מה לעשות במשך שנה היפית בארץ

אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

שלום לכולם, לקהילה המופלאה הזאת של אתר באופן טבעי.
רציתי לפתוח דף זה על מנת לקבל רעיונות בנושא הנוגע ללבי.

אז ככה:
בעוד 9 חודשים (אמצע חודש יולי 2008) אני משתחרר משירותי בצבא קבע, ולראשונה מאז גיל 4 (גנון / גן) אני אהיה חופשי מכל מסגרת מחייבת.
הדבר הצפוי לעשות אחרי השיחרור הוא לטייל במשך חצי שנה בהודו ואז עוד כמה חודשים בדרום אמריקה. רק מה.. לא בא לי, מכמה סיבות:
  • מכיוון שזה חומרני בעיני.
  • מכיוון שאני לא מתכוון לטוס יותר בחיים (ראו החופש לנוע על פני הארץ והים ללא טיסות)
  • מכיוון שממש, אבל ממש לא מיציתי את האפשרויות לחופש ואורך חיים בארץ, לא מבחינה גיאוגרפית ולא מבחינות אחרות.
במקום לטוס להודו, חשבתי על האלטרנטיבות והגעתי למסקנה שאני רוצה לעשות מה שאני מכנה "שנה היפית" בארץ.
בעיקרון, יהיה לי מספיק כסף בשביל לא לעבוד במשך שנה.
הכוונה בשנה היפית היא לעסוק בדברים כמו:
  • נוודות
  • פשטות
  • שהיה במקומות טבעיים אקולוגיים ומעניינים, כמו חוות אקולוגיות, שדות ומטעים אורגניים, פסטיבלי מוסיקה
  • בניה של מאהל איפשהו בטבע שישמש לי כבית מתי שאני לא אטייל. לא החלטתי עדיין איפה (קרקע חקלאית או סתם בטבע) ואיך (דום, טיפי, צירוף של כמה אוהלים או אחד גדול), אבל זה כמעט ודאי.
  • התחברות לאורח חיים ואנשים שמוצאים חן בעיני, בעיקר לתקופות בהם אני לא עובד, כמו למשל התנועה להתעוררות, חיים טבעונאים ומסעות ליקוט, ליצנות רפואית או אפילו קרקס נודד בארץ..
  • חיפוש עצמי, חיפוש אחר אורח החיים שבו ארצה לחיות את השנים הקרובות (או אפילו שארית חיי). האם לחזור לעבוד במחשבים או לקחת יותר ברצינות את הכיוון של פשטות מרצון?
  • עשיה בתחומים הקרובים ללבי, כמו קירוב לבבות וחינוך לצמצום ואקולוגיה.
חשבתי לשאול אותכם -
איזה דברים אתם מציעים לי לעשות במשך שנה היפית בארץ?
מה אתם הייתם עושים אם לא הייתם עובדים במשך שנה בארץ? לנדוד ולטייל? ללכת למקום X או Y? או אולי בכלל להצטרף אליכם?
אשמח לכמה שיותר תגובות, מרעיונות ועד ביקורת או פירגונים.

(הערה: נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות וקיצור בלבד)

אורי,
נ.ב ניתן לענות לי גם באימייל [email protected] או בדף הבית אורי יורמן
בחורה_עם_רעיון*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 19:35

שליחה על ידי בחורה_עם_רעיון* »

אחלה רעיון !

לצעוד את שביל ישראל אבל ממש ממש באיזי (נגיד - בשנה במקום ב3 חודשים) כשבדרך מצטרפים אלייך כל פעם אנשים אחרים - יכול להיות מגניב.

אני גרתי פעם תקופה של כחצי שנה בחוף שבין ניצנים לבאר טוביה באוהל מאולתר , היה גם אוהל כזה שקם אחרי הבומבמלה וגרו בו (לסרוגין) איזה 30 איש, ה(חצי)שנה בחוף הייתה אחת מהשנים היפות בחיי, חיבור אמיתי ים ולטבע , צירופי מיקרים , הכרויות קצרות ועמוקות ועוד, היה קל יחסית (מרחק הליכה ממקור מים מתוקים,יש קליטה וכדומה). ובטוח יחסית לגור שם ונגיש לחבר'ה שהגיעו לבקר בסופי שבוע. הייתי במזרח מספר פעמים אך דווקא התקופה הזו הכי חיברה אותי לעצמי ,לגופי ולטבע - זה יכול להוות בסיס טוב במעבר בין הפסטיבלים הרבים שיש בארץ.

חוצמיזה - באתר שנקרא hava מחפשים מידי פעם רועה צאן לחוות שונות בארץ או עובדים כלליליים ואם אתה נופל על החווה הנכונה לך זה יכול להתאים, זה גם כולל מגורים כלכלה ומשכורת קטנה כך שתוכל לשנות את הף ל שנתיים היפיות בארץ :)

בהצלחה....תשתף אותנו בהמשך ?!
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

תמיד מתפרסמות פה מודעות של כאלו שנוסעים ורוצים שמישהו ישמור על הבית. תעבור מבית לבית ותכיר כל מיני ישובים בכל מיני רמות (גיאוגראפית, אנושית).
להתנדב באיזו עמותה
לבוא לבקר אותנו ולקחת כבר את הפקינג מצלמה הזאת...:-P
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

wwoofing
ברוררררררר :-)
נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

שליחה על ידי נעמה...* »

לבוא לעזור לנו להקים את הגינה הקהילתית-אקולוגית שלנו בבאר אורה,יישוב קהילתי חדש בערבה,ליד אילת
מתכננים ללמוד את תחום הצמחיה המדברית המקומית ולנסות לשחזר אותה,להקים כיפה גיאודזית,לבנות בבוץ,לנטוע בוסתן עצי פרי וגן אורגני של צמחי תבלין ומרפא, קומפוסט קהילתי,סוכת גפנים/מטפסים אחרים,ועוד ועוד...
ברוח הפארמקלצר כמובן
אמא_של_שחר*
הצטרפות: 31 מרץ 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שחר*

שליחה על ידי אמא_של_שחר* »

מצטרפת להמלצה על וופינג.
יש לא מעט מידע על החוות בארץ באתר www.hava.co.il (יכול להיות שזה CHAVA)
מעט החוות שני מכירה באופן אישי (נועם וגלי, קרן ומירון, חווה ואדם) מאוד מומלצות בעיני.
בכיוון של תחליף לטיול בהודו מתקיימות בארץ לא מעט סדנואת ויפאסנה. מארגנות אותן עמותת תובנה, העמותה לויפאסנה בישראל, וחוג ידיד הדהרמה.
בהצלחה
פלונית_כרגע*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2004, 14:10
דף אישי: הדף האישי של פלונית_כרגע*

שליחה על ידי פלונית_כרגע* »

ואו היה מתאים לי לקחת פסק זמן עכשיו, אני דווקא רק נכנסת עכשיו לעוד ועוד מחויבויות..
ולעיניננו- עניינך
לפני המון שנים עוד בטרם היה שביל ישראל אבל היה מקובל לסוע אחרי צבא לחו"ל אני זוכרת שיצא לי לשמוע בכול יום שישי (ואולי לא בכול שבוע זה היה מזמן..)
2 בחורים שטיילו להם בארץ פשוט הלכו והיו מגיעים לכול מיני ישובים ופוגשים אנשים, שולחים גלויות למשפחה כמו מארץ רחוקה ומדווחים פעם בכמה זמן לגלי צה"ל מטלפון ציבורי או ממשפחה שהם אצלה על קורותיהם במהלך ה-X זמן האחרון. זה נשמע לי אז קסום וחלמתי לעשות גם אבל בסוף טסתי לאפריקה..
בסופו של דבר יש דמיון בחוויה פוגשים אנשים שונים ומשונים לא לעשות דווקא מסלולי טבע אפשר להגיע ממש לפריפריה זה עולם אחר- ישובים ,קיבוצים,עיירות פיתוח, דתיים חילונים הכול מכול כול. ובשורה הנכונה ללכת עם מה שמתאים לאותו זמן ולכמה זמן שרוצים.
מכירה גם אנשים שעשו את שביל ישראל עם חמורים
כיוון אחר אחי השתחרר מקבע והחליט שבא לו ללמוד בישיבה בעלי תקופה :)
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

להצטרף לקרקס נודד. שמעתי שיש את קרקס דחקה (לא יודעת על זה עוד פרטים).
להחליט ששנה שלמה לא עולים על כלי תחבורה מזהמים, במקום הולכים ברגל, נוסעים על אופניים או על חמור.
ובעצם אני חושבת שזה לא כל כך חשוב מה תעשה, מה שחשוב הוא שיהיה לך טוב במה שתעשה. לתת לחיים להוביל אותך בלי לתכנן מה יקרה מחר. גם לא לתכנן מה יקרה בשנה הזו, פשוט לזרום איתה. להכיר אנשים שטוב לך איתם ולהנות מהחיים איתם. לאהוב את עצמך ולהקרין את זה החוצה לכל מי שאתה רואה.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

מכר שלי השתחרר מהצבא ובמקום לנסוע ל"טיול הגדול בחו"ל" טייל בארץ במשך שלושה חודשים עם שני חברים וגמל.
סוסת_פרא*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 21:16
דף אישי: הדף האישי של סוסת_פרא*

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

אסף שפיצר היה גר בטיפי איזו תקופה בתוך מטע זיתים ליד 'כרם מהר"ל', ואח"כ במערה ליד ראש פינה.
אולי תקרא ת'דפים שלו (אסף שפיצר ו-אסף שפיצר המשך), ואפשר גם תתייעץ איתו?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

אני הייתי נוסעת לסיני
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שביל ישראל זה רעיון מצוין, אפשר בקטעים וביניהם לעצור בכל מיני מקומות.
אפשר לעבוד עם אוכלוסיות נזקקות בדרך אנתרופוסופית בהרדוף, אפשר ללמוד בניה אקולוגית בלוטן, אפשר לגור גם בכפר ערבי ולעבוד עם החברה שם, מכירה כמה שעשו את זה, אפשר לגור בחוות "חץ ושקט" במצפה רמון, לרקוד עם הלהקה בהאנגר "אדמה" במצפה רמון, ב"חווה ואדם" במודיעין גם לוקחים מתנדבים עם מגורים,יש אינספור הרפתקאות יהודיות שאפשר לצאת אליהן, ואפשר גם סתם, לא להחליט ולזרום.
tאשראם_במדבר*
הצטרפות: 17 אוקטובר 2007, 06:39

שליחה על ידי tאשראם_במדבר* »

בערבה בין צומת מנוחה לאילת (ליד קיבוץ סמר) שוכן לו אשראם במדבר. קהילה צעירה ועליזה של מודטים שאוהבים לרקוד, לשמו ולמדוט עפ"י משנתו של אושו. כיף של מקום. יש תוכנית מיוחדת של לימודי מדיטציה לתקופות קצרות. אוכל צמחוני מעולה ואנשים צעירים שחזרו או לפני הודו. יש אתר וגם טלפון ב144. חגיגה של ריקודים ,מפגשיםו פילוסופיה יוגית לקלילים. הודו לייט....
?*
הצטרפות: 16 פברואר 2005, 00:08
דף אישי: הדף האישי של ?*

שליחה על ידי ?* »

יש אינספור הרפתקאות יהודיות שאפשר לצאת אליהן
מה למשל?
פלוני_אלמונית*

ללכת לצפת, לאור הגנוז שם מלמדים רפואה סינית יהודית (שמעתי ששוה), לירושלים, לשדה אליהו, קיבוץ דתי המוביל בתחום החקלאות האורגנית
או (נא לא להתנפל עלי) לבת עין, בקיצור אם זה מה שחפצה נפשך, אספר לך עוד.
אהבה_טהורה*
הצטרפות: 18 יולי 2007, 09:49
דף אישי: הדף האישי של אהבה_טהורה*

שליחה על ידי אהבה_טהורה* »

אורי, אני נדדתי קצת יותר משלוש שנים ב....ארץ, בלי רכוש, בלי אוהל, בלי חוות, בלי פסטיבלים מאורגנים, ישנתי על חופים, בכפרים עתיקים נטושים, ליד מעיינות, בחורשות, בצידי הדרך כשנגמרו בלילה המכוניות, בשלתי על מדורה, את האוכל הכי טעים בעולם, גיליתי שכשיש לך אש [מדורה] אתה לא לבד, ואם יש אנשים בסביבה הם יגיעו ויביאו צמחים לתה, גיטרה, חליל, תוף, זאת הייתה אחת התקופות היפות בחיי, אבל רק אחת מהן, לקחתי טרמפים עם ערבים, הייתי בטוחה שיש שלום, ובעולם שלי באמת היה, לקראת הסוף גיליתי עוד אנשים שעושים את מה שאני עושה ונוצרה מן קומונה חופשית שנפגשת פה ושם לכמה חודשים על איזה חוף או מעיין,הייתה לי מפת כוכבים שבלילה על הגב עזרה לי לזהות את כל מערכות הכוכבים, לא השתמשתי בסבון, ושמפו רק הסתרקתי פעם בשבוע והמברשת היתה נעשית שחורה, לדעתי היה לי ריח מצויין, אנשים חשבו שאני מסריחה ממדורות, אני חשבתי שהם ממש מסריחים מקרם גוף, יכולתי להריח אותם מקילומטר, הייתי מנקה את הסיר והמחבת שלי בעפר של מדורה, בלי נייר טואלט,הייתי מורחת על עצמי את השמן מהקליפה של הלימון והפומלה, שיואו כשאני חושבת על זה עכשיו זה מצחיק אותי עם הבית הנקי שלי,
הסבון כלים, הסדינים....טוב ברגע זה הבנתי פתאום שהחוויה הזאת אדירה חווית שחרור אמיתית בלי להסתכל במראה להיות משוחרר באמת להיות הכי מלוכלך כמו הומלס פרוע מאיזה סרט ולהרגיש הכי נקי הכי תמים הכי טהור, עכשיו אני פתאום נעשיתי עצובה, אני קולטת שאני חושבת מה יחשבו עלי מאז נעשיתי אמא,[נדדתי עד החודש השביעי בהריון הראשון ]
אני פוחדת שידחו אותי אם אני אלבש את אותו הבגד שנה "ויסריח ממדורה", אני פוחדת שיראו כמה אני שונה, אני פוחדת שהילדים הפרועים שלי יתפסו כילדים מוזנחים, ואני כאמא מזניחה, טוב אורי אני מצטערת שגלשתי ככה, רק רציתי להציע לך לעזוב את כל המסגרות בזמן השחרור שלך ולהתחבר לצד הפראי כי בסופו של דבר זה הכי כייף................
מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

להצטרף לקרקס נודד. שמעתי שיש את קרקס דחקה

הם נודדים עד סוף החודש, פרוייקט זמני... אולי יהיה להם או לאחרים פרוייקטים אחרים בעתיד... אלוהים גדול עד שתשתחרר. הרבה קורה בעולם הקרקס בתקופה האחרונה.

לגבי אורגני חקלאות וכו', מוזמן לבקר בחווה של איריס בן צבי, אולי יתאפשר לגור ולהתנדב שם תקופה, וגם קרוב יש משק אורגני בהתהוות - אצל מירב כרמי בנהלל.גם אצלה יש מתנדבים ואפשר לבצטרף נראה לי. יש שם שוק החלפות כל שבת אחרונה של החודש, אז זו יכולה להיות הזדמנות לבקר במקום...

אם אתה מעוניין בעוד פרטים, צור קשר...

ועוד משהו שאני לא יודעת איך לא נכתב כאן בינתיים... נאות סמדר... לא הייתי אבל שנים רציתי ובסוף לא עשיתי את זה...
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

שלום לך ,יש לי ידיד שגר במקום קסום בקיבוץ יחד שבגליל בו הוא מגדל עדר עיזים וחיות חווה אחרות.
יש שם הרבה שקט, אויר צלול ונוף מרהיב.
הוא זקוק לשניים שלושה חברה שיסייעו לו בעבודה השותפת ובהקמת החווה תמורת לינה ומזון.
יש שם הרבה פוטנציאל ללמידה וגדילה .
אתה מוזמן ליצור עימו קשר ואף לבוא ולהתרשם.
הוא אדם מאוד מיוחד עם גישת חיים מרתקת.
שמו יובל 0526035365
חופש_גדול*
הצטרפות: 20 יוני 2007, 12:44
דף אישי: הדף האישי של חופש_גדול*

שליחה על ידי חופש_גדול* »

מצטרפת להמלצות על שביל ישראל. נראה לי שזאת חוויה מדהימה. גרתי תקופה באשרם במדבר וה"שביליסטים" שהיו נשארים ללילה במקום נראו מאוד חופשיים ומאושרים. ממליצה גם להיות תקופה באשרם במדבר יש תוכנית שנקראת וומפ ויכולה להיות מאוד מעניינת עבורך.
עוד מקום דרומי, הרבה יותר שקט ופחות סוער - חץ בשקט: http://www.hetzbasheket.com/.
ויש גם את אדמאמא
איזה כיף לך. גם אני חולמת על טיול ארוך בארץ. מקווה שתחלוק איתנו חוויות.
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

תגדל הרבה שיער, תשמע הרבה מוזיקה טובה כמו Chatty Chatty Mouth תלבש בגדים צבעוניים קרועים, מושאלים, לא ידוע מאיפה הם, תקנה אוטו טרנטה ותקשט אותו בצבעים של ג'מייקה, שים חרוזים בשיער, משקפיי שמש ענקיות וצבעוניות, סע בכביש הערבה, תעשה קטיף (תפוחים או מה שלא יהיה בעונה), תעשה מסע אנתרופולוגי בארץ יש קהילות מאוד מוזרות (רק לאחרונה הייתי בכפר של צלבנים שנראה כמו מהמאה ה-16, עם נזירים צלבנים שממש שואבים מים מהבאר (מיקום מסווג רמז: הרבה עצי זית באזור), תעשה שביל ישראל הלוך חזור, הלוך זה ברגיל, מכיר כמה שעשו הלוך חזור, הלוך חזור הלוך עוד לא שמעתי :-) בקר במעלה צביה, נאות סמדר, אשרם במדבר, וויפאסנה, ידידי הדהארמה, כנס לישיבה לטעום קצת מזה, לך לריינבו לכמה שבועות, ולפסטיבלים: טראנס, ראגאיי... :-) תקים פסטיבלים (מקימים לפעמים ישנים בשטח הפסטיבל בד"כ סביב מדורה), תבנה תכשיטים ותמכור אותם אם יש לך חוש, תשתכר ותגור עם שותפים איפהשהו משום מה, תעודד שמחה בכל מקום גם בסביבה של מרירים :-) .. תקדיש תקופה רצינית לאזור ימי המלח, וסקירת כל המעיינות בארץ ... :-) יש יש מלא דברים, תרעה עיזים איפהשהו או תבנה בתים מבוץ או תתנדב בחווה אקולוגית תקופה... :-)
רומי*
הצטרפות: 08 מאי 2007, 11:53

שליחה על ידי רומי* »

זה הופך להיות דף נוסטלגי או לחילופין דף חלומות....
אורי_יורמן*

אני שמח לקרוא את כל התשובות, באמת קיבלתי פה כבר כמה רעיונות יפים ואפילו שמעתי כמה סיפורים נחמדים :-)
תודה, אשמח לשמוע עוד
אורי_יורמן*

המשכתי לחשוב, ושוב קורא את הרעיונות
בקרוב אכתוב את מסקנותיי הזמניות (תמיד זמניות, הרי הכל זמני)
אהבה_טהורה*
הצטרפות: 18 יולי 2007, 09:49
דף אישי: הדף האישי של אהבה_טהורה*

שליחה על ידי אהבה_טהורה* »

מחכים בסבלנות...............
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

ראיתי שכבר הציעו אבל רוצה גם להמליץ על להתנדב לעזור ב"האנגר אדמה" - זה אומר לרקוד עם הלהקה וסדנאות חינם.
ובכלל מצטרפת להרבה מההצעות כאן. שביל ישראל נשמע לי רעיון מעולה.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

שליחה על ידי שרה_ק* »

נצל"ש האם אפשר לעשות משהו דומה בתור משפחה עם 3 ילדים כאשר הקטן יהיה נגיד בן שלוש האמצעית תהייה בת 5 והגדול בן 8? (חושבת על נסיעה לארץ לשנה דומה קרוב לטבע, לגור באוהל מתקפל וכל פעם לנסוע למקומות ולבקר אנשים ולהכיר אזורים עד שנחליט איפה לגור מגורי קבע לא יודעת מתי אז אני חושבת על אולי בעוד שנתיים?? )
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

שליחה על ידי יער_ה* »

יש לכם רעיון דומה בשביל שבוע-שבועיים בדצמבר-ינואר הבאים עלינו לטובה? אני רוצה לעשות משהו כיפי ואחר לגמרי מחיי היום יום. כסף לא מהווה בעיה כ"כ.
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

לצאת מהבית, בשק"ש, דרכון וקצת מים, לראות לאן הרוח תנשוב

עשיתי את זה ביום השחרור שלי מצה"ל, הגעתי לב"ש :-)
לי היה רק יום אחד וחשק לנסוע בטרמפים, לך תהיה שנה

(())
אורי_יורמן*

מחייה את הדף,
ונראה לי שמחר אני אעבור עליו במטרה לקבל רעיונות.

עדכון קל - יכול להיות שהשחרור שלי יוקדם בחודשיים, כלומר הוא יהיה בעוד 3 חודשים
פשוט_סיון*
הצטרפות: 04 פברואר 2008, 04:06

שליחה על ידי פשוט_סיון* »

הדף הזה בהחלט נראה ומרגיש כמו דף חלומות, ואני מתכוונת לשאוב ממנו כמה רעיונות בעצמי... בעוד שבוע אני הופכת לחפשייה מתכניות (פחות או יותר-יש כמה עוגנים..) ואני גם כן חושבת מה לעשות עם עצמי- זו הרגשה נפלאה וגם קצת מפחידה, (בעיקר יש פחד מלפספס את ההזדמנות שיש לי עכשיו לחוות דברים מפתיעים ומעשירים-כי יש כל כך הרבה-ובסוף צריך לבחור לאן ..) יש לי עוד המלצה מעניינת-שנה שעברה הדרכתי במכינה קדם צבאית -קהילתית בעמק בית שאן, ישנן לא מעט מכינות כאלה בכל הארץ ולכל אחת אופי אחר (וכל שנה קמות עוד ועוד) המכינה שלנו היא מקום מקסים ובלתי צפויי,קשה לי לנסח בכתב את הייחודיות של המקום, האוירה, האנשים, הלמידה , העשייה-כי מילים ייגמדו את החווייה שהמכינה העניקה לי. בכל אפן, לפני כמה זמן התארחתי אצל חניכה שלי משם שנמצאת עכשיו ב"שנה-ב'" במדרשת המשך באיזור הריי ירושליים,שדומה למכינה שלנו בכך שהיא מתעסקת בזהות יהודית. אחד מהדברים שגרמו לי להמשך למקום, אחרי שכבר הייתי בו, הוא האוירה הכ"כ מאפשרת, לא שיפוטית. כלאחד מהנמצאים בה מגיע מרקע אחר, במיוחד במובן "דתי-חילוני-וכל מה שבאמצע.."דבר אחר שגרם לי לחוייה רוחנית גבוהה הוא המיקום היפיפה והזויי, המרחבים ההרריים, הואדי עם המעיין...ובעצם מה שרציתי לספר (אבל כמובן הפלגתי וסטיתי מן הנושא) הוא שבמדרשה יש תכנית ל"המשכיסטים" חבר'ה אחרי צבא,המדרשה והתכנית היא לימודית מעמיקה\חווייתית ועוסקת בזהות היהודית מזויות שונות...ופילוסופייה..ועוד. אני כרגע מתלטת וכנאה שאצתרף לקבוצה שמתחילה במרץ (או שאני ממשיכה לאפריקה לטיול ללא מסלול-נראה מה יכריע..) אם תקופת לימוד ורוחניות בפן היהודי -ישראלי מעניין אותך-אז זה מקום נהדר (ואתה מוזמן גם לבקר במכינה-שבעמק בית שאן-אורחים מתעניינים ומעניינים הם דבר שבשגרה המתפחת שם- ואפשר לצרף את זה לטיול בעמק בית שאן המדהים (בכל עונה לטעמי)-ושופע המעיינות.אם עניינתי אותך- אשמח לפרט עוד. המייל שלי sivan katza@walla.co.il בברכת המשך דרך פשוט מופלאה (וציפייה בעצמי להכנס שוב לדף הזה ולקרוא על עוד רעיונות נהדרים ) סיון
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

שליחה על ידי עולם_קטן* »

אני מכירה מישהו שחי שנה במאהל בדואי בנגב, היה גר איתם ועזר להם.
ו מכיוון שאני לא מתכוון לטוס יותר בחיים - הכרתי גם מישהו שהגיע להודו עם אניית מטען.
ומישהו שטייל בכל המזרח על אופניים, ואת זה בעצם אפשר לעשות גם בארץ...
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

שליחה על ידי טלי_מא* »

מגניב.
{@

תהנה.
שכנה*
הצטרפות: 10 אפריל 2005, 23:34

שליחה על ידי שכנה* »

כליל, כליל, כליל - יש מצבים שצריכים אנשים לשהות זמנית ועזרה בעבודות עונתיות.
אורי_יורמן*

שכנה, תודה לך
ממש אהבתי את הרעיון של כליל
שי_נטור*
הצטרפות: 07 אפריל 2008, 02:56

שליחה על ידי שי_נטור* »

הי
עשיתי פעם טיול שווקים במשך שבוע
התחלתי מהשוק באשדוד ועליתי צפונה דרך רחובות,ת"א,פ"ת......עד צפת(שםיותר טיילתי בעיר העתיקה)ועד טבריה
בגדול הסוד הוא להתקדם בטרמפים עם סיטונאים.סוחרים העוברים משוק לשוק
או שמגיעים לשוק סיטונאי
בשבוע שכזה מכירים את עם ישראל היפה
שחרור נעים ובהצלחה
אורי_יורמן*

שי (וגם אחרים שכתבו), תודה! אחלה רעיון!
אורי_יורמן*

אספר קצת על התכנון שלי נכון לעכשיו.

כרגע, עדיין לא ברור, יש את האפשרות שאשתחרר מהצבא באמצע יולי, ואת האפשרות שאשתחרר בסוף מאי.
אם אשתחרר בסוף מאי (או אפילו בשבוע הראשון של יוני), אז התוכניות שלי נראות כך:
  • להשתחרר
  • לעשות 2-3 מסיבות שיחרור
  • להינות, ברמה הנפשית, מהקונספט של חופש. לקום בבוקר ולהחליט מה לעשות היום.
  • לעשות צום רפואי ארוך.
  • להתאושש ממנו.
לנסוע עם חברה שלי לטיול קרקעי** באירופה. עדיין לא ברור אם זה יהיה 8 או 15-20 שבועות. נתחיל בהפלגה לאן שנמצא (כנראה תורכיה או יוון, אולי דרך קפריסין), נמשיך ברכבות מהר יחסית לכיוון קרלסרוהה במערב גרמניה לכנס הג'אגלינג האירופאי ה- 31. משם נמשיך בטרמפים ורכבות ברחבי אירופה, לאט לאט, לכיוון ישראל.
  • לאחר מכן לצאת למסע לסירוגין ברחבי הארץ עם האופניים, משהו בסגנון שסוסת פרא עושה כרגע, עם שלושה הבדלים: הראשון הוא שיהיה לי קצת יותר תקציב ממנה, השני הוא שחוץ מלהתארח אצל אנשים אני מתכוון להתארח גם בחוות אורגניות וכדומה, והשלישי הוא שכנראה רוב הנסיעות ממקום למקום יהיו באופניים.
  • להגיע לצומת דרכים ולהחליט על המשך דרכי המקצועית בחיים. האם לעסוק במחשבים? ובאיזה היקף שעות? אולי לעבור בכלל לחקלאות או גננות אורגנית? אולי למשהו אחר? אולי לעסוק במחשבים לשנה-שנתיים בשביל לצבור קצת כסף ורק אז להחליף מקצוע? יכול להיות שאפתח על זה את הדף להתפרנס מהתשוקה של אורי.
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

לעשות צום רפואי ארוך.
אני מקווה שעם ליווי מקצועי - יש הרבה סכנות בצום ארוך.
אפשר לבד לעשות צום קבוע פעם בשבוע ליום אחד,
אפשר אפילו לעשות לבד 2-3 ימים.
בכל מקרה, היציאה מהצום חשובה מהצום עצמו וצריכה להיות ארוכה כמוהו.

קרקס - יש בגליל קרקס גלילי של יהודים וערבים.
בן של חברה שלי הוא אחד הכוכבים שלהם (לכן אני קצת יודעת)
בקיץ שעבר הם נדדו בארץ והופיעו המון במשך כשבועיים (אולי רק 10 ימים)
אולי זה יכול לעניין אותך....
גם בחוה"מ פסח יש הפנינג בסחנה (נדמה לי) - אבל אתה ככל הנראה בבסיס....
בכל מקרה,
אם תרצה, אוכל להשיג לך טלפון להתקשרות.

לאחר מכן לצאת למסע לסירוגין ברחבי הארץ עם האופניים, משהו בסגנון שסוסת פרא עושה כרגע.
אני מניחה שנוכל לארח גם אותך - בתנאי שאתה לא מעשן (כרמיאל)
אורי_יורמן*

אבל אתה ככל הנראה בבסיס.
אני מניח שהתחלק לך והתכוונת לומר " אבל אתה ככל הנראה_ אחד המארגנים. "
:-)

ותודה על הצעת האירוח, אשקול זאת לכשיתקרב העת.

לגבי הצום אני מתייעץ עם מספר בעלי מקצוע ובסופו של דבר אחליט מה שאחליט. שמח לדעת שאת מביעה את דאגתך בנושא.
נאוה_פרנס*

בעצמי עשיתי צום של 23 יום: 13 יום על מים ו- 10 ימים על מיצים (1984)
אורי_יורמן*

אשמח אם תספרי קצת על חוויתך בדפים המתאימים
חסרות עדויות אישיות בנושא, טובות או רעות
אורי_יורמן*

(חוץ מזה שאני סקרן לשמוע)
נאוה_פרנס*

תפנה אותי לדפים - אראה אם יש לי להוסיף על מה שבוודאי כתבתי כבר
אורי_יורמן*

יש קצת עדכונים
זרמו הרבה מים בנהר מאז הפעם האחרונה שכתבתי פה בדף
יש כל מיני תוכניות לשנה הבאה

כל ההצעות היפות שקיבלתי פה בדף עדיין רלוונטיות,
אבל החלטתי לא לעשות טיול אחד ארוך בארץ, אלא להמשיך לגור בתל אביב ולעשות מדי פעם גיחות של כמה ימים לכל מיני מקומות.
למשל כרגע מתוכנן טיול רגלי מתל אביב לירושליים
מירי*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 21:52

שליחה על ידי מירי* »

לא יודעת אם אתה עדיין מציץ בדף הזה, אבל אם אחזור אחורנית למצבך, שני דברים שהייתי רוצה לעשות -

ללמוד לבשל, לאפות ולהכין אוכל ברמת שפת אם (כזה שמנגנים לבד, בלי תווים, לפי החשק והמצרכים בבית).

להינות מגוף בריא (אני כבר לא יכולה) ולעשות את כל הדברים הפיזיים שתמיד רצית (אני הייתי לומדת התעמלות קירקס, כמו שעושים בקירקס פלורנטין).

ובעצם עוד אחד:

אם יש איזה משהו שרצית לשנות בעולם תעשה את זה עכשיו (לפני שכבר לא תחשוב שזה חשוב או שאתה יכול).
אליס_מיאו*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2007, 00:28
דף אישי: הדף האישי של אליס_מיאו*

שליחה על ידי אליס_מיאו* »

למשל כרגע מתוכנן טיול רגלי מתל אביב לירושליים

וואו :)
כמה זמן זה לוקח? דרך איפה אתה מתכנן לעשות את הטיול?
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

שליחה על ידי יער_ה* »

הנה משהו לאביב הקרוב
Walk About Love
רוח_סתיו*
הצטרפות: 14 נובמבר 2005, 23:24

שליחה על ידי רוח_סתיו* »

מבקשת להחיות את הדף ולקבל רעיונות:
בקיץ הקרוב אני מסיימת את התואר. אחרי כמה שנים של חיים באותו מקום אני רוצה לעבור לגור במקום אחר בארץ (עדיף בצפון) למשך חודשיים, לחיות ולהתנדב שם. אני רוצה לקחת הפסקה מהיום יום ולעשות משהו אחר.. יש רעיונות?
כרמי_ה*
הצטרפות: 07 יוני 2008, 20:43
דף אישי: הדף האישי של כרמי_ה*

שליחה על ידי כרמי_ה* »

נכנסתי לקרוא פה קצת, מעניין..אורי, מה עשית בשנה שחלפה?
ללי*
הצטרפות: 08 יולי 2007, 10:53

שליחה על ידי ללי* »

מוזמנת ליצור קשר
אפס ארבע-9830484
אורי_יורמן*

תזכורת לעצמי - לקרוא מתישהו מחדש את כל הדף :-)
פלוני_אלמונית*

אני אישה בודדה מחפשת חברה מאוד קשה לי לבד אין לי אף אחד שיעזור לי
פלוני_אלמונית*

אני אישה בודדה מחפשת חברה מאוד קשה לי לבד אין לי אף אחד שיעזור לי.
מאיזה איזור את?
באיזו קבוצת גיל את?
קצת_אלמונית*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2011, 18:18

שליחה על ידי קצת_אלמונית* »

איזה יופי של דף!!! תודה רבה לכל מי שכתב כאן!!
לפלוני אלמונית, את מוזמנת להשאיר פרטים, ואני בטוחה שכמה אנשים טובים ייצרו איתך קשר ויוסיפו קצת צבע לחייך- אני אשמח להיות אחת מהם :)
אני שוקלת לעבור לגור בהרדוף, לעבוד וללמוד שם אנטרופוסופיה, מאוד מקווה שזה יתגשם בקרוב.
וכמובן, יש את פסטיבל הריינבואו, ויש חוות אורגניות שתמיד ישמחו למתנדבים. לי זאת נשמעת הדרך הטובה ביותר לחיות, גם בארץ וגם בחו"ל.
הלוואי שיהיה רק טוב, לאדם ולאדמה, ושכולנו נחווה חופש ושפע ותחושת סיפוק והגשמה מהחיים האלה. ושוב- תודה!!
פלוני_אלמונית*

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

דף ממלא בהשראה מדהימה. האנשים פה נשמעים כל כך מרתקים ומדהימים. אשמח להצעות נוספות שרלוונטיות לתקופת הזמן העכשווית. אני נערה בת 17 שמחפשת דברים מיוחדים ורוחניים לעשות, ומקומות מדהימים לבקר. מייל - [email protected]
בודקת_אופציות*
הצטרפות: 14 פברואר 2008, 17:13

שליחה על ידי בודקת_אופציות* »

בחודש יולי אסיים 12 שנות לימוד ואצא לדרך חדשה. מכיוון שנולדתי באוקטובר, תאריך הגיוס שלי קבוע כרגע למרץ. אני מתלבטת האם לבחור בשנת שירות/ מכינה, או לנצל את הזמן עד הגיוס לחוויות אחרות. קראתי את הדף כולו בעניין רב, התעוררו בי חלומות שאת חלקם כנראה אוכל להגשים רק אחרי השחרור. בינתיים אשמח מאוד לקבל רעיונות מיוחדים שיוכלו להתאים לגיל שלי או המלצות לשנות שירות/ מכינות ספציפיות.
תודה!!
בודקת_אופציות*
הצטרפות: 14 פברואר 2008, 17:13

שליחה על ידי בודקת_אופציות* »

אוסיף שאני אסיים ללמוד במגמת אומנות ואשמח להמשיך לעסוק בתחום בדרכים כאלה ואחרות, אשמח לעבוד עם בעלי חיים, מנגנת ושרה בתור תחביב ואשמח להתפתח בתחום הזה. אני רוצה להכיר אנשים שונים ממני, לתת להם ממני וכך לקבל בחזרה. אשמח לטפל באנשים. אני אוהבת לטייל, אוהבת את הטבע. פתוחה בפניי אופציה לגור ביחידת דיור בבית של קרובי משפחה שלי צמוד לתל אביב.
פלוני_אלמונית*

האידאל הוא חוויה מגוונת ככל האפשר שתכלול כמה שיותר מהתחביבים שפירטתי
בקרוב_לומדת*
הצטרפות: 05 מאי 2017, 11:43

שליחה על ידי בקרוב_לומדת* »

רעיון לכמה חודשים בארץ לפני אוקטובר?
אפילו רעיונות לדברים בחו"ל יתקבלו בברכה
אני ממש פתוחה להצעות, מעניינים אותי הרבה דברים.
שליחת תגובה

חזור אל “מטבח”