איך לחזור להניק אחרי הפסקה

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

גמלת והתחרטת? את ותינוקך נאלצתם להיפרד לזמן משמעותי עקב מצב בריאותי? לא הצלחת להניק ותינוקך התרגל לבקבוק, אבל את רוצה לתת לזה עוד צ'אנס? הנה כמה עצות (שאינן מהוות תחליף לייעוץ מקצועי פרטני!):
  • להגביר שאיבות : שאיבה פעמיים-שלוש ביום מספיקה בשביל לשמר את ייצור החלב אבל לא מספיקה (אצלי) בשביל שיהיה הרבה חלב, בשפריץ. מכיוון שאנחנו רוצים שליונקת לא יהיה קשה ושהחלב יזרום - חייבים להרגיל את הגוף ליצר חלב כל היום, כמו בהנקה רגילה.
  • לשאוב עם תינוקת במנשא : זה בא לענות על השאלה המתבקשת "ואיפה הילדה שלי תהיה אם אני מפתחת יחסים כאלה הדוקים עם המשאבה?" . אפשר לשים אותה במנשא ולשאוב. עקרונית. לא ניסיתי, זה נראה לי מאוד מעייף אבל יתכן וזאת הדרך היחידה (זה, או לעבור לגור אצל ההורים)
  • מגע : דובר על זה רבות. להתגפף ללא חולצה (אני וגם היא), לישון ביחד, לשחק ביחד, הכל בעירום. עוד תנוחה מומלצת: להחזיק אותה במנשא אלכסוני - ללא חולצה (מה שנקרא - "הציצי כצעצוע")
  • להקשות עם הבקבוק 1 : לא בדיוק עצה שקיבלתי אבל הבנתי מדבריה שגם AVENT 1 שהיא פטמה עם זרימה איטית במיוחד - זורמת די בקלות. אז כשחזרנו הביתה הסמכתי חלב אם עם דייסת אורז. "אבל זה נסתם! זה לא יוצא!" זעק סבא המאכיל. "שתתאמץ" אמרה אמא הקשוחה והלכה לשאוב. (טוב, אז אולי דייסת אורז זה לא רעיון כלכך טוב. יכול להיות שדייסת קורנפלור חלקה יותר)
  • להדמות את הפטמה לפטמה שהיא מכירה : ז"א - לעשות מהפטמה הרכה של אמא משהו יותר קשיח. בעזרת היד הפנויה לעשות ממנה סנדויץ הדוק, בזוית המתאימה לפה שלה.
  • להקשות עם הבקבוק 2 : לשמור על התינוק בתנוחה קרובה לישיבה, עם בקבוק כמה שיותר מאוזן.
  • להניק כשהיא ישנה או מסטולה. לנצל את הדימדומים שלה כדי לגרום לה לעשות דברים שבערות מלאה היא לא תעשה (תחמני אבל עבד בהתחלה)
  • לדאוג שיהיה זרם : זה אומר לשאוב קצת לפני שאני מתחילה להניק אותה. שהיא תבוא לציץ בשלב השפריץ.
  • תנאים סביבתיים נוחים : להניק בחדר חשוך, ללא גירויים מסביב, תוך כדי הליכה, כשהיא לא רעבה מדי
  • פטמת סיליקון : כזכור - גם זה עבד פעם אחת. אני חושבת שזה עוזר במיוחד עם פטמות שקועות שלא דומות אפילו קצת לפטמות של בקבוק.
מיואשת*
הצטרפות: 20 ינואר 2002, 15:18

שליחה על ידי מיואשת* »

יש לי שאלה אולי זו שאלה מוזרה :
רציתי לדעת אים אפשר להניק ילד בן שנה וחצי לואחר שהפסיק לינוק ,זאת אומרת אחרי כמה חודשים טובים בערך 7 חודשים.
אין לי חלב אבל יש לי נוזל צהבהב,ואני חושבת שאולי אוכל לעודד את יצירת החלב.
השאלה היא האים זה פסיכולוגית נורמלי עבורו?
והאים החלב שלי יתאים לו כמקודם?
אשמח לקבל תשובות והכוונות.
יעל_זלאיט*
הצטרפות: 07 מאי 2003, 16:21

שליחה על ידי יעל_זלאיט* »

מה השיקולים שלך לחזור להניק?
טושו*
הצטרפות: 04 דצמבר 2002, 21:29

שליחה על ידי טושו* »

המיואשת,
עד כמה שאני יודעת את יכולה לחדש את יצירת החלב. הרעיון הוא לתת לו לינוק מהפטמה "על ריק" כדי לגרות את ייצור החלב, וזאת תוך כדי מתן תמ"ל (או כל משקה אחר שהוא מקבל בבקבוק) דרך צינורית מיוחדת שמתלבשת על הפטמה.
יועצת הנקה יכולה לעבוד איתך על זה, העניין דורש מוטיבציה שלך ורצון שלו...
אם תרצי, אוכל להפנות אותך ליועצת שעשתה את זה עם נשים אחרות.
בהצלחה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בהחלט אפשר, ולא צריך תמ"ל.
כדאי לפנות ליועצת הנקה מוסמכת לעזרה.
מיואשת*
הצטרפות: 20 ינואר 2002, 15:18

שליחה על ידי מיואשת* »

יעל זלאיט: הילד לא אוכל טוב.
יעל_זלאיט*
הצטרפות: 07 מאי 2003, 16:21

שליחה על ידי יעל_זלאיט* »

מעבר להתייעצות עם יועצת הנקה, הייתי מתיעצת עם רופא ילדים או אחות טיפת חלב - מהסוג הנאור והמקשיב - אם את מכירה.. יש רופאי ילדים הומאופטים או אחרים, ישנה קליניקה מדיטף ברמת אביב שיש בה מבחר "אלטרנטיבים" שחלקם גם רופאים מוסמכים אם זה חשוב לך, יכול להיות שכדאי לבחון אספקטים נוספים
המשפיעים על התזונה -. ובוודאי לא להתיאש, זה שלב מעבר ולעיתים מאד מתסכל.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אחרי שבועיים של תמ"ל בלבד אני מנסה לחזור להניק באופן חלקי (פעם-פעמיים ביום)
הילדה (4 ח') רואה ציצי ופורצת בצעקות "מה את רוצה ממני"
ניסיתי כשהיא רעבה מאוד, ניסיתי כשהיא רגועה - לא עבד
ניסיתי לזלף לה טיפה על השפתיים, היא ליקקה אותה והמשיכה לצרוח

ההצלחה היחידה עד כה - בהנקת השחר כשהיא רעבה מאוד ומטושטשת מאוד. אז היא יונקת כל מה שניקרה בדרכה (עבד כבר 3 שחרים) אבל ביום? שומדבר

הרופא אמר שזה בגלל שבקבוק קל יותר.
אני חושבת לחזור לפטמה מספר 1 כדי להקשות
אבל זה לא פותר את הבעיה שהיא בכלל לא מנסה לינוק.

הכוונה היא לחזור בהדרגה להנקה מלאה
לכן לתת לה חלב שאוב זה לא פתרון.

מה לעשות?
דיאנה_ב*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 02:49
דף אישי: הדף האישי של דיאנה_ב*

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

לדעתי כדאי להעזר ביועצת מוסמכת. נדמה לי שפעם אסתר גרוניס המליצה על דוריס ספרר לעניין הזה.
הרבה הצלחה וכל הכבוד על המאמץ וההשקעה!
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

כדאי לתת לה הרבה הזדמנות לבלות בנעימים באזור השד, לא כשהיא מאד רעבה. כדי שהשד יהיה עבורה מקום נעים, ולא מתסכל. לשבת בהטיה אחורה, כשהיא עליך, ויכולה ביוזמתה להגיע לשד. אני מכירה אמהות שאימצו ילדים שלא ינקו מעולם בגיל כזה, וגם הרבה יותר, שבשיטה כזו הצליחו להביא תינוק לינוק. לנסות גם לתת בקבוק כשהיא עלייך בתנוחה דומה ככל האפשר להנקה, ורצוי גם כשהיא ואת בלי חולצה - לריבוי מגע עור לעור. אפשר גם להעזר במגן פטמה מסיליקון לתקופת המעבר. וחשוב מאד להמנע ממלחמות ליד השד, כי זה גורם לתגובה שאת מתארת - צרחות כשהיא רק מתקרבת לשד. והמון סבלנות ואורך רוח. האם יש לך חלב בכמות טובה? כי אם היא תנסה לינוק ולא יהיה, זה גם מקשה, ולכן חשוב לשאוב כדי שיהיה חלב, אם לא עשית זאת.
ואני עוד חייבת לך מידע על הפנקראז - אשלח מחר בבוקר מהעבודה.
בהצלחה! זו בודאי תקופה מאד קשה עבורכם.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

דיווחים חמים מהשטח

נתתי לה לשחק לי בציצים בתקווה שהיא תעשה איתם מה שהיא עושה עם כל דבר בתקופה זו של חייה: תכניס לפה.
היא לא.
ואז ראיתי שהיא עצבנית מסוג רעבה
מהר נברתי בבוידעם ומצאתי את פטמות הסיליקון שהצילו אותי כשחזרתי מבית החולים עם פטמות פצועות (היו דיבורים על הנושא לפני כמה ימים. ניסיתי למצוא איפה. לא הצלחתי)
ניערתי מהן את האבק ורצתי אל הצורחת
מגע הסיליקון המוכר עשה לה את זה
והיא שקעה ביניקה ארוכה ארוכה ושקטה

פתאום נזכרתי איך זה
זה קצב אחר מבקבוק
בקבוק זה כמו לכרסם פופקורן מול סרט
ציצי זה כמו ארוחה רומנטית לאור נרות
יש הפסקות, יש שקיעה בתוך התחושות
יש עצימת עיניים מתמכרת
וואו
איזה כיף
ובטח גם היה לה נורא טעים

אני רוצה עוד! למה רק פעם ביום למה?

(אה, כן, ואיך שהיא נרדמה ונזל לה חלב מהפה... ליקקתי לה את השפתיים... {} )
דיאנה_ב*

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

נהדר! איזה יופי! ואיזה תאורים יפים.
דיברנו על פטמות סיליקון בדף תמיכה לתומכת הנקה .
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עוגית - התרגשתי עד דמעות. נפלא!
שימו לב, בעקבות הדיון על פטמות הסיליקון - הנה הם עזרו!
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

איזה יופי!
הנה אני הולכת לנסות להעביר לך את המידע על הפנקראז. אני אנסה להדביק בדף של רגישות לחלב, אך אם לא ילך, אשלך לך לאי מייל שמופיע כאן.
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

עוגיה, עדכני אותנו איך הולך - אני ממש סקרנית. מקווה שהכל טוב.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אחרי יומיים ללא הנקה (בגלל שנבהלתי מהקצף בקקי) ניסיתי שוב והיא צורחת גם למגע פטמת הסיליקון.
נבלה את היום במשחקי ציצים /-: (מקווה שהם ירשו לה. הם עצבניים מכל השאיבות האלה) ונתחיל ממחר הנקות שחר

אני ממש מתלבטת בקשר לפטמה מס' 1 כי גם ככה היא לא אוכלת מספיק, היא לא מתחילה וגומרת ארוחה אלא גומרת בקבוק ב3-4 פעמים (למעט האכלת השחר, אז היא בולעת בשלוק...). אם אוסיף לה דרגת קושי יהיו לי בעיות מהכיוון הזה (היא עדין בפיגור רציני במשקל).

צריכה למצוא את האיזון בין הנסיונות להניק ובין המאמצים שתעלה במשקל.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

הבוקר ניסיתי ולא עבד. לא עם פטמת סיליקון ולא בלי.

אני מרגישה שיש לי מטען כבד מאוד בנושא הזה (כנראה בגלל המאמצים העצומים שאני עושה בקשר לתזונה שלי, השאיבות השביל לשמר את החלב והאכזבה הכללית מזה שאני מאכילה מבקבוק) ואני מתנהגת אחרת כשזה מגיע לנסיונות להניק
מצטרפת לזה התקופה המאוד תובענית שאור עוברת כרגע שלא מאפשרת לי לעשות שומדבר שהוא לא לתת לה 100% תשומת לב וקצת מחרפנת אותי

היום היא תקבל חלב שאוב בבקבוק והרבה גיפופי ציצים ללא כוונת הנקה
אולי זה יעשה משהו לשתינו

ואני צריכה קצת לעבוד על עצמי
(אבא שלה אמר - היא יותר חכמה משנינו ביחד. היא ישר קולטת אותך)
אולי במקום לתת לה רסקיו (רעיון שעלה לי במאבקי הבוקר) אני צריכה לקחת בעצמי.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

עוגיה, הרבה (()). נשמע שהרעיון הזה שלך
היום היא תקבל חלב שאוב בבקבוק והרבה גיפופי ציצים ללא כוונת הנקה מצוין... בהצלחה!
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

מצטרפת לזה התקופה המאוד תובענית שאור עוברת כרגע שלא מאפשרת לי לעשות שומדבר שהוא לא לתת לה 100% תשומת לב וקצת מחרפנת אותי

מה הביא לכל התהפוכה הזו בחייכם? מה הביא אתכם לתת לה ת.ל.מ למשך שבועיים?האם היה אירוע מיוחד שגם לכך?

כל הכבוד על הנחישות.והמון בהצלחה!
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

זה שהיא "צומתית" בימים האחרונים לא קשור לתמ"ל. זאת סתם הפאזה הנוכחית

ותמ"ל בגלל זה: שילשול דמי אצל תינוק יונק
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

שליחה על ידי שרה_ק* »

כל הכבוד לכל האמהות שמנסות לחזור להניק |Y|
מתפעלת*
הצטרפות: 22 יוני 2003, 12:44

שליחה על ידי מתפעלת* »

מבקשת להביע את הערכתי והתפעלותי לנוכח מאמצייך, עוגיה, לחזור ולהניק.. מאד מרגש לקרוא אותך. מאחלת לך הצלחה.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אנחנו ממשיכים בנסיונות.
לפי עצות שקיבלנו, ניסינו היום REBIRTH. ז"א - לעשות איזשהו שיחזור של לידה באמבטיה כדי שהיא תתנהג כמו ילוד בן דקה ותזחל אל השד.
מלאתי אמבטיה במים נעימים, הדלקתי נרות שתהיה תאורה רכה, שפכתי למים קצת חלב (ולא בכיתי עליו!) ששאבתי קודם על תקן מבשם. קיבלתי את אור ושמתי אותה על הבטן שלי.
היא הרימה אלי ראש - הלו אמא - ודפקה את אחד החיוכים האלה שיש לה שגורמים לי להפוך לשלולית. אחכ היא השתעשעה בי, שיחקה לי בציצים (מעכה, צבטה, ניגבה פנים) אבל לא עשתה שומדבר שדומה ליניקה.
כשהיא התחילה לשתות את מי האמבטיה (תחביב שיש לה בזמן האחרון. גורם לנו להרגיש דבילים שאנחנו מרתיחים לה את המים לתמ"ל) ולעשות את תרגילי ההתהפכות שלה - הבנו שהמשחק נגמר להיום.
כשחושבים על זה - אם אנחנו רוצים לעשות לה שחזור לידה אנחנו צריכים לשים אותה בטאמי טאב שלה במים נעימים,לדפוק לה על הדופן של האמבטיה בעצבים במשך יום שלם, להדליק את המזגן על קירור, לתת לה מכה בראש ואז לשלוף אותה לאויר הקר.... ושאני אבוא אליה אחרי 5 שעות.
לא נראה לי שאני אנסה את זה שוב.

בינתיים אנחנו ממשיכים עם יישום העצות שכבר קיבלנו ומצאנו: הרבה גיפופים חשופים, חזרנו לשינה משותפת (למרות שכולם ישנים ככה פחות טוב, כולל אמא שלה שמתרגשת מהנוכחות של הנסיכה), מנסים מדי פעם להציע ציצי, במיוחד בלילה כשהיא מנומנמת.
אני אפילו עושה לה מדי פעם מובייל מציצים כי היא מאוד אוהבת לשלוח ידיים למוביילים ולהכניס לפה אבל את המובייל הזה היא לא אוהבת.
אבא שלה התלבש על הנושא והתחיל לחקור וצלל לתוך המון אתרי הורות והנקה ואפילו הצלחנו למצוא היום עצה חדשה שנשמעת לנו ממש טובה: להפסיק לתת בקבוק ולעבור להזנה מכוס. וואלה!
לא ננסה את זה הלילה כי זאת ממש התאכזרות (למאכיל) אבל מחר אני מקווה שזה יעבוד.
וכבר יצרתי קשר עם יועצת הנקה ומחר נתקדם עם זה.
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

איזה התמדה! אבל זה כנראה המפתח - המון סבלנות. אני מכירה כמה מיקרים של תינוקות שאומצו בגילאים מבוגרים יחסית, אפילו מעל חצי שנה, וגם מעל שנה, שעם התמדה, הוצאת הבהילות מהסיטואציה, הצליחו לבסוף. כלומר - התינוק אכל, לא היה רעב, לא מתוסכל, ורק נתנו שוב ושוב הזדמנויות לאינטראקציה חיובית עם השד.
אחת האמהות המאמצות, שהניקה ששה ילדים, למרות שלא ילדה מעולם, מספרת על תינוק אחד שזה לקח המון זמן איתו. השיטה שפעלה בסוף אצלה היתה שהיא שמה על השד את פטמת האוונט. לתוכה היא השחילה את הצינורית של המתקן לתוספת הנקה, כך שיצא חלב, וכך הם תירגלו את התנוחה הנכונה להנקה, אז היא עברה לפטמת סיליקון, ולבסוף הצליחה להניק ישירות. זה לקח שבועות, אם לא חודשים (אני אחפש לך את הלינק).
הנה, מצאתי
personal]ועוד לינק, שיוכל לעזור אולי history[/po].htm
ובכלל אתרים של הנקת תינוקות מאומצים, כמו של לה לצ'ה והאתר הנ"ל.
אבל אני רוצה בכל זאת להוסיף עוד משהו.
מכל מה שאני קוראת נראה לי שהמסע הקשה הזה של חיפוש הגורמים לרגישות, והנסיונות לחזרה להנקה הם סבירים בשבילכם. קשים מאד, אך סבירים.
אבל הרשי לעצמך מידי פעם לחשוב האם זה עדיין סביר. האם המחיר האישי שלך ושל בן זוגך הוא סביר. עצרו מידי פעם לחשוב אם אתם לא הגעתם לקצה גבול היכולת. רק אתם יכולים להחליט. וזה כמובן בסדר גמור אם אתם בוחרים להמשיך, ולקבל את כל העזרה והתמיכה שרק אפשר. אבל זה גם בסדר להחליט שזה מעבר לכוחותיכם. מותר. לעיתים זה הרבה יותר קשה מאשר להמשיך, אבל לעיתים זו התשובה הנכונה.
אני מקווה שאת לא כועסת על דברי לעיל. אני מאד מאד מתרשמת מהאנגיה העצומה המושקעת, ומעריכה את זה ביותר. אך מנסיוני בעבודתי אני יודעת שלעיתים דרושה גם תמיכה בהחלטה הקשה מאד מאד לוותר.
אני אשמח לעזור ולתרום מנסיוני, ואני מצטערת שאני בחו"ל, ולכן העזרה רק מרחוק.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

כבר יצא לי לחשוב על זה
למה אני עושה את זה
מרעיבה את עצמי כדי שהחלב שלי יהיה ראוי בשבילה, לא יזיק לה
ואחכ עושה שמיניות באויר כדי שהיא תואיל לינוק (וכל השאיבות שבדרך)
וזכיתי כבר להערות בעיקר מההורים שלנו שלא מבינים למה אני מתעקשת עכשיו כשהיא כבר בת 4 חודשים והתקופה הקריטית (3 החודשים הראשונים) כבר מאחורינו ("ואת גדלת יפה מאוד על חלב פרה...")

הסיבה שאני מתעקשת על זה היא שאני רוצה להניק!
כשאני רוצה משהו אני פשוט משיגה אותו
וכשאני מרגישה שדי אז זה "די!" באותו הרגע.

לא מרגישה שהגעתי לקצה גבול היכולת שלי
למזלי הגדול זאת הילדה הראשונה שלנו. אין לי עוד ילדים שזוכים לפחות תשומת לב כי אני מתרכזת במאמצים האלה כרגע. ואני לא עובדת בחוץ. העבודה היחידה שלי כרגע זה להיות אמא, מה שמאפשר לי לשחק במשחקי ציצים כל היום (פרט לרגעים בהם אני צריכה לבשל לעצמי את הארוחות ה"מיוחדות" שלי... P-: )
ויש לי בנזוג תומך שמצד אחד מאמין שזה מה שטוב בשבילה ובשבילי ועושה הכל כדי לעזור לי להשיג את המטרה ומצד שני יתמוך בי אם אחליט שנמאס לי.

<עוגיה עצלנית. מעייף אותה לארוז בקבוקים כשהיא יוצאת מהבית. בגלל זה כל המאמצים>

תודה על התמיכה :-)
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

עוגיה, אם כבר מתוך כוס, אז ישנה כוס מיוחדת לתינוקות יונקים, רכה כזאת. קיבלתי לדוגמה כוס כזאת ואף פעם לא השתמשתי. אם את מעוניינת בה, אני מוכנה לערוך חיפוש (בארונות למעלה, לא ב צ'יק צ'ק :-) ) ולשלוח לך.
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

<עוגיה עצלנית. מעייף אותה לארוז בקבוקים כשהיא יוצאת מהבית. בגלל זה כל המאמצים>
מצויין. חברה שלי מניקה "רק" בגלל זה. אחרי זה היא מתמכרת.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אנהאטה, יש לי כוס פלסטיק קטנה של מדלה (אני חושבת שהיא מגיעה עם המיני אלקטריק). זה בסדר?
ניסיתי קודם להשתמש בה ונרטבתי מאוד (בנוסף הנסיכה הפגינה את חוסר שביעות רצונה בשיעולים, הנפות ידיים ומחאות קולניות). קשה.

לדעתי שיטת המעבר לכוס סותרת את שיטת הלבשת פטמת בקבוק על השד. מכיוון שעוד לא השגתי צינורית אין לי כרגע אפשרות לבחור...
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כוס פלסטיק קטנה של מדלה (אני חושבת שהיא מגיעה עם המיני אלקטריק)
זה לא המכסה של הבקבוק?

שיטת המעבר לכוס סותרת את שיטת הלבשת פטמת בקבוק על השד
הרעיון - להאכיל בדרך שהיא כל כך שונה משד, שהבקבוק לא יבלבל.
אני חושבת, כמוך, שלא בטוח שיש טעם בזה עכשיו.
ד"א - מה עם היניקות שכן הלכו לכן? (לילה? בוקר מוקדם? אני לא זוכרת)
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

כן, המכסה של הבקבוק. משהו כזה.
אני לא מנסה שוב עם הכוס, בינתיים.
ידוע לי שהשיטה הזאת עם הכוס באה למנוע בלבול פטמות אצל תינוקות יונקים אבל במקום בו נתקלנו בהצעה הרעיון היה לא לתת לה לראות פטמה אחרת פרט לזאת של השד- מתוך כוונה שבסוף היא תיקח אותה, אבל בגלל שמאוד חשוב לנו שהיא תאכל, ותאכל הרבה, שיטה כזאת שגורמת לחצי מהחלב להישפך על החולצה ולילדה להתעצבן הרבה - לא מתאימה לנו כרגע.

מחרתיים תגיע אלי צינורית (אינשאללה) ונעשה נסיונות איתה.

היו כמה יניקות שחר שהלכו. היתה גם אחת עם פטמת סיליקון. אבל זה היה לפני שבוע ולא הצלחנו לחזור על זה.

אה, ועשינו לה REBIRTH חוזר היום. לא הלך אבל הביא לי כלמיני מחשבות על דברים אחרים ( זיכרון הלידה אצל תינוקות ).
מיצי_פיצי*
הצטרפות: 30 מאי 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של מיצי_פיצי*

שליחה על ידי מיצי_פיצי* »

עוגיה, מאוד מרגש לקרוא ואני לא יודעת איך אני הייתי נוהגת אילו לא התאפשר לי להניק אבל נדמה לי שאת משקיעה בזה המון אנרגיה - אמהות לא מניקות הן לא פושעות, נראה שאתן מצליחות להנות מקירבה בדרכים חלופיות, וממילא תוך כמה חודשים הקטנה תתחיל להתעניין באוכל האמיתי שנכנס לפיות שלכם ותוכלו להתחיל חוויה חדשה ומרגשת לא פחות!
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

עוגיה, אני כל כך מבינה אותך! (())
את הבת שלי האכלתי במשך שבועיים בבקבוק!! (הסיפור המלא באחד מן הגליונות הקודמים של באופן טבעי ). היום, עוד מעט בת שנתיים, היא יונקת בחדווה, ואני מתקשה להאמין שהיא אכלה מבקבוק בשבועיים הראשונים לחייה.
מיצי פיצי, אף אחד לא אמר שאימהות לא מניקות הן פושעות. איזו שטות!
כל מה ש ה עוגיה מבקשת זו תמיכה.
ומה הקשר ל"אוכל אמיתי"
ומה זה בדיוק אוכל אמיתי? מה, חלב עם סוכר וקקאו /וניל של שטראוס (פודינג שבא באריזה צבעונית והאמהות נוהגות להאביס בהן את ילדיהן) זה אוכל אמיתי, וחלב אם שיוצא מפטמת האם זה לא אוכל אמיתי?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

שלא לדבר על העובדה הפשוטה, שלפחות עד גיל שנה החלב הוא המזון העיקרי, ולרוב גם הרבה זמן אחרי זה, ומזון מוצק לא מחליף הנקה כל כך מהר, וגם כך - רק חלק מהפונקציות.
אני מציעה להסתפק בתמיכה בעוגיה, בלי הצעות מחלישות.
תבשיל_קדרה*

אני מציעה להסתפק בתמיכה בעוגיה, בלי הצעות מחלישות.
אני רוצה, בהקשר זה, ובהתיחס לדיונים על העצמת אמהות, להסב את תשומת לבכם (גם שלך, מיצי פיצי) לכך שגם אמא ל 5 הזכירה לעוגיה שמותר לה "להשבר" ולוותר על ההנקה (אמירה שלא נתפסה כ"מחלישה"!).
הרגישות, צורת הביטוי, ואולי גם - מי אומר את הדברים (אורחת לעומת משתתפת שמלווה את ה עוגיה ותומכת במאמציה), ונקודת המוצא שלהם ("ההנקה חשובה מאוד, אך אולי המאמץ בלתי אפשרי" לעומת "הנקה היא משהו קצר וחולף ולא שווה השקעה שכזו") חשובים פה.

ועוד, לענין זה, כבר בהריון - כשנתפסתי בעיני הסביבה (ובעיני) כפנאטית-הנקה, אמרתי איפשהו שאחת הסיבות, מבחינתי, להיות בקשר עם יועצת הנקה עוד לפני הלידה, היא - שממנה אני אהיה מוכנה לשמוע גם הצעות לשלב תמ"ל וכיו"ב. מאחות ט"ח או ממשפחה/חברים, בחיים לא הייתי מסכימה לשמוע עצה כזאת.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בתמיכה בעוגיה
לזה התכוונתי. אמא ל-5, להגדרתי, תמכה.
תבשיל_קדרה*

כן. אני יודעת ש את התכוונת לזה.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

תודה על התמיכה.
הייתי היום אצל ג'ולי במודיעין.
היא עשתה איזה קסם קטן ואור ינקה ממני במשך איזה 90 שניות רצופות (הייתי בהלם טוטאלי) שבסופן היא פקחה עיניים, הביטה בי והתחילה לצרוח.
חוצמזה דיברנו והעלינו כלמיני רעיונות איך אפשר לחזור ולהניק (אני אפרט את כולם אח"כ)
בבית אור עשתה קקי עם דם ובזאת בעצם גמרה את הפרק הזה.

אני יודעת שאני יכולה עכשיו להוריד עוד משהו ולהמשיך לנסות ולבדוק מאיפה זה בא
אבל אני לא מוכנה יותר
גם ככה אני רעבה חצי מהזמן. אני לא יוצאת מהבית כי אני צריכה להכין לי את האוכל המיוחד והבלתי נסבל שלי. אני לא יכולה לרדת נמוך יותר
החלטתי לוותר. צריך לדעת מתי ואני חושבת שעכשיו זה הזמן.
במקום לבלות את הזמן בשאיבות, לחכות שהיא תרדם בשביל לשאוב עוד קצת, להיות עייפה כי אני לא יכולה לנוח כשהיא ישנה, להיות עייפה כל הזמן כי האוכל לא מספק והשאיבות מתישות, לתקוע את אור בבית כל הזמן כי לאמא אין חשק לארוז צידנית בשביל חצי יום בחוץ, להעסיק את עצמי כל הזמן באיך אני מהנדסת לי משהו ראוי לאכול מ3 הירקות שעוד מותר לי וכתוצאה מכל אלה - לתת לבת שלי אפשרות לינוק, אולי, אם היא תסכים, בעתיד, בזמן שעכשיו וכרגע אמא שלה איתה כל הזמן אבל מתפקדת כאמא רק ב10%.
אז ויתרתי.
ועכשיו אני שלה.
והערב נצא שלושתנו ונאכל בחוץ (פיצה, כמובן)
ואני אבלה את השעה שלפני השינה עם אבא שלה ולא עם אמדה
ונאכיל אותה בתמ"ל הנוראי הזה, שעושה לי קצת כואב בלב אבל עושה לה טוב במעיים
ונתחיל להכין לה כלמיני פירה מגניבים ואולי מתישהו נעשיר אותם בקצת חלב אם (עדיין, יש לי איזה 5 ליטר בפריזר. אני חייבת לנצל אותם איכשהו. אולי אני גם אכין מהם גלידה :-) )
ונגפף אותה ככה בתמימות שלא מתוך כוונה לקרב אותה לאיזורים שגורמים לה לצעוק

אבא שלה אמר לי קודם- צריך ללמוד לקבל את מה שהיא ומי שהיא. היא לא רוצה לינוק, המעיים שלה לא מסתדרים עם החלב שלך.

אז חוץ מהעניין הפעוט הזה היא בריאה, ומקסימה, וחכמה נורא, ודעתנית, ומתפתחת מהר ויפה והיא כל עולמנו
אז היא לא יונקת. לא נורא.

<עוגיה הולכת לנגב את הדמעות ולאכול שוקולד>
עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אוי, עוגיה יקרה. )-:
לפחות את יודעת שעשית את כל מה שיכולת. (())
ואל תשכחי לתת לעצמך קרדיט, שהחודשים הראשונים הם הכי חשובים, והיא קיבלה גם המון דברים חשובים מעבר לדברים שעשו לה בלגן בבטן - וזה לא החלב שלך, ולא את, אשמים.
דיאנה_ב*

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

עוגיה - כל הכבוד על המאמצים האדירים שעשית עד עכשיו. נראה שעשית החלטה נכונה. היא קיבלה ממך המון ותמשיך לקבל, בצורה אחרת ולא פחות חשובה.
תהני מהפיצה והשוקולד - אין כמו שוקולד כדי להשכיח דמעות...
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עוגיה - אני מעריצה את הנסיונות שלך. חיבוק גדול.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

עוגיה (())
איזה יופי לבת שלך שיש לה אמא משקיענית כמוך!
ותסתכלי על הצד הטוב: פיצה ושוקולד!

> יונת מזילה ריר <
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

תודה.
אתן נהדרות. :-)
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

עוגיה, חיבוק גדול ממני.
אין לי כל ספק כמה ההחלטה הזאת קשה עבורך. ומותר לך להתאבל על המצב, ולהזיל דמעות. ולדעת שתמיד יהיו כאלו שלא יבינו - "מה את רוצה, היא ינקה שלושה חודשים, וזה יפה מאד..." אבל זה בכלל לא מה שתכננתם. ובכלל לא מה שחלמתם. וזה דורש ממך לוותר על חלום, שהשקעת בו כל כך הרבה.
היו לי דמעות בעיניים כשקראתי את דברייך. לא כי וויתרת, אלא בגלל האובדן של החלום שלך.
אין לי ספק שביתך תגדל אהובה, בריאה ונהדרת, אבל אין לי גם ספק שתשאר צלקת קטנה בליבך.
ככה זה כשיש ילדים - לא תמיד החלומות שלנו עבורם מתגשמים. וזה כואב ועצוב לנו, ואנחנו לומדים לחיות עם המציאות, וממשיכים לעשות את הטוב ביותר שאנחנו יכולים עבורם.
שוב חיבוק גדול, ואיחולי החלמה מהירה!
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

טוב, עוגיה, אמרו כבר הכל לפני.
באמת שאני לא יודעת מה הייתי עושה אילו הייתי במצבך. אני פשוט מעריצה נשים שמסוגלות לשאוב. לא יודעת איך הייתי עוברת את המאבק הזה שאת עברת.
רציתי לכתוב לך משהו קליל כמו, שאני מקנאה בזה שאת יכולה לאכול פיצה ושוקולד. הרי את יודעת שאסור לי לאכול כמעט כלום...
אבל זה לא נכון.
אני לא מקנאה בכלל.
אני מבינה אותך, ומעריצה אותך - גם על המאבק, אבל עוד יותר - על הויתור, ועצובה בשבילך.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שוב, תודה רבה על התמיכה במהלך הנסיונות ועל העידוד אחרי ההחלטה להפסיק.
כמו שהבטחתי אני אפרט פה את העצות שקיבלתי מיועצת ההנקה שביקרתי אתמול.
  • להגביר שאיבות : שאיבה פעמיים-שלוש ביום מספיקה בשביל לשמר את ייצור החלב אבל לא מספיקה (אצלי) בשביל שיהיה הרבה חלב, בשפריץ. מכיוון שאנחנו רוצים שליונקת לא יהיה קשה ושהחלב יזרום - חייבים להרגיל את הגוף ליצר חלב כל היום, כמו בהנקה רגילה.
  • לשאוב עם תינוקת במנשא : זה בא לענות על השאלה המתבקשת "ואיפה הילדה שלי תהיה אם אני מפתחת יחסים כאלה הדוקים עם המשאבה?" . אפשר לשים אותה במנשא ולשאוב. עקרונית. לא ניסיתי, זה נראה לי מאוד מעייף אבל יתכן וזאת הדרך היחידה (זה, או לעבור לגור אצל ההורים)
  • מגע : דובר על זה רבות. להתגפף ללא חולצה (אני וגם היא), לישון ביחד, לשחק ביחד, הכל בעירום. עוד תנוחה מומלצת: להחזיק אותה במנשא אלכסוני - ללא חולצה (מה שנקרא - "הציצי כצעצוע")
  • להקשות עם הבקבוק 1 : לא בדיוק עצה שקיבלתי אבל הבנתי מדבריה שגם AVENT 1 שהיא פטמה עם זרימה איטית במיוחד - זורמת די בקלות. אז כשחזרנו הביתה הסמכתי חלב אם עם דייסת אורז. "אבל זה נסתם! זה לא יוצא!" זעק סבא המאכיל. "שתתאמץ" אמרה אמא הקשוחה והלכה לשאוב. (טוב, אז אולי דייסת אורז זה לא רעיון כלכך טוב. יכול להיות שדייסת קורנפלור חלקה יותר)
  • להדמות את הפטמה לפטמה שהיא מכירה : ז"א - לעשות מהפטמה הרכה של אמא משהו יותר קשיח. בעזרת היד הפנויה לעשות ממנה סנדויץ הדוק, בזוית המתאימה לפה שלה.
  • להקשות עם הבקבוק 2 : לשמור על התינוק בתנוחה קרובה לישיבה, עם בקבוק כמה שיותר מאוזן.
  • להניק כשהיא ישנה או מסטולה. לנצל את הדימדומים שלה כדי לגרום לה לעשות דברים שבערות מלאה היא לא תעשה (תחמני אבל עבד בהתחלה)
  • לדאוג שיהיה זרם : זה אומר לשאוב קצת לפני שאני מתחילה להניק אותה. שהיא תבוא לציץ בשלב השפריץ.
  • תנאים סביבתיים נוחים : להניק בחדר חשוך, ללא גירויים מסביב, תוך כדי הליכה, כשהיא לא רעבה מדי
  • פטמת סיליקון : כזכור - גם זה עבד פעם אחת. אני חושבת שזה עוזר במיוחד עם פטמות שקועות שלא דומות אפילו קצת לפטמות של בקבוק.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

שליחה על ידי ורד_לב* »

וואהו, זו באמת עבודה ממש רצינית, מסביב לשעון וממש צריך להיות בפוקוס כל הזמן!
שוב (())
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

כן. קשה נורא למלא אחר ההוראות.
חשבתי לעבור להורים שלי לכמה ימים (כשעוד חשבתי שאני ממשיכה להניק)
צריך המון תמיכה מהסביבה בשביל לבצע דבר כזה.
קצת_מתחרטת*
הצטרפות: 06 יולי 2003, 22:58

שליחה על ידי קצת_מתחרטת* »

אחרי שהפסקנו עם הנקות לילה, לפני חודש, ואחרי שהגיעו מים עד נפש הודעתי באופן חד צדדי על הפסקת הנקה טוטאלית. אחרי יומיים של תחושת הקלה ואושר החלו ספקות מתגנבים ללבי, ובעקבותיהם עצב שהלך ותפח למימדים מאיימים. אני הייתי עצובה, הילדה היתה עצובה, האבא היה עצוב.
אז אחרי ששה ימי הפסקה חזרתי להניק רק בבוקר וזה ככה כבר יומיים. אבל מה?
נראה שכבר כמעט אין חלב. וזה מעציב אותי.
אני לא רוצה - מהמון סיבות לחזור להנקה מלאה וגם לא רוצה לבלבל לשתינו את המוח עם עוד כללים וסייגים.
אני מעדיפה להשאיר את זה ככה: רק בבוקר. (או זה מה שאני אומרת לעצמי עכשיו, למרות שללב מתגנבים חשקים על עוד הנקות פה ושם - אבל אני מזכירה לעצמי לאיזה רמת עצבנות וחוסר סבלנות הגעתי עם ההנקות האינסופיות, המציקניות והצובטניות לאורך היום כולו = הילדה בת 2.7).
בקיצור: איך דואגים להספקת חלב נעימה עד גיל מופלג (עכשיו לא אכפת לי להניק אותה עד גיל מאה) בלי להעלות פעמים ביום. ובלי לשאוב? זה בכלל ראלי?
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

שליחה על ידי חבצלת* »

אני מצטערת, אבל איני חושבת שתזכי שוב לאותה הרגשת ה"מלאות"...מנסיון שלי כזה נגמר זה די נגמר, ודאי בגילה המופלג...אבל תוכלי להניק גם ככה אם הילדה מסכימה. שיהיה בהצלחה.
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

שליחה על ידי ברונית_ב* »

(()) תפרגני לעצמך על ההחלטה, תתגברו לאט לאט על העצב, ותתאפקי עד הילד הבא....
קצת_מתחרטת*
הצטרפות: 06 יולי 2003, 22:58

שליחה על ידי קצת_מתחרטת* »

תודה לשתיכן. הבוקר היא אמרה לי (אחרי ניג'וסים חוזרים מצדי: יש חלב? יש חלב?) "הציצי הזה לא פועל, אין בו חלב". וזה נכון. אחד בקושי מטפטף (אחרי לחץ פיזי לא מתון) והשני מזרזף לא רע.
אני לא יודעת מה לעשות.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

אולי - אם זה מאד מאד חשוב לך - תניקי אותה כמה שיותר, כמו תינוק שנולד, וזה אולי יתחיל לייצר אחרי תקופת מה כי את אומרת שזה עוד מטפטף ומזרזף ואם תגבירי את הדרישה זה אולי ייצר עוד, אבל אני לא יודעת אם לבתך תהיה סבלנות לזה בלי שיצא בינתיים כלום.
נראה לי שהיא השלימה עם זה שזה לא פועל ושאת לא השלמת כי זה סוג של פרידה מהקירבה שהיתה לכן. אולי תשבו מחובקות ותעשו פעילות אחרת?
אני הינקתי את בתי עד גיל 4.5 - היא פשוט הייתה מחוברת המון לציצי, אבל אני חושבת שגם רוב הזמן זה היה פשוט מוצץ ולא בדקתי את תפוקת החלב. מה שכן - כבר טיפסתי על הקירות מחוסר סבלנות לעניין.
אש''א*
הצטרפות: 22 אפריל 2003, 14:07

שליחה על ידי אש''א* »

אומנם הצתה מאוחרת, אבל מה היא הצינורית שמתלבשת על הפטמה ואיפה משיגים אותה?
אני צריכה תשובה דחופה עבור חברה שהפסיקה להניק כבר במשך חודש וחצי (התינוק בן 3 חודשים) בגלל דלקת ופצעים(האם הגיעה גם לאישפוז בבי"ח)
רוצה לחזור להניק והתינוק לא מוכן לינוק בכלל. האמא מאוד רוצה.
תענו לי דחוף
תודה.
>אמא של איסתרא, שממש רוצה לעזור...<
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

הצינורית הזו היא ממש לא דבר פשוט. הדבר העיקרי כדי לחזור להנקה הוא שהתינוק יסכים לינוק, ולזה הצינורית לא עוזרת בכלל. היא נועדה למצבים שתינוק יונק, אך מסיבה כלשהי אין די חלב.
בהחלט יש מקרים של חזרה להנקה, וכדאי לקרוא את הדף איך לחזור להניק אחרי הפסקה . והעצה הטובה ביותר היא לפנות ליועצת הנקה מוסמכת טובה ומנוסה, שדרכה אפשר גם להשיג את הצינורית הנ"ל, אם זה מה שידרש.
בהצלחה!
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

אש"א,
איני יודע דבר וחצי דבר על צינורית שכזו.
עם זאת, כמה נושאים עולים כאן בבהירות - הדחיפות הנובעת הן מרצונה של האם להיניק, והן מרצונך שלך להעניק לה עזרה. את כותבת שכבר חודש וחצי אינה מניקה ושכעת היא רוצה להיניק אבל התינוק מסרב.
ראשית יש להניח לדחיפות ולבהלה ולהרגע. עצם הדחיפות והרצון העז של האם לא בדיוק מתמזגים עם רצונו של התינוק כרגע, ואינם מניחים לו להזכר או להפתח שנית להנקה. עניין זה ראויה לו סבלנות וסובלנות. ברצונך לעזור לאם (ויש להניח שגם לתינוק), הרגיעי אותה, שתגיע לאינטימיות של ההנקה עם התינוק כשהיא שלווה לחלוטין ומוכנה באמת לקבל סירוב בשלווה, מתוך סובלנות וקבלת בנה כפי שהוא.
רק לאחר שתפנים האם כי לתינוק יש "זכות וטו" או אפשרות להעדיף שלא לינוק, עשויה להיפתח הדרך לשיתוף פעולה טוב, מזין וטבעי ביניהם.

כמובן שיועצת הנקה עשויה להועיל, אבל הכלל הראשון נוכח במלוא תוקפו: ללא דחיפות (למרות שהנקה היא דחף), במתינות, סבלנות, אורך רוח.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

ובכל זאת - הנה הצינורית שמתחברת לפטמה, ומאפשרת מתן תוספת חיצונית (חלב שאוב או תמ"ל) תוך כדי גירוי השד ליצור חלב, ותוך כדי פעולת יניקה.
תבשיל_קדרה*

אני, מהכל, מתחברת למה שכתב צפריר.
אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אני מאד מסכימה עם צפריר - וזה אחד הנושאים שיועצת הנקה טובה היתה אמורה להעביר לאמא - החכמה היא לא להתעמת, אלא לגרום למצב שההנקה תהיה רצויה ונעימה לשני הצדדים. הדחיפות היא רק מבחינה זו, שככל שמתרחקים מהלידה ומההנקה, קשה יותר לחזור לזה.
לא נתתי כאן כל המלצות כיצד לעשות זאת, מאחר ודיברתי על כך בהרחבה בדף
איך לחזור להניק אחרי הפסקה ושם בדיוק מדובר על כך שיש להמנע מליצור בהילות ולחץ סביב הנושא.
יועצת הנקה טובה חשובה כדי לתת רעיונות איך לחזור ולייצר חלב, ואיך לעזור לתינוק לגלות שוב את היניקה.
בהצלחה!
עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מה שהיא צריכה זה ביקור בית של יועצת, שתשב איתה בשקט באחת-על-אחת (+תינוק), ולבדוק יחד את האפשרויות. עד לחזרה להנקה צריך גם להתחיל לשאוב בצורה מסודרת כדי להחזיר את החלב. מדריכות לה לצ'ה נותנות הדרכה טלפונית ומעבירות מפגשים קבוצתיים - למצב כזה הן יכולות לתת קצת מידע דרך הטלפון (ואם חברתך יודעת אנגלית, יש מן הסתם גם חומר באתר של ללל - אם היא מעוניינת אני יכולה לחפש לה לינקים ספציפיים) - אבל ביקור אצל יועצת הנקה מוסמכת, או ביקור של יועצת כזו אצלה, מתאים יותר במצבה. את יכולה לחפש שמות בדף יועצות הנקה, או שתכתבי מאיזה איזור היא ויוכלו להמליץ לך.
יעל_כ*
הצטרפות: 29 אפריל 2003, 14:43

שליחה על ידי יעל_כ* »

חברה שלי ילדה לפני חודש. בגיל שבועיים היה לה מסטיטיס חמור (אני מניחה ככה כי אשפזו אותה לשלושה ימים), והיא קיבלה אנטיביוטיקה חזקה מאד. הילדה לא רצתה לינוק יותר ועכשיו היא על תחליפי חלב. יש משהי שיודעת איך מחזירים את הילדה להנקה מלאה?
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

יועצת הנקה מוסמכת תוכל לעזור.
עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

עוגיה, כבר כמה זמן אני מתאפקת לא לשאול, אבל כבר לא יכולה יותר, ואת מוזמנת לומר לי לא לדחוף את האף - ניסית לחזור להניק את אור?
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מסעדה, לפני יומיים היה ארוע מרגש שנמשך כשניה ורבע
היינו בגיפופי הבוקר שלנו במיטה
אור היתה מעורסלת בחיקי
ופתאום היא תפסה ציצי ונתנה שתי מציצות
אני התרגשתי כמו שלא התרגשתי בחתונה שלי
(טוב, זה לא חכמה...)
אבל, אם נחזור ונתרסק לנו על קרקע המציאות,
נניח ונגרום לה להבין שציצי זה אוכל
אחרי כמעט 4 חודשים שהוא לא
מה יצא לה משם?
בשביל שהיא תבין שציצי זה אוכל היא צריכה שבמציצה אקראית או לא אקראית יצא לה משהו
בשביל זה אני צריכה להתחיל לעבוד עם משאבה תעשייתית עבודה קשה
אם הייתי בטוחה שבסופו של מאמץ ותהליך היא תינוק -הייתי עושה את זה
אבל אני לא בעניין של להמציא לעצמי תסכולים
החיים מביאים לי מספיק בלי זה.
(אני מזכירה שאז, אחרי שבועיים או שלושה של בקבוק בלבד לא הצלחתי לחזור להניק אותה)

אם יש פה משהו שאני לא רואה אז בבקשה, האירי את עיני
(ברצינות, לא בציניות)
עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

עוגיה, זה באמת מצב לא פשוט. מצד אחד, כבר עשית את כל המאמצים שהיא תינק, וכבר הגעת להשלמה עם זה שהיא לא. לפתוח ב"תהליך" בצורה מסודרת יכול לפתוח פצעים ואכן, אין הבטחה שהיא תחזור לינוק.
מצד שני, אולי יש אפשרות ללכת על דרך ביניים, בגישת "ירצו - יאכלו". אני אשתף אותך בכמה מחשבות, תראי אם משהו מזה מתאים לך. אם לא - לא. זה שהיא ינקה כשהיא ינקה וקיבלה עד היום חלב שאוב שלך - זה נפלא.
אצל הרבה נשים, החלב לא נעלם לגמרי, אפילו כשעוברים כמה חודשים מאז ההנקה. את יכולה לנסות לסחוט ידנית - למרות שזו ממש לא אינדיקציה - אבל אם במקרה שלך כן ייצא משהו, אולי תרגישי יותר ביטחון לנסות.
אפשר לנסות SNS - אבל במקרה שלך לא הייתי הולכת להוציא כסף, אלא אולי מנסה לקמבן משהו בעזרת חוט אינפוזיה (מס' 5 אאל"ט) שמועבר דרך פטמת בקבוק רגיל.
אפשר לעשות הרבה אמבטיות משותפות והתכרבלויות כמו זו שהיתה לכם, ולעודד אותה (אבל לא ביותר מדי התלהבות, שלא תיבהל...) בכל פעם שהיא נצמדת לשד.
היא לוקחת מוצץ? אם כן, היא כבר יודעת שאפשר לספק את צורך המציצה גם בלי אוכל, ככה שההנקה לא חייבת מההתחלה לספק לה חלב.
אפשר שאת לא תתני לה בקבוקים, אלא רק אוכל מוצק, ושאת כל (או לפחות רוב) הבקבוקים ייתן אבא שלה או מישהו אחר?
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

עשית לי התרגשות גדולה.

בדקתי עכשיו - אין לי חלב בכלל בכלל (גם כשהנקתי לא הייתי מהמשפריצות וכשהפסקתי זה נגמר צ'יק צ'ק).
עשיתי כבר את הקומבינה הזאת של חוט קטטר דרך פטמה (עוד בבית החולים, עם הצרות של ראשית ההנקה). משמח לראות שיש מכשיר יעודי לעניין כי כל הקומבינה הזאת רעועה למדי. אני יכולה לנסות שוב. לא חשבתי על זה
אבל זה לא יגרום לי להתחיל ליצר חלב, נכון? זה סתם יהיה כיף...
לא יוצא לנו הרבה להתכרבל בערום כי אני יותר פרודוקטיבית כשאני לבושה אבל אחרי האירוע הזה השבוע אני שוקלת מחדש את כל העניין... אגב, כשאני ערומה היא בהחלט מתיחסת לשדיים אבל רק כמשהו לצבוט. (אני צעצוע רך ומצפצף)
היא מאוד אוהבת מוצץ. באמת לא חשבתי על זה שאני יכולה להיות המוצץ הגדול שלה. איזה רעיון מעולה!
לא אפשרי שלא אתן לה בקבוקים. היא עדיין לא אוכלת כמות משמעותית של אוכל מוצק ואבא נעדר מדי.

תודה על הרעיונות ועל התקווה :-)
עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בהצלחה עם כל מה שיהיה. מקווה שהכל בפרופורציות...
בוודאי שהקומבינה יכולה לעזור בייצור החלב! לזו היתה כוונתי, בעצם.
אוף, חייבת לצאת. אמשיך אח"כ.
תבשיל_קדרה*

אני מתחילה לקוות.
בסוד.
עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

סחיטה ידנית או שאיבה אינן אינדיקציות ליש/אין חלב. אני לא יכולה לסחוט כלום אחרי גיל שנה, ובעזרת משאבה אולי ייצאו כמה טיפות עד שנה וחצי לערך, אבל ילדיי המשיכו עוד כשנתיים לינוק ויכלו להראות לי פה מלא חלב.
אפשר לנסות לעבור מבקבוק לכוס.
גם שינה משותפת בעירום יכולה לעזור.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

וואו! מרגש! עוגיה, את בחורה עם אומץ, אין מה לדבר!
מהססת*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2003, 11:15

שליחה על ידי מהססת* »

עוגיה, אפשר אולי שהאבא יעודד את השד להפיק חלב ואז אור תהנה מהתוצאות...
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כל הכבוד!
הרעיון עם ה-SNS זה שהגורה מקבלת חלב חיצוני (שאוב או תמ"ל) אבל תוך כדי, מגרה את השד ליצר חלב - כך שלאט לאט יותר ויותר חלב מגיע ממך, ופחות מהבקבוק.
גם לי היו פעם חלומות לחזור ולהיניק את ילדיי, אחרי שנגמרה הסיבה לא להיניק אותם (והם כבר היו בני 9 ח' בערך) אבל לא היו לי כוחות לבצע את כל התהליך.
בניתי על הילד הבא לחוויה מתקנת (וזה עובד בגדול).
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אם פי 3 - לא רק. התינוק קושר את השד כמקור לאוכל, ומכיוון שמדובר בצורך בסיסי, עם הרבה עבודה קשה, התינוק יגרה את השד ליצור חלב ויוכל לינוק בסופו של דבר מן השד באופן מלא או חלקי.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

עוגיה, יש לי SNS בשבילך. נדבר.
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

רציתי להגיד, בלי קשר למה שכבר נכתב כאן. לפני חודש וחצי, הבן השני הצהיר שכשהוא ילך לגן החדש הוא יפסיק לינוק. הוא היה בטוח בזה והאמת, גם לי זה התאים (עוד שבוע בן 5).
לפני שלושה שבועות הוא הלך לגן החדש, והפסיק לינוק, למרות שתוך כמה ימים התחיל לבקש שוב. בקלות הצלחתי להסב את תשומת ליבו לדברים אחרים.
כמה פעמים הוא אמר לי ש"קשה לי להיפרד מהציצי" ותמכתי בו וחיבקתי וכל מה שחשבתי שאפשר לעשות כדי שיעזור לו.
ביום שישי האחרון, היה לו יום קשה בגן, היו לו כמה עימותים עם ילדים, וזה המשיך גם בבית. ריבים חוזרים ונשנים, התעללות בגור החתולים שהבאנו, והתנהגות מעצבנת כמו לעלות על המיטה עם סנדלים ולהמשיך בכך גם אחרי שאמרנו שאסור.
ביום שבת, אחרי ביקור של חברה והילדים שלה, והמשך התנהגות פרועה ואיומה, היתה לנו שיחה. אני שאלתי אותו מה קשה לו והוא אמר לי שוב: "קשה לי להיפרד מהציצי". מיד שלפתי לו ציץ והוא ינק. שעתיים אחר כך הוא ביקש שוב. נתתי. הוא אמר לי שלא יוצא חלב בכלל, וננסה בשני. גם משם לא יצא כלום (אין לי ספק שיש שם. אחותו לא מתלוננת). הסברתי לו שכשגדלים, ולא מתאמנים ביניקה, כבר לא יונקים כל כך טוב והחלב כבר לא יוצא כמו שרגילים.

אני באמת מאמינה בזה שלאט לאט, אפקטיביות המציצה יורדת והוא לא מקבל חלב ביעילות כמו שהיה רגיל. הרגשתי את התהליך הזה לאט לאט עם השנים, ועכשיו, אחרי 3 שבועות של אי-הנקה, הוא באמת איבד משהו בפה.
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

איזה קטע. זה כמו לנסות למצוץ אצבע, אחרי שנים שלא (בהתחלה פחדתי. רק כשנולדו לי הבכורים העזתי לנסות, וזה ממש לא "זה").
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אביב, בן 5 יונק? וואו!
<עוגיה מתפעלת באמת ובתמים!>
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אביב, אבל עד שבת כן...

ולעניין חזרתי להניק את הנסיכה -
חשבתי על זה. חשבתי אם יש לי כח לפתוח הכל שוב
לחזור לימים בהם האכלה זה סיפור
למה זה כדאי
למה אני רוצה את זה
מה זה נותן
מה לא טוב במצב כרגע
והחלטתי שכרגע הילדה אוכלת, "מקבלת במשקל", מקבלת אמא כמה שהיא רוצה
יש בי איזושהי אכזבה על זה שרציתי להניק עד גיל מאוחר ויצא שהפסקתי ממש מוקדם
אבל זאת אכזבה לא פעילה. אני לא חושבת על זה כל הזמן. אני רק נזכרת בזה מדי פעם ומיד מפסיקה.
אין לאור שום עניין בציצי, ולא משנה כמה אני מקרבת אותה ונותנת לה להשתעשע בי
(היא משחקת בהם אבל זה הצעצוע היחיד שהיא לא מכניסה לפה)
אני יודעת שלפני שאני מתחילה עם הSNS יש צורך שהיא בכלל תסכים להכניס אותם לפה
והיא בכלל לא קרובה לזה

אי לכך החלטתי שאני לא מנסה באופן אקטיבי.
אם אראה שיש לה עניין - אעשה מאמצים כדי שאחזור לייצר חלב
אבל לא אפתח במאמצים ושכנועים ומאבקים בשביל משהו שיש לי בו סיכויי הצלחה קטנים וסיכויי תסכול גדולים.
אני נזכרת בתחושה שהיתה לי כשהחלטתי אז להפסיק לנסות להחזיר אותה להנקה (סוף המאבקים, סוף השאיבות הבלתי פוסקות)
הרגשתי שאני יכולה להפסיק לברוח ממנה כדי להתאמץ בשבילה, ולחזור להיות איתה.

אני רוצה להמשיך להיות איתה.

תודה על התמיכה והעידוד :-)
עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

{@ וכל הכבוד על הכל.
תבשיל_קדרה*

מצטרפת למריעים.
על הרצון, ועל הכנות עם עצמך.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

עוגית - את נפלאה. עשית ה-כ-ל כדי שההנקה תצליח, אבל מה לעשות שלא הכל תלוי בנו. והיה בך האומץ לבחור את המסלול הפחות מובן מאליו.
הייתי פעמיים במקום שבו כל יומך ועולמך, וגם חיי הסובבים אותך, סובבים סביב הפקה של 150 או אולי אפילו 200 מ"ל של חלב ביממה. עד שמצאתי את עצמי מנענעת את העגלה (!) עם הרגל (!!) ומתחננת לפני הילדונת להפסיק לבכות, כי אמא חייבת לשאוב לה חלב. אז הפסקתי.
לפחות את היין של ארוחות החג תשתי בלי רגשי אשם (-:
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

_בקבוק זה כמו לכרסם פופקורן מול סרט
ציצי זה כמו ארוחה רומנטית לאור נרות_
פעם הבאתי בדיוק את הדימוי הזה כדי להסביר את המחקרים המוכיחים שתינוקות יונקים הם יותר אינטליגנטיים.
מעניין איך חשבנו על אותו דימוי...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מהו פחות או יותר משך הזמן המקסימלי של הפסקת הנקה, שלאחריו ניתן לשחזר הנקה (מבחינת ייצור החלב, לא מבחינת רצון התינוק לינוק)?
שליחת תגובה

חזור אל “טכניקות לעריכה”