חיסון ביתי נגד שפעת

כשאני מרגישה את הגרון מתחיל להרגיש רע, כשהתיאבון נפגע, כשאני עיפה באופן לא מוסבר ובמקום שיהיה לי חם אז נהיה לי חם ואז קר –
אני מבינה שיש איזה שפעת שמתחילה להשפיע עלי, ואז אני מכינה לי את חליטת האנטישפעת. זה לא אנטי מאנטיביוטיקה, כי כולנו יודעים ששפעת זה ויראלי ואנטיביוטיקה היא נגד חיידקים (וגם, לא כטיפול ראשוני, רק אחרי משטח גרון שהוכיח שזה זה). זו חליטת האנטי, כמו נוגדן שמעוזר לעבור את השפעת בלילה אחד במקום בשבוע ויותר.

מה שהכי חשוב זה לתפוס את השפעת בראשיתה, אך גם שתיית האנטישפעת במהלך השפעת, לפי הכללים שתכף אסביר – מקצרת את ימי המחלה באופן משמעותי.

אנטישפעת: הוראות הכנה, מרכיבים ואופן השימוש

  • 2-3 מקלות קינמון. לא אבקה. תשיגו. שלמים או חתוכים. כרצונכם.
  • 2-4 ס"מ שורש זנגוויל טרי (חשוב שיהיה בבית כל החורף) חתוך לפרוסות לפי החשק.
  • מים נקיים.

ממלאים כליטר מים (אפשר פחות, אבל הרוב מתאדה) ביחד עם הרכיבים הנ"ל ומבשלים על אש קטנה עד שגוון המים הופך לחום. כמה שתבשלו יותר יהיה כהה יותר וחריף יותר.

אנטישפעת של עינבלית צריכה להיות חריפה. זה חלק מהעניין.

את החליטה הכהה ביותר צריך לשתות אחרי בישול של יותר מ-10 דקות ולפני השינה. אפשר צוננת ואפשר חמה, לשיקול המשתמש. להתלבש טוב, ז"א גופיה ארוכה וטרנינג חם וארוך וגרביים. להתכסות היטב ולהתכונן ללילה עם הרבה הזעה. ההזעה בלילה אחרי שתיית התבשיל מנצחת את השפעת. קמים במצב טוב ואפשר למנוע עוד ועוד ע"י שתיה חוזרת.

רכיב הקינמון מחמם.
רכיב הזנגוויל מקרר.
שניהם ביחד אנטי ויראלים ומגבירים הזעה.

אחרי שרוקנתי את הסיר מהתבשיל לתוך הספל, אני מוסיפה עוד מים טריים ואפשר לבשל שוב.


עוד שתי תרופות חורפיות – אחת לאף, ואחת לגרון:

מי זנגוויל טרי לאף דולף

מתוך שורש הזנגוויל הטרי אני פורסת 2-5 פרוסות דקות (בעובי 2 מ"מ) לכוס או קנקן. מוסיפה מים בטמפרטורת החדר ומניחה להם לכחצי שעה. במקום מים רגילים- שותה אותם. זה מאוד טעים, מזכיר לימונדה קצת, לא צריך להמתיק. מייבש אף דולף, גם מאלרגיה. הילדים שלי שמחים לשתות את זה במקום האף הדולף, וההקלה מגיעה בדקותיים. זו תרופת פלאים. מומלץ!

בצל בדבש לגרון כואב

קוצצים בצל גדול, מוזגים דבש דבורים אמיתי מעליו, עדיף בצנצנת סגורה ומשאירים יחד (מחזיק מעמד כשבוע מחוץ למקרר). כל פעם שחשים בגרון באי נוחות, מחליקים כפית מן הסירופ לתוך הפה. טעים ומקל מאוד. עוזר גם נגד שיעול. לשימוש רק בילדים מעל גיל 3 (בגלל הדבש).

רק בריאות
עינבל


זוהי גירסה מקוצרת של רשימה מהבלוג תופרת חלומות

6 comments

  1. תודה, הולכת לנסות.
    אני מכינה חליטת תה מז'ינז'ר+ קינמון+ לימון עם כפית דבש. מאוד מאוד טעים, בנתיים ללא הקלה (יש לי נוזלת ווירוס כלשהו)

  2. אני מתפרעת עם 'תה מקים חולים':
    מלאן ג'ינג'ר, קינמון ,ציפורן, זרעי כוזברה כתושים, פלפל שחור, עלי אבוקדו (טיפ מהמיילדת נאולי), לימון, דבש וקצת אלכוהול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.