אפשר להתעלם השירים שווים
על חולד קטן שרצה לדעת מי עשה לו על הראש , איורים נפלאים סיפור משעשע על ...

[b][po]נעמי בן שיטרית[/po][/b] (2005-11-21T17:05:32):
"מפלצולה" ספר מקסים שיצא לא מזמן וכתבה [po]רחלי בהרל[/po]. (היא משלנו!)
רחלי כותבת לילד שלה בן ה 5.5 ואם מותר לגלות בקרוב יצא עוד ספר שלה. לרוץ ולקנות!!!

[b]אלאור[/b] (2005-11-30T07:39:13):
אני ממליצה על הספר דירה להשכיר הוא ספר מדהים
ואני ישמח אם יפרסמו אותו פה

[b][po]מתוקה מתחילה מחדש[/po][/b] (2005-12-18T21:26:58):
[po]חגית פ[/po] סביב עיסוק במוות, אני תמיד מקריאה את [b]סיפור מהחיים[/b] של אלונה פרנקל, שוה לנסות (מספר על מוות של ציפור ברמה הקונקרטית אבל יש בו כל כך הרבה יותר מזה)

חוץ מזה ובלי קשר (ואולי דווקא עם קשר - אם כי לעיסוק בחיים) רוצה להמליץ בחום על הספר [b]סליל הקסם[/b] שעוסק בשקשר שבין אמא לילד מזמן המצאותו ברחם, ינקות ואחר כך כפעוט. מסופר על סליל קסם שמקשר בין האם לילד, בהתחלה שניהם קרובים אל קצותיו ולאט לאט עם השנים מתרחקים, ובכל פעם שרוצים מושכים בקצה ומתקרבים שוב. הציורים מקסימים אבל יותר מכך ספר פשוט מרגש בתכנים שלו.
25 ילדים ישבו היום מרותקים, בעיקר אלה שאמא שלהם בהריון מתקדם (טפו טפו יש בגן לא מעט כאלה).

[b][po]נועה בר[/po][/b] (2005-12-18T23:58:25):
[u]הספר סליל הקסם[/u]
אכן ספר מקסים @

עוד ספר מומלץ שאני אישית מאוד אוהבת [b]קטכחול וקטצהוב[/b] ( מקווה שכך שמו, לא נמצא אצלי כך שאפילו לא יודעת מי כתב ). שני צבעים כמו שני ילדים שהם חברים טובים שעושים כל מיני דברים יחד עד שפעם אחת התחבקו וכך הפכו לקטירוק.
ההורים לא הכירו אותם והם בכו והדמעות שלהם היו בצבעם המקורי וכך כל אחד מהם חזר להיות הוא עצמו.
ספר מתוק שמדבר על חברות וגם מלמד את השילוב של הצבעים .

[b][po]אמא של ליה[/po][/b] (2005-12-19T00:18:48):
[u]חברה, איך לא הזכרתם את "ארץ יצורי הפרא"[/u]
באמת איך? (-:

ועוד אצלנו עודפם עודפם אחרון ודי ודי:
[list]
[*] להתראות באנטארטיקה/נורית זרחי
[*] היפופוטמית על הגג/דניאלה כרמי
[*] (רק גילינו): זולל הלילה/אנה חואן. חדש אבל עם טעם של פעם ואיורים יפהפיים .
[/list]

[b][po]פלוני אלמוני[/po][/b] (2005-12-19T00:23:32):
[u]מסופר על סליל קסם שמקשר בין האם לילד, בהתחלה שניהם קרובים אל קצותיו ולאט לאט עם השנים מתרחקים, ובכל פעם שרוצים מושכים בקצה ומתקרבים שוב[/u]
נשמע קרוב במידה חשודה מאוד לסיפור הנפלא "חוט הלב," מספרו של מכס נורדאו, אגדות למכסה.

[b][po]מור וקנמון[/po][/b] (2005-12-21T21:03:29):
[b]אבא אתה אוהב אותי?[/b] ברברה ג'וסי, המשך ל'אמא את אוהבת אותי?' המקסים, רק באפריקה...
[b]מי נתן לי נשיקה[/b] נאוה גייזנברג
[b]הימים הצבעוניים שלי[/b] ד"ר סוס

[b][po]ורד לב[/po][/b] (2006-01-22T22:22:54):
[b]החיה עם הכיס[/b] חגית בנזימן.
בכלל רק "גילית" אותה ויש לה אחלה ספרים @

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2006-01-23T10:33:49):
[b]רקוד ירח[/b] ספר חדש בהוצאת טל-מאי.
מקסים-מקסים-מקסים!

[b][po]חגית פ[/po][/b] (2006-01-23T10:54:06):
טרה, את יכולה לפרט ?

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2006-01-23T16:55:40):
טוב, נו.....אבל אני מגלה את הסוף, טוב?

קודם כל הציורים מקסימים.

מסופר על נמר קטן שרוצה להצטרף לרקוד הירח השנתי של הנמרים שאמור להתקיים עוד כמה ימים. כל הנמרים מכל הארץ אמורים להגיע. אבל, מתברר לו שאסור לו, כי הוא קטן מדי. הוא מחליט להמציא רקוד ירח משל עצמו, ומתחיל באימונים. בערב המיוחל מגיעים כל הנמרים ומתחילים בריקוד אקסטטי-סופי כזה. באמצע השיא, הוא יוצא ומתחיל בריקוד הפרטי שלו. הנמרים נעצרים ומסתכלים עליו, ואז כולם מצטרפים אליו, ופוצחים במסיבה :-)

[url=http://www.ibooks.co.il/[po]NS]הנה[/url] GetProdInfo[/po].asp?prodid=13371472 שתראו את הציור (אגב, באתר זה יותר זול מאשר בחנות).

[b][po]עודד המחפש[/po][/b] (2006-01-25T00:53:07):
[u]אבא אתה אוהב אותי? ברברה ג'וסי, המשך ל'אמא את אוהבת אותי?' המקסים, רק באפריקה...[/u]
באתי להמליץ על זה וראיתי שכבר המליצו.

[b]vered[/b] (2006-01-25T09:35:27):
[po]טרה רוסה[/po] , לאיזה גילאים מתאים הספר?

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2006-01-25T14:14:00):
איך יודעים?
בהתחלה חשבתי שהבת שלי קטנה מדי (שנתיים), אבל היא די נהנית ממנו. נראה לי שמתאים גם לגיל 4, 5.

[b][po]נוסעת סמויה[/po][/b] (2006-02-22T15:39:58):
[url=http://www.text.org.il/index.php?book=0607012.][b]משלים פילוסופיים לילדים[/b][/url]
זו לא המלצה, כי עדיין לא קראתי הספר, אבל הנה [url=http://www.reshimot.co.il/leab/16851.asp]ביקורת[/url]
שעשתה לי חשק.

[b]tאמא[/b] (2006-02-25T01:09:43):
בסופר סנטר באיזור תל אביב. אני חושבת גם בשוהם מוכרים ספרי ילדים ב 10 שקלים.
ספרים טובים. שווה לבדוק.

[b]סיגל[/b] (2006-02-25T23:47:26):
הסיפור של לאה גולדברג "כובע קסמים" איורים מקסימים של רינת הופר . ספר חלום!

[b][po]שקיעות של פטל[/po][/b] (2006-02-27T01:30:41):
[u]פודי הקיפוד (מומלץ! קצב נהדר),[/u]

[po]אפרת ג[/po] - אם את עדיין כאן, או כל אחד אחר שמכיר את הספר -

אני מחפשת כבר הרבה זמן ספר, שאני זוכרת במעורפל שורה ממנו - "פוד/פודי/חוד הקיפוד, איכפת לו מאוד, כל מה שקורה פה בארץ הזאת" - לאחרונה נתקלתי בשם של הספר הזה וחשבתי שאולי בו מדובר. אני אשמח אם מישהו יוכל לאשר/לבטל את ההשערה שלי...

תודה

[b][po]יעל כ[/po][/b] (2006-02-28T06:42:05):
המעיל המופלא של יוסף. מתאים ל [po]פשטות מרצון[/po]

[b]תמי[/b] (2006-03-02T12:44:15):
הספר [b]גוני גרין בבית-הספר[/b] מאת לויס לורי מומלץ ברשימת [b]מצעד הספרים[/b] ובצדק. חסרים ספרים לילדים בכיתות א'-ג', ספרי קריאה טובים, פרוזה קולחת ומעניינת ולאו דוקא ספרי הרפתקאות. ספר עדין ומשעשע על ילדה בשם גוני שמגיעה כתלמידה חדשה לכיתה ב'. הכישרון שלה הוא לספר סיפורים ודרך הסיפורים שלה לומדים גם הקוראים על המבנה הסיפורי (דמויות ראשיות, דמויות משנה, הפתעה, התחלה-אמצע וסוף, דילוג בזמן וכן הלאה). איזה יופי של ספר.

[b][po]מורינגה רותמית[/po][/b] (2006-03-02T14:11:48):
[b]א-ב של צפורים[/b] מאת עזריה אלון
ספר עיון לילדים. בכל דף ציפור ששמה מתחיל באחת מאותיות הא-ב, לפי הסדר. איורים יפים של הצפורים (לא תמיד מדויקים כל כך, כך שכמגדיר לילדים זה לא מתאים), ומידע בסיסי מענין, מדויק וכתוב היטב על כל ציפור.
מתאים מאד לילדים בשלב בו הם מתענינים בסדר האותיות

לא כל כך קל להשיג. זה בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

[b][po]חגית פ[/po][/b] (2006-03-05T20:28:23):
שני ספרים שאנחנו קרועים עליהם לאחרונה-
ככה נעשיתי שודד ים/ מלינדה לונג
אף פעם בחיים אני לא יאכל עגבניה/ לורן ציילד

שניהם חביבים ומצחיקים. להיט הבית.

[b]צוויליך[/b] (2006-03-05T23:10:21):
[b]בּוּצִי בֶּנצִי מעצבנת[/b] מאת ברברה בוטנר, איורים (ואיזה) פגי רטמן.

בוצי היא הבת-מהגיהנום של החברה של האמא של המספרת.
כל פעם שהחברה באה לביקור, האמהות מצפות שהילדות ישחקו ו"יסתדרו". האמת היא שבוצי היא ביריונית קטנה מהסוג השתלטני והילדה המספרת סובלת.
בסוף הספר: מגלים מה עושה הפליאונטולוג.

הוצאת כנרת

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2006-03-20T19:16:10):
[b]בילי הקוסם[/b] כריס פריסטלי, הוצאת טל-מאי, ספר חדש לילדים קוראים (כיתות א'-ד' אולי) על ילד שמגיע לבית-ספר חדש ומספר שהוא קוסם. ספר מאוד יפה על הסתגלות, חברות, התמודדות עם ילד ביריון בבית-הספר, מעבר למקום חדש ויחסים עם ההורים. כמו בחיים, הוא נוגע בהרבה מאוד דברים ועושה זאת בפשטות, ניקיון וחיוך.

[b][po]רוצה להיות אני[/po][/b] (2006-03-20T19:56:06):
הטוחן, הבן והחמור.
יהודה אטלס לפי משל איזופוס, הנה כמה שורות אחרונות שלו:

_רע ומר יהא חלקי אם רק אטה אזני
לשמוע מה חושבים עלי פלוני או אלמוני.
כשלדרך כלשהיא סוף-סוף אני יוצא
כדאי שראשית כל אחליט: מה אני רוצה.
כי המנסה באיולתו, תמיד רק לרצות
כל רכלן ומבקר או סתם נותן עצות,
לא ירצה בסוף שום איש ות'סיפור יגמור,
כמו האב ההוא ובנו (או כמו אותו חמור)._

[b][po]תלתל בתוך תלתל[/po][/b] (2006-03-20T20:27:47):
הספרים האהובים על הקטנטונת (בת 10 חודשים)

[b]בוא אלי פרפר נחמד[/b] הקלאסי של פניה ברגשטיין
[b]ניסע אל השדה[/b] גם של פניה ברגשטיין
שניהם עם דקלומים קצרים ומתנגנים מצויין שאני זוכרת היטב כי אמא שלי (תבורך)
קראה לי אותם כשהייתי רכה בשנים.

וגם [b]"חוד הקיפוד"[/b] ספרון ירוק (זה שם הסדרה) מקסים עם ציורים יפים וריאליסטיים
כתוב ומחורז מקסים!
@

[b][po]שפת אם[/po][/b] (2006-03-23T07:55:16):
הרשימה ארוכה ומבורכת ורשמתי כמה שמות, יש ספר שנתקלתי בו שנקרא "חלומות פיל" והוא יפהפה - גם הציורים למרות שהראיתי לחברה והיא חשבה שהם פשטניים מדי. על ילדון קטן שמאוד אוהב פילים ועל אחיו הגדול שעושים טיול מפתיע עם פיל. מקורי ומעודד ליזמות :):) :)
אין כמו בבית - סיפור מקסים על חולד שמאס במחילתו ומחליט להחליפה כאשר הסיום ידוע מראש. איורים יפיפיים.

[b][po]אמא של יונתן וטל[/po][/b] (2006-03-25T22:38:42):
שני הספרים האולטימטיבים אצלנו לקטנים קטנים (אני התחלתי להקריא בגיל חודשיים בערך, מגיל חצי שנה הם ממש הקשיבו לאיזה עשרים שניות...) הם:
"ברכבת יושבת ארנבת" של חיה שנהב, שהוא פשוט פשוט ומקסים, מקסים.
"לילה טוב ירח" של מרגרט וויז בראון, בתירגום חביב מאוד. הספר כל כך נפלא שכאשר הקראתי אותו ליונתן באנגלית, המקצב והצליל היו כ"כ מהפנטים שהוא נהנה באותה מידה למרות שלא הבין מילה.
ועוד ספר שאני מאוד אוהבת זה "בשמי ערב" של פניה ברנשטיין.
בפעם הבאה-המלצות לגדולים.בניי שלוש פלוס.

[b][po]יעלי לה[/po][/b] (2006-04-19T22:18:54):
נתקלתי בספר מקסים - "נישוקי וחיבוקי" - יופי של ספר, מתוק מתוק מתוק. נישוקי וחיבוקי הם שני חתולים שקצת מתחרים ביניהם על אהבה של ילדה אחת.

[b][po]חגית פ[/po][/b] (2006-04-20T07:30:50):
קנינו ספר מענין בשם "מן התורה" של לוין קיפניס.
מבחר סיפורי תורה (בריאת העולם, תיבת נוח, משה בתיבה ועוד רבים) בשפה ידידותית לילדים ועם איורים "של פעם".

ממליצה לקנות באינטרנט!
המחיר בסטימצקי היה 109 ש"ח ואתר BOOKME רק 79 ש"ח !! הפרש מחירים עצום !!

[b][po]ענת הפלישתית[/po][/b] (2006-06-20T15:40:40):
ספרים שאיילה (3 וחצי) אוהבת במיוחד-
"כובע על הגובה"/ צילה ודידי מנוסי
"חמש דקות שקט" ו"אחד בשביל כולם"/ ג'יל מרפי
"בגדי המלך החדשים"
"מעלה קרחות"/ אפרים סידון ויוסי אבולעפיה
" קריוס ובקטוס"/ תורביורן אגנר
"החיה עם הכיס"/ חגית בנזימן
"מה שאבא יודע לעשות הכי טוב"
"הפיקניק של עמליה" ו"בועה על גב הרוח" / יהודית קציר
"אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים" / דוקטור סוס
"עכביש איכס"/ לידיה מונקס
"המשאלה של ארנב"/ פול סטיוארט
"עליזה בארץ הפלאות"/ לואיס קרול (הוצ' ענבל)
"לילה טוב מטימבוקטו"/ אייל כץ
"התירס של תרצה"/ דורית אורגד
"מקהלה עליזה"/ לאה נאור
"צמד חמד"/ עליזה סטרוד

[b][po]רוח ערב[/po][/b] (2006-08-01T12:54:21):
לא האמנתי שיגיע היום אבל: אני זקוקה להמלצות על דיוידי דווקא לפעוטות (בן2.5 ). מחפשת משהו לא רועש וצעקני, לא רדוד עם שפה נמוכה. האמת משהו בסגנון פרפר נחמד של פעם, נראה לי.
ככה הוא לא רואה טלויזיה בכלל, אבל אנחנו זקוקים לתעסוקה שאבאמא לא חלק ממנה. פתאום בקושי לצייר לבד הוא מוכן.

[b][po]כרמל האורחת[/po][/b] (2006-08-01T13:56:56):
אני לא בטוחה שזה עונה על כל הדרישות, אבל מהניסיון שלנו:
[b]מחסן השטוזים של דתיה[/b]-מיועד אולי במקור לגדולים יותר אבל אהוב מאוד גם בגילאי שנתיים. יש בו מהקסם של פרפר נחמד, שירים וסיפורים. (השיר "כך נולד הצבע ה..." . דודה מינה מבינימינה ועוד ועוד)
מסדרת סבא טוביה [b]סיפורים כיד המלך[/b]- השקעה בתפאורה ותלבושות, שירים יפים המבוססים על אגדות ומשלים.
קלטות [b]ברני[/b]- יש בנושאים שונים. שירים עם תנועות ידיים, קטעי קישור בהשתתפות ילדים. יש מסר אך לא 'דידקטי' מידי. - קצרות יחסית.
[b]סוד השוקולד[/b]- מלמד בצורה מהנה על מקור השוקולד (עצי הקקאו בברזיל). שירים טובים ברובם, שחקנים טובים (כולל חנן גולדבלט..) לא חף ממגרעות אך סה"כ קלטת מהנה מאוד.
גמאני אשמח לשמוע הערות והצעות נוספות.

[b][po]כרמל האורחת[/po][/b] (2006-08-01T14:02:15):
[u]ועוד ספר שאני מאוד אוהבת זה "בשמי ערב" של פניה ברנשטיין.[/u]

[po]אמא של יונתן וטל[/po] <איזה שם ארוך...>,
התכוונת ל [b]"ויהי ערב"[/b] ? הוא אכן נפתח במילים "[b]בשמי ערב[/b] (כחולים, בשמי ערב צלולים שט ירח..")
מצטרפת להמלצה!

[b][po]יו יו בקנדה[/po][/b] (2006-08-01T16:21:44):
רוח ערב
הדי.וי.די היחיד שאני יכולה להמליץ עליו בלב שלם הוא : "גם אני רוצה חיבוק" של יהודית רביץ.
יחסית חדש ופשוט מקסים. (השירים של מריק שניר)

[b][po]רוח ערב[/po][/b] (2006-08-01T18:05:42):
תודה רבה, נתחיל לבדוק

[b][po]נוסעת סמויה[/po][/b] (2006-08-02T09:39:02):
[u]האמת משהו בסגנון פרפר נחמד של פעם, נראה לי.[/u]
את פרפר נחמד המקורי עדיין מוכרים בקלטות וידאו. מומלץ ביותר.

[u]הדי.וי.די היחיד שאני יכולה להמליץ עליו בלב שלם הוא : "גם אני רוצה חיבוק" של יהודית רביץ.[/u]
מצטרפת.

ורוצה גם לספר שסוף סוף קנינו את [url=http://www.text.org.il/index.php?book=0607012.][b]משלים פילוסופיים לילדים[/b][/url] ספר נפלא, שיש לי הרגשה שילווה את המשפחה שלנו עוד שנים רבות. ([url=http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3224377,00.html.)]ביקורת של אריאנה מלמד על הספר[/url]

[b][po]שיר ה[/po][/b] (2006-08-15T14:00:36):
פרוייקט חדש -
ספרי ילדים חברתיים - www.bikoret.social.org.il

[b][po]גלית ועמרי[/po][/b] (2006-08-16T01:49:37):
בעקבות נפילתו של אורי גרוסמן במלחמה נזכרתי בספר מקסים שנכתב עליו "השפה המיוחדת של אורי"
מומלץ במיוחד להקראה לאחים גדולים שיש להם אח קטן בן שנתיים

[b][po]מי מה[/po][/b] (2006-08-17T14:14:53):
_הדי.וי.די היחיד שאני יכולה להמליץ עליו בלב שלם הוא : "גם אני רוצה חיבוק" של יהודית רביץ.
מצטרפת_ וגם , אם כי פחות מוצלח,לטעמי, בגלל ההגשה הרעשנית של אתי שגב, "בוא אלי פרפר נחמד" על פי הספר באותו שם וספרים נוספים של פניה ברנשטיין. שירים יפים.
עוד ספרים שאני אוהבת לקריא הם [b]המפוזר מכפר אזר"[/b] של לאה גולדברג, שגם ילדים קטנים שטרם מבינים את כל המילים בעברית, הרהוטה אך מדוברת מאוד, של לאה גולדברג, מבינים שזה מצחיק!
אוהבת גם את [b]לימפופו[/b] ו [b]ברמלי[/b] בתרגומו של נתן אלתרמן, כל כך מוזיקלי ונעים להקראה וגם מעשיר שפה וגם העלילה מותחת ומהנה ומגיעה אל סוף טוב כמובן

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2006-08-17T22:06:15):
מסדרת סבא טוביה סיפורים כיד המלך- השקעה בתפאורה ותלבושות, שירים יפים המבוססים על אגדות ומשלים

אני חולקת. פרסומת "סמויה" גסה לאקמולי, במבה ועוד.

ואת "ברכבת יושבת ארנבת" המוזכר לעיל כתבה טובה שינברג, לא חיה שנהב.

[b]mise[/b] (2006-08-17T23:08:33):
מישהו מכיר ספרי ילדים שלא צריכים צנזורה? :-)

לא כאלה שזורקים את האחריות על המעשים/רגשות שלנו על אחרים (למשל "ציפור הנפש", אני מתעבת אותו), לא כאלה שמשתמשים בכינויים לא יפים (טיפש למשל?) או כאלה שעושים הפחתות ערך לבכי ולילדים ("הוא בכה כמו תינוק").

[b][po]אקולוגית מתחילה[/po][/b] (2006-08-20T19:25:27):
היי לכולם!
אשמח לקבל המלצות לספרי מגדרי צמחים, ציפורים וחרקים הכי ידידותיים למשתמש
ושיתאימו גם לקטנטנים
תודה

[b]יעל[/b] (2006-08-20T19:43:13):
_אשמח לקבל המלצות לספרי מגדרי צמחים, ציפורים וחרקים הכי ידידותיים למשתמש
ושיתאימו גם לקטנטנים_
[b]מגדיר פרחי הבר לילדים ולנוער/יונה זילברמן, הוצאת מודן[/b] . מגדיר נחמד מאוד. גם מבחינת העיצוב ידידותי למדי, לדעתי.
הספר מחולק לפי צבעי הפריחה, ובתוך כל צבע הפרחים מסודרים לפי סדר מועדי הפריחה . בנוסף להסברים הבוטניים יש גם אגדות, פינת הלשון העברית, ועוד. עוד דבר נחמד: בכל עמוד יש עיגול ירוק, כתום או אדום המסמן, בהתאמה האם מותר לקטוף את הפרח, האם רצוי לא לקטוף, או שהפרח מוגן. הילדים שלי לפחות מאוד אהבו את הרעיון.

[b]HAVIVA[/b] (2006-10-14T17:16:10):
גוּני גרין בבית הספר
כתיבה: לויס לורי
איורים: מידי תומס
תרגום: מאירה פירון
הוצאת טל-מאי 2005
המלצה חמה על ספר ילדים מפתיע ומהנה במיוחד :
תלמידה חדשה בשם גוּני גרין מגיעה לכיתה ב'. מרגע שנכנסה לבית הספר עוררה את תשומת לבם של ילדי הכיתה והמורה סוזי. כולם סקרנים לתהות על קנקנה ומגלים בה עניין רב.
וכל זאת למה? כי גוני גרין ילדה ממש מיוחדת.
סגנון הלבוש שלה משונה, מוזר ומצחיק. (פיז'מה ומגפי בוקרים). שערה אדום אסוף בשתי קוקיות. ארוחות העשר שלה מיוחדות ומקוריות (סושי ומקלות אכילה ירוקים).
מיד בבואה לכיתה, אנו מגלים ילדה עצמאית, דעתנית , בעלת בטחון עצמי רב. אוהבת להיות במרכז העניינים - כפי שהיא מעידה על עצמה.
ילדי הכיתה מתבוננים בה בהערצה. הם מעולם לא פגשו ילדה כמוה! גם המורה סוזי מופתעת מהתנהגותה.
בשיעור סיפור בוחרים כל הילדים פה אחד לשמוע סיפור על גוני גרין מפיה של גוני גרין. ולגוני גרין זה מתאים מאוד, כי באמתחתה יש סיפורים מעניינים ואמיתיים לספר, כל עוד היא יכולה להיות "במרכז העניינים".
גוני מתגלה כתלמידה טובה, ממושמעת, אבל גם כמסתורית ומעניינת. יש לה כישרון מיוחד לספר סיפורים נפלאים על עצמה, אותם היא מספרת לכל ילדי הכיתה. גוני מספרת ספורים בדרך מיוחדת. סיפורים על חייה ועל אירועים יומיומיים שקרו לה, תוך שהיא הופכת אותם למרתקים ומפתיעים במיוחד. ילדי הכיתה מוקסמים מהסיפורים. תוך כדי האזנה לסיפוריה מלמדת אותם גוני גרין (ואת הקוראים) איך מספרים ואיך כותבים סיפור
יש כאן סיפור בתוך סיפור - סיפורה של הכיתה, המורה, ותיאור הדמויות השונות בה, המשמש כסיפור מסגרת – סיפור חיצוני שמתייחס לזמן הווה. וסיפוריה של גוני, המשובצים בתוך שיגרת היומיום של הכיתה, ומשמשים כסיפור הפנימי – כלואים בתוך סיפור המסגרת, ומתייחסים לזמן עבר. בעזרתם לומדים הקוראים את אמנות הסיפור. .(בדרך אמיתית ומשכנעת!)
אז איך כותבים סיפור? *
באמצעות דמותה וסיפוריה של הילדה גוני גרין, מציגה המחברת לויס לורי בפני הקוראים הצעירים את מרכיביו של הסיפור, את התבנית הסיפורית המכילה דמויות ראשיות ודמויות משנה, מהי הפתעה, מהו מבנה של טקסט אומנותי: התחלה, אמצע וסוף, מהו דילוג בזמן (מילוי פערים), מה הקשר בין מציאות ודמיון, מהו תהליך חקר המקדים לסיפור, ואמצעים טכניים המבליטים את המיוחד באירועים שגרתיים - ההופכים את הטקסט לסיפור. .
בתוך הסיפורים שוזרת גוני גרין הדגמות של אמצעים - טיפים - בהם כדאי למספרי סיפורים להשתמש.
בדרך זה מעוררת הסופרת (באמצעות גוני גרין) אצל הקוראים את "מספר הסיפורים" הטמון בכל אחד מאיתנו. בבחינת "גם אני יכול".
ספר מקסים, מפתיע, וממש משעשע.

[b]ועוד משהו לסיום .... [/b]
ואם בשעשוע עסקינן.... זוכרים את *"בילבי בת גרב" ? בילבי היא גיבורת ילדות שלי. ילדה מיוחדת ועצמאית, אמיצה ושובבה. מלאת שמחה, חכמה ושופעת סיפורים ומעשיות. ג`ינג`ית אמיתית שמצליחה לשגע את כולם ולכבוש את לב הילדים והמבוגרים כאחד! אהבתי לקרא על תעלוליה הדמיוניים בעולם הגדול. היא עשתה את כל מה שאני לא יכולתי לעשות בילדותי.... ועתה - עברו 35 שנה, בילבי בת גרב גדלה מאז שנות ה-70 , וגוני גרין (2005) תפשה את מקומה. יש דמיון רב בין השתיים...

[b][po]מיכל בר[/po][/b] (2006-10-16T21:52:14):
קנינו את הספר החדש של הפלסטלינה, של רוני אורן. הוא מלמד להכין כל מיני חיות מפלסטלינה. אור (4) ואני נהנינו לעבוד ביחד עם הספר. יש בספר הנחיות ברורות והוא מגרה.
ויש גם בונוס: בחגיגת יום-ההולדת של אור, שהתקיימה ביער לפני כמה ימים, ישבנו - כל הילדים וחלק מההורים ביחד ובנינו חיות מהספר. היה ממש כייף!

[b][po]מיכל בר[/po][/b] (2006-11-22T23:12:58):
היום ב"הארץ" כתבו על חנות חדשה לספרי ילדים (בלבד!). נשמעת מקורית ומדליקה. לא נשלטת על-ידי תכתיבים כלכליים צרים, לא מתמקדת ברבי-מכר, לא משתפת פעולה עם השתלטנות של ההוצאות הגדולות. מתייחסת קודם כל לאיכות. נותנת כבוד להוצאות קטנות ולקלאסיקות פחות ידועות.
קוראים לחנות הזאת "אמילי".
מישהו יודע איפה היא בתל-אביב?

[b][po]מיצי הריונית[/po][/b] (2006-11-22T23:59:24):
ספרים שנורי (3.2) אוהב במיוחד, (הוא לרוב חורש על כמה עד שיודע אותם בעל פה):
הטרקטור בארגז החול/ מאיר שלו, ציורים מקסימים של יוסי אבולעפיה
הלויתן והשבלול/ ג'וליה דונלדסון, ציורים אקסל שפלר
הענק הגנדרן ביותר בעולם/ (כנ"ל)
טרופותי/ (כנ"ל)
התרנגולים והשועל/ ח. נ. ביאליק, ציורים של יוסי אבולעפיה
תפילילה/ ליהי חנוך ומיכל כהן חי, ציורים דימיטרי קילינסקי [אין מצב שהוא נשאר ער בסופו]
סיפורים לפני השינה/ דבי גליורי [ משלים עם מוסר השכל]
אותיות מפטפטות / דתיה בן דור, איורים הילה חבקין
ככה זה בעברית/ (כנ"ל)
אחות חדשה בבית/ תומס סונסון (בתרגום משעשע של יהודה אטלס)
וכמובן יש את הקלסיקות שמדי פעם הוא חוזר אליהן: המפוזר מכפר אז"ר, דירה להשכיר, ארץ יצורי הפרא, מיץ פטל, זרעים של מסטיק, הכבש השישה עשר...

[b][po]עינת גל[/po][/b] (2006-11-23T00:09:03):
אמילי - רח' בן גוריון 59 (ליד 'דיאדה')

[b][po]מיצי הריונית[/po][/b] (2006-11-24T13:38:35):
המלצות לאיך לבחור ספר:
קודם כל הוא צריך להיות [b]לי[/b] נעים לקריאה, כזה שגם בפעם העשירית ברציפות לא ימאס.
מתאים לגיל ולעניין של הילד.
ציורים מאוד חשובים בעיני, רצוי שלא יהיו רק איור לטקסט אלה פתח לדיון נוסף מסביב.
רצוי שיהיו מילים חדשות ז"א שהספר תמיד קצת מעל למה שהילד מכיר, כך הוא גם מעשיר את השפה שלו. לדוגמא כשרכשתי את [u]התרנגולים והשועל[/u] של ביאליק בן זוגי קצת נבהל בהתחלה מהשפה הארכאית וחשש שנורי לא יבין, אחרי מספר הקראות (על ידיו) הוא כבר 'נדבק' למוזיקה של הסיפור, וראה שזה לא כל כך חשוב להבין מיד את כל המילים. אם הזמן, אחרי שהניגון של הטקסט כבר מוכר אפשר להתעקב על מילה מסוימת (לפעמים מספיק ציון של המילה הנרדפת שלה שהילד כבר מכיר) וכשיש ציורים מקסימים כמו של יוסי אבולעפיה (זו הוצאה חדשה של הסיפור) שממלאים את כל הדף ויש בהם מלא פרטים זה ממש כיף. בכל כפולה בספר יוסי החביא תולעת קטנה שנחמד לגלות (בעמוד האחרון הפתעה, לתולעת יש שני זנבות... נורי היה מאוד משועשע כשגילה את זה וגם אני.)

חשוב לקחת את הזמן ולקרא בחנות את הספר, לבדוק שאין בו תכנים שאינכם רוצים שיגיעו הביתה, (אלימות/ קללות/ סתם כתוב רע...) ואם מצאתם ספר שרוצים - אל תיקנו! רשמו את פרטיו ולכו להזמין דרך האינטרנט כי פעמים רבות תחסכו בכך מספר שקלים, אפילו אם זה באותה רשת עצמה. שווה גם לבדוק בכמק אתרים: סטימצקי, BOOKME, וכ"ו...

[b][po]אמא של שפן[/po][/b] (2007-02-07T20:42:02):
אנחנו חזרנו עכשיו לקלסיקות - מריים ילן שטקליס (כולל הסיפור העצוב והנפלא על הדב שמלין על הילדה שרוחצת אותו באכזריות יתרה), אנדה עמיר, לאה גולדברג וכמובן אלתרמן (השמרו מאפריקה! אל תלכו לאפריקה!). עונג.

[b]נעמית[/b] (2007-07-26T21:19:10):
מחפשת המלצות לספרי ילדים לפעוט בן שנתיים וחצי שמאוד אוהב לשמוע סיפורים ויש לו כמעט את כל הקלאסיקות.
תודה! @

[b][po]מוזה שכזו[/po][/b] (2007-09-25T21:30:21):
הילדים גדלים ואני מעדכנת רשימה מנצחת
(טוב, כולל כמה שאיפות שלי שטרם הונכחו)

[b]סוסון גבנונון[/b] / פיוטר ירשוב (הספר המוביל הכי בעולם, כבר דור שלישי אצלנו)
[b]פו הדב[/b] - מלא ובתרגום הישן
[b]דוקטור דוליטל[/b] / יו לופטינג
[b]לובנגולו מלך זולו[/b] / נחום גוטמן
[b]היידי בת ההרים[/b]
[b]מאה כלבים ואחד[/b] / סמית דודי (איהו הצדיק שיכוון אותי איך למצוא את הספר המקורי, זה עם הכריכה הורודה ששום עיבוד לא יכל לו??)
[b]נילס הולגרסן ואווזי הבר[/b] / סלמה לנגולף
[b]מעשיות האחים גרים[/b] (מתכננת להשיג את המהדורה המלאה לגיל יותר מאוחר, אם כי רוב הסיפורים כבר נטחנו עד דק בגרסאות דיסני וקיצורים שונים)
[b]אגדות אנדרסן[/b] הנפלאות, כולל בגדי המלך החדשים, הזמיר, מוכרת הגפרורים הקטנה, מלכת השלג (אפשר לשמוע את הסיפורים [url=http://www.gutenberg.org/etext/19574)]באנגלית[/url]
[b]אגדות אינדיאנים[/b]
[b]סיפורי עמים[/b]
[b]סיפורי אלף לילה ולילה[/b]
[b]עוץ לי גוץ לי[/b] - אבהרם שלונסקי
[b]סביב העולם ב-80 יום[/b] (בתכנון)
[b]לארס דב הקוטב הצפוני[/b]
הספרים של [b]מדונה[/b] (בזכות הססגוניות והצלצולים)

רוב הסיפורים למעלה מתאימים להקראה בהמשכים, מה שנמצא באופן מפתיע ומשמח כמועדף על ידי קליינטית הבית :-)

[b][po]אמא של שפן[/po][/b] (2007-09-26T12:58:17):
להיט תורן אצלנו הוא "בועות הסבון של גלי". פשוט יפיפה.

[b][po]הילה גביש[/po][/b] (2007-11-24T17:35:33):
הקטנטוני בן שנה מאוד אוהב שאנחנו מקריאים לו ספרים.עברתי על כל הדף הזה ראיתי את ההמלצות,חלקן אני כבר מאמצת.
אשמח לעוד המלצות לגיל שלו (שנה).
שבוע טוב לכולנו

[b][po]מי מה[/po][/b] (2008-01-17T15:05:27):
קיבלנו במתנה ספר מקסים שאני רוצה להמליץ עליו. קוראים לו [b]איה! אאוץ'! אווה![/b] כתבה רינת פרימו ואייר יניב שמעוני. ספר מקסים על התועלת שבבכי וחוסר התכלית שבהתאפקות. כי אם נתאפק ולא נצעק "איה!| אי! אאוץ'! " איך ידעו הקוסמים הקטנים שאלו שמותיהם, לבוא אלינו ולעזור לנו?

[b]=) אני[/b] (2008-01-20T22:01:15):
הספר של דב אלבויים "האריה הרעמתן והג'ירפה גם" פשוט מקסים והאיורים מאוד שונים מספרי ילדים אחרים (ומדהימים!!)
הילדים בגן התאהבו בו!!
מומלץ בחום!!!

[b]שבע[/b] (2008-01-21T09:58:30):
ספר שקיבלנו במתנה ויש בו ציורים פשוט מקסימים
"עשרה משחקי מחבואים" של פני דייל

[b][po]מפתח סול[/po][/b] (2008-01-21T10:59:10):
ספר מקסים לגילאים מ- 5,6 ומעלה "הרפתקאות הדוד אריה בערבות רומניה" של ינץ לוי. ספר מצחיק ומשעשע. ומצטרפת להמלצה על האריה הרעמתן ועשרה משחקי מחבואים

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2008-01-21T11:21:39):
[url=http://www.ybook.co.il/catalog1.asp?bID=3621585]כתם כתר קטשופ אהבה[/url] של נורית זרחי. נפלא. מעיין נובע של אסוציאציות פרועות, איורים חסרי גבולות ומין רוממות רוח ששורה על הספר כולו.

[b][po]דרך עפר שם זמני[/po][/b] (2008-01-21T13:13:56):
"להתראות באנטרקטיקה" של נורית זרחי - ספר פיוטי ומרגש עם ציורים יפהפיים של בתיה קולטון שמוסיפים כמה רבדים לסיפור.

[b][po]ידי אור[/po][/b] (2008-01-23T00:48:09):
אחד הספרים היותר מוצלחים שהתגלגל אליי הוא: "דמעות ורודות" של חנה גולדברג (לא לאה גולדברג..)
המשמעות של לתת ביטוי לרגשותינו במקום להדחיקן.
אחד הספרים החשובים ביותר והבסיסיים ביותר. ספר זול יחסית, כתוב בפשטות ובמתיקות. עברתי עם ביתי חוויה מתקנת בעקבותיו...
מומלץ בחום ובאהבה לכל הילדים שמתקשים לתת ביטוי לרגשותיהם.

[b]משוטטת[/b] (2008-02-03T17:09:46):
ממליצה מאוד על [url=http://www.miriksnir.com/pages/hebrew/amakakot/first-amakakot.php.]ספר האמקקות הגדול (הראשון)[/url]
מסב הרבה עונג לכל המשפחה.

[b][po]ילדת טבע[/po][/b] (2008-02-03T19:46:53):
לחיפושית יש מנוי בספריה כבר כמעט שנה (בת שנתיים וחצי) גומעת בשקיקה את כל הספרים פחות או יותר. ההנאה אדירה. בפעם האחרונה לקחנו ספר נהדר, לילה בלי ירח של שירה גפן ואתגר קרת, ציורים מדהימים ביופים של דוד פולנסקי שאפילו רק בשבילם שווה הספר והסיפור עצמו גם כן, ללקק אצבעות. שפה עשירה ומתנגנת, דמיון פורה כייף של ספר.

[b][po]נ ע מ ה[/po][/b] (2008-02-04T03:54:30):
אצלנו אוהבים מאד את הסדרה של גלילה רון פדר:"מנהרת הזמן" (בני 9 ו-7)
שני ילדים שיש להם מערה סודית שלוקחת אותם כל פעם להרפתקאות אחורה בזמן,לתקופות שונות בהסטוריה של ארץ ישראל.

[b][po]אלה לי לה[/po][/b] (2008-02-11T20:04:30):
מוסיפה שם של ספר נפלא
אמורי אשיג אטוסה/נורית זרחי
באיורים נפלאים של הילה חבקין

בעיני מתאים לכל גיל

[b][po]עורכת עם ערכים[/po][/b] (2008-02-25T02:06:50):
למה יש גם [po]המלצות ספרי ילדים[/po] וגם [po]ספרי ילדים מומלצים[/po] (שאף הוא דף המלצות)? |אוף|
(נראה לי ששווה לאחד רק אם מסכמים)
([po]דף לעריכה[/po])

[b][po]עורכת עם ערכים[/po][/b] (2008-02-25T02:08:30):
[po]דף לעריכה[/po] (לסיכום, ואם מסכמים גם את [po]המלצות ספרי ילדים[/po] אפשר לאחד ביניהם)

[b][po]מורינגה רותמית[/po][/b] (2008-02-26T09:38:23):
ספרים מעולים לילדות גדולות/לנערות קטנות:
אבא ארך רגליים בתרגום החדש
האסופית בתרגום החדש
המכשפה מרחוב מלצ'ט 3 של גדי טאוב (למיטב ידיעתי זה ספר שמענין גם לבנים)

[b]תמי[/b] (2008-02-27T13:21:54):
ממליצה בחום על הספר [b]עשר זה גדול[/b] של דין פיצ'פוד בהוצאת טל-מאי. הספר מתאים לילדים בני 9 עד 12. הוא גם רעיון נהדר למתנה ליום הולדת עשר. בנות ובנים אוהבים אותו. הספר סוחף מצחיק ומרגש. הדמויות אמיתיות מאוד והמצבים מצחיקים ביותר. ממש כיף לקרוא.

[b][po]תמרול ה[/po][/b] (2008-02-28T10:53:35):
מנהרת הזמן מעצבן אותי מאד כי מלא אי דיוקים (בלשון מאד עדינה) היסטוריים, טועה ומטעה.

<נזכרת פתאם בסדרת הטלויזיה "מנהרת הזמן", המאד מאד עתיקה ומקסימה מימי ראשית הטלויזיה, שאולי זכורה לקשישים כאן >

[b][po]עפרה שחר[/po][/b] (2008-03-05T00:10:48):
ההמלצות תלויות גיל וקשה להציע את כל המנעד. עדיף להמליץ על סופרים ולקוות שמי שגדל על ספרות איכותית יפתח חוש לספרים טובים, שפה עשירה ולכתיבה יצירתית: יאנוש קורצ'אק, אלזה בסקאו, ד"ר סוס, טומי אונגרר, מוריס סנדק, אריך קסטנר, א.א.מילן, מאיר שלו, דוד גרוסמן, לוין קיפניס, יונתן גפן, ספריו המצולמים של וולט דיסני (הישנים) ובכלל- אני ממליצה על רביצה של כמה שעות במזג אויר מאפן בחנות ספרים די שניה עם הילדים לדליית פנינים, ועל יום קבוע בסיפריה. בעיני זה חלק מחינוך טוב. לסיפורים בעל פה אין מתחרים בקשר הבלתי אמצעי שהם מזמנים ובדמיון, הומור פנימי ודרך להתמודד עם תכנים משותפים - אפשר לעבד סיפורים מהתנך, מיתולוגיות וסיפורי עמים, לספר מה היה לנו היום ולהמציא איתם. גם לכתוב ולהכין ספר משלכם עם ציורים וגיזורים ותמונות בני המשפחה. תהנו.

[b][po]דרך עפר שם זמני[/po][/b] (2008-03-05T11:50:42):
[b]הספר הכי מרתק[/b] מאת [b]ג'וליה דונלדסון[/b] ו[b]אקסל שפלר[/b]. לגיל הרך. ספר חמוד, מצחיק ואוהב ספרים.

[b]תמר[/b] (2008-04-06T17:10:18):
ספר חדש בשם [b]הסוד שלי[/b], כתבה מאירה פירון ואיירה מאיה שלייפר. ספר יפהפה על יחסים בין אמא לשתי אחיות, בין האחיות לבין עצמן וגם על סוד. האיורים נפלאים.

[b][po]ילדת טבע[/po][/b] (2008-04-06T18:37:19):
[u]<נזכרת פתאם בסדרת הטלויזיה "מנהרת הזמן", המאד מאד עתיקה ומקסימה מימי ראשית הטלויזיה, שאולי זכורה לקשישים כאן >[/u]
הלו, הלו! למי את קוראת קשיש? האיש שלי בכלל נעלב ואמר שכשהוא מסתובב עם גולף בחורף (רוב החורף) כולם קוראים לו דג.

[b][po]נבט חיטה[/po][/b] (2008-04-06T21:30:52):
[u]לקחנו ספר נהדר, לילה בלי ירח של שירה גפן ואתגר קרת, ציורים מדהימים ביופים של דוד פולנסקי שאפילו רק בשבילם שווה הספר והסיפור עצמו גם כן, ללקק אצבעות. שפה עשירה ומתנגנת, דמיון פורה כייף של ספר.[/u]
גם אצלנו הספר הזה אהוב מאוד.
הציורים מעט מפחידים לטעמי למרות הכישרון הרב של המאייר.
ועכשיו בן ה-3 בתקופה של ע.הלל הוא מאוד אוהב את השירים שלו מתנגנים ומסופרים. ספר נפלא "יוסי ילד שלי מוצלח" עם איוריו של שמוליק כץ.

[b][po]מי מה[/po][/b] (2008-04-06T22:03:36):
[u]הלו, הלו! למי את קוראת קשיש?[/u]

[b][po]תמרול ה[/po][/b] (2008-04-06T22:38:06):
[u]הלו, הלו! למי את קוראת קשיש?[/u]

מנסה להיזכר באיזה שנה זה היה
מנהרת הזמן הטלויזיונית בשחור לבן, לפני ימי ארידור העליזים,
<מישהו זוכר את המחיקון, ואת האנטי-מחיקון?>

[b]יצ[/b] (2008-04-06T23:11:18):
[url=http://www.youtube.com/watch?v=IFpybNImA38]מנהרת הזמן[/url]

בצבע.... בשבילך, תמרולה.

[b][po]תמרול ה[/po][/b] (2008-04-06T23:23:14):
צדיקית, אני ה מ ו מ ה
איך איך את עושה את זה?
שתהיי לי בריאה!
אם את כאן, הולכת לכתוב לך משהו בדפבית

[b]יעל[/b] (2008-04-10T12:50:37):
קראתי עם בתי בת השש את הספר [b]הסוד שלי[/b] של מאירה פירון עם איורים נורא יפים של מאיה שלייפר. העיסוק בסודות ולקיחת דברים של אחרים ויחסים משפחתיים מרתק וחשוב. הילדה נהנתה וביקשה לקרוא את הספר שוב ושוב.

[b][po]נ ע מ ה[/po][/b] (2008-04-18T06:14:22):
ספר ילדים מרגש עד דמעות:

"כמוך בדיוק" / ג'אן פירנלי

על רקע ציורים יפהיפיים ורגועים מתאר המחבר בפשטות והרבה אהבה מה אמא מוכנה לעשות עבור צאצאיה

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2008-05-20T21:47:16):
הג'ירף שאהב לרחם על עצמ/גדי טאוב
נשיקה בכיס/ שלומית כהן אסיף
קיש-קיש בם-בם/ קלרה מרצ'ל ודיוויד הול

[b][po]תמרול ה[/po][/b] (2008-05-22T00:59:21):
[b][u]הג'ירף שאהב לרחם על עצמ/גדי טאוב[/u][/b]
וגם [b]האיל שאהב נקיון[/b]- גם מאת גדי טאוב,
שני סיפורים על קשיים אנושיים (אייליים..., ג'ירפיים..) שעוקצם כהה במקצת לאחר ש...

[b]טינטורו פילה קטנה מאד[/b] - על גורה קטנטנה של פילה שציידים לקחו אותה, איש אוהב טיפל בה, ובסוף היא חוזרת לאמא שלה...

[b]אמא עם קוקיות[/b] - על ילדה ששוכבת במיטה, יורד גשם בחוץ, החתולה למרגלותיה, והיא מדמיינת מה היה קורה לו פעם אחת היא ואמא שלה היו מתחלפות...

[b][po]קר שינדו[/po][/b] (2008-05-26T13:46:24):
לאוהבי הדינוזאורים - [url=http://www.steimatzky.co.il/Steimatzky/Pages/SearchResult.aspx?SearchType=Advanced&SearchText=%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%9d%20%d7%94%d7%93%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%96%d7%90%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%9d&WhereToSearchCategory=Departments&SearchCategory=9999&Aff]עולם הדינוזאורים[/url] מאת אלכס גליקין וזאב גלילי הוצאת דני ספרים (אפשר למצוא בספריות את המהדורה הקודמת "מסע אל עולם הדינוזאורים" בפורמט גדול יותר).

[b][po]אורן ש[/po][/b] (2008-06-19T09:51:54):
ספרי הר-יער, פשוט תסתכלו באתר, ציורים מקסימים
http://www.levy-yamamori.com

[b]שושה[/b] (2008-10-17T02:14:02):
[b]חנות של מפלצות[/b]. אחלה ספר, אחלה אתר:
themonsterstore.info

[b]פלונית[/b] (2008-10-17T07:34:11):
אני החזרתי את "כמוך בדיוק"
לדעתי המסר כפול
אם אתה ייחודי אז איך זה שישכל כך הרבה שהם כמוך בדיוק?
אולי לא הבנתי...

[b][po]פיס טוק[/po][/b] (2008-10-17T18:06:21):
אמנם, ממליצה על ספרי-המשכים, (לגילאי 7/6-13/14, נדמה לי..אפשר להתחיל יותר מוקדם, ואפשר לסיים יותר מאוחר, מה שבא).
"מלך הגנבים"/ורנליה פונקה

"סוד הגן הנעלם"/פרנסיס הדסון ברנט (ליותר צעירים, לדעתי). מרי העשירה והמפונקת התיתמה מהוריה, ועברה להתגורר אצל דודה, בבית אחוזה גדול וקודר.

"נעלי בלט", ו"נעלי החלקה"/נואל סטריטפיל. אין לי הסבר..

"נשבעתי אמונים"/לא זוכרת הספר לא צלי, קראתי מהספרייה..

אתן עוד הרבה כאלה, אבל אני צריכה ללכת..

[b][po]ממה מאיה[/po][/b] (2008-10-18T12:20:06):
מצטרפת לשושה. קניתי את "חנות של" לפני כמה ימים. קראתי לפשושה כבר כמה פעמים, ובכל פעם אני נהנית ממנו יותר...וגם היא (-:
אפרופו "כמוך בדיוק" - "אתה זה בדיוק מה שאני צריכה" (או משהו כזה) הרבה יותר מוצלח.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2008-11-08T16:45:06):
בת תשע, מעוניינת לספר לכם על המון ספרים נהדרים שקראתי, (אח ורק בהמשכים!), משפט שהמצאתי לספר האחרון: "פשוט לא מצליחה להוריד את החיוך!"
טוב, אז הנה מה שאני זוכרת:

[list=1]
[*] אליפים. מקסים. אומנם לילדים קצת יותר גדולים, וקצת קשה, אבל עדיין, לא יכולתי להפסיק לקרוא. אחרי שסיימתי לקרוא אותו, הייתה תקופה שבה אמרתי שאני שונאת את הספר, אבל זה לא היה נכון מבחינת ה"אמת". כתבה אסתר-שטרייט-וורצל
[*] שתי אמהות. מקסים. האחרון שקראתי. המשפט שהמצאתי היה בשבילו. לא יכולתי להפסיק. מי שלא קראה או יקרא בעתיד מפסיד. למתוח אתכם קצת? רק אם בא לכם, אם כן, תשאלו על מה, ואני אכתוב קצת... של אסתר-שטרייט-וורצל.
[*] נשבעתי אמונים. של דבורה עומר. מקסים מקסים מקסים. על יצחק רבין.
[/list]

צריכה לזוז, להת', (אכתוב שבוע הבא על עוד ספרים!) חסויה.

[b][po]פיס טוק[/po][/b] (2008-11-09T12:38:02):
טוב, כתבתי אתמול על אליפים, שתי אימהות, ונשבעתי אמונים.
אז יש עוד מלא:

הטירה הנעה, של דאיינה ווין ג'ונס. הנסיכה הקסומה, לא זוכרת של מי.
וכמובן,
[u]הסיפור שאינו נגמר[/u]

[u]אלבי, סיפור אבירים[/u]

_כל ספרי הארי פוטר של ג'י. קי. רולינג,
כל סדרת האריה המכשפה וארון הבגדים של ק.ס. לואיס,_
שהם כמובן מקסימים מקסימים, את הארי פוטר קוראת וקוראת שוב ושוב.
עכשיו אני קוראת את אראגון, ספר מסים מקסים. של כריסטופר פאוליני.
[list]
[*] בלב יער, על רכס השדרה, מצא אראגון את האבן הכחולה. מתוכה בקעה דרקונית זעירה וגורלו נקשר בגורלה.
[/list]
עד מהרה מגלה הנער העני כי הוא נצר למורשת עתיקת יומין, מורשתם של רוכבי הדרקונים. הוא נשאב אל תוך עולם חדש, הפכפך ומלא עוצמה, אל תוככי קיסרות אלאגייזיה שבא שולט גאלבטוריקס הרשע. על גבה של סאפירה הדרקונית ובלווית עצותיו של מספר סיפורים זקן יוצא הנער למסע רווי סכנה. כי רק אראגון, אחרון רוכבי הדרקונים, יוכל להכניע את כוחות האופל של הקיסרות ולהחזיר ליצוריה המופלאים את השלום והשלווה.*
אני באמצעו, והוא מאוד מעניין, מותח, ומתאים בייחוד למי שחושב שהדרקונים יפהפיים, ומקווה, (למרות שזה בלתי אפשרי), שהם יחזרו פעם לעולם. (אנשים כמוני!)

[b][po]קוראת נלהבת[/po][/b] (2008-12-27T12:21:01):
שלום רב,
אני חדשה באתר,
הייתי רוצה לבנות רשימת קריאה קלאסית לילדים,
עד עכשיו חשבתי על:

אמיל והבלשים
סדרת נארניה
נשים קטנות
הסיפור שאינו נגמר
מומו
הקוסם מארץ עוץ
דירה להשכיר
כל מה שקרה לקרשנדו ולי
אי הילדים
אורה הכפולה
שרה גיבורת ניל"י
טרזן
קופיקו

לכל מי שאוהב לקרוא ו/או קרא הרבה בתור ילד מתחילת הקריאה ועד היום בעצם-
אם יש לכם רעיונות להשלמת / העשרת הרשימה כדי ליצור חינוך רחב וקלאסי ?

תודה

[b][po]אילה בשדה הדגן[/po][/b] (2008-12-28T22:15:45):
[po]מידע למתחנכי הבית[/po],

למיכאל אנדה יש גם את 'גים ונהג הקטר' וספר המשך,שגם הם מומלצים.
אנחנו נהנים ובוכים עם לאסי,
בגילגי פשוט התאהבנו..

לקחתי מהסיפריה ספר מסדרת קופיקו ,לא היתי חסידת קופיקו בילדותי, אז לקחתי סתם ספר.מה שנראה שהסידרה מתדרדרת באופן זוועתי ,מספר מדליק,לא חינוכי וכיפי לפטפטת מיגעת,נרדמתי מלהקריא חצי עמוד .אולי כדאי לנקוב מאילו ספרים בדיוק נהנתם,אם מדובר בספר שהוא סידרתי.

[b]דנה[/b] (2009-02-13T22:54:50):
ספרי ד"ר סוס.
ספרי אוליביה מאת איאן פלקונר
ספרי אסטריד לינדגרן ובהם בילבי, אמיל, מדיקן, נוריקו סאן הילדה מיפאן (גם שאר ספרי הסדרה של ילדים מארצות שונות, רובם נכתבו ע"י לינדגרן, בתרגום לאה גולדברג, צילומים מרהיבים ומרתקים לילדים
העציץ הריק - דמי
ג'ינג'ר, מאת שרלוט וואק
הנקודה
רוני נומי והדוד יעקב של מאיר שליו
שפת הסימנים של אורי מאת דוד גרוסמן
ספרי צפרדי וקררפד
ספרי דובי דוב המאוירים ע"י מוריס סנדק (ארף יצורי הפלא המומלץ)
וכמובן פו הדוב

[b][po]נועם כוכב[/po][/b] (2009-03-19T18:47:17):
אני קרתי ספרים מאוד מאוד יפים ואני רוצה להמליץ לכם אליהם (-:.בית ספר לפיות.חדי קרן.פיות.בובות.משלי חיות.חיוך בכל פנה.חטיפת פיות השינים.הנסיכה פופי.אניס מכשפה מתחילה.ליר הדרקון.מומו.נועם ביי...(-: (())(()) ((((((((((|l|))))))))))

[b][po]נועם כוכב[/po][/b] (2009-04-19T16:19:26):
אז ככה: אני קרתי ספר שקוראים לו: החוה של אופיר.אני אספר לכם על מה זה.זה על ילד שקורעים לו אופיר.והוא גר מעבר לגדר של דוקטור אדיר.לדוקטור אדיר יש תכי והתכי שלו מדבר בספת האדם ובכל ספה אחרת.אופיר תמיד הולך לחוף הים אחרי בית הספר ושם הוא פוגש את גיל חברו הטוב ביותר.יום אחד הלך אופיר לחוף הים קרגיל ואז גיל בה אליו בהיתרגשות....
(מגיל שבע)

[b][po]אפרת מ[/po][/b] (2009-04-22T18:20:49):
הייתי מנסה באתר "ביקורים" שמציע ספרים מומלצים לילדים עם אחריות חברתית :-)

[b][po]אפרת מ[/po][/b] (2009-04-22T18:22:20):
וגם - הנסיכה שלבשה שקית נייר של רוברט מונש.
מקסים חכם ופמניסטי. אזל ולא בטוחה עד כמה ניתן לאיתור..

[b][po]דניאל של מורן וענבר[/po][/b] (2009-04-22T19:13:18):
[u]באתר "ביקורים"[/u]
אפשר לקבל קישור לאתר? דרך גוגל לא מצאתי

[b][po]טנא מלא כוכבים[/po][/b] (2009-04-22T20:56:15):
בבקשה - אתר [url=http://www.kipa.co.il/bikorim/.]ביכורים[/url]

[b][po]שיר ה[/po][/b] (2009-04-22T23:00:21):
ממליצה מאוד על הספר "אני וסבתא הבאה בימים". לא יודעת אם עדיין קיים. יש לי אותו מילדותי הרחוקה. פשוט, על החיים, על משפחה, על ילדות, על פרידה ומוות של אדם קרוב ואהוב, על מעגל החיים. מלווה בציורים מהיפים והמרגשים שראיתי, מה שעוזר גם לבני בן השנה ו 10 חדשים להנות ממנו למרות שהמלל המלא עדיין לא מתאים.
[po]עודד המחפש[/po], נראה לי שיתאים לילד בן 8. אולי אני טועה, אין לי נסיון ספרותי עם הגיל הזה...

[b][po]שמש בחורף[/po][/b] (2009-04-23T09:02:31):
[u]המלצה על ספר "רוחני" או אלטרנטיבי טוב לגיל 8.[/u]
מומו.

[b]נועם[/b] (2009-05-25T04:24:57):
סדרה של ספרי ילדים של הסופרת מיריק שניר הופיעה בגרסה האינטרנטית שלהם:
[url=http://kidsgame.co.il/index.php?q=he/Stories]סיפורים לילדים[/url]
הפקה שהיא בגדר חידוש מרענן :-)

[b][po]רינה וטחינה[/po][/b] (2009-05-31T18:39:45):
יש באתר הזה הרבה דברים טובים , מצחיקים וחשובים מבחינה חברתית
www.bikurim.org
ביקורים - ספרות ילדים חברתית

[b][po]סמדר נ[/po][/b] (2009-06-01T06:13:38):
חייבת לומר שאף על פי שחשוב לחנך ילדים לאחריות חברתית, ספרות "חינוכית" ודידקטית היא עניין משמים ומייגע. במלים בוטות יותר, זה אולי -- רק אולי -- חינוך, אבל בטוח לא ספרות. "הסיפור על מורן שגרה בשדרות" שמופיע שם הוא דוגמה טובה. הוא נכתב כנראה עם המון כוונות טובות, אבל אמנותי הוא לא. התיאורים בנאליים וסטריאוטיפיים להחריד, והעלילה דלה ומופרכת (פשוט קמה והלכה לה לבית חנון? ואללה?!).

[b]דנה[/b] (2009-06-13T14:09:48):
ממליצה על הספר האבנים של אסטון ( או של אנטון) ספר חדש יחסית מקסים, נוגע ללב ומלא חמלה.

[b][po]הניצוץ שנדלק[/po][/b] (2009-08-02T01:43:25):
לקטנטנים יש ספר מצויין בשם "לילה טוב גורילה" של פגי רתמן שמספר על גורילה שובבה ש"מרימה" לשומר גן החיות את המפתחות ולאן זה מתפתח (אני אפרט עוד לפי דרישה). ספר מאוד חמוד ועדין עם גורם הפתעה שהצחיק את הילדים שלנו אינספור פעמים.

לטיפה גדולים יותר יש ספר קופי אחר בשם "לקוף יש בעייה" של גו'ליה דונלדסון (שכתבה גם את "טרופותי" המצחיק). קופיף מחפש את אמו לפי סימנים שמסתבר שהם משותפים לבעלי חיים נוספים. הסוף טוב.

[b][po]רויטל S[/po][/b] (2009-08-16T00:59:26):
טוב הגעתי לדף הזה באקראי והחלטתי להוסיף ספר נהדר לגילאי שנה ומעלה
[b]חתול גדול חתול קטן[/b] מאת אמי רובינגר
אין לו עלילה ואפילו לא סיפור אלא ספר הפכים בו רשומה רק המילה הראשונה ואילו השניה ניתנת לניחוש ע"י הזאטוט שלכם :-D אצלנו הספר נוחל הצלחה מה גם שיש אותו כעת גם בגירסה קשיחה לקטנטנים שאוהבים לקרוע את עמודי הספר האהובים ביותר של אמא >נותנת לעצמי להוציא קצת ממה שעובר עליי בידי כפרה :-)<

[b][po]אהבת עולם[/po][/b] (2009-10-28T09:55:43):
קניתי לא מזמן את הספר [b]'עכברון הביתה שב'[/b] לבנות שנתיים וקצת. ממש תענוג של ספר.
לא מצאתי בו אף נקודה לרעה (ואני מאו-ד ביקורתית). (בעצם, כמעט לא מצאתי, כי אני לא מתה על האנשה של בעלי חיים, אבל מילא, זה ממש בטל בששים).

סיפור חמוד על עכברון שיוצא לטיול, וכל מיני דברים יפים שהוא מוצא בדרך (קנה קש, בלוט), ובסוף כשמתחיל להחשיך איך הוא ימצא את הדרך חזרה? אה, הוא מצליח לזהות את המקום האחרון שהיה בו, ואז את המקום שעבר בו לפניו, וכן הלאה - עד שהוא חוזר לביתו.

נראה שזה ספר ישן (מחודש) ובטח חלק מכירים אותו. אבל אני לראשונה נתקלתי בו.
גם השפה יפה.
והאיורים מאו-ד יפים. (זה מזכיר את האיורים של 'דירה להשכיר'. הייתכן?)

בקיצור, מומלץ.

[b]דפנה[/b] (2009-10-28T21:11:19):
_באתר "ביקורים"
אפשר לקבל קישור לאתר? דרך גוגל לא מצאתי
בבקשה - אתר ביכורים.[b]לא![/b] ביכורים
אלא [b]ביקורים[/b] = bikurim.co.il
= ספרות ילדים אומנותית עם אחריות חברתית

[b][po]סגו לה[/po][/b] (2009-10-28T21:34:12):
משלים פילוסופיים לילדים מאת פיקמל מישל - קניתי לילדים ומצאתי את עצמי רבה איתם על הספר,
משלים קצרים ממגוון תרבויות שמשאירים מקום לשיחה ומחשבות,חוץ מסיפור אחד שלא אהבתי כל הספר משובח.
מתאים לילדים בני 7 ומעלה (לעניות דעתי)

[b]חורפית[/b] (2009-12-15T01:43:31):
מישהו מכיר ספר טוב על מעבר למקום חדש? (לילד בן 4)

[b]טלי[/b] (2010-01-28T14:21:04):
ממליצה מאוד מאוד על הספר [b]מרק שבור[/b] של ג'ני ולנטיין, לנוער ואפילו למבוגרים. ספר שאי-פשר להפסיק לקרוא, פשוט נשאבים לתוכו. יפהפה!

[b]טלי[/b] (2010-01-28T14:26:15):
חורפית - מעבר למקום חדש: "אולי כן, אולי לא, אולי אולי" סוזן פטרון. ספר איכותי מאוד לילדים שמתחילים לקרוא ומעלה, אבל אפשר לקרוא לו, הוא קצר יחסים. אפשר לקרוא שני פרקים כל פעם, או אפילו יותר. הספר עוסק בנושא של מעבר דירה בצורה מאוד יפה וטובה ובכלל הוא מוצלח מאוד.

[b][po]נבט חיטה[/po][/b] (2010-01-28T20:10:09):
חדשים אצלנו ומוצלחים מאוד:
ברחוב ירמיהו/לבי דאון
אריה הספריה
אותיות הולכות לים/סמי מיכאל
כד החרס השבור/ לינדה סו פארק (קניתי מתנה לאחיינית שלי)
בילבי גרב-ברך/אסטריד לינדגרן בהוצאה חדשה
[url=http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3362561,00.html]גֶ'רוֹנימוֹ סְטילְטוֹן[/url] (נקנה מתנה לאחיין שלי)

[b]מיכל[/b] (2010-01-28T23:07:30):
_איזה יופי, נטע.
אני תרגמתי אותו ונהניתי מזה מאוד._

מה! מה! את תירגמת את "רחוב הרעשנים"? כמה אהבתי את הספר הזה! ואת "הסופגנית ממדיקן", גם תרגמת?

[b]מיכל[/b] (2010-01-28T23:17:41):
ולגיל שמונה ומעלה, המליצו פה כבר על "תנינה" של נורית זרחי?
ספר גדול!

[b]גלית[/b] (2010-01-28T23:31:58):
נעלי בלט" של נואל סטריטפילד - קלאסיקה אנגלית משנות השלושים, מתורגם מעולה לדעתי וכיפי ביותר לקריאה.
לילדות בנות 9 ומעלה, נראה לי, וגם לגדולים וגדולות.
היא כתבה גם "נעלי החלקה" ו"נעלי קולנוע" שטרם הספיקותי.
וגם:
סוד הגן הנעלם
ההוביט
רוניה בת השודד של אסטריד לינדגרן
תום סויר
בן המלך והעני
חמישה ילדים והזהו - אדית נסביט, גם כן מלפי מאה שנה ומקסים ביותר.
וספר מדהים ביותר, לקצת יותר גדולים, אולי לגיל העשרה ומעלה - "בת האוקיינוס" מאת ג'ואן לואל, נכתב בשנות העשרים של המאה הקודמת, סיפור של ילדה שגדלה מינקותה על אונייה מסחרית באיים הדרומיים של האוקיינוס השקט...

[b][po]עינת ש[/po][/b] (2010-01-28T23:56:09):
[b]המומלצים:[/b]
[list]
[*] [b]איילת מטיילת[/b] של רינת הופר- הספר הכי טוב שלנו, פשוט נהדר! חובה בכל בית, 32 ש"ח ברשת מגה בול. לכו לקנות!!
[*] [b]חנן הגנן[/b] של רינת הופר- מקסים ועם זאת חינוכי. מעבר לשני אלה לא התלהבתי מהספרים האחרים שלה בכלל. גם לא מהצב בצבוץ או ממפלצת סגולה שהיה חסר פואנטה בעיני
[*] [b]צב על הגב[/b]/ שרית דרשן: ספר גדול!
[*] [b]אריה הספריה[/b]/ מישל קנודסן וקווין הוקס: לילדים גדולים יותר, ספר מקסים ונוגע ללב
[/list]
מצטרפת להמלצה על:
[list]
[*] [b]כמוך בדיוק[/b]/ ג'אן פירנלי
[*] [b]תפילילה[/b]: מקסים מקסים מקסים
[*] [b]מיץ פטל[/b] (למרות הציורים המחרידים)
[/list]

ספרים חמודים שנחמד שיהיה:
[list]
[*] [b]לקוף יש בעיה[/b]/ ג'וליה דונלדסון ואקסל שפלר
[*] [b]טרמפ על מטאטא[/b]/ ג'וליה דונלדסון ואקסל שפלר
[*] [b]הכבשה שבאה לארוחת הערב[/b] /סטיב סמולמן
[/list]

חוצמזה- יש לנו המון המון ספרים רובם חביבים, אני אובססיבית לניתוח ספרי ילדים,
אז הנה [b]ההמלצות השליליות שלי:[/b]
[list]
[*] [b]האריה שאהב תות[/b]: ספר גרוע בעיני, בייחוד בסוף כשהמספר אומר שהאריה כבר לא רוצה דברים שאין, ו"כבר לא מתנהג כמו טיפש", מעביר מסר שמי שרוצה דברים שונים הוא טיפש. לא בשבילנו
[*] [b]בייגלה[/b] המיתולוגי: זהובה הכלבה פשוט מניאקית וגועלית. שיניתי את הטקסט כי הציורים חמודים ובעז מאוד אוהב את הספר
[/list]

[b]השנויים במחלוקת:[/b]
[list]
[*] [b]אבא עושה בושות[/b]/ מאיר שלו: ספר שקראתי בילדותי ומאוד אהבתי. היום אני שמה לב שאפרים הילד נורא שלילי לאבא שלו וקונפורמיסט בטירוף. בסוף הכל מסתדר ונגמר יפה, אבל הייתי שוקלת באיזה גיל להקריא את זה..
[*] [b]טרופותי[/b] בגלל התחמנות שהוזכרה כאן. לא הכי חינוכי
[*] [b]קנגורה[/b]/ גווידו וון גנכטן: ספר יפה אבל קשה לי שאמא קנגורו כל הזמן רוצה להוציא את קנגורה מהכיס.. למה?
[/list]

קריאה מהנה!

[b]מלכודית[/b] (2010-01-29T00:16:27):
[u]חנן הגנן של רינת הופר- מקסים ועם זאת חינוכי. מעבר לשני אלה לא התלהבתי מהספרים האחרים שלה בכלל. גם לא מהצב בצבוץ או ממפלצת סגולה שהיה חסר פואנטה בעיני[/u]
את מכירה את "קיפודה עם מזוודה"? בעיניי הוא מהכי מוצלחים שלה
(אם כי אני לא בטוחה ש"יש לו פואנטה" אבל זה חלק מהקסם שלו)

[u]מיץ פטל (למרות הציורים המחרידים)[/u]
הציורים הם כמובן עניין של טעם, אבל בעיניי הם לא מחרידים אלא נועדו לבטא ילדותיות באסתטיקה,
שתואמת את הילדותיות של טון הסיפור. הכוונה לשפה ולציורים "ילדיים", בגובה העיניים של ילדים.
בעיניי הם יפים וגם תואמים את הטקסט שזה חשוב ולא מובן מאליו בכלל בספרות ילדים.

[u]קנגורה/ גווידו וון גנכטן: ספר יפה אבל קשה לי שאמא קנגורו כל הזמן רוצה להוציא את קנגורה מהכיס.. למה?[/u]
כי כבד לה וקשה לה, ממש כמו לאימהות שאינן קנגורו. בכלל לא שנוי במחלוקת בעיניי,
בעיקר כי היא מנסה לעודד את קנגורה לצאת מהכיס מאוד בעדינות ובנועם, ובסופו של דבר מחכה עד שזה קורה מעצמו.

[b]גלית[/b] (2010-01-29T00:48:15):
מה?
כל הרשימה היפה שהכנתי והוספתי התאיידה?

רובם לבני ובנות תשע ומעלה, כולל ואף מומלץ ל"אנשים בגילנו".

מתוך הרשימה המושקעת, כרגע זוכרת את אלה:

'חוות הקסמים' - ספר מוסרי ואנושי על בעלי חיים ביתיים וההתנהגו כלפיהם, ועל עזרה הדדית וטוב לב שאין לו קץ. ועוד מצידה של עכבישה!
'נעלי בלט' מאת נואל סטריטפילד, ספר שנכתב בשנות השלושים של המאה העשרים באנגליה, ותורגם מעולה, לדעתי, על ידי המתרגמת של הארי פוטר.
גם כן ספר נורא אנושי ומלא בחמלה, ולמרות שהוא מתאר תקופה נורא שונה, יש בו משהו אוניברסלי ואל - זמני.
'חמישה ילדים והזהו' של אדית נסביט. כנ"ל. גם כן אנגליה, גם כן מזמן, גם כן קסום ויפה ושנון ורחום.
כמובן ההוביט, תום סויר באחד מהתרגומים החדשים, בן המלך והעני אם יש תרגום חדש.
'בת האוקיינוס' שנכתב לפני מאה שנים בערך בארצות הברית, על ילדה שגודלה החל מינקותה על אוניית סוחר שהפליגה מסן פרנסיסקו לאיי הדרום באוקיינוס השקט.
ובכלל ספרי מסעות ימיים - 'מרד בספינה באונטי' ו'ילדי רב החובל גרנט' ואי המטמון.

[b]ליאורה[/b] (2010-01-29T10:18:11):
[b]אצבע הקסם[/b] - רואלד דאל. שני סיפורים בספר אחד: אצבע הקסם ואץ בץ. קריאה מהנה ומתגמלת לילדים בני 7-10 (בערך) - חוויה מצחיקה ומשמחת.

[b][po]נבט חיטה[/po][/b] (2010-01-29T21:02:06):
[b]המומלצים שנוספו לאחרונה אצלנו למדף[/b]

אותיות הולכות לים/סמי מיכאל (בן החמש מאוד אוהב וגם אני)
[b]אריה הספריה[/b] / מישל קנודסן (אותו בן החמש מבקש שוב ושוב)
[b]ברחוב ירמיהו[/b] / לבי דאון (כנ"ל לגבי הספר הזה, נרשמה התלהבות בקרב בן החמש)
[b]כד החרס השבור[/b] /לינדה סו פארק (נקנה כמתנה)
[b]המתנה הגדולה מן הים[/b] - סיפור שקרה באמת / סול דיה
[b]בילבי גרב-ברך[/b] / אסטריד לינדגרן

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2010-01-29T22:58:03):
_לקוף יש בעיה/ ג'וליה דונלדסון ואקסל שפלר
טרמפ על מטאטא/ ג'וליה דונלדסון ואקסל שפלר_
יש לצמד הזה גם את "הענק הכי גנדרן בעולם" (אם כי יש לי בעיה עם תרגום השם שלו - באנגלית זה The smartest giant in the world, כלומר "הענק הכי מגונדר בעולם" אם כבר. גנדרן זו תכונת אופי, שלענק בסיפור הזה ממש אין אותה).

[b][po]תמרול ה[/po][/b] (2010-01-30T08:20:21):
לילדים גדולים יותר:
[b]אראגון[/b] ושני הספרים הנוספים בטרילוגיה שתהפוך עוד מעט לדקאלוג, ספרות פנטזיה איכותית במיטבה. מאת כריסטופר פאוליני, שהיה ילד שגדל בחינוך ביתי, מעולם לא הלך לבית הספר והתחיל לכתוב את אראגון כאשר היה בן 15.

[b]התגלית של הוגו קברה[/b] מאת בריאן סלזניק, ספר שמשלב בין הסיפור המופלא לאיורים מקסימים, סיפור תעלומתי אפלולי על ילד יתום שחי ברכבת התחתית בפריז, ועוסק במשהו מוזר מאד. הסיפור מתפתח עד לסופו הטוב, אך עובר בדרכים אפלות שבתי נמשכה לקרוא עליהן עד הסוף. הבת שלי מבקשת לכתוב שיש בספר 540 עמודים שלמים.

[b][po]דודה דו[/po][/b] (2010-02-01T10:08:04):
מחפשת המלצה לספר עבור נסיכה בת 7,
שקוראת ספרים עבי כרס
וחיה בעולם הדמיון והפנטזיה.
אני מחפשת משהו מקסים במיוחד, איכותי ומותאם לגיל,
תודה מראש!
@

[b][po]אוהבת ספרי ילדים[/po][/b] (2010-02-01T11:40:32):
[u]אני מחפשת משהו מקסים במיוחד, איכותי ומותאם לגיל[/u]
אולי "אלה המכושפת" של גייל קרסון לוין. לא בטוחה בקשר לגיל אבל זה פנטזיה, מקסים ואיכותי. זה בהנחה שהאופציות המתבקשות של נרניה, פרידיין ומיכאל אנדה מוצו... ;-)

[b][po]אוהבת ספרי ילדים[/po][/b] (2010-02-01T11:41:17):
אה, וא-פרופו פרידיין, ללויד אלכסנדר יש גם ספר חמוד "החתול שרצה להיות איש".

[b][po]דודה דו[/po][/b] (2010-02-01T16:17:10):
תודה @

[b][po]קר שינדו[/po][/b] (2010-02-01T21:27:01):
[u]נראה שזה ספר ישן (מחודש) ובטח חלק מכירים אותו. אבל אני לראשונה נתקלתי בו.[/u]
ספר נפלא ושמחתי לראות אותו שוב על מדפי הספרים בחנויות. אייר את הספר שמואל כץ שאייר גם את דירה להשכיר.

[b][po]במבי ק[/po][/b] (2010-02-01T23:12:54):
הספר הראשון שקראתי לבד היה "מיו מיו שלי" הייתי בת 6 וקצת. והספר השני - "אורה הכפולה". ועכשיו, הבת שלי בת 7 וחצי, והבן עוד רגע בן 6 - הם עדיין לא קוראים בעצמם - ונראה לי שמיו מיו שלי מפחיד מדי (להקריא להם). איזה משונה זה להיות אמא - חוויית הקריאה שלי מהגיל של הילדים שלי כל-כך עזה, שאני מהססת אם הם בשלים לזה. אני בזמנו מאוד נהניתי ומאוד פחדתי. מה עושים?

[b][po]אפרת נ[/po][/b] (2010-02-02T07:40:07):
אני חושבת שיש הבדל גדול בין לקרוא לבד ללקרוא ביחד. התיווך והביחד ממתנים את העוצמתיות שבקריאה לטוב ולרע. אבא שלי היה קורא לי לפני השינה כל יום פרק מג'ים ונהג הקטר, פו הדב, מאה כלבים ואחד (התרגום הישן והמצוין של הספר המקורי, לא דיסני, שיצא בספריית דן חסכן ומאז נעלם מהמדפים). היינו מתחבקים בקטעים המפחידים ועושים צחוק מהרעים ואח"כ כשחזרתי לספרים האלו (שוב ושוב עד היום (-: ) הם כבר היו חברים.
חוצמזה הפחד הוא חלק מהכיף! את זה הייתי אומרת לך כילדה. כמבוגרת ואמא אני מזדהה, מיו מיו באמת קשה (ובכלל אני לא מתה עליו, יש אחרים של לינדגרן שהם חברים שלי- בעיקר רוניה בת השודד)

[b]מצ'רה[/b] (2010-02-02T09:10:50):
[u](התרגום הישן והמצוין של הספר המקורי, לא דיסני, שיצא בספריית דן חסכן ומאז נעלם מהמדפים).[/u]
דבר אחד דן חסכן האלה עשו טוב: הם הוציאו ספרים טובים. גם רוניה בת השודד זה בהוצאה הזו, ועכשיו אנחנו לא יכולים להשיג אותו.

[b][po]תמרוש רוש[/po][/b] (2010-02-02T15:03:53):
כמה ספרים שנחרשים אצלנו:
[b]הצב של אורן[/b]
[b]ארץ יצורי הפרא[/b]
"איילת מטיילת* (ציורים חמים ויפהפיים, וסיפור ריאליסטי שגולש למופרכות נפלאה - בדיוק מה שאני אוהבת)
(לגיל שנתיים)
[b]אריה הספרייה[/b]
(עוד לא קניתי, נראה לי שיתאים גם לגיל שנתיים של הילד שלי. יפהפה)

[b]פרדיננד פדהצור בקיצור[/b] של אפריים סידון - התחלתי להקריא לו עכשיו (שנתיים), ואפשר לחיות עם זה, בייחוד אם אני מקצרת קצת מהשוליים ונצמדת לשלד הסיפור. מאוד נחמד וקולח וחכם.

[b]לילה בלי ירח[/b] של אתגר קרת - מקסים! לגילאים מבוגרים יותר. אולי שלוש-ארבע ומעלה. חברה שלי כינתה אותו "זה ספר שחשבו עליו" (לא סתם שלפו מהשרוול)

[b]האריה המכשפה וארון הבגדים[/b] - בתרגום העתיק. אפשר להקריא אותו לילד בן שנתיים! פשוט להיצמד לציורים, לספר את שלד הסיפור (הציורים מאוד עוזרים כי הם מספרים את השלד) ולהקריא משפט-שניים לכל שלושה עמודים בערך.
טוב, אני מתלהבת, אז אני [b]אכתוב[/b] את סיפור השלד כאן ועכשיו:
היו היו ארבעה ילדים: פיטר, סוזן, אדמונד ולוסי
הם נסעו לבית גדול שהיה בו ארון בגדים.
יום אחד נכנסה לוסי לארון הבגדים
והגיעה ליער
היא פגשה שעיר, והוא הזמין אותה אליו הביתה
לארוחת ערב נהדרת: ביצה חצי רכה, ולחם קלוי וסרדינים (בלי העוגה ;-))
והשעיר סיפר לה סיפורים נפלאים
וכן הלאה...
(פעם אחת דניאל פשוט השתגע על התמונה הבאה, של השעיר הבוכה. אז סיפרנו אותה איזה חמש-שש פעמים, והלאה עוד לא הגענו)

ובכלל, אפשר לנסות לעשות את זה עם כל ספר שהילד מתלבש עליו.
היתה תקופה שהתחלתי להקריא לו את הציורים בספרים של גיל חובב (מטבח משפחתי, וסוכריות מהשמיים) עד שחברה לי סחבה לי אותם.

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2010-02-03T11:49:14):
[u]עוד לא קניתי, נראה לי שיתאים גם לגיל שנתיים של הילד שלי. יפהפה[/u]
גדול על בני שנתיים לדעתי :-)
הקטע על אריה שנכנס לספרייה ודאי ידבר אליו. הלקח של הסיפור (הפעלת שיקול דעת בנוגע לאיסורים ונורמות), שלא ממש מתאים לגיל שנתיים, תופס המון מקום בסיפור וצריך לזגזג חזק בשביל להימנע ממנו.

[u]לילה בלי ירח של אתגר קרת - מקסים![/u]
יפהפה ויזואלית. אבל אם אני זוכרת נכון, הוא מחורז. עצבן אותי נורא שהוא כתוב בחרוזים (שירה גפן מסוגלת ליותר).

[b][po]תמרוש רוש[/po][/b] (2010-02-03T20:32:00):
[u]הוא מחורז. עצבן אותי נורא שהוא כתוב בחרוזים[/u]
הוא אכן מחורז, ואני אוהבת חרוזים :-)

[u]הלקח של הסיפור (הפעלת שיקול דעת בנוגע לאיסורים ונורמות), שלא ממש מתאים לגיל שנתיים, תופס המון מקום בסיפור וצריך לזגזג חזק בשביל להימנע ממנו.[/u]
לא רואה מה הבעיה
כשהבן שלי מאבד סבלנות ומדפדף הלאה, אני חותכת ומקצרת. ככה היה גם עם "הצב של אורן" בהתחלה, וככה עם הרבה ספרים. כולל "מתאימים לגיל" (תירס חם, למשל). אם הוא ידפדף - אני אגזור. אם הוא יישאר - גם אני אשאר. מה הוא מבין מזה, מה הוא "לוקח" מזה - בעיה שלו, לא שלי.

[b][po]סמדר נ[/po][/b] (2010-02-04T05:52:28):
_הוא מחורז. עצבן אותי נורא שהוא כתוב בחרוזים
הוא אכן מחורז, ואני אוהבת חרוזים happy_
והחרוזים מאד מקצועיים. הם מתנגנים, זורמים עם התחביר הטבעי ולא אונסים אותו, והמלים שמודגשות מצלולית הן אלה שאמורות להיות מודגשות מבחינת המשמעות. והשפה תקנית (חוץ מ"לא יאומן" סורר אחד). עשו אותו באהבה, הזוג הזה, יחד עם דוד פולונסקי המופלא.
[u]הקטע על אריה שנכנס לספרייה ודאי ידבר אליו. הלקח של הסיפור (הפעלת שיקול דעת בנוגע לאיסורים ונורמות), שלא ממש מתאים לגיל שנתיים, תופס המון מקום בסיפור וצריך לזגזג חזק בשביל להימנע ממנו.[/u]
התוודענו לספר הזה כשהיינו במהלך ההכנות למעבר לארה"ב ונוכחנו בהתנהגות תמוהה למדי בעיניים ישראליות אצל כל מיני פקידים אמריקאים. האיש שלי טען שזה ספר לאמריקאים, משום ש [u]הפעלת שיקול דעת בכל הנוגע לאיסורים ונורמות[/u] היא קוד תרבותי ישראלי מושרש היטב, לטוב ולרע, ומוסר ההשכל מיותר, בעוד שמבחינת אמריקאים רבים הגילוי שלעתים לא נכון ללכת "לפי הספר" הוא לא פחות ממרעיש. ולא רק בגיל שנתיים.
אז אחרי שהסתכלתי על זה ככה מוסר ההשכל נראה לי טרחני והפסקתי לחבב את הספר. :-|

[u]כשהבן שלי מאבד סבלנות ומדפדף הלאה, אני חותכת ומקצרת.[/u]
אם יש ספר שאני מחשיבה כיצירת אמנות, מאד קשה לי לעשות את זה. זו הרי לא סתם אינפורמציה למסור. יש גם משמעות לאופן המסירה, ויש עניין של כבוד ליצירה שחשוב לי להנחיל. נראה שהבן שלי קלט את השדר והוא מקשיב אפילו לתיאורי נוף ארוכים מגיל צעיר למדי.

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2010-02-04T09:50:13):
[u]ומוסר ההשכל מיותר[/u]
כן, גם אני לא חשבתי שיש ערך מוסף גדול בתובנה "אם נפצעים ממש קשה מותר לקרוא לעזרה בקול רם" :-) צודקת שזה קשור להבדלים תרבותיים מול ארה"ב.

[u]כשהבן שלי מאבד סבלנות ומדפדף הלאה, אני חותכת ומקצרת[/u]
את זה הייתי עושה בגיל שנתיים עם שירי-סיפור ארוכים של ע. הלל למשל. את הקצרים (והמקוצרים) הוא מאוד אהב.

[b][po]יאמי מאמי[/po][/b] (2010-02-04T10:35:19):
[u]היתה תקופה שהתחלתי להקריא לו את הציורים בספרים של גיל חובב (מטבח משפחתי, וסוכריות מהשמיים)[/u]

איזה קטע! גם הבת שלי (בת 5) אוהבת את הספרים האלה ונהנית לדפדף בהם מידי פעם תוך שהיא ממציאה לעצמה סיפורים..
@

[b][po]אוהבת ספרי ילדים[/po][/b] (2010-02-04T11:46:57):
אני אוהבת את אריה הספריה. לדעתי הציורים יפהפיים והעלילה מסופרת באופן מצחיק ומרגש.

[b][po]בריג'י נומושי[/po][/b] (2010-02-05T20:23:33):
צמריקו חדש מתורגם מקסימו !!! ושנים עשר טוק טוק של עודד בורלא

[b]דניאלה[/b] (2010-02-05T21:59:10):
_לילה בלי ירח של אתגר קרת - מקסים!
יפהפה ויזואלית. אבל אם אני זוכרת נכון, הוא מחורז. עצבן אותי נורא שהוא כתוב בחרוזים (שירה גפן מסוגלת ליותר)._
"על עלה ועל אלונה" של שירה גפן, הרבה יותר מוצלח בעיניי
(מסכימה עם עניין החריזה הבעייתית ב"לילה בלי ירח").
גם כאן איורים מהפנטים של פולונסקי

[b][po]תמרוש רוש[/po][/b] (2010-02-06T15:43:34):
_כשהבן שלי מאבד סבלנות ומדפדף הלאה, אני חותכת ומקצרת.
אם יש ספר שאני מחשיבה כיצירת אמנות, מאד קשה לי לעשות את זה. זו הרי לא סתם אינפורמציה למסור. יש גם משמעות לאופן המסירה, ויש עניין של כבוד ליצירה שחשוב לי להנחיל._
זה מעניין.
אני דווקא אוהבת לפרק יצירות, ובכלל להתייחס אליהן באופן "דמוקרטי".
אני מכבדת את היוצר שטרח ועמל, אבל אני גם מכבדת את חירותי לעשות ככל העולה על רוחי ביצירה שלו: לקרוא אותה מההתחלה לסוף, או מהסוף להתחלה, או רק כל עמוד שני.
או להיכנס לגלריה ולהתמקשד על ציור אחד בלבד, כי זה מה שמתאים לי כרגע.
ודווקא מתוך כבוד והערכה ליצירה, אני מעדיפה "לאכול" אותה במנות שמתאימות לי. למשל זן ואמנות אחזקת האופנוע, קראתי ממנו חלקים נבחרים ודילגתי על מה שלא הבנתי. ומקריאה לקריאה הבנתי יותר.
אם לא הייתי נוטלת את החירות לעשות את זה, הייתי פוסלת את כל הספר - וחבל. ככה זכיתי ליהנות, בסופו של דבר, מכולו.

החיתוך והקיצוץ כשאני מקריאה נעשים מתוך מטרת ביניים - להקל על החשיפה לחומר חדש. כשחלק מהסיפור כבר מוכר לו, קל להוסיף את החלקים האחרים, עד לשלב שבו קוראים הכל בלי לדלג (זה יכול לקחת 4-5 הקראות, עשר, מקסימום חמש-עשרה, ועשר-עשרים הקראות זה ממש לא הרבה בגיל שחורשים על אותו ספר שלוש פעמים ביום, ולפעמים שלוש פעמים בשעה), וקל לו יותר לשמור על ריכוז ועל רצף העלילה.

[b][po]תמרוש רוש[/po][/b] (2010-02-06T15:48:52):
אני גם ראיתי איך הבן שלי אהב לקרוא את תירס חם: הוא היה מביא לי אותו שוב ושוב בגיל שנה, אני הייתי מבשלת, הוא היה מדפדף, ואני הייתי מקריאה כל דף שהוא עצר עליו.
לעשים נדירות הוא ביקש ממני לקרוא הכל מהתחלה עד הסוף.
המון פעמים הוא היה מתמקד על דף אחד, ומבקש ממני לקרוא אותו 10-20 פעם.
לפעמים הוא היה מבקש שני דפים מסוימים ברצף, ורק אותם.
לפעמים מהסוף להתחלה (כן!)
לפעמים רק את הדף הראשון ואת שני האחרונים
לפעמים את הכל, אבל בדילוג על דף מסוים, אותו דף כל פעם.
והכל נעשה בהתאם לצרכיו. המשתנים.
למדתי לאהוב ולכבד את דרך הקריאה והלמידה הזאת.

[b][po]פלונית אלמונית[/po][/b] (2010-02-09T17:56:59):
ספר ילדים נהדר: ילד הכרובית של יהונתן גפן.
בכלל, יהונתן גפן מקסים בכתיבתו לילדים.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2010-02-11T22:21:53):
ציטוט מאתר אחר לטובת אוהבי הספר - לפני מספר ימים רואיין בטלויזיה המאייר המפורסם שמואל כץ אשר בין יתר עבודותיו המפורסמות - איור הספר "דירה להשכיר" של לאה גולדברג. שאל אותו המראיין את השאלה הידועה: מדוע בבית שאייר בכריכת הספר מופיעות רק ארבע קומות כשהמדובר בסיפור על חמש? הוא ענה על כך: פתאום ראיתי שנגמר לי הדף, והשארתי את זה כך כי חשבתי שאיש לא ישים לב...

[b][po]נוסעת סמויה[/po][/b] (2010-02-12T16:48:23):
באחרונה מוקסמים אצלנו מספרי [url=http://www.dodarye.com/115653/%D7%A7%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A7%2D%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%A7%2D%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%9F]הדוד אריה[/url] של ינץ לוי.
בקישור המצורף תוכלו לקרוא סיפור לדוגמה ולהתרשם בעצמכם. לגילאי 6-9, פחות או יותר.

[b]ממ[/b] (2010-02-12T16:58:38):
נוסעת, אנא פרטי. האם אלה ספרים מקוונים, או שמוצעים לקנייה בחנויות ובאתר מופיעים רק פרקים לדוגמה? לא כל כך הבנתי מהאתר. זה נראה מקסים.
תודה :-)

[b][po]נוסעת סמויה[/po][/b] (2010-02-13T08:55:52):
יצאו לאור שני ספרים, נהדרים שניהם.
[u]באתר מופיעים רק פרקים לדוגמה[/u]

[b]ממ[/b] (2010-02-13T09:30:01):
[u]יצאו לאור שני ספרים, נהדרים שניהם.[/u]
נהדר. מחפשת בנרות ספרים לקטנה שלי.

[b][po]אפרת מ[/po][/b] (2010-02-21T23:16:23):
[u]התגלית של הוגו קברה[/u] ממש מאכזב. האיורים לא באמת מקדמים את העלילה לשומקום מעניין, והם לא יותר מאיורים רגילים בספר, ובעיקר עשו סביבו הרבה הו-הא, לא מוצדק לדעתי. אני מאוד אוהבת לקרוא (גם) ספרי ילדים ונוער. וזה היה מאכזב. עוביו הוא בגין האיורים ולא כי מדובר בספר ארוך במיוחד (אולי קצת ארוך ביחס לתוכן ולעלילה הלא מרשימה, ולתגלית הלא ממש תגליתית).

וממליצה בחום על [b]צמריקו[/b], על ייחודיות, אינדיבידואליות עם המון הומור ואיורים מתוקים. בן 4 שקניתי לו מתנה הכריז בסיום: מהתחלה! (והדודים התלהבו גם) וגם על [b]צרות עם דרקונים[/b] המקסים שמדבר על שמירת כדור הארץ ואקולוגיה (עם אנלוגיה לדרקונים), אהבתי גם שהאיורים אינם מתקתקים.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2010-02-22T19:15:38):
צמריקו נהדר.

ולילדים יותר גדולים (7-8) האגדה על מרפי בטטה.
ולעוד קצת יותר גדולים: קלמנטיין המופלאה.

[b][po]עדי ל[/po][/b] (2010-04-13T23:25:33):

ביריד בסינמטק(עליו כתבתי ב [po]כיכר השוק[/po] ) קניתי שני [b]ספרים מקסימים[/b] שלאחר שגיגלתי את שמם,מצאתי עליהם את ההמלצה המדוייקת הבאה :
"הרבה ספרי ילדים מנסים לתאר את חייהם ועולמם של ילדים קטנים מאוד, ואין זו משימה קלה כלל וכלל. הסיבה היא שמי שכותב את הספרים האלה הם מבוגרים, שיש להם כבר השקפות, תפיסת עולם, דעות קדומות וזכרונות ­ ואילו הילדים הקטנים חיים לגמרי בהווה, אינם מבינים כלל מה זה אתמול או מחר ונהנים מהחיים בדרך הבלתי אמצעית ביותר.ובכל זאת, יש מבוגרים שמצליחים ללכוד את ההווייה המיוחדת הזו ולתאר אותה במילים ובציורים. כאלה הם הספרים "פיפי בשדה" ו"שום כלום", מאת המחברת והמאיירת הצרפתייה מגלי בוניול. ב"שום כלום" מסופר על ילדה והדובי שלה שלא עושים כלום, רק יושבים על המדרגה, מסתכלים בעננים וקוטפים דשא בעזרת אצבעות הרגליים (לדובי אין אצבעות, אך הוא יודע לנענע את אוזניו!). ב"פיפי בשדה" הילדה מחפשת פינה בשדה שאפשר לעשות בה פיפי (לא איפה שיש סרפדים!), וכשהיא מוצאת היא משתדלת לא להטביע את פרת משה רבנו שעברה במקרה בסביבה. שני הספרים הם ספרי תמונה, עם משפט אחד או שניים בכל כפולת עמודים ואיורים פשוטים ומלבבים ­ והעיקר, המחברת תופסת היטב את מהות החוויה הילדית: אין כאן משמעויות כבירות, אין מוסר השכל, אין הטפה דידקטית ואין סוף טוב או רע. סתם משהו שנראה לנו לפעמים כל כך טריוויאלי: חוויות של ילד."שום כלום" ו"פיפי בשדה", מאת מגלי בוניול. עברית: לי עברון­ועקנין, הוצאת כתר, המחיר: 45 שקל לספר"

ביריד המחיר הוא 15 שקלים!

בנוסף קניתי את:
[b]זוזי שמש[/b] / דפנה בן צבי
[b]מה עשית היום[/b] / מיריק שניר
[b]סבא בישל מרק[/b] / נירה הראל
[b]ברחוב ירמיהו[/b] /לבי דאון

[b][po]שחף אהובי[/po][/b] (2010-04-14T02:03:56):
לילדים דוברי אנגלית וגם למתחילים: [url=http://www.robertmunsch.com/booklist.cfm]רוברט מאנץ [/url]

mp3 להורדה (חינם וחוקי כמובן) . נדמה לי שבארץ הוא מוכר עם הסיפור על הנסיכה בשקית נייר. חוץ מזה שהספרים שלו מצטיינים בנונסנס חסר כל כבוד למבוגרים אבל עם המון כבוד לילדים ולא פחות לילדות, רוברט מאנץ הוא מספר סיפורים במקור וקודם כל. הסיפורים מלאי רטוריקה וגם ילדים שלא מבינים כל מילה יהנו.

[b][po]חגית אמיליה[/po][/b] (2010-04-28T22:04:57):
לא ספר "הרד קופי" אבל לינק להמון ספרי ילדים ברשת:
http://sefer-li.net/

[b][po]אהבת עולם[/po][/b] (2010-04-29T16:31:15):
מעתיקה מ-[po]ככר השוק[/po]:

[b]נטעלה[/b] (2010-04-29T14:23:15):
שלום לכולם,
אני רוצה להמליץ על ספר ילדים מקסים בשם "מי ראה את מיקי" מאת קורינה. "ילדה קטנה ושמה ערגה יוצאת מביתה לחפש אוצר שאבד לה: הכלבלב מיקי.היא פוגשת את עולם החי והדומם, את הדומה ואת השונה, עד שהיא מגיעה אל המקום שבו 'האוצר' חיכה לה כל הזמן..." הספר מלווה בתמונות יפות ובמסרים "באופניים" להפליא, ומיועד לגילאי 3-5
הספר יצא בהוצאת חודנה, שזו הוצאה קטנה ואיכותית. אז מלבד ספר מקסים אתם תורמים גם על הדרך למאבק בתאגידי הספרים(:
אני מצרפת לינקים למידע על הספר ועל הסופרת
http://www.corinna-hasofferett.com
Hebrew blog: http://www.notes.co.il/corinna
ולמי שמעוניינת לרכוש את הספר:[email protected] או בטלפון:03/6478704

[b]סמדר[/b] (2010-05-17T11:19:59):
ספר חדש [b]"לפגוש את נומי"[/b] מעניין לקריאה לילדים בכלל ומומלץ מאוד לילדים לפני ניתוח או הרדמה מסיבה אחרת (טיפולי שיניים, למשל). הוצאת ידיעות ספרים.

[b][po]אומ איליי[/po][/b] (2010-05-17T23:38:58):
הדלעת המופלאה- פשוט נהדר!
לא תאמינו אבל זה מה שקרה- גם מעולה לדעתי ולדעתם.

[b]שירן[/b] (2010-05-23T08:03:56):
ספריו של ד"ר סוס לאיזה גיל מתאימים?

[b]חיה[/b] (2010-06-14T22:57:28):
[b]מרק שבור[/b] מאת ג'ני ולנטיין. ספר לנוער שכתוב באופן נועז, אינטליגנטי ומלא רגישות. אין הרבה ספרים כאלה.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2010-08-07T17:44:19):
לפניכם קישור לקטלוג מרהיב ומשובח של ספרי ילדים בהוצאת הספרים אוריון:
http://www.orion-books.co.il/HTMLs/[po]article list[/po].aspx?C2003=12601&BSP=12596&BSS110=12601&BSCP=12273

[b][po]ולריה י[/po][/b] (2010-08-09T21:22:12):
שתי ההצלחות שקניתי בשבוע הספר:
[b]הבלון הצהוב[/b] מאת סופרת יפנית - ספר מתוק ומקסים ועדין ובחרוזים נעימים, לבני בן השנה וחצי אי אפשר להקריא רק פעם אחת, אלא מינימום של 5 ברצף, עד אני אומרת מספיק
[b]אמא אבא קרוסלה[/b] - גם מקסים- שירים חמודים של 4 שורות על זמן איכות עם אבא ואמא (אבא אבא הוא מטוס/ לשמיים טרמפ אתפוס/ המראה אל התקרה/ נחיתה על המיטה!)- שוב- בני חולה על זה ויודע כבר שירים שהוא אוהב בע"פ...
ועוד אחד ל יותר גדולים - [b]דום כיבוי[/b] - לילדי גיל בי"ס יסודי- ספר מקסים על רובוטים, כתוב מקסים פשוט.

[b][po]ולריה י[/po][/b] (2010-08-09T21:39:27):
קישורים:
הבלון הצהוב: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1096459.html
אבא אמא קרוסלה: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3906557,00.html
דום כיבוי: http://simania.co.il/bookdetails.php?[po]item id[/po]=670230
(מעצלנות לקום ולחפש את שמות הסופרים במדויק...)

[b][po]שיר ה[/po][/b] (2011-01-19T00:00:19):
שלוש השאלות-משל זן לילדים. מקסים גם בתוכן וגם האיורים.

[b]רינת[/b] (2011-01-20T13:27:20):
[list]
[*] מאדאם פמפלמוס וקפה מכונת הזמן" - רופרט קינגפישר. ספר שני בסדרה, אגדה קולינרית עכשווית שמתרחשת בפריז.
[/list]

[b][po]עצם מעצמי[/po][/b] (2011-02-25T03:48:32):
תגובה למי שביקשה המלצה על ספר ילדים העוסק בגוף האדם: גוף האדם במבט חודר / הוצאת ספרי

[b][po]חגית ו[/po][/b] (2011-03-31T14:51:00):
המלצה חמה על הספר "קטנטנה בגינה" מאת גלית ראב"ד.
ספר מתוק ונעים על יום בחיי ילדה מרגע שהיא מתעוררת ועד לשינה מתוקה.
באופן מפתיע השינה היא עם אבא ואמא בפוזה אהובה על הילדים.
פנינה של ספר!

[b][po]טול טול[/po][/b] (2011-05-04T23:36:49):
[url=http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4060661,00.html]כתבה[/url] ממליצה בYNET על "קטנטנה בגינה" שכתבה [po]ריש גלית[/po]

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2011-06-01T00:08:56):
אבא אתה מבולבל!
_

.
[/spoiler]
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי ריש_גלית* »

הדף בעריכה, לא להיבהל. (הערה למחיקה)
איילת_חן*
הצטרפות: 07 מאי 2004, 08:24
דף אישי: הדף האישי של איילת_חן*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי איילת_חן* »

שלום ריש גלית, אשמח אם במיון שלך תצליחי לעשות חלוקה גם בין ספרים לפעוטות, ספרים לילדים ביסודי וספרים שמתאימים יותר לנוער. תודה
ריש_גלית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי ריש_גלית* »

איילת חן, את חושבת שהחלוקה הנוכחית לא עונה על הצורך הזה? כי זה פחות או יותר מה שעשיתי, רק השתמשתי בהגדרות שנראו לי באופן אישי יותר מדויקות. אשמח לפידבק. האם פתחת את הפלוסים והסתכלת בתוכם אם החלוקה נראית לך ברורה, בהתאם לצרכים שלך ושל הילדים שלך? תודה.
פלונית_אדמונית*
הצטרפות: 05 דצמבר 2004, 15:45

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי פלונית_אדמונית* »

ממליצה בחום על הספר סליחה, אתה דג? של עודד בורלא. הילד שלי פגש אותו בגיל 6 ושוב, אחרי שנה - עוד יותר יפה אפילו...; בכלל, יהודה בורלא נפלא בעיני. כיף לקרוא אותו לילדים בקול רם. מרגיש כמו דיבור 'אמיתי' ומוכר. הילד מקשיב מרותק ואני בהתמוגגות מוחלטת מהניסוחים הטעימים.
סליחה, אתה דג? מתאר את מסעותיו של דגיג זערורי סקרן ואמיץ בים הגדול. לא צפוי ולא דומה, ללא מסרים חינוכיים (או שאם ישנם כאלה, הם לא מעיקים), רווי אנושיות והומור, דמויות מעניינות והמון חדוות חיים.
עלולה להיות בעיה להשיג אותו כי הוא די ישן. אצלנו זה מספריה אבל ראיתי באינטרנט כמה עותקים משומשים.
אילנה*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 06:47

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי אילנה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אתר חדש עם ספרים קוליים מוקלטים בעברית. יש שם גם המון קלאסיקות של דבורה עומר למשל, ספרי ילדים של מאיר שלו ודויד גרוסמן. אצלנו זה תפס מעולה!
www.icast.co.il
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי פלונית* »

"השאלה הגדולה של שוף הינשוף" מאת בת שבע שפירא
הסדרה של : "מותר להתבייש", "מותר לכעוס", "מותר לפחד" , "מותר להיות שונה" - מאת ד"ר מיטש גולאנט ואמי ס' בהר - הוצאת מודן
אליה_דור_כהן*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

שלום לכולם,
רוצה להמליץ על סדרת ספרי ה.טולה בהוצאת דניאלה די-נור מוציאים לאור.
'משחקים בנקודות' - ספר מקסים לילדים בני שנה וחצי עד שלוש.
בכל עמוד הנקודות מתעוררות לחיים ומגיבות לפעולות של הילד.
שתי חוברות צביעה לילדים - 'עכשיו מקשקשים' ו- 'מלחמות צבעים'.
חוברות צביעה מאד לא קונבנצוניליות שמביאות את הדמיון המפותח של האמן
למפגש עם הדמיון הפרוע של הילד ושם נוצרים קסמים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום, אני מחפשת ספר שירי ילדים.
משהו יפה עם שירים לא קצרצרים מדי,
אפשר גם סיפור בחרוזים אבל לא ארוך.
לא שירי ביאליק (אני מאד אוהבת אבל הם קצרים מדי).
אפשר גם המלצה על שיר (-:
ממש אשמח אם למישהו יהיה רעיון.
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי דניאלה* »

יש קובץ יפה של שירי מרים ילן שטקליס - כריכה צהובה וציורים מקסימים של דוד פולונסקי.
לא מזמן נתקלתי בספר שירי ילדים חביב שאני לא זוכרת את שמו המדויק - רחוב ארנון מספר (לא זוכרת) קומה 3 - שירי טבע לילדים עירוניים.
יש ספר עם קובץ שירים של אנדה אמיר פינקרפלד (הקיפוד רוצה לרקוד, דוד ירח בשמים, אנקור ועוד).
יש כל מיני... השאלה לאיזה גיל ולאיזו מטרה
רותי_תותי*
הצטרפות: 16 דצמבר 2006, 07:09
דף אישי: הדף האישי של רותי_תותי*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי רותי_תותי* »

אנחנו אוהבים את הספר "שרשרת זהב" בהוצאת אחוזת בית שערכה נירה הראל ואיירה בתיה קולטון. מלווה אותנו שנים. וכן אנחנו אוהבים את שיריה של מרים ילן שטקליס. יש לנו את הספר האהוב "שיר הגדי"
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי אמא_בבית* »

פתחו את השער של קדיה מולודובסקי
כובע קסמים של לאה גולדברג
אמת_וצדק*
הצטרפות: 18 מאי 2006, 02:21
דף אישי: הדף האישי של אמת_וצדק*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

משתפת כאן ב{{}}רשימת קריאה לילדים בגילאי הגן, חלק קראתי לבנותיי ואהבתי וחלק קיבלתי מחברים שאני סומכת על טעמם בד"כ:
לילה טוב ירח, פיט פט טו, שולה הכוכבים, ילדי הירח, הסיפור של אליעזר בן יהודה (שם-טוב תמי), אלוף הילדים (בוגצקי טומק), ילד ושמו אמיל + 2 ספרי המשך (לינדגרן אסטריד), מרק עכברים (לובל ארנולד), ספרי צפרדי וקרפד (לובל ארנולד), שרשרת זהב (הראל נירה), שוטי אמא שוטי (ג'ונל לין), אגדת הגבעה הקסומה (שביט ערן), האבנים של הסטון, מאחורי וילון האפרסקים (כהן-אסיף שלומית), קטנטנה בגינה (ר. גלית), שייקספיר לפני השינה, משחקים בנקודות, ככה זה בעברית (בן דור דתיה), כובע הקסמים, עץ המיץ (מערבי יוסי), אקו ולוגי (אדר תמר), זה היה בחנוכה (אלתרמן)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תודה על הרעיונות- הייתי צריכה את זה למשימה שכלשהי, גיל הילדים לא כ"כ משנה, העיקר שיהיה ברור שהשיר מיועד לילדים ושימצא חן בעיני.
שוב תודה -הולכת לחפש.
כרמית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 22:34

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי כרמית* »

בתי היא "תולעת ספרים"מה שנקרא.החלטתי לקנות לה ספר מעניין לכבוד יום הולדתה.היא פשוט חולת ספרים.
יש לכם המלצות על ספרים טובים,מעניינים ומותחים שאפשר לקנות לה?(משהו בסגנון של דימדומים,שיהיה מותח עם קצת אימה כזה...)
אשמח מאוד להמלצות ותודה רבה!
זה נורא חשוב!!!
איילת_חן*
הצטרפות: 07 מאי 2004, 08:24
דף אישי: הדף האישי של איילת_חן*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי איילת_חן* »

בת כמה בתך, כרמית?
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי מיכל_בר* »

"ככה נעשיתי שודד ים", וספר ההמשך: "שודדי ים לא מחליפים חיתולים".
ספרים משובחים, מרתקים, סוחפים ומלאי ההומור. הציורים נ-פ-ל-א-י-ם.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי נועה* »

הסיפור שאינו נגמר של מיכאל אנדה
אבישג*
הצטרפות: 10 נובמבר 2006, 00:18

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי אבישג* »

אקו ולוגי
מעניין, ציורים מקסימים ונושא שחשוב לעסוק בו.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי אמא_בבית* »

משהו בסגנון של דימדומים,שיהיה מותח עם קצת אימה כזה..

משחקי הרעב!
נראה לי מגיל 12 משהו כזה.
ריש_גלית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי ריש_גלית* »

מצטרפת להמלצה של אמא בבית על "משחקי הרעב". אבל לא לפני גיל 12, לדעתי.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי מצ'רה* »

_משחקי הרעב!
נראה לי מגיל 12 משהו כזה._
לא קראתי (הבת שלי אוסרת עלי, אומרת שזה לא בשבילי) אבל אתן באמת חושבות שזו סדרה להמליץ עליה לילדים שאוהבים?? לא סתם לקבל בצער את העובדה שזה מה שהנער/ה בוחר/ת?
ועוד מגיל 12?
זו אמורה להיות סדרה אכזרית ומחרידה ביותר - לא?
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

סדרת אראגון, האח הבכור (או משהו כזה) בריסינגר, ועכשיו יוצא הספר הרביעי בינתיים רק באנגלית, inheritance
לדעתי כתוב עשיר ויפה, נכתב ע"י נער בחינוך ביתי, שהיה בן 15 כשהתחיל לכתוב.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי מיכל_בז* »

מה עם "חומריו האפלים"? (המצפן המוזהב, הסכין המעודן ומשקפת הענבר.)

זו טרילוגיה נפלאה בעיניי. מסופרת היטב.
מצ'רה*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי מצ'רה* »

_מה עם "חומריו האפלים"? (המצפן המוזהב, הסכין המעודן ומשקפת הענבר.)
זו טרילוגיה נפלאה בעיניי. מסופרת היטב._
מה שהיא אמרה
כרמית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 22:34

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי כרמית* »

למה הפכתם את הדף שפחתי?
זה ממש לא נעים שיש כאלו שפותחים דפים ולא מוחקים להם-אבל כשאני פתחתי דף ישר מחקו
דג_חתול*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2010, 00:28
דף אישי: הדף האישי של דג_חתול*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי דג_חתול* »

כרמית, את פתחת דף שכבר היה קיים. לכן שאלתך הצטרפה לתוך דף פעיל. ראי במעלה הדף. שאלתך נמצאת שם, כעשר הודעות למעלה, וכל התוספות הן תשובות לשאלה ששאלת.
כאשר פותחים דף בשם שכבר קיים, זה מה שקורה. אם משהו עדיין לא ברור לך בבקשה תשאלי כאן, וחפשי את התשובה כאן. בהצלחה.
ריש_גלית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי ריש_גלית* »

_משחקי הרעב!
לא קראתי (הבת שלי אוסרת עלי, אומרת שזה לא בשבילי) אבל אתן באמת חושבות שזו סדרה להמליץ עליה לילדים שאוהבים?? לא סתם לקבל בצער את העובדה שזה מה שהנער/ה בוחר/ת?
ועוד מגיל 12?
זו אמורה להיות סדרה אכזרית ומחרידה ביותר - לא?_

זאת לא סדרה פשוטה, אבל... טוב, קשה לי להסביר למה בכל זאת היא טובה בעיני. ורק כדי לסבר את האוזן - "חומריו האפלים" היא בעיני הטרילוגיה בהא הידיעה! כלומר אני לא לוקה באיזה חוסר טעם משווע. ובכל זאת "משחקי הרעב" היא סדרה טובה, לטעמי. היא ביקורתית, היא מתעמתת עם רגשות סבוכים ולא פותרת אותם בצורה פשטנית, וכן, היא די אכזרית. אבל היא מטלטלת ובודקת גבולות בצורה חכמה ואמיצה, בדרכה.
ולא קראתי את סדרת "דמדומים" - אם כי בהשפעת לילה טוב כנראה שעוד אקרא - אבל אני די בטוחה ש"משחקי הרעב" טובה ממנה, ואני לא בטוחה שמי שאוהב אותה יאהב את הטרילוגיה של פולמן.
ריש_גלית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי ריש_גלית* »

_משחקי הרעב!
ועוד מגיל 12?
זו אמורה להיות סדרה אכזרית ומחרידה ביותר - לא?_

זאת לא סדרה פשוטה, אבל... טוב, קשה לי להסביר למה בכל זאת היא טובה בעיני. ורק כדי לסבר את האוזן - "חומריו האפלים" היא בעיני הטרילוגיה בהא הידיעה! כלומר אני לא לוקה באיזה חוסר טעם משווע. ובכל זאת "משחקי הרעב" היא סדרה טובה, לטעמי. היא ביקורתית, היא מתעמתת עם רגשות סבוכים ולא פותרת אותם בצורה פשטנית, וכן, היא די אכזרית. אבל היא מטלטלת ובודקת גבולות בצורה חכמה ואמיצה, בדרכה.
ולא קראתי את סדרת "דמדומים" - אם כי בהשפעת לילה טוב כנראה שעוד אקרא - אבל אני די בטוחה ש"משחקי הרעב" טובה ממנה, ואני לא בטוחה שמי שאוהב אותה יאהב את הטרילוגיה של פולמן.
וכרמית ביקשה משהו בסגנון של דימדומים,שיהיה מותח עם קצת אימה כזה... אז זה נראה לי מתאים.
מיכל_בז*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אני שוברת את הראש לחשוב מה אפשר להמליץ לקרוא לנערה שאהבה ״דמדומים״. (גאוותה של מוכרת ספרים לשעבר...) קראתי את כל הסאגה, היא לא טובה לטעמי, אבל מה זה מושכת. זה סיפור אהבה די בסיסי, יותר מכל דבר אחר. סיפור אהבה גדול מהחיים כזה, בלתי אפשרי ובלתי נמנע.

כרמית, למה היא נמשכה במיוחד? לערפדים או לרומנטיקה? אולי זה יתן כיוון?
מצ'רה*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי מצ'רה* »

ורק כדי לסבר את האוזן - "חומריו האפלים" היא בעיני הטרילוגיה בהא הידיעה! כלומר אני לא לוקה באיזה חוסר טעם משווע.
אפחד לא חשד בך, נו באמת. דוקא בגלל זה שאלתי.

ולא קראתי את סדרת "דמדומים" - אם כי בהשפעת לילה טוב כנראה שעוד אקרא - אבל אני די בטוחה ש"משחקי הרעב" טובה ממנה, ואני לא בטוחה שמי שאוהב אותה יאהב את הטרילוגיה של פולמן
הבת שלי קראה את כל אלה ואוהבת נורא את שלושתם... (את דמדומים כבר פחות עכשיו אך בכל זאת)
יאמי_מאמי*
הצטרפות: 16 אפריל 2009, 08:41

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי יאמי_מאמי* »

הבת שלי (בכיתה א') אוהבת מאוד את סדרת "רמונה" של בברלי קלירי
עולמה של רמונה
רמונה עולה לכיתה א'
רמונה בת 8

הספרים של סדרת ראשית קריאה, מנוקדים וחמודים
ממליצה בשמה..
@}
אמת_וצדק*
הצטרפות: 18 מאי 2006, 02:21
דף אישי: הדף האישי של אמת_וצדק*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

בימים אלו אני קוראת לבתי (6) את הספר "מומו", והוא נפלא ביותר, עם תובנות שמתאימות מאוד למשבר גיל ה-40 (אני...).
חתולה_לבנה*
הצטרפות: 19 ינואר 2012, 14:38

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי חתולה_לבנה* »

המלצות לספרי נוער מותחים,מעניינים ורומנטיים????????
ריש_גלית*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי ריש_גלית* »

מוזמנים לפוסט חדש בבלוג שלי , שעניינו ספרי ילדים ונוער.
בינתיים_חסויה*
הצטרפות: 29 יוני 2012, 14:11

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי בינתיים_חסויה* »

בקשה בעניין ספר ילדים

הבת שלי קיבלה מתנה את הספר "התירס של תרצה", רק שהספר לא בעברית
כמובן שאבא יבוא מהעבודה ויקריא לה כי לא נראה לי נכון להקריא לה בגימגום נוראי עם טעויות באותיות ובהגיות
מצד שני- הייתי שמחה בכל זאת להקריא לה את הספר בעברית

ראיתי כאן בדף ש-ענת הפלישתית שציינה את שם הספר רק לא הבנתי איך אפשר ליצור איתה קשר ואם היא עדיין פעילה באתר
בכל מקרה, אם למישהי אחרת יש את הספר בעברית- אשמח מאד לקבל את הסיפור על מנת שגם אני אוכל להנות מההקראה לבת שלי :)

תודה רבה!
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

קניתי לילדים שלי ספר מקסים שנקרא "למה הכל קורה דוקא לי?"
זה ספר שעוסק בחוויה של הרבה ילדים, שמרגישים שהכל קורה דוקא להם, והם הכי מסכנים בעולם.
הספר מראה בדרך משעשעת ויפה, שלפעמים יש כאלה שהיו שמחים להתחלף איתנו, כי הצרות שלהם הרבה יותר גדולות משלנו...
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי נטע* »

רחוב הרעשנים לאיזה גיל זה מתאים?
חלי_טל_שלם*
הצטרפות: 21 דצמבר 2014, 18:10

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי חלי_טל_שלם* »

"ביער ברוש, אלון ואורן, אבא, ילד מטיילים" – כך נפתח סיפור-השיר "עץ טרובל" מאת חלי טל שלם, אשר בלשון רגישה ופיוטית מזמין את הקוראים, הקטנים והגדולים, להצטרף למסע אינטימי ביער של האב עם ילדו, שבו הם מתבוננים, לומדים, שואלים, משחקים עם חיפושיות, בלוטים ועלים, ולא פחות מכך עם דמיון ומילים. תוך כדי חריזה יוצאת דופן, חושף בפנינו המסע ביער את עולמו הפנימי של הילד, את הקשר החם שלו עם אביו, ומנכיח – בתוכנו כמו גם בצורתו – את כוחה המרפא של פנטזיה, את כוח הקסם של סיפור.
דפנה בן-צבי, משוררת וסופרת לילדים
"היי היזהר ילדון, זה מסוכן / ללכת כך על הקצה" – מי מאתנו לא אמר כך. מי מאתנו לא רצה לומר כך. הפרוזה הפיוטית של חלי טל שלם מטפלת ברגישות במתח העדין בין סכנה להרפתקה. סיפור בתוך סיפור מופיע ומתגבש כעטיפה מגוננת המאפשרת לתוך הרך באשר הוא לגדול ולהתפתח.
ילדים שיקראו את הספר יכירו בו את קסם הטיול שהוא בעצם מסע של גילוי והתפתחות ואת הלם הפגיעה ותגובת ההסתגרות.
הורים שיקראו עימם ימצאו בו מלווה בדילמה האינסופית בין הנטיה לשמור ולגונן, לבין שמחת היציאה לדרך והמפגש עם הלא ידוע המרגש כל כך.
נעמי ליברמן – מטפלת בבליותרפיסטית בכירה .
נשמע מענין? אני כאן לגייס תמיכתכם לספר שלי שיראה אור בקרוב, ע"י פרויקט מימון המונים כלומר אתם רוכשים את הספר וכך מאפשרים לי להוציאו לאור..ואיזה אור של איורים הרגישים והמופלאים ברוח אנטרופוסופית של תהילה גולדברג המופלאה. הכנסו והיוכחו בעצמכן. http://www.headstart.co.il/projectsuppo ... x?id=11871 תודה רבה ליקום ולגבי ניצן ועוד שותפות ושותפים בדרך. וגם לכן ולכם על תמיכתכם.
דנית_דרורי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2016, 15:19

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי דנית_דרורי* »

קניתי לילדים הקטנים שלי בן 4 ובת 7 ספר מקסים שנקרא "ג'וש הפרעוש" - באינטרנט כתוב שזה מתאים מגיל 3-8 והבת הגדולה שלי בת 11 ואני בעצמי אהבנו אותו...הרגשתי שהוא מדבר אליי.
זה ספר שעוסק בחוויה של הרבה ילדים שמפחדים להשתתף בפעילות או מוותרים מהר מדי...
מה שיפה זה שג'וש בסיפור הוא עקשן ולא מוכן לוותר ואז מצטרפת אליו טרמפולינה שעוזרת לו וכך שניהם מצליחים...
ספר מקסים הילד שלי מאוהב בספר הזה
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי בשמת_א* »

הדף אמנם עם איזו תקלה (לא הצלחתי למצוא איפה לנטרל את האותיות השמנות) ומה שיש לי לומר הוא בין המלצה לבין ספרי ילדים מעצבנים, אבל בדיוק גיליתי שספר מאוד אהוב - "בישימון וביער עד" (כלומר במדבר ובג'ונגל) מאת הנריק סנקייביץ', מסתיים בקטע שעיצבן אותי. איך לא שמתי לב לזה באלף הפעמים הקודמות שקראתי את הספר!
סטש בא לבקר את נלי ואביה באנגליה כעבור עשר שנים, כשהוא כבר בן 24 והיא בת 18, ומגלה שהוא מאוהב בה באופן עמוק, לא יודע מה לעשות עם עצמו, וכבר חושב לברוח לקצה העולם. ואז אבא שלה אומר לו, שרק בידיו הוא מוכן להפקיד אותה.
ורק עכשיו אני שואלת: ואיפה נלי כאן? מה זה, החתונה ביניהם היא עיסקה בין סטש לבין אבא שלה? הוא לא חשב לדבר איתה ולהגיד לה שהוא אוהב אותה לפני שהוא חושב לוותר עליה? אין שם מלה לגביה. אמנם טבעי לגמרי להניח, שהרגשות הדדיים, וגם ברור שאף אחד לא הכריח אותה להתחתן, אבל היה חסר לי איזה משפט שכותב במפורש איזו הסכמה שלה!
מעצבן!
מיכל_בז*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אני לא זוכרת את זה אבל זה מתאים לכל הספר. הרי נלי היא מין בובה כזאת, פסיבית נורא לאורך כל הספר.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

המלצות ספרי ילדים

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא פסיבית בכלל. היא בסך הכל ילדה קטנה בת שמונה, אבל כבת שמונה היא מתמודדת באומץ רב ויש לה אישיות והיא שולטת בסטש באופן מוחלט (-:
למשל, בזכותה הם מצילים את הפיל כי היא לא מוכנה בשום אופן שסטש יהרוג אותו. אז במקום להרוג אותו הם מאכילים אותו והוא מתאושש (הוא נכלא בערוץ עקב נפילת סלע ללא כל אפשרות להגיע לפירות שממש מעליו). אחר כך היא דואגת שסטש גם יחלץ אותו משם.
ועוד הרבה דברים. היא זאת שמכינה את העפיפונים שמצילים אותם (סטש כותב עליהם אבל היא מכינה אותם במו ידיה).
שליחת תגובה

חזור אל “טכניקות לעריכה”